„Ik fiets voor de groene trui 500 deelnemers fietsvierdaagse SAUNA CENTRUM GROENOORD 12.50 SAUNA CENTRUM GROENOORD Australian pak Sportief bekeken t Was bere-heet! Nu bij uw sportspeciaalzaak kwaliteit met Prijspakker: 5387- voor Profiteer nu bij: MtiH Mow Honden Wijkpost tijdelijk gesloten Geldprijs 1000.- Leed Maximaal Kopvrouw In de maanden juli en augustus kunt u tegen een gereduceerde prijs kennismaken met het fenomeen Sauna een van de mooiste sauna's in de regio Wij hebben ook zonnebanken en snelbruiner met zomerprijzen. BLSI IN< Auto Schaken ]^^^KSÊÊÊÊMÊËÊÊË: Softbal kampioen Dierenpraat Recreatiedag f/ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 IULI 1986 PAGINA 13 1) VLAARDINGEN De Vlaardingse Connie Mey er (23) neemt komende weken voor de tweede keer deel aan de Tour de France. Samen met zes andere dames en onder leiding van coach Rinus Verboom staat zij woens dag 9 juli aan de start van de derde Tour Feminin. Het is voor Connie Meyer niet haar eerste ervaring met de koning onder de etappe koersen, al in de eerste editie in 1984 was zij van de partij. „1984 was een goed jaar voor mij, naast het behalen van het Nederlands kampioenschap reed ik een goede tour. Ik won twee etappes, waaronder die op de Champs Elysée en reed drie dagen in de gele trui en een paar dagen in de groene trui van het puntenklasse ment. Vorig jaar was daarente gen een slecht jaar, door een rugblessure miste ik zowel de Tour als het wereldkampi- oenschp." Connie Meyer startte haar fietsloopbaan op achtjarige leeftijd tussen de jongens, werd op haar 15e lid van de Vlaardingse wielerclub De Coureur en verschijnt woens dag aan de start van de pro loog over 2,9 kilometer in het Franse Granville. „Wij moeten een aantal dagen minder fietsen dan de heren, omdat etappewedstrijden voor dames maximaal 15 dagen mo gen duren. Oude mannetjes van de UCI, de overkoepelen de wielerorganisatie, bepalen wat goed voor ons is. Zo mo gen onze etappes niet langer zijn dan 108 kilometer, terwijl de heren etappes moeten af leggen van ruim 200 kilome ter. Het zou van mij best wat langer mogen". De kersverse nationaal kam pioen Heieen Hage is de kop vrouw van de Nederlandse equipe. „Wij moeten vooral voor haar rijden. Wat mijn eigen kansen betreft wil ik graag een etappe winnen, alleen zal dat moeten gebeuren in een vlakke etappe, dat klim men is niet mijn specialiteit. Ik moet het meer hebben van de eindsprint, daarom heeft Rinus mij ook meege nomen". Dat het geen verkeerde keus is geweest bleek al tijdens de trainings-etappe wedstrijd in Noorwegen, waar de Vlaar dingse in de eindsprint het hele peleton achter zich liet. „Zelf hoop ik ook een beetje op de groene trui, twee jaar geleden heb ik daar ook een tijd in gereden en dit jaar wil ik er echt voor rijden. Zo'n groene trui is niet alleen uit sportief oogpunt belangrijk, maar ook financieel oogpunt, je startgeld bij de criteriums na de tour stijgen er flink door". „Ja, dat geld is wel belangrijk, het is dan ook handig als je een goede sponsor hebt, die je fiets en je kleding wil betalen. MAASSLUIS Met 500 deelnemers is de avond- fietsvierdaagse in Maas sluis een succes geworden. Dat kon ook slecht an ders, want het was uitste kend fietsweer; weinig wind en de ergste warmte was in de avond verdwe nen. Bij de finale vrijdagavond bleek dan ook duidelijk dat iedereen het goed naar de zin had gehad. Het plein voor het stad huis was gezellig druk, want de arriverende fiet sers werden hier opge wacht door familieleden die bloemen kwamen aan bieden, want vier maal 25 km. op een avond is toch nog wel 100 km bij elkaar. Voor de organiserende vereni ging (Toer Fiets Club Maas sluis) is die afstand feitelijk een lachertje. De leden van die fietsclub rijden meestal zulke afstanden op een dag. TFC heeft tegenwoordig onderdak gevonden bij de voetbalclub MSV 71, hetgeen ook wel bleek uit het groot aantal deel nemers uit die club. Van groot tot klein, allemaal in MSV uniform gestoken, reden ze Peter van Anrooylaan 70 Schiedam-Noord, telefoon 010-4703470 Op maandagavond kunt u terecht van 18.00-23.00 uur. Voor de prijs van PP Oranjestraat 15 3111 AM Schiedam Tel. 010-735445 In de Tour is dit allemaal pri ma geregeld door onze spon sor, AMEV." „Doordat wij kortere etappes rijden en wel elke dag dezelf de aankomstplaats hebben als de heren, moeten wij heel wat kilometers per auto afleggen, vervelend maar dat hoort er nu eenmaal bij". Naast Connie en kop vrouwe Heieen Hage gaan verder mee; Mieke Havik, Thea van Rijn soever, Conny Timmermans en Petra en Moniek de Bruin, allemaal amateurs. „Over prof worden heb ik ei genlijk nog niet nagedacht, op dit moment is het nog steeds mijn hobby, en zeker door de vele publiciteit die vrouwenwielrennen krijgt, wordt het wel steeds aan trekkelijker. Je krijgt meer waardering voor je presta ties, dat werkt weer door naar de sponsors. Op die ma nier wordt het vrouwenfiet- sen steeds populairder en dat is natuurlijk een goede zaak". De vorm zit er al aardig in, afgelopen zondag werd Con nie Meyer nog tweede achter Mieke Havik in de 60 kilo meter lange wedstrijd in Kruiningen. „Als we die vorm vast weten te houden, zit het in die Tour ook wel goed." De oudste deelnemer was dit jaar de 69-jarige J. Smits en de jongste was de 6-jarige Kim Weeda. Opvallend waren ook de twee bewoners van De Luit. Zij deden mee op een tandem. De een was erg lang de ander erg kort. De langste zat voorop en had de routebe schrijving op zijn rug geplakt. Bij S.V. Groenoord werd in juni het laatste schaakexamen gehouden voor het Koning, Toren en Pionnen diploma. De geslaagden zijn: Koning: David Teeuw en Mark Wormgoor. Toten: Anne Marie Leemans. Pionnen: Marian v.d. Broek, Claudia Wessel, Frank Vrij man en Bas Boscher. Ook op de scholen zijn de schaakwedstrijden afgesloten met als resultaat de volgende prijswinnaars: Groep 1 School het Windas: 1 Sven Erik Of ferman, 2 Roar Dronkers, 3. Joppe v.d.Zwan. Groep 2, 1. Mark Wormgoor, 2. Jikke Wagne, 3. Sandy Hey. Dr. v.d. Kuyschool, groep 1, 1. Marco v.d. Linden, 2. Iwan Tims. Groep 2, 1. Joost van Baardewijk, 2. Eric Edelenbos. Groep A: 1. Karin v.d. Berg, Carla Bijlsma. Groep B. 1. Jea- nette Gille, 2. Bianca van Har- melen. Koningin Julianaschool Groep 1, 1. Guillaume Kromme, 2. Bas Dijkstra, 3. Katja Janssen, 4. Anton Kreber. Groep 2. 1. Joost Mak, 2. Jan Noteboom, 3. Dick de Ronde, 4. Jonathan Ketel. De korste zat achterop, zag niks, maar las de route op. Die werkwijze ging zo goed dat ze nog elke avond binnenkwa men ook. Men schrijft ons: „Geachte redaktie en bestuur van de consumentenbond Schiedam Naar aanleiding van uw stukje over loslopende honden die fietsers lastig vallen wil ik het volgende aan u voorleggen. Ik fiets al jaren door Schiedam en ben nooit door honden lastig gevallen, wel door jongelui. Als de heren eens de moeite nemen dqor de Nolenslaan te lopen, worden ze op de stoep omver gereden door de fiet sers, gaat men naar het Bea- trixpark zijn de wandelpaden voor fietsers en brommers, en van de week ook voor een auto. Dan wil ik verder opmerken als de bond zo nodig een on derzoek moet doen, volgen hier enige punten, Nolenslaan patatzakjes, blikjes, vernielde tramhuisjes, takken van de bo men, banken in het park be spoten of vernield. Dit heb ik nog nooit