Couture Bouwina 0 JAM Vs 'portief bekeken 1 ffle Djuttaerii De (antoefn. Podium vol vaders 1. MODEVAKSCHOOL COUPEUSE Zwemvierdaagse De Griekse avond B I S T R 0 Kent u De Achterhoek, Spanje, Italië? Kortom welke vakantie u ook kiest, een adres vindt u zeker in onze vakantie rubriek DE RANDSTAD UIT ■NIH DRANK-EN HORECAVERORDENING L.P. voor Amnesty International j Jubileum Niemand verliest HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1986 PAGINA 13 opleiding voor Uitgebreide documentatie op aanvraag. Telefoon 4710690 J. Oreliosingel 209, Schiedam. m Café Paragon wordt dit jaar gehouden op 16 augustus 1986 Gratis Griekse wijnen Griekse Grieks gedistilleerd hapjes tegen verlaagde prijzen T.S.F. Maand augustus Nico en Joke Capellen AIR-CONDITIONED ill liliil GEMEENTEBESTUUR VAN SCHIEDAM SCHIEDAM Aan de balie van Novotel Schie dam, kan je rustig met buitenlands geld betalen, maar recht ertegenover staat een welvoorziene lego-tafel. Het menu van het restau rant is opgesteld in vier talen, maar naast buitenis sige specialiteiten is er ruime keus uit kindvrien delijke lekkernijen. ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING WATERWEG NOORD Volgend jaar maart krij gen opnieuw twee Neder landers de kans mee te doen aan de Caiflel Trop hy. Dat zal moeten gebeu ren op het schitterende Afrikaanse eiland Mada- gascar in de Indische Oceaan. Daar speelt d» Camel Trophy 1987 zich straks af. Wie zich een winnaar voelt en zich aan het stuur van de nieuwe Range Rover Turbo Diesel wil bewijzen, moet zich nu inschrijven. Bij de dit jaar gehouden Camel Trophy, die werd gehouden in de binnen landen van Australië was Rob van Leeuwen uit Maassluis één van de deel nemers. RANDSTAD EDITIES De Sportraad organiseert in Bad Groenoord van maandag 18 t/m donder dag 21 augustus de jaar lijkse nationale zwemvier daagse. Het is de bedoe ling om gedurende vier avonden telkens een af stand van 500 meter te zwemmen, dus in totaal 2.000 meter. Voor kinde-' ren t/m 10 jaar bestaat de mogelijkheid om per avond 250 meter te zwemmen, dus totaal 1.000 meter. De af te leggen afstand behoeft niet zonder onder breking te worden ge zwommen. Men mag tus sentijds uitrusten, doch het water niet verlaten. Voor de zwemvierdaagse is Bad Groenoord openge steld van 17.30-20.00 uur. Gedurende deze uren kan men starten voor de te zwemmen afstand. Oude ren wordt aangeraden niet te starten tijdens de „pie kuren" maar wat later (rond 19.00 uur). Ook bij slecht weer gaat het zwemmen gewoon door. Het water is verwarmd. Kan men niet alle dagen, dan is het mogelijk om één avond dubbel te zwem men, met uitzondering van de maandagavond. De deelnemerskosten zijn in de voorverkoop t/m zon dag 17 augustus 5, Met ingang van maandag 18 augustus 6,leder een die de zwemvierdaag se volbrengt ontvangt een bronzen, zilveren, gouden of gouden medaille met cijferinscriptie, al naar ge lang het aantal keren dat men heeft deelgenomen. Bij het in ontvangst nemen van de medaille op de laat ste avond moet de laatst- gehaalde medaille worden getoond. Alleen de laatste avond worden er medailles uitgereikt. Deelnemers kunnen een inschrijfformulier afhalen bij de kassa van Bad Groenoord, Zwembad Zuid of het VVV-kantoor. Op deze adressen worden dan de deelnemerskaarten uit geschreven. Bewaar deze kaart goed, want elke avond dat men deelneemt moet deze „watervaste" kaart worden getoond. Op het terrein van Bad Groenoord worden elke avond tijdens de zwem vierdaagse nevenaktivitei- ten georganiseerd. Don derdagavond zijn er diver se kermisachtige attrakties aanwezig. Ook zijn er op het terrein de laatste avond bloemen te koop. Alle deelnemers ontvangen extra een leuke herinne ring ter gelegenheid van 100 jaar drinkwaterleiding Schiedam. Het geheel wordt georga niseerd door de Sportraad voor de gemeente Schie dam in samenwerking met de Schiedamse Reddings