Felle acceleratie geeft de Lancer Lancer-ingsver mogen Puzzel die lekker 'weghapt Komfortabele 2-zits bank Johnny Hoes vervulde Schiebroekse hartewens uin N p 1 Fietsen is 'in' Een flitsende routine... Omlijnen op de Commodore Familie Renzenbrink koos voor Mitsubishi I J We zoekt Voor tuin of patio, fy RANDSTAD-EDITIES TK 19.86 Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Mitsubishi Lancer Rij-impressie van de Mitsubishi Lancer Meedoen 'De Lancer die we hier voor hadden, vond ik persoonlijk behoorlijk sloom. Dat schoot echt niet op. Met deze ligt dat heel anders. Hier zit een 1500 cc-motor in en die maakt de wagen lekker fel en snel. Je moet er 160 mee kunnen rij den, maar dat hebben we nog nooit geprobeerd. Ik vind zelf 120 al hard genoeg.' De familie Renzenbrink uit Leidschendam heeft duidelijk voor Mitsubishi gekozen. Eerst was het een Colt maar die bood het gezin na verloop van tijd te weinig ruimte. Twee an dere Mitsubishi's volgden de Colt op: eerst een Lancer en vervolgens nog een Lancer. Die zowel door de heer als de dame Renzenbrink met veel genoegen wordt gebruikt. 'Het is een mooie, ruime, ui terst luxe wagen waarvoor je echt niet te veel betaalt als je kijkt naar wat je ervoor krijgt,' geeft Leni Renzenbrink de hoofdargumenten voor de keu ze. 'Dan speelt ook mee dat we met de dealer uitermate te- ,V.SNN.....SW.-.S ...s,yN-;w Reaktias op of bijdragan aan deza pagina aan radaktia THUISK RANT-EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Ri|swi|k Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vri;dag) vreden zijn, dat de dealer in de buurt zit en dat de wagen ui terst goedkoop in onderhoud is. Rekeningen van meer dan 300 gulden voor een periodie ke onderhoudsbeurt hebben De Mitsubishi Lancer is een zeer populair middenklasse model. Het type dateert uit 78, in '83 totaal ver nieuwd en aangepast aan de huidi ge trend van gestroomlijnde auto's. De Lancer is weliswaar niet zo aëro dynamisch en futuristisch als de Galant, toch is hij volledig up-to- date en kan nog jaren mee. Onlangs is de serie nog uitgebreid met een Stationcar, een veelzijdige Lancer afstammeling die een heel eigen plaats en naam kreeg en als Mitsu bishi Wagon door het leven gaat. De Wagon is pas eind vorig jaar geïn troduceerd, daarmee onderstrepend dat de Lancer nog volop in de mood is. De Wagon heeft helemaal de Lan cer bouw, vooral de voorzijde ver schilt niet. De achterkant heeft uiter aard de stationcarbouw met de 5e deur/klep. Dat de Wagon toch een ei gen naam kreeg ligt aan het typeren de verhoogde dak na de voorportie ren, wat de Wagon een eigen identi teit geeft. Verder biedt de Wagon veel leefruimte of, al naar gebruik, een grote bagageruimte. Ook qua techniek verschilt de Wagon niet van de Lancer, het onderstel is gelijk, de wielbasis van beide wagens bedraagt 238 cm, ten behoeve van meer baga ge laden is de achterzijde wat verste vigd. De Wagon is verkrijgbaar met een 1500 benzine- en 1800 dieselmo tor, de Lancer heeft daarnaast ook nog de 1200 benzinemotor. Die 1200 motor voldoet prima in de Lancer, maar uitgaande van het feit dat de Wagon toch meest zwaarder beladen zal worden (meer personen, meer ba gage) is direct gekozen voor een wat zwaardere motor. De Lancer 1200 kent een DL en een EL, die hebben een 4-versnellingsbak, ook is er een uiterst luxe 1200 GL, die een 5-bak kent. De 1500 en 1800 D motoren hebben zowel