Drempel bij politie omlaag Controlec blijft groeien 4=6 supermarkt doet nieuwe auto kado 8^' Vriend Andere routes bus 52 en 56 Politienieuws Novotel Rotterdam- Schiedam Dagschotels a 16,75 Meerval in 't Groen Escalope Provencale Varkensrib Brochette „Saltin Bocca" Nasi Goreng Gevulde Kippeborst Gebakken Mosselen Weekmenu a 39,50 Roompaté Kalfsrib met Tuinkruiden Cassata Niet serieus Politie Overhandiging BRAND- EN OPSTAL VERZEKERINGEN WATERWEG NOORD Het Samenwerkingsver band Opvang Slachtoffers Sexueel Geweld Nieuwe Waterweg Noord, bestaan de uit vertegenwoordigers van hulpverleningsinstel lingen, huisartsen, politie, vrouwenorganisaties, GGD en de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, heeft de bro chure „Aanranding en Verkrachting; blijf er niet alleen mee rondlopen" gelanceerd ten behoeve van (potentiële) slachtof fers van sexueel geweld. Prijsbrekers en weekmenu van Auto- en motorbanden, uitlaten, schokdempers en accu's Het Nieuwe Stadsblad jy het NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 JUNI 1986 PAGINA 3 In de supermarkt aan het Frans Rietveldpad ontving elke klant gedurende acht we ken bij iedere 30 gulden aan boodschappen een stempel op een speciale aktiekaart. Op de volle kaart met zes stempels moest een vraag wor den beantwoord en een slagzin afgemaakt. Iedere volle kaart dong mee naar de hoofdprijs: een Fiat Panda 34. De auto stond tijdens de aktie in de su permarkt tentoongesteld. Niet alleen voor deze auto, ook vor de 50 Mijn Merk (het huis merk van de 4=6) pakketten levensmiddelen, waren de klanten bereid hard te sparen. Filiaalleider B.C. Neven telde zo'n 2000 inzendingen. De prijswinnaars werden eind mei bekend gemaakt in een feestelijk aangeklede winkel. Harpe Davids marcheerde door Woudhoek om de deelne mers tijdig op te trommelen - wat de muziekvereniging wei nig moeite kostte, want als je kans maakt op een splinter nieuwe auto sta je als het even De brochure geeft informatie over het medisch onderzoek na verkrachting of aanran ding; de gang van zaken bij politie en justitie, plus moge lijkheden en adressen voor hulp. Een noodzakelijk initiatief, want uit de resultaten van een in 1983 gehouden enquête bleek dat het aantal slachtof fers van sexueel geweld veel hoger ligt, dan bij de politie bekend. Bij de slachtoffers bleek namelijk een grote weerstand te bestaan om aan gifte te doen. Volgens mevrouw N. Leeu- wenburgh van het Centrum Medische Dienstverlening ligt de oorzaak in het feit dat de meeste vrouwen een schuldge voel hebben na de daad. „Zij denken dan: „ik had mij an ders moeten kleden of ik had daar niet moeten lopen". Deze brochure moet een aanzet zijn om dit absurde schuldgevoel weg te nemen", aldus me vrouw Leeuwenburgh. Het schuldgevoel van de vrou wen resulteert vaak in depres sies. Veel vrouwen vragen pas na vele jaren daadwerkelijk om hulp. Mevrouw J. Bierens van de gezondheidsvoorlichting en - opvoeding vindt het een ern stige zaak dat de politie niet serieus genomen wordt en dat er onduidelijkheid bestaat om trent de hulpverlening. „De brochure maakt onderdeel uit van een werkplan waar drie doelstellingen centraal staan. Ten eerste dient de hulpverle ning geoptimaliseerd te wor den en vervolgens moet er als hulpverlening adviserend naar de politie worden toegetreden. Ten derde is een goede voor lichting naar de slachtoffers een belangrijk streven". De rol van de politie neemt een centrale plaats in het ge heel in. De heer Slingerland oa. van de afdeling zedenpoli tie Schiedam, die de drie ge meenten vertegenwoordigt, hoopt dat de brochure duide lijkheid zal brengen in de rol van de politie en bovendien aanzet tot drempelverlaging in de meest letterlijke zin. „Per jaar komen er 40 aangiftes van aanranding of verkrachting binnen. Uit de enquête van 1983 blijkt dat 90% van de per sonen die met sexueel geweld te maken hebben gehad, de drempel van het politiebureau te hoog vinden", aldus de poli tiefunctionaris. SCHIEDAM VL A ARDIN - GEN In verband met re constructie van de Holysingel in Vlaardingen zullen de auto buslijnen 52 en 56 met ingang van woensdag 4 juni geduren de ongeveer een half