Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord Mogelijkheden en aktiviteiten in Dienstencentrum de Woudhoek Schiedam-Noord barst op zaterdag 13 september van de aktiviteiten Eendagskursus publiciteit Aktiviteiten in Tuindorp Wedstrijd wonen en leven in Schiedam Noord SSSN-Jongerenwerk vraagt vrijwilligers Jeugd vakantiekamp SSSN Talentenshow Aktiviteiten voor ouderen en alleenstaanden Adressen SSSN-jongerenwerk Schiedam-Noord barst van de activiteiten! "v.BEETHOVENFLAT" HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 PAGINA 9 Samenstelling: SSSN, Postbus 4015, 3012 GA Schiedam, tel. 702207 SSSN aktiviteitenoverzicht: wioScel iersver eraiging WOUDHOEK-NOORD organiseert ZATERDAG 13 SEPTEMBER '^X:,Te GEUZENLOOP Bewonersvereniging NOORDER-PAGINA L)e Stichting is er voor alle wijkbewoners en organisatie die hulp, advies, service en ak- tiviteiten wensen in Schie- dam-Noord. Zij organiseert ak- tiviteiten voor de jeugd van 6- 12 jaar, voor jongeren vanaf 12 jaar en voor volwassenen. Zo als hijvoorbeeld: zomerkam pen, filmvoorstellingen, uit stapjes, voorlichtings- en ge- spreksavonden, computerkur- sussen, buurtsporttournooien, kaderkursussen enz. enz. Door middel van kontakten en overleg met andere instellin gen, vrijwilligers en wijk- en bewonersorganisaties tracht zij zoveel mogelijk in te spelen op behoeften van de wijkbewo ners en het centrale informa tiepunt in de wijk te zijn. Het SSSN-serviceaanbod is groot: kopieer- en stencilmoge lijkheden, uitleen van markt kramen, nietmachines, over- headprojektor en bindmachi- ne. Ze beschikt verder over een letter- en een raapmachi- ne en een uitgebreid aantal in formatiemateriaal. Tevens is er een oppascentrale (bellen di., wo. en do. tussen 16 en 21 uur naar 4707194). Iedere dinsdagochtend is er een hulp- en adviesspreekuur van 10 tot 12 uur in de Blauwe Burg. De SSSN is bereikbaar op het Bachplein 590 en via tel.nrs. 4702207 en 4701267. 15-8 19 u. Jeugddisco tot 16 jr. 2,50; 21.30 u. Disco vanaf 16 jr. 5,- (incl. 1 consumptie). 22-8 19.30 u. Talentenshow m.m.v. Big Band en S'dams ta lent in Blauwe Brug gratis. 19.30 u. Jongerenfitness 16-17 jr. 3,- p.p. (opgeven 4701267). 27-8 19.30 u. Noordermeiden- soos 15-18 jr. in de Blauwe Brug. 29-8 20.30 u. Jongerenfitness (zie 22-8). 30-8 Jongerenexcursie naar Wjalibi en Antwerpen. 35,- p.p., opgeven tot 20-8. 5-9 20.30 u. Jongerenfitness (zie 22-8). 10-9 19.30 u. Noordermeiden- soos (zie 27-8). 12-9 20 u. Film „Reggae Sun- splash" in Blauwe Brug 3,50. 20.30 u. Jongerenfitness (zie 22-8). 13-9 10-00.30 u. Open Dag in de Blauwe Brug. 10-17 u. Spa- landerie en welzijnsmarkt in winkelcentrum Spaland. 19-9 19 u. Vrouwensportavond in Oost. 25,- p. team (aanmel den tot 10-9). 20.30 u. Jonge renfitness (zie 22-8). 20-9 10-16 u. Eendagskursus Publiciteit. Kosten 25,- p.p., aanhielden tot 10-9. De SSSN zoekt dringend vrij willigsters voor hulp bij akti- viteiten voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. Zijn er mensen in de wijk die: kreatief zijn en de jeugd hiervan zou willen leren? sportief zijn en met de jeugd af en toe aan sport en spel willen doen? het leuk vinden om met kinderen naar film, thea ter, musea.etc. te gaan? i.s.m. r.k.B.v. EXCELSIOR Openb basisschool DE KLINKER afstanden: 1—3—5—ÏO km. start/finish GEUZENPLEIN starttijden: Inschrijven vanaf 12-OOu: of in de voorverkoop: BONDSSPAARBANK