bij de Lancer als bij de Wagon een 5-bak, de Lancer 1500 is er zelfs met automaat. De 1800 Die selmotor is een tamelijk nieuwe mo tor, is er ook in Turbodiesel, maar wordt alleen geleverd in de Galant en in de Multifunctionele Space Wagon. Mitsubishi kent ook nog een 2.3 Tur bodiesel, die motor is al wat ouder en zat in het vorige Galant-type, nu ko men we deze motor alleen nog tegen in de Pajero, de L300 en de lichte Ca ter. Nu we toch een aantal Mitsubishi typen de revue hebben laten passe ren maken we het rijtje kompleet. Ge start wordt met de Colt, vanaf 16.995,- (de 1200 DL), gevolgd door de Lancer, vanaf 18.995,-, de Wa gon begint bij 23.995,-, de Galant is er al voor 22.995,- (de 1600 DL), de Spacewagon start bij ƒ31.995,-, de Pajero bij ƒ47.195,-, de sportmodel- len Cordia bij 24.995,- en de Sta rion bij 63.250,- (evt. (prijswijzigin gen en BVB-verhoging voorbehou den). door Leo de Ruiter De Mitsubishi Lancer en Wagon horen, ondanks de verschillende namen, duidelijk bij elkaar. De Lancer is de sedan, de Wagon, de door die verhoogde daklijn, heel bijzondere stationcar. De rij-eigenschappen van de wa gens zijn nagenoeg gelijk, echt grote verschillen zijn er niet. Ik reed de Lancer 1200 en 1500 en de Wagon 1500 en 1800 D, de belangrijkste verschillen zitten voor mij in het gebruik, de Wa gon is veelzi/diger. Daar staat te genover dat hij wat duurder is in aanschaf en luidruchtiger, het geen begrijpelijk is, omdat pas sagierruimte en bagageruimte in elkaar overlopen. De Lancer is er in 3 motortypes, 1200, 1500 en 1800D, de Wagon in 2, hij mist de 1200 motor, in de Lan cer geeft deze 1198 cc 4 cilin- der-in-lijn motor een vermogen af van 40 kW/55 PK en een kop pel van 90 Nm bij 3500 toeren, de topsnelheid is 150 km/u, de acceleratie van 0-100 km/u ver loopt in 14,8 sec. Het verbruik bij 90 km/u is 1:18,5, gemiddeld moet gerekend worden op 1:13,5. De 1500 meet 1468 cc, heeft een vermogen van 55 kW/ 75 PK en een koppel van 118 Nm bij 3500 toeren, de top is 160 km/u, de acceleratie 11,2 sec., het verbruik bij 90 km/u 1:18, gemiddeld op de weg 1:13. De 1800 D tenslotte is 1795 cc, 43 kW/58 PK, 108 Nm bij 2500 toeren, top 145 km/u, accelera tie 0-100 km/u in 15.5 sec. en tot slot het verbruik bij 90 km/u 1:21,7, gemiddeld kwamen wij op 1:15,5. De Wagon is door zijn iets hoger gewicht en grotere- frontopperviak wat minder zui nig, vee! scheelt het niet. De Lancer en Wagon hebben voorwielaandrijving en tandheu gelbesturing. Deze toont zich wat indirect en wat onnauwkeu rig, het wegcontact blijft echter onder alle omstandigheden goed behouden. Een licht onderstuur karakter is waarneembaar, niet temin blijft de bediening redelijk licht, alléén in bochten en bij parkeren gaat het wat zwaar, de diesel weer wat meer dan de benzineversies. De koers- en bochtvastheid is positief. De draaicirkel bedraagt 10,7 meter. De remmen met schijven vóór en trommels achter zijn goed, rem weg bij 100 km/u 48 meter. Het comfort van zowel Lancer als Wagon staat op een heel redelijk peil, de vering is soepel en com fortabel, de schokdemperwer king is goed. De zit in de wagen is prima, de voorstoelen zijn in voldoende mate verstelbaar en geven goede steun, de achter bank is licht geprofileerd. Zowel vóór als achter is de ruimte toe reikend. De koffer is voldoende ruim, de Wagon biedt wat dat aangaat vele mogelijkheden, echter de bagage blijft normali ter