Groot Rijnmond zondag van start Schade aanuwauto? DRIES sy Schiedam schaakt DAT WORDT HOLLEN! DE NIEUWSTE RAGE NU BIJ BAS I Sportief bekeken Vakantie-kadootje van Nutsbedrijven DE GOEDKOOPSTE IVAM NEDERLA Kies Dries! Da's pas I©, Inbraken Talent Toernooi Organisatie HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 27 JUNI 1986 PAGINA 9 WATERWEG NOORD Op de tennisbanen van J. van de Torre begint zon dag het Groot Rijnmond tennistoernooi. Er wordt gespeeld op twee afzon derlijke parken, Spie ringshoek in Schiedam en Overschie in Rotterdam. Door gebruik te maken van beide parken beschikt men over 27 banen. „Door gebruik te maken van twee parken is het mogelijk voor ons om bij na alle inschrijvingen te honoreren", aldus organi sator en parkeigenaar V. d. Torre. „Er kunnen niet alleen veel mensen mee doen, maar we hebben in één toernooi alle mogelij ke tenniscategorieën tege lijk, en dat is in Neder land vrij uniek". Dries spoort elke vervorming op. Deukt vakkundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. SRAANSEPOUXR li Hengelsport Zwemdiploma's (1) Zwemdiploma's (2) RANDSTAD EDITIES Tennistalent op Spieringshoek Er wordt gespeeld in de klas- ses D, C, B en A, jeugd en ve teranen. Totaal komen er 600 tennissers verdeeld over 850 partijen naar dit Groot Rijn mond toernooi. Door de omvang van dit toer nooi trekt het deelnemers uit heel het land, zo komt er een afvaardiging van de districts- groep Groningen, en Jong Oranje tot 16 jaar naar Schie dam. Sprekende namen hierbij zijn Paul Dogger, één geplaatst in B, Richard Krajicek en Hen drik Jan Davids. Ook vanuit de Rijnmondregio zijn klin kende namen verzekert, Caro line Vis, Erik Warmenhoven en Nathalie Vandierendonck. De grote hoeveelheid B-spe lers komt doordat bij de heren de laatste vier spelers over gaan naar het A-toernooi, en bij de dames de twee B-finalis ten een kans mogen wagen in het A-toernooi. In het A-ge deelte zijn de Nederlandse top pers als nationaal indoorkam- pioen Wim Groeneveld, Mar tin Koek, Marianna van de Torre en Karin Moos verte genwoordigd. Het toernooi is een onderdeel van het Audi Grand Prix circuit dat door heel Nederland wordt ge speeld. Dit gedeelte van het toernooi speelt zich in zijn geheel af op het Overschiese park. De eer ste wedstrijden zijn daar van op vrijdag en de finales wor den zondag gespeeld. Voor deze finale is een speciaal cen ter-court gemaakt, kompleet met tribunes met een capaci teit van 1000 mensen. Het pu bliek heeft gratis toegang tot deze finale met Nederlands toptennis. Zo'n groot toernooi vergt een hele organisatie, de uit negen man bestaande wedstrijdlei ding is al weken bezig om alle inschrijvingen te verwerken. Naast de wedstrijdleiding is er extra barpersoneel aangetrok ken. Ook de inwendige mens wordt bij dit tennisevenement met vergeten. Zo kan men elke avond genieten van di verse culinaire gerechten. Voor een goede communicatie tussen beide parken is er een speciale telefoonlijn aange bracht. In tegenstelling tot vo rig jaar zal dit jaar geen pen delbus rijden tussen de twee parken, wel zijn er twee auto's beschikbaar om tennissers te vervoeren van park naar park. De zaterdag voor de finale is er op Overschie een barbecue, die muzikaal opgeluisterd zal worden door de Engelse en bij vele tennissers bekende band Fragment. Al uw reparaties met FOCWA garantie. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010 - 415 45 40. Ook voo» ,vanoadMftggjj ÜÜ»J Organisator en parkeigenaar van de Torre. Chess is a sea in which a gnat may drink and an ele phant may bathe" Deze laatste aflevering van „Schiedam schaakt" star ten we met de fusie tussen „Schiedam" en „Het Zwar te Paard". Hoewel u er via dit kanaal - officieel dus! - nog niets van hebt verno men, zitten bestuursleden van beide verenigingen al enige maanden rond de ta fel (niet continu!) om dit plan te verwezenlijken. De redenen achter deze fusie zijn nogal voor de hand lig gend. Beide verenigingen zijn vrij klein (40-50 leden), waar door het moeilijk is finan cieel het hoofd boven wa ter te houden. Bovendien is de top vrij smal, waar door het niet goed moge lijk is een zeer sterk Schie dams team te vormen. On der het motto - samen zijn we groter en sterker - heeft men de koppen bij elkaar gestoken om tot één