Martinit kan wederom tevreden J Deze week ASPERGE SPECIALITEITEN Sgfl DR SPORTMEDEWERKER Onzichtbare autoschade? Kies Dries! Pa's zekerder! De redaktie „Rijnmond" van de Randstad Edities èï**- 1 Rozen, 31 Hervatting fr\ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 30 MEI 1986 PAGINA 15 SCHIEDAM SVV is winnaar geworden van het Schiedamse voetbalkampioen schap voor A-junio ren. In de finale, die woensdag op het ter rein van organisator Martinit werd ge speeld, versloegen de mannen van de ver trekkende trainer Jeffrey Oost oppo nent Hermes DVS met 32. S V Garfield Charles terug in Schiedam De Westindische cricket-all- rounder Garfield Charles is in tegenstelling tot eerdere be richten dit seizoen toch van de partij in het team van de hoofdklasser Excelsior, dat al vier wedstrijden achter de rug heeft. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de boomlange Charles geen dispensatie van de KNCB zou krijgen in ver band met de nieuwe regels die de bond dit seizoen wat betreft de zogenaamde crickettoeris ten hanteert. Toen evenwel aan het begin van de competi tie bleek, dat Charles toch spelgerechtigd was, hadden beide partijen daar niet meer op gerekend, waardoor het even heeft geduurd voordat alles wat betreft dit seizoen weer in kannen en kruiken was. Uiteraard is captain Koos Gouka bijzonder tevreden met de gang van zaken, die hij overigens zelf van zeer nabij heeft gevolgd en gestimuleerd. Gouka zal zaterdag (uit tegen Bloemendaal) en zondag (thuis tegen VOC) wijken voor Char les. De nog immer bloedfana- tieke veertiger heeft last van een oude blessure. Bij het ter perse gaan van deze Auto- en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's krant was de uitpraak van de commissie van beroep in zake iet al dan niet speelgerechtigd tijn van Hermes DSV-lid Hans ZJouka nog niet bekend. Woensdagavond heeft een zware delegatie van de eerste klasser in Den Haag gepro beerd de zware straf van drie wedstrijden overspelen, twee punten in mindering en vijftig gulden boete tenminste af te zwakken dan wel helèmaar te niet te doen. Hermes DVS heeft op die zitting duidelijk gemaakt, dat het gaat om een aanmelding en niet om een overschrijving in het geval van Gouka, die vorig seizoen nog een paar wedstrijden in het tweede team van rivaal Excelsior heeft gespeeld. Of de commissie van beroep dit ar gument van Beijer c.s. serieus neemt, moet worden afge wacht. Zondag gaat Hermes DVS op bezoek bij VVV, za terdag zijn de Schiedammers vrij. Lenteloop kan nu al niet meer stuk Met een record aantal van ruim 750 voorinschrijvingen kan het morgen te houden Lente-loopspektakel al niei meer stuk. Vele sportvereni gingen uit de regio, maar ook uit alle windstreken zullen met complete teams aan de start verschijnen van 1, 3, 5, 10 kilometer of de nieuwe halve marathon door het fraaie pol derlandschap Midden-Delf land. Verder zullen dit jaar natuurlijk ook weer de gehan dicapte rolstoelers hun altijd spectaculaire race rijden. De start van de eerste loop ge- NOVOTEL SCHIEDAM! Na tweemaal achter el kaar beslag te hebben ge legd op de fraaie wissel bokaal waren de blauw- witten uiteraard ook in deze vierde editie van het populaire toernooi in de race. Was Hermes DVS wederom als eerste uit de bus gekomen, dan was de kolossale beker de finitief in het bezit van de Harga-bewoners gekomen, maar die extra onkostenpost (op een bedrag van een slordi ge vijfduizend gulden) bleef Theo Muusz en zijn mede commissieleden gelukkig be spaard. In de eerste helft keken beide ploegen eerst nog even de kat uit de boom. Voorzichtig wer den de zwakke plekken in de vijandelijke sfeer afgetast. Vlak voor de rust nam SVV de leiding door een schot van Dino Gorree, dat via de bin nenkant van de paal