A 'A, j£ >v Wordt Bad Groenoord fatale concurrent? RANDSTAD EDITIES IN DEZE KRANT Brand stichting uit wanhoop a Supporters hinderen ambulance 1 Stadsblad T.V.- presentator trekt winnende lotnummers Bestelauto explodeert Textiel- zwendel op weekmarkt Willeke beloont slager Gasprljs omlaag Cricketteam aangeslagen f I ISK li VAN 30 PAGINA'S Poppenshow Pastoor wordt 65 Post voor de raad... SCHIEDAM De oudste zweminrich ting van Schiedam, het Sportfondsenbad, dreigt kopje onder te gaan in een moorden de concurrentiestrijd. Wordt het ambitieuze plan om bad Groe noord te overdekken ooit uitgevoerd, dan is het meteen gedaan met het ruim 50 jaar oude zwembad aan de BK-laan. Het Sportfondsenbad heeft nog drie jaar respijt, en die tijd wil bedrijfslei der Rob Schouten niet on benut laten. Door zijn ac commodatie op te knap pen hoopt hij het bezoe kersaantal op te vijzelen en zodoende het bestaans recht van het bad te be wijzen. Face-lift Zinloos Rob Schouten: klantgericht denken. AUTOLAK Samenspel SCHIEDAM De 25 le den van de Plaatselijke Huisartsen Vereniging zijn maandagavond door de politiek voor het blok gezet. Als zij er niet in slagen, de eenheid onder de Schiedamse artsen te herstellen, krijgen ook de vier vrije dokters van de Huisartsengroep Gor zen/ Nieuwland een plaatsje -en dus stem recht- in de Vestigings commissie Huisartsen. EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADENINZUIÓ- HOLLANDMETEEN WEKELIJKSE TOt AAL OPLAGE VAN'RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN De huisarts heeft niet alleen in de spreekkamer problemen. Ook de politiek kan hem hoofd brekens bezorgen. Nieuwe WOENSDAG 11 IUNI 1986 - NR. 46 OPLAGE 38.845, 38e JAARGANG Snort fondsenbad houdt hoofd (nog) bovenwater Met een vernieuwde sauna-in richting deze 50.000 gulden kostende verbouwing gaat bin nenkort van start wil Schouten de loop er in hou den. Maar gooit de gemeente met deze subsidie geen geld in het water? Naar de sauna kun je tenslotte bijna overal, is het niet bij de „concurrent" (Bad Zuid), dan wel op een particu lier adres als Sauna Groe noord. Rob Schouten: „Nee, het is geen geld weggooien. In de eerste plaats hebben we de in vestering er binnen drie jaar uit, in de tweede plaats: als je niks doet zet je ook geen pas vooruit. Dan wordt je tekort alleen maar groter. Het heeft weinig zin om met je armen over elkaar te gaan zitten wachten tot de gemeente zegt, we gooien het Sportfondsen dicht." Die sluiting hangt het bad al jaren oven het hoofd. Om dat hoofd boven water te houden besloten de beheerders jaren geleden, het bad te modernise ren. Het oude pand een face lift geven was te kostbaar, en daarom koos men voor het aantekkelijker maken van de gebruiksmogelijkheden. Er kwam een glijbaan, een whirl pool en een (kleine) sauna. Het andere overdekte zwem bad in Schiedam, bad Zuid aan de Westfrankelandsedijk, kon toen niet achter blijven en schafte dezelfde snufjes aan. Sindsdien hebben beide baden vooral een wijkfunkctie: je gaat gewoon naar het dichtst- bijzinde adres, de voorzienin gen zijn toch nagenoeg eender. Dit evenwicht werd ruw ver stoord toen de wethouder voor sportzaken Luub Hafkamp aankondigde dat een projek- tontwikkelaar grootse plannen had met Schiedams enige openluchtbad, bad Groenoord. Tegen een ultra-modern bin nenbad, dat bovendien deel ging uitmaken van een hotel- en congrescentum, zou het Sportfondsen het ongetwijfeld moeten afleggen. De projectontwikkelaar liet het weliswaar afweten, maar prompt diende zich de volgen de gegadigde an en met die (onbekende) aannemer is Haf kamp nog steeds in onderhan deling. Over pakweg drie jaar, als alles meezit, kan dat resul teren in een compleet ver nieuwd Bad Groenoord. Komt het geld voor het Groe- noordse vergader- en recrea tiecentrum ooit op tafel, dan kan Schouten zijn bad wel sluiten. De gemeente Schie dam is uiteraard meer gebaat bij een particulier zwembad dat iet op de begroting drukt, dan bij een verlieslijdende in richting als het Sportfondsen, dat jaarlijkse driehonderddui zend gulden subsidie nodig heeft om de boeken sluitend te krijgen. En drie overdekte