'Al die elektronica heb ik niet nodi Fonkelende rijwielen onderstrepen succes van actie 'Zuinig Stoken Noodzakelijke actie heeft juiste weg nog niet gevonden 'Kamers' komen met flinterdun boekje Parkpop brengt voetbal] J.K. van Ulfen is uiterst ingenomen met zijn Renault 21TS: visa We zoekt Karakters vergroten op Commodore RANDSTAD-EDITIES Ruimte 'In de olie' Happy Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Renault 21 TK 26.86 Rij-impressie van de Renault 21 Tevreden itfsgiïSK Verlost 'Tikkenkaart' ondernemers van wisselwoede 5 hires 9,7 f 7 10 for f 1 to 100 step 79 20 text 30,10,"RANDSTAD EDITIES",1,16,7 30 copy (0,200,175,168) 6,f 40 next f 50 llist 10 ready V OEN PAAR NYLONS... VREDESNAAM MEVROUW, IK GEEF HET OP... 'Misschien denk je; Wat moeten twee van die oudjes met zo'n grote auto, maar we zijn dus nogal gesteld op comfort. We hebben jaren in het buitenland gezeten en we zijn daarom gewend aan ruimte en aan een redelijke mate van comfort. Dat geldt ook voor de auto die we rijden. Wat wij wilden hebben is een grote auto. Die ons, onze familie en vrienden brengt naar waar we wezen moeten. En dat inderdaad zo comfortabel mogelijk.' De heer en mevrouw Van Ulfen uit Wassenaar zijn na een kwart eeuw 'buitenland' sinds drie jaar terug in het vader land. Dat bleek in het begin behoorlijk wennen maar het echtpaar heeft hun draai intus sen al weer heel behoorlijk ge vonden. Desondanks vinden ze dat Nederland, naast een groot aantal onmiskenbare voorde len en geneugten, in veel op zichten wat 'benauwend' werkt. Vooral op het gebied van regelgeving en voorschrif ten blijft het echtpaar wat krie bels ondervinden. Maar in de drie jaar dat ze op het oude nest zijn teruggekeerd hebben ze zich daarin weten te schik ken. 'We proberen zoveel mogelijk de ruimte op te zoeken. Zowel visueel als in onze kennissen en familiekring,' zo geeft het echtpaar te kennen. 'We brid gen veel, we gaan graag kijken naar ruiterevenementen en we gaan ook in het binnenland vaak toeren. Comfortabel en betrouwbaar vervoer hebben we dus nodig en daarbij hoort een ruime en betrouwbare -auto.' De keuze voor de Renault 21 is daarmee voor een groot deel verklaard. In de nieuwste loot aan de vruchtbare boom van de 'Regie Renault' is de 21 een fraaie vrucht die op het lijf lijkt gesneden van mensen die van ruimte en comfort houden. Dus op het lijf lijkt gesneden van de heer Van Ulsen en zijn echtge note die 'in de olie' hebben ge zeten en in die branche meer dan voldoende hebben kennis gemaakt met voertuigen die vooral sterk en krachtig dien den te zijn en pas in de laatste plaats ingesteld op comfort. 'Die mode voor Range Rovers en al die andere terreinvoertui gen is dus echt niet voor ons weggelegd,' meldt het echt paar. 'Dan mogen ze nog zo comfortabel geworden zijn: wij hebben genoeg in die dingen rondgehotst.' In de Renault 21 TS die sinds 3 weken in of voor de garage van huize Van Ulfen thuishoort, voelt het echtpaar zich uiter mate happy. Het riante inte rieur biedt plaats aan vijf men sen en is zeker voor het echt paar zelf dus ruim genoeg. Aankleding en afwerking noemt het echtpaar voortreffe lijk terwijl mevrouw Van Ulfen goed te spreken is over de veelheid aan schapjes, kastjes en bakjes waarin ze allerhande artikelen kwijt kan. Daarnaast is het geringe rij-geruis van de Renault heeft met de nieuwe Re nault 21 een waardige opvolger voor de 18, al zal deze, zij het in slechts één model, de Versailles GTL, wel in sedan en stationcar en in benzine en diesel, nog enige tijd leverbaar blijven. De nieuwe 21 is echter een stuk moderner dan de 18, niet alléén in uiterlijk en dus o.a. aërodynami ca, ook in techniek, rij-eigenschap- pen en comfort. Renault is deze laatste jaren uit een toch wel diep dal aan het omhoog klimmen. Renault heeft