Opluchting in Holy en Groenoord Schuimrubber matras. CC IO Aleidafeest trekt lO.OOOeir ml ii 11 /iii/iH/irK Creatieve middenstanders ontvangen Molenprijs m .A Van de bovenste plank OCK (HIISS Politiek debat in Irene KAPSALON Belgische burgemeester proeft jenever LEENAUT-fi: iGMTISrri SCHIEDAM/VLAARDINGEN Gebruikers van het openbaar vervoer in Vlaardingen Holy en Schiedam Groenoord kunnen opgelucht ademhalen: de buslijnen 52 en 53 worden in ere hersteld. Met ingang van 21 mei rijden de twee lijnen weer hun oude route, dwz. op het trajekt zoals dat gold voor 1 september vorig jaar. Concurrentie Chaos SCHIEDAM De aktivi- teiten van Amnesty Inter national staan dit jaar in het teken van haar 25 jaar bestaan. Ook in Schiedam wordt dit feit op gepaste wijze „gevierd". Niet in het minst, omdat de Het Nieuwe Stadsblad Schiedamse Amnesty- groep dit jaar aandacht geeft aan haar 15-jarig be staan. Optimale vering en ventilatie. SS5 slaapcoAifortS Hoogstraat 46-48 Schiedam tel.: 010 - 4 26 87 17 PT -w Ti Ti SCHIEDAM Het Alei- dafeest in het Julianapark zal als het aan de organi satie ligt wel een jaarlijks terugkerend festijn worden, want zo rede neert men: 70.000 mensen komen niet voor niets. Kennelijk slaat de formu le aan". Voorproefje 010-4260199 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 MEI 1986 PAGINA 3 RET-bussen 52 en 53 terug op oude route De RET heeft hiertoe beslo ten op aandrang van de 28 chauffeurs van de lijnen 52 en 53, de wijk- en bewoners verenigingen uit Holy en Groenoord en een groot aan tal passagiers. Brieven van particulieren en een handte- keningenaktie met 600 na men zetten de eis om de klok terug te draaien nog eens extra kracht bij. Behalve bij de reizigers, is er ook opluchting bij de chauf feurs. Zij merkten als eersten dat het in elkaar schuiven van de 52 en 53 toen tramlijn 1 zijn dienst op Schiedam-Noord be gon, bij veel passagiers niet in goede aarde viel. Het RET personeel werd overladen met verwijten en verwensingen, zozeer dat het ziekteverzuim onder de bestuurders tot meer dan vijftig procent opliep. „Het was opeens een onhoud bare situatie", aldus de chauf feurs Wim Meijers en Dik de Boer. „Niemand zag het nut in van de nieuwe dienstregeling, waardoor veel mensen een overstap moesten maken en vaak rond de veertig minuten op hun bus stonden te wach ten. Dat was de afgelopen win ter bepaald geen pretje. Al die klachten maakten voor ons het werk er niet leuker op". Toch waren de buschauffeurs wel de laatsten die de trajekt- wijziging hadden gewild. Ze waren geheel tegen hun zin het slachtoffer geworden van een afspraak tussen RET, de gemeente Schiedam en het rijk, dat als belangrijkste fi nancier van de doorgetrokken tramlijn, eiste dat er in het buslijnennet werd gesneden. Dit om concurrentie tussen tram en bus te voorkomen. De praktijk wees al direkt uit dat er geen sprake was van concurrentie: lijn 52 bleek van levensbelang voor veel Vlaar- dingse en Schiedamse bejaar den en scholieren die heel an dere bestemmingen hebben dan de tram kan bereiken. Een overstap op lijn 1 of de ge kortwiekte lijn 53 leverde veel tijdverlies, en dus ergenis op. Een werkgroep van vier chauffeurs begon binnen de RET te lobby-en om de oude situatie te herstellen. Geheel onafhankelijk daarvan offerde de student Marcel van der Zouwen zijn kerstvakantie op om handtekeningen onder de passagiers in te zamelen. Ook de Schiedamse topambtenaar en openbaar vervoerspecialist Hans van der Vlist werd inge schakeld om de chaos in Groe noord te beteugelen. Die chaos had er inmiddels toe geleid dat sommige inwoners van Holy te voet naar NS sta tion Nieuwland gingen omdat lopen nog altijd sneller bleek dan een ritje met