y Weergoden zijn organisatie wederom goed gezind 300 wedstrijden Opbrengst horeca -toernooi stelt judoproject veilig „Toernooi-directie" moe maar intens tevreden kIkIe r "BI WEEKENDKOOPJESJUM 59r 18?5 Sportief bekeken W ORANJE SW mist de periode titel JijtT#. WEEKEND VOORDEEL- PRIJS HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 MEI 1986 PAGINA 13 SCHIEDAM Het Rand stand Edities Horeca-toer- nooi kan nog lang niet stuk in Schiedam. Niet bij de deelnemers, niet bij het publiek en niet bij de weergoden, die êen spe ciale band met de organi satie lijken te onderhou den. Afgezien van de soms straffe wind was het weer traditioneel uitstekend en dat was uiteraard mede van invloed op het welsla gen van de lange dag. Rond de klok van zeven uur konden schoonmaak ploegen aanstalten maken om de velden van SVV wederom een groen aan blik te geven, want tot in alle uithoeken van het complex waren sporen de. Het dertiende horeca- van het (voetbal)feest te toernooi was voor alle be vinden. Niemand die trokkenen weer een groot daarover na afloop maal- succes geworden en dat Scheidsrechters strijden om Leen van de Linden-bo kaal Norbert Kleinherenbrink Foto's: Jan van de Leeden alles zonder klank. één wan- U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief 35% 69v50 iiiiijjjf/// iiliii!! iiiiliiiiiiii ÜMÜ!! ;ii !<i iijii 'iii MATRAS EN LIGBED SAMEN V RANDSTAD EDITIES Restaurant Asher prima winna van dertiende horeca-toernoo Lange tijd leek Café Centrüm West, met veel jongens van Ursus, in de finale tegen restaurant Asher verrassend met 1-0 overeind te blijven, maar een vervaarlijk indraaiende hoek schop werd de mannen van Wim Molenaar fataal. Liefst drie spelers lopen elkaar in de weg om de bal weg te trappen en schoppen het ronde leder daardoor pardoes in eigen goal: 1- 1. Zaterdag speelde VVK-er in hart en nieren Peet van Mil zijn 300ste wedstrijd voor de hoofd macht van de Schiedamse afdelingsclub. Reden voor bestuur en medespelers om Van Mil vlak voor de wedstrijd tegen DOS'32 (die met 1-2 later verloren werd) uitgebreid in het zonne tje te zetten. Hier zwaait hij blij met de zojuist ontvangen envelop van aanvoerder Leo van de Ende. Zondag 25 mei wordt het jaar lijkse toernooi verspeeld oir de Leen v.d. Linden wissel- prijs. De navolgende scheids- rechtersverenigingen uit het distrikt West II zullen strijder om de beker: Den Haag, Lei den, Gouda, Rotterdam, Rijn mond en Vlaardingen. Titel verdediger is Den Haag. De winnaar van dit toernooi mag in 1987 meedoen in de strijc om het landskampioenschap. De wedstrijden zullen worder. geleid door de scheidsrechters Dik Ploeg, Piet van Loon er Reijnco Baas. Aanvang is IC uur en het wordt gespeeld aar de Marnixlaan 7 bij de atle tiekbaan. Dinsdag 27 mei (aanvang 20.1f uur) wordt de jaarlijkse alge mene ledenvergadering ge houden. Aftredend en herkies baar zijn de secretaris Aac Verduijn en de penningmees ter Koos Bot. Dico Stam is ook aftredend maar stelt zich niet herkiesbaar. Hij is na 19 jaai in het bestuur werkzaam te zijn geweest van mening dal zijn plaats door jongeren inge nomen zal moeten worden. Zaterdag 7 juni zal een team meedoen aan de landelijke veldvoetbal finale vooi scheidsrechters te Drachten Dit elftal zal worden samenge steld door Peet van Zanten Dik Meijlink en Aad Sijnke. Tot slot wordt donderdag om 19.45 uur de finale verspeeld van het Ambtenaren toernooi Wie de finalisten zijn is op dit moment niet bekend, omdat er dinsdag 12 mei de laatste twee wedstrijden worden verspeeld Ook dit festijn is aan de Mar nixlaan 7. Leerlingen van de Professor Casimir-school gaven tijdens het horeca-toernooi een leuke judo-demonstratie. De ruim achtduizend gulden die directeur Tom van Zuuren aan eerste Pinksterdag overhield, komen school voor moeilijk lerende door te laten gaan. SCHIEDAM