wei in zicht, wat diefstal in de hand werkt. Een afdekplaid is het simpelst en voordeligst, er zijn ook afdekschermen in de handel. Dan het geluid in de wa gen, dat valt alles mee, de Wa gon is door zijn groter blnnen- compartiment wat luidruchtiger. Bij 100 km/u maten wij 74 dBA, bij topsnelheid 80 dBA. De Wa gon en de Diesel liggen een pun tje hoger. De Lancer weegt rond de 850 kg, de Wagon rond de 950 kg, de Lancer mag bijna 500 kg la den, de Wagon 520 kg, beide wagens mogen 1000 kg trekken. De Lancer en de Wagon zijn aantrekkelijke, praktische en comfortabele auto's. Ze zijn zui nig in verbruik en bieden toch voldoende prestaties, de prijs is concurrerend, maar de voorde ligste uitvoeringen zijn dan wel wat sobertjes uitgerust. 3 i 11 'Wie zoekt die vindt' is een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. HO - De heer Hombergen uit Lisse raakt geregeld in de knoop met on derdelen voor reparaties aan zijn HO- Als u van de zomer lekker wilt luieren in de tuin, maak dan deze mooie twee-zits bank. De bank is er één uit onze serie tuinmeubelen met kussens en kan mooi worden gekombi- neerd met de verstelbare stoe len, van tekening nr. 751-RE en de ligstoel van tekening 1616- RE. Door de meubelen te maken van een goede kwaliteit hard hout, krijgt u niet alleen een prachtig en uniek tuinmeubi lair, maar bent u tevens verze kerd van jarenlang tuinplezier zonder noemenswaard onder houd. De tekeningen zijn kompleet met materiaallijsten, duidelijke bouwbeschrijving en mallen op ware grootte voor de onregel matig gevormde delen. Een bijpassende ronde patio-tafel met draaiplateau vindt u op te kening 851-RE. De tekeningen kunt u apart of tesamen be stellen. De tweezits bank, be stelnummer 752-RE kost 9,85. De tekening van de tuinstoelen (751-RE) kost f8,-, van de ligbank (1616-RE) 12,50 en van de patio-tafel (851-RE) 9,75. Alle tekenin gen samen hebben als bestel nummer P-752-RE, de prijs van dat pakket is 29,50. De tekeningen kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op giro 3567600 van Karweipost, De Meern, on der vermelding van het/de be stelnummers). Na ontvangst van de overschrijving worden ze per omgaande toegestuurd. spoorverzameling. Hij zoekt daarom naar oud of defect rollend materiaal (locs, elocs, wagons) geschikt voor de HO-breedte dat hij redelijk wil ver goeden dan wel ruilen. Lisse is per NS niet bereikbaar, maar een brief naar Ooievaarstraat 171, 2162 XJ be zorgt de PTT geheid. PIJP - Voortdurend is mevrouw Ver- hoogh-Van Ginkel op zoek naar uit breiding van haar verzameling oude pijpen. Hoe ouder de pijp, hoe beter. Helemaal gelukkig zou mevrouw zijn met een (zelfs beschadigd) exemplaar dat in Voorburg of omgeving is opge graven. Reacties kan men kwijt via nummer 070-867922. WALHALLA - Arlo Uytterhoeven tracht de bezoekers te verzamelen die in de jaren '68-'75 de sociëteit Walhalla frequenteerden, toendertijd gevestigd in het gebouw van Het Vlot aan de Rotterdamse Heemraadssin gel 191. Het is de bedoeling de tijden van weleer te doen herleven op een reünie. Reacties kan men bij Arlo kwijt op het adres: Nieuwe Binnenweg 243a, 3021 GD Rotterdam. SOLEX - In de jaren '50-'60 werd er een (maand?)blad uitgegeven met de titel De Solex. Naar exeplaren van dat blad is de heer Schaay uit Rotterdam Op zoek. Eevenals naar folders, pos ters, advertenties e.d. over dat me morabele brommertje. De heer Schaay