Startblok" wordt gerenoveerd Blues Bianco in Podium Fietspaden in rode tegels ITHO b.v. breidt programma uit gSb 16.75 39.50 Glazen gevel voor speelplaats Wijkplatte- grond in Woudhoek noord Toertocht Midden- Nederland Inbraak Holy- ziekenhuis Nieuw info centrum Stations plein Rotterdam NIEUWE AUTO 010-4260199 BRAND- EN OPSTAL VERZEKERINGEN P. J. A. v.d. Hoek geen praktijk HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1986 PAGINA 3 SCHIEDAM Een gedeelte van de Ha- vendijk is op dit mo ment afgesloten. Van af de Jachthavenlaan tot iets voorbij de Ha venstraat krijgt de Havendijk een op knapbeurt. Oranje borden geven de om leidingsroutes aan. Maasboulevard en Jachthavenlaan en de daar gelegen restau rants, blijven vanaf de andere kant ge woon bereikbaar (dus via de nieuwe buiten waterkering). Ook de bedrijven aan de Ha venstraat blijven be reikbaar). Het werk blijft niet be perkt tot het asfalteren van de rijbaan. Ook kmen er aan weerszijden van de weg fietspaden van 2 me ter 10 breed die in rode tegels worden uitgevoerd. Het profiel zla er net zo uitzien als het gedeelte van de Havendijk dat vo rig jaar is afgerond, tussen Jachthavenlaan en de bui tenwaterkering. Het werk is in het onderhoudspro- gramma van de dienst ge meentewerken ogenomen. Zo zal in de komende ja ren steeds een uitsluitend gedeelte van deze route worden aangepakt. Door die gefaseerde aanpak blijven de bedrijven aan onder andere de Maasbou levard en de Havendijk bereikbaar. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM ITHO b.v., een bedrijf gespecialiseerd in ventilatie-, koel-, warmtetechniek, indus triële automatisering, hy- drauliek en airconditio ning heeft ter complete ring van haar programma een nieuw motorloze geïn tegreerde wasemafzuig kap op de markt gebracht. Door dit complete programma t.w.: 1 LID-FOCWA Prijsbrekers en weekmenu van Novotel Rotterdam- Schiedam Dagschotel Gegrilde kalkoenfilet facon du chef Gehakte biefstuk Chinoise Brochette de Volaille Ossetong met Madeirasaus Cavapcici Gegrilde varkensrollade met perensaus Schelvisfilet a la Orly Weekmenu dr. W. A. J. Bloot je openbare basisschool Het Startblok" aan de burgemeester van Haar- nlaan 871 zal een renova- ;ie ondergaan. De dienst gemeentewerken en archi- ectenbureau Kristinsson uit Deventer hebben geza menlijk een plan ontwik keld dat door een pakket van maatregelen het ener gieverbruik drastisch om- aag zal brengen. De meest in het oog sprin gende maatregel is het aanbrengen van een gla zen voorzetgevel aan de peelplaatszijde. Tussen de oorspronkelijke gevel en de voorzetgevel wordt een ruimte opengelaten van 70 cm. Zo ontstaat een soort serre waar buitenlucht doorheen gezogen kan worden. Die lucht wordt n de serre door de zon verwarmd. Luchtunits zorgen ervoor dat in de winter deze opgewarmde vi;:'; lucht voor de verwarming van de school wordt ge- bruikt. In de zomer zorgen ze voor de aanvoer van koele buitenlucht. De ven- tilatie wordt dus sterk ver- beterd. jivij Andere maatregelen zijn •:;X: het isoleren van gevels en :vX vloeren, het verkleinen van het buitenglasopper- vlak en het aanbrengen van optimaliseringsappa- ratuur. Deze zorgt ervoor dat het gebouw alleen ver- warmd wordt als het in gebruik is. Daarnaast X;X vindt een aantal onder in houdswerkzaamheden plaats. Het plan heeft een experi- menteel karakter want het X;X is voor het eerst dat een dergelijke combinatie van maatregelen wordt geno- men. Daarom heeft de Stichting Projectbeheers- bureau Energie Onderzoek een subsidie verleend. De uitvoering van het plan kost in totaal circa 1.300.000,-. Er wordt ver- wacht dat door de maatre- gelen de energierekening fors verlaagd wordt en dat het gehele leefklimaat in de school aangenamer zal worden door de betere be- heersing van de tempera- tuur en de luchtkwaliteit. Het plan past binnen het energiezuinige