brigade, S.Z.C., de Water vrienden en de Stichting Zwembaden Schiedam. Voor nadere inlichtingen kan men terecht: Bureau sportzaken, tel. 260500 toestel 287. Wethouder L. A. Hafkamp zal maandag avond bij de start aanwe zig zijn. Rotterdamsedijk 266a Aanvang 20.00 uur ÏS/x: 'W:i: Novotel ook in voor Schiedammers W. Reimers: „Schiedam is niet zomaar een flutgemeente". De wedtrijdleiding van de clubkampioenschappen van TSF, bestaande uit Peter de Leede, Bob Beijer, Peter van Lingen, Joke Janse en Jan Bo- kelman zal in de periode van zaterdag 16 t/m zondag 31 au gustus weinig rust gegund worden, omdat in die dagen in een hoofd- en troosttoernooi 540 tennispartijen gespeeld worden. Geert Olthof heeft de leiding van het jeugdclubkam pioenschap waarvoor in de zelfde periode bijna 100 wed strijden verspeeld moeten worden. Op het tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaan worden de wedstrijden in en kel- en in alle dubbelvormen bij de senioren gespeeld in drie categorieën. In groep III spe len alle niet-competitiespelers en speelsters, in groep II com petitiespelers en speelsters van de lagere teams, terwijl in groep I naast de C-spelers en speelsters ook leden van de hoogst spelende competitie teams zijn ingedeeld. Bij de dames gaat Karlijn Bok- kers als eerstgeplaatste speel ster het toernooi in en heeft de wedstrijdleiding, nu Marjan Huysert door verhuizing niet meespeelt, Annet Hengst een finaleplaats toegedacht. Bij de heren gaat Peter van Lingen proberen zijn titel te prolongeren. Als respectieve lijk 2e, 3e en 4e zijn geplaatst Wim Gouweleeuw, Martin van Vliet en Rein Hengst. Als omlijsting zal op zaterdag avond 23 augustus een disco avond plaatsvinden, terwijl als afsluiting van het toernooi, de finales staan voor zondag 31 augustus gepland, op zaterdag avond 30 augustus een feesta vond gehouden zal worden met het duo Flash Back. Voor een romantisch diner voor 2, maar ook voor 'n bruisend feest van Bourgondisch of Breugheliaans tot aan Mexicaans of Caribbean! nieuwe menukaart met zonnige gerechten uit diverse vakantielanden. Zuidvliet 12, Maassluis Tel. (01899)-10635 of 11498 Reserveren gewenst De gehele week vanaf 17.00 uur geopend, behalve dinsdags. Onbeperkte parkeergelegenheid Burgemeester en wethouders van Schiedam; gelet op artikel 1.4 van de Drank- en Horecaver- ordening en de op 17 november 1981 vastge stelde Regeling met betrekking tot aanvragen „vestigingsvergunningen" en de bezwarenpro cedure ingevolge de Drank- en Horecaver- ordening; maken bekend dat bij hen de hierna vermelde aanvragen inge volge het bepaalde in de Drank- en Horecaver- ordening zijn ingekomen: 551. van de heer A. van Toor ten behoeve van de exploitatie van een snackbar in het pand Gordonstraat 4: 552. van de heer J. de Regt ten behoeve van de exploitatie van een bistro in het pand Sin gel 167: De aanvragen en de andere ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie, afdeling Alge mene en Burgerzaken, 's-Gravelandseweg 567 te Schiedam, ter inzage en wel tot 13 september 1986 elke werkdag van 08.30 uur tot 15.30 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen één of meerdere aanvragen kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht en dienen te worden gezonden aan de chef van de afdeling Algemene en Burgerzaken van de se cretarie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (bij bureau Algemene Zaken, tel.nr. 010-732111 toe stel 291), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden in gebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvragen tussen het bevoegd gezag, de aan vragers en de overige aanwezigen. Schiedam, 15 augustus 1986 Burgemeester en wethouders van Schiedam, de secretaris de burgemeester De riante tuin, met zwembad, rondom het hotel, zou in luxe reisfolders niet misstaan, maar buurtbewoners zijn er net zo welkom, als gasten uit verre