wacht op reacties achter nummer 010-4195975. INCOGNITO - Zo heet het eerste deel van twee boeken van M. van Waldri- chem uit ongeveer 1900. Met dat deel zou mevrouw Van Herpen buitenge woon in haar nopjes zijn. Ze wil het overigens graag vergoeden. Een leuk bericht kan men melden via 010- 4771855/4370412 CATALOGI - De heer Buitelaar verza melt al jaren catalogi. Vooral die van Wiking (modelauto's) van voor 1972 en van Fleischmann van voor 1956 hebben zijn warme belangstelling. Dat geldt zeer speciaal voor Fleiusc- hmann-catalogi van voor 1939. Wie wat weet mag bellen naar nummer 010-4206960. INDIANEN - Els Soetermeer corres pondeert met Indianen en zoekt naar boeken (en in het algemeen: naar In formatie) over de Laguna Pueblo - en Hopi cultuur. Tevens zoekt Els naar folders e.d. over Arizona. Wie iets voor haar heeft kan bellen naar num mer 010-4184247 (na 6 uur). AANZIEN - Het aanzien van de com plete serie 'Het aanzien van...' die in het bezit is van de familie Venderbos wordt enigszins gebroken door het gemis van het exemplaar van 1975. De familie betreurt met name dat ge mis omdat 1975 het geboortejaar is van de zoon des huizes. Wie dat exemplaar heeft en er (desgewenst tegen vergoeding) afstand van wil doen, neemt contact op via nummer 010-4672666. BOEK - 'De plek waar onze wieg eens stond' luidt de titel van het boek van de auteurs V.d. Knaap en Kleijwegt waarnaar mevrouw Rusken uit Rozen burg op zoek is. Wellicht heeft ie mand het in de kast staan en wil er afstand van doen. Zo iemand belt mevrouw Rusekn op nummer 01819- 15175. COOLS - In de verzameling platen van de Belgische vocalist Miel Cools ontbreekt mevrouw J. Lodewijk uit Hoogvliet alleen nog de schijf: Nach ten dat de spin niet spint. Spinnend van genoegen zou mevrouw die ont brekende schijf aan haar collectie toevoegen. Tips daarvoor worden op prijs gesteld via nummer 010-382711. we echt niet gehad. En meestal is 't nog wat minder ook.' De familie Renzenbrink waar deert de wagen om de ruimte die het fraai-ingerichte inte rieur de inzittenden biedt. Plus het imposante laadvermogen van de kofferbak. 'Daarin kun je spullen blijven duwen,' be kent Leni Renzenbrink. 'Als we op vakantie gaan kan ik echt alles meeslepen. En dan moet je rekenen dat er ook een complete kampeeruitrusting meegaat. Wat betreft de uitrusting van de auto heeft de familie alles wat het hart kan begeren. De Lancer 15 GLX is dan ook voorzien van alle denkbare uit rusting die 'je bij andere mer ken extra moet betalen. De be stuurdersstoel is zelfs hydrau lisch in de hoogte verstelbaar,' geeft Leni aan. 'En onze kinde ren vinden die van binnenuit verstelbare buitenspiegels nog steeds buitengewoon interes sant.' Over rijgedrag, wegligging en rijcomfort ook eigenlijk niets dan lof. 'Ik zou niet weten wat me nou aan die auto niét be valt,' bekent ze. 'De wagen stuurt licht, parkeert makkelijk, is erg fel met optrekken en parkeert erg soepel. Last van zijwind heb je niet en ik vind 'm erg vast op de weg liggen. Wat ook erg lekker is, is de goedé ventilatie. Beslagen of bevroren ruiten zijn in een mum van tijd weer schoon.' En schone ruiten zijn, zeker in deze periode, uiterst be langrijk, al was het alleen maar om de zon te blijven zien. Omdat de tijd van de Hollandse Nieuwe weer in aantocht is organiseert Randstad-Edities, in samenwerking met het Nationaal Visbureau, een wedstrijd in de vorm van een