beleid van de gemeente Schiedam. Hoewel de energiekosten dit jaar afgenomen zijn door de lagere olieprijs blijft de gemeente energie- j besparing stimuleren. Als in de toekmst de prijzen 1 weer stijgen blijft dan de rekening beperkt. Boven- j: dien is het beter voor het milieu als er minder kool- X;X waterstofverbindingen verbrand worden. Gedurende de werkzaam- wi; heden blijft de school ge il:*; deelteijk in gebruik voor het geven van onderwijs, terwijl een aantal groepen tijdelijk elders wordt on- dergebracht. Voor de re- novatieperiode is in over- leg met de directie en de vX; medezeggenschapsraad van de school een plan op- gesteld, dat een goede voortgang van het onder- x::;: wijs garandeert. Alle ou- ■X;:': ders zijn hierover voor de zomervakantie door mid- del van een boekje geïn- formeerd. X;X De dienst gemeentewer- ken verwacht dat na janu- ari 1987 de school weer kan beschikken over het gehele gebouw, dat zowel SS wat betreft aanzicht als klimaat een stuk zal zijn X:X verbeterd. Theo Houtkoop in aktie. Gedeelte Havendi jk is afgesloten Het werk dat nu aan de gang is zal naar verwachting in de tweede helft van september 1986 klaar zijn. Tot die tijd moet het verkeer van de om leidingsroutes gebruik maken. Het doorgaande verkeer van en naar de Westfrankelandse- dijk wordt omgeleid via de route Willem de Zwijgerlaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Koemarkt en Rotterdamsedijk. Het lokale verkeer, zoals bezoekers van de Maasboulevard en bewo ners van de omgeving Haven dijk, wordt omgeleid via de Stadhouderslaan, Rozenbur gerstraat, Nieuwe Maasstraat en de Lekstraat. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot -donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 25.00 uur op het kantoor REDAKTIE: "Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 ITHO's motorloze geïntegreerde wasemafzuigkap. 4 motorloze onderbouwkappen en 2 motorloze geïntegreerde afzuigkappen wordt volledig beantwoord aan de wensen om bestaande en nieuwe centrale afzuigsystemen in eengezins woningen en flats verder te perfectioneren. Aan de hand van uitvoerige tests en praktijkopstellingen is de nieuwe geïntegreerde kap geschikt gebleken voor het ge bruik in combinatie met alle centrale afzuigsystemen, waar bij de snelheidsregeling niet via de kap gebeurt. De basis constructie is identiek aan die van Itho's geïntegreerde wase mafzuigkappen met motor. I Na 'n WCC-beurt heftent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyer Car Case Nieuwe Mathenesse- straat 15. A f f f T Schiedam 1 i 1* "f SCHIEDAM Deze maand zal de dienst gemeentewerken drie wijkplattegronden plaat sen voor bezoekers van de wijk Woudhoek-noord. De wijkplattegronden worden neergezet op de volgende plaatsen: Mozartlaan: bij de bestaan de stadsinformatiekaart; Gildeweg: bij de aansluiting Bouwmeesterweg; Kasteelweg: bij de aanslui ting Mary Zeldenruststraat. Bezoekers kunnen zich vaak moeilijk oriënteren in een nieuwbouwwijk als Woud- hoek-noord, die bovendien nog voor een deel in aanbouw is. Op de plattegrond is duide lijk aangegeven wat de aan looproutes zijn. Bezoekers kunnen zo snel zien hoe zij hun bestemming moeten be reiken. Assurantie ft financieringsbureau SCHEPER Lange Haven 102 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Woonhuis: 0,90 per 1000,- 1,10 per 1000,- inclusief dubbel glas Inboedel: 2,20 per f 1000,- e.r. 50,- 2,80 per f 1000,- inclusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Schiedam - tel. (010) 4262638 Zaterdag 6 september wordt voor de negende maal de Bata- vus Toertocht Midden-Neder land gehouden, een inmiddels klassiek geworden fietstocht door het hart van Nederland met als vertrekpunt Leusden. Men kan kiezen uit routes van 40, 75 en 150 kilometer en na het volbrengen van de tocht wacht een herinneringsme daille. Tot 23 augustus be draagt het