zwembaden in één stad hand haven, daarin ziet de gemeen te natuurlijk geen heil. Dat leidt alleen maar tot zinloze concurrentie. SCHIEDAM De televisie presentator Hans van Willi- genburg, bekend van zijn gui tige knipoog, is zaterdag 14 juni te gast bij de winkeliers van winkelcentrum Hof van Spaland. Van Willigenburg trekt daar uit een stapel van om en nabij de drieduizend loten de win naars van de aktie die de mid denstanders met het oog op de naderende vakantie hebben georganiseerd. Bij deze aktie draaide alles om een sleuteltje, dat iedere klant na besteding van een zeker be drag kreeg uitgereikt. Paste de sleutel op het slot van een kluis deze safe stond in de „wandelgangen" van de Hof van Spaland dan ontving de klant een lot waarmee hij meedingt naar een prijs. Omdat slechts één op de tien sleuteltjes paste op het brand- kastslot, en er zo'n dertigdui zend sleutels werden ver strekt, verwachten de winke liers zaterdag een massa van rond de drieduizend kansheb bers. Zij kunnen, als het lot hen gunstig gezind is, reischèques winnen van 800, 700 en 600 gulden of een ander aantrek kelijk vankantie-object als een fiets, een draagbare radio of een tuinstoel. Het tijdstip van de spannende ontknoping is vastgesteld op half twee. SCHIEDAM Een demon stratie Volkswagenbus-starten is de eigenaar van dit voertuig duur te staan gekomen Op de Parkweg zou deze Schiedammer zondagavond aan een paar bekenden laten zien met welk gemak hij zijn bestelauto aan de praat kreeg. Maar toen hij de slueutel in het kontakt omdraaide spoten enkele vlammen uit de uitlaat en in een mum van tijd stond de hele auto in lichterlaaien. Behalve de bus, ging ook de bagage, een partij kleding van 19.000 gulden, in vlammen op. De brandweer die de restanten bluste, sprak van een wonder. Want bij inspectie bleek dat de gasinstallatie in de VW-bus zo lek was als een mandje. Vol gens de brandweer mocht de eigenaar van geluk spreken dat zijn auto al niet veel eer der was ontploft. SCHIEDAM Een 23-jarige Schiedammer heeft zaterdag middag zijn kamer in een pen sion in de Nicolaas Beetsstraat in brand gestoken uit wan hoop. De man wilde opgenomen worden in een psychiatrische v inrichting, maar kreeg nul op request. Medebewoners pra- beerden eerst de brand zelf met een blusapparaat te do ven. De brandweer moest, toen de kamer in een vuur haard veranderde, het karwei afmaken. De dader werd even later, ont redderd, in de omgeving van het pand aangetroffen. Hij is overgebracht naar het hoofdbureau van politie en wacht daar op fiattering van zijn verzoek tot opname door de medici. In't kort SCHIEDAM Ook de Erker (wijkcentrum West) organi seert een zomerkamp voor de jeugd. Bestemming is Hattem (bij Zwolle) tussen 28 juli en 2 augustus. Kosten 125 gulden per kind, bij meer kinderen uit een gezin korting. Inlich tingen: tel. 4267767. De Bewonersvereniging Schie dam Zuid houdt in verband met de komende huurverho ging elke dinsdagavond spreekuur tussen zeven en acht uur in de Zwartewaal- straat. De BVSZ informeert dan over rechten en plichten van de huurders. Donderdag 19 juni houdt Bar- rika, het vrouwencentrum aan de Lange Kerkstraat, een info-avond over eetverslaving. Peggy Pitwell vertelt hoe deze verslaving ontstaat en wat je er tegen kunt doen. Aanvang acht uur. Zaterdag 28 juni sluit clubhuis De Doelen het seizoen af met een klein evenement met o.a. een rommelmarkt, modderge- vechten, een wedstrijd paalzit- ten en een modeshow. De dag wordt besloten met een barbe cue en een disco-avond op het plein voor het clubgebouw aan het doelenplein. Wij bieden een enorme sortering lakstiften, spuitbussen in klein en groot, bussen voor kwast of spuit vanaf 250 cc. Wij maken elke kleur met onze mengcomputer of met de hand, wist u dat wij ook zelf grote spuitbus sen maken in elke kleur ook voor polyesther, primer, sierbiezen voor auto's enz. olorcerfer van toenen b.v. Dam 41-45,3111 BC Schiedam, telefoon 010-4266192 Alle sombere vooruitzichten ten spijt, wil Rob Schouten niet bij de pakken neerzitten. Hij blijft geloven in een markt voor ieder Schiedams zwem bad. Het enige wat daarvoor nodig