isW kruiswoordpuzzel. Een goede oplossing van deze puzzel vormt het begin van een slagzin, die afgemaakt moet worden Nederlanders hebben met Japanners, zeehonden en dolfijnen gemeen, dat ze rauwe vis eten... haring. Bel gen, Duitsers en Scandina- viërs waarderen onze ma nier van harihg eten steeds meer, maar nog niet zo massaal als in Nederland. Deze vis is zo verweven met onze cultuur, dat we gerust van een nationaal produkt kunnen spreken. De haring zit diep in ons bloed, tal van gezegden en spreekwoorden getuigen daarvan. Het bekende ge zegde 'haring in het land, dokter aan de kant' is niet zomaar uit de lucht komen vallen. Al vroeg wist men dat haring zeer gezond is, al wist men niet waarom. We weten het nu wèl: zeer recent onderzoek in Ameri ka heeft aangetoond dat ha ring meervoudig onverza digde vetzuren bevat, die ervoor zorgen dat de vor ming van cholesterol wordt tegengegaan. De Neder landse visserij gaat wat de gezondheid betreft niet over één nacht ijs en heeft dit rapport aan een aantal des kundigen toegestuurd die het op zijn merites bestude ren. Als de Amerikanen ge lijk hebben zal binnenkort het gezegde kunnen luiden: 'voorkom pijn en smart, ha ring is goed voor 't hart'. En zo klinkt het uiteinde lijk: Peter Jonker, Erica Bokhout en Yvo Franklin beluisteren het eindresul taat van de opname. Steeds meer mensen pak ken in het weekend even de fiets om een rit(je) in de omgeving te gaan maken. Daarom signaleren we op deze pagina de twee nieu we fietsgidsen die zijn uit gebracht door de ANWB en de 'stichting: Fiets!'. Fietsen in Zuid-Holland Noord en -Zuid zijn de ti tels van deze twee handige boekjes met elk een twin tigtal verschillende fiets- rondritten met nauwkeuri- routebeschrijvingen, gedetailleerde routekaar tjes in kleur en informatie over bezienswaardigheden. De scheiding tussen noord en zuid wordt gevormd door de Nieuwe Waterweg en de Hollandse IJssel. De tochten hebben een ge middelde lengte van 30 km. Combineren van twee tochten is mogelijk. De routes zijn uitgezet over fietspaden en andere voor fietsers geschikte we gen. Een deel van de rou tes is ANWB-bewegwij- zerd. De boekjes hebben een langwerpig formaat en passen in een kaartklem, die op het stuur van een fiets kan worden gemon teerd. De prijs van deze boekjes is 9,95 per stuk, verkrijg baar bij de ANWB-kanto- ren of door overmaking van dit bedrag op gironr. 234567 t.n.v. de 'stichting: Fietsl' in Amsterdam. We hebben zes hoofdprijzen te verdelen, bestaande uit een in' teressant en gezellig 'dagje uit' voor 2 personen op 17 juni. Doel van de reis is onze groot ste visserijhaven, Urk. Daar kunt u deelnemen aan een boottocht op het IJsselmeer, een vislunch in een authentieke omgeving en een spannende quiz waarbij door één van de prijswinnaars een video-recor der gewonnen kan worden. Als troostprijzen zijn er ook nog een flink aantal zilveren hangers in de vorm van een haring te verdelen... Door het oplossen van de kruiswoordpuzzel krijgt u het begin van een slagzin, maak de zin zo origineel mogelijk af en stuur de oplossing uitslui tend per briefkaart aan de re daktie van Thuiskrant-Extra, kamer D-304, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Uw oplos sing moet uiterlijk vrijdag 16 mei binnen zijn. Over de uit slag kan niet worden gecorres pondeerd. Horizontaal: 1 opslag plaats; 6 uitroep van vreugde; 8 landbouw werktuig; 10 zaadkor rel; 