jaar via een gewijzigde route rijden. Buslijn 52 rijdt in de richting Schiedam zijn eigen route tot de Verkadesingel en vervol gens via Burg. Heusdenlaan, SCHIEDAM Controlec BV bestaat 15 jaar. Voor een doorsnee-bedrijf nauwelijks een gedenkwaardig jubile um. Maar Controlec rekent zichzelf niet tot die catego rie ondernemingen. onstuimige groei met zich meebracht was de zoektocht naar een steeds groter worden de huisvesting. Die werd uit eindelijk gevonden in Schie dam. Het hoofdkantoor en en kele werkafdelingen werden ondergebracht in Klaverstede, waar Controlec een van de grotere huurders is. Controlec Ingenieursburo BV werd, zoals gezegd precies vijf tien jaar geleden opgericht. Al snel hierna volgde de Mecha nical BV (1975), Controlec Re vision BV (1977) en Control- trade (1979), alle ontstaan van uit de filosofie de opdrachtge vers op hun eigen vakgebied op de meest deskundige wijze terzijde te staan. De op kwaliteit en flexibiliteit gebaseerde Controlec-formule sloeg ook bij onze zuiderburen aan, hetgeen leidde tot de op richting van Controlec Engi neering NV en Controlec Con struction NV (respectievelijk in 1978 en 1983) in Antwerpen. I Niet mee doorrijden, l maar snel langs WCC. 1 krijgt 'n teenauto mee. I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- I straat 15, JTI I Schiedam m A 1010-4260199 In de betrekkelijk korte tijd van zijn bestaan, heeft het in het Klaverstede-complex ge vestigde ingenieurs-, advies- en constructiebureau een stormachtige groei doorge maakt. Controlec, ook gespecialiseerd in leidingenregistratie en land meetkunde (voor overheid en nutsbedrijven) begon 15 jaar geleden als een tweemanson derneming. Inmiddels werken op alle door het hele land verspreide vesti gingen, bijna 800 mensen. En het einde van de groei is nog niet in zicnt. Controlec houdt rekening met een uitbreiding tot circa duizend medewer kers. Een van de problemen die de SCHIEDAM Ga deze zo mer met vakantie in uw ei gen auto. Het lijkt een slo gan voor een dealer, maar het is het motto waaronder de 4=6 Plus Supermarkt in Woudhoek dit voorjaar een speciale aktie hield. SCHIEDAM Op het par keerterrein van NS station Nieuwland is woensdagmiddag een autoradio-dief opgepakt. De man, een 26-jarige Rotter dammer, liep tegen de lamp omdat hij bloed aan een van zijn handen had. Een stukje verderop stond een auto met een ingeslagen portierraam. Op de Horvathweg is de brandweer woensdag ruim een uur bezig geweest met het op ruimen van een 300 meter lang oliespoor. De vette vloei stof was afkomstig van een kleine vrachtauto met een lek ke leiding. De leiding begaf het op het moment dat de auto het station passeerde. Omdat de bestuurder op dat punt niet kon stoppen, reed hij door tot het volgende kruispunt. Mevrouw Snoeck-Schuller, wethouder van volksgezond heid in Maassluis ontving af gelopen maandag de eerste brochure van de werkgroep. Zij sprak het belang uit voor vrouwen die te maken hebben gehad met sexueel geweld, en hoopte dat zowel het werkplan als de brochure aanzet zullen zijn tot een preventieve wer king. De werkgroep hoopt dat ver dere noodzakelijke aktiviteiten hun doorgang kunnen vinden. Hiervoor is uiteraard geld no dig en wel 400 duizend gulden voor drie jaar. Echter infor meel is al bekend dat uit de pot emancipatiezaken van de drie gemeenten niets zal vloei en richting de werkgroep. De brochure, met als rode draad dat praten goed is over alles wat er is gebeurd, bevat een uitgebreide lijst van allerlei hulpverlenende instellingen in Waterweg- Noord. De brochure is gratis verkrijgbaar bij politie, huisartsen, vrouwenhuizen, Riagg en andere instellin gen die hulp verlenen. kan op de voorste rij als het winnende nummer wordt ge trokken. Dat nummer bleek toe te be horen aan de heer en me vrouw Scholte uit de Heel meesterstraat. Met deze auto, geleverd door Fiat-dealer Uni que, kan het echtpaar straks onbezorgd op vakantie. Lepelaarsingel, Dillenburgsin gel, Holysingel en verder via de normale dienstroute. In de richting Vlaardingen Centrum wordt de route van buslijn 52 niet gewijzigd. Bus lijn 56 rijdt in de richting Vlaardingen West zijn eigen