„Wij gingen door de knieën voor de vering" "ETRq Van Rotterdam met de Volendam naar Engeland 'Revolutionair' motorprincipe al voor 1940 in Hazerswoude ontdekt? Echtpaar Duijvenboden koos voor de Austin Metro Beeldschermgeheugen voor Spectrum Kruidenkastje in twee uitvoeringen EXCLUSIEF VOOR RANDSTAD-EDITIES - EXCLUSIEF VOOR RANDSTAD-EDITIES - EXCLUSIEF VOOR RANDSTA randstad-edities" TK 36.86 Primitieve kunst Bskeerd Austin Metro Keurige afwerking Deelbare leuning Rij-impressie van de Austin Metro Wie kent ze? «m lrr i Meeuw Proeven Oorlog Mysteries Ondanks het feit dat hei Heemsteeds echtpaar Duij- venboden gezamenlijk meer dan 120 jaren telt, is kampe ren hun lust en hun leven. Een gezond leven waarin fiet sen en wandelen een promi nente plaats hebben ingeno men, heeft, naar hun mening de benodigde vitaliteit en fy sieke mogelijkheid opgele verd om op 'niet meer zo erg jeugdige' leeftijd een liefheb berij te blijven beoefenen die menig jongere al bij voorbaat rugpijn bezorgt. „Lopen en fietsen doen we nog steeds, maar als we op va kantie gaan pakken we de laatste jaren wel mooi de auto", meldt de heer Duijven- boden. „Elk jaar trekken we er moet de tent op uit. Niet naar die massa-campings, maar liefst naar een vrije kampeer plaats bij een boerderij of zo. Daar is het comfort kennelijk veel mensen te gering, maar da's voor ons juist een van de aantrekkelijke kanten van kamperen". „Niets is zo lekker als een fer me straal water uit de pomp om wakker te worden", beves tigt mevrouw Duijvenboden. Wie denkt dat het echtpaar niet van comfort houdt, heeft het mis. De knusse woning aan een lommerrijke dreef is wel degelijk voorzien van alle ge makken hoewel de woonkamer wordt gedomineerd met vooral „primitieve kunstwerken" van de 2-jarige kleinzoon Rogier. Comfort stond ook voorop bij de keuze van een auto, een keuze die zich begin van dit jaar voordeed. Van die keuze heeft het echtpaar zich be paald niet met een Jantje van Leiden afgemaakt. Het echt paar woont immers ook in Heemstede. „We hebben een heleboel au to's de revue laten passeren", bekent dame Duijvenboden. „Eerst in de krant, daarna van een paar folders en tenslotte door dealers uit te nodigen. De heren hebben ons allemaal meegenomen voor een proefrit en daar is de Metro als gun stigste uitgekomen". Van een keuze uit vijf zijn er op die manier vier afgevallen. Drie auto's werden 'afgekeurd' om dat ze 'veel te lawaaiïg' waren. Terwijl de vierde auto relatief te prijzig werd bevonden. „Die Metro sprak ons meteen al aan", weet mevrouw Duij venboden als de dag van eer- Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Austin-Rover is het grootste Britse automerk, niet zo moeilijk aange zien in de loop der jaren alle Britse merken in één maatschappij zijn on dergebracht, lange tijd British Ley- land geheten, nu bekend als Austin- Rover. Doordat samengaan zijn er heel wat bekende merken verdwe nen zoals Humber, Hillman, Morris, Triumph e.d. Drie zijn er overgeble ven, Austin, Rover en Jaguar. Jaguar is weer geheel zelfstandig gewor den en heeft ook op het cohtinent weer zelfstandige importeurs. Aus tin en Rover horen (nog) onlosma kelijk bij elkaar en gaan dus als Austin-Rover Group de wereld door. We gaan het over die* Austin-Rover- groep hebben, maar zetten nog even recht dat er behalve deze groep en Jaguar nog wel meer Britse merken zijn, denk daarbij aan Rolls Royce e.d., maar qua aantallen stellen die relatief niet veel voor. Austin-Rover is de grootste al heeft dit merk op het Europese vasteland enorme veren moeten laten. Nog steeds gaan de verkopen van Austin-Roverprodukten in Nederland achteruit, al is dat niet meer zo erg als ooit geweest is en zit een kentering er duidelijk in. Maar de Britse auto is veel terrein