s te WINKELIERS. Insohri jfkosten: (tijdens loop 1,00 hoger) —was ï- kleedgelegenheid -E.H.B.O. post -Exclusieve herinnering —2 min van tramlijn t; —Informatie: telefoon: 1 km 3 km 5 km ÏO km 13.OO uur 13.113 uur 13.45 uur 14.30 uur Excelsior Geuzenplein SCHIEDAM en de Jeugdloop: 3,00 3-5-10 km: 4,00 "DE KLINKER" halte Botenbuurt 010-47126G9 en 4705470 Dat er in de wijk Schiedam- Noord voldoende te beleven valt, wordt op deze dag op di verse plekken in de wijk be wezen. Zowel in de Woudhoek als in het centrum van de wijk kun nen alle jonge en oudere wijk bewoners de gehele dag van alles beleven. In de Woudhoek start om 11.00 uur een feestelijk pro- .gramma met levende muziek en om 13.00 uur zal een beken de Schiedammer het startschot geven voor de Geuzenloop. In winkelcentrum Spaland is er de gehele dag een Spalan- derie met talloze marktkra men van winkeliers en wel zijnsorganisaties, er komen standwerkers en er zal vol doende amusement zijn voor jong en oud. Wijkcentrum de Blauwe Brug opent om 10.00 uur vanaf het balkon in de bibliotheek met ballonnen en naamkaartjes een groots georganiseerde Open Dag, waar mensen tot in de late uurtjes van alles kun nen zien en meemaken. Bovendien is er deze dag lan delijke bibliotheekdag en zal ook de bibliotheek op het Bachplein deze dag niet „stil" voorbij laten gaan. Hier alvast een overzicht van de verschillende programma's: Wijkcentrum de Blauwe brug Stichting Aktiviteitencommis- sie de Blauwe Brug, de Streek- muziekschool, de bibliotheek Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord én de gemeente hebben het mogelijk gemaakt dat deze dag een dag zal worden die wellicht nog lang in het geheugen zal blij ven hangen. De gehele dag zijn er demon straties van komende kursus- sen, zoals aquarelleren, hand werken, bloemschikken enz. en zijn er informatiestands van diverse organisaties w.o. de SSSN, FNV en huishoude lijke voorlichting; Peuterspeel zaal 2+3 opent haar deuren; er is een prachtige modelspoor baan te bezichtigen; de ten toonstelling Wonen en Leven in de wijk is te bezichtigen; en de gehele dag is er zowel in de hal van het wijkcentrum als in de bibliotheek levende mu ziek. 's Avonds is er een groot wijk- feest met een fantastische dansband, optreden van plaat selijk talent en met een super bingoronde. (Gratis kaarten voor deze avond zijn vanaf 8 september te verkrijgen aan de balie van de Blauwe Brug, max. 4 p.p.) Winkelcentrum Spaland De winkeliersvereniging heeft ook dit jaar weer een enorm gezellige „Spalanderie" geor ganiseerd in en om het win kelcentrum. Naast de vaste winkeliers komen er nog tallo ze andere marktlui én dit jaar zullen ook enkele standwer ker^ de braderie verlevendi- De Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord organi seert op zaterdag 20 september een kursus publiciteit in de Blauwe Brug. De kursus is bedoeld voor mensen die aktief (willen) zijn met publiciteit, in wijk- en be wonersverenigingen, sport- en muziekverenigingen en overi ge organisaties. sj Op veelvuldig verzoek wil de redaktie u het volgende onder uw aandacht brengen: Veel wijkbewoners bezitten een of meerdere honden. Heel begrijpelijk, wanneer men woont in een wijk die voldoende ruimte biedt voor mens en dier. Helaas zijn niet alle honden zeer wel opgevoed. Wanneer een hond een zeer dringende behoefte voelt dan besluit hij veelal ter plekke deze hoge