11 vissersplaats; 13 ontkenning; 14 weeg plaats; 16 buisverlich ting; 17 spil; 18 Euro pees kampioenschap (afk); 20 rijksdaalder; 22 meteen; 24 voeg woord; 25 pont; 27 suf ferd; 28 dier uit de Fa beltjeskrant; 29 kle dingstuk; 33 zeil; 34 op gave; 35 plaats op Ameland; 36 briefop- schrift; 37 voetafdruk ken; 39 meterton (afk); 40 komedie; 42 troetel- Bij juiste invulling ontstaat in de vakjes, genummerd: 8, 27, 1, 36, 21, 13, 3, 4, 18, 5, 23, 24, 11, 14, 32, 23, 31, 15, 24, Z, 2, 13, 22 het begin van een toepasselij ke zin, die moet worden afgemaakt. De Z In het rijtje schenken we u! naam; 43 ingeroeste gewoonte. Verticaal: 1 hoofdstad van Friesland; 2 uitroep van verbazing; 3 scheepsherstelplaats; 4 teken; 5 immers; 7 kier; 9 gewas; 12 vogel; 15 sterke drank; 19 visbe- werking; 20 Scand. munt (afk); 21 onheils godin; 23 voorzetsel; 26 zure haring met augurk; 27 tevens; 28 woud; 29 kwaad; 30 United Na tions (afk); 31 zoon van Noach; 32 scheik. ver binding; 33 glazen ver pakking; 34 berouw; 37 groente; 38 opstootje; 40 kledingstuk; 41 Frans lidwoord. 'Ze gaan er erg sympathiek met elkaar om maar 't is wel ploeteren, hoor. Als ze ook maar dénken dat 't niet goed is, moet 't op nieuw. Daar keek ik wel van op. En natuurlijk van de hele sfeer, die appara tuur, die mengtafels, de studio's... ja, da's toch wel een hele ervaring die je op zo'n middag opdoet.' Een briefje naar Popfoto vormde voor Erica Bokhout uit Schiebroek het begin van wat zou uitgroeien tot een middag-lang bezoek aan een opname-studio. Weliswaar kon het muziek blad de lang-verbeide wens van Erica niet zelf vervullen. Maar het blad was wel zo attent om Erica wat adres sen te verstrekken. De Tel star-Studio van Johnny Hoes in Weert toonde zich gevoelig voor het allerchar- manste enthousiasme dat de 18-jarige Schiebroekse in haar schriftelijke verzoek wist te leggen en nodigde haar en een metgezel voor een informatief middagje uit. Die middag heeft Erica in middels ondergaan. Samen met haar vriend Peter Jon ker reisde ze een paar we ken geleden richting Weert en kreeg van Telstar, in de persoon van pr-man Bert Velden, een VlP-behande- ling die slechts voor weini gen is weggelegd. Immers, als er gewerkt wordt, is be zoek (hoe aardig de mensen ook zijn) eigenlijk best las tig, maar voor Erica en haar vriend ging de hand toch over het hart. 'Echt onvoorstelbaar als je ziet hoe dat allemaal in z'n werk gaat en wat voor spul len en apparaten daar bij te pas komen,' meldt Erica. 'Er werden die middag opna men gemaakt van ene Yvo Franklin. Die moest duitse schlagers van een Neder landse tekst voorzien. Tja, 't is mijn genre niet, maar ik vond de man reuze aardig en hij had best een mooie stem. Hele tijd met 'm zitten babbelen, trouwens. Hij ver telde wat-ie nog meer deed en dat z'n nieuwe single 'Nadine' heet en dat hij met een schoolband is begon nen en meer van dat soort dingen...' Voor Erica, die zelf al schuchtere schreden op het poppad zette door te hooi en te gras met gelegen heidsformaties te zingen, gloort er dus wel degelijk hoop aan de muzikale hori zon. Hoewel: 'Ach ja, misschien neem ik wel zangles, en misschien ga ik die richting ook nog 'ns uit. Maar ik heb niet echt plannen,hoor. Zingen puur voor je plezier is ook leuk. Zeker omdat m'n vriend bas speelt en een paar muzikale broers heeft. Op zo'n ma nier kun je toch ook leuk met muziek bezig zijn Erica heeft