verloren op het vasteland, voornamelijk veroor zaakt door de grote arbeidsonlusten bij de Britse fabrieken jaren geleden, de veelvuldige naamswisselingen en het verdwijnen van merken, en uitein delijk ook de diverse wanprodukten die in die tijden werden gebracht. Het valt dan niet mee weer een goede naam te krijgen, dat kost tijd. Daar is rust voor nodig op het thuisfront, daar zijn goede produkten voor nó dig, daar is een goede campagne voor nodig. De Britten hebben dat begrepen en doen er veel aan hun imago weer op te vijzelen. Zij hebben zelf samenwerking gezocht met de Japanners, met het technisch hoog staande en exclusieve merk Honda, om de produkten te verbeteren. Zo is die Honda en Austin-Roversamen- werking qua modellenserie bij het merk Rover terecht gekomen, de Ro ver 213 en 216 zijn er voorbeelden van, evenals de binnenkort op de markt verschijnende Rover 800. Aus tin profiteert uiteraard ook van de Brits-Japanse samenwerking, je ziet dat aan de modellijn van o.a. Maestro en Montego en aan de techniek o.a. aan de motoren. De Austinlijn kent de volgende typen: de Mini, de Metro, de Maestro en de Montego; Rover kent de 213 en 216, de 2000 tot 3500 se rie, binnenkort de 800 serie en uiter aard de Land- en Range Rover. De meest bekende Austin is wellicht de Mini, maar toch wordt deze meer en meer overvleugeld door de Metro. Dit model is aanzienlijk moderner en ook ruimer, dus comfortabeler. De Metro beweegt zich dan ook niet in die heel kleine, miniklasse, maar in de (kleine) middenklasse. De Metro start bij 14.995,- en loopt zelfs tot 26.995,- Voor diet laatste prijs krijg je dan wel de MG Métro met de sportieve 1300 Turbomotor voor zeer hoge presta ties. Ook het model is helemaal aan de hoge snelheid aangepast. Meest populair is de Metro 1000 Special voor 14.995,- of de 1000 Surf voor 15.995,-, de 1300 Surf wordt ook veel gekocht en die kost dan 16.795,- prijswijzigingen voorbehou den. I Reakties op of bijdragen aar deze pagina aan redaktie THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Ri|swi|k Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vri|dag) Hans van Veen uit de Abeel- straat 33 in 3329 AA Dordrecht zit met een probleem. Nou is hij de enige niet, maar Hans' probleem verdient enige aan dacht. En wel hierom: Samen met een vriend pro beert heer Hans een reünie te organiseren van een deel van de 243 jongens, 243 meisjes en 181 volwassen begeleiders die in 1945 met de Volendam van Rotterdam naar Engeland zijn vervoerd. De groep die heer Hans en zijn vriend inte resseert is de groep kinderen die na een quarantaine-perio de in het Priory Road Hotel in Cottingham nabij Huil uiteinde lijk werden ondergebracht in Maidenhaid (Berkshire). Om bij gisteren. „De auto ziet er leuk uit en bleek erg stil, ruim, ge rieflijk en snel". „We hèdden het, eerlijk ge zegd, niet zo op die Engelse auto's", vult de heer des hui zes aan. „Maar wat dat betreft zijn we bekeerd, hoor! Het is een fantastisch autootje voor ons twee en we hebben er niets dan lof over. Vooral die gasvering is in één woord fan tastisch!" Het Heemsteedse echtpaar koos voor de Austin Metro L. Een groene met beige bekle ding. De wagen oogt klein, maar dapper. Biedt bovendien binnen een genoeglijke bewe gingsvrijheid. Het echtpaar vindt het interieur 'keurig' af gewerkt en de heer Duijvenbo den heeft zich achter het stuur in een mum van tijd een uitste kende zit weten te verwerven. „Ook na een lange rit ben ik nooit moe. De instrumenten zijn ook in het donker goed te zien en de plaatsing vind ik goed en logisch. De auto stuurt goed en gedraagt zich keurig. Bovendien vind ik 'm nog behoorlijk snel ook. Als het op de grote weg niet te druk is, rij ik 130 voor ik er erg in heb. Alleen mevrouw mijn