|/zeeman1 ZAKE Twee maanden feest Duizend bloemen DE KAPSALON VAN HET JAAR DIE NET EEN TIKJE ANDERS IS FEEST AAN BIEDING permanent coupe soleil (bmz> 50 Zelf doen kracht textielSuper 10x10 dubbeltjes dan 4x4 kwartjes Zeeman i in cijfers JAAR 'n Sensationele nieuwe Lekker vlot het voorjaar in met 'n plus gratis haarmasker SCHIEDAM FAVETEX VAN 75.- VOOR Liever X' DAMES- EN HERENKAPSALON SCHOONHEIDSSALON. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 2 MEI 1986 PAGINA 7 Mode maakt maar 20% procent uit van wat 250 Zeeman textielSupers in hun zaken hebben. Dus blijft er zo'n 80% aan ander textiel over. Toch kan juist kleding het gezicht van bedrijf en assor timent bepalen. Daarom hebben we juist dit Zeeman facet goed en kritisch bekeken tijdens twee korte mo deshows, die een vorige week gehouden Zeeman-pre sentatie duidelijk markeerden. Zeeman's zakelijke totem paal markeert de entree bij het hoofdgebouw te Alphen aan den Rijn. Harmonie Een van de 250 fanfares, die zaterdag j.l. voor 250 Zeeman-zaken het feest muzikaal inzetten. Kwaliteit Buitenland Kom voelen Geen concessies Beetje vuil Ook als het om sanitair gaat lopen we vooraan. U kunt kiezen uit een komplete kollektie mogelijkheden, waarbinnen de grote merken ruim vertegenwoordigd zijn en rekening is gehouden met de verschillende prijsklassen. Bovendien zijn al die mogelijkheden optimaal gekombineerd met tegels, accessoires, etc., zodat u l\jr)nieuwe ideeën kunt opdoen. GEGARANDEERDE LEVERING EN KWALITEIT DANKZIJ DE HIBIN GARANTIEREGELINGEN! ALLES VOOR DE BOUW. SPHINX EN VELE ANDERE MERKEN. GROHE, HOESCH, SCHOCK, A. de Boo Delft BV, Rotterdamseweg 274, Postbus 114, 2600 AC Delft, Telefoon 015-609292. Showroom dagelijks geopend van 09.00-17.00 uur, zaterdag van 09.00-13.00 uur. r. UNIEK- VEELZIJDIG-SFEERVOL. „high hair wave" van WELLA! Incl. knippen, wassen, watergolven, föhnen, crème, versteviger en lak. Maak ook eens kennis met onze schoonheidssalon en ga lekker glad het voorjaar in met: beenharsen, gezichtsharsen, bikinilijnharsen, electrisch ontharen. Dr. Wibautplein 1 - tel. 010-4707458 Elke maandag open en dagelijks van 8.30-17.00 uur, zaterdag tot 14.00 uur. Prijzen geldig t/m 31 mei. Negentien miljoen budgetkopers gaan jaarlijks naar Zeeman Zeeman opent (naar we al in enkele van onze bladen vertelden) de 250e textielSu per. En dat betekent twee maanden feest voor en door de klant. Op het ogenblik zijn dat er overigens negen tien miljoen per jaar. Bud getkopers, zoals direkteur J. Zeeman ze overigens graag noemt. fi Opening van de 250e tex tielSuper door Zeeman. Dat vraagt om nog meer cijfers en getallen. Een paar op een rij: in '67 opening van eerste zaak te Alphen a.d.Rijn door de heer J. Zeeman, in '71 de eerste overname van zaken in Utrecht in '74 overname van Vin- ke en Gazan in '76/'78 gevolgd door Fa- vetex eind '80 Brons komt er bij, wat in één klap neerkwam op zoveel zaken, dat men zich textielSuper is gaan noemen, een overigens ge deponeerde naam. Over de grens zit men met 1 zaak in Belgie en 30 in Duitsland. Ook op franchisebasis zijn er vestigingen. Begonnen met een omzet van 600.000 gulden is die thans 325 miljoen met aan arti kelen 61 miljoen in de verkoop, waarbij men met 7 miljoen paar panties en pantykousjes waarschijn lijk marktleider is bij de beenmode. Bij de Zeemangroep wer ken 2000 mensen. Bij zo'n niet kinderachtig aan tal trad de Zeeman-direktie eens een keer naar buiten, iets waaraan men door altijd maar (hard) werken en een zekere bescheiden opstelling ondanks die grote getallen, eigenlijk nog nooit in zo'n vorm was ge komen. De.250e Zeeman tex tielSuper in Nederland Sneek- was een prima aanlei ding. Een (goed georganiseerd) tref fen in het hoofdkantoor te Al phen aan de Rijn tussen pers en andere krantenmensen leerde ons heel wat over de Zeemangroep. Ook dus wat het modische as- pekt betreft, want eigen perso neel met eigen kinderen lieten zien, wat Zeeman voor de ko mende lente- en