weekendkoopjes bondsspaarbank Cross-fiets avontuur Bij HCC valt de beslissing free-lance medewerk(st)er Sportief bekeken ö&- .0%?- nOl 0°* Een wintervakantie in de zon is een belevenis. Of u uw vakantie wilt doorbrengen op de ski's in de sneeuw of aan de zonnige stranden, de Bondsspaarbank Schiedam biedt u een uitgebreid pakket van mogelijkheden. Ook voor korte uitstapjes naar b.v. Londen of Parijs hebben wij voor u folders klaarliggen. Kom snel eens langs. O „Succesvol" O O Bij u in de buurt is de bank binnen loop* S.V. Schiedam HZP Schiedam Coach Juventus Gebit stuk? VERIftGMEIER TANDTECHNIEK ORANJE Schiedam naar derde plaats P.V. De Vrijheid HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1986 PAGINA 13 De „Rijnmond"- redaktie van Randstad-Edities SCHIEDAM Dè beslis singswedstrijd tussen het Schiedamse Excelsior '20 en het Haagse Quick wordt zondag gespeeld op het terrein van HCC in Den Haag. Maandagavond werd dat beslist door de cricketbond. Excelsior zelf had het Hermes DVS-veld voorgesteld, maar Quick wilde daar niet spelen, dus werd het het terrein aan de Haagse Hoge Hoeklaan. irn miii 1 Tl Schiedam Tel. 010-4260605 U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief 35% V RANDSTAD EDITIES Excelsior en Quick samen bovenaan Erik Gouka aan bat tegen UD een gemakkelijke overwinning voor de Thurlede-brigade. BURGERLIJKE STAND Geboren: Najima d.v. Bouhanouch-El Jafoufi Evelien d.v. Terlouw-van Drimmelen Marlieke d.v. Terlouw-van Drimmelen Eui Y. d.v. Hong-Lee Danny z.v. Roiiers-van der Vlies Roswitha d.v. Shahi-Vlek Denise W. B. d.v. Helderop- Steenbergen Ronald z.v. Heesbeen-Camp- huis Patricia d.v. van der Marel-de Vette Deborah d.v. Kamphues-den Hoed Robbert B. z.v. van der Gaag- Kooke Jente J. d.v. de Jong-Keijser Ricardo z.v. Vons- de Jel Nicky z.v. de Reus-Auf der Haide Jordy z.v. van der Drift-van Rijswijk Sita d.v. Bhugoea-Rosch Milou d.v. Smeets-Schouten Veroniek d.v. Maat-van der Windt Eduard E. z.v. van Velzen- Verdam Jesse d.v. van Dijk-Arons Roxanne d.v. Zonneveld-Bakx Lydwine J. d.v. Koster-Korpel Rilana d.v. Kuiters-Pauw Sven z.v. de Leede-Ham Steven E. z.v. van de Graaf- Willems Ondertrouwd: A. J. van Bijnen 33 en D. L. de Wit 30 (omvattende de bladen Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen en Maaskoerier) Zoekt een hij/zij zal de in Vlaardingen gevestigde redaktie assisteren voor wat betreft de stadsverslaggeve- rij. Van kandidaten wordt inzicht en affiniteit met de huis-aan-huisblad-journalistiek verwacht, terwijl het werken op onregelmatige uren, zoals 's a- vonds en'in het weekend geen bezwaar mag zijn. Reakties, bij voorkeur schriftelijk, aan redaktie „Rijnmond" Randstad-Edities, t.a.v. de heer R. M. van Houwelingen, Postbus 52, 3130 AB Vlaardin gen. Voor telefonische informatie tijdens kantoor uren 010-4344022, na 18.00 uur 010-4265764. Deze beslissingswedstrijd werd nodig omdat er na alle 18 ge speelde wedstrijden twee ploe gen op de eerste plaats stonden met 26 punten. Voor Excelsior dat vorige week door een krappe winst op HBS naast Quick wist te komen was het belangrijk om ook die laatste kompetitiewedstrijd te winnen om zo het kampioenschap te beslissen tegen (direkte) kon- kurrent Quick. Excelsior trad zondag aan te gen de Koninklijke UD uit Deventer zonder de vorige week geblesseerd geraakte Ruud Bakker. Erik Gouka was zijn vervanger. Na een verloren toss begon UD aan bat. Waarbij alleen Cees Ruskamp een goede in druk kon maken met 75 runs. Door het goede bowlen van Rob ter Braak (3 voor 13) en Eric Dulfer (4 voor 10 in 14 1/ 6 over) kwamen de Devente- naren niet verder dan 128 all out. Ruim duizend fanatieke toe schouwers zagen Excelsior het bat ter hand nemen en het openingspaar met Carl Schewe (33) en Erik Gouka (16) een goede opening maken. De twee volgende wickets vielen sneller, Rob ter Braak kwam tot 12 runs en Dennis Gouka mocht na 3 runs de bank weer opzoeken. Met Emmerson Trotman en Garfield Charles aan bat waren het weer de buitenlanders die Excelsior de weg naar de overwinning we zen. Met beide 29 not out kwam de ploeg van Koos Gou ka onder begeleiding van een heuse steelband op een totaal van 131 voor 4 en is een beslis singswedstrijd nodig om een kampioen aan te wijzen. Er was wat lichte paniek toen werd vernomen dat coach Tony Opatha de ande re dag terug moest naar zijn geboorteland Sri Lanka om daar als vlieger zijn land te verdedigen tegen de Tamils, maar maandag regelde hij even dat hij nog een weekje langer kon blijven zodat Ex celsior aanstaande zondag haar trainer/coach niet hoeft te missen. Excelsior maakte dit jaar een erg goed jaar door, niet alleen het eerste team eindigde bo venaan maar ook het tweede team eindigde in de kompeti tie bovenaan zij het echter al leen dat zij zich kampioen mo gen noemen. Nog meer Thur- lede kampioenen vinden we bij de veteranen. Het team on der leiding van Henk de Groot wei '1 Nederlands kampioen. In de laatste wedstrijd tegen stadgenoot Hermes DVS werd dit kampioenschap met een ruime zege (199 all out tegen 143 all out) een feit. Zoals er al eerder vermeld is, is ook het jeugdteam van Ex celsior in het Flamengo toer nooi als eerste geëindigd. Voor Excelsior kan dit seizoen al niet meer stuk. Een nationale titel komende zondag zal een kroon op cricketseizoen voor Excelsior '20 betekenen. J. H. A. Greeve 24 en A. van Klink 22 W. Kok 37 en P. Ouwendijk 30 C. A. Koning 22 en J. M. van Wagtendonk 22 R. P. C. Kroos 25 en N. Voor burg 22 B. M. de Man 25 en B. A. J. Wilson 22 R. M. Prince 26 en G. I. M. van der Bergh 25 A. Strutz 20 en M. J. Fukkink 20 W. W. de Vries 24 en P. W. Blokhuis 18 Getrouwd: D. F. R. Khaïnovsky 29 en J. Terwiel 25 L. Valck 30 en A. van den Bosch 21 F. A. J. Segers 27 en E. M. Kleinhoonte van Os 27 W. E. van Laar 34 en A. Asch 40 C. H. M. Caspers 30 en C. A. de Wolf 23 A. Marks 42 en M. de Vries 33 H. J. Zandbergen 24 en A. Knikman 21 M. Scholman 27 en P. van Lankeren 30 A. P. M. van Mil 24 en J. C. Macdaniel 23 J. F. M. Leermakers 29 C. Bij- loo 22 J. C. Nijs 23 en M. in 't Veld 20 T. J. W. van Mazijk 22 en I. Christen 18 Overleden: D. Zuiddam man 77 H. Hekkema man 69 A. Sem vr. 75 geh.gew.m. G. H. Kühnen M. Krommenhoek man 59 P. C. G. van der Most vr. 60 e.v. L. G. M. Huieen Sledestofzuiger Moulinex de Luxe met krachtige motor van 1000 Watt. - Voorzien van automatisch oprolsnoer. voetschakelaar, stofzakindicator en extra hulpstukken in ingebouwde bergruimte Adviesprijs 325.- Aanbiedingen geldig l/m zaterdag, zolang de voorraad strekt r Wit geëmailleerde pannenserie. geschikt voor gas en elektra Blancheerpan (7 liter) 19.- Fluitketel 19. 3-dlg. nest schalen (14.18 en 22cm 10.- Kookpan 16cm 10 18 cm 11,- en 20 cm 12.- Koekepan24cm 10. en steelpan 14 cm Wandgereedschapsrek bestaande uit: muurplateau (62x35 cm) met ophanghaak- jes. 6 afneembare bakjes Uitklapbaar droogrek. voor balkon- en muurbevestiging Geheel roestvrij Drooglengte ca 18 meter Giftset. Bestaande uit een LCO-dameshorloge mei ballpoint in bijpassende kleur Fotoalbum met 18 zelfklevende bladen Omslag in fraai boommotiet Per 3 stuks 1 ophangrek i7=95r PRIJS M De'WINTER' vakantiegidsen zijn int! M. M. G. Löke vr. 74 e.v. C. Voets D. van der Kemp man 72 Y. Yasar man 54 A. de Jong man 83 H. van der Drift man 74 J. I. L. Asuncion Flordelis vr. 66 e.v. A. Bakelaar D. Ilmer vr. 86 geh.gew.m. J. A. Bruijne C. Westhoek vr. 89 geh.gew.m. G. Smit M. F. T. Brand man 60 E. J. H. Plambeck vr. 83 ge h.gew.m. B. Vis 15 t/m 21 augustus 1986 Geboren Corelia, d.v. Doef-Kohrt Karen C, d.v. Greeven-de Gruil Mare, z.v. Marijnissen-Krom- menhoek Leon A., z.v. Van Bezooijen- Shakespeare Wouer, z.v. Van den Berg-Vol- ders Angelique A. B J., d.v. Hol- thuijsen-de Jonge Wendy, d.v. Assenberg-Struijs Simon P., z.v. Verver-van der Steen Erwin, z.v. Gelens-van Dijke Willem J., z.v. Sodenkamp- van den Hoek Michael J., z.v. De Wit-Baas Anneke, d.v. Van der Wal- Witteman Rosanna M., d.v. White-Cava- nagh Nathalie, d.v. Wijnen-van Dongen Sander, z.v. Mulder-van Kem pen Kirsten, d.v. Van der Knaap- Stolk Mariska, d.v. De Koningh- Toma Naima, d.v. El Jafoufi-Tarrahi Adriana C., d.v. Lems-van de Waal Maijolijn E., d.v. Bos-van Dijk Ondertrouwd A. J. Blokland, 25 jr. en A. Veldboer, 23 jr.; J. A. M. Em mery, 38 jr. en E. Roovers, 30 jr.; E. J. Kool, 27 jr. en R. C. Smits, 22 jr.; W. J. P. Nieuw- land, 23 jr. en A. de Vries, 18 jr.; R. F. van Oostrom, 21 jr. en A. C. M. de Vette, 21 jr.; L. A. Sigmond, 27 jr. en P. A. Zeeuw, 25 jr. Getrouwd R. S. C. Kent, 23 jr. en C. J. Blokland, 22 jr.; W. J. M. Lansbergen, 27 jr. en I. D. Leenstra, 25 jr.; P. T. M. Kerk hof, 25 jr. en E. Paulussen, 23 jr.; A. J. van Kints, 22 jr. en M. Veer, 21. jr.; A. C. J. Robben, 21 jr. en J. C. Krommenhoek, 21 jr.; L. S. Zwanenburg, 25 en J. Bosma, 23 jr.; H. P. H. Nus- teling, 27 jr. en K. Wigleven, 24 jr.; C. G. M. van den Berg, 39 jr. en R. de Deken, 43 jr.; K. Wolthuis, 27 jr. en M. Meijer, 26 jr.; R. de Bruijne, 29 jr. en A. E. M. Reijsbergen, 28 jr.; R. J. F. Janse, 24 jr. en M. I. Koe- lewijn, 25 jr.; IJ. Feenstra, 23 jr. en E. J. B. den Brinker, 24 jr.; C. L. van der Linden, 31 jr. en E. C. E. Ooijkaas, 25 jr.; R. Grandia, 24 en W. E. A. Ver meer, 33 jr. H. J. Nossent, 33 jr. en Y. van der Velde, 33 jr. Overleden A. Lagendijk, vr., 87 jr. G. A. Broeren, vr., 71 jr. e.v. J. G. Oomen M. de Ruijter, vr., 81 jr. geh. gew. met P. Busscher M. C. van Putten, vr., 84 jr., geh. gew. met B, van der Waard H. C. Spaans, vr., 79 jr., e.v. H. Kijne H. van Scheindelen, man, 71 jr- M. M. L. Kuijpes, vr., 70 jr., geh. gew. met J. Pasztjerrik In de uiterste hoek van het Harga-park vond bij de S.V. H.V. Schiedam maandag 18 augustus de opening van het nieuwe voetbalseizoen plaats. Zo'n 60 enthousiaste jeugdle den streden om de APZ wis selbokaal op de jaarlijkse sportdag. Na een harde maar sportieve strijd werd de bokaal met daarbij behorende voet balschoenen in ontvangst ge nomen door C-speler Jaime Eikmans, die daarmee de eer ste speler in de 16-jarige APZ geschiedenis werd die de bo kaal voor de tweede maal wist te winnen. Achter zich liet hij D-speler Kevin Stiefel (nau welijks twee weken lid) die zichzelf de beste pupil toonde en ook een paar voetbalschoe nen won. De Knudde Bokaal werd dit keer gewonnen door Kelvin Soeters die zich de bes te bij de F-spelers toonde. Voor de openingsavond had de jeugdcommissie een grote ver rassing aangekondigd. Iedere jeugdspeler zou namelijk een geel-zwarte Schiedam-tas ont vangen. Momenteel lopen ruim 80 spelers met deze fraaie tas over de voetbalvel den. Graag zouden wij vooral in de categorie 15-16 en 6-11 jaar wat meer jongens met zo'n tas naar de velden zien gaan. Voor meer informatie: John de Bondt (4704616) of mevr. Kerdel (4704761) of op zater dag op het veld, achter SVV in het Harga-park. Met ingang van 25 augustus 1986 fuseren de schaakvereni gingen HZP en Schiedam tot HZP Schiedam. Om aan de nieuwe situatie te laten wen nen is er op maandag 1 Sep tember een open snelschaak toernooi. Hieraan kunnen ook niet-leden, zowel senioren als jeugd, meedoen. Bij die fusie besprekingen bleek dat er slechts één echt probleem was: een clubgebouw vinden dat groot genoeg zou zijn voor de gefuseerde vereniging, betaal baar zou zijn en beschikbaar op maandag (de normale speelavond van beide vereni gingen). Dit probleem is voor lopig opgelost: de gefuseerde vereniging is voorlopig te gast bij Wilton-Fijenoord in de op geknapte Swarttouw villa aan de Nieuwe Waterwegstraat 5. Het is bijzonder prettig dat zo wel het eerste team van HZP als van Schiedam gepromo veerd zijn in de bondscompeti- tie. De gefuseerde vereniging zal het komend seizoen daar om uitkomen in de derde klas se van de landelijke KNSB competitie (primeur in de schaakgeschiedenis van de ge meente Schiedam). De doelstelling is hierbij dui delijk: het eerste en tweede team moeten hur. (gepromo veerde) positie vasthouden en zeker één team moet promove ren uit de derde klasse om tot een betere aansluiting te ko men. Het is daarom niet toe vallig dat bij HZP Schiedam het komende seizoen trainin gen zullen worden verzorgd door maar liefst twee instruc teurs: Cor van Wijgerden gaat het eerste en tweede team trai nen en Hans Scholten gaat het derde tot en met vijfde team trainen. De jeugd heeft twee mogelijkheden: de wat oudere jeugd wordt naar speelsterkte bij de senioren ingedeeld, ter wijl ongeveer 15 jeugdschakers van ongeveer 6-14 jaar een ei gen toernooi zullen hebben dat veel vroeger afgelopen is op die avond. Er wordt gespeeld op maandagavond 1 september aan de Nieuwe Waterweg straat 5, linker zij-ingang, Schiedam. De jeugd speelt van 7-8 uur, de senioren beginnen om 8 uur. Deelname is gratis. Verdere inlichtingen en opge ven bij Frans Groeneweg, Praam 5, Schiedam, telefoon 010-4701215. Het bestuur van Juventus is er toch in geslaagd een trainer/ coach te vinden voor haar eer ste damesteam. Patrick Koop man, afkomstig van fusiepart ner O O zal John v.d. Bosch opvolgen, die het damesteam vorig jaar onder zijn hoede had, maar deze taak wegens SCHIEDAM Jeugdige cross-fietsers blijken in staat tot sterke staaltjes. De 7-jarige Matthijs uit Pijnacker ging zondagmiddag even een eindje crossen en raakte daarbij wel erg uit de koers van zijn ou; derlijk huis. Tegen de avond kwam hij helemaal op het ter rein van FC Nieuwland in het Schiedamse Harga-park te recht. Toch mooi een stukje trappen van zo'n 25 kilometer. Voetbalfans brachten de jeug dige avonturier naar het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat. Zijn hevig verontruste ouders die al eerder via de Rijkspolitie om opsporing hadden verzocht konden hem daar rond een uur of negen weer op komen halen. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-,J0-12-14 Telefoon 4265997-4264140. per liter 15.95 Jonge Piet van Gent per liter 15.95 Bij doos van 12 flessen per liter 1 5.50 studie heeft moeten opgeven. De 26-jarige Patrick Koopman heeft ruim 11 jaar basketbal lervaring, waarvan 6 jaar als trainer. „Er zal met de dames snel en agressief basketball na gestreefd worden, dat condi tioneel op een hoog peil staat," aldus Patrick Koopman. Zelf zal Patrick Koopman dit sei zoen uitkomen in het eerste herenteam van Juventus. A.s. zaterdag 30 augustus heeft Pa trick Koopman zijn „coach-de- buut", als de dames een toer nooi spelen in Maastricht. De Schiedamse softbalsters hebben dit weekend de derde plaats in de eerste klasse inge nomen. Door zelf in Spaarn- woude de volle winst te pak ken en het onverwachte ver lies van Shell op Run'71" staan zij op een verrassende positie" Tegen Spaarnwoude zag het er een tijd slecht uit voor de da mes van Bol en Siebel, in de derde inning hadden de gasten de score geopend, 1-0. Pas in de vijfde inning kon Schiedarg met een antwoord komen. Vj« een honkslag van Marjolijfi Berkhout kon Linda Bol @e gelijkmaker op het scoreboR(J doen verschijnen. In de va gende inning was het weet Schiedam dat een puntje pak te, Sandra Bol passeerde de thuisplaats na een drie-honk- slag van Debbie de Gids. On der leiding van werpster Mar- jolijn Berkhout (6-0-3-1), wist Schiedam de thuisplaat schoon te houden en zo twee punten te pakken. Met nog een wed strijd te spelen is het Schiedam er alles aangelegen om die derde plaats vast te houden. Uitslag wedvlucht Chartres 438 km in concours 316 dui ven. Los om 10.30 uur; eerste om 16.49 uur. De uitslag: 1. G. Breur; 2, 3 en 6. J. v.d. Vijver; 4 en 8. S. van .Pelt; 5. P. van Diest; 7. C. Zantboer; 9. Chr.' Breur; 10. Gebr. Triel. Uitslag wedvlucht Aalst 110 km In concours 224 duiven. Gelost om 12.10 uur, eerste om 14.06 uur. De uitslag: 1, 2 en 10. Baanvinger Wenteler; 3, 4, en 5. Comb. V.d. Vijver; 6. S. van Pelt; 7. G. Breur; 8. Comb, Wijnties; 9. P. van Diest. (\5

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13