echtgenote maakt wat rijger.uis als ik boven de 110 kom", ver trouwt de heer deze redactie toe. Aan de uitrusting van de L-ver- sie van de Metro mankeert weinig. De aansteker is er, evenals de wisser/wasser ach terop, het handschoenkastje, kaartenbakken en de sterke achteruitrij-lichten die de heer OiJllNMMP Duijvenboden op menige duis tere kampeerplek al zeer van dienst zijn geweest. Daarnaast is de Metro uiterst zuinig, mak kelijk te wenden en parkeren en heeft de wagen de garage alleen voor een zeldzame on derhoudsbeurten nodig. „Rogier (de kleinzoon, dus) vindt de deelbare achterban kleuning zo enig", blaakt me vrouw Duijvenboden trots. „Dat joch is toch zó bijdehand, hè. Als onze dochter en Rogier wel eens met ons meerijden, kun je hem geen groter plezier doen dan dat smalste deel om laag klappen, zodat hij af en toe de kofferruimte in kan krui pen". Dat in die koffer veel bagage gaat, daarvan is vooral de heer van Duijvenboden overtuigd. „Deze vakantie stonden we in Duitsland met een lekke band. En het reserve-wiel zit dus in de vloer van de kofferbak. Waar de hele kampeeruitrus ting bovenop was gezet..." Onderstaand machinetaalprogramma, geschreven door R.S.J. Nadorp uit Leidschendam maakt het mogelijk om wat zich op een bepaald moment op het scherm bevindt (bijv. een tekening of listing) op te slaan in een daarvoor vrijgemaakt stukje geheugen en later, na andere bewerkingen, wèer op het beeldscherm terug te roepen. Dit in het geheugen zetten en terughalen geschiedt in een fractie van een seconde. Wanneer de data van het programma eenmaal zijn ingevoerd kan het programma d.m.v. NEW/enter gewist worden. Zolang de Spectrum 'onder spanning' blijft staan kan men door het intoetsen van RANDOMIZE USR 58353 (geen regelnummers) het beeldscherm in het geheugen plaatsen. Met RANDOMIZE USR 58365 (ook geen regelnummers) wordt het beeld weer uit het geheugen gehaald. Zo wordt het dus mogelijk een 'geloade' SCREENS op te slaan, te veranderen, op te slaan, enz. Tenslotte kan het uiteindelijke resultaat op de normale manier op de cassette gesaved worden. 10 CLEAR 58352 20 FOR n=58353 TO 58376 30 READ a: POKE n,a 40 NEXT n 50 DATA 17,9,228,33,0,64,1,0,27, 50 DATA 237,176,201,17,0,64,33, 50 DATA 9,228,1,0,27,237,176,201 60 REM geheugen in: RANDOMIZE USR 58353 70 REM geheugen uit: RANDOMIZE USR 58365 door Leo de Ruiter De Austin Metro, de kleine midden klasser van de Austin-Rovergroep, is er in verschillende modellen. Eerstens is daar de carrosserie- vorm in 3 en 5 deuren, ten tweede de motorkeuze, een 1000, 1300 en een 1300 MG en MG Turbo, en tot slot zijn er dan nog de uitvoerings mogelijkheden, de Special, de Surf en Surf Plus, de LS- en de MG-mo- dellen. Met uitzondering van de MG-modellen die helemaal op sportiviteit en snelheid zijn inge steld, verschillen de rij-eigenschap- pen van de diverse Metrotypen niet. Verschillen treden alleen op bij de 1000 cc en 1300 cc motoren. Daar starten we dan mee. De 1000 meet 998 cc, heeft 34 kW/46 PK, een koppel van 73 Nm bij 3250 toeren, een top van 140 km/u, een acceleratie van 0-100 km/u in 19 sec. en een verbruik bij 90 km/u van 1:21,3. De 1300 meet 1275 cc heeft 46 kW/63 PK, koppel 98 NM, top 150 km/u, acceleratie in 16,5 sec., verbruik bij 90 km/u 1:16,7. De MG-modellen hebben alle de zelfde 1275 cc motor echter met hogere compressie, vermogen en koppel, voor de MG 53 kW/72 PK en 100 Nm, voor de MG Turbo 68 kW/93, 116 Nm, deze laatste heeft een top van over de 180 km/u en een acceleratie in 10,5 sec. De Me tro heeft een onafhankelijke wie lophanging rondom met een hydra- gas veersysteem vóór en achter, de wielbasis bedraagt 225 cm, de spoorbreedte voor en achter is 130 en 129 cm, de Ixbrxh is 340x155x136 cm. De stuurinrich ting is van