Hans Schinkel levert twee talenten af Prijsvraag E lYSS TEXTIEL m SVV-TELSTAR Eindstand Oorlog Wonderwel Verbazing Paul Oschner Mandekker HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 MEI 1986 ADVERTENTIE PAGINA 11 Door Norbert Kleinherenbrink SCHIEDAM Voor Coen van de Hoeven en Paul Oschner bre ken spannende tijden aan. Beide „young sters" hebben zich na de winterstop na drukkelijk bij trainer Dick Buitelaar aange meld en hebben al menig wedstrijdje in de SVV-basis weg. Over een week, als de contractbesprekingen pas echt goed losbar sten, hopen de twee amateurs een aanbie ding van Martin de Jager, de voorzitter van het betaalde voetbal, onder de neus geschoven te krijgen. Zeker weten, dat doe je nooit in de voetballerij, maar op grond van de tot nu toe geleverde presta ties zal er voor het duo best wel iets in het vat zitten. WMWMM SCHIEDAM Op het moment dat u deze SVV-pagina on der ogen krijgt, is de uitslag van het crucia le duel tussen Vitesse en SVV waarschijn lijk al bekend. Bij on verhoopte winst en bij een keurige deling zijn de Schiedammers nog volop in de race voor de vierde perio de, bij treurig verlies moeten de volgelin gen van trainer Dick Buitelaar in de stand een stapje terug doen, maar kunnen door een zege op Telstar (zaterdag op Harga, aanvang 19.30 uur) weer enigszins over eind krabbelen. wêêêêêêêêêêêêêêêêêêêêêêê! S SVV felstar Paul Oschner en Coen van de Hoeven: volgend seizoen een contract op Harga? Coen van de Hoeven (20) is min of meer op voorspraak van Chris Treling bij SVV te recht gekomen. Als geboren en getogen Delftenaaar groeide hij als voetballer ui teraard bij DHC op, ging ver volgens zijn geluk beproeven bij ADO, maar mocht daar de overstap naar FC Den Haag niet maken. Na één jaar in de eerste klasse te hebben ge speeld, was Van de Hoeven nog steeds vast van plan te slagen in het profmilieu. Die Paul Oschner heeft zich na de winterstop een vast plaatst je in SVI/'s basisopstelling ver schaft. In verdedigend opzicht zit het wel snor met de felle Rotterdammer, in opbouwend en aanvallend opzicht komt hij nog (iets) tekort. Zelf beseft hij dat als geen ander en daarom zegt hij: „eerst sober speten en mijn primaire taak uitvoeren. Op de rest dan keihard trainen. Dick Buitelaar zit tussen hoop en vrees Genoeg mogelijkheden dus nog voor SVV zo op het ein de van de competitie, maar de eerlijkheid gebiedt te zeg gen, dat de Buitelaar-brigade verre van grandioos voetbalt. De vorm van het begin van het seizoen wordt bij lange na niet gehaald en dat werd in het ronduit teleurstellend duel tegen DS'79 (0-0) nog eens extra benadrukt. Normaal gesproken zou de fraaie score van zes uit drie de ploeg een groot zelfver trouwen moeten geven, een bepaalde flair, die gekoppeld aan een grote dosis inzet (er valt immers een vierde perio de te verdienen!) voor een wervelend SVV zorgt, maar niets van dat alles. De Schie dammers liepen meer tegen zichzelf dan tegen de Dordte- naren te voetballen en kwa men er met een magere 0-0 nog uiterst genadig af. De schuldigen) is (zijn) moei lijk aan te wijzen. Ligt het probleem nu in de verdedi ging, op het middenveld of in de aanval? Of draait gewoon de hele ploeg niet? Buitelaar wist het na afloop van de wedstrijd ook niet. Opvallend was de nauwelijks opgewekte stemming in de catacomben, terwijl SVV toch nog met ze ven uit vier aan kop van de vierde periode bleef gaan. De gedachten dwaalden zeker al af naar Hemelvaartsdag. Zó spelend hebben we in Arn hem op Monnikenhuize niets te zoeken, beseften alle be trokkenen. „Ik heb bewust een beetje oorlog gemaakt binnen de spelersgroep vlak voor de wedstrijd", verzuchtte Buite laar. „Het is niet niks om Hans Neeskens buiten de ploeg te houden, maar in dit geval koos ik voor een voet