nood te ledigen. Hoe dikwijls is dit niet op het trottoir? Wij willen in dit verband de eigenaar van de hond wijzen op het bestaan van artikel C75 van de algemene politieveror dening, luidende: „De rechthebbende op een hond is verplicht te voorko men dat deze dat gedeelte van een weg, dat uitsluitend of mede bestemd is voor het ver keer van voetgangers, door uitwerpselen verontreinigt". Kort samengevat: géén honde- poep op de stoep! Bij het maken van een vereni gingsblad, een affiche, een fol der of een persbericht, wordt je als- vrijwillig(st)er gecon fronteerd met allerlei proble men. Hoe maak ik een voor ie dereen begrijpbare tekst, hoe zeg ik kort maar duidelijk wat ik kwijt wil, wat moet .er wel en wat niet op een affiche...? Deze dag zullen uw vaardighe den en kennis worden ver groot ten aanzien van het „naar buiten brengen" van in formatie. Het programma wordt defini tief gemaakt op basis van de inventarisatie die we tijdens de inschrijving houden. Maar we denken in ieder geval aan de volgende onderwerpen: Wat heb je als organisatie te bieden, en hoe breng je dat naar buiten? Konkrete oefenmogelijkhe den in het maken van een af fiche en een persbericht. Als deskundige zal mevrouw Du Pont uit Amsterdam deze dag begeleiden. De kursus begint om 10.15 uur en duurt tot 16 uur, en kost 25,- p.p. Dit bedrag is inklu- sief lunch, koffie, thee en ma teriaal. U kunt zich tot 9 september aanmelden bij de SSSN, tel. 4702207. Nu het nieuwe wijkcentrum aan de Iepenlaan officieel is geopend kunnen de aktivitei ten van start gaan: iedere maandag klaverjassen of ande re kaartspelen. Iedere woens dag koffie-ochtend, donder dagavond beatballet en vrij dagavond is er soosavond. Ie dereen is van harte welkom. Nadere informatie via tel.nr. 4712458. gen. Tevens zullen diverse welzijnsorganisaties aanwezig zijn met informatie en demon straties. Er zijn nog kramen beschik baar. Particulieren kunnen kontakt opnemen met de heer Hipke, tel. 4708062, en wel zijnsorganisaties met de SSSN, tel. 4702207. Winkelcentrum Woudhoek Noord Winkeliersvereniging Woud hoek Noord organiseert dit jaar voor het eerst i.s.m. r.k.g.v. Excelsior een Geuzen- loop over 1, 3, 5 en 10 km. Vanaf 11.00 uur is er al leven de muziek en om 13.00 uur zal een bekende Schiedammer het startschot geven voor de loop door en om de wijk. Iedere deelnemer ontvangt een exclusieve herinnering. Inschrijven voor de loop kan vanaf 12.00 uur die dag op het Geuzenplein en in de voorver koop bij de Bondsspaarbank en de winkeliers. Kosten jeugdloop ƒ3,-; 3, 5 en 10 km f 4,- (tijdens de loop 1,- hoger). Nadere informatie via tel.nr. 4712669. Nadere informatie over alle aktiviteiten zal nog verschij nen in de dag- en weekbladen. Programmaboekje Op dit moment wordt de laat ste hand gelegd aan het sa menstellen en produceren van het nieuwe programmaboekje van het Dienstencentrum. Half augustus is het boekje klaar en kan iedereen een exemplaar komen halen. Ook kan er opgebeld worden waar na het opgestuurd wordt. In hét programmaboekje staat het volledige aktiviteitenpro- gramma van het Dienstencen trum: informatiebijeenkom sten, aktiviteiten zoals gym nastiek, volks- en stijldansen, yoga voor ouderen, ontspan ningsmiddagen en -avonden, bingo en aktiviteiten rond de feestdagen. Daarnaast staan er gegevens in over voorzieningen voor oude ren: gezinszorg, kruisvereni ging, maaltijdbezorging, maat