Koperen jubileum wordt uitbundig gevierd wL L.O.S. ambitieuze stichting Raadscommissie spreekt diepe afschuw uit In't kort ƒ16,75 Weekmenu 39,50 gratistTA Prestatie Jeugd Gezellig Reden Gratis £dfc LEENAlTKtps™ P^HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1986 PAGINA 3 door Arne van der Zande SCHIEDAM „Re creatie staat hoog in ons vaandel", symbo liseert Hans Rom- bouts van T.S.N. (Tennisvereniging Schiedam Noord). Deze tennisvereni ging werd 12V2 jaar geleden opgericht door een zestigtal ten nissers die her en der een baantje huurden om een balletje te kunnen slaan. Zij be sloten om een vereni ging op te richten, met als grote wens een eigen stek in Schiedam-Noord. Voordat het zover was, moesten heel wat gesprekken met de gemeente worden gevoerd, maar uitein delijk zag de stichting Kethelhage het le venslicht en kon worden begonnen met de aanleg van een tenniscomplex in het toen nog polder land zijnde gebied. In februari'82 kon de vereniging die inmid dels was uitgegroeid tot 600 leden het eer ste balletje slaan op het nieuwe complex, dat naast 12 buitenba nen bestaat uit 6 bin nenbanen. TSN kon eindelijk in Schiedam Noord tennissen. Witi De TSN doen. wedstrijdleiding Marion Zijdenbos (links) en Michel Elias, die alles per computer De twee oprichters van Life on Stage. VL AARDINGEN/ SCHIEDAM Vori ge week zag een nieu we stichting het le venslicht: Arnold Wuister en Frank 't Veer richtten de stichting Live on Sta ge op. De nieuwe stichting laat gelijk van zich horen, het organiseert het Plan tage festival tijdens de Brandersfeesten eind september in Schiedam. Dit vroegere jaarlijkse festival wordt op 20 september in ere herstelt. Naast de organisatie van dit festival gaat de stichting zich ook bezig houden met het promo ten, en managen van nieuwe bands. SCHIEDAM Zaterdag middag om drie uur wordt iedere Schiedammer opge roepen om deel te nemen aan een grote demonstra tie tegen discriminatie van wat voor aard dan ook. Het Nieuwe Stadsblad Het ligt in de bedoeling dat deze grote demonstra tie 's middags om half drie vertrekt vanaf het HEMA plein. M Frans van Thienen overhandigt de taart aan de stratenmakers, die het Broersveld opknap pen. SCHIEDAM De Broers- veld-winkeliers zullen blij zijn als de stratenmakers straks hun biezen pakken, daar niet van. Toch bete kent dat niet dat ze die jongens geen warm hart toedragen. '010-4260199 Prijsbrekers en weekmenu van Novo tel Rotterdam-Schiedam voor de week van zaterdag 16 t/m vrijdag 22 augustus 1986 Dagschotel Steak Hacné Moscovite Bij T.S.N. ontspanning en recreatie op eerste plaats Onlangs werd dat 12!/2 jarig ju bileum gevierd met een recep tie. In al die laatste jaren is er heel wat veranderd, de eens zo kale omgeving is volgebouwd met huizen, er is een nieuwe aanvoerweg aangelegd en het ledental is toegenomen tot 800. „We hebben zelfs nog een wachtlijst van 50 leden, maar met het grote verloop onder de tennissers is dat alleen maar een goede zaak. Misschien dat we in de toekomst nog eens willen uitbreiden naar 1000 le den. We kunnen immers nog twee banen erbij maken op de plaats waar ons noodclubhuis heeft gestaan", verduidelijkt Hans Rombouts, publiciteits medewerker bij TSN. „TSN is geen prestatievere niging, bij ons komt de ont spanning en recreatie op de eerste plaats. Dat blijkt ook uit de aktiviteiten die wij het hele jaar organiseren. Aanstaande zondag bijvoor beeld is er een „Dag van de Gulle Lach". Een sportieve dag die het motto mee heeft gekregen van sport en cul tuur. Die dag zullen twee bands optreden en maken we er voor de leden een ge zellige dag van", aldus Hans Rombouts. „Van de 800 leden zijn er 150 jeugdleden, dus regelmatig or ganiseren we speciale dingen, zoals het onlangs gehouden open jeugdtoernooi tot en met 17 jaar. Er deden 76 jongeren mee die een fijne week hebben gehad", vervolgt Rombouts. „We merken binnen de club steeds meer dat er ook behoef te is om prestatietennis te spe len. Afgelopen competitie had den we 33 teams, daarvan werden er 13 kampioen. Ik moet daarbij wel aantekenen dat we op een betrekkelijk laag niveau spelen. Maar door die kampioenen ko men we wel steeds hoger. Het wachten is op de