Vijfsluizen" zorgt voor goede opvoeding 16.75 39.50 ■831 Hoogstraat in teken van molens en jenever HUURDERS OPGELET In't kort onderhoudsklachten melden. WASSENAAR Novotel Rotterdam- Schiedam Dagschotels Weekmenu L Winnaars honden wedstrijd Kanovaren in Videocafé t Spreekuur bij BVSW over huur woningen Óók voor taxaties van onroerende goederen Faciliteiten BRAND- EN OPSTAL VERZEKERINGEN Kalenderdag „Hondenbezitters van te genwoordig zouden hun huisdier het liefst aan ta fel mee laten eten metj mes en vork", en „Het wordt tijd dat honden weer honds behandeld worden" zijn opmerkin gen waar je een honden hater die net over de zo veelste drol op straat is gestruikeld van verdenkt. Van de voorzitter van de Stichting Hondensport centrum Vijfsluizen - met momenteel 250 aktieve le den in Schiedam en Vlaardingen - verwacht je zo'n verhaaltje niet. Toch is de slechte opvoed kundige kwaliteit van deze generatie hondenbe zitters - de goeie natuur lijk niet te na gesproken - en de ellende die daaruit voort kan vloeien, hét stokpaardje van George Neervoort, honden- én mensenliefhebber bij uit stek, die deze funktie al een aantal jaar vervuld. Kipfilet Hawaï V arkenskotelet „Bonne Femme" Ajam Kerry V ar kensrollade met Pepersaus Spaghetti met Mosselsaus Gevulde Paprika Gebakken forel met amandelen Kipsalade Zwaardvis du Chef Chocoladerol Het Nieuwe Stadsblad Nu pal achter de bazin lopen. Krijg ik nu ook punten WATERWEG NOORD Schiedam Rotterdam West krijgt met ingang van 1 juni 1986, als de nieuwe dienst regeling van de Nederlandse Spoorwegen ingaat, een rechtstreekse treinverbinding met Amsterdam CS via Den Haag HS en Haarlem. De stoptrein Dordrech- tAmsterdam, die tot 1 juni gebruik maakt van de Schiphollijn en Amsterdam RAI als eindbestemming heeft, krijgt dan het centraal station van Amsterdam als eindpunt. Schiedam/Rotterdam West verliest hierdoor zijn recht streekse treinverbinding met Schiphol. Reizigers van Schiedam/Rotterdam West met bestemming de natio nale luchthaven zullen met ingang van 1 juni moeten overstappen (op hetzelfde perron) in Leiden. Braaf op je beurt wachten. Auto* en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's SCHIEDAM Een etala gewedstrijd, niet voor het winkelend publiek maar voor de eigen leden, dat is de bijdrage van de Win keliersvereniging Hoog straat aan de Schiedamse Molendagen. Om straks de huurverhoging te kunen weigeren moet u nu bij uw huisbaas In mei kunt u van de huisbaas weer een voorstel verwachten de huurprijs te verhogen per 1 juli. Wan neer er sprake is van achterstallig onderhoud kan de Huurcommissie echter bepalen dat u die verho ging niet hoeft te betalen. U moet uw klachten dan wel schriftelijk aan uw huisbaas hebben gemeld vóórdat u het voorstel voor de huurverhoging krijgt. Het is dus belangrijk dat u zo snel mogelijk (liefst het komend weekend nog) al uw klachten doorgeeft aan de huisbaas. Handige meldingsformulieren kunt u afhalen bij: Het Advcokatenkollektief, Oranjestraat 2 Het Buro voor Rechtshulp, Hoogstraat 198 De Rechtswinkel, Broersveld 140 Gerrit Verboonstraat 12 - tel. 010-737933'Schiedam „Honden moet je honds behandelen" Prijsbrekers en weekmenu van voor de week van zaterdag 10 mei t/m vrijdag 16 mei 1986 Zaterdag 10 mei Zondag 11 mei Maandag 12 mei Dinsdag 13 mei Woensdag 14 mei Donderdag 15 mei Vrijdag 16 mei Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 4473322 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-86 „Een hond wordt als een po pulair modeverschijnsel enorm veel gebruikt in reklame en op de tv", vertelt hij in het gezel lige, maar op zijn zachtst ge zegd niet zo riante onderko men van zijn Stichting, nu nog op een braakliggend terrein, gelegen aan het eind van de BK-laan en de Vlaardinger- dijk op de grens van Vlaardin gen en Schiedam. „Dan zie je een familie aan de koffie vertederd kijken naar zo'n schattige kleine pup in een mand. Maar wat je niet ziet is dat zo'n beestje als je niet uitkijkt plast op je mooie wollen kleed. En als dat lieve moppie groot is, ligt hij wel