achter doelman Edwin Bakker in het net terecht kwam. levensgevaarlijk. Uit één zo'n snelle uitval over rechts, overigens was het dik buitenspel, maar grensrechter - Mari van Deurzen zat er die avond wel vaker naast, kreeg Bram Renker de bal voor het intikken en dat deed hij zon- der aarzelen, 31. SVV leek na die treffer op ro zen te zitten, maar Hermes DVS wilde van geen opgeven weten. Robin ter Plegt kopte na het enige foutje van Ligt- hart 32 binnen en de strijd was wederom volledig open. Grimmius en Ter Plegt kwa men nadien nog oog in oog te staan met de SVV-sluitpost, maar het tweetal verprutste de kansen knullig. SVV-aanvoerder Henny Rig- ters mocht na afloop tijdens een uitgebreide prijsuitreiking de felicitaties van SSV-voor zitter Leen Schotting en Theo Muusz in ontvangst nemen. De sportiviteitsprijs werd weder- Uit handen van SSV-voorzitter Leen Schotting ontvangt SVV-aanvoerder Henny Rigters de kampioensbeker. om een prooi voor WK, ter wijl de aanmoedigingsprijs in handen kwam van Demos. De minst gepasseerde doelman werd Ron Verlinde van Marti nit. Vanavond op het veld van De Hollandiaan wordt de zoge naamde superfinale gespeeld tussen de kampioen van Schie dam (SVV) en de kampioen van Vlaardingen (DVO'32). Aanvang van deze wedstrijd is om 19.00 uur. schiedt om 13.00 uur, terwijl de langste afstand om 14.30 uur wordt weggeschoten. Top- schaatser Hein Vergeer zal sa men met het pas doorgebroken talent Gerard Kemkers een aantel keren het startpistool' hanteren. Uiteraard vormt het schoolplein van de Woudhoek- school wederom het decor van start en finsh. Voor verdere informatie of inschrijving kunt u terecht bij: T. Groene- veld (4706616), de VVV (4733000) en Budo Sport (4715203). Uiteraard kan men morgen op de dag ook nog in schrijven. Receptie Naar aanleiding van het glo rieuze kampioenschap van het eerste zaterdagelftal houdt het bestuur van voetbalvereniging SVDPW vanavond een feeste lijke receptie. Van 20.00 uur tot 22.00 uur zal in de kantine van de hard aan de weg tim merende club het glas worden geheven op een hopelijk suc cesvolle toekomst. Gouden Floryn-toer- nooi Vanavond en morgen de hele dag wordt op het complex van Hermes DVS gestreden om de Gouden Floryn-bokaal. De sponsor van dit grootse evene ment is Distilleerderij M. Dirkzwager uit Schiedam, zo als de naam Gouden Floryn al aangeeft. Vier verenigingen (Excelsior, Quick, Sparta en Hermes DVS) zullen elkaar bestrijden op vijf gebieden: bridge, cricket, tennis, veld- voetbal en zaalvoetbal. Per vereniging zullen in de vijf sporten tachtig leden actief deelnemen. De winnaar van het toernooi wordt die vereni ging, die in het totaalklasse ment de meeste punten heeft verzameld. Vanavond wordt er een begin gemaakt met het toernooi met een bridgedrive in het clubge bouw van Her mes DVS (aan vang 19.30 uur). Overige aan vangstijden: cricket (10.00 uur), tennis (09.30 uur), veld- voetbal (10.00 uur) en zaal voetbal (17.00 uur in de FLoris de Vijfde Sporthal in Vlaar dingen). De laatste vier sporten worden op zaterdag 31 mei afgewerkt. Sport-aid Het Sportfondsenbad heeft de afgelopen week meegedaan aan het sportfondsenzwem- men voor de Aktie Sport-Aid. Deze aktie had het doel om geld bijeen te zwemmen voor de kinderen in de derde we reld. Zo'n veertig deelnemers, op een enkele uitzondering na, van zeven tot en met zestien jaar, hebben aan deze deze ak tie meegedaan. Deze veertig deelnemers hebben ruim 1600 gulden bij elkaar gezwommen. Basketbal Juventus Zaterdag 31 mei en zondag 1 juni organiseert Schiedamse Basketballvereniging Juventus voor al haar leden een groots basketballtoernooi in Sportzaal Oost aan de Fahrenheitstraat, Schiedam. Een groot aantal basketballverenigingen uit de omgeving van Schiedam (o.a. Hurricanes, RZ en Elemen- tum), maar ook het Groningse Celeritas zullen die dagen de gast van Juventus zijn. Direkt na de hervatting leek de strijd beslist toen René Fokkinga Bakker met een af standschot voor de tweede maal kansloos liet. De finale kreeg echter vanaf dat doel punt pas een boeiend karakter. Hejjmes DVS gooide ook het laatste restje schroom van zich af en zette het iets te lakonie- ke SVV onder loodzware druk. De uitstekende doelman Jeroen Ligthart kwam soms handen en voeten tekort om zijn heiligdom schoon te hou den. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven en het was René Grimmius, die Hermes DVS halverwege de tweede helft te rug in de wedstrijd bracht, 21. De volgelingen van trai ner Adri Hordijk, die het vol gende seizoen wordt opge volgd door eerste elftal speler Addy Bijl, gingen daarna fel op jacht naar de gelijkmaker, maar SVV bleef in de counter Het team van SVV, dat in een spannende finale beslag legde op de titel. Maar ook het Overschiese O O, dat aan het eind van het seizoen opgeheven wordt en waarvan de meeste leden vol gend seizoen overkomen naar Juventus, zal op het toernooi ruim vertegenwoordigd zijn, waardoor het toernooi van de leden van Juventus en O O tevens een goede gelegenheid kan zijn om elkaar vast beter te leren kennen. Niet alleen tijdens de wedstrijden, maar ook tijdens het grote feest dat Juventus zaterdagavond 31/5 vanaf 22.00 uur voor al haar gasten zal bereiden. Het is de eerste keer sinds de verhuizing van de Margriethal naar Sportzaal Oost, dat Ju ventus een „eigen" toernooi heeft. Het bestuur van Juven tus is dan ook zeker van plan het seizoen waardig af te slui ten en er een geslaagd toer nooi van te maken. Daarnaast heeft het bestuur nog de ou ders van alle jeugleden een persoonlijke uitnodiging voor het toernooi gestuurd, in de hoop de ouders meer te be trekken bij hef reilen en zeilen van Juventus. Schiedam met Franse slag Onlangs trok een tiental van Damclub Schiedam naar het Franse Sotteville-les-Rouen om daar een vriendschappelij ke wedstrijd te spelen tegen een van de sterkste clubs van Normandië, Cercle Damiste Sottevillais, en deel te nemen aan een door die club te orga niseren toernooi. Op vrijdag 16 mei troffen de teams van Cercle Damiste Sot tevillais en Damclub Schiedam elkaar in het stadhuis van Sot- teville, een stad gelegen onder de rook van Rouen. Hoewel van te voren bekend was dat het niveau van het Nederland se dammen (en dus van een Nederlandse subtopper als Schiedam) hoger ligt dan het Franse, behaalden de Schie dammers een uitzonderlijk grote overwinning met maar liefst 19-1. Deze zege was met name te danken aan de winst op de topborden, waar toch wel enkele regionaal gerenom meerde spelers zaten, zoals Gérard Sannier (zevenvoudig kampioen van Normandië en vorig jaar in Schiedam nog een schrik voor Ron Heus- dens), Bruno Feret, Jean-Pier re Taillefer en de bekende in ternationale correspondentie dammer Jean-Louis Farcy. De dag erna traden de Schie dammers wederom in het stadhuis aan voor een groot toernooi, dat de Franse gasthe- ren voor deze gelegenheid „Le Demi-heure de Sotteville" hadden genoemd (naar het jaarlijks toernooi van Damclub Schiedam). Hieraan werd deel genomen door spelers uit vele plaatsen in Noord-Frankrijk, waaronder Parijs. Gespeeld werd in drie groepen naar sterkte met in elke groep 8 teams van 2 spelers. Een winstpartij leverde 5 punten op, een voordelige remise 3, een gelijkwaardige remise 2,5, een nadelige remise 2 en ver lies 0 punten. In de hoofd groep, de catégorie "excellence, speelden 3 Schiedamse duo's. Winnaar werd het Franse koppel Bruno Feret/Jean- Pierre Taillefer met 35,5 pun ten uit 5 wedstrijden. Met slechts 1 punt achterstand volgde het