door het niet tijdig vernieuwen van een aantal mo dellen slechte verkopen gekend. Fail liet zal Renault wel niet gaan, want het is een staatsbedrijf, maar ook de noodzaak is daar niet toe, want na de komst van de nieuwe 5 en 25 gaat het alweer wat beter. De nieuwe 21 zal die tendens nog versterken, al zul len de grote klappen gemaakt moe ten worden in de kleine en midden klasse en daarin huizen momenteel nog de bekende 4, 9 en 11. Het ziet er naar uit dat die 4 het eerst ver nieuwd zal worden en wat er even tueel aan vernieuwingen voor de 9 en 11 op stapel staan, is (log niet be kend. Het jaar 1986 zal voor Renault wel het 21-jaar zijn. In maart, voor Nederland mei, hebben ze de 21 se dan op de weg gebracht, in septem ber zal naar het zich laat aanzien de 21 stationcar en bestel volgen. Renault heeft voorlopig in deze 21- klasse, het segment van de royale middenklasse, gekozen voor een con ventionele sedan. Weliswaar kan de achterbankleuning in gedeelten wor den neergeklapt, maar een echte hatchback wordt het nooit. Dit in te genstelling tot de 11 en 25, dat zijn wel auto's met grote achterklep (5e deur) en neerklapbare achterbank, in de royale middenklasse heeft Renault dat nog niet aangedurfd, ook de 18 kende geen Hatchback. De 21 biedt uiteraard wel voldoende ruimte, het interieur is voldoende ruim voor 5 personen, de kofferbak is fors beme ten. De afmetingen van 18 en 21 ver schillen, de 18: Ixbrxh 437x168x140; de 21: 446x161x141 cm, al zijn het cm-verschillen tellen doen ze, de 21 is duidelijk langer en breder. Zo bezien zou de 21 een graadje hoger dan de 18 zitten. En mede door zijn nieuwe techniek, zijn meer comfort, komt dat ook in de prijs tot uiting. De Renault 21 start bij 26.995.-, dat is dan de TL, de TS kost 28.550.- en de GTS 30.225.-, deze hebben een 1.7 liter motor, de 2 liter huist in de RX en TXE en die se rie start bij 36.300.-. Vergelijken we nu de 18 in Versaille GTL-uitvoering, te vergelijken 21 GTS, dan kost die 18 25.900.-. Samenvattend de 21 is zo'n 4 duizend gulden duurder dan de 18, dat is een hele hoop, maar het verschil wel waard. Reaktiet op of bijdragen aar. deze pagina aan redaktie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825, 2280 HV Ri|swijk Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrijdag) auto eveneens een sterk punt van overweging geweest. 'De auto rijdt voortreffelijk', meldt de heer Van Ulfen die zich in het 'drukke maar or dentelijke' verkeer op de Ne derlandse wegen als een vis in het water voelt. 'Ik heb zelden haast maar als je wilt kun je in de auto goed opschieten. Hij stuurt heel gerieflijk, ligt goed op de weg en in de bochten en biedt zowel overdag als 's avonds ruim zicht door die grote ramen en de goede, krachtige verlichting. 'Qua uitrustingsniveau hebben we bepaald niet de meest lu xueuze versie gekozen, maar dat vonden we ook niet nodig. Comfort zit voor mij niet in een veelheid aan metertjes of knopjes, maar in de elementai re dingen als stoelen, vering en besturing. Die elektronische poespas als boordcomputers en toerentellers en zo heb ik allemaal niet nodig.' Over het (super) benzine-ver- bruik heeft de heer Van Ulfen eigenlijk nog geen juiste im pressie. Daarvoor heeft hij de wagen nog te kort. Na een re delijke vakantie verwacht de heer Van Ulfen daaromtrent gefundeerder mededelingen te kunnen doen. 