Groot Rijnmond tennistoernooi succes Jeugdland verschalkt visjes Honkbaljubilarissen 4 X Blijdorp voor blinden Winst en verlies Schiedam softbaldames m De Cobra, dierenspeciaal zaak mm Sportief bekeken M A-toernooi A-finales M. Hl Til Volgend jaar i PHET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 JULI 1986~ PAGINA 9 WATERWEG NOORD De 16-jarige Caroline Vis heeft zondag het dames enkelspel in de B-1 klasse gewonnen tijdens het Groot Rijnmond tennis toernooi. In de finale won zij van Ming Yu Tjong met 6—2, 3—6, 7—6. „In de eerste set speelde ik goed, alles lekker diep. Ik maakte weinig fouten, Ming Yu wel, dus die eer ste set was makkelijk voor mij. In de tweede set wil de ik teveel forceren, te snel scoren en dat liep niet zo goed, vandaar dit setverlies. In de derde set waren we echt aan elkaar gewaagd, het ging dan ook geheel gelijk op. Al leen bij 54 voor Ming Yu had ik een matchpoint tegen, gelukkig wist ik deze game te winnen. Waarna bij 66 een tie break de wedstrijd moest beslissen. Met 7—4 in de tie-break bracht ik de partij op mijn naam," al dus winnares die de wed strijd even snel doornam. SCHIEDAM De dames van het Schiedam softbal- team reisde zondag naar Spaarndam voor een dub bel tegen Spaarnwoude. De eerste wedstrijd werd pas beslist in de negende inning met de stand 32 voor Spaarnwoude. Woede SCHIEDAM Afgelopen zaterdag hebben meer dan 30 jeugdige vissers meege daan met de viswedstrijd van jeugdland in de Pol dervaart. Het was bijzon der goed visweer (niet al te warm) en de vis liet zich daardoor bijzonder goed verschalken. Sterk De Postduif P.V. de Vrijheid Hengelsport VLAARDINGEN - SCHIEDAM In het Beatrixpark is zondag weer de jaarlijkse puzzel trip van de Nederlandse Boxer Club Kringgroep Schiedam gehouden. Ge start werd bij de wieler baan, waar om half tien 36 honden klaar stonden om samen met hun baas ongeveer 10 kilometer te gaan wandelen. Onder het wandelen moesten diverse opdrachten door de baas worden uitgevoerd. Na het passeren van vier con troleposten kwam men weer op de wielerbaan uit. s -r.'fT, -.-urn -&é rf~ RANDSTAD EDITIES Caroline Vis op weg naar top Caroline Vis, de 16-jarige Vïadrdingse winnares dames en kel B-1. Door de finale plaats in B-1 mocht zij ook een poging wa gen in het A-toernooi. Het was vrijdag de eerste A-partij op het Overschiese tennispark. Marja Eykenboom was haar tegenstandster. In een wedstrijd waar aan bei de zijden veel fouten werden gemaakt moest Caroline uit eindelijk het onderspit delven. Met 6—2, 64 ging Eyken boom naar de volgende ronde. „Ik had, als ik normaal speel de van haar moeten winnen, ik liep me nu meer te ergeren dan dat ik speelde, er waren weinig rally's. Nee geen bal ging goed, het leek we het C-l niveau," aldus een teleurge stelde Vlaardingse, die zich na dit toernooi gaat voorbereiden op wedstrijden met de Neder landse jeugdploeg in Italië. „Ik wil me internationaal gaan bezig houden, want in Nederland zit ik al hoog aan de top. Mijn ambitie is ooit te mogen spelen op Wimble don." De jonge Vlaardingse, die getraind wordt door Frits Don, wil echter haar school er niet voor opgeven. „Ik zit