Schiedamse tweetal Peter Lansbergen/Leo Mous, die beiden ongeslagen bleven. Op de derde plaats eindigden de gedoodverfden favorieten Rob van Eijk en de voor dit weekend van het Rotterdamse Constant geleende Peter Poot met 32,2 punten. Het duo Gert van Willigen en Frans van Hoof eindigde in de midden moot. Absolute topscorer van de ca- tergorie excellence werd Peter Lansbergen die in een glan zende vorm verkeerde en uit zijn 5 partijen maar liefst 19,5 punten wist te behalen. Hij won van de Parijzenaars Pin- cemaille en Bahdour en de sterke Dèscroizette uit Bauvais en speelde remise tegen San- nier en Crevat. In de tweede groep, catégorie honneur, was de eerste plaats wel voor een Schiedams duo. Jan Bergen en Maarten van Eijk wonnen hier overtuigend. Peter Bakker en Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. KWH SPAANSFPOLDFR SPAANSEPOLDER Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010 - 415 45 40. Jim Nash slaagden er niet in bovenin mee te draaien. De perfect opgezette damontmoe- ting werd beëndigd met de prijsuitreiking door burge meester van Sotteville, de heer Salmon en natuurlijk een glas wijn. De Schiedam mers kunnen terugzien op een fantastisch weekend dat door de Franse gastheren tot in de puntjes was geregeld, onder andere gesteund door een flin ke financiële bijdrage van het gemeentebestuur van Sottevil le. Vooral de uitbundige di ners, zowel in het schitterde restaurant in het middeleeuw se centrum van Rouen, als irn de huizen van de gastgezinnen en het gezamenlijke bezoek aan het pittoreske haven plaatsje Honfleur aan de Nor- mandische kust zal men zich lang heugen. Handbal Een intiatief van UVG heeft ertoe bijgedragen dat een van de voorrondes van de Neder landse Kampioenschappen Veldhandbal voor junioren teams in Schiedam wordt ge houden. Daarvoor komen op 1 juni (aanvang 11.00 uur) op het UVG-terrein de volgende teams om een plaats in de fi naleronde strijden. Wat de da mes betreft zijn dit: Celeritas (Bunnik), ODIN(Heemskerk), Hellas(Den Haag) en WIK- (Vlaardingen). En wat de he ren aangaat zijn dit: De Blin- kert(Haarlem), wederom Cele- ritas(Bunnik), Hermes(Den Haag) en Saturnus(Ridder- kerk). (omvattende de bladen Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen en de Maaskoerier) zoekt wegens vertrek een all round jonge enthousiaste Hij zal moeten gaan zorgen voor één pagina sport in Het Nieuwe Stadsblad (woensdag en vrijdag) en Groot Vlaardingen (dinsdag en donderdag). Reakties, bij voorkeur schriftelijk, aan redaktie „Rijnmond" Rand stad-Edities, t.a.v. de heer R. M. van Houwelingen, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. Voor tel. informatie tijdens kantooruren 010- 344022. Na 18.00 uur 010-265764. MUM RANDSTAD EDITIES SVV legt beslag op kampioenschap - - V v - Raam 26, Schiedam, telefoon 265555 XJS xj3 xjS „Limburgs Goud" ■BB Hargalaan 2 3118 JA SCHIEDAM Telefoon 010-4713322 autoricht specialist Al uw reparaties met FOCWA garantie. Ook voor ■uanonderhood] GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289, 10.00 uur: ds. P. M. Brouwer. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. Z. C. Ver- sluys te Maassluis; 17.00 uur: ds. P. van Hall te Pernis. De Rank, 19.00 uur: Pater Vocking (Jeugddienst) Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. A. Prins. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29. 10.00 uur: ds. H-. Boswijk te Dordrecht (gezins- dienst); 17.00 uur: Weled. Heep J. A. v. Lambalgen. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hk. Warande, geen opgave. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: cand. Van van Campenhout, Ridder kerk. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. J. Cuperus, Nieuwerkerk a/d IJssel. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam.Naaldwijk. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, Heilig Avondmaal; 17.00 uur: ds. D. J. Cuperus, Nieuwerkerk a/d IJssel. Opstandingskerk, Burg. Honnerlagc Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmes, Oegstgeest. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: De heer J. A. v. Lambal gen, Schiedams. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: De Heer J. A. v. Lambal gen, Schiedam. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: Mevr. R. de Graaf, Overschie. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. A. Polhuis, Rotterdam. Ark, 17.00 uur: ds. P. van Hall, Pernis. Rank, 19.00 uur: Pastor Voc king, jeugddienst. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. H. Milde uit Zoeter- meer. Zondagslied: gezang 241. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst; 17.00 uur: Verblij- dingssamenkomst o.l.v. Kapi tein en Mevr. W. Oudshoorn. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, geen opga ve. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags adventisten, Magna- lia Deïkerk, Albardastraat 67, iedere zaterdag ds. H. Ros- R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk. Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland. Eucharistie vieringen: zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting; zon dag (Sacramentsdag) 10.30 uur: m.m.v. het Martienerkoor en Kinderwoorddienst. Om 10.30 uur is er crèche voor de klein tjes. Predikant: pater P. Biesta o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 104. Weekend 31/1 juni: Sacramentsdag. Zaterdag 31 mei: 18.30 uur: Eucharistievie ring. Celebrant en predikant: pater F. Bijloos S.J. Zondag 1 juni: 9.15 uur: Hoogmis, muzi kaal verzorgd door het heren koor I.H.D. (latijn); 11.00 uur: Gezinsviering, waaronder toe diening van het H. Doopsel, muzikaal verzorgd door het Kinderkoor. Celebrant en pre dikant: Pastoor M. van Zaal. Vrijdag 6 junil. Hoogfeest van het H. Hart. Eucharistieviering om 8.30 uur en om 19.00 uur (gregoriaans I.H.D.). St. Liduina-Kapel, St. Lidui- nastraat 10. Celebrant en pre dikant: Pater F. Bijloos S.J. Zaterdag 31 mei: 17.15 uur: Eu charistieviering. Zondag 1 juni: 12.00 uur: Eucharistieviering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 1 juni: Sacraments feest. Zaterdagavond 31 mei 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang (feest O.L.Vr. Visitatie). Zondag 9.00 uur: Eucharistieviering met sa menzang. Om 10.00 uur de Hoogmis met muzikale mede werking van „Polyhymnia". Predikant: E. van Diepen. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met samen zang. Zondag 10.30 uur: Hoog mis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobuskerk, Kethel. Za terdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Zon dag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jeugdkoor. Preek: Pastor Th. Kool. St. Martinuskerk, W. An- driessenlaan. Zaterdag, 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag, 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Preek: Deken H. Hofstede. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 1 juni 10.00 uur: 9e Zondag door het jaar. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 1 juni 10.00 uur: Ev. David Nellist. Heilig Avondmaal. Dinsdag 3 juni 19.30 uur: de heer E. Holder. Bidstond. Vrijdag 6 juni 19.30 uur: de heer E. Holder. Zater dag 7 juni 19.00 uur: Christ for the Nations. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zat. 31 mei te 18.30 uur. Voorganger: pater E. Clarenbeek OSA. Oecumeni sche zondagviering op te 10.30 uur. Voorganger: ds. Y. Stien- stra. Muz. medew. van het Kerkkoor van Maassluis o.l.v. M. Rebel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 15