streken. „We zijn niet anders dan het café op de hoek. Alleen ver huren we er kamers bij. Als je thuis oppas hebt en sa men de hort op gaat, kun je hier rustig 's avonds een borreltje komen drinken. We zijn internationaal ge richt, maar hebben wel dege lijk een funktie voor onze stadgenoten." Nog maar krap een maand ge leden verliet W. Reimers het Novotel in Amsterdam om di- rekteur bij hetzelfde bedrijf aan de Hargalaan te worden. Nu al voelt hij zich in zijn nieuwe werkplaats als een vis in het water. Een van de eerste dingen die hij deed was de naam van zijn hotel levensgroot op allerlei sportvelden - toch vaste ont moetingspunten - hangen. Als het aan hem ligt wordt het Novotel het vaste adres van nog meer Schiedammers. „We zijn heel bewust kindvriende lijk. Dat heeft grote gevolgen voor de sfeer, maar ook voor prijzen op de menu-kaart. Ik heb zelf twee opgroeiende jongens en weet dus wel zo'n beetje wat er allemaal bij komt kijken. Ouders kunnen hier rustig natafelen, mogelijkhe den genoeg voor de kleintjes om zich te vermaken. Naast natuurlijk het kinder menu, kunnen er van alle maaltijden halve portie's be steld worden." „Dit soort voorzieningen zijn vooral voor de gasten uit eigen stad in het leven geroepen." Tekenend voor de goede ver standhouding tussen Schiedam en het Novotel, noemt de heer Reimers de viering van het tien-jarig jubileum: we heb ben eerst uitgebreid met kin deren hier uit de stad gefeest. Eind augustus doen we dat pas met onze vaste gasten en rela- tie's. We proberen al onze aktivitei- ten ook zoveel mogelijk op het Schiedamse te richten. De drukker, de wasserij, de bloe- menzaak, we zoeken ze het liefst in eigen omgeving. Hotelgasten, die hier soms een half jaar verblijven, willen wel eens iets anders proeven, dan onze keuken. Als het even kan, wijzen we ze de weg naar naburige horeca-gelegenhe- den." De laatste paar maanden is het Novotel van top tot teen opge knapt. De bruinige sfeer van de 70-iger jaren is verdwenen, ervoor in de plaats kwamen rose en bordeaux-tinten. Lo geerkamers, maar ook de grote en kleine zaal voldoen weer helemaal aan de modernste in terieur-eisen. Als er op bruiloften of partijen een bepaalde omzet wordt ge haald is de huur van de zalen zelfs gratis. Het tien-jarig jubileum van Novotel wordt gevierd op donderdagmiddag 28 augus tus. Bij die gelegenheid kun nen gasten en relatie's ook kennis maken met de heer Reimers, en afscheid nemen van zijn voorganger de heer Mijinke. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Ten bate van Am nesty International is een L.P. uitgekomen waarvan de liedjes voor het meren deel werd geschreven door Bob van Vliet van het or kest Mustang uit Schie dam. Hij nam ook de muzi kale begeleiding op zich, terwijl deze L.P. is opgeno men in de M. en M. studio te Arnhem op Watch label. Op deze L.P. maken ar tiesten uit de regio Rotter dam hun platendebuut. Aan deze L.P. werken mee: Uit Vlaardingen Rita Young (Las Palmas); Alberto (Eve ry time you look at me); Upside Down (Your Won- derfull). Uit Schiedam Hans Stolk (Als een speel bal); Lord Peter Wimpy (Let the Sunshine in). Uit Spijkenisse Mike Lancell (You are my love). Uit Gou da Freddy Memphis (Een zaam). Uit Rotterdam Sen se (Everyone needs); Frank Bay (Sitting and Thinking); Henk Rademakers (Take that Ring); Ed Blok (Come closer to me); Jo-Ann (Sla je arm om me heen). Alle artiesten hebben be langeloos aan deze L.P. meegewerkt. Het ligt in de bedoeling van platenmaat schappij Watch om deze L.P. jaarlijks uit te gaan brengen en intussen heb ben reeds 3 medewerken den aan deze L.P. een ei gen platencontract aange boden gekregen voordat de plaat uit is. Het publiek krijgt de kans om met deze artiesten kennis te maken, want op woensdag 20 augustus wordt met een feestavond deze l.p. ten doop gehou den in zaal Middelhuyse Koninginneweg 403 te