schappelijk werk, enz. Ook de verschillende vrijwilligersor ganisaties hebben een plaatsje in het boekje: huisbezoekdien sten, ouderensociëteiten, bu renhulp. Het boekje is vooral gericht op de wijk Schiedam- Noord. Dienstencentrum de Woud hoek, Heyermansplein 35, tel. 4709555. Wisselbibliotheek Sinds een paar jaar is de kol- lektie van de bibliotheek in het Dienstencentrum aange vuld met een wisselkollektie van de Openbare Bibliotheek. Ieder half jaar wordt deze kol- lektie vernieuwd. In juli is dit nu weer gebeurd: nieuwe boe ken, nieuwe titels, veel groot- letterboeken en informatieve boeken. Alle ouderen die uit gelezen waren, kunnen nu weer vooruit! Dienstencentrum de Woud hoek, Heyermansplein 35 op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.00 tot 11.00 uur. De Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord nodigt wijkbewoners uit hun visie en of ervaringen m.b.t. het wonen en leven in Schiedam Noord te fotograferen, te filmen (video of 8mm) of op een andere ma nier „in beeld" te brengen. (Tekeningen, wandkleden enz.) Op 13 september zullen alle inzendingen tentoongesteld worden, tijdens de open dag in de Blauwe Brug. Het publiek zal gevraagd worden de inge zonden foto's, dia's, films en andere beeltenissen te beoor delen (per categorie). De meest aansprekende inzen dingen zullen een maand in de Blauwe Brug blijven hangen en vertoond worden en de ma kers ontvangen een kadobon. Inzendingen uiterlijk 9 sep tember afgeven bij de SSSN, Bachplein 590. Nadere infor matie kunt u vindén bij de fo tozaken in de wijk, in de Blau we Brug en via nr. 4702207. Vismaaltijd Op donderdag 14 augustus wordt de jaarlijkse vismaaltijd georganiseerd in het Diensten centrum. Dit jaar wordt de maaltijd niet gekombineerd met een viskonkours, omdat er geen mensen zijn, die dat op dit moment kunnen en willen organiseren (hopelijk volgend jaar wel weer!). De vismaaltijd gaat dus wel door en tot en met maandag 11 augustus kunnen mensen zich aanmelden voor deze maaltijd. De maaltijd bestaat uit twee broodjes vis (haring, panha ring, lekkerbekje, scholfilet of makreel) en een drankje. Kos ten ƒ5,-. Dienstencentrum de Woud hoek, Heyermansplein 35, donderdag 14 augustus om 15.00 uur. Biljarttoernooi Het Dienstencentrum heeft sinds kort de beschikking over twee nieuwe biljarts. Met een apart inwijdingstoernooi zul len deze biljarts officieel in ge bruik genomen worden. Dit toernooi wordt gehouden in de maand september op een aan tal dinsdagen en donderdagen. Wie mee wil doen kan zich tot en met vrijdag 22 augustus op geven aan de balie van het Dienstencentrum, Heyermans plein 35; het inschrijfgeld be draagt 2,50 per persoon. De Bewonersvereniging „van Beethovenflat" Seniorensoos begint weer aan het wintersei zoen met een nieuw program ma. Wij starten hiermede op woensdag 10 september a.s. en wel met een open dag 's mor gens om 10.00 uur. Tijdens deze dag kunt u zien welke ac tiviteiten er zijn en nog zullen komen, zoals bejaardengym- nastiek, bloemschikken, sjoe len, diverse kaartspelen, enz. Deze open dag zal besloten worden met een gezellige bin go-avond. Houdt deze dag vrij en kom eens kijken, er zal be slist iets voor u bij zijn. Ook hebben wij een klaverjas- club en wel elke maandag van 14.00 uur tot ca. 16.30 uur. U kunt zich hiervoor opgeven bij de heer J. van Schie in de re creatiezaal van de flat