ballende (René van Delft) in plaats van brekende midden velder. Je zou verwachten dat zo'n wissel een impuls voor het elftal zou beteke nen, want het lef en karakter en dus de kracht straalde van de bank af toen we be gonnen. Neeskens was getergd, te recht, maar dan verwacht je juist van die elf basisspelers dat ze keihard tekeer gaan. Ik heb het evenwel niet ge zien. Het klopte van geen tip van Treling kwam dan ook als geroepen. „De overgang van het eerste van ADO naar het tweede van SVV viel me reuze mee", zegt hij. „Ik draaide meteen lekker, pikte op z'n tijd een doelpuntje mee. Ruim een maand geleden werd ik door de trainer bij de A-selectie gehaald, toch een teken dat je in positieve zin bent opge vallen. Tegen Volendam zat ik voor het eerst op de bank, ik mocht direct nog een paar minuten meespelen. Het be stuur heeft toen contact met ADO opgenomen, waaruit dus een proefperiode van drie wedstrijden voortkwam. Pas daarna zou SVV de gel dende vergoeding moeten betalen, wat inmiddels is ge beurd. Tegen Veendam stond ik voor de eerste keer in de ba sis. Ik had nergens op gere kend, pas in de bus hoorde ik van de trainer dat ik moest spelen. Ik kreeg direct al een mooie kans, maar de bal be landde helaas in het zijnet. Dat was natuurlijk een prach tige binnenkomer geweest". Van de Hoeven leek zich wonderwel aan het niveau in de eerste divisie aan te pas sen. Hij viel op door zijn han delingssnelheid, zijn sprong kracht en zijn durf en even leek hij een blijvertje te wor den in de Schiedamse frontli nie. De dramatisch slechte westrijd tegen Eindhoven werd evenwel zijn Waterloo. Van de Hoeven kon weer plaatsnemen op het bankje in Coen van de Hoeven en Glenn Sonneville (rechts) staren gebiologeerd naar de (onzichtbare) bal. In uitwedstrijden werkte het twee spitsen systeem prima, maar op Harga wilde het niet erg vlotten met het duo. Van de Hoeven werd het slachtoffer en verhuisde (weer) naar de bank. de dug out. „Tot aan het duel tegen Eindhoven had ik best aardig gedraaid", zoekt hij naar een verklaring. „In die bewuste partij ging het echter fout, met het hele elftal trouwens. Ik deelde gewoon mee in de malaise en miste twee fraaie kansen. Een paar dagen later kwam de trainer naar mij toe. Hij vertelde dat ik in principe had voldaan als spits, er ont brak slechts één ding aan en dat was scoren. Daarin moest ik hem natuurlijk gelijk geven. Aan de andere kant, het spe len met twee spitsen dicht te gen elkaar aan in het cen trum was voor iedereen nieuw. Voor Glenn, voor mij en voor de rest van het elftal. Zo'n systeem heeft tijd nodig en kan het beste worden in gevoerd tijdens een lange oe fenperiode. Nu ging het in de uitwedstrij den eigenlijk best lekker, maar op Harga liep het een stuk minder, omdat we dan steeds zelf het spel moesten maken. Het buitenom komen van de middenvelders werd bemoeilijkt door de kleinere speelruimte. De ploeg draaide in ieder ge val totaal niet en dan krijgt al snel het nieuwe element in het spel de schuld toege schoven. Op zo'n moment kan je op weinig krediet re kenen. De trainer wilde weer met drie spitsen gaan spelen en zijn keuze voor Glenn in de punt is niet meer dan lo gisch als je naar zijn seizoen- produktie kijkt" Tegen RBC liet Van de Hoe ven zien wel degelijk een scorende spits te zijn (wor den). Als invaller deponeerde hij er twee in het mandje en hield daarmee zijn ploeg in de race om de vierde perio de. Tegen PEC Zwolle mocht hij wederom invallen, maar kwam ondanks een dot van een kans niet tot een doel punt. Tegen DS'79 bleef Coen tot verbazing van velen gewoon in trainingspak, terwijl in feite de hele voorhoede schreeuw de om vervanging. Van de Hoeven houdt zich wijselijk op de vlakte als die wedstrijd ter sprake komt. „De trainer zal daarmee zijn