vereniging te komen. Hoewel beide partijen dus in principe positief tegen deze fusie stonden was er toch één groot probleem: de huisvesting. Maanden heeft men naar een in het centrum van Schiedam ge legen zaal gezocht. Die zaal moet natuurlijk aan een aantal voorwaarden voldoen: hij moet groot ge noeg, met goed verlichte tafels uitgerust en vooral betaalbaar zijn. Tot dusverre is men er niet in geslaagd een geschikte gelegenheid (op de maan dagavond) te vinden. Toch ziet het ernaar uit dat de DE NIEUWE RAGE De trimbal is een kunststofbal met daaraan een gummidraad. Hiermee kunnen na eniqe oefening de dolste capriolen worden uitgehaald. Door joggers en trimmers kan met de trimbal fantastisch worden geoefend, b.v. koppen, trappen, draaien etc. te veel om op te noemen. fusie door zal gaan. Bij „Schiedam" is men al ak koord en a.s. maandag zal men op de speciale leden vergadering bij „Het Zwar te Paard" definitief over het al dan niet doorgaan beslissen. Het plan is vol gend seizoen nog bij „Schiedam" te spelen. In tussen zal men naarstig naar een nieuw onderko men zoeken. Eén van de mogelijkheden daarbij is het nog te bou wen buurthuis „Zuid", waarin „Het Zwarte Paard" al een ruimte toe gewezen had gekregen. Als nieuwe naam zal men voorlopig voeren: „Het Zwarte Paard/Schiedam". Niet bijzonder origineel naatuurlijk maar in het ver leden schijnt een fusie tus sen twee Schiedamse ver enigingen eens te zijn af geketst omdat men het niet eens kon worden over de naam van de vereni ging. Mensen kunnen soms verschrikkelijk kin derachtig zijn! „HZP/Schiedam" zal - on der voorbehoud dus - uit komen met één team in de derde klasse landelijk en één in de promotieklasse; dit dankzij de promoties in het afgelopen seizoen. Daarnaast zullen nog eens vier teams worden samen gesteld. Men gaat in ieder geval een in alle opzichten interessant seizoen tege moet. Met de opgave van de vo rige keer kon een waarde bon van maar liefst 50,wórden verdiend. Er kwamen dan ook heel wat inzendingen binnen. Slechts de helft had echter de goede oplossing van de „tweezet": 1. Te4-c4. Uit de goede oplossers kwam na loting J. Bal als winnaar tevoorschijn. Gefeliciteerd! U kunt de prijs afhalen bij het Stadsblad. De heer Bal is voorlopig tevens de laatste winnaar van „Schiedam schaakt". Want na vier seizoenen deze rubriek verzorgd te hebben, heb ik besloten er een punt achter te zetten. Dat doe ik natuurlijk niet zomaar, want ik heb „Schiedam schaakt" altijd met veel plezier verzorgd. Ten eerste vind ik dat je nooit te lang met hetzelfde bezig moet blijven. V(er jaar is voorlopig genoeg. Daarnaast is ook mijn be langstelling voor het schaakspel de laatste tijd tanende, niet alleen we gens drukke werkzaamhe den elders, maar ook om dat ik een zekere affiniteit voor een andere denksport - bridge - heb ontwikkeld. En je kunt nu eenmaal niet alles doen. Ik hoop (stiekum) dat ik toch een hoop schakers teleurstel door te stoppen. Hartelijk bedankt in ieder geval voor alle blijken van belangstelling die ik in de afgelopen jaren mocht ont vangen, en de honderden inzendingen die ik op de opgaven kreeg. Wie weet komt „Schiedam schaakt" nog wel eens terug. En omdat ik het toch niet kan laten eindig ik deze zwanenzang met twee op gaven. Opgave 1 is afge beeld in Diagram 1 en siert al jaren de voorpagina van „De Mattenklopper", het clubblad van „Groe- noord". Vanuit de dia gramstand geeft wit mat in één. Draait u nu het bord een kwartslag (tegen de klok in), dan geeft wit mat in twee. Weer een kwart slag draaien en wit geeft mat in drie en na nog een keer draaien mat in vier. Een unieke opgave. Als u er niet uit kunt komen gaat u maar bij „Groenoord" om de oplossing vragen! De laatste opgave is afge beeld in Diagram 2. Wat is de opgave die bij deze stand hoort? 