het type tandheugel. De besturing is vrij direct en erg pre cies, een licht onderstuurkarakter is waarneembaar. De bediening is licht, het aantal stuuromwentelin- gen is 3 1/4, de draaicirkel is 10,5 meter. De Metro heeft een positie ve koersvastheid, weinig last van zijwind en wegoneffenheden. Ook in bochten gedraagt de Metro zich goed, uitbreken is er normaliter niet bij. De voorwielaandrijving wordt niet in de besturing gevoeld. De transmissie werkt goed, de bak schakelt soepel, de achteruit is even wennen. De pedaalkracht is gering, de pedalen zijn klein en zit ten dicht op elkaar. De remmen zijn prima met een uitstekend ge scheiden systeem met schijven vóór en trommels achter. De rem weg bij 100 km/u bedraagt slechts 41 meter. Het comfort staat op een redelijk peil, de vering is voldoend soepel en comfortabel, de stoeien en bank zitten goed. De ruimte is normaliter toereikend, voorin wat voetruimte problemen door de wielkasten, achterin wat hoofdruimteproble men voor lange mensen. De afwer king is verder netjes, de uitrusting redelijk compleet. Er is voldoende aflegruimte, ook de kofferruimte valt niet tegen, de achterbank is neerklapbaar De toegankelijkheid is redelijk, bij de 5-deurs modellen uiteraard nog beter dan bij de 3- deurs, hoog blijft wei de instap door de hoge dorpels. De geluids- produktie valt eveneens mee, bij 100 km/u gaf de decibelmeter 73 dBA aan, weinig verschil tussen 1000 en 1300 motor. Tot slot de gewichten, de Metro weegt zo'n 800 kg en mag 460 kg laden en 850 kg trekken, hellingen van 10% kunnen nog met zo'n 1500 kg mas sa genomen worden. te komen van de ellendige oor logsjaren. Van die groep zijn inmiddels 40 adressen achterhaald. Voor de reünie wordt echter nog ge zocht naar de adressen van Petronella Mackenbach, Hen- drika van Meines, Maria Mei ers, Adriana Moerman, Adria- na Molenaar, Dirk van Sprang, Jan van der Ster, Henk van Tuijl en Jozef Spruit. Voorts zoekt het duo naar adressen van kinderen die 6 weken in Cottingham zijn geweest, adressen van begeleiders van toen of mogelijkheden om die op te sporen. Hans van Veen meldt voorts dat een speurtocht langs offi ciële archieven hen geen stap verder heeft gebracht. En dat er ook van Engelse zijde be langstelling bestaat om weer eens met de 'Kinderen van de Volendam' in contact te ko men. Wie wat weet mag schrij ven. Bellen trouwens ook. Hans van Veen is bereikbaar onder nummer 078-162081. KOOKBOEKEN - Koken Is de hobby van L. v.d. Mijl uit Rotterdam. Tevens verzamelt ze kookboeken en recep ten. Tegenwoordig ook die voor dia betici. Dat laatste niet geheel uit hob by maar eigenlijk meer uit noodzaak, maar de collectie is er in elk geval mee aangevuld. Wie aan verdere aan vulling kan bijdragen wordt vriende lijk verzocht te reageren. Schriftelijk aan het adres: Maasland 60, 3075 JW Rotterdam. ELPEE - Ruim tien jaar geleden leen de de heer de Keuning uit Reeuwijk een vijftal elpee's uit die hij sindsdien nimmer heeft weergezien. Eén van de exemplaren ligt hem bijzonder na aan het hart: 'On the street where you live' van Vic Damone. Dat exemplaar vooral zou de heer De Keuning graag weer in zijn bezit krijgen. Terwijl hij zich voor andere elpee's van dezelfde artiest eveneens zeer aanbevolen houdt. Wie wat heeft mag bellen naar I 01829-3120. -■j» üK, Zo'n mooi kruidenkastje in de keuken is niet alleen sfeervol maar ook erg han dig omdat de verschillende kruidenpotjes netjes en overzichtelijk zijn opgebor gen. Het kastje links op de foto (tek.nr. 1182-RE) is ca. 70 cm hoog bij 46 cm breed, met een extra plank voor decoratieve bordjes of een leuke plant. Het kastje rechts (tek.nr. 1184- RE) is ca. 60 cm hoog en heeft aan de onderkant de mogelijkheid om een lepel rekje te monteren. Dit is op de tekening aangege ven. De tekeningen worden kompleet met materiaal- lijst, mallen op ware groot te en duidelijke bouwbe- schrijving geleverd. De prijs per tekening is 8,-. Voor beide tekeningen sa men is bestelnr. 