mooi het liefst op de bank en kan jij genoegen nemen met de grond. Dat is iets, wat die gezinnen met een Lassie na tuurlijk nooit overkomt. Het aantal hondenbezitters groeit - Schiedam heeft er bv nu 6.000 - maar de weerstand tegen honden ook. En dat is helemaal niet nodig. Je kan een hond het blaffen niet afle ren, maar je kan hem wel aan leren zich zo te gedragen, dat niemand er overlast van heeft. Hondentraining, ik spreek lie ver van een cursus sociale vaardigheid, is dan ook voor 70% het opvoeden van de baas of bazin". Ideaal zou het zijn, volgens George Neervoort, als iedere nieuwe hondeneigenaar gelijk al de eerste paar maanden zo'n cursus volgde. Maar daarvoor heeft Vijfsluizen de faciliteiten niet. Nu kan je er pas met een beest vanaf zes maanden te recht. Al staan de acht vaste instructeurs, die al het werk gratis en voor niets doen, voor probleemgevallen wel altijd klaar. Dat de gemeente niets anders doet aan het soms wat nijpend wordende honden probleem dan met verbodsbor den strooien is ook de heer H. N. Postma, woordvoerder van de vereniging een doorn in het oog: „Schiedam int gemiddeld per jaar 175 gulden per hond, Vlaardingen 67. Best een bedrag. Als je dan be denkt dat honden goed zijn voor de werkgelegenheid - er zit een hele industrie om heen - en dat het houden van een huisdier een leuke hob by is die veel mensen voor eenzaamheid behoedt, snap je niet dat de gemeente ons eerder tegenwerkt dan helpt. Na veel moeite heb ben we nu een nieuw terrein toegewezen gekregen achter station Schiedam/Rotter dam West. .SUFSP Een nieuw fenomeen voor Schiedam/Rotterdam West zijn de nachttreinen die vanaf middernacht tot de vroege ochtenduren ieder uur dit sta tion wel een rechtstreekse ver binding geven van en naar Schiphol. In de nachtelijke uren zijn echter de NS loketten Schie dam/Rotterdam West niet open. Kaartjes kunnen dan zonder bijbetaling bij de kon- dukteur worden gekocht. Op zondag 1 juni gaat de nieuwe NS dienstregeling in en dat betekent dat er bij de NS in de dienstregeling nogal wat ver anderd is. Alles heeft te maken met de dan in gebruik te nemen wes telijke tak van de ringspoor- baan in Amsterdam. Hierdoor krijgt Schiphol een recht streekse verbinding met en van Amsterdam CS. Opmerkelijke feiten hierbij zijn de feiten dat de nationale luchthaven volledig wordt op genomen in het intercitysys teem. Assurantie financieringsbureau SCHEPER Lange Haven 102 Q Vaartuigenverzekering: L- no-claim tot 45% no-clalm, i tot 45% voor 5 jaar schade- vrijvaren. Woonhuis: 0,90 per 1.000,- e r. 50.- 1,10 per f 1.000,- inclusief dubbel glas Inboedel: 1.90 per 1.000,- e.r. 50,- 2,40 per 1.000,- Inclusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim; ook kwartaalpremie mogelijk. Schiedam, telefoon 4262638 Bekende intercitytreinen zoals van Amsterdam naar en van Brussel/Vlissingen zullen dan gaan rijden via Schiphol en zullen dus Haarlem niet meer aandoen. Reizigers van en naar Schiedam/Rotterdam West kunnen van deze trein gebruik maken door over te stappen op Den Haag CS waar de stoptrein wacht die dan weer wel in Schiedam/Rotter dam West stopt. De nachttreinen die dus ook in Schiedam en Rotterdam West gaan stoppen zijn speciaal be doeld voor drie categorieën reizigers: -Luchtreizigers die per charter vliegen en die veelal zeer vroeg op Schiphol moeten zijn of daar zeer laat of 's nachts aankomen. -De vrije tijd besteders, dus mensen die bv naar een ver- jaarsfeestje willen of die gaan stappen in Amsterdafn. Maar ook voor bezoekers van schouwburg en concert die na afloop nog even wat willen drinken. -Mensen die 's nachts op onre gelmatige tijden moeten wer ken (zoals bv. op Schiphol). Als gevolg van de introduktie van nachttreinen op het NS- net moeten ook de bestaande regels met betrekking tot de geldigheid van NS-vervoerbe- wijzen worden aangepast. De geldigheid van alle ver- voerbewijzen loopt nu door tot 4 uur 's nachts. Een enkele reis of dagretour krijgt nu dus een geldigheidsduur van 28 uur. Een „kalenderdag" loopt tot en met 23.59; van 