nu op het Atheneum maar ik ga terug naar de HAVO." De dames enkel was trouwens niet haar eni ge eerste plaats. Ook in het gemengd dubbel was zij met haar partner Mark Bolier de sterkste. Wat een zinderende A-finale had moeten worden werd nu een dikke overwinning voor het jeugdtalent, de 16-jarige Paul Dogger. Hij versloeg in de finale de oud-Nederlandse kampioen Martin Koek met de duidelijke cijfers 61, 61. „Aan de finaleplaats van Dog ger zat wel een klein luchtje", aldus organisator Van der Tor- re, „in de halve finale moest Paul Dogger spelen tegen de indoor kampioen van Neder land Wim Groeneveld. In plaats van te winnen, zoals iedereen verwachtte verloor Groeneveld zijn partij. „Wij hebben gehoord dat hij 's a- vonds een lucratieve demon stratiepartij moest spelen en vandaar waarschijnlijk Dogger Blauwe trein toont karakter Al vroeg in de wedstrijd ke ken de Schiedamse dames te gen een 10 achterstand aan. Door de goede verdediging, onder leiding van Sandra Bol, bleef de stand tot de zesde in ning ongewijzigd en kon Schiedam eindelijk iets aan die stand doen. IJen tweede honkslag van Debbie de Gids werd door de rechtsvelder van Spaarnwou de slecht verwerkt, hierdoor kon Schiedam de gelijkmaker laten aantekenen. Door de ge lijke stand na zeven innings moest er verlengd worden. In de achtste inning hielden de Schiedammers de stand met veel kunst en vliegwerk op 11. In de beslissende negen de inning kwam Schiedam op Winnaar in de categorie t/m 10 jaar werd Rik Stoker met 100 cm. vis en won daarmee een beker en de hoofdprijs. De tweede prijs was voor Marty Schotte en won met 65 cm een zilveren medaille. Het brons was voor Martijn Bravenboer met 46 cm. In de categorie van 11 t/m 15 jaar was de bokaal en eerste prijs voor Jaap Poot met maar liefst 324 cm. vis. Rob de Bak ker werd goed tweede en won daarmee zilver en de derde prijs en het brons was voor Jan Nolet met een totaal van 235 cm. Een extra prijs voor de groot ste vis was er voor Roeland Scholtes (10 jaar) en Rob de Bakker (14 jaar) die een kar per van resp. 34 en 43 cm. aan de kant wisten te halen. Na afloop bedankte Jeugd- landkoördinator Joop van Broekhoven alle controleurs van de visvereniging „Schie dam en Omstreken" die onder leiding van Wim Bravenboer de gehele middag in touw wa ren om alle gevangen vis te meten. een voorsprong door een honkslag van Sandra Loenen die hiermee Linda Bol binnen bracht. Met een 21 voor sprong was het de Schiedam mers er alles aan gelegen om het thuishonk in de gelijkma kende inning schoon te hou den. Maar met het derde honk be zet en 1 nul maakte Spaarn woude toch de gelijkmaker. Dit punt veroorzaakte op de Schiedamse bank grote woede, volgens de hoofdscheidsrech- ter zou de Schiedamse catcher de thuisplaat niet hebben vast gehad bij een worp van de derde honkvrouwe naar de thuisplaat. De woede maakte plaats voor teleurstelling toen Spaarnwoude via een gave honkslag het winnende punt maakte, 32. Met nog die teleurstellende nederlaag in het hoofd begon de blauwe trein aan de tweede ontmoeting tegen Spaarnwou de. De Schiedamse softbalsters verwerkten de klap snel, in de derde inning