'Alleen moet u dan nog een paar maandjes geduld hebben. We gaan in juli wel op vakantie. Maar wel met het vliegtuig.' door: Leo de Ruiter Zoals bi] de inleiding al besproken is de 21 er voorlopig alléén in se dan-uitvoering, een ruime 4-deurs limousine met separate koffer. Er zijn uitvoeringsverschillen in min of meer luxe, de TL, TS, GTS, TSE, RX en TXE, er zijn motorverschil- len, een 1.7 in de eerste 4 en een 2.0 in de RX en TSE, er is nog geen diesel. Al deze verschillen zullen, met uitzondering van de prestaties en verbruiken daar waar de moto ren in het geding zijn, geen ver schillen in rij-eigenschappen geven. Dat klopt ook in de roadtest, ech ter toch is er nog een verschil, wat ook met de motor te maken heeft. De 1.7 motor is dwars voorin ge plaatst, de 2.0 in lengterichting, daardoor ontstaat er een verschil In de voorwielaandrijving, de exac te plaats wijzigt, waardoor de tota le wielbasis wijzigt. De uitvoering met 1.7 motor is in wielbasis 6 cm. langer dan de uitvoering met 2.0 motor. Ondanks dat ook de wielop hanging en vering dan iets ver schilt, merk je daar in de praktijk toch bitter weinig van. Bij normaal gebruik kunnen we dus stellen dat alle Renaults 21 zelfde rij-eigen- schappen vertonen. Prestaties en verbruiken kunnen wel verschillen, we beginnen daar dan ook mee. De TL heeft de 1721 cc, 76 PK-mo- tor met een koppen van 129 Nm bij 3250 toeren. ER is ook een 1721 cc, 90 PK, 139 Nm-motor, die huist in de TS, GTS en TSE. De verschil len in prestaties: top 170 en 185 km/u, acceleratie van 0-100 km/u in 13 resp. 11,5 sec., het verbruik bij 90 km/u 118,5 en 119,5. De RX en TXE hebben dezelfde 1995 cc-motor met 120 PK en 168 Nm bij 4500 toeren, de top is 200 km/ u, de acceleratie van 0-100 km/u in 10 sec. Het verbruik bij 90 km/u is hier 117,2. Tot rond de 130 km/u loopt het verbruik niet al te hard op, in de stad ligt het rond de 110,5, zodat gemiddeld op 113 gerekend kan worden. De diesel is hier nog niet leverbaar, er komt een 21 TD, GTD en Turbo D, resp. allen 2068 cc-motoren met 67 en 88 PK, top 160 en 175 km/u, ge middeld verbruik 115,5. Alle Renaults 21 zijn voorwielaan drijvers met een zelfdragende car rosserie en 4 onafhankelijk geveer de wielen met schroefveren. De stuurinrichting is van het type tand heugel, de draaicirckel 11,3 meter. De besturing is wat indirect, maar wel precies, een licht onderstuur- karakter is waarneembaar. De be diening is niettemin licht, ook in bochten on bij het parkeren. De koersvastheid is prima, er is nau welijks last van zijwind, in bochten houdt de wagen zich goed, uitbre ken is er niet bij, de carrosserie helt weinig over. De remmen in dia gonaal gescheiden circuits met schijven vóór en trommels achter zijn goed, de remweg bij 100 km/u bedroeg 48 meter. De 21 heeft, met uitzondering van de TL en de gewone Diesel, een 5-bak, dat scheelt in geluid en verbruik, de bak schakelt wat indirect maar wel soepel. Het comfort staat verder op een hoog peil. De vering is soe pel en comfortabel, de stoelen en bank zijn royaal, zitten goed en ge ven prima steun, over ruimte heeft men niet te klagen. Het interieur is luxueus en netjes afgewerkt, de uitrusting is zeer compleet, bij de duurdere typen zelfs rijkelijk. Het geluid blijft binnen de perken, er is wat wind- en bandengeruis, bij 100 km/u gaf de decibelmeter 70 dBA aan. De Renault 21 weegt zelf rond de 1000 kg, hij mag 450 kg iaden en afhankelijk van het type van 900 tot 1070 kg trekken. Conclusie: De Renault 21 is een zeer comfortabele en royale ge- zins- of reiswagen. Hij kan flink wat bagage mee torsen en ook een re delijk zware caravan trekken. Hij is fraai, maar niet opvallend, gelijnd, er is een goede stroomlijn (Cw van 0,29 tot 0,31) die bijdraagt tot een forse top en een toch zuinig ver bruik. De aanschafprijs is reëel, maar ten opzichte van enkele con currenten (Citroen BX, Fiat Regata) wat hoog. Driehonderd pagina's informatie voor in de borstzak of portefeuille zonder dat attribuut uit te laten puilen: dat is het voornaamste kenmerk van een nieuwe boekje dat op initiatief van de Kamers van Koophandel is verschenen. Het is een boekje dat z'n nut zeker heeft voor mensen die in het buitenland zaken doen. Sterker nog: het is vooral voor die