zomermaan den in huis heeft. Geen brede, maar wel een kwalitatief zeer acceptabele collectie met voor honderd procent het accent op mode. Iets, dat we niet zeggen, omdat dit bedrijf toevallig ook op de commerciële pagina's van onze bladen te vinden is. Goede en harmonieus op el kaar afgestemde tinten, zonder een enkele 'schreeuw'kleur er tussen, zetten een prima mode beeld neer, waarbij kombine- ren uitgangspunt kan zijn. Juist met dat zelf bij elkaar zoeken van sets hebben Zee man-inkoop en styling tot in de details rekening gehouden. Een bloem in een bloes heeft precies dezelfde kleur als de effen pantalon om maar een simpel voorbeeld te noemen. Die lijn is voor 't hele gezin doorgetrokken. Pa, ma, en de kinderen: het klassieke beeld. Dit dan vooral wat vlugge en vrije tijdskleding betreft als we met name aan die pa den ken met bijvoorbeeld jacks, sweatvesten, pantalons, polo's en shirts. Frappant ook, dat de wat ou dere vrouw in zo'n zelfde sfeer haar keus kan doen. Uitschie ter (maar dat's persoonlijk) vonden we een wit jack op een witte pantalon met een streep- shirt er onder. Vlug, modern, goed. Met recht budgetmode, want komplete (volwassen) driedeli ge kombinaties bleven soms onder de zestig gulden, me neer kompleet in 't nieuw voor nog geen negentig (min der kan ook), voor kinder- jog gingpakken staat er 34,95 in onze bloknoot. Voor een polos hirtje zelfs amper vijf gulden. Het 'zwaardere' werk, zoals regenmantels en jassen zagen we niet, het iets gekledere evenmin. Veel jacks wel, leu ke nachtkleding ook. En dat geshowd zonder dat extra stukje glamour via manne quins en dressmen. Op deze manier wilde Zeeman visualiseren hoe „twee of drie keer zo duur niet altijd twee tot drie keer zo goed hoeft te zijn. Wat omgekeerd ook op gaat" stelde een van de direk- tieleden, de heer A. Dam. „Dat geldt trouwens voor alles wat we brengen. Binnen de prijzen, die we voeren, streven naar de beste kwaliteit". Hoe dat allemaal kan? De heer J. Zeeman, die in '69 met een waarborgkrediet zijn eerste winkel opende: „ver schillende redenen. We doen veel, zo niet alles zelf. Kopen zelf in, steeds verder weg. Was vroeger textiel het werk voor de Nederlandse ontwikkeling- gebieden, nu trekken we de zeer wijde wereld in. Azië, Ja pan, we waren er, in China komen we nu, straks worden het Vietnam en Cambodja. Ook dan laten we zo weinig mogelijk aan tussenschakels over. Zo hebben we in China twee eigen mensen zitten. In de lage lonen landen wordt het allemaal gemaakt. Tel daar de immense hoeveelheden op, die we bestellen en dan mag duidelijk zijn, dat niemand in de wereld ons als klant kwijt wil. Ook in onze klein gehouden organisatie doen we alles zo veel mogelijk zelf. Frappant voorbeeld, we tikken allemaal onze eigen zaken. Beschikken dus niet eens een secretaresse. Verder hebben wij onze eigen wagens rijden, distribueren dus alles zelf, hier vanuit Al phen of voor Noord Nederland en Duitsland vanuit Ede". Onstuimige uitbreiding zit er overigens in Nederland niet meer in, wel een rustige ver dere groei met tien nieuwe za- In 250 straten of pleinen hebben 250 blazende en roffelende fanfares voor 250 Zeeman textielSupers zaterdag j.l. (de 26e april) het openingssein gegeven voor twee feestmaanden. Duizenden muzikanten hebben, zeemansliedjes spelend, honderdduizenden er op geattendeerd, dat er wat te doen is bij Zeeman. Op zijn en haar gemak valt dat ook te lezen is teen speciale Zeeman feestkrant. iGemarkeerd door een jonge matroos aan 't roer (jeugdport ret van de heer Zeeman??) op affiches, zakken en vlaggen, is men al van wal gestoken met een spaaraktie. Bij iedere te besteden gulden ontvangt men een punt. Die kunnen in een boekje, bij 250 van die puntjes ontvangt met gratis een handdoekset met Hij of Zij er op geborduurd. Via die volle boekjes (waarop naam en adres) dingt men au tomatisch mee naar het winnen van een royale gezinsauto. \Deze aktie loopt t/m 15 juli. Voor de kinderen is er een ballon wedstrijd, tussen 26 april en 26 juni zweeft er ergens in Nederland een Zeemanballon door de lucht. Wie die ballon ziet kan er een foto van ma ken om met de aardigste opname in de prijzen te vallen. Andere feestprijzen zijn gedurende de twee maanden aan biedingen in de nu 250 zaken. Ank Hovingh-Krayo Postbus 5825. 