inschrijfgeld 3,- voor de 40-kilometertocht en 6,- voor de 75 en 150 kilome ter. Daarna wordt het in schrijfgeld met 2,- verhoogd. Aanmeldingen en verdere in lichtingen bij mevrouw E. A. Meeuwsen, Benedictijnenhove 68, 3834 ZH Leusden. Telefoon 033-942617. In de nacht van 23 op 24 juli hebben onbekenden ingebro ken in de apotheek van het Holy-ziekenhuis. Er is een on bekende hoeveelheid palfium en cocaïne weggenomen. Door een ruit en twee deuren te vernielen kon men in de apo theek komen. J WATERWEG-NOORD Begin augustus wordt ge start met de bouw voor een nieuw informatie- en kaartverkooppunt op het Stationsplein. Om overlast voor passa giers zoveel mogelijk te beperken is besloten de RET- en Westnederland- bussen tijdelijk te ver plaatsen. Met ingang van maandag 4 augustus zullen de RET- en Westnederlandbussen hun eind/beginpunten krijgen op het tijdelijke busstation in de Conrad- straat naast het Groothan delsgebouw. De werk zaamheden op het Sta tionsplein zullen plm. 3 maanden in beslag nemen. Hiernaast een overzicht van de tijdelijke haltesitu atie. Tijdens de eerste fase van de bouwwerkzaamheden zal de metro-ingang bij de tramsporen worden afge sloten. Metropassagiers worden verzocht gebruik te maken van de in/uit gangen in en voor het Centraal Station én bij het Grc^)thandelsgebouw. N.B. De halte voor de bus lijnen 38 (richting Schie dam) en 45 (richting Over- schie) t.o. de scheepsbrug blijft in gebruik. SCHIEDAM Blues Bianco, de nieuwe groep van Theo Houtkoop, treedt zaterdaga vond om 22.00 uur op in Podi um aan de Lange Haven. Theo Houtkoop heeft zijn reputatie als musicus waargemaakt met sessies als Ivy The Terrace- tones, The One Night Blues Stand en Lia Ona Band. Blues Bianco bestaat uit de volgende musici: Theo Hout koop (NL), gitaar/lead vocals; Alexander (USA), gitaar/vo- cals; Marianne Stel (NL), pia no; Bruce Eno (USA), bas/vo cals; John McColgan (USA), drums. voor de week van zaterdag 2 augustus t/m vrijdag 8 au gustus 1986 Zaterdag 2 augustus Zondag 3 augustus Maandag 4 augustus Dinsdag 5 augustus Woensdag 6 augustus Donderdag 7 augustus Vrijdag 8 augustus Salade de Volaille Suky Yaki Café Glacé surprise Hargalaan 3118 JA Schiedam telefoon 4713322 Geboren te Schiedam: Feyza, d.v. Harman-Qoban; Björn L., z.v. de Ruiter-van Noort; Susanne C., d.v. Silvi- us-Schuit; Patricia, d.v. Zwa- nenburg-Bockkom; Ferdinand F., z.v. van Eijk-Teeuwen; Mi chael, z.v. Huigen-Mossou; Me lissa, d.v. Hendriks-Bouman; Sanne, d.v. Kool-Goudzwaard; Hava, d.v. Malkog-Aslahan; Carola L., d.v. Kiela-Plaisier; Marico M., z.v. Stam-Varga; Claire, d.v. Verkaaik-van der Gaag; Ghizlane, d.v. Arharbi- Touzani; Jessica C., d.v. den Held-van Hattem. Ondertrouwd: C. G. M. van den Berg, 39 en R. de Deken, 43; G. J. Dijk, 30 en A. Doejaaren, 24; A. F. Jo- ziasse, 21 en J. M. Pestyuk, 21; H. J. Nossent, 33 en Y. van der Velde, 33; H. P. H. Nusteling, 27 en K. Wigleven, 23; P. Pronk, 24 en H. M. B. du Pree, 22; F. A. J. Segers, 27 en E. M. Kleinhoonte van Os, 26; N. van der Waal, 24 en N. M. Snikkers, 23; R. Warmerdam, 25 en P. Leeuwestein, 23. Getrouwd: C. van Noortwijk, 25 en M. H Potters, 21; G. Tetro, 33 en A. Mees, 28; R. D. Reid, 42 en J. G. Huiberts, 25. Overleden: C. de Haas, vr., 86, geh.gew.m. D. J. van Soest; A. den Engels man, man, 79; A. E. Kester, vr., 85, e.v. A. H de Jong; M. J. E. Heere, vr., 85, geh.gew.m. H. J. Bosch; A. Rond, vr., 80, e.v. J. J. Jansen; D. Kriek, man, 88; B. Soepardi, man, 79; E. M. Zweers, vr., 84, ge h.gew.m. W. H. Siervogel. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse dijk 289. 10.00 uur: ds. P. M. Brouwer. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 9.30 uur: ds. A. Prins (gec.d.); 19.00 uur: ds. J. Berkvens-Stevelinck (gec.d.). Martinuskerk, 9.30 uur: ds. A. C. Kooijman, Den Haag (gec.d.). Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69. 