Reeds 150 mensen teleurgesteld Ruim 200 kinderen doen mee DRIES R0VS wint wisselbeker Sportief bekeken W .A Vlaardingse agent loopt vierdaagse uit Onzichtbare autoschade? Kies Dries! Pa's zekerder! I Stichting Consument en Veiligheid en Fietsersbond starten voorlichtings actie Snelheids controle Categorieën Culinaire 'Programma Succes Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Damesvoetbal Surfen VLAARDINGEN Op de negen tennis banen van tennisver eniging Holy begint zaterdag het bijna al traditionele open- toernooi. Het hele wedstrijdgebeuren wordt geleid door de wedstrijdleiding be staande uit Frank de Bruin en Tineke van de Bergh. „Vorig jaar hebben we wel geleerd van een te veel aan partijen plannen. We hadden toen ruim 500 partijen op het bord staan en eigenlijk geen reke ning gehouden met de in ons klimaat zo vaak aan wezige regen. En laat het vorig jaar echt ontzettend veel regenen, van de vijf doordeweekse avonden werden er vier door de regen gedegradeerd tot triest naar buiten kijken en wachten tot het even tueel droog zou worden. We hebben toen een hele boel maatregelen moeten nemen om het toernooi toch op zondag te kunnen laten eindigen. Kortere sets, geen derde set maar een tie-break. En, of het de hele week nog niet ge noeg had geregend, was de finalezondag weer zo'n dag dat de regen met bak ken uit de hemel kwam zetten. We hebben toen als noodoplossing alle wedstrijden gespeeld in tennishal Kethelhaghe in Schiedam. Dit jaar hebben we dus wel rekening ge houden met de regen en zijn er zo'n 460 partijen gepland. Opvallend is trouwens ook dat er elk jaar meer inschrijvingen zijn. Dit jaar was vooral de D-categorie zeer in trek bij de tennissers, we heb ben 150 mensen op één of meerdere onderdelen moeten teleurstellen en wegens overschrijving", aldus het tweetal. MAASSLUIS Ruim 200 kinderen waren de eerste dag van de vernieuwde speelin stuif in Maassluis naar de Wethouder Smit sporthal gekomen. Wie er niet kwamen waren de pony's. De eigenaar liet weten dat de beesten ziek waren. Desondanks was er toch veel belangstelling voor het gebeuren in en rond de sporthal. De organisa toren waren wat angstig 's morgens, omdat de dag begon met een fikse re genbui, maar de kinderen lieten zich niet weerhou den om toch eens kennis te komen maken met de nieuwe opzet van de speelinstuif, die jarenlang in Koningshof werd geor ganiseerd, echter daar werd het wat te vol en het nieuwe ging er ook een beetje af. Een reden voor de afdeling jeugd en sportzaken op het ge meentehuis om een ande re weg in te slaan. Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. MSfffM SPAANSEPOLDER SPAANSEPOLDER VOORKOMING MISDRIJVEN Jaarlijks tienduizend ongevallen met kinderfietsen sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss 8? HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 JULI 1986 PAGINA 7 Holy hoopt op mooi weer tijdens toernooi Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: H. B Erke- lens, v. Rijkpad 3. Tel. 4712802. Alleen op het spreekuur zater dag en zondag van 17.00-18.00 Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam. Warande 95, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dage lijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588. maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-4731161 9.00-03.00 uur be reikbaar. Voor hen in geeste lijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 4731344. ook bij het Holy-toernooi dui delijk. Elke avond kan er ge geten worden en dat verschilt dan van broodjes haring en shoarma tot Indische maaltij den en de barbecue toe. Ook de beentjes kunnen naar har telust van de vloer die week, want woensdag is er een disco avond en het toernooi wordt zaterdagavond besloten met een optreden van de Engelse formatie Fragment, die vooral oude Beatles- en Stones-num- mers spelen. De wedstrijdleiding wordt door de tennisband bijgestaan in de persoon van Jacques van Gorp, die als bondsgedelegeer- de bij het toernooi aanwezig zal zijn. Ook de gewoonte van de wedstrijdleiding in een keet te zitten is weer opgepakt. „Het is voor ons als wedstrijd leiding prettiger om in een aparte ruimte ons werk te kunnen doen, dan in een hoekje in het