00.00 uur af worden in het gehele land de kaartjes op de nieuwe dag gedateerd. De verkrijgbaar heid van avondretours loopt af om 24.00 uur. Het zogeheten daluurtarief (dat op maandag Daar moeten we straks 3000 gulden huur voor gaan betalen en het terrein moet voor 12.000 gulden worden geëgali seerd. Ik gun iedere vereni ging het zijne, maar waarom zo'n bedrag voor kunstgras- hockey-velden en voor ons he lemaal niets? Natuurlijk hebben wij voor liefhebbers trainingsuren waar de hond speciaal wordt afge richt. Maar het belangrijkste bij Vijfsluizen zijn toch die ba siscursussen. Van welopgevoede beesten profiteert niet alleen de baas, maar eigenlijk de hele stad. Het is dus denk ik heel be langrijk dat die blijven bestaan en nog liever worden uitge breid." Zaterdag hield Vijfsluizen on derlinge wedstrijden. Vooral als aanmoedigend schouder klopje voor de baas, die zo eens de vorderingen van zijn trouwe viervoeter kon zien. Alleen in de hoofdgroep t/m vrijdag om 9.00 uur be gint) eindigt zondagnacht t/m donderdagnacht om 04.00 uur. In de nachttrein wordt geen toeslag geheven, maar als 's nachts een omweg moet worden gemaakt omdat de nachttrein via een speciaal tra- jekt rijdt moet wel voor het werkelijk aantal afgelegde ki lometers betaald worden. Dat geldt niet voor de terugreis op een retourtje of een trajekt- kaart, als via een omweg de bestemming eerder wordt be reikt. Behalve de regeling van het nachtelijk baanonderhoud is ook niet voor 100% zeker of de voorgenomen maatregelen ter handhaving van orde en vei ligheid en die in de kaartver koop afdoende zullen zijn. Een proef zal dit moeten uitwijzen. Daarenboven is niet exakt be kend hoe groot het aanwezige marktpotentieel is. NS kiest voor een proefondervinderlijk marktonderzoek in plaats van een uitgebreid marktonder zoek vooraf. Dit geeft een wat groter risico, maar de resulta ten verschaffen wel meteen duidelijkheid over de vraag of er al dan niet een behoefte be staat aan nachttreinen in de Randstad. Veel van wat er voor het nachtnet nodig is, zoals trein stellen, bemande seinposten etc. is al aanwezig. Extra is no dig circa 1,5 mio per jaar, voornamelijk vopr nachtdien sten van rijdend personeel. Aan de opbrengstkant spelen ten eerste de meerontvangsten uit het segment luchtreizigers een rol, waarbij de ontwikke ling van de chartermarkt in z'n geheel van veel belang is. Volgens de luchthaven Schip hol zijn de vooruitzichten gun stig. Het overgrote deel van de meerontvangsten zal echter moeten komen uit het segment sociaal/recreatief verkeer. Via desk-research is op grond van de huidige nachtelijke vervoersstromen per auto be cijferd dat per week circa 3700 reizigers de trein zullen ne men. Tezamen met de „nieu we" luchtreizigers zal op deze wijze, na doorwerking een meeropbrengst van circa 2 mio/jaar gerealiseerd kunnen worden. In dat geval zijn de meeropbrengsten circa 0,5 mio hoger dan de meerkosten. kwam het „pakwerk" eraan te pas. Verder ging het er zater dag vooral om of de honden goed luisterden naar begrip pen als, „kom, zit, sta of lig". Wie dat regelmatig tevergeefs zijn huisdier toevoegt, doet er goed aan lid van Vijf sluizen te worden. Voor 25 gulden per jaar en natuurlijk wat eigen trouw-komen en geduld, kan er dan waarschijnlijk verbete ring in die situatie - die voor baas en hond even vervelend is - worden gebracht. Raam 26, Schiedam, telefoon 265555 SCHIEDAM Hieronder de winnaars van de wedstrijden bij HSC Vijfsluizen, gehouden op zaterdag 3 mei. Beginners: 1. mw. C. v.d. Hoe ven 63 punten; 2. mw. E. Pak- vis 59 punten; 3. mw. J. Riet dijk 56'/2 punt; Poedelprijs mw. J. v.d. Lee (45 punten). Gevorderden: 1. mw. D. v. Hulst 62'/4 punt; 2. mw. S. Sala 58 punten; 3. N. Wuister 57 punten; poedelprijs hr. T. Ver meulen (43 punten). Hoofdgroep: 1. mw. H. Denker 68'/2 punt (Algemeen kam pioen Vijfsluizen); 2. mw. J. Ballijns 67'/2 punt; 3. B. Lobry 66 punten; poedelprijs aan- moedingsprijs hr. v.d. Burg 26 punten. Vijfenvijftig middenstanders van de Hoogstraat verfraaien hun zaak met als thema