10.00 uur: ds. J. de Kievit (gec.d.); 17.00 uur: dhr. J. A. v Lambalgen. Opstandingskerk, 10.00 uur: feen dienst. ulianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29. 10.00 en 17.00 uur: geen dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hk. Warande, 9.30 en 17.00 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 uur: drs. M. T. J. Bieuwinga; 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: geen op gave. Grote Kerk, ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. G. Bloemen- daal. Delft. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk- straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: geen dienst. In de Magnalia Dei Kerk: ds. J. de Kievit. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: de heer G. A. Bruin, Rijs wijk. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: de heer G. A. Bruin, Rijs wijk. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: heiligingssa menkomst; 18.30 uur: verblij- dingssamenkomst, ol.v. Majoor A. Hanno. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, geen opga- Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags adventisten, Magna lia Deïkerk, Albardastraat 67, iedere zaterdag leesdienst. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland Eucharistie vieringen: zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting. Zon dag 10.30 uur: met samenzang. Tijdens de viering van 10.30 uur is er kindercrèche voor de kleintjes. Preekbeurt: pater L. Klinkenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 104. Weekend 2/3 augus tus: achttiende zondag door het jaar. Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predikant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 2 augus tus, 18.30 uur: Eucharistievie ring. Zondag 3 augustus, 9.15 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang; 11.00 uur: Eucharistieviering. Iedere ochtend is er een H.Mis om 8.30 uur. Op dinsdag- en don derdagavond ook een H.Mis 's avonds om 19.00 uur. St. Liduina-Kapel, St. Lidui- nastraat 10 Celebrant: Pas toor P. M. Vismans. Predikant: Diaken P. M. Martens. Zater dag 2 augustus, 17.15 uur: Eu charistieviering. Zondag 3 au gustus, 12.00 uur: Eucharistie viering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 3 augustus: 18e zon dag door het jaar. Zaterdaga vond, 18.30 uur: Eucharistie viering met orgel en samen zang. Zondag 10.00 uur: Eu charistieviering met orgel en samenzang. Predikant: E. van Diepen. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 19.00 uur en zondag 10.30 uur: Eu charistieviering met orgel en samenzang. Cel. en pred.: pa ter F. Bijloos s.j. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur, zaterdag 17.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Dienst van Woord en Ge bed. Preek: pastor D. Kool. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Dienst van Woord en Ge bed. Zondag 8.30 uur: Eucha ristie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met Samenzang en orgel. Preek: Pastor D. Kool. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 3 augustus, 10.00 uur: zondag v.d. gedaan teverandering van de Heer. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 3 augustus, 10.00 uur: Dhr. E. Holder. Dinsdag 5 augustus, 20.00 uur: Dhr. E. Holder. Vrijdag 8 au gustus, 20.00 uur: Dhr. E. Hol der. Zaterdag 9 augustus, 19.00 uur: Dhr. Rens van Reenen, Jeugddienst.^ Schieland Ziekenhuis, Aula- kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zaterdag 2 au gustus te 18.30 uur. Voorgan ger: pastor P. M. de Groot. Oe cumenische zondagviering op 3 augustus te 10.30 uur. Voor gangers: ds. Y. Stienstra en pastor P. M. de Groot. Muzik medewerking van Joop Dul- laart, zang, en Koos Muylwijk. organist. huisarts van 4 aug. t/m 22 aug. Waarneming; Jacob Catslaan 8 Tel. 4267355.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3