clubhuis. Van daar dat de keet na een jaar afwezigheid weer op zijn oude plaats terugkomt", aldus De Bruin. Tot slot spreekt Frank nogmaals de hoop uit dat het volgende week mooi weer moet zijn. „Want met alleen regen doen we niet veel, ten nis is een buitensport die bij mooi weer gespeeld moet wor den en laat het zo zijn dat de weergoden ons volgende week niet in de steek laten, zoals vo rig jaar". Door Arne van der Zande. Wedstrijdleider Frank de Bruin van Holy: „Laten we hopen op mooi weer Het Holy-toernooi is zoals ge bruikelijk onderverdeeld in diverse categorieën. Zo is er een aparte klasse voor de vete ranen en daarnaast is er ook een tweedeling in alle klasses doorgevoerd; dus wordt er ge speeld in Dl en D2, Cl en C2 en BI en B2. Doordat Holy zelf in competitieverband erg hoog speelt het eerste team im mers speelt overgangsklasse A is vooral de BI-klasse met sterke tennissers vertegen woordigd. Favoriet bij de heren is onge twijfeld de Maassluisenaar Ha rold van Strijen die in het eer ste team van Holy speelt. Ook bij de dames zien we bekende speelsters, zoals de uit Schie dam dan afkomstige Luciënne Sigmond. Ook wat de eigen jeugd betreft is wedstrijdleider De Bruin erg optimistisch. „Het is jammer dat onze eigen sterke dame Caroline Vis niet mee kan doen, zij speelt dan het Nederlands kampioen schap en moet bij een finale plaats gelijk door naar Portu gal voor het Europese kampi oenschap. Maar wij verwach ten wel veel van bijvoorbeeld Saskia Kraaijenveld. We heb ben haar ook als eerste ge plaatst in de D2 klasse. Opval lend zijn ook de prestaties van de twee broertjes Jasper en Jo ris Kwakkelstein, die vorige week, tijdens het Evergreen- toernooi in Maassluis, samen de dubbel wonnen en tegen el kaar stonden in de finale van de D-klasse", aldus De Bruin. Dat tennissen niet alleen een prestatiegerichte sport is, blijkt Speelinstuif succes Drie weken achter elkaar wordt er nu op dinsdag in de wethouder Smitsporthal, op woensdag in het schuurkerkje, en op donderdag in Konings hof het één en ander georgani seerd. Op de woensdagen ip het schuurkerkje zijn jeugd films die vertoond worden om 10 uur 's morgens en om 2 uur 's middags. Donderdag in Ko ningshof kan men komen te kenen, handwerken, kleien, sieraden maken en eventueel naar videofilms kijken. Dit al lemaal voor 1,-. Dinsdag 22 juli beet men in de wethouder Smitsporthal de spits af voor deze nieuwe op zet. Het bleek goed aan te slaan bij de jeugd, want meer dan 200 jongeren kwamen de eerste dag al naar de sprothal. Er werd van alles georgani seerd. Met grote blokken kon men bijvoorbeeld proberen een zo hoog mogelijk bouw werk te maken. Ook kon men meedoen aan een prestatieloop over 1 of 2 km. Verder was er een spel genaamd Stockhoc- key. Binnen een houten af scheiding van 20 cm hoog kon den twee teams een soort „hockey" spelen. De sticks wa ren van hout met een slagge deelte van luchtig plastic, zo dat er geen verwondingen konden ontstaan bij het miss laan. De belangstelling van de jeugd was zo groot dat de kinderen ervoor in de rij stonden. De pony's waren jammer ge noeg niet op komen dagen maar de kinderen hebben zich toch wel kostelijk vermaakt. Omdat in de middag de sport hal een uur sluit wegens lunchpauze heeft men een op lossing gezocht voor kinderen die te ver van huis wonen. Er werd een ruimte beschikbaar gsteld in het complex waar ze hun boterhammen op konden eten en er was ook gezorgd voor lectuur. Aan het einde van de serie van drie weken gaat men be kijken hoe één en ander zich heeft ontwikkeld. Deze eer ste dag was echter al een hoopvol begin. autonchtspecialist Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-415 45 40. Al uw reparaties met FOCWA garantie caray: Ook voor anonderhoooj ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ VLAARDINGEN De af vaardiging van de Shell- sportvereniging heeft afge lopen zondag de tweede editie van het Zeshoek tennistoernooi gewonnen. Aan dit specifiek Vlaar- dingse tennistoernooi werd deelgenomen door alle Vlaardingse tennisvereni gingen, te weten: Holy, VLTC, MAAS, ROVS, Yel low Smash en LTC Soen-, da. Iedere vereniging vaardig de drie teams af in de ca tegorie E, D2 en D1, daar naast had elke club