Vlaardingen, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegangsprijs is 5,- en de baten van deze avond zijn wederom voor Amnesty International. Kaartverkoop aan de Zaal en Telefonische voorver koop 010-4731399. SCHIEDAM Zondagavond rond een uur of negen treedt in café Podium op de Lange Haven na een afwezigheid van tien jaar de Quibus-huis-band op. Voor deze speciale gelegen heid heeft de groep haar naam veranderd in Podium-huis band. Aan de bar zal hun Quibus el pee die negen jaar geleden van de pers rolde, voor een tientje te koop zijn. „Wel moet de, in ludieke hoes gestoken, plaat meer als histo risch document, dan als een muzikaal hoogstandje be schouwd worden", waar schuwt café eigenares Hilly van te voren. Dat gaat niet op voor de klan ken die onder andere Peter Frings en Piet LeBlanc hun instrumenten ontlokken. „Ze zijn allemaal vader, maar drummen nog als de besten", aldus Hilly. Het is de bedoeling dat zon dagavond een nieuwe serie open podium's op de Lange Haven wordt ingeluid. Piet LeBlanc en Peter Frings signeren zondag hun LP in Podium. Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611 Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: R. J. v.d. Berg, Boterstraat 76, tel. 4264062. Alleen op het spreek uur zaterdag en zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dage lijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-4731161 9.00-03.00 uur be reikbaar. Voor hen in geeste lijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 4731344. vanaf 135.- Assurantie financieringsbureau SCHEPER Lange Haven 102 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Woonhuis: 0,90 per 1000,- 1,10 per 1000,- inclusief dubbel glas Inboedel: 2,20 per 1000,- e.r. 50,- 2,80 per f 1000,- inclusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Schiedam - tel. (010) 4262638 Camel Trophy in Madagascar Voor dit soort problemen komen de deelnemers in Madagascar te staan. Duizend mijl Camel Trophy in een .exotisch land waar kli maat en landschap dit onver getelijke avontuur de allure geven van een unieke presta tietocht. Een uitzonderlijke combinatie van plezier én ont beringen die doorzettingsver mogen, inventiviteit én team spirit van de deelnemers ver eist. Individualisten kunnen het vergeten. Hoe verschillend ook van karakter, alleen een twee-eenheid kan deze uitda ging aén. De aan de Camel Trophy deel nemende teams komen uit Ne derland, België, West-Duits- land, Engeland, Frankrijk, Zwitserland, Spanje, Italië, Turkije, Japan, Brazilië, de Canarische Eilanden, de Vere nig ie Staten en Maleisië. Win naar is het team dat onderweg in de klassementsproeven de meeste punten vergaart. Maar niemand verliest, want de uit eindelijke opgave is met z'n al len het eindpunt halen. Een prestatie van de bovenste plank, die alleen door samen werking bereikt kan worden. Door de hoge ligging kent het bergachtige Madagascar rela tief zeer wisselende tempera turen. De passaatwind voert het gehele jaar door vochtige, onstabiele lucht aan, waardoor de neerslag (meer dan 2500 mm per jaar!) zowel in hoe veelheid als in duur sterk va rieert. De statistieken wijzen verder uit, dat Madagascar vooral in de eerste twee maanden van het jaar wordt geteisterd door cyclonen. Niet veel later wringt het konvooi zich door de jungle van het op drie na grootste eiland ter wereld. De Camel Trophy '87 ontloopt waarschijnlijk net de cyclonen, maar treft ongetwijfeld altijd nog de gevolgen daarvan. De inschrijfformulieren voor de achtste Camel Trophy zijn verkrijgbaar bij de sigaretten- winkelier. Uiterlijk vóór 1 de cember moeten de aanmeldin gen verstuurd zijn. Iedere be zitter van een rijbewijs kan zich inschrijven. Meedoen is gratis. De reiskosten worden betaald en voor het Neder lands team staat in Madagas- or de Range Rover Turbo Diesel startklaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13