de bus. De RET bleek, zij het met eni ge vertraging, niet doof voor protesten. Misschien om de on tevreden klanten weer voor zich te winnen, heeft het Rot terdamse vervoerbedrijf met ingang van de nieuwe dienst regeling nog een aardige ver rassing voor de buspassagiers in petto. Lijn 53 namelijk rijdt dan niet alleen het vertrouwde trajekt Zwaluwlaan, Groenoord, Nieuwe Haven, NS Schiedam- Rotterdam-West v.v., maar doet ook ieder half uur de 's Gravelandsepolder aan een belangrijke verbetering voor o.a. bezoekers van de nutsbedrijven. Lijn 52 gaat in de spits elke tien minuten, en daarbuiten elke twaalf minuten ('s a- vonds om het half uur) weer rijden tussen Vlaardingen- Centrum, Holy, Schiedam- Noord en Schiedam-Centrum. Schiedam-Noord heeft om dit alles te vieren voor de 21e mei een feestje aange kondigd. Rond kwart voor drie „knipt" Dik de Boer met zijn hus op de Peter van Anrooylaan een lint door en even daarna geeft Harpe Da vids het muzikale sein voor een kinderfeest in winkel centrum De Ketel. Zij wisten de RET te bewegen, de oude dienstregeling te herstellen: Marcel van der Zouwen, Dick de Boer, Wim Meijers en Hans van der Vlist. :N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: j. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 Aanstaande zaterdag 17 mei zal de Grote Markt te Schie dam dan ook in het teken staan van Amnesty Internatio nal. Tussen 11.00 uur en 16.30 uur presenteren een groot aantal Amnesty-groepen uit Schie dam en omgeving een uitge breid programma van aktivi- teien en geeft iedere groep in formatie over de eigen gea dopteerde gewetensgevange nen. (Gewetensgevangenen zijn mannen en vrouwen die worden vastgehouden wegens hun overtuiging, huidskleur, sexe, etnische afkomst, taal of geloof, mits zij geen geweld hebben gebruikt of gepropa geerd). Voor deze personen kunnen petitie-lijsten worden onderte kend. En kan men eventueel kaarten of brieven verzenden met als doel de situatie, waarin Een schuimrubber matras van natuurlijke latex, dus met uitstekende ventilatie, veerkracht en elasticiteit. Perfect voor verstelbare bedden. Gestoffeerd met lagen katoen en schapewol. Overtrokken met een 100% katoenen damast. Leverbaar in dikten van 14,17 en 19 cm, zowel één - als tweepersoons, ook extralang en extrabreed. Uw slaapvoorlichter slaapvoorlichter^ Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop. deze gevangenen verkeren, te verbeteren. Speciale aandacht wordt gevraagd voor financië le hulp aan Tanzaniaanse Am nesty-groepen. De Amnesty-markt zal worden omlijst door een groot aantal aktiviteiten. Om 13.00 uur zal de burgemeester van Schiedam, R. Scheeres, een korte voordracht houden, door het weergeven van een ge dicht, geschreven door een ge wetensgevangene. Vervolgens zal een afwisselend program ma gepresenteerd worden, door optredens van muzikan ten, straattoneel, breakdan cing, rad van avontuur, volks dansen etc. De muzikale omlijsting van het geheel wordt verzorgd door Drumband Ambrosius uit Schiedam, terwijl ook Zuid- Koreaanse muziek ten gehore wordt gebracht. Gedurende de gehele dag bestaat er voor kin deren de mogelijkheid „de spi raal" uit te proberen, terwijl van 11.00 uur tot 12.00 uur di verse andere aktiviteiten worden georganiseerd. De CJV-jeugd opende het feest. De letters op hun borst vormden de woorden: GRAVIN ALEIDA. „Cupfinal" mm* Genoeg te zien was er in ieder geval wel. Ruim 200 kraamp jes van verenigingen, scholen en particulieren kregen een plaatsje op de B.K. Laan, Arie Prinslaan en Stadhouderslaan om hun goederen, bestaande uit potten en pannen, lappen en lorren, kleding, patat en hamburgers aan te prijzen. Aad Ouweneel, organisator van de grote braderie en be slist niet zuinig met het rond strooien van superlatieven, vindt het een grandioos gebeu ren. „Een cupfinal lijkt het wel. Eén grote stroom van mensen uit het centrum, richting Juli anapark", aldus Aaf die twee jaar geleden als bewoner uit de Westwijk met een aantal vrij willigers de fundamenten voor het Aleidafeest legde. Aad Ouweneel ziet „zijn" bra derie niet als een voorproefje op de grote braderie van 24 mei, die gehouden wordt in het kader van de Schiedamse Molenfeesten. „Kijk op 24 mei gooit de win kelier een kraampje buiten de deur, maar hier gaat het om een gebied zonder winkels en dat is uniek", zegt Aad Ouwe neel. Helaas was ook het Aleidafeest onderhevig aan regenbuien en niets is erger voor een open luchtfeest dan rondlopend pu bliek verscholen onder para plu's. Nog even werden de uit slagen van de playback- en soundmixshow rondgeschald met bescheiden uitspraken van de jury, zoals „fantastisch" en „héél prima", voordat de mensen huiswaarts trokken om aldaar aangekomen tegen elkaar te zeggen: „Goh, wat een feest voor Schiedam". SCHIEDAM Rob Lutz, ei genaar van zaal Irene (Nieuwe Haven) organiseert op 14 mei een politiek debat. Onder lei ding van drs. H.P.L. Coenen gaan enkele Kamer- en raads leden met elkaar in discussie. Aanleiding zijn de verkiezin gen voor de Tweede Kamer op 21 mei. Deelnemers aan het debat zijn achtereenvolgens Mr. Van Ier- sel (CDA), met de stelling: voortzetting van het regerings beleid is goed voor Nederland; Drs. T. Bakkers (VVD), die de vraag opwerpt: Wilton Fije- noord, open of dicht, en Ien Dales (PvdA), die van mening is dat de VVD en het CDA ge meenschapsbelangen verwaar lozen. Het debat begint om kwart over acht. De toegang is gratis. Wm SCHIEDAM Etaleren is een vak dat veel creativiteit vereist. Maar je vindingrijk heid als middenstander wordt pas echt op de proef gesteld als je niet alleen je koopwaar aantrekkelijk moet uitstallen, maar die ook nog eens moet rang schikken rond een bepaald thema. De winkeliers van de Hoog straat zijn daar stuk voor stuk in geslaagd. Niet allemaal „cum laude", maar wel met zulke goede cijfers dat de jury die vooruitlopend op de Schie damse Molendagen de etalages op de Hoogstraat keurde, toch heel wat langer stilstond bij de deelnemende winkels dan de gemiddelde voorbijganger. Hoewel, ook voor het publiek levert zo'n etalagewedstrijd natuurlijk veel kijkgenot op. Want hoe verwerk je als pak weg een wolzaak artikelen als graan, molens en jenever op verantwoorde wijze in je toon- venster? Van de 52 verenigde Hoog straatwinkeliers hebben er 37 aan de wedstrijd meegedaan. De vijf winnaars - de prijs be stond uit 150 gulden en een oorkonde - bleken de opgave met kunstzinnig enthousiasme te hebben aangepakt. De als eerste eindigende Drie Suisses kon van wolbalen geen molens samenstellen. Wel trui en met geborduurde molenmo tieven tentoonstellen. 113 Pun ten kende de jury (de heren Van Geem, Groeneveld, Ver huist, Gunneweg en Wiegman) voor deze etalage toe. Tweede werd De Penguin, die creatief knipwerk wist te combineren met de rondgedeelde zwart wit molenposters, goed voor 109 punten. Hakkert (108) punten zocht in zijn collectie naar grammo foonplaten met molenhoezen en flessen drank en sleepte al dus de derde plaats in de wacht. Bakker Aardoom had het met graan als molenpro- dukt wat makkelijker, maar wist dit zo sprekend doen uit komen dat er voor deze mid denstander 107 punten werden genoteerd. Delta Flowers be haald 106 punten door in de droogbloemen opvallend veel graanhalmen te verwerken. De prijzen werden dinsdag avond uitgereikt bij de als eer ste geëindigde Drie Suisses. Een speciale vermelding was er voor de leerlingen van de St. Bernhardschool die met hun originele lego-molen in het voormalige Zijdeveld-win keltje ook veel kijkers wisten te trekken. De etalages blijven voorlopig nog even in de sfeer van de naderende molendagen. Pas als die voorbij zijn stellen de middenstanders hun eigen wa ren weer helemaal op de voor grond. #~tr Bij de Drie Suisses poseren de winnaressen in dé leukste etalage. Borodinlaan 56 Scheepvaartweg 63 Schiedam Schiedam telefoon 010-4707228 telefoon 010-4705218 De Loper Vlaardingen telefoon 010-4743904 Oma doet alles en eigenlijk vindt iedereen dat heel ge woon. Ze haalt haar klein kinderen van school, past op de honden van de bu ren en strijkt de was voor haar dochter. Zo is oma, heel aktief en vol energie. Ze heeft tijd voor iedereen, behalve voor zichzelf... Vakantie. O, oma kent dat woord wel, want ze gaat altijd met haar dochter mee naar de Veluwe om op de kleinkinderen te passen. Vakantie, echte vakantie heeft oma al lang niet meer gehad. Over die vakantie wil haar ■jjjbchter juist iets vertellen: „Ik moet je iets vertellen, moeder. Je moet het nu eindelijk weten: we gaan dit jaar niet naar de Velu we op vakantie." Oma vraagt niet waarom. Ze vouwt haar handen en legt ze in haar schoot. „Ik bedoel... dit jaar kan je niet met ons mee op va kantie. We willen met de kinderen naar Grieken land, naar zee. We hebben erover gedacht om je mee 'te netnen, eerlijk waar, moeder. Maar op jouw leeftijd in een vliegtuig... En zwemmen kan jë ook niet... Je zou !er niets aan heb ben. Enrplan praten we nog niet eens over de hitte." „Naar zee...", zegt oma zachtjes.'Ze denkt aan de ansichtkaarten op haar keukenkast, en glimlacht. Nee, oma gaat niet mee naar Griekenland. Maar oma is niet van plan om thuis in haar eentje te blij ven treuren. Waarom en '„hoe oma tijd voor zichzelf neemt, lees je in: Të oud om te vliegen van Vera Ferra-Mikura. De te- keningerj zfjn van Annema- rie van Raeringen. Het is een uitöave van uitgeverij Zwijsen in Tilburg en voor kinderen vanaf 10 jaar. Er zijn nog meer boeken over oma's die lekker doen waar ze zelf zin in hebben. Vraag maar eens naar de volgende boeken: Bos, B. Oma Fladder vanaf 5 jaar. Hazelhdff, V. Oma waar blijft de taart, vanaf 8 jaar. Boer, H. P. de mijn oma en dit boek is voor kinderen vanaf 6 jaar. (Deze rubriek wordt ver zorgd door een openbare bibliotheek Schiedam). SCHIEDAM Distilleer derij Dirkzwager grijpt de Molenfëesten aan om een nieuw merk jenever te in troduceren. Op 24 mjei ontvangt het aan de Noord vest gevestig de bedrijf de burgemeester van de Belgische stad Has selt om de molenjenever De Vrijheid te keuren. Dit merk werd vorig jaar tij dens de Molensfeesten al gelanceerd, maar slechts in beperkte kring. DirkzWager wil de molen- jenever nu ook landelijke bekendheid geven. De Hasseltéë burgemeester is overigens niet toevallig bij Dirkzwager op bezoek. Hasselt geldt als de jene- verstad van onze zuider buren en ontving in die I hoedanigheid twee jaar ge tr ge leden een delegatie uit Schiedam. Het Belgische tegenbezoek vindt plaats tijdens de Mo lenfeesten, een evenement dat de Schiedamse jenever (en andere distillaten) tra ditioneel op de voorgrond plaatst. Bij zijn bezoek aan Dirk zwager wordt de Belgische magistraat rondgeleid door de bedrijfsdirektie en door de Schiedamse burgemees ter, Reinier Scheeres. Scheeres was de eerste Schi'edammer die vorig jaar de jenever De Vrij heid mocht proeven. mijn auto wordt 9«fnaakt bijWCC Bj) WCC krjjgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te j leen, als u uw eigen auto moeiljjk kunt missen. I Woermeyer Car Care INieuwe Mathenesse- straat 15, Af T Schiedam V* ILID FOCWA I

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3