jeugd, tot die gaat doorbreken. Op dit mo ment hebben we geen enkele C-speler, alleen een aantal oud-C-spelers", aldus de PR man van TSN. „Om aan die behoefte van prestatietennis tegemoet te ko men organiseren we van 23 tot en met 31 augustus voor de derde maal het open toernooi", gaat Hans verder. „Dit toernooi", zo neemt wed strijdleider Marion Zijdenbos het gesprek over, „is alleen voor C en D spelers. Dit bena drukt nogmaals het feit dat TSN voornamelijk voor het sportieve speelt. Tijdens ons open toernooi zal het hier dan ook elke avond een gezellige boel worden. Opvallend daar bij is dat wij al in het voor weekend de spelers de sfeer van het toernooi bieden en niet zoals ik op zoveel andere parken meemaakte dat tijdens het voorweekend een saaie boel was. Bij ons is er zeven dagen lang van alles te bele ven. We hebben daarvoor een speciale aktiviteitencommissie die een boekje heeft gemaakt met daarin het hele program ma van deze week," aldus Ma rion Zijdenbos. kan vermaken. Een van onze eigen leden speelt in die band, die weet dus precies wat ten nissers willen", legt Oscar het programma uit. Naast Marion Zijdenbos zit ook Michel Elias in de wedstrijd leiding. Zij zullen samen de 450 deelnemers moeten plan nen die 350 partijen spelen. „Er zijn vooraf altijd wel een paar favorieten. Van onze le den verwachten we veel van Sandra de Veth en Maureen van Ruiven. Bij de herenenkel C gaat Peter Kramer van start als favoriet," vertelt Marion, de wedstrijdschema's bekij kend. „We hebben een geluk, bij ons wordt bijna alles met de computer gedaan en dat scheelt ons een heleboel werk", haalt Marion opgelucht adem, „want er gaat heel wat tijd in zitten". Oscar Kies van deze commis sie komt het één en ander ver duidelijken. „Om te beginnen kan men elke avond hier eten, dat varieert van Indisch, Frans tot de barbecue. Zater dag is er zelfs speenvarken aan het spit, één van onze le den werkt in een slachthuis en zal deze avond verzorgen. Maar donderdagavond moet wat ons betreft de topper worden. Er worden die avond extra veel dubbels gepland zo dat er lekker veel mensen op het park zijn. We laten de partijen niet te laat beginnen zodat de band van die avond, Down Town, naar hartelust het tennispark Plantage festival herleeft de Boer en Paul spelen al samen Afgelopen zaterdag was er een American party ter viering van de nieuw opgerichte stich ting in het Vlaardingse wees huis. Tijdens die drukbezochte party werd gelijk de eerste band die onder begeleiding van LOS staat aan het publiek voorgesteld: Goatspalace. „Wij zien het helemaal zitten met deze jonge band, de beide gita- Zaterdagmiddag demonstratie tegen discriminatie risten Rob Verhoeckx sinds hun dfertiende jaar en ook Maurice Wiegman op drums die er pas bij is, heeft ons volste vertrouwen. Zij zul len ook één van de zes bands zijn die op 20 september op het podium aan de Tuinlaan zul len staan" aldus tweeëntwintig jarige 't Veer. De nieuwe stichting is in het leven geroepen omdat er vol gens de twee oprichters te wei nig aan popmuziek in Vlaar- dingen en Schiedam wordt ge daan. Het zoveelste initiatief, maar volgens beide heren die worden bijgestaan door Frank Maarleveld, zijn zij anders. „Je hebt in Schiedam wel het Po- poverleg, maar dat is door een uit zestien mensen bestaand bestuur zo log dat er niks uit komt. Wij zijn met zijn tweeën dat werkt veel sneller. Het hoeft niet over zoveel ver schillende schijven te gaan bij ons, dat is juist het sterke van ons" aldus" een zelfverzekerd duo. „Ook", zo vervolgt 't Veer zijn verhaal, „willen wij meer optredens in Vlaardingen en Schiedam organiseren, overal waar dat mogelijk is zoals kroegen, zaaltjes. Zo'n stichting kan niet zonder geld, ook daarvoor hebben de heren een oplossing voor ge vonden. „Wij willen subsidie aanvragen bij de Zuid-Hol landse Pop Unie voor de Bran dersfeesten krijgen we een bij drage uit het budget van het feest, maar daarnaast zijn we bezig met een aantal sponso ren, die geld willen steken in ons project. Ook uit het even tueel managen van bands kun nen we geld krijgen, ook de vanavond gehouden party le vert hopelijk wat geld op. We hebben voor deze party ons ei gen geld geïnvesteerd en we hopen dat er zeker uit te ha len. Want in de toekomst pro beren wij er van te kunnen le ven. Op dit moment hebben we beide een uitkering, maar we hopen dat dit zo kort mo gelijk zal zijn" aldus de lange 't Veer. „Ik hoop dat er^tijdens dit gra tis festival zo'n tweeduizend mensen komen kijken. Veel is natuurlijk afhankelijk van mooi weer, dus laten we er het beste van hopen", vult de te vens 22-jarige Wuister hem aan. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon €10-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon '070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. <5)5-86 Het initiatief tot deze demon stratie is genomen door de (ge meenteraadscommissie voor openbare orde. Deze commissie is woensdag middag bijeen geweest om te praten over de aanslag op het Het kerkkoor van de Her vormde Gemeente Schiedam is weer aan het repeteren ge slagen. De repetities worden gehouden op maandagavond tussen 19.45 en 21.45 uur in de Voorhof van de Grote Kerk (ingang achterzijde). Op 3 augustus was P. Koppen hagen voorman tuinaanleg van de afdeling aanleg en on derhoud van de hoofdafdeling plantsoenen 25 jaar in gemeen tedienst. Ter gelegenheid daarvan wordt hem een receptie aan geboden op vrijdag 22 augustus vanaf 16.15 uur in de recrea tiezaal van het stadskantoor in de Emmastraat. Turkse theehuis Serhat aan de Parkweg. Nu komt zo'n raadscommissie zeer zelden bijeen. Zij staat on der voorzitterschap van burge meester Reinier Scheeres en bestaat verder uit de fraktie- voorzitters en /of hun plaats vervangers. De laatste keer dat deze commissie aktfef werd was nu tien jaar geleden naar aanleiding van Turken- rellen in Schiedam. In de besloten commissiever gadering heeft men uitvoerig bij de afgelopen zondag ge pleegde bomaanslag stil ge staan. Na afloop kwam er een ver klaring waarin men de diepe afschuw uitspreekt over deze aanslag. Verder spreekt men de waardering uit over het snelle optreden van de Schie- damse politie. Men wil vooral duidelijkheid wie er nu achter de aanslag zit en arrestatie van de schuldi gen. Taart voor stratenmakers Tenslotte gaat de boel er S vooral dankzij hun ploete- ren onverwacht mooi uit- zien. Want wie had ooit ge- dacht, dat van het altijd wat rommelige Broersveld E zo'n riante winkelprome- E nade te maken zou zijn? E Alle zandhopen en stapels E stenen zijn nog lang niet weggewerkt en nu al rea geren de klanten enthou siast. „Jullie weten alleen nog niet, dat de gemeente straks een riks toegang gaat heffen," roept voor zitter van de winkeliers vereniging Frans van Thienen als hij het zoveel ste complimentje krijgt. Voor hem en zijn collega's is het het belangrijkst, dat het Broersveld er behalve ruimer en mooier ook vei liger op wordt. Wel betekent dat tot eind september voor allemaal even flink op de kiezen bijten in financiële zin. „Gelukkig hebben we een ploeg stratenmakers ge troffen die begrip voor onze problemen kan op brengen," zegt Frans van Thienen. „Moeders met kinderwagens, oudere mensen, ze worden alle maal bereidwillig door de rommel heen geholpen. Er wordt hier niet alleen hard gewerkt - ze liggen zelfs een week vóór op het schema - er kan ook eens een aardigheidje van af. Dat beperkt het ongemak voor de klanten natuurlijk enorm". Geen wonder, dat de Broersveld-winkeliers nu eens wat terug wilden doen. Dinsdagochtend trakteerden ze de hele groep op koffie met taart. Om in het sfeertje te blij ven zat daar wel een mar sepeinen waarschuwings bord op. mtjnéoto wordt bijWcC. Bi) WCC krijgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen. Woermeyer Car Came Nieuwe Mathenesse- straat 15. A? Schiedam \JUL2^ jLID FOCWA J Zaterdag 16 augustus Brochette de Volaille Indiënne Zondag 17 augustus Escalope Hongroise Maandag 18 augustus Dinsdag 19 augustus Mosselsaté met frites en salade Woensdag 20 augustus Gebakken rogvleugel met verse knoflook Donderdag 21 augustus Cotelette Mexicaine Vrijdag 22 augustus Délice Néerlandaise Florentine Gravad Lachs Medaillon de Porc Archèduc Parfait Praliné Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 4713322 GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289. 10.00 uur: ds. J. de Kievit. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: mevr. ds. J. de Ruyter te Nootdorp. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. F. Kalis (gec. dienst). Martinuskerk, geen opgave. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema (gec dienst); 17.00 uur: ds. J. de Kievit. Opstandingskerk, geen opga ve. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, 10.00 uur: geen dienst; 17.00 uur: geen dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. A. K. Wallet, Sliedrecht. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. H. G. Schaeffer, Em. pred. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. G. H. van Kooten, Delft. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. L. de Ru, Schiedam. Evangelisch Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg, zondagslied: gezang 15. Vie ring Heilig Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister; 17.00 uur: ds. G. H. v. Kooten, Delft. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: geen dienst. In de Magnalia Dei- kerk: ds. A. Prins. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: heiligingssa menkomst; 18.30 uur: verbin dingssamenkomst, ol.v. br. G. Tromp. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, openbare le zing. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Is het voor God de tijd de wereld te gegeren? Oud Mathenesse, zondag 17.00. Thema: Koestert U wrok of bent U vergevensgezind? Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Grotelaan, Schie dam. Iedere zaterdag 9.30 uur: ds. A. v. Rijswijk. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland. Eucharistie vieringen: zaterdag 19.00 uur met muzikale omlijsting. Zon dag 10.30 uur m.m.v. het He renkoor Tijdens de viering van 10.30 uur is er kindercrè che in de parochiezaal. Preek beurt: pater J. M. Mahlmann o.p. R.K. Parochie H. Liduina en 0.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 104. Weekend 16/17 augus tus: Hoogfeest van Maria ten Hemel-opneming.Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predi kant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 16 augustus, 18.30 uur: Eucharistieviering. Zon dag 17 augustus, 9.15 uur: Feestelijke Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor 1.H.D. met meerstemmige La tijnse zang); 11.00 uur: Eucha ristieviering. St. Liduina-Kapel, St. Lidui- nastraat 10. Zaterdag 16 au gustus, 17.15 uur: Eucharistie viering (muzikaal verzorgd door het Valerius-koor). Cele brant: Pastoor P. M. Vismans. Predikant: Diaken P. M. Mar tens. Zondag 17 augustus, 12.00 uur: Eucharistieviering. Cele brant en predikant: Pastoor P. M. Vismans. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 17 augustus: Feest van Maria Tenhemelopne ming. Zaterdagavond, 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zondag 10.00 uur: Hoogmis met muzi kale medewerking van het ge mengd koor van „Polyhym nia" Pedikant: E. v. Diepen. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag, 19.00 uur: Eucharistieviering met zangkoor. Zondag 10.30 uur: Hoogmis. Celebrant en predi kant: pastoor J. Hamers. Woensdag- en vrijdagavond, 19.00 uur: Eucharistieviering in de pastorie. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang v.h. Jacobuskoor. Preek: Past. D. Kool. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 8.30 uur Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Preek: Pater J van Schagen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 17 augustus, 10.00 uur: Gedachtenis ontsla pen van de H. Maagd en Moe der des Heren. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 17 augus tus, 10.00 uur: Dhr. E Holder. Dinsdag 19 augustus, 20.00 uur: Dhr. E. Holder. Vrijdag 22 au gustus, 20.00 uur: Dhr. E. Hol der. Zaterdag 23 augustus, 19.00 uur: Dhr. Rens van Ree- nen, Jeugddienst. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zaterdag 16 au gustus te 18.30 uur. Voorgan ger: pater J. F. de Rooij. Oecu menische zondagviering op 17 augustus te 10.30 uur. Voor gangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra. Muzikale me dewerking Elly Meyboom, zang, J. H. Kooy,-orgel

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3