Mo lens en (nationaal) Gedistil leerd. De bedoeling is dat zij hun eigen artikelen „verwe ven" met produkten en mate rialen van de molens en de distilleerderijen. Wie dit op de origineelste manier doet, wint één van de vijf prijzen. Speciaal voor deze wedstrijd heeft de Stichting de Schie damse Molens (grootste initia tiefnemer van de jaarlijkse Molenfeesten) een deskundige jury gevormd. Deze bestaat uit Jos Gunne- wegh (molen-coördinator), de heer Van Geem (van het Pro- duktschap Gedistilleerd), Harr Wiegman (kunstenaar), Jan Groeneveld (Het Nieuwe Stadsblad) en Cor Verhulst (etaleur). Deze kenners maken uit welke middenstanders in aanmerking komen voor een beloning van 150 gulden. Ook de etalage van het pandje Hoogstraat 34 (het voormalige „winkeltje" van wethouder Chris Zijdeveld) staat een week lang in het teken van de molens. Leerlingen van de St. Bernardusschool hebben van lego enkele molens gemaakt en die in samenwerking met de winkeliersvereniging geëta leerd. In dezelfde etalage is de bijdrage te zien van theater De Teerstoof, in de vorm van en kele geschilderde molens. De prijswinnaars worden be kend gemaakt op 10 mei, tij dens de Landelijke Molendag. SCHIEDAM Zaterdag 10 mei staat het Videocafé in het teken van het kanovaren. Het kano-promotieteam onder lei ding van Marcel Heinsbroek, zal een lezing verzorgen on dersteund met dia's en/of films. Mensen die geïnteresseerd zijn in het kanoën, of zij die er to taal niets vanaf weten: ieder een is welkom. Toegang gratis, aanvang half tien. Het adres: Stichting Filmclub Schiedam/Videocafé, gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: H. v. Kessel, B K. Laan 231, tel. 4738442. Al leen op het spreekuur, zater dag en zondag van 17.00-18.00 uur. Hemelvaartsdag: R. H. F. Bakker, Faassenplein 68, tel. 4709915. Alleen op het spreek uur van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be- aarden: telefoon 4267975 dage- ijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-4731161 9.00-03.00 uur be reikbaar. Voor hen in geeste lijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 4731344. SCHIEDAM De tiende mei gonst het in Schiedam West van de aktiviteiten. In het Ju- lianapark vindt het tweede Gravin Aleidafeest plaats en in wijkcentrum De Erker is het de hele dag open huis. De Bewonersvereniging Schiedam West haakt op deze aktivitei ten in met een extra spreek uur over het nieuwe waarde ringsstelsel voor huurwonin gen. Dit gaat per 1 juli in en voor veel huurders kan dit ge volgen hebben -positieve, maar ook negatieve. De jarenlange ervaring van het huurspreekuur van de Be wonersvereniging hebben ge leerd dat zeer veel huurders van woningen, en zeker daar waar het particuliere verhuur ders betreft, onvoldoende op de hoogte zijn met de wet en regelgeving in deze toch inge wikkelde materie. Thans staat men voor een gewijzigd wo- ningwaarderingsstelsel dat even zo vele vragen oproept. Over het nieuwe stelsel en tal van andere vragen kan men vrijblijvend een bezoekje bren gen aan de Bewoners Vereni ging Schiedam West in wijk centrum de „Erker" in de di- rekte omgeving van het Julia- napark waar die dag de Gra vin Aleida Festiviteiten plaats vinden. Het wijkcentrum is gelegen aan de Jan van Aven- nestraat 32. SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen sluit haar seizoenprogramma op 15 mei (donderdag) af met een mid dag in zaal Irene aan de Nieu we Haven. Wieke Muiier verzorgt dan een vrolijk satirisch en geva rieerd cabarettesk programma. De voorstelling begint ofn twee uur. Kaartjes voor leden kosten 2,50 en voor introdü- cees 5 gulden. Op 10 mei organiseert de Her vormde Kerk in Schiedam een grote kleding-inzamelingsak tie. Tussen tien en twaalf uui kan gedragen kleding (mits ir goede staat) afgegeven worder op vier adressen: bij het kerk kantoor van de Grote Kerl aan de Lange Kerkstraat, bi, de Opstandingskerk, de auk op het Pinasplein en de Be thelkapel (Nieuwe Maasstraat) MAKELAARS OG/V E R Z E K E Rl NGE N b i-

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3