groep mensen gemaakt. In het, met flinterdun papier uitgevoerde werkje, is te lezen waar de diplomatieke vertegenwoordigingen van Nederland in 107 landen te vinden zijn. Voorts namen van mensen die zich in die landen met buitenlandse handel bezighouden plus namen en organisaties die handelsbevorderend werk doen en de adressen van buitenlandse vestigingen van nederlandse bedrijven. Wat het werkje niet alleen voor de zakenman, maar ook voor de toerist interessant maakt, is het feit dat er ook adressen instaan van ziekenhuizen met engelssprekende artsen, Maandelijks meer geld in de huishoudknip en een fonkel nieuwe Batavus fiets cadeau. Zo eindigde de actie zuinig stoken voor twee gezinnen uit Randstad-Editiesland. Een onverwachte afsluiting want aanvankelijk waren er geen prijzen in het vooruitzicht gesteld. Toch vonden zowel Randstad-Edities als de stuur groep Aktie Zuinig Stoken Zuid Holland dat de doorzetters on der de meter-opnemers be loond moesten worden. Daar om werd begin mei een oproep geplaatst om de bijgehouden meterkaarten op te sturen naar de redactie van deze pagina. Naast een leuke attentie van de energiebedrijven maakten inzenders tevens kans op een van de twee fietsen die Rand stad-Edities beschikbaar stel de. Niet minder dan 4500 men sen reageerden op de oproep door hun meterkaart in te zen den. Een even charmante als onafhankelijke hand trok uit de berg kaarten de inzendingen van twee gelukkigen. Vrijdag de 20ste werden deze in een feestelijke ambiance ontvangen op het regio-kan toor van Randstad-Edities in Sliedracht waar de overhan diging van de gewonnen rij wielen plaatsvond. Adjunct- directeur J. Vlasveld was daarvoor (per auto overigens) naar Sliedrecht getogen om daar de familie Huygen uit Al- blasserdam blij te maken met een fonkelend heren-rijwiel en de familie Verboom uit Krimpen aan den IJssel een, niet minder fonkelend da- mes-rijwiel te overhandigen. Van die blijde momenten was tevens getuige de heer C. Lamdsmeer, secretaris van de stuurgroep Aktie Zuinig Stoken Zuid Holland en voorlichtings functionaris van de Regionaal Energiebedrijf Dordrecht. familie ej> ..DIT IS OOK NIET PRECIES WAT IK ZOEK.. U HEBT NU AL VIJFTIG PAAR SCHOENEN GEPAST, WAT ZOEKT U DAN IN Zowel de gemeentelijke ener giebedrijven in Zuid-Holland als Randstad-Edities, uitgeef ster van 40 huis aan huisbla den in geheel Zuid-Holland zijn uitermate tevreden over het verloop van de aktie Zuinig Stoken die van oktober vorig jaar tot mei van dit jaar werd 'Wie 2oekt die vindt' is een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. MERKGLAZEN - De heer Spoor spaart merkglazen van bijvoorbeeld cola, bier, sherry, jenever, liqueur e.d. Niet te verwarren met verenigingsgla zen die de heer Spoor, buiten zijn col lectie houdt. Er kan geruild worden met bijvoorbeeld speldjes, oorlogs boeken, sigarenbandjes, lucifermer- ken. Contact is mogelijk via het adres Wellerondom 9, 3231 XV Brielle. INSPIRATION - Jeannette Gelauff zou erg gelukkig zijn als iemand haar kan helpen aan de plaat 'Sweet Inspira tions' van de gelijknamige formatie. Een positieve reactie is welkom via nummer 070-792163 tijdens kantoor uren. 1001 NACHT - Al heel lang is me vrouw Geestman uit Rotterdam op zoek naar de grote en kleine uitgave van 1001 Nacht van Mandrus. Het gaat om 8 boeken welke 2 delen be vatten. Reacties: 010-4866227. gehouden. Door de energiebe drijven werden 1,25 miljoen meterkaarten uitgezet waar mee men op basis van vrijwil ligheid kon meedoen om be wuster met energie om te gaan. De opgenomen meter standen kon men wekelijks vergelijken met de jaar- en streefcijfers uit de tabel die wekelijks op deze pagina Thuiskrant Extra werd opgeno men. Met die informatie was het voor deelnemers mogelijk wezenlijk op stookkosten te besparen. Dat de aktie