aan het van Beethovenplein. Op 11 no vember a.s. hebben we weer onze traditionele bazar. Tot ziens aan het van Beetho venplein. U bent van harte welkom. Het Bestuur Vrijdag 1 augustus keerden 29 kinderen uit de wijk met hun begeleiders, gezond en ge bruind terug van hun vakantie op Terschelling. Een week eerder waren zij, verkleed als jiraten, uit Schiedam vertrok ken om het eiland te verove ren onder luid gezang van hun hratenkamplied. De groep leeft gelogeerd in een tot kampeerboerderij omgebouw de „Oude Reddingbootschuur", gelegen aan de rand van de duinen. Naast allerlei aktiviteiten zo als: het piratenspel, speurtocht. Op vrijdag 22 augustus organi seren de SSSN en de Blauwe Brug een talentenshow in het wijkcentrum. Naast het optreden van plaat selijk talent zal de avond opge luisterd worden door een be kende band. Mensen die menen talent te hebben op welk gebied dan ook, worden uitgenodigd om tot 19 augustus kontakt op te nemen met de SSSN, tel. 4702207 of 4701267. Wij denken aan: dichters, mu zikanten, danser(res)s(en), ko mieken, playbackers enz. in de leeftijd van 12 tot 16 jaar en ouder. Iedere persoon of groep krijgt max. 15 minuten de tijd om een demonstratie van dit ta lent te geven, waar nodig met muzikale ondersteuning. Iedere deelneem(st)er ont vangt een herinnering en de 6 meest ge talenteerden krijgen, naast plaatselijke bekendheid, een optreden aangeboden tij dens de feestavond, ter gele genheid van de open dag, op 13 september in de Blauwe Brug. Stichting Aktiviteitencommis- sie de Blauwe Brug wil ook voor ouderen en alleenstaan den aktiviteiten organiseren in wijkcentrum de Blauwe Brug. Op maandagmiddag 6 oktober organiseren zij een eerste ge zellige middag, waar mensen naar muziek kunnen luisteren of er een dansje op maken, een kaartje kunnen leggen of kun nen sjoelen of gewoon een praatje maken. De middag be gint om half twee. Omdat de commissie enigszins wil weten op hoeveel mensen zij kunnen rekenen verzoeken zij belangstellenden om even langs te komen bij de balie in het wijkcentrum of om even op te bellen voor die tijd, tel. 4701049. Zodra de schoolvakanties weer voorbij zijn, hoopt de SSSN- jongerenwerker, Henk van der Most, weer een breed acti viteitenprogramma aan de jon geren van Schiedam-Noord aan te kunnen bieden. Het doorgaan en het succes van verschillende geplande ac tiviteiten zal echter afhangen van de vraag of er voldoende vrijwilligers meewerken om alles op verantwoorde wijze te laten verlopen. Zo zoekt men b.v. naar perso nen die een enkele middag of avond in de week thee willen schenken in Jeugdhonk WESP (hier wordt geen bier e.d. geschonken). Verder zou de jongerenwerker graag in contact komen met mensen die zich regelmatig zouden willen inzetten voor jongeren van plm. 12 tot 15 jaar, nu nog een vergeten groep. Iedereen die jong van hart is en een beetje vrije tijd over heeft voor de jeugd van Schie dam kan - vrijblijvend - met de SSSN-jongerenwerker tele fonisch contact opnemen, tel. 470.1267, b.g.g. 471.2234 óf 470.2207. Ook ouderen, haanlozen WAO'ers zijn van harte wel kom! Bibliotheek, Bachpl. 589, 4708320. Dienstencentrum De Woud hoek, Heyermanspl. 36, 4709555. (Aktiviteiten voor ou deren en informatie over voorzieningen). Kruisgebouw, Bachpl. 588, 4706177. Wijkcentrum De Blauwe- Brug, Bachpl. 590, 4701049. Aktiviteitencommissie, Blau- we-Brug, 4701049. (Informatie over aktiviteiten, kursussen, burenhulp). SSSN Bachpl. 