2280 HV Rijswijk ken op vrij korte termijn. De onwtikkelingen op dit vlak zullen gezocht moeten worden in het buitenland, dit in open samenwerking met die buiten landen. „Wat je ook onderneemt, zorg dat je primair altijd goed op je winkel blijft passen" stelt de niet alleen in grote lijnen, maar ook nog steeds in details denkende heer Zeeman. Want: „nu we onze 250e te water la ten voel ik me toch nog een neringdoende middenstander" blijkt het credo van deze 'on der de toonbank' geboren tex- tielman. Zijn devies is daarbij liever tien keer een dubbeltje, dan vier keer een kwartje te ont vangen. „In de praktijk komt dat vaak neer op elf keer een dubbeltje. Onze marges zijn klein, het voordeel gaat naar de consument. Die weet dat onderdehand en merkt dat als budgetkoper in de portemon nee. Wie ons nog niet kent wordt uitgenodigd gewoon eens aan onze artikelen te komen voe len. Vrouwen kijken nu een maal textiel met de handen. Kan bij ons. Graag zelfs. Want we weten wat we in huis heb ben", is de ervaring van de heer Zeeman. Wat zo blijft, horen we van mededirekteur Dam. „Je moet niet van een eenmaal ingesla gen weg afwijken. Aan 'upgra ding' (opwaardering), dus duurder worden van je assorti ment doen we niet. Wij bren gen voor lage prijzen wat we kunnen brengen, doen daarbij echter ook niet aan 'downgra ding', ofwel concessies aan kwaliteit, in feite aan je eigen naam." Soms evenwel is het gedrag van de consument onbereken baar. De heer Dam: „we had den eens uitstekende lakens in de aanbieding voor 7,95. We dachten: die gaan als een trein. Maar die trein stond stil. Men geloofde gewoon niet in die kwaliteit voor zo'n prijs. Tot een bedrijfsleider in een van onze zaken op de idee kwam met die lakens door de winkel te gaan sjouwen. Daarna legde hij ze in de bakken met het bord 'iets vuil' er bij. Toen vlo gen ze weg. De klant kan ar gumenten zoeken om zich zo voordelig mogelijk iets aan te schaffen", aldus een van de vele waarheden, die we deze middag hoorden. Naast de heren Zeeman en Dam konden we die middag ook luisteren naar de heer D. Vos, extern reklame-adviseur en genieten van wat mr. H.A.F. Velu, direkteur con cern-staf public relations en publiciteit van de Ned. Mid denstands Bank aan een wijs geschetst tijdbeeld neerzette. De variatie consument. Dat is de mens van nu. De mens, die zich wil onder scheiden, is een karakteristiek door mr. H. A. F. Velu, gast spreker tijdens de persont vangst bij Zeeman. Uit zijn sprankelende betoog lichten we even hoe naar zijn mening de tegenstelling tussen arm en rijk, oud en jong en zo mer en winter zijn vervaagd. Soms niet meer bestaan. Arme(re) mensen sparen voor een duur, mooi ding. En kopen dat. Rijke(re)n kunnen er een kick van krijgen iets heel voordeligs op de kop te heb ben getikt, wat er toch prima uitziet. Oud en jong? Ook dat verschil valt in menig opzicht niet meer te maken. Als we naar kleding kijken: jongeren kun nen er met blazer en grijze broek ouder uitzien, de senio ren kleden zich kleurig of ge makkelijk in hun vrije tijd. Of trekken ook in hun niet vrije tijd een ruiten golfbroek aan. Het zijn allemaal bewuste keu zen. Dat geldt ook voor het niet be staan van donkere dingen en kleuren voor de winter, dié voordien de zomer waren voorbehouden. Die variatie consument is be ter opgeleid, kritisch, vitaal of wil vitaliteit uitstralen en veeleisend. „Laat duizend bloemen bloei en" was het leidmotief van mr. Velu, dit nog accentue rend door te wijzen op het gro te, gevarieerde aanbod uit de hele wereld voor een steeds gevarieerder wordende vraag. a 55. 19. a

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 7