is, is overleg. „Geef ieder bad een eigen ge bruikersgroep, en je bent af van het idee dat je elkaar klanten moet afpikken. Het is toch onzin om allemaal dezelf de investeringen te doen? Van overleg is nu nauwelijks spra ke, we werken allemaal voor onszelf. Er is geen beleid, geen toekomstvisie, geen samenspel. Dat is een groot gemis. Een beetje klantgericht denken zou helemaal geen kwaad kun nen." SCHIEDAM De merk en modebewustheid van het Schiedamse politie korps, maar vooral een tip van de economische con troledienst kwamen een 37-jarige Rotterdam duur te staan. Vrijdagmiddag rond een uur of twee werd hij aangehouden op de weekmarkt in het cen trum. De grote partij textiel, die hij daar probeerde te slij ten, was voorzien van val se Lacoste- en Ellesse- merkjes. Hoeveel sportieve stadgenoten hij 's morgens al een koopje had bezorgd is niet bekend. De restererende 80 polo's en 87 trainingspakken, mocht hij in ieder geval naar het hoofdbureau op de Lange Nieuwstraat brengen. De handelswaar de daarvan bleek een klei ne 10.000 gulden te bedra gen. Wél van erkende merken zijn de twaalf gloednieuwe sportschoenen, die dit weekend iri een vuilnis container op het De la Marplein werden aange troffen. maar daarontbreekt steeds het linker of rechter exemplaar aan. De politie is op zoek naar,, de eige naar. Concessionaire Les Must de Cartier Van Cleef Arpels. Politiek zet artsen voor het blok fytwe/ïe Hoogstraat 50, Schiedam, Telefoon 010-4268919. Koopavond: donderdags. SCHIEDAM Een 28-jarige Rotterdammer, aan het hoofd verwond tijdens een voetbal wedstrijd bij Martinit, is met grote vertraging in het Schie- land-ziekenhuis opgenomen. De talrijke geparkeerde wa gens van supporters bij het Thurlede-veld in het Beatrix- park verhinderden de ambu lance het doorrijden. De Herenmodezaak van Schiedam, Broersvest 6. Tel. 4268206. Dat betekend dat de artsen hun positie in deze commissie -die straks gaat beslissen waar nieuwkomers in Schiedam een praktijk mogen openen- danig zouden verzwakken. Die posi tie is toch al niet te sterk, nu de politiek vrijwel unaniem heeft besloten dat niet een arts, maar wethouder Haf kamp voorzitter wordt van de vestigingscommissie. Hafkamp doet binnenkort een laatste bemiddelingspoging. Hij wil alle 29 Schiedamse art sen op één lijn krijgen om niet al direkt met een verdeelde commissie van start te gaan. Maar veel kans geeft hij zich zelf niet: volgens hem is het tot nu toe steeds de PHV ge weest die zich van de vrij ge vestigde Huisartsengroep heeft afgekeerd, en zijn er weinig signalen te bespeuren dat de Vereniging zich plotseling soe peler zal opstellen. De Huisartsengroep verwacht ook niet dat Hafkamps poging veel resultaat zal hebben. De groep wil trouwens best een eigen geluid in de commissie laten horen. Anders dan de PHV wil de Huisartsengroep in de commis sie niet louter rekensommetjes maken over de omvang van (nieuwe) praktijken, maar ook principiëler zaken aan de orde stellen zoals de organisatie van de gezondheidszorg in de wij ken. Zo'n onderwerp kan ter sprake komen als een bestaan de praktijk wordt gesloten, en er over een vervanger wordt gediscussieerd. Die vervanger kan opnieuw een „gewone" huisarts zijn, maar ook een dokter die bijvoorbeeld met een maatschappelijk werker in één pand wil samenwerken. De PHV zal weinig van haar wensen in de samenstelling van de commissie kunnen te rugvinden. Het wordt een puur plaatselijk orgaan (en niet regionaal, zoals de vereni ging wilde), de voorzitter wordt geleverd door de poli tiek, en nu dreigen ook nog vertegenwoordigers met ande re politiek over het beroep stemrecht te krijgen. Dat Hafkamp de vestigings commissie gaat leiden, heeft de instemming van de mees te politieke partijen. Alleen CPN, PPR/PSP en D'66 vin den het onzin dat de wethou der het voor het zeggen krijgt in een adviescommis sie. Want de commissie geeft adviezen aan het gemeente bestuur, dat wil zeggen, in de eerste plaats aan wethou der Hafkamp. Dat Hafkamp zichzelf adviseert, is volgens klein links „verspilling van dure wethouderstijd."

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 1