590, 4702207, 4701267. (Informatie over be wonersverenigingen, jeugd en jongerenwerk, oppascentrale, kursussen, hulp en informa tie). Winkeliersverenigingen: Spaland 4713303 De Kethel 47041222 Woudhoek 4705470. douanespel en een sportdag waarbij een échte zeephelling het klapstuk was, hebben ze kunnen genieten van de prachtige natuur en de rust (weinig autoverkeer) op het eiland. Het Terschellinger strand was een favoriete plek, vooral toen daar laat op de avond een kampvuur voor hen werd ge stookt. Het weer was prachtig, het eten viel best mee en het „slapen" viel best tegen. Moe, maar met een „schat" aan er varingen keerde iedereen huiswaarts. De beperkte openstelling ge durende de zomerperiode van Jeugdhonk Wesp blijkt slechts „stilte voor de storm" te zijn geweest. Vanaf 15 augustus biedt het SSSN-Jongerenwerk een zeer gevarieerd programma-aanbod waarin vrijwel alle jongeren wel iets van hun gading kun nen vinden. Enkele voorbeel den: - Jeugd-disco Op vrijdag 15 aug. is er van 19.00 tot 21.00 uur een werve lende Jeugd-Disco voor 12- tot 15-jarigen in de grote zaal van Wijkcentrum „De Blauwe Brug". Uitsluitend onder 16 jaar heeft men toegang en er is geen bierverkoop. Het geheel staat onder leiding van Arjo, een discjockey van het beken de „Henk Post-team". De leeftijdsgroep 12- tot 15-ja- rigen wordt vaak over het hoofd gezien maar de SSSN wil ook deze jongeren iets kunnen bieden. Als deze Jeugd-disco een succes wordt zullen er in de toekomst nog veel meer activiteiten volgen. Wie een helpende hand wil reiken kan ons bellen! - Noor der-me idensoos Op woensag 27 aug. gaat om 19.30 uur in Wijkcentrum „De Blauwe Brug" de Noorder- Meidensoos van start. Elke 14 dagen kunnen meisjes in de leeftijd van plm. 15 tot 18 jaar met elkaar thema-avonden or ganiseren, creatief bezig zijn of gewoon gezellig met elkaar praten. Drie vrijwilligsters be geleiden de soos. - Excursie naar Walibi. Zaterdag 30 aug. gaan de jon geren uit Noord weer samen op stap. Deze keer is België het reisdoel. Eerst bezoekt men het bekende pretpark vValibi, daarna gaat men nog enkele uren stappen in Ant werpen. Tot 20 aug. kunnen jongeren zich aanmelden bij de SSSN-jongerenwerker. Deel name kost 35,- p.p. Haast je, er zijn nog maar enkele plaat sen beschikbaar! - Jongeren-fitness Wekelijks kunnen jongeren van plm. 16 tot 17 jaar met el kaar trainen in „Fitness-Cen trum Groenoord". We begin nen vrijdag 22 aug. om 20.30 uur. Omdat er maar een be perkt aantal plaatsen beschik baar zijn en weten dat de be langstelling groot is dienen be langstellenden zich tijdig aan te melden bij Henk, de SSSN- jongerenwerker, tel. 4701267. Beste wijkbewoners Voor u ligt een informatiepa gina voor en door bewoners uit Schiedam-Noord. Met steun van de winkeliersvere nigingen in de wijk, is het mo gelijk geworden een pagina te vullen met informatie die spe ciaal voor uw wijk van belang is. Informatie van diverse wijkor- ganisaties, waaronder bewo nersverenigingen, vrijwilligersorganisaties, kul- turele en maatschappelijke in stellingen, maar ook andere informatie van belang voor uw wijk. De redaktie bestaat uit verte genwoordigers van diverse or ganisaties in de wijk. Heeft u ideeën of nieuws voor deze pagina, neem dan kon takt op met de SSSN, tel. 4702207.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 9