namen de dames van Aad en Kees een 40 voorsprong. Dit door 5 honks- lagen op rij. Het was voor Schiedam nu zaak de voorsprong niet meer uit handen te geven. Door goed veldwerk en pitchen wonnen de Schiedammers het tweede duel met 40. Door deze twee wedstrijden staat Schiedam op een vierde plaats. Aanstaande zondag staat er een belangrijke dubbel op het programma tegen koploper A.D.O. De werpcijfers, eerste wed strijd. Schiedam: Sandra Bol: 0-2-10-2. Marjolijn Berkhout: 0-0-2-0. Spaarn woude: 0-0-8-3. Tweede wedstrijd. Schie dam: Marjolijn Berkhout: 5 - 0-7-1. Spaarnwoude: le pit cher 0 -1 - 7 - 0. 2e pitcher 0 - 0-0-1. SCHIEDAM Rob Stijl (28) en Fred Reymer (27) zijn afgelopen zondag door voorzitter Van der Touw in de bloemetjes gezet vanwege hun 250-ste wedstrijd in het eerste honkbalteam van Schiedam. Beide spelers, Rob 2e honk- man en Fred pitcher/korte stop, zijn al vanaf hun prille jeugd Schiedamlid. Sinds hun 18e jaar spelen ze onaf gebroken in de hoofdmacht van Schiedam. Voor de wedstrijd tegen SC Botlek kregen ze naast een bos bloemen ook een pen met inscriptie. De wedstrijd tegen SC Botlek werd door de Schiedammers met ruime cijfers gewonnen, 141. m Ui tkilUt t* SCHIEDAM De dierenwin kel van de heer Van Leeuwen in de Hof van Spaland 2 heet voortaan anders. De nieuwe naam is De Cobra, en achter de toonbank staan sinds kort Frans en Petra Knijf. Eigenlijk kan een flatwijk als Groenoord niet zonder dieren speciaalzaak. Op de hoge gale rijwoningen die soms wel uit kijken op de vrije natuur maar er geen deel van uitmaken, hebben negen van de tien ge zinnen een huisdier. Het echtpaar Knijf voorziet in die behoefte om iets behaards, geschubds of gevederds te ver zorgen: de Cobra heeft min stens 50 diersoorten in de aan bieding plus alle spulletjes om het de nieuwe huisvriend naar de zin te maken. Het opvallendst in de winkel - en uniek voor Nederland - is de metersgrote en -hoge voliè re waarin allerlei bontgekleur de vogelsoorten hun kwette rende gesprekjes voeren. Wie dieren liever niet in een kooi houdt, maar wel gek is op aquaria, kan ook bij De Cobra terecht. De keuze uit het as sortiment tropische vissen is zeer ruim. Voor de mensen die hun dier ook wel eens willen knuffelen, houden Frans en Petra Knijf er een groot aantal cavia's, hamsters en andere knaagdie ren op na. Hondjes en poesjes zal de klant tevergeefs op dit adres zoeken. Daar staat tegenover dat De Cobra - en de naam zegt het natuurlijk al - zeer binnenkort reptielen gaat verkopen, zoals hagedissen en leguanen. Het lijkt moeilijk om al die soorten uit elkaar te houden en precies te weten hoe zij le ven en wat zij eten, maar Frans Knijf is een expert: hij heeft alle vereiste diploma's op zak en bovendien jaren erva ring in dit toch wel bijzondere vak. De Cobra, die overigens niei alleen dieren verkoopt maai ook zaken als vishengels, voei en kooien, is op maandagoch tend gesloten. Het telefoon nummer is 4714871. heeft laten winnen met 75, 6—4". Door zijn A-finale is de finale van het herenenkel B-1 toer nooi nog niet gespeeld. Deze wordt maandag gespeeld in Amsterdam, waar beide spe lers wonen. Dogger komt hier in uit tegen Kees Heemskerk. De dames hadden de A-finale al zaterdag gespeeld. Na drie sets overwon Marianne van de Torre Astrid van Bekkum met 2—6, 6—3, 6—1. „Ik kan terugkijken op een grandioos toernooi. Jammer was de regen op zaterdag maar doordat we al ver op het schema waren zijn we niet in tijdproblemen geko men", aldus Van de Torre die tevens verzekert dat het toernooi volgend jaar weer gehouden zal worden. Uitslagen: Dames dubbel D: 1. M. Heys J. v.d. Most; 2. A. Oosterhout M. v.d. Windt. Dames dubbel C: 1. C. Dumas L. Joncker; 2. P. v. Luyn L. Koekebacker. Dames dubbel huisvrouwen: 1. N. Barzilay Kramer; 2. J. de Jong A. v. Diggele. Heren dubbel D: 1. K. Her mans A. v. Kuyeren; 2. W. v. 't Hoen H. v. Straten. Heren dubbel C: 1. R. Koning D. Poot; 2. H. Peeman J. de Bruijn. Heren dubbel B: 1. J. Sieme- ring J. Eltingh; 2. P. Dogger R. Heethuis. Gemengd dubbel D: 1. A. de Kok C. v.d. Velden; 2. H. Hoogerwaard W. Frehe. Gemengd dubbel C: 1. J. Voor kamp G. Jansen; 2. A. v.d. Wilt N. v. Ruiten. Gemengd dubbel B: 1. C. Vis M. Bolier; 2. L. Sigmond J. Palm. Dames enkel D2: 1. N. Kwok; 2. W. v. Steenwijk Dames enkel Dl: 1. C. Nieuw- straten; 2. M. Herfst Dames enkel C2: 1. C. Nieuw- straten; 2. D. Buskens Dames enkel Cl: 1. A. Damen; 2. K. Kamstra Dames enkel B2: 1. L. Nie- mantsverdriet; 2. L. Amen Dames enkel BI: 1. C. Vis; 2. Ming Yu Tjong. Heren enkel D2: 1. M. Bur- gersdijk; 2. O. Bohnen Heren enkel Dl: 1. M. Bur- gersdijk; 2. B. v. Toor Heren enkel C2: 1. M. RoUdf; 2. B. v. Toor Heren enkel Cl: 1. L. Nie- mantsverdriet; 2. J. Reinders Heren enkel B2: 1. M. Magen dans; 2. R. v.d. Mee. Heren dubbel Veteranen: 1. E. Bobbe J. Vlielander; 2. W. Gouweleeuw G. den Toom. Gemengd dubbel Veteranen: 1. A. Bekker W. Gouweleeuw; 2. N. Barzilay G. v. Besooij- en. De Postduif vloog met 200 dui ven vanuit Venette, een af stand van 300 kilometer. De lossing was om 7.00 uur en de eerste duif kwam om 10.38.39 uur binnen. De eerste tien waren: 1. Vrauwdeunt en Zn., 2 en 5. J. Koster, 3. Barzilay, 4 en 9. H. Jansen, 6. Brökling, 7. Bok- kers, 8. comb. v.d. Berg, 10. J. Stieber. De eerste jonge duivenvlucht werd gevlogen met 552 duiven vanuit Duffel over een afstand van 93 kilometer. De lossing was om 9.00 uur en de eerste duif kwam om 10.10.24 uur aan. De eerste tien waren: 1 en 4. Th. Stieber, 2. Brouns-Schen- kes, 3, 8 en 9. L. Lems, 5. G. Dankelman, 6 en 10. Vrauw deunt en zn., 7. C. de Jonge. Uitslag wedvlucht Compiegne 300 km. In concours 162 dui ven. 1 en 4. P. van Diest, 2 en 5. Comb. Wijnties, 3. C. Zant- boer, 6. comb. Broekhuizen, 7. Baanvinger-Wenteler, 8. S. v. Pelt, 9. G. Breur, 10. Joh. Bak ker. Uitslagwedvlucht St. Vincent 1000 kilometer. In concours 35 duiven. 1. S. van Pelt, 2, 3 en 6. Baan vinger-Wenteler, 5 en 8. J. v.d. Vijver jr., 9. R. Heinsbroek. Uitslag wedvlucht Chateau- roux 600 km. Gestart 87 dui ven. 1, 4 en 8. S. van Pelt, 2. Baan vinger-Wenteler, 3, 6 en 7. comb. v.d. Vijver, 5. comb. Wijnties, 9. A. Faas, 10. J. v.d. Vijver jr. De uitslag van het laatste con cours om het kampioenschap van Schiedam bij de senioren van 2 juli is als volgt: Het jeugdlid van Schiedam en Omstreken, de 15-jarige Rob de Bakker bleef in het dag klassement en eindklassement de volwassen vissers de baas en werd winnaar. De winnaar van dit laatste concours is geworden: 1. R. de Bakker 4480 gr., 2. W. v. Tienen 3170 gr., 3. J. Palte 3100 gr., 4. R. v.d. Brug 3100 gr., 5. B. Yperen 3040 gr., 6. R. Vitcher 2910 gr., 7. W. de Jong 2700 gr., 8. G. Boomsma 2670 gr., 9. P. v. Vianen 2450 gr., 10. H. v. Zetten 2440 gr. Het eindklassement na drie concoursen is: I. R. de Bakker 8590 gr., 2. J. Palte 7140 gr., 3. H. v. Zetten 7070 gr., 4. G. Boomsma 6610 gr., 5. P. v.d. Steen 6260 gr., 6. B. Yperen 5700 gr., 7. M. Mar tijn 5690 gr., 8. G. C. Bambacht 5650 gr., 9. W. v. Tienen 5540 gr., 10. T. Balster 5400 gr. Een bezoekje aan een die rentuin ligt niet erg voor de hand als je ogen zo slecht zijn dat je weinig of zelfs helemaal niets ziet. Toch wil de direktie van de Rot terdamse diergaarde ook blinden laten meegenieten van de bloemen- en die- renpracht in Blijdorp. Buiten het hoogseizoen stonden op woensdag en zaterdag al gidsen be schikbaar, die een ieder die zich daar tevoren tele fonisch voor opgeeft, een interessante ^rondleiding geven achter de schermen van de Diergaarde. De rondleiders (all$n vrijwilli gers) bieden keuke uit vier „smaken", en daar is er nu eentje bijgekomen: de rondleiding voor blinden. 7 pupillen van het blinden instituut Bartimeus in Zeist beten de spits af: ze kre gen als eerste de gloed nieuwe Blijdorp-rondlei- ding voor blinden te „zien", zoals ze het zelf bij voorkeur omschrijven. Voor de rondleiders zowel als de gasten een openba ring! Ga maar na: ook; al zie je niets, je kunt de wol van de lama's en de zijde zachte veren van de nan- doe's op de wandelsafari voelen, je ruikt dazpofdie^, ren,- je hoort -3d '-eenden papegaaien „en faz^pfen kwetteren, gibbons* gitten, olifanten schetteren en leeuwen Mag je dJh met je gids ook nocf eên slang vast houden. verschillende schildpadden wegen, aller- lei vpgels vertroetelen, grotj^fen kleine eieren bedtnbuden en apenvoer proeven, dan neem je al een machtige ervaring mee naar huis. En dan komt daar als hoogtepunt nog eens bij: een bezoekje aan Bernhar- dine en haar warme, ruwe vel met de borstelige rug haartjes. ledereen kan met zijn hand vanaf de staart, over de rug, langs de oren, over het voorhoofd tot aan het puntje van de slurf nu zelf eens (/aststellen, hoe een olifant er uitziet! De rondleiders zelf zijn er ook weer een stuk wijzer van geworden. Boxers op de wielerbaan Op de wielerbaan aangekomen wachtte de hond en zijn baas nog een speltrip. De baas moest met de hond allerlei op drachten uitvoeren, zoals doel- schieten, slalomrijden met de hond in een handkar. Dit le verde natuurlijk komische ta ferelen op. Ook de hond moest een aantal gedragsoefeningen uitvoeren. Na alle opdrachten na beho ren hebben uitgevoerd kwam Marijke de Bruin als beste bazin naar voren. Naast een mooie beker kreeg zij ook diverse honde- nattributen. Op de tweede plaats kwam Gre Hooymeij- er, en als derde eindigde Jos Boxmeer. Kom, pak die bal nou

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 9