Zuinig Stoken goed aangeslagen is, heeft in middels een onderzoek bewe zen dat in opdracht van de mi nisteries van VROM en Econo mische Zaken is uitgevoerd. Van de ondervraagden bleek 66 procent op de hoogte van de aktie, hield 17 procent de standen op de meterkaart trouw bij en reageerden dus 4500 mensen op onze oproep om de kaart in te sturen. De hee'r Landsmeer: 'Uit het onderzoek is duidelijk geble ken dat de aktie inderdaad bij een grote groep verbruikers van invloed is geweest op het 'stookgedrag. De energiebedrij ven vinden dan ook dat de ac tie goed is aangeslagen en overwegen een voortzetting voor het volgend seizoen. Om dat de actie goed bekend, is verwachten ze dan een nog grotere deelname.' De energiebedrijven zijn eveneens zeer te spreken over de samenwerking met Randstad-Edities die, door de Thuiskrant Extra pagina die wekelijks in alle veertig edi ties verschijnt, in staat is om informatie met een buiten-re- Een gigantisch videoscherm, opgebouwd uit 64 monitoren staat komende zondag opgesteld in het Haagse Zuiderpark. De kijkwand staat er natuurlijk ten gerieve van de bezoekers van Parkpop die wellicht plannen hebben om dat gratis openlucht- popspektakel vroegtijdig te verlaten om naar de WK-finale voetbal te kijken. Dat finale-gevecht begint om 8 uur 's avonds, op een tijdstip dus dat er nog een aantal Parkpop-toppers het podium moet betreden. De Parkpop-organisatie kondigt live-beelden van die wedstrijd aan. Inclusief wedstrijdcommentaar. Spelen de gecontracteerde acts dan anderhalf uur zachtjes 'Nou nee, ze rijden echt niet ineens stapvoets langs en ze houden echt niet ineens een metertje meer afstand. Maar dat kun je ook niet verwachten. Je kunt dat zelfs niet eens verlangen. Als ze geen haast hebben houden ze vanzelf in om te kijken hoe we asfalt of kiezel aan 't storten zijn of hoeveel zand die 'dozer' wegschuift. En als ze haast hebben dan rijden ze nog steeds een paar centimeter achter hun voorganger... Een paar van die advertenties veranderen daar niets aan.' Om de mentaliteit van de Ne derlandse automobilist in het algemeen en het weggedrag van de automobilist (m/v) nabij wegwerkzaamheden in het bij zonder te veranderen, moeten er nog wel de nodige pagina grote advertenties in de strijd worden geworpen. Een redelijk riant vooruitzicht voor de Ne derlandse krantenindustrie en tegelijk een wat somber toe komstbeeld voor de mensen die voor het onderhoud van het nationale wegennet worden ingeschakeld. De actie laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Aan noodzaak net zo min. Automo bilisten reageren te vaak geër gerd en zelfs agressief op op onthoud en de wegwerkers zijn dan te dikwijls de gebeten hond. De verhalen die iedere willekeurige wegwerker daar over kan vertellen zijn even ge varieerd als bloedstollend en vormen steeds varianten op het thema: 'soms proberen ze je finaal uit je broek te rijden'. Hoewel het wellicht verstandig is om rekening te houden met een bepaalde portie overdrij ving weet iedereen dat 't geen lolletje is om aan de kant van de autoweg werk te verrichten. Al is 't maar een lekke band verwisselen. Snelheid minde ren en afstand bewaren zijn voor veel automobilisten niet de sterkste troeven. En wegen bouwers en -herstellers verke ren in de 'unteke positie' om dat te kunnen constateren. De enige afstand die in dit ver band verminderd moet worden is die tussen de standpunten van zowel automobilist als wegwerkers. En in dit verband zou het overkoepelende thema van de actie: 'Sta even stil bij het werk aan de weg' wellicht beter veranderd kunnen wor den in 'Met een beetje begrip schiet je 't hardst op'. Want 'stilstaan bij werk aan de weg' gebeurt bijna dagelijks. Weliswaar nog net niet letterlijk, maar 't scheelt niet 'veel. openingstijden van bedrijven, winkels