STADSVERNIEUWING SCHIEDAM- OOST IN VOLLE GANG ELECTRISCH APPARAAT NODIG? ENERGIEWIJZER HELPT ONDERHOUD AAN KONINGINNEBRUG VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN SINGELKERK WONINGVERBETERING PARTICULIER IIP II VRIJDAG 27 JUNI 1986 'T STADSERF PAGINA 2 In de wijk Schiedam-Oost is goed te mer ken dat de stadsvernieuwing daar in volle gang is. In april van dit jaar is een krant in de wijk verspreid die een overzicht geeft van alle stadsvernieuwingsactiviteiten. Die krant telt maar liefst vijftien pagina's. Ook Schiedammers die niet in Oost wonen zul len willen weten wat er in deze wijk ge beurt, zoals op het gebied van de nieuw bouw en de woningverbetering. In Oost zijn diverse nieuwbouwactiviteiten in uitvoering of in voorbereiding. Naast kleine bouwplannen, zoals de 22 één- en twee-kamerwoningen aan de Singel, gaat het om een drietal grotere projecten: de Stationstraat, de Laurens Costerstraat/ Land van Ris en het Boerhaaveplein en omgeving (oostzijde). De eerste fase van de nieuwbouw Station straat tussen de Horvathweg en de P.K. Onneslaan is gereed. Het gaat hierbij om drie blokken portiekflats met in totaal 82 woningen. De plannen voor de tweede fase van 111 woningen, zijn voor goedkeuring ingediend bij het rijk. Als het rijk hiermee akkoord gaat zal direct wor den gestart met de bouw. In het gebied achter de Singelkerk zijn de nieuwbouwplannen in voorbereiding. Het voorlopig ontwerp van de woningen is bij na gereed. Eind 1987 wordt gestart met de uitvoering. Er worden circa 140 nieuwe woningen gebouwd. De gemeente is in het gebied bezig met het verwerven van Hetstel en onderhoud is ook belangrijk in Oost. de te slopen panden en het herhuisvesten van de bewoners uit deze panden. Een eerste blok woningen aan de Simon Ste- vinstraat wordt binnenkort gesloopt. Aan de oostzijde van het Boerhaaveplein zullen ook een groot aantal panden wor den aangekocht ten behoeve van sloop. Veel van deze panden zijn al geblindeerd. Hiervoor in de plaats zullen circa 60 nieu we woningen worden gebouwd. Na de va kantie wordt begonnen met het maken van het ontwerp voor dit nieuwbouwplan. Start bouw is gepland omstreeks juni 1988. Een belangrijk onderdeel van de stads vernieuwing is de woningverbetering. Vooral in het zogenaamde 305-complex, in de omgeving Van Leeuwenhoeckstraat en Wattstraat, zijn al veel woningen opge- Boerhaaveplein; binnenkort ook nieuwbouw. De Wattstraat na de renovatie. knapt. Na de eerste fase, die in 198^1 is voltooid, is nu ook de tweede fase van 69 woningen afgerond. Verder is een begin gemaakt met de derde fase. Die laatste fase bestaat uit 83 woningen die worden gerenoveerd en 45 woningen die een op knapbeurt krijgen. Een opknapbeurt houdt in dat het herstelwerk aan de bui tenkant (het casco) wordt verricht door de SSSW (Stichting Samenwerkende Schie- damse Woningbouwcorporaties). De bin nenkant wordt voornamelijk door de be woners zelf opgeknapt. De oude huren blijven mede daardoor gehandhaafd. De derde fase zal half 1987 gereed zijn. In het gebied Villastraat en omgeving is de gemeente gestart met een aantal maatregelen om het herstel en het onder houd van particuliere woningen te stimu leren. Met ingang van 1 januari van dit jaar kunnen eigenaren en bewoners uit dit gebied extra subsidie krijgen als ze hun pand opknappen. Er zijn inmiddels al zo'n dertig aanvragen om subsidie bij de ge meente ingediend. In het gebied Laurens Costerstraat en omgeving zijn bovengenoemde maatrege len al langer van kracht. Eerste fase Stationstraat klaar en bewoond. Er zijn veel elektrische apparaten te koop. In allerlei kleuren, maten en modellen. In verschillende prijsklassen. Met een ver schillend energieverbruik. Wanneer u het apparaat hebt uitgezocht dat, voor wat prestatie betreft, het best past bij uw omstandigheden, dan kunt u nog kiezen uit verschillende merken. Let dan op het energieverbruik. Bij dezelfde prestatie kan dit verschillen. Het is in uw voordeel het apparaat met het laagste energierverbruik aan te schaffen. Zo'n apparaat gaat immers zeker een jaar of tien mee en dat betekent tien jaar iang minder energieverbruik. Om u te helpen bij het vergelijken van het energieverbruik hebben de elektriciteits bedrijven energie-wijzers samengesteld. Die zijn er voor koelkasten, diepvriezers, wasautomaten en afwasmachines. In de energiewijzer vindt u een overzicht van het energieverbruik van de apparaten die te koop zijn. U kunt daarin gemakke lijk zien of het apparaat onder zijns gelij ken zuinig of minder zuinig is. Wanneer u een apparaat moet aanschaf fen wordt de moeite om de energie-wijzer te raadplegen altijd beloond. U kunt de energie-wijzer halen bij de Openbare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat 15. In de periode van 14 juli t/m 26 juli 1986 worden aan de Koninginnebrug over de Buitensluis in de Voorhaven te Schiedam onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd. Tijdens deze werkzaamheden zullen zich stremmingen voor de scheepvaart voor doen, welke kunnen uitlopen tot enkele uren. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, afd. havendienst, tel. 010- 4622222 toestel 168 of 169. Door de gemeente Schiedam zijn de on derstaande bouwvergunningen verleend. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hierover een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het stads kantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur met de heer M. W. van der Loo, telefoon 4260500, toestel 188. J. J. Brouwer, voor het vergroten van de dakkapel aan de voorgevel van de woning Polderweg 166. E. Jeup, voor het wijzigen van de dakkapel van de woning aan de Van Swindenstraat 31A. N.V. Hoek's Machine en Zuurstoffabriek, voor het bouwen van een sorteerruimte op een terrein aan de Havenstraat. A. van den Brand, voor het wijzigen van de achtergevel van het pand Lange Haven 78. H. v.d. Mark, voor het samenvoegen, verbouwen en het wijzigen van de achtergevel van de wonin gen Waranda 81 A en 81 B. R. G. M. Schaap, voor het samenvoegen en inwendig ver bouwen van de woningen Westfranke- landsestraat 80 a en 80 b. J. A. Arends, voor het samenvoegen en inwendig ver bouwen van de woningen Veenlantstraat 34 a en 34 b. W. J. Verbakei en Zonen b.v., voor het vergroten van de konstructie- montagehal aan de De Brauwweg 5. Gemeente Schiedam, voor het oprichten van een windturbine op een terrein aan de Nieuwe Waterweg straat. H. Maan, voor het in- en uitwendig verbouwen van de winkel Groenelaan 44. Euro-Saté B.V., voor het vergroten van het bedrijfspand aan de Algerastraat 16.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 18