Johnny Hoes zelf niet gezien. Evenmin als de andere coryfeeën uit de Telstar-stal. Maar dat deed niets af aan de impo sante hoeveelheid impres sies die Erica en haar vriend bij Telstar opdeden. De zangstudio's, de grote groepsstudio's, de hoezen- drukkerij en platenexpedi- tie... alles werd die middag getoond en een bezoek van bijna vier uur verliep voor Erica's gevoel daarom in een flits. Maar da's een platenstudio met zo'n kos mische naam eigenlijk wel aan zichzelf verplicht. De Poolse zanger Bruno, Erica, Yvo, Peter en de mixer genieten van een adempauze nabij het 'hart' van een studio: het impo sante opname-besturings paneel. Het effect dat in sommige films wordt gebruikt om teksten op het scherm te zetten, met een knippe rende cursor, wordt be reikt met bijgaande routi ne die we ontvingen van R.M. van Hoesel uit Hoog vliet. Het Spectrum-pro gramma wijst zich vanzelf, de regels verschijnen on deraan het scherm en schuiven steeds een regel naar boven. Met behulp van de REM-regels in de listing kan er niet veel ver keerd gaan. De karakter set waarin dit programma wordt afgedrukt is een door de inzender zélf ont wikkelde. 18 INK 4J FArEE 0: BOEDER 0 5 r, I GH X 0 L- L,,: £0 FOP. 2=1 TG 7: F.EM AANTAL ZINNEN GO STJE 1000: REM LEES ZINNEN GO STJE 100: REM ZINNEN NAAR ROUTINE NEXT Z STOP POKE 23692,235 READ 3 bI IF b= 1 THEN INVERSE 1 FOR TH PRIK 30 4-0 50 90 100 110 120 130 140 1=1 TÖ LEN c i NT AT_2 1 F - 1FLASH FLASH i; FLASH f= 1 PAT 2 1p 01 INVERSE O 15B BEEP 110 160 IF p=LEN :t THEN FOR 250: NEXT fPRINT AT 21.p? FLA SH 05 INVERSE 01 FLASH 0: IN VERSE 0: PRINT S35 c f- PRINT RE TURN 170 NEXT 1Ö0 GO TO' 140 1000 data 0,0, Het eerste bij de data", 1,0, laat de eeel flitsen ,0,0,- ,0,0 weede getal laat de regel INVERSIE ver sch 1 .i nen ,0,0 e. Veel plezier met 10 10 RETURN getal Eele r "Het t ,0,1, ",0, e routine Van Jaap Budding uit Groot Ammers ontvingen we een programma voor het automatisch omlijnen van teksten. Enkele weken geleden plaatsten we al een dergelijke routine voor de Spectrum. Ook bij dit programma voor de Commo dore is er een beperking van het aantal in te voeren karakters dat omlijnd kan worden, regel 11 houdt de lengte in de gaten en geeft een seintje als het maxi male aantal karakters wordt overschreden. 1 PRINT"C CLR D" 10 INPUT" TIK TEKST IN At tl IF LENAt>30 THEN PRINT"TEKST TE LANG. MAXIMAAL 30 TEKENS 12 IF LEN(At)>38 THEN C=3 13 IF C<>3 THEN 15 14 FORT=OTOAOÜONEXTGOTO10 15 PR I NT"rCLRD" 17 M=18-J NTLENAt2) 20 FOR E=0 TO 4 PRINT"0"NEXTREM Q«CTRL Q 25 FOR A=0 TO MPRINT" NEXTREM HIER MOET l SPATIE STAAN 30 PRINT"X"REM "X" IS COMMODORE A 35 FOR G-OTO LENAt)-1PRINT"XNEXT 40 PRINT" X" PE:.M "X" IS COMMODORE S 50 FOR A=0 TO Ms PRINT" NEX TREM HIER MOET J SPA,T TE STAAN 55 PRINT"X"AtX"REM "X" IS SHIFT B AO FOR A=0 TO M: PRINT" NEXTREM HIER MOET 1 SPATTE f.TAAM 65 PRINT" Z" REM "X" IS COMMODORE 70 FOR G=OTO LEN AU»-1 PRINT" X NEXT REM "X" IS SHIFT C 80 PR INT"X":REM "X" IS COMMODORE X 85 FOR K=0 TO 6000NEXTGOTO10 READY. Reakties op vragen, programma's of insturen zelfgeschreven mini-program- ma's (duidelijke listing plus korte uitleg en voor welke machine het programma bestemd is) naar de redaktie van Thuiskrant-Extra, t.a.v. Input, kamer D 304, Postbus 5825, 2280 HV te Rijswijk. Behalve naam en adres van de inzender ook graag het telefoonnummer vermelden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 7