en postkantoren plus per land een aantal tips over wat je wel en niet kunt maken tijdens zakelijke contacten. En wat voor zakelijke contacten geldt, geldt veelal ook voor puur particuliere contacten in het buitenland. Het nut van het handzame drukwerkje hoeft daarom zeker 'Vliet tot de zakenreiziger beperkt te blijven. gionaal karakter snel en met een brede dekking te ver spreiden. Zonder daarmee ui teraard het locale karakter van de edities ingrijpend aan te tasten. De voortzetting van die samenwerking staat bij de energiebedrijven dan ook nauwelijks ter discussie. 'Meneer we worden er af en toe gèk van. We zijn niet te beroerd om men sen te helpen, maar als je 'tig' keer op een dag al leen voor wisselgeld wordt benaderd, dan krijg je daar op den duur een punthoofd van.' Middenstanders in de buurt van telefooncellen in Noordwijk aan Zee zijn in hun nopjes met ieder PTT- initiatief dat leidt tot 'tele foneren zonder geld'. Zelfs de cellen die, naast kwar tjes, ook groter muntgeld accepteren blijken met te kunnen voldoen aan de te lefoondrift van de talloze toeristen die vaak langdu rig contact met het thuis front wensen. Die behoefte kan iedereen afleiden uit de vaak imposante aantal len wachtenden voor de beschikbare telefooncel len. Die in de populaire toeristencentra gedurende het 'badseizoen' toch al een traditionele getalsuit breiding ondergaan. Het benodigde muntgeld blijft echter een probleem. Niet alleen in verband met fraude of storingen maar wel degelijk ook puur qua 'beschikbaarheid'. De 'tikkenkaart' zou wel licht een oplossing kunnen zijn. Wat de PTT momen teel op een aantal plaatsen onderzoekt. Drie cellen in Noordwijk aan Zee zijn een onderdeel van die proef. Ze reageren uitsluitend op de magnetische impulsen van een speciale telefoon kaart die 20, 45 dan wel 110 'tikken' bevat. Voor 5 gulden, respectievelijk een tientje of vijfentwintig gul den kan iemand met zo'n tikkenkaart een heel eind weg bellen. De voordelen zijn duidelijk. Het grootste 'nadeel' ook: de tikken kaart moet eerst worden gekocht bij de (legio) adressen waar ook de strippenkaarten voor het openbaar vervoer kunnen worden aangeschaft. In Noordwijk aan Zee zien ze de bui al hangen: hele drommen Oosterburen die met groot geld bij de bushalte staan te wappe ren om bij de chauffeur een 'telefoonkaart' te ko pen... We dachten al dat er geen Commodore's meer werden gebruikt... Deze week eindelijk weer eens een listing voor deze machine, al moet die dan wel zijn uitgerust met Simons Basic. P. A. van Buuren uit Delft maakte het programma dat de karakters op dezelfde manier vergroot als we lieten zien voor de Spectrum. Hierbij is het zelfs mogelijk (in regel 20) zélf de breedte, hoogte en plaats van de karakters in te voeren. Reakties op vragen, programma's ,of insturen zelfgeschreven mini-program- ma's (duidelijke listing plus korte uitleg en voor welke machine het programma bestemd is) naar de redaktie van Thuiskrant-Extra, t.a.v. Input, kamer D 304, Postbus 5825, 2280 HV te Rijswijk. Behalve naam en adres van de Inzender ook graag het telefoonnummer vermelden. Een leuk hobbelpaard dat u zelf kunt maken voor uw kin deren en/of kleinkinderen. Het is goed uitgebalanceerd en bij zonder stabiel zodat het gene raties lang, probleemloos mee kan gaan, De tekening is ge heel op schaal 1:1. Een zaagschema geeft aan hoe het hobbelpaard te maken van een plaat. 18 mm triplex van slechts 125 x 125 cm. Gewoon overtrekken op het triplex, uit zagen, in elkaar zetten volgens de duidelijke bouwinstructies, en klaar is kees. De tekening kunt u bestellen door 15,- over te maken op postrekening nr. 3567600 van Karweipost, De Meern, onder vermelding van bestelnr. 3191- RE. Na ontvangst van uw over boeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 7