route tot de Frederik Hendrik laan en vervolgens via Jan Willem Frisolaan, Stadhou derslaan, Stadshoudersweg, Dillenburgsingel en verder via de normale dienstroute. In de richting Vlaardingen Holy wordt de route van buslijn 56 niet gewijzigd. De halte Holysingel voorbij Anna Paulownalaan komt voor lijn 56 te vervallen. Pas sagiers kunnen gebruik maken van de halte Frederik Hen driklaan bij Johan Willem Fri solaan. De halte Holysingel vóór Dil lenburgsingel komt voor lijn 56 eveneens te vervallen. Pas sagiers wordt aangeraden ge bruik te maken van de ver vangende halte Johan Willem Frisolaan bij de Stadhouders laan. Vanuit Schiedam wordt zater dag 5 juli weer een bedevaart naar Kevealer georganiseerd. Kosten: 42,50 en 20 gulden (jongeren). Inlichtingen mevr. v.d. Meer, tel. 4267855. f De week van zaterdag 6 juni t/m vrijdag 13 juni 1986 Zaterdag 7 juni Zondag 8 juni Maandag 9 juni Dinsdag 10 juni Woensdag 11 juni Donderdag 12 juni Vrijdag 13 juni Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 4473322 Raam 26, Schiedam, telefoon 265555 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groene veld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289, zondag 10.00 uur: ds. K. H. J. Wigboldus te 's-Gra venhage (voorb. H.A.). Kethel „De Ark", Hargplein 101, zondag 10.00 uur: ds Chr. Brakema (voorber. H.A.); 5.00: ds. F. Kalis. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, zondag 10.00 uur: ds. W. Davidse, Zevenbergen. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, zondag 10.00 uur: ds. A. Haaima te Vlaardingen (voorber. H.A.); zondag 5.00 uur: ds. R. Hassefras te Maas dijk. Christelijke Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Wa rande hoek Burg. Knappert- laan, zondag 8 juni: 9.30 uur: ds. J. P. Boiten; 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. H. A. v.d. Pol, Boskoop. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. J. W. Goossen, Waddinxveen. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest, zondag 6 juni, geen dienst. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: de heer G. A. Bruin, Rijswijk; 17.00 uur: de heer J. W. Goos sen, Waddinxveen. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. J Visbeek, Maassluis. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68a, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. D. Wuister. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. D. Wuister. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. D. J. Mackaay, Oegstgeest. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis, dienst met jong en oud. Ark, 17.00 uur: ds. F. Kalis. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: Eerw. Vrouwe M. Muller uit Amsterdam. Zondagslied: gezang 407. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst o.l.v. kapitein W. Oudshoorn; 18.30 uur: Verblij- dingssamenkomst o.l.v. kapi- teine J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, geen opga ve. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kergenootschap der Zeven- dedags adventisten, Magna lia Deikerk, Albardastraat 67, iedere zaterdag ds. G. Man- demaker. R.K. Parochie St. Jan de Do per, Mgr. Nolenslaan, Nieuwland. Eucharistievie ringen: zaterdag 19.00 uur: met muzikale begeleiding (dhr. K. Terwieldwarsfluit). Zondag 10.30 uur: m.m.v. het Jonge renkoor. Om 10.30 uur is er crèche voor de kleintjes. Pre dikant: pater L. Klinkenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina n O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106. Weekend 7/7 juni: tiende zondag door het jaar. Zaterdag 7 juni: Eucharistie viering met orgelspel en zang om 18.30 uur: viering van het 45-jarig priesterjubileum van oud-pastoor J. Laurent. Aan sluitend is er gelegenheid om hem geluk te wensen in de pastorie. Celebrant en predi kant: oud-pastoor J. Laurent. Zondag 8 juni: 9.15 uur Hoog mis (muzikaal verzorgd door ons herenkoor I.H.D. met La tijnse zang). 11.00 uur Eucha ristieviering. Butenschoolse Katechese: deze week worden alle groepen verwacht op de bekende tijden en middagen! Sint Liduina Kapel, St. Li- duinastraat 10, Celebrant en predikant: pastoor M. van Zaal, zaterdag 7 juni, 17.15 uur: Eucharistieviering (muzikaal verzorgd door het Valerius- koor). Zondag 8 juni, 12.00 uur: Eucharistieviering. R.K. Parochie Ö.