Ook Tom van Zuuren, directeur van de Pro fessor Casimirschool, zal wei nig van het voetbal gezien hebben. Hij had het samen met zijn tientallen medewer kers (collega's, ouders leerlin gen) veel te druk met het bij houden van allerhande acties die door zijn school tijdens hel toernooi werden georgani seerd. En dat alles met één doel: zoveel mogelijk geld bin nen te halen voor een belang rijk judoproject, dat de leerlin gen op de MLK-school (moei lijk lerende kinderen) helpt in hun persoonlijkheids- en zelfs tandigheidsontwikkeling. Aan het eind van de dag wa ren een kleine tweeduizend toeschouwers de loketten ge passeerd. Opgeteld bij de op brengst van andere aktivitei- ten (loterij, ballen gooien, touwtje trekken) kwam Van Zuuren op een bedrag van ruim achtduizend gulden, dat geheel in het judoproject zal worden gestoken. „We houden ons dan ook ze ker aanbevolen voor het vol gende seizoen", lacht Van Zuuren. „Wanneer de organi satie van dit toernooi geen goed doel weer te vinden, dan staat bij ons de deur altijd open. We zijn vast van plan dat judo op onze school blij- uitstekend van pas om zijn kinderen met het judoproject vend te maken en te houden, maar daar is ieder jaar zo'n zes duidend gulden voor nodig. We zullen dan ook moeten blijven bedelen bij allerlei sponsors en instanties, zolang er door de overheid geen sub sidie voor wordt gegeven. Deze dag is voor ons een fi nancieel schot in de roos. Een prima basis om door te gaan. Het motiveert iedereen die zich vandaag in het zweet heeft gewerkt in ieder geval enorm". Tekst: Het Israëlische eethuis Asher (op de Hoogstraat) werd win naar van het evenement. De gedoodverfde favoriet De Am stelbron/De Ooievaar haalde niet eens de finale. De man nen van coach Wim Molenaar van café Centrum West bleven in de halve finale prima met 1-1 op de been, waarna de strafschoppen veel beter wer den genomen. In de andere halve finale bleek Bar Intiem/ Willems kantine niet opgewas sen tegen restaurant Asher. De finale leek een gemakkelij ke prooi te worden voor Joop van Gulik en zijn ploeggeno ten, maar Centrum West gaf zich niet zomaar gewonnen. Een schitterende kopbal van spits Henny Idema, volgend seizoen weer spelend voor GSS zorgde zelfs voor een 1-0 voorsprong. Een eigen doel punt uit een chaotische situatie in het strafschopgebied bete kende 1-1, waardoor een ver lenging van tweemaal vijf mi nuten „redding" diende te brengen. Arbiter Wout van Vuuren, samen met Gei Droog, John Veringmeyer en Nico de Wolff volgend seizoen fluitend in de KNVB, kon evenwel ook daarna geen win naar feliciteren, waardoor strafschoppen wederom uit komst moesten ieden. Voor het oog van ruim dui zend toeschouwers hielden Nico de Vries, Rob Bunte, Marcel van Hattem en Nico van Huët hun zenuwen niet in bedwang en misten jammer lijk. Asher was dan ook de te rechte kampioen en aanvoer der Joop van Gulik was daar mee maar wét blij. „SVDPW een titel, ik ook een titel", moet hij hebben gedacht. Uit handen van Ruud van Houwelingen, eindredacteur van de Randstad Edities in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, ontving hij de grote wisseltrofee, die na jaren van Vlaardingse „overheersing" (D'Artagnan, Café Rotterdam) eindelijk weer eens in een Schiedams etablissement te be wonderen zal zijn. Uiteraard waren er nog meer prijzen te verdelen. John Mar- revee, de doelman van het kampioenselftal van SFC en De Amstelbron die het ko mende seizoen de kleuren van zaterdag eersteklasser DSVP (Pijnacker) zal verdedigen kreeg van De Pul de beker van de minst gepasseerde doelman. De meest, gepasseer de was overigens Hans van dé Have van Café Mon Ami, dat met een puur gezelligheids team aan het toernooi deel nam. De naweeën van het op grootse wijze gevierde kampi oenschap van het hiiiselftal (SVDPW-zaterdag) waren