bedoelingen hebben gehad. Verder ga ik daar niet op in." Gelijk heeft-ie. Als aanko mend contractspeler, hoewel dat vooral na DS'79 niet meer zó vanzelfsprekend is, heb je je maar te schikken in je lot. Zijn tijd komt nog wel. Dat geldt in geite ook voor Paul Oschner, hoewel hij sinds het duel tegen Willem-2 niet meer uit de basisopstel ling is verdwenen. Uiteraard hoopt Oschner eveneens bin nenkort zijn handtekening te zetten onder zijn eerste con tract. De pas 19-jarige Rotterdam mer (hij ziet er ouder uit) be gon zijn loopbaan bij de Musschen. Stapte even over naar Feyenoord, maar kreeg daar ruzie met de jeugdtrai ner, waardoor hij zich weer bij zijn oude club aanmeldde. Oschner speelde vervolgens een half seizoen in het eerste elftal van de Musschen (als zestienjarige!) en dat bleef voor SVV-scout Feelders niet onopgemerkt. Hij werd direct overgeheveld naar het tweede elftal, waar na hij dit seizoen als amateur samen met de enigszins uit beeld geraakte Marcel Oos- terdijk aan de A-selectie werd toegevoegd. „Ik had een goed seizoen in het tweede elftal achter de rug en had best oren naar het voorstel van het bestuur om op amateurbasis een jaartje bij het eerste te rijpen. Iets leren doe je altijd wel. In de eerste maanden had ik het op de training aardig moeilijk. Alles ging in een veel hoger tempo, terwijl ook de sfeer anders was. Schoot je één bal verkeerd, kreeg je met een een grote bek. Daar moest ik eerst even aan wen nen. Hans Schinkel (de trai ner van het tweede elftal, red.) heeft me toen flink wak ker geschud. Ik moest me meer laten gel den op de training, ik moest er harder aan trekken. Vanaf dat moment is het eigenlijk steeds beter gegaan. Tegen Willem-2 stond ik plotseling in de basis en daar ben ik sindsdien niet meer uit ge weest." Paul Oschner is het prototy pe van een mandekker. Even klein als Edo Ophof of Jan Mulder, maar ook even fel en meedogenloos als het moet. „Maar," ontzenuwt hij op voorhand het stigma van „schopper" na de gele kaart tegen PEC Zwolle, „ik pro beer altijd eerst de bal te spelen. Die overtreding tegen PEC zag er erger uit dan het in feite was. Ik raakte de bal, maar ook zijn been. Moet hij zijn been maar weg halen." Geholpen door aanwijzingen van Henk Salari, Chris Tre ling en Hans Loovens hield Oschner zich na zijn debuut betrekkelijk gemakkelijk op de been. Zelfs tegen FC Den Haag, een wedstrijd waar voor hij knap zenuwachtig was. Spelen tegen jongens als Remco Boere en dan voor zoveel publiek, ja, dat gaat je als tiener niet in de koude kleren zitten. „Na die partij kreeg ik een compliment van Martin de Jager voor mijn spel tegen De Roode," weet hij zich nog maar al te goed te herinne ren. „Ik denk ook, dat ik me in die wedstrijd heb waarge maakt. Sindsdien kan ik op het vertrouwen van Buitelaar rekenen. Ik heb een goed contact met hem. Hij heeft tegen mij ge zegd, dat ik SVV niet als eindstation moet beschou wen. Het dient juist over 2 jaar een springplank te zijn en daaraan klamp ik me vast, want het betaalde voetbal betekent veel voor mij. Verder laat hij mij rustig m'n gang gaan. „Als je niets hoort, is het goed, anders laat ik het je heus wel weten" zei hij. Na die woorden heb ik herr^nienriee^s^ho^ SCHIEDAM De uitslagen van de wedstrijden SVV-PEC Zwolle (0-3) en SVV-DS'79 0-0) waren voor iedereen blijkbaar erg verrassend, want niemand had de juiste score geraden. SVV-Telstar geeft u evenwel een nieuwe kans om in bezit van een waardebon van hon derd gulden te komen (te be steden bij Hans Textiel). Wat moet u doen? Voorspel de goede uitslag van het duel SVV-Telstar. Gebruik de bon die op deze speciale SVV-pagi- na is afgedrukt. Vergeet niet naast uw naam, uw adres, woonplaats, postcode en tele foonnummer te vermelden. Doe de bon in een