een hond zien doen. Dat de mensen een hond ne men is omdat men zich niet veilig meer voelt. Laat de bond daar de politie eens op wijzen en ook eens een onder zoek instellen wat de gemeen te doet met het geld wat door de hondenbezitters wordt be taald. Mevr. Huisjes, Schiedam." In aanwezigheid van de schoolbestuurders dhr. Brink man, dhr. v.d. Vlies, mevr. De Haan en dhr Steiger werden de prijzen uitgereikt en kregen de niet-prijswinnaars uiter aard een troostprijs. Donderdag 26 juni moest het aspirantenteam van „Schie dam" aantreden tegen het team van de Botlek. Een niet veel voorkomende factor daar bij was dat het - nog voor de zomerstop - ging om een kam pioenswedstrijd. Als je dan met 272 wint valt er eigenlijk over de wedstrijd zelf niet zoveel te zeggen, als mede over de totaalstand van de tot op heden gepeelde wed strijden nl. 342 voor en 12 te gen. Het enthousiasme waarmee gespeeld wordt is kenmerkend voor dit team en dit is zeker mede te danken aan de des kundige leiding van E. Korpel, en T. Ebben. Na de zomerstop ligt het in de bedoeling om in de landelijke competitie te gaan spelen. E. Korpel hier over: „dan gaan we zeker pro beren zo hoog mogelijk te ein digen. Met dit team moet dit mogelijk zijn". De dames werden na afloop van de wedstrijd in de gebrui kelijke bloemetjes gezet, ter wijl zij zelf - en dit is ook weer een teken van de zeer goede verstandhouding onderling - voor hun coaches een herinne ringsmedaille hadden gekocht. Als dit zo doorgaat zitten er wellicht potentiële kandidaten voor het le softbalteam in. De toekomst kan wat dat betreft met vertrouwen tegemoet worden gezien. SCHIEDAM De wijkpost oost van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk, Franklinstraat 11a is tijdens de vakantieperiode van 14 juli t/m 10 augustus gesloten. In dringende gevallen kan men kontakt opnemen met het Ste delijk bureau van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, tel. 010-4731976. Op maandagmiddag, 11 augus tus kunnen ouderen uit de wijk oost weer van 14.00 tot 15.00 uur op het spreekuur van de wijkpostmedewerkster, Anneke van Gurp, terecht. Men kan ook 11 augustus 's morgens bellen van 8.30 tot 9.30 uur naar het telefoon nummer van de wijkpost: 4264195. De Grootste Bingo van Schiedam Bij ons dubbel goedkoper! RIJNMOND De Stichting Sportief Aktief organiseert in samenwerking met Rijnmond op zaterdag 12 juli een recrea tiedag voor het gehele gezin in het recreatiegebied rondom het EZH/SEP-terrein in Krimpen aan den IJssel. De dag zit vol verrassende ak- tiviteiten o.a. een sportinstuif, zeven landenspel, kanovaren en het spelen op een luchtkas teel. Ook zijn er in het recrea tiegebied een fietstocht van 20 kilometer en een wandel-puz- zeltocht van 4 kilometer uitge zet. Op de sportinstuif kan men meedoen met verschillende sporten: voetbal, hockey, sjoe len, speed-play e.d. Voor kin deren zijn er aangepaste spel letjes en een peuter-kleuter- hoek waar ze kunnen plak ken, kleuren en verven. Een leuke attraktie is een stoomtreintje dat regelmatig op en neer rijdt tussen het winkelcentrum de Korf in Krimpen aan den IJssel en het recreatiegebied. Het treintje volgt de volgende route: win kelcentrum de Korf, Olympia- kade, Una Corda, Zwanenka- de, Vijverlaan, Krimpenerbos- weg, fietspad langs de ééndag- camping, het recreatiegebied. Men kan langs de route op stappen. De sportieve aktiviteiten vin den plaats op en rond het ter rein van de ééndagcamping. Voor de fiets- en wandel-puz- zeltocht kan men starten op de hoek „Fresia"-Tiendweg Van af 10.00 uur tot 17.00 uur is ie dereen welkom. Deelname is gratis. Voor de inwoners van Ridder kerk, die aan deze dag willen meedoen, is het mogelijk ge bruik te maken van het fiets- /voetveer dat vanaf de Ring dijk (Slikkerveer) vertrekt. Deze dag is de eerste uit een reeks van vier recreatiedagen die worden georganiseerd om de mensen op een sportieve manier kennis te laten maken met de recreatiegebieden in het Rijnmondgebied. Zaterdag 26 juli is er een recreatiedag in het Oosterpark te Ridderkerk, zondag 24 augustus in recrea tiegebied Brielse Maas en zon dag 31 augustus in het recrea tiegebied de Bernisse. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Recreatie ca. van Rijnmond, telefoon 010-4111320, toestel 348, Chantal Scheffel. Vlaar dingse Connie Me ver naar Tour de Feminin Connie Meyer, de Vlaardingse troef in de Tour Feminin. De oudste deelnemer van de avondvierdaagse Maassluis, de 69-jarige J. Smits. Felicitaties voor de jongste deelnemer van de Avondvier daagse Maassluis, de zesjarige Kim Weeda. M> LET OP! HOGE KORTING 349.- Zij wonnen als team de avondvierdaagse: het team van MSV/T apijtmeester. De club van honderd van SVV heeft op woensdag 9 juli een grote bingo in zaal „Marijke Broersveld", Schiedam. Radio, fiets, stofzuiger of t.v., levensmidde lenmanden en -tassen, Van Nelle koffie en nog vele andere prijzen. Gratis ronde, tevens 3 prijzen op 1 kaart. Gratis koffie met cake en broodjes, stukjes zuur en worst. Aanvang 20.00 uur, zaal open 18.00 uur. Tijdens de zomervakantie gaan wij ge woon door. e Wat een tandenl Deze doen vermoeden dat hier een zeer gevaarlijk beest staat. Het tegendeel is echter waar. Dit is gewóón een ijsbeer die het ook bloedheet heeft tijdens de warme en zonnige zomerdagen. De oppassers in Dieren tuin Blijdorp hebben dat in de gaten en trakteren de beren op een heerlijke koele douche. De ijsberen trakteerden daarna op hun beurt het publiek op een echte 'badscène'. Er is dierenlief en dieren leed. Die twee gaan vaak samen, volgens J. Steke lenburg, die er een soort privé-asiel op na houdt. Hij schrijft: „Eigenlijk zou ik u tien ver halen moeten schrijven. Ik heb namelijk tien zwerfkat ten in huis. De oudste is tien jaar, de jongste twee zijn één jaar. Ik heb die beesten op al lerlei plaatsen opgepikt. In de Spaansepolder, thuis voor de deur, zelfs in het postkantoor vond ik tij dens de nachtdienst zo'n uitgehongerd wezentje, le der dier heeft zijn eigen verhaal. Waarom ben ik beesten gaan houden. Nou, dat is eenvoudig: ik heb hen niet genomen, maar zij mij. Ik ben met dieren opgevoed en heb dus eerbied voor het leven geleerd. Maakt niet uit of het om een hond of een kat of een ander dier gaat. Zonder beesten vind ik het leven leeg. Ze veinzen niet, ze oordelen niet, maar blij ven je trouw, ook al duurt hun leven soms maar heel kort. Als ik een advertentie lees: jonge katjes gratis af te halen, dan denk ik: daar komen ze weer, de hande laren, de mensen van de vivisectie... Wie zo'n advertentie zet, kan de afhaler misschien beter om een legitimatie bewijs vragen. Nog een advies: laat nie mand alsjeblieft een jong beest uit het asiel halen om het later, als het groot wordt en aan de meubels krabt (of het wordt te veel moeite, een blokje rond te lopen), maar weer op straat te zetten. Er lopen al genoeg zwerf dieren rond. Kijk maar naar Schiedam. Hoeveel katten zitten er niet bij de Ruinie, achter de Buitenha venweg en tussen de flats in Nieuwland? Het spijt me dat ik er geen leuker verhaaltje van kan maken, zo van: Mikkie liep weg, maar na een jaar had ik hem toch weer terug. Er is nu eenmaal veel die renleed. Dat is een realiteit en dat mag best eens worden gezegd."

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13