bij de ploeg van Jan de Regt nog duidelijk merkbaar. Als doekje SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997-4264140. per liter 15.95 Jonge Piet van Gent per liter 15.95 Bij doos van 12 flessen per liter I w w w voor het bloeden kreeg Mon Ami van Daylight de prijs van het meest „gesoigneerde" elf tal. De topscorer van het toernooi werd Ron Berveling van De Amstelbron. De steunpilaar van Fortuna Vlaardigen depo neerde er liefst elf in het maandje. Hij ontving van gast heer SVV een fraaie beker en een waardebon voor een paar voetbalschoenen. De sportivi- teitsprijs, geschonken door Café Franselaan een neusleng te voorbleef. Na de prijsuitreiking toog ie dereen naar zijn favoriete stamcafé om de gebeurtenissen van de eerste Pinksterdag nog eens de revue te laten passe ren. Over één ding bestond alle duidelijkheid: Het Rand stad Edities Horeca-toernooi moet blijven! Joop van Gulik, aanvoerder van restaurant Asher, neemt uit handen van eindredacteur Ruud van Houwelingen de fraaie wisselbokaal in ontvangst. Het kampioenselftal met aanhang van restaurant Asher. SCHIEDAM „Ik ben gebroken!" Met de nadruk op het laatste woord liet Dirk van Gelderen zich na afloop van „zijn" horeca- toernooi zakken in een stoel van de bestuurska mer van SVV. „Op de dag zelf heb je in feite niet meer zoveel te doen. Als het eenmaal loopt dan loopt het op rolletjes, maar je wordt zo moe van dat telkens heen en weer slen teren. Maar goed, het zit er weer op, we gaan dade lijk vrolijk beginnen aan de voorbereidingen voor het volgend jaar. Want dat we met de organisatie doorgaan, staat als een paal boven water." Ook Henk van der Veer en Arie van der Windt, sa men met Van Gelderen de toernooi-leiding vormen de, zullen dan natuurlijk weer van de partij zijn, want zonder één van hen zou de soepel lopende ma chine al snel in de soep lo pen. „Er wordt over de horeca in het algemeen nogal min gedacht", zegt ex-topscheidsrechter Van der Veer tussen twee wel verdiende haringen door, „maar vandaag heeft ie dereen weer bewezen, dat er helemaal geen nartig- heid hoeft te zijn. De spor tiviteit en de gezelligheid vierde hoogtij en zo hoort het ook. Het was één grote verbroedering." Arie van der Windt knikt bij deze woorden instem mend. Als administrateur en grote cijferaar van het toernooi mag hij misschien niet zo gek veel van het voetbal en de met veel succes optredende arties ten gezien hebben, maar van spontane reacties heeft hij natuurlijk ge hoor, dat het feest klonk als een klok. „Er kan nu alweer voor het volgende jaar ingeschreven worden," grinnikt hij. „Maar je moet er wel snel bij zijn, want we zijn zo volgeboekt." „Ik wil direct even van de gelegenheid gebruik ma ken," besluit Van Gelde ren plechtig, „om alle me dewerkers van ons en van SVV van harte te bedan ken. Zonder hen ik zo'n toernooi ondenkbaar." De „toernooi-directie" bespreekt de gang van zaken. Links Dirk van Gelderen, midden Arie van der Windt, rechts Henk van der Veer, die op het punt staat een flesje chocomel te bestel len. x Giftset bestaande uit een elegant LCO-dameshorloge met ballpoint in bijpassende kleur Principal lichtgewicht strijkijzer met kontrolelicht en mstelknop voor de juiste temperatuur-keuze' 1 jaar garantie Blokker prijs Kinder/wandelwagen mei veiligheidsceintuur en stabiele, dubbele stuurbare wielen Lichl in gewicht en opvouwbaar dus ruimte- besparend na gebruik i!lilt Üniiii «ii I i i ui v Ii i i i i i Bamboegordijn met 28 strengen Houdt vliegen buitenshuis en is ook als scheidingswand dekoratie! jini; \iiii ijTTrrrf, LigbedGracia" op wielen Geheel inklapbaar en van weerbestendig kunststof De rug is veelvuldig verstelbaar 1 Bijpassende matras Stevig j windscherm ipropex in gestreept model 4 meter lang en 135 cm hoog' Blokker prijs Visstoeltje met leumngJDok ideaal