gesloten envelop, zet in de linkerboven hoek prijsvraag 17 en lever hem uiterlijk zaterdag om 16.30 uur in bij één van de vier filialen van Hans Textiel in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Uit de goede inzen dingen wordt dan de winnaar getrokken. Succes! inleveren SCHIEDAM: Koemarkt 1 en Hof van Spaland 44 VLAARDINGEN: Dr. Wiardi Beckmanssingel 67 MAASSLUIS: Winkelcentrum Koningshoek Prijsvraag naam: svv 17 adres: postcode: woonplaats: telefoonnr: Chris Treling wordt fel aangevallen door Wilco van Buuren van PEC Zwolle. „Had Marcel het karakter van Wilco, dan zou het een hele grote kunnen worden", mijmerde Dick Buitelaar na afloop van SVV-DS'79 (0-0) in de perskamer. kanten. In verdedigend op zicht zat het allemaal wel re delijk in elkaar, maar opbou wend en aanvallend bakten we er helemaal niets van. Ik had iedereen er wel voor Neeskens uit kunnen halen. Het zat volkomen vast". De Schiedamse afweer bleef inderdaad zaterdagavond te gen DS'79 goed overeind en dat is wel eens anders ge weest. Doelman Henk Dirven speelde een puike partij, ter wijl ook laatste man Chris Treling, voorstopper Henk Salari en de beide backs Mulder en Oschner redelijk Defensie bleken opgewassen tegen hun directe tegenstanders. Alleen, en daar knelde de voetbalschoen nadrukkelijk, was er van enige opbouw geen sprake. Alle ballen kwa men even hard weer terug, maar de vraag is of dat lag aan de slechte dieptepasses van Treling c.s. of aan het gebrekkige vrijlopen en aan nemen van Jan Könemann, Glenn Sonneville en Marcel van Buuren, samen vormend de frontlinie van SVV. Er was niet veel voetbalin zicht nodig om de defensie het voordeel van de twijfel te gunnen en de drie frontsol daten met de zwarte Piet op te zadelen. Niets lukte bij het toch niet van enig talent ge speende trio. Van Buuren slaagde er nauwelijk in de felle Bertje Bartelings (nota bene invaller) te passeren, Glenn Sonneville tobt al wed strijden lang met een hevige vormcrisis, werkt weliswaar hard, maar het rendement (lees: doelpunten) is laag, ter wijl voor Jan Könemann het zelfde geldt. Kortom, armoe troef vorige week in de tot voor kort sterkste linie van de Schiedammers. Buitelaar: „Ik begin steeds meer vraagtekens te zetten achter spelers als Van Buur en Könemann. Ze kunnen toch zo goed voetballen vol gens iedereen? Ze hebben toch zo'n hoge voetbalintelli gentie? Nou, ik zie het in ie der geval veel te weinig. Ik vind het prima als die gasten SVV als springplank gebrui ken, maar te vaak geven ze niet thuis. Ik geef toe, Jan en Marcel hebben iets, maar als er niet keihard wordt ge werkt, als er geen karakter wordt getoond, dan valt dat iets meteen weer weg en blij ven er twee hele middelmati ge voetballers over. De terugval van Glenn vind ik minder erg, omdat die te ver wachten was. Ook Peter van Velzen was aan het einde van het seizoen volledig opge brand. Vorig jaar nog bij DSO, nu in het brandpunt van de belangstelling en soms vier keer in de week spelen. Ja, op een bepaald moment houdt dan alles op. Wij hebben echter van die spelers, die als ze eens een beetje tegenwind hebben, di rect spelen alsof ze tegen een orkaan in lopen te voet ballen. Aan de andere kant, hebben ze eens een keer een briesje in de rug dan spelen ze meteen de sterren van de hemel. IV .ar nogmaals het blijft ho pen op één, twee goede ac ties en dat is voor voetbal op dit niveau natuurlijk veel te weinig. Ik heb de indruk dat sommigen onder de noemer „eeuwig talent" moeten wor den geplaatst." Misschien zijn de woorden van de aangeslagen Buite laar gisteravond al geloo- chenstraft tegen Vitesse. Heeft hij toch zijn zin, maar hoe groot is dan de garantie op een goede pot zaterdag tegen Telstar....?

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 11