1183-RE en de prijs 15,-. De teke ningen kunt u bestellen döor het betreffende be drag over te maken op po strekening nummer 3567600 van Karweipost, De Meern, onder vermel ding van het bestelnum mer. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de te keningen) per omgaande toegestuurd. We schrijven 1986. De Amerikaanse vliegtuigfabriek Boeing en haar collega Douglas Aircraft Company testen, samen met NASA een revolutionair voorstuwingssysteem voor vliegtuigen, de UDFmotor. UDF staat voor Unducted Fan Engine. De KLM neemt de kop in de belangstelling voor deze nieu we ontwikkeling in de vliegtuig industrie. Een nieuwe motor een nieuw geluid. Beduidend minder, dan de straalmotoren produceren, maar ook goedko per en dus... efficiënter. De Boeing 7J7 kan begin jaren negentig zorgen voor een revo lutie in het luchtverkeer. Dat weet iedereen zeker, nadat Russ Larson, testvlieger, in Ne vada na een eerste vlucht met De eerste proefvlucht (22 augustus 1986) met een nieu we 'revolutionaire' straalmo tor met schoepenbladen aan de achterzijde is vlekkeloos verlopen... Dit is em dan, de Fokker C 1, PH-APL (eerder PH-JAC) met de Dekkerpropellor, gefotografeerd in het „Dekker-hangaar- tje op Ypenburg). ONVOORSTELBAAR DIE TWEE KUNNEN WERKEL'JK OM ALLES RUZIE MAKEN VANAVOND WIL IK NAAR COUNTDOWN K'JKEN.' IK OOK' IK OOK IK OOK/ \K OOK IK OOK! een, van de nieuwe motoren voorziene kist, terugkeert op de landingsbaan. Een nieuw tijdperk, schrijven de kranten. Larson schreef een belangrijke bladzijde in de geschiedenis... We schrijven eind jaren der tig. De molenbouwer Adriaan Dekker is voor zijn molens bezig een ander systeem te ontdekken voor de wieken. Opdat ze meer profijt van de wind zouden kunnen hebben. En het lukt hem. Hij schrijft er een artikel over in het molen vakblad, dat ook gelezen wordt door Antony Fokker. Fokker houdt van molens, en zodoende. Maar Fokker is voornamelijk luchtvaartman, vliegtuigbouwer. Hij kent Dek kers werk en in de uitgave van december 1980 van het blad Histechnica lezen we van de hand van P. J. van der Zanden hoe Fokker aan de molenbou wer uit Hazerswoude vraagt of hij, aan de hand van zijn ont dekkingen voor de wieken, ook eens wil nadenken of en nieuw soort propellor voor vliegtui gen. Dekker ziet daar wel wat in. Voor de wieken van zijn molen heeft hij lang genoeg geëxperimenteerd om aardig heid te hebben gekregen in de techniek. Eh dus slaat hij aan het experimenteren. Piekeren, lezen over aërodynamica, kort om de uitvinder slaat aan het werk. En zoals alle geniale ontdek kingen meestal iets uiterst sim pels ten grondslag hebben, ge beurt dat ook nu. Tijdens een treinreis ziet Dekker meeuwen naast de trein meevliegen en hij ontdekt, dat ze zonder veel inspanning in de lucht blijven. Hij ziet ook, ervaren als hij is met wieken en wind, dat de vo gels handig gebruik maken van de slipstroom van de trein. Tij dens de zweefvlucht verande ren ze minimaal de stand en vorm van de vleugels. En het grote licht gaat hem op. Hij ontwerpt de, wat later be kend zou worden als de Dek- ker-Propellor. Hij maakt een metalen krans met zes op vo gelvleugels gelijkende vinnen. Aangedreven door een naai machinemotor zorgt het in de huiskamer van de dan nog in de Leidse Roodborststraat wo nende familie Dekker het nodi ge kabaal. Erachter komt later nog een tweede krans en als dan blijkt, dat de helse machi ne geen wervelingen veroor zaakt, raakt Anthony Fokker enthousiast. Zo enthousiast, dat hij Colijn mee weet te krij gen voor het verder ontwikke len van de Dekