ANDER GEZICHT BROERSVELD AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN NIEUWBOUWPLAN GEBIED FABRIPLEIN IN ONTWIKKELING WATERORGEL OP HEMAPLEIN PARKEREN TOEWIJZING Het Broersveld is hard op weg om een ander uiterlijk aan te nemen. Voor de zomervakantie is het eerste deel van de herbestrating al uitgevoerd. Deze maand wordt het werk voortgezet en afgerond. Ruim voor de drukke winkelperiode rondom St. Nicoiaas en Kerstmis zal de reconstructie van het Broersveld klaar zijn. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere infor matie krijgen bij Bouw-en Woningtoezicht, in het Stadskantoor, elke mor gen van 8.30-10.00 uur bij de heer M. W. van der Loo, telefoon 4260500, toestel 188. in het gebied Fabriplein bij v.d. Elststraat/Huijsmansstraat is de gemeente al geruime tijd bezig met de verwerving van de te slopen panden en her huisvesting van bewoners. Dit om de nieuwbouw op de drie lokaties mo gelijk te maken. Met de ontwikkeling van het nieuwbouwplan is inmiddels ook begonnen. De planning is dat in september 1987 met de bouw van deze woningen wordt gestart. PAGINA 2 'T STADSERF ■.fa- P.lf "WJ> o* VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1986 't Broersveld; nog een beetje rommelig, maar binnenkort een héél ander gezicht Voor de bestrating zijn stenen en patro nen gekozen die de straat een aantrekke lijk aanzien geven. Zo worden voor de trottoirs lichtgekleurde stenen toegepast die er al even sjiek uitzien als hun naam (Blanc de Bierges) doet vermoeden. De trottoirs worden trouwens aanmerkelijk verbreed (ca 3.25 meter). De marktkramen kunnen voortaan op de trottoirs staan en niet meer in de parkeer vakken zoals nu. De bestaande bomenrij zal worden aangevuld met een aantal nieuwe bomen zodat ook het groen in het Broersveld goed tot zijn recht komt. Het Broersveld wil zich nadrukkelijk profi leren als een aantrekkelijke winkelstraat. De brede trottoirs dragen daaraan bij en ook parkeermogelijkheden moeten aan wezig zijn. Er moeten parkeerplaatsen zijn waarvan bezoekers kort gebruik kunnen maken. Daarom worden ruim zestig kort- parkeerplaatsen (met parkeermeters) in gepast. Ook op koopavond, wanneer de markt wordt opgebouwd, komen geen parkeer plaatsen te vervallen. Overigens zijn ook in de directe omgeving van het Broers veld voldoende parkeerplaatsen aanwe zig. De rijweg van het Broersveld zal worden versmald tot 4.50 meter. Dat zal geen op stoppingen tot gevolg hebben omdat één richtingsverkeer zal worden ingesteld (van Lange Kerkstraat naar Hoogstraat). Een goede verkeersafwikkeling wordt mo gelijk via het Herenpad richting Broers- vest en via Blauwe Steeg en Baanstraat naar Grofbaan/Baan richting Lange Kerk straat. Voordat die circulatieroute gereed is moet de bestaande situatie hier en daar nog aangepast worden. Zo zal de Blauwe Steeg verbreed worden, maar dat kan pas na sloop van een aanliggend pand. Tot die tijd blijft verkeer in twee richtin gen tussen Herenpad en Blauwe Steeg mogelijk. Het plan is uitgewerkt door de dienst Ge meentewerken in overleg met alle betrok kenen, waaronder de winkeliersvereniging en de bewonersvereniging. Allen streven naar een zo aantrekkelijk mogelijke winkelstraat. Nu heeft iedereen daarbij een bepaald ideaalbeeld voor ogen. Een fraai uitgevoerde bestrating past in dat beeld, maar er hoort natuurlijk nog veel meer bij. Zo hoopten de ge meente dat na de herbestrating meer ei genaar van winkels en woningen hun pan den een opknapbeurt zullen geven. Uit de aan te vragen bouwvergunningen zal blij ken of dat wensbeeld werkelijkheid wordt. De ontwikkeling en verbetering van de binnenstad blijft in elk geval dóórgaan; de vernieuwing van het Broersveld is daar een voorbeeld van. J. J. den Boer voor Bilderdijkstraat 47 a- b; woningen samenvoegen en verbouwen en schuur plaatsen. M. J. Magrijn voor Tuinlaan 56; kantoor In-en uitwendig verbouwen. Schieland Ziekenhuis voor Burgemeester Knappertlaan 25; röntgenafdeling verbou wen. Wilma Vastgoed b.v. voor Willemskade- Hagastraat-Groenelaan; het oprichten van 39 woningen en 1 winkel. G. W. Geelen b.v. voor Gordonstraat; het oprichten van 14 eengezinswoningen c.a. L. de Nooyer voor Van Musschenbroek- straat 24-26; panden verbouwen tot woonhuis met pension. Ter Meuten voor Burgemeester Honnerla- ge Gretelaan 159; magazijn