om mee te nemen op vakantie SCHIEDAM/DOETINCHEM Het pinksterweekeinde heeft SVV niet de zo be geerde periodetitel met een extra nacompetitie voor één plaats in de ere divisie van het betaalde voetbal gebracht. Toegegeven dat was ook wat teveel van het goede gezien de resultaten in de hele eerste divisiecompeti tie. Zaterdag werd deelname in deze nacompetitie feite lijk al verspeeld door het 1-1 gelijke spel tegen Heerenveen en ondanks de vliegende vaandels en slaande trommen op de zonnige namiddag van tweede pinksterdag op het sportpark Vijverberg in Doetinchem tegen de Graagschap bleek een 3-2 winst van SVV niet vol doende voor de eerder ge noemde vierde periodeti tel. X Deze titel gaat nu voor 90% naar het Arnhemse Vitesse of RBC moet woensdag een inhaalwed strijd tegen Wageningen in Roosendaal met zes doel punten verschil winnen. SVV trainer Dick Buitelaar was maandagmiddag in Doetinchem wel wat aan geslagen zoals hij hetzelf uitdrukte. Hij heeft een reis aangeboden van SVV hoofdsponsor Hans van Heelsbergen naar de WK voetbal in Mexico maar was vast van plan later af te reizen naar dit land als zijn SVV mee had kunnen doen en aan de periode- strijd. Hij kan nu gewoon het vliegtuig naar Mexico City nemen. Tegen Heerenveen had ie dereen van de ruim 2500 bezoekers (een record voor deze competitie) vre de met de 1-1 stand. Over en weer werden kansen gemist en even voor tijd leek het erop dat het be zoek aan de Graafschap helemaal niet meer nodig zou zijn Jan Mulder SVV achterspeler voorkwam echter erger. In Doetinchem viert de Schiedams/Vlaardingse aanhang van SVV echter van de ene voetbalverba- zing in de andere al was het alleen maar door maar liefst drie strafschoppen voor SVV en vervanging van toparbiter Gerard Geurds wegens een enkel blessure. Van de strafschoppen wer den er twee benut door resp. Jan Könemann, in. twee instanties en invaller Coen van der Hoeven en één gemist door de rossige achterspeler van SVV Chris Treling. SVV trainer Dick Buitelaar maakte zich na afloop nog kwaad over deze misser maar toen was de uitslag van Vitesse- Veendam (4-1) al bekend en dat betekende voor SVV uithuilen en opnieuw beginnen jn augustus. Een periodetitel had de SVV spelers 2000,- extra premie opgebracht maar hoofdsponsor Hans var Heelsbergen was zo tevre den dat hij als de rijke sui keroom uit Ridderkerk na afloop de SVV kleedkamer instapte en de spelers meedeelde da zij 1000,- extra kregen overgemaakt wegens de goede presta ties van de laatste weken, 14 punten uit negen wed strijden. Voor de nieuwe competi tie, die half augustus be gint, (1986-1987) wil de voorzitter van SVV's be taalde voetbal Martin De Jager eerst financiële orde op eigen zaken stellen. De Schiedamse eerste divisie verveniging moet, aldus De Jager jaarlijks zo'n 600.000,- uitgeven aan salarissen, reizen van het eerste elftal enz. Daarvoor zijn echter kapitaalkrachti ge sponsors in de Vlaar- dings/Schiedamse regio nodig omdat het bezoe kersaantal het nu afgeslo ten SVV seizoen gemid deld de 1000 man of vrouw niet teboven kwam. Dure aankopen zijn dan ook uit de boze zei Martin de Jager maandagmiddag in Doetinchem, „wij doen het met de huidige selektie plus een aantal nieuwe goedkope talenten. Ook een nieuw kontrakt voor de aanvankelijk aan de kant gezette Jan Köne mann is niet uitgesloten. Hij kan in sommige wed strijden flink vlammen, maar speelt, zoals maan dagmiddag in Doetinchem ook wel eens als de natte krant. Trainer Dick Buite laar: „soms is hij de ster en soms komt hij in het hele stuk niet voor". Eerst gaat men op zoek naar de eerder genoemde sponsors. Vanaf half au gustus dient SVV dan weer in de nieuwe eerste divisie competitie 1986-1987 te gaan vlammen. De tijd zal ook dit leren. Ruud van Houwelingen

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13