1. Wit speelt en wint. 2. Wit speelt en zwart maakt remise. U heeft 50% kans bij deze opgave, maar de bewijs voering zal denk ik enige problemen opleveren. Hoewel Het Stadsblad geen prijs voor deze opga ve ter beschikking stelt denk ik dat u toch goed kunt verdienen als u deze opgave goed oplost. Ik ga nu met een hele lan ge vakantie... Mario van Kleef Hengelsportvereniging Schie dam en omstreken organiseert in samenwerking met „Jeugd land" een visconcours voor de jeugd. Er wordt gevist in 2 leeftijdsgroepen: de jongsten t/m 10 jaar en de ouderen van 11 t/rri 14 jaar. Het concours wordt gehouden in de Poldervaart op zaterdag 5 juli van 14.00 uur tot 16.00 uur. De hengel mag niet lan ger zijn dan 5 meter. Het in schrijfgeld bedraagt 1,Ie dere deelnemer krijgt een prijsje. Gekleurde maden en gekleurd voer zijn verboden. De inschrijving sluit op vrijdag 4 juli om 16.00 uur. De num mers kunnen op zaterdag tus sen 13.00 uur en 13.30 uur af gehaald worden bij het Pan nenkoekhuis ,,De Vijver" in het Beatrixpark, alwaar om 17.00 uur de prijsuitreiking plaatsvindt. Men kan zich hier ook in laten schrijven. Zaterdag 21 juni is er in Zwembad-Zuid diplomazwem- men geweest. Het ging om het A- en B-diploma. Er namen 46 kandidaten deel, die allen ge slaagd zijn. Als commissie van het zwembad waren vertegen woordigd: Frieda Keyzer en Marian Stadegaard. De geslaagde kandidaten zijn: A-diploma (24 kandidaten): Mw. de Wildt, Mark Baron, Ilona v. Dipten, Remy Dey, Dennis Westhuis, Dennis Zui derdorp, Vera Eldijk, Silvia Marbus, Raymond Bartels, Ro bin Prins, Steven Cogels, Wouter Droog, Joyce v.d. Stelt, Mark v.d. Veldt, Michel v.d. Hoek, Amber Burggraaf, Marco v.d. Linde, Tamara Bijl, Joost v. Hattum, Irene Coen- radi, Marvin Jongsten, Esther Kostwinder, Mw. Westhuis, Marja Bruinsel. B-diploma (22 kandidaten): Paul Valk, Steven Dijkstra, Sandra v. Deventer, Niels Bruinsel, Desiree Ouwerkerk, Angela Knook, Annebeth Brouwer, Albert Trouwborst, Nancy Kers, Remon v. Opzee- land, Arjen Beukers, Joyce Stout, Jantina Buitenhuis, Ire ne de Mol, Ron Rietkerken, Fabian Loch, Danielle Zwane- veld, Anita de Bruin, Mw. Loenjers, Hanneke Houtbra- ken, Mw. Habing, Mw. v. Hou- selt. Zaterdag 21 juni zijn onder staande kinderen geslaagd voor hun zwemdiploma in het Sportfondsenbad Schiedam. Diploma A: Debby Post, Arjan Nieuwstraten, Patrick Kop, Cindy Meijdam, Peter Laeijen- decker, Michiel Kramer, Bian- ca Hartog, Marvin v.d. Gaag, Natasja v. Gerven, Alen. Diploma B: Dural Cansel, Ma thijs v. Campen, Aytug Aydin, Remco Rijntjes, Remon Resse- ler. I I SCHIEDAM Het is niet uit aardigheid jegens de verbrui kers, maar mooi uitkomen doet het wél: in juli en augus tus versturen de Nutsbedrijven alleen de normale voorschot- of termijn-nota's. Eindafrekeningen zijn alleen buiten de vakantietijd te ver wachten. „Wij doen dat, omdat in die twee maanden toch de helft van de bevolking op stap is", SCHIEDAM Een woning aan de Laan van Spaland is deze week door inbrekers in wanorde achtergelaten. Na een speurtocht door het huis be droeg de buit enkele betaal- pasjes. De schade bestond ver der uit een ingeslagen ruit, kosten vijfhonderd gulden. Ook in een kelderbox aan de 's Gravelandseweg sloegen dieven hun slag. Hier werden een luchtpomp en een schuur- machine ontvreemd'. Van een container aan de 's Gravelandseweg werd het slot verbroken. De bouwfirma die bezig is met vernieuwen van het wegdek, mist sinds deze diefstal een motorzaag. zegt ONS-voorlichter Mari Dingenouts. „Het is een pretti ge bijkomstigheid, dat naast vaak toch al dure uitstapjes, niet ook nog eens extra ener giekosten betaald hoeven te worden". Want goedkoper, moet hij di- rekt toegeven, is niemand uit, na de strenge en vooral lange winter die we net achter de rug hebben. De klos zijn eigenlijk alleen de bewoners van een stuk van het Westen én een gedeelte van Nieuwland. Die moeten de verschuldigde meerprijs vol doen voordat ze naar zonniger oorden vertrekken. „Maar gezien het lage aantal afsluitingen in Schiedam valt het hier allemaal nog wel mee", zegt Mari Dingenouts. „Noodsignalen, van mensen, die het geld voor de stookkos ten niet meer op kunnen bren gen, hebben we nog niet ont vangen". Niet meevallen volgens hem - ondanks allerlei optimistische publikaties - de nieuwe ter mijnnota's. „De gasprijs gaat wel omlaag, maar precies in een periode dat er minder gestookt wordt. De ONS-klanten zullen daar dus weinig of niets van mer ken". GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289. 10.00 uur: ds. Chr. Brakema. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. H. IJzerman te Rotterdam; zondag 5.00 uur ds. A. Bakker te Hoogvliet. Magnalia Dei Kerk. Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. G. C. v.d. Kamp te Wassenaar. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, 10.00 uur: ds. C. J. v.d. Drift te Apeldoorn; zon dag 5.00 uur: ds. R. Lafeber te Emmer-Compascuum. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hk. Warande, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: stud. H. G. Schaef- fer, em pred. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. W. H. Van Kooten, Middelharnis. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. G H. van Kooten, Delft. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. J. D. Wuister, Schiedam. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister m.m.v. The Young Voices;17.00 uur: ds. G. H. v. Kooten, Delft. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: de heer J. A. v. Lambalgen, Schiedam. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. F. Kalis. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. W. van Bokkum. Ark, 17.00 uur: ds. A. Bakker, Hoogvliet. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst; 17.00 uur: Verblij- dingssamenkomst o.l.v. Kapi tein en Mevr. W. Oudshoorn. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, openbare le zing. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Wees overtuigd van goddelijke zegepraal. Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags adventisten, Magna lia Deïkerk, Albardastraat 67, iedere zaterdag ds. H. Al- tink. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland Eucharistie vieringen: zaterdag 19.00 uur met muzikale omlijsting; zon dag 10.30 uur met samenzang. Tijdens de viering van 10.30 uur is er kindercrèche in de parochiezaall Voorganger: pa ter M. Brinkmann o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 104. Weekend 28/29 juni: Hoogfeest van de HH Petrus en Paulus Apostelen. Cele brant: pastoor P. M. Vismans, predikant: diaken P. M. Mar- tens.Zaterdag, 21 juni 18.30 uur: Eucharistieviering. Zon dag 22 juni, 9.15 uur: Hoogmis, muzikaal verzorgd door ons herenkoor I.H.D.; 11.00 uur: Eucharistieviering; vrijdag 4 juli: eerste vrijdag van de maand: 19.00 uur gezongen Eucharistieviering (dameskoor Jubilatio). na de avondmis wordt het Allerheiligste uitge steld tot 21.00 uur, en is er biechtgelegenheid. (Na de avondmis is de kerk toeganke lijk via de zijdeur bij de pasto rie.) St. Liduina-Kapel, St. Lidui- nastraat 10. Celebrant en pre dikant: Pastoor M. van Zaal. Zaterdag 22 juni, 17.15 uur: Eucharistieviering. Zondag 15 juni, 12.00 uur: Eucharistievie ring. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 29 juni: feest van de H.H. Petrus en Paulus; zater dagavond 18.30 uur: Eucharis tieviering met orgel en samen zang; zondag 9.00 uur: Eucha ristieviering met samenzang. Om 10.00 uur de Hoogmis met het herenkoor van Polyhymi- na. Predikant E. v. Diepen. De maanden juli en augustus is er geen viering om 9 uur op zon dag. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met sa menzang. Zondag 10.30 uur: Hoogmis m.m.v. het jongeren koor. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. Herv. Gem. Wijkcentrum De Rank op Ger. Grondslag. Zondag 10.00 uur ds. A. Bak ker, uit Sliedrecht. Schiedam- seweg 14, Kethel. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur Eucharistieviering met samenzang en orgel; zon dag 9.45 uur eucharistieviering met meerst. Ned. zang. Preek Pater J. van Schagen. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan, zaterdag 18.30 uur Eucharistieviering met sa menzang en orgel; zondag 8.30 uur Eucharistie zonder zang; 11.00 uur Eucharistiekerk met samenzang en orgel. Pastor W. Flapper Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 29 juni 10.00 uur- feestdag geboorte H. Johannes de Doper, met gedachtenis H. H. Petrus en Paulus. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 29 juni, 10.00 uur: de heer E. Holder. Dinsdag 1 juli, 20.00 uur: de heer E. Holder. Bidstond. Vrij dag 4 juli, 19.30 uur: de heer E. Holder. Zaterdag 5 juli, 20.00 uur: dhr. Rens van Reenen. Jeugddienst. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha- ristievering op zaterdag 28 juni te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 29 juni te 10.30 uur. Voorganger pater J. F. de Rooij. Muzikale mede werking mevr. Elly Meyboom. i

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 9