met bedrijfs pand inwendig verbouwen. Stichting Bondsspaarbank Schiedam voor Peter van Anrooylaan 80; verbouwen en vergroten van de spaarbank. L. Meijer voor Vlaardingerstraat 15 ged.; gevel wijzigen d.m.v. het maken van een entree naar het dakterras. Directeur Gemeentewerken voor Franpois Haverschmidtlaan 15; v.m. school verbou wen tot 7 wooneenheden. D. J. Lyons voor Munterstraat 3; het plaatsen van een schutting. Ir. J. W. A. M. Mulder voor Meeuwensin gel 94; het vergroten van de woning door het maken van een keukenaanbouw. Coors b.v. voor Broersvest 93; het wijzi gen van de winkelpui- F. Koelman voor Broersveld 106-108; het inwendig verbouwen van een winkel met magazijn. Aannemingsbedrijf J. v.d. Tempel Zn. b.v. voor Van Heekstraat 37; het uitbrei den van de bedrijfsruimte. P. A. Janse voor Nassaulaan 10a; het ver bouwen en vergroten van de woning. P. A. Janse voor Nassaulaan 10b; het ver bouwen van de woning. De Moei b.v. voor Nieuwe Waterweg straat; het bouwen van een asfaltmengin- stallatie c.a. Van der Stoep Kompagnons Architekten b.v. voor Nieuwe Waterwegstraat; het op richten van een graansilo en het verlagen van de bestaande kraanbaan. Nooit-Gedacht Trekhakenservice b.v. voor Schiedamseweg 170; het oprichten van een bedrijfspand achter de woning. P. C. W. C. v.d. Knaap voor Dr. Nolet- straat 8; het maken van een schuifpui in de achtergevel. Mabon b.v. voor Woudhoek-noord; Deel- plan 3b; het oprichten van 32 eengezins woningen. Directeur Gemeentewerken voor Dam 28- 30-32; het plaatsen van een gemetselde erfafscheiding achter de Oud Katholieke Kerk. Door de stadsvernieuwing in West zal ook deze hoek Van der Elststraat Huysmans- straat van gedaante veranderen. Dit betekent dat het bouwplan in maart 1987 gereed en ingediend moet zijn bij het Rijk. De eerste woningen zijn dan naar ver wachting in de tweede helft van 1988 klaar. Het bouwplan bestaat uit 1 vijfkamerwo ning, 23 vierkamerwoningen, 25 drieka merwoningen en 5 tweekamerwoningen. Totaal 54 woningen. De huren van deze gestapelde woningen zullen variëren van 350,- per maand voor een tweekamer woning tot 525,- per maand voor een vierkamerwoning. Om dit plan met omwonenden en belang stellenden te bespreken organiseert de werkgroep nieuwbouw een informatie avond op maandag 8 september 1986 in de Erker, Aleidastraat hoek Jan van Avennesstraat. Aanvang 20.00 uur. U bent van harte welkom. Op deze avond kunnen omwonenden rea geren op de plannen en kunnen mensen die belangstelling hebben om in de toe komst in de nieuwbouw te gaan wonen zich opgeven. Tijdens de informatie-avond zal de archi tect het plan en de woningplattegronden toelichten en zal iemand van bureau huis vesting aanwezig zijn om de regels bij de inschrijving en de toewijzing uit te leggen. Driekwart van de woningen wordt al voor de bouw aan toekomstige bewoners toe gewezen. Zij krijgen de gelegenheid actief deel te nemen aan de verdere uitwerking van het nieuwbouwplan via deelname aan de werkgroep nieuwbouw. Als u belangstelling heeft voor een wo ning in dit project kunt u zich nu al opge ven. Aanmeldingsformulieren zullen op de informatie-avond aanwezig zijn. Kunt u niet op deze avond komen, dan moet u een aanmeldingsformulier ophalen bij: Bureau Huisvesting 's-Gravelandseweg 567 3119 XT Schiedam. Geopend iedere werkdag van 08.30 tot 15.30 uur. Telefoon: 4732111. De toewijzing van de nieuw te bouwen woningen vindt plaats door bureau huis vesting volgens de algemene toewijzings- regels. Eén van de voorwaarden voor toe wijzing is dat u ingeschreven staat als wo ningzoekende. Is dat niet het geval dan moet u ook een inschrijfformulier invullen. Beide formulieren moeten vóór 1 oktober 1986 worden ingeleverd bij bureau huis vesting. Toewijziging van een woning geeft, onder bepaalde voorwaarden, recht op een nieuwbouwwoning in dit project. U bent echter niet verplicht de toegewezen wo ning te accepteren. Twee dagen lang, namelijk op 27 en 28 september, zal op het Hemaplein een wa terorgel, uiteraard spelend, te bewonde ren zijn. Wie nooit een waterorgel heeft gezien doet er goed aan om één van deze dagen naar het centrum van de stad te gaan. Nog altijd is het spel van opspui tend water op de tonen van een, meestal klassiek, muziekstuk adembenemend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 22