Het antiek van de toekomst me" Verbindende schakel Kritisch publiek kiest voor goede keuken Werkblad keuken in hoogte verstelbaar 1 1695. 1250 4' 1195. wm De grootste speciaalzaak iciasfj e*e Bekleding 80% van 't verhaal Snelsysteem voor stellen van keuken Nieuw: halogen tri WIJ WILLEN EEN AFSPRAAKJE MET UW VROUW MAKEN, WANT... 4995f IR95 M pPf w X 95 KURKCENTRUM ROTTERDAM ZORG DAT HETGEEN KOUDE DOUCHE WORDT VLOERTEGELS ■Mnaaai HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 16 MEI 1986 PAGINA 19 Engels Het hout Bruynzeel met: terug: gra Gemak Keramisch Herondekt Burokeuken Doorbraak INTER \STYLE^ Persoonlijk Advies-Dubbele Garantie - Argus 'NATUUR'LIJK HET BESTE! Statenweg 112a (Blijdorp). Tel. 010-4678310 bij een keuken boven de f 7.500.- krijgt zij voor dezelfde prijs een keramische kookplaat en een heteluchtoven i.p.v. gas-elektrokombinatie. Wit wint. Als 't modern moet zijn GEHEEL KOMPLEET Wij installeren uw keuken en bad kamer en leggen uw plavuizen. Ideeën opdoen en naar uw zin kopen. De kans van uw leven op 'n door en door massief eiken hoekkeuken 320 cm prachtige vormgeving Wandkasten 104 cm hoog. NIEUW 'n Massief eiken keuken zoals er geen tweede is keukens tegels - sanitair STEENSTRIPS ORIGINEEL O.a Appel- HANDVORM bloesem WANOTEGELS IU, perm2 OQ95 ccoo 0050 OA50 0750 OQ95 en vele andere soorten keukens tegels - sanitair Best een aardige uitdrukking: 'het antiek van de toekomst' voor het goede en met zorg gemaakte klassieke meubel, zo komt ons voor. Met zijn vaak voorname sfeer en authentieke vormgeving zit er nog een flinke kern van waarheid in ook. Daar de echte antieke meubelen meestal zijn voorbehouden aan verzamelaars of antiquairs is het goed te zien, hoe er ook in ons land fabrieken zijn, die meubelstijlen, afgeleid van zeer bekende, vroegere ontwerpen, perfekt weten te maken. De Heidense Meubelindustrie is daar een goed voorbeeld van. Deze meubels behoren dan wel niet tot de goedkoopste, door hun stijlzuiverheid spreken ze de echte liefhebber aan. Wie concessies wil doen of er het geld niet voor heeft, kan voordeliger terecht, al hebben deze klassieke meubelen dan soms niet veel meer te maken met de oorspronkelijke ontwerpen van de vroegere 'meesters'. Het andere uiterste zijn de zogenaamde replica's. Dusdanig perfekte copieën van de oorspronkelijke klassieke meubelontwerpen, dat men rustig mag spreken van topkwaliteit. Alleen overtreft de prijs van deze meubelen soms zelfs de prijs van echt antiek... We bedoelen maar: er kan meer aan het klassieke interieur vastzitten, dan de vlugge 'langslopers' of niet geïnteresseerden soms denken. Neem nou eens Chippendale, Sheraton of Hepplewhite. Dat zijn de namen van Een modem leren bankstel (rechts bij 't raam) gaat goed samen met klassiek in Engelse stijl. Massief mahonie of taxus zou doodgewoon te kostbaar worden. Poten van tafels en stoelen, spijlen en leuningen zijn overigens wel van dat massieve edelhout vervaardigd. Spreekt het donkere, warme mahonie velen aan, taxus heeft zonder meer zijn eigen charme. De verbindende schakel tussen verschillende woonstijlen kan messing zijn. Het past bij menig modern, maar ook meer klassiek interieur. Verlichting met messing zet duidelijk accenten neer. Daar haakt deze tamp met zijn zeskantige kap en warm getint messing op in. Dat zeskantige is tot in alle details doorgevoerd, zoals deze foto laat zien. Herda brengt er tafel-, vloer-, hang- en wand lampen in. Van deze langzaam groeiende en zich sterk vertakkende naaldboom kunnen alleen bepaalde stammetjes worden gebruikt. Taxushout is taai en buigzaam, dicht van struktuur en daarom zwaar en sterk. Door de langzame groei is het fijn van nerf, waarbij de rode aderen en de groepsgewijs voorkomende noesten de wat lichtere kleur een heel natuurlijke uitstraling geven. 'Daar in menig niet klassiek interieur tegenwoordig een enkel al dan niet geerfd klassiek pronkstuk een plaats krijgt en vaak later aangevuld, mogen we konkluderen, dat de interesse voor klassiek zeker niet aan 't verdwijnen is! Deze meubelen worden zowel in mahonie ais taxus gemaakt. drie Engelse meubelontwerpers/ interieurarchitecten, die in de tweede helft van de achttiende begin negentiende eeuw, furore maakten met hun stijl. Zelfs zo, dat we die namen niet alleen meer kennen, maar er mooie meubels in vinden, die thans worden gemaakt. In de meeste gevallen zijn ze aangepast aan de hedendaagsse eisen van modern comfort en afgestemd op de maatvoering van de huidige woning. Je moet in zo'n klassieke kast tenslotte ook je t.v., videorecorder, geluidsinstallatie of bar kwijt kunnen. Een belangrijk kenmerk voor deze meubels is het hout, waarvan ze worden gemaakt. Mahonie of taxus bijvoorbeeld. De basis is spaanplaat met daarop een fineerlaag van edelhout. Er is op het ogenblik sprake van een vervaging van stijlen in menig interieur. Bij modern duikt klassiek op. Eiken wordt deels vervangen of aangevuld met een stoel of bank in een andere sfeer, die toch bij zo'n inrichting kan passen. Bij andere artikelen in deze woonspecial leest u ook meer over de hang naar kombineren, zoals men dat zelf wil of mooi vindt. Mits het harmonieert, want Nederland wordt steeds woonbewuster, vertelden we al op de voorpagina. Zo'n bankje kan daar een voorbeeld van zijn. Door de gebloemde stof niet modern kan het passen bij het meer klassieke interieur. Overtrokken evenwel met een stof in de gedessineerde pastels van nu, doet zo'n model het soms prima bij het vele wit. De heer J. G. Koekoek, direkteur van de gelijknamige zitmeubelfabriek uit Rhenen, heeft namelijk ervaren, dat comfortabele en kwalitatief goede modellen, al of niet met een volant, voor heel wat stijlen worden gekozen. „Daarbij vormt de keus van de bekleding tachtig procent van het verhaal" is hier de vakervaring. De tijd van 'even een keukentje er in' is generaliserend gezegd voorbij. Kritisch publiek let op materiaal, ontwerp, betrouwbaarheid, garantie, nieuwe vindingen of toepassingen. Dat is het meest opvallend, nu de belangstelling voor een nieuwe keuken weer toeneemt. Geld wil men er zeker aan besteden, maar dan wordt er ook tot in de details op gelet of men waar krijgt voor dat geld. Zo hoorden we van de heer F.C. Velders, al heel wat jaren meedraaiend in dit zo specifieke 'keukenvak'. Dat kleur één van de hoofdrollen speelt bij een eerste oriëntatie in keukenzaken zal duidelijk zijn. Wit, maar dan niet van dat steriele, blijft zonder meer de toon aangeven. Met een verfijnd diagonaaltje, een beschaafde structuur of, meer naar de houtkant, een nerf, speelt de keukenmarkt in op die blijvende vraag naar licht, waar toch de nodig variatie in moet zitten. Zo'n afwisseling is ook grijs. Apparatuur speelt eigenlijk een zelfde hoofdrol. Zo wordt op het ogenblik bij tal van keukens bijvoorbeeld de magnetronoven steeds meer geleverd. Eenmaal het gemak ervan ontdekt (een kan met pas gezette koffie de koelkast in, voor de thuiskomers via de magnetron een verse bak, eten klaar Een aanrecht van graniet en softline rondom brachten Bruynzeel op de idee haar nieuwste mode! Concorde te noemen. gemaakt, op bord en al die koelkast in, 's avonds warm in een paar tellen en ga zo maar door) wordt er steeds meer mee ondernomen. Is de magnetron, naast andere (inbouw) apparatuur al een duidelijk gegeven, amper bekend is de keramische halogeen koopkplaat. Elektrische keramische platen doen het goed, omdat ze volgens onze zegsman veel minder gauw stuk gaan dan menigeen uit de losse pols denkt. De allernieuwste met halogeen als energiebron (zijn wel duur!) heeft als groot voordeel, dat je de knop net als""- bij koken op gas kunt uitdraaien, waarna je gelijk geen warmte meer hebt. Dit in tegenstelling tot elektra. Vele, vele jaren oud voor de keuken, maar herontdekt is het granieten aanrechtblad. Het nadeel van (voordelige) kunststofbladen kan zijn, dat men er geen hete pannen op neer kan zetten. Bij tegels kan er wel eens een exemplaar het begeven, echt gepolijst graniet van goede kwaliteit kent die nadelen niet. Er kan een pan op tot een temperatuur van 350°C, het is zeer sterk en gemakkelijk in onderhoud. We telden er negen kleuren in. Met die 'pikkeltjes' er in heeft het iets levendigs. Je moet er wel wat centen voor over hebben. Kwa prijs is het vergelijkbaar met een massief houten blad. Mag Duitsland een bekend keukenland zijn, vlak Nederland zeker niet uit als het om kwaliteits-keukens of vindingen gaat. Bruynzeel, één van de koplopers, zo niet uitvinders van de aanbouwkeuken, komt zeer recent met een oplossing voor het vaak zo lastige stellen van een keuken. Daarbij rust een metalen frame op snel- stellers, die men simpelweg gezegd kan vergelijken met de pootjes onder een koelkast. Die pootjes kun je draaien, zodat de koelkast waterpas komt te staan. Dat is ook het principe van dit nieuwe stelsysteem, al ziet dat er uiteraard anders en professioneler uit, zoals de tekening aantoont. Het grote voordeel is, dat door deze methode een keuken veel sneller en probleemloos gesteld kan worden. Plint er voor en je ziet er niets meer van. Maar net zo goed: plint weg als de keukenvloer verzakt of om andere reden een keuken weer gesteld moet worden. Draaien (door de vakman!) en het is weer voor elkaar. De hand van de heer E.J.M. Kers verdwijnt onder het keukenblad en voor onze ogen laat deze direkteur van de Keuken Combinatie Oisterwijk een klein wondertje gebeuren. Blad met links de kookplaat en rechts de spoelbak (omgekeerd kan ook voor linkshandigen!) gaan omhoog! En daarna even soepel weer omlaag. Het is zijn eigen vinding, naar blijkt en jaren is hij er mee bezig geweest. Daarmee is in ee"n klap, of liever met Nederlandse vinding: de eerste keuken waarvan de werkbladhoogte elektrisch mechanisch in hoogte verstelbaar is. Een interessante primeur van de Keuken Combinatie Oisterwijk. Zowel de spoelbank (links) als de kookplaat gaan mee omhoog. een druk op de knop, het probleem van de belangrijke werkhoogte in de keuken opgelost. Of je nu twee meter vijf of één meter zestig bent: de ideale hoogte is altijd onder handbereik. Bovendien houdt deze nieuwe vinding gelijk rekening met twee andere facetten van nu en de toekomst. Namelijk, dat steeds meer werkzaamheden in de keuken zittend worden uitgevoerd én dat die keuken ook steeds meer werkplek wordt. Daarom is dit aanrechtblad niet recht, maar loopt het schuin toe; een soort burokeuken dus. De naam van wat rustig een doorbraak genoemd mag worden is Almat Vario, door Keuken Combinatie Oisterwijk overigens ontwikkeld in nauwe samenwerking met de Akademie Diedenoort. Dat is het instituut voor hoger beroepsonderwijs in de huishoudkunde te Wageningen. Als primeur geïntroduceerd op de Huishoudbeurs in Amsterdam zagen wij het model in wit en een roomkleur. Dat zit beslist anders bij Schneider leder zijn eigen zitstijl in zijn eigen woonstijl. Strikt persoonlijk komfort met keus uit een exklusief Interstyle assortiment. SIERLIJKE FAUTEUIL met gebogen rug; maatwerk in zitkomfort TWEEZITS BANK in stijlklassieke uitvoering. Met stiknaden in de rug. Nosag vering in een polyether schuimvulling. Bekleding in een mooie sterke dralon. Vakmanschap, goed advies, sympathieke service en dubbele garantie op de kwaliteit. Wij tekenen er persoonlijk voor... ,o Teieioo" net aan 4b FAUTEUIL met „wangzijden" en extra hoge rug met stiknaden. Crèmekleurige of donker gebeitste romp Geopend 9.30-18.00, ma. 13.00-18.00, zat. 17.00 uur Zag u ooit zo'n pracht keuken in kunststof' Wit met blauw-grijze bies. Echt 'n droom. En zo kompleet als 't maar kan, met Philips koelkast, oven, gaskookplaat en afzuigkap, korvenkast. Blad spoelbak naar keuze. Lengte 270 cm Leverbaar in 5 kleuren en andere lengtes. Ligbad 170 cm. Wastafel met zuilen planchet Duoblok. Wit... Beige, grijs en Bermuda-blauw 725,- Zoals boven vermeld echter met luxe badafvoer, mengkranen met kraan knoppen in kleur, slang-handdouche, douchegeleidestang, klosetzitting met deksel en 7 luxe Gedy badkamer acces soires te weten: ronde spiegel in kleur 60cm„ zeepsponshouder, 2-lids handdoekenrek. klosetrolhouder, zeephouder, glashouder met glas en borstelgarnituur. Wit.. Beige, grijs en Bermuda-blauw. Waar vindt u zo'n kapitale keuken voor zo'n prijs?' Front uit geselecteerd massief eiken Pure klasse. Net als de Philips inbouwapparatuur trouwens Blad naar keuze. Hoekopstelling 230x210 cm Ook in andere lengtes leverbaar b v rechte opstelling 270 cm (3.995,- Kunststof keuken in wit of grijs. 4 zijden afgerond. Lengte 320cm. Wandkasten 104 cm. hoog Philips inbouwapparatuur. witte elektro-oven, witte gaskookplaat. witte geïntegreerde afzuigkap, koel/vries- kombinatie inhoud 300 liter geïntegreerd. 2 witte spoelbakken. Blad naar keuze, ook in andere opstellingen mogelijk Toonbeeld van ambachtelijk vakmanschap Tot in de kleinste details «- o a rubberen randjes in de deurposten - weergaloos afgewerkt Supercomfortabel met Philips elektro-oven en gaskookplaat geïntegreerde afzuigkap ingebouwde Philips 280 liter koel en diepvrieskast Hoekopstelling 280x270 cm Inkl blad met 2 spoelbakken Oud Hollands Hollands Bont, Appelbloesem, grijs en div. andere ReugaOud Bont Honderd soorten! 15 x 15cm. 15x20cm. 20 x 20 cm. Vanaf wit-beige 20 x 20 cm wit-beige-bruin 30 x 30 cm grijs - 20 x 20 cm, 30 x 30 cm marmer dessin 30 x 30 cm Üw, per m2 UUp per m2 kL, perm2 L~, per m2 LI, per m2 Uv, per m2 ROTTERDAM: Bergweg 283, tel 010-4673044 de gehele week geopend maandag gesloten. Vrijdagavond koopavond SPIJKENISSE: Oberonweg 28 (t o eindpunt Metro), tel 01880-38003 Behalve maandag de gehele week geopend Donderdag koopavond (gebouw Cruuswaert) GORINCHEM: Schelluinsestraat 36. tel 01830-36422 Behalve maandag de gehele week geopend. Donderdag koopavond ,.r

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 19