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3, zondag 8 juni: 10e zondag door het jaar. Zaterdagavond 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zon dag 9.00 uur: Eucharistievie ring met samenzang. Om 10.00 uur Hoogmis met muzikale medewerking van „de Notek- rakers". Predikant: E. v. Die pen. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met samen zang. Zondag 10.30 uur: Hoog mis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobuskerk, Kethel: Za terdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Zon dag 17.00 uur: Eucharistie met Nederl. Zang. Preek: pastor Th. Kool. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan: zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur Eucharistie met zang van kinderkoor „Notenkrakers". Preek: pastor W. Flapper. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 8 juni in Schiedam geen kerkdienst, maar te 11.00 uur in Paradijs- kerk, Nwe. Binnenweg 25, Rotterdam: 10e zondag door het jaar. Medewerking: koor A. B. H. Verhey, Utrecht. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 8 juni, 10.00 uur: dhr. E. Holder; dins dag 10 juni, 19.30 uur: dhr. E. Holder, bidstond; vrijdag 13 juni, 19.30 uur: ds. K. v. Twil- lert; zaterdag 14 juni, 19.00 uur: dhr. Rens v. Reenen, jeugddienst. Schielandziekenhuis, Aula/ kapel, Juliane van Stolberg straat, Schiedam. Eucharis tieviering op zaterdag 7 juni, 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 8 juni, 10.30 uur: voorgangers: pater J. F. de Rooij, muzikale medewer king door het interkerkelijk jeugdkoor „Together" uit Hoek van Holland. „Sexueel geweld" blijf er niet mee rondlopen LID FOCWA B. C. Neven, filiaalhouder van de 4=6 Plus Supermarkt in Woudhoek, overhandigt bij Fiat-dealer Unique de sleutels van een spiksplinternieuwe Panda aan winnend echtpaar Scholte. SCHIEDAM Een in woonster van Schiedam- Oost wil in deze rubriek graag eens een (anonieme) dierenvriend in het zonne tje zetten. Zij schrijft: „Het gaat om een vrijgezel van een jaar of veertig die zoveel voor de buitenpoe zen doet dat als deze die ren konden praten, zij (en niet ik) u een briefje zou den sturen. Deze man verzorgt al jaren twee a drie keer per dag de zwerfkatten uit de buurt. Dat doet hij met zo veel liefde en toewijding, dat de beesten niet meer te onderscheiden zijn van huiskatten. Ze zien er even welvarend uit. 's Morgens zitten zij in een rijtje bij hem op de stoep. Voor hij naar zijn werk gaat, geeft hij eerst zo'n vijf, zes poezen te eten. Op een rustige plaats, waar hij een stuk zilverpapier uitrolt dat hij later, om geen rom mel te maken, weer op ruimt. Wethouder mevrouw Snoeck-Schuller van Volksgezondheid te Maassluis ontvangt het eer ste exemplaar van de brochure „Aanranding en Verkrachting" blijf er niet alleen mee rondlo pen". Jammer genoeg voor de katten is een poosje gele den hun nachtverblijf afge broken. In plaats van in het oude schoolgebouw, slapen de dieren nu in mijn voortuin, in een mandje dat ik daar voor hen heb neergezet. Ze maken er een dankbaar gebruik van. De dierenvriend zegt dat hij een houten hok zal ma ken, met stro erin, zodat de katten het ook bij guur weer niet koud hebben. De poezen worden ook door hem gevangen - een lastig karweitje - en daarna „geholpen". De kosten worden vergoed door de Dierenbescherming. Hij heeft veel verdriet ge had omdat er laatst een poesje zoek was. Hij heeft alle kelders in de hele buurt afgelopen, maar geen spoor. Op de bouwe rij had niemand het diertje gezien. Wij zijn bang, dat we het beestje nooit meer terug zien. Ook op een ad vertentie hebben we geen reakties gehad." Assurantie financieringsbureau SCHEPER Lange Haven 102 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Woonhuis: 0,90 per 1000,- 1,10 per 1000,- inclusief dubbel glas Inboodol: 2,20 per 1000,- e.r. 50,- 2,80 per 1000,- inclusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Schiedam - tel. (010) 4262638

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3