een team, bestaande uit be- stuurs- en commissiele den, met een maximale speelsterkte van D1. Gast heer voor deze tweede edi tie was tennisvereniging Soenda, onder leiding van Theo Schrantee en Aad Bouw met assistentie van Bert Olthof, die het toer nooi in goede banen leid de. Bij dit gezelligheid- stoernooi werd in acht poules gespeeld door 96 tennissers. Om kwart over vier was de uitslag bekend en bleek dat Holy, de win naar van vorig jaar, zijn wisselbeker kon inleveren bij de Shell-tennissers. El len van Nes nam namens ROVS de wisselbeker in ontvangst. „Het leuke is dat ik zelf al mijn partijen heb verloren en dat ik toch de wissel bokaal in ont vangst mag nemen", aldus Ellen van Nes. Volgend jaar zal de derde editie van dit Vlaardingse tennistoer nooi gehouden worden op het ROVS-terrein. De totale einduitslag was: 1. ROVS 194 games; 2. MAAS 182 games; 3. SOENDA 169 games; 4. Yellow Smash 157 games; 5. VLTC 142 games; 6. Holy. ^Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllir Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur. De Schiedamse sportvereni ging Demos heeft sinds een aantal jaren ook een damesaf deling. In deze afdeling spelen op dit moment 22 speelsters, dat is net te weinig om twee competitieteams te kunnen in schrijven. Vandaar dat het se cretariaat van de damesafde ling op zoek is naar een aantal vrouwelijke voetballers. Het eerste team van de dames van Demos speelt op zondag in de tweede klasse. Dames of meis jes die eventueel geïnteres seerd zijn kunnen kontakt op nemen met het secretariaat van de damesafdeling van De mos, Mevr. J. C. Tettero-v. Veen, tel. 010-4731491. In tegenstelling tot eerdere be richten gaat de funboardsurf- wedstrijd op zondag 3 augustus niet door. De overige wedstrij den gaan wel door, te weten op 17 augustus, 7 september, 12 oktober, 26 oktober. De plaats van handeling is de surfplas aan de Schenkeldijk in Maas sluis, achter de Steendijkpol- der. De deelname voor leden is gratis, voor niet-leden be dragen de kosten 2,50. De aanvang van de eerste manch is 12.00 uur. Een zaak van de politie èn u. Per jaar vinden ongeveer tienduizend ongevallen met kinderfietsen plaats, die in een ziekenhuis behandeld dienen te worden. Deze cijfers hebben alleen betrekking op privé-ongevallen. Verkeersongevallen (botsingen met andere verkeersdeelnemers) zijn niet meegeteld. Slachtoffers zijn kinderen tot 15 jaar, Zo blijkt uit de cijfers van de Stichting Consument en Veiligheid (Privé Ongevallen Registratie Systeem). Fietsongevallen ontstaan meestal door een val. Maar ook slechte constructies zijn de oorzaak van veel leed; scherpe onderdelen, of het ontbreken van de nodige veiligheidsvoorzieningen (jasbeschermers, reflectoren). Naast de bekende snij- en schaafwonden vinden met kinderfietsen ook ernstige ongevallen plaats: gebroken ledematen, sleutelbenen en schouders. Zeer ernstig zijn de ongevallen die (vaak blijvend) hersenletsel veroorzaken. Zij maken 5% van het totaal aantal ongevallen uit. Ruim 70% van het totaal aantal ongevallen wordt veroorzaakt door de gewone kinderfiets. De crossfiets neemt een kwart van alle ongevallen voor zijn rekening. De andere soorten fietsen (driewielers en racefietsen) leveren dus relatief weinig problemen op. In een gezamenlijke actie zullen de Stichting Consument en Veiligheid en de Echte Nederlandse Fietsersbond de consument voorlichten over aanschaf en gebruik van kinderfietsen. De folder die de stichting hiervoor heeft ontwikkeld, behandelt alle soorten kinderfietsen. Naast kooptips bevat de folder ook aanwijzingen voor gebruik en onderhoud van de fiets. De folder is verkrijgbaar bij de gratis Advies- en Klachtenlijn van de stichting: 06-0220220. Daarnaast is de rijwielhandel benaderd om de folder in de winkel te verspreiden. Vrijdag 18 juli hield de politie een snelheidscontrole op de Deltaweg en de Mr. L. A. Kes- perweg. Het bleek dat veel au tomobilisten zich niet hielden aan de daar geldende maxi mum-snelheid. Er werden 95 processen-verbaal opgemaakt. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289. 10.00 en 17.00 uur: Seen dienst. lethel „De Ark", Hargplein 101, 9.30 uur: W. C. Bouwer; 17.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 9.30 uur: geen dienst; 19.00 uur: ds. J. de Kie vit, gec. dienst. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. G. J. Gardenier te Zwarte- meer. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 en 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. L. de Ru. gee. dienst. Julianakerk, Burg. Knap pertlaan 29. 10.00 uur: ds. J. de Kievit; 17.00 uur: ds. A. N. Verheijl te Spijkenisse. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hk. Warande, 9.30 uur: Dienst des Woords; 17.00 uur: ds. H. de Graaf, Drogeham. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: geen op- Gi rote Kerk, ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Smids, Amersfoort; 17.00 uur. ds. D. Ai Snijder, Abbenbroek Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. L. de Ru. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. H. W Hemmes, Oegst- geest. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: mevr. R. de Graaff, Rot terdam. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: heiligingssa menkomst; 17.00 uur: gezins- diensg. O.l.v Kapitein en Mevr. W. Oudshoorn. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, Deze week wordt de openbare lezing ge houden in de Groenoordhallen te Leiden, op zondag 14.00 uur. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags adventisten, Magna lia Deïkerk, Albardastraat 67, iedere zaterdag ds. W. Al- tink. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland. Geen opgave. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 104. Weekend 26/27 juli: zeventiende zondag door het jaar. Celebrant en predikant: pastoor P. M Vismans. Zater dag 26 juli, 18.30 uur: Eucha ristieviering. Zondag 27 juli, 9.15 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang; 11.00 uur: Eucharistieviering. St. Liduina-Kapel, St. Lidui- nastraat 10. Celebrant en pre dikant: Pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 26 juli, 17.15 uur: Eu charistieviering. Zondag 27 juli, 12.00 uur: Eucharistievie ring. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zaterdag 26 juli, 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zaterdag 27 juli, 10.00 uur: Eucharistievie ring met orgel en samenzang. Predikatie: Pastoor v. Diepen. In de komende week is er od dinsdag en op vrijdag (eerste vrijdag v.d. maand) een vie ring om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met orgel en samenzang; zondag 10.30 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 26 juli, 19.00 uur, en zondag 27 juli, 10.30 uur: Eucharistie met or gel en samenzang. Cel. en pred.: pater F. Bijloos s.j. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Dienst van Woord en Gebed. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Dienst van Woord en Ge bed. Preek: Pastor D. Kool. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 27 juli geen kerkdienst in Schiedam, mnaar te 10.15 uur in kerk No- belstraat 24 (Blijdorp), Rotter dam: Feestdag H. Maria Mag- dalena, patrones v.d. parochie. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam Zondag 27 juli, 10.00 uur: Dhr. E. Holder. Dinsdag 29 juli, 20.00 uur: Dhr. E. Holder Vrijdag 1 augustus, 20.00 uur: Dhr. E. Holder. Za terdag 2 augustus, 19.00 uur: Dhr. Rens van Reenen, Jeugd dienst. Schieland Ziekenhuis, Aula /kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zaterdag 26 jul te 18.30 uur. Voorganger: patel J. Clarenbeek. Oecumenisehf zondagviering, 10.30 uur Voorganger: ds. Y. Stienstra Muzik. medewerking van he Linduinakoor o.l.v. P. v.d Veerdonk. De Vlaardingse politiea gent Geo v. Geffen wordt hier door zijn Nijmeegse collega gefeliciteerd met zijn aankomst in de vier daagse van Nijmegen. Van Geffeh, die bij het po litiekorps van Hoek van Holland werkt, is met een groepje gestart. „Helaas hebben we één uitvaller gehad, maar ik zelf heb het gered. Ik moet wel toegeven dat ik te weinig heb getraind. Ik had slechts vierhonderd kilo meter in de benen. Het is echt wel tegengevallen, vooral die hitte deed mij bijna de das om, ondanks dat wil ik volgend jaar weer mee doen aldus de besnorde agent. yjlS8SSS8S8SSSSSSSSSS8SSSSS8SSëSSSS8SSSSSSSSSSS8S8SSSSSS

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 7