REINIGEN GROND G.T.B.-TERREIN GAAT MET GROTE ZORGVULDIGHEID GEBEUREN INFORMATIE OVER CURSUSSEN BIJ EDUCATIEF CENTRUM KWIJTSCHELDING 0NR0EREND- GOEDBELASTING MOGELIJK FOLIE INFORMATIE INDIVIDUELE OMSTANDIGHEDEN sterf ver ontreinigde grond van het voormalige g.t.b.-terrein schoongemaakt kan worden Met verontreinigde grond moet zorgvuldig worden omgespron gen Vandaar dat allerlei voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Mensen die in het nieuwe seizoen een opleiding of cursus willen gaan vol gen kunnen voortaan bij het Schiedamse Educatief Centrum voor Vol wassenen (ECV) terecht. Bij het centrum is informatie te krijgen over aller lei cursussen en opleidingen, variërend van lees- en schrijfgroepen tot cursussen Engels en politieke vorming. Binnenkort komt de aanslag over 1985 van de onroerend-goedbelastin- qen. Kwijtschelding van deze belasting kan worden verleend als de belas ting niet, of slechts met buitengewoon veel moeite betaald kan worden. Er bestaat geen recht op kwijtschelding. De kwijtschelding moet altijd schrif ten ik gevraagd worden bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Nieuwstraat 193, 3111 AJ Schiedam; bij hem kan tegelijkertijd uitstel van betaling worden gevraagd. Om u een duidelijk inzicht te geven of u wel licht voor kwijtschelding in aanmerking komt, geven wij hieronder een sa menvatting. VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1986 ■T STADSERF PAGINA 3 Eerst een stukje historie. De grond is af komstig van het voormalige terrein van de gasfabriek, tussen Hoofdstraat en Dwars straat in Schiedam-Zuid. Door de gaspro ductie in het verleden is de grond veront reinigd geraakt. Voordat daar in 1984 het startsein is gegeven voor de bouw van een groot aantal woningen, is de veront reinigde grond dan ook eerst afgegraven en opgeslagen aan de Nieuwe Waterweg- straat Dit voorjaar is de aannemer begonnen met de inrichting van een terrein aan deze straat waar binnenkort de thermische grondreinigingsinstallatie opgebouwd zal worden. De schoon te maken grond is op het werkterrein opgeslagen in twee de pots. Dat het karwei zorgvuldig wordt aange pakt blijkt uit een aantal maatregelen. Zo wordt het werkterrein aan de onderzijde afgesloten met een folie waarop een as- faltlaag wordt aangebracht. De folie is be doeld om eventueel vrijkomende veront reinigingen tegen te houden. Op het werkterrein zal de grondreini gingsinstallatie door een overkapping worden beschermd tegen weersinvloeden. Een waterzuivering reinigt het vrijkomen de proceswater. Rond de installatie worden met behulp van keerwanden diverse opslagplaatsen gemaakt. Daar worden de verontreinigde grond en puin en de gereinigde grond en puin gescheiden opgeslagen. Op het terrein komen twee wasplaatsen waar werktuigen, vrachtauto's e.d. wor den schoongespoten voordat ze het ter rein verlaten. Het waswater wordt ook in de waterzuivering gereinigd. Het terrein is zodanig ingericht en afge sloten dat men het niet kan betreden of verlaten zonder de portier/veiligheidsman te passeren. Deze ziet erop toe dat wer kers en bezoekers zich aan de veiligheids- Voor informatie over een cursus kunt u bij de medewerkers van het Edukatief Centrum terecht. „Juist voor dié mensen die vroeger niet naar school konden gaan of hun opleiding af konden maken, is een tweede kans om naar school te gaan, heel belangrijk vin den Marja Hansen, Ineke Hoebink en Henk Tiggelhoven, de medewerkers van het educatief centrum. „Een goede oplei ding kan immers ook betekenen dat er eerder een baan voor je is weggelegd". Het is niet de bedoeling van het ECV om zélf allerlei cursussen op te zetten. „We zien onszelf in de eerste plaats als een soort „Service-station", licht Henk Tiggel hoven, coördinator van het educatief cen trum, toe. „Organisaties die zelf opleidin gen verzorgen, kunnen bij ons terecht voor advies en begeleiding. Je kunt daar bij denken aan begeleiding van vrijwilli gers die taallessen geven, maar ook aan een documentatiebank waar toekomstige cursisten informatie over allerlei cursus sen en opleidingen kunnen krijgen". Het educatief centrum wil proberen om het Schiedamse cursus-aanbod zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Het ECV werkt daartoe samen met een aantal organisaties, waaronder het alfa- betiseringsprojekt, de ABC-Taalcursus, de Stichting Huishoudelijke Voorlichting en de Turkse en Marokkaanse Verenigin gen. Al deze verenigingen organiseren op hun beurt weer activiteiten, zoals taalles sen voor buitenlanders en cursussen exo tisch koken en kleding-maken. Op dit mo ment verzorgt het educatief centrum ook nog zelf een aantal curussen, zoals taal lessen Engels, Turks en Spaans en cur sussen algemene ontwikkeling en reke nen. Ménsen met een uitkering kunnen veel curussen voor minder geld of zelfs gratis volgen. Meer informatie hierover bij het educatief centrum Adres: Educatief Centrum voor Volwasse nen Schiedam, Stadhouderslaan 30, Schiedam, tel. 4268770. Binnenkort wordt de verontreinigende grond maakt. regels houden. Zo moeten laarzen altijd schoongemaakt worden. De gezondheidskundige begeleiding van de werknemers is in handen van de Re gionale Bedrijfsgezondheidsdienst uit Rotterdam. De R.B.G.D. houdt medisch toezicht en bewaakt de werkomstandig heden, ondermeer door het verrichten van metingen. Een veiligheidskundige van het Algemeen Bureau voor Ongevallen preventie en Materieelzaken zal het pro ject begeleiden. De dienst gemeentewerken is namens de gemeente Schiedam nauw bij het werk BS 4 83SSS van het voormalige GTB-terrein schoonge- betrokken. Het werk wordt uitgevoerd door B.V. Aannemingsbedrijf NBM. Op drachtgever is de provincie Zuid-Holland (Dienst Rijnmond). Namens de opdracht gever worden de werkzaamheden bege leid en gecontroleerd door Ingenieursbu reau „Oranjewoud" B.V. Voor meer infor matie over het reinigingswerk kunt u tijdens de werkzaamheden altijd terecht bij de heer S. A. Heida (Oranjewoud) en de heer H. C. Poldermans (NBM), telefoon 4265866. Voor algemene informatie kunt u bellen met Jan Langstraat, voorlichter van de dienst gemeentewerken. doet zich onder meer voor bij sterk wisse lende inkomens, bij het vermoeden van onjuiste opgaven en bij verwijtbaarheid van de betalingsmoeilijkheden. Als u ver mogen heeft, wordt geen kwijtschelding verleend. Daartoe wordt ook de over waarde van uw eigen huis gerekend (dat is de waarde van uw eigen huis vermin derd met de hypotheekschuld). Voor mensen die 65 jaar en ouder zijn, kan echter een bescheiden vermogen buiten beschouwing blijven, te weten: - echtparen 9.200,- - alleenstaanden 4.600,- De genoemde bedragen worden periodiek aangepast. Tevens wordt in het algemeen geen kwijt schelding verleend wanneer: a. wel andere schuldeisers worden vol daan; b. de aanslag door middel van een verre kening binnen enkele maanden kan wor den betaald; c. betaling van de belastingschuld heeft plaatsgevonden meer dan drie maanden voordat het kwijtscheldingsverzoek is in gediend. Nadat u schriftelijk aan de Ontvanger der Rijksbelastingen heeft gevraagd om kwijt schelding van de onroerend-goed belas tingen ontvangt u meestal een formulier met allerlei vragen over uw financiële situ atie. Elk verzoek om kwijtschelding wordt apart bekeken aan de hand van een aan tal richtlijnen. Bij de vraag of u kwijtschel ding kan krijgen speelt uiteraard het inko men een belangrijke rol. Bij de bepaling van dit inkomen wordt gelet op alle (vas te) inkomsten zoals salaris, pensioen en uitkeringen, maar ook op bijverdiensten, kinderbijslag, vakantiegeld, alimentatie etcetera. Daarnaast wordt gelet op de kosten van levensonderhoud, specifieke gezinsomstandigheden, kosten voor huur, premies ziekenfonds of ziektekostenver zekering, hypotheekrente etcetera. Het bedrag dat u overhoudt is het netto-be steedbaar (gezins)inkomen. U kunt in beginsel in aanmerking komen voor kwijtschelding als dit netto-inkomen per maand lager is dan: - echtpaar of samenwonenden 1.320,- - eenoudergezin 1.165,- - alleenstaande met eigen huishouding 860,- Deze bedragen worden voor kinderen die volledig worden onderhouden verhoogd met: - kinderen t/m 5 jaar 100,- per kind - kinderen van 6 t/m 12 jaar 150,- per kind - kinderen van 13 t/m 15 jaar 200,- per kind - kinderen van 16 jaar en ouder 250,- per kind. In bijzondere omstandigheden kan van deze richtlijnen worden afgeweken. Dit Zoals uit het bovenstaande blijkt wordt een verzoek om kwijtschelding niet uit sluitend cijfermatig bekeken. Bijzondere persoonlijke omstandigheden kunnen evenzeer van invloed zijn. Aan de hand van de genoemde richtlijnen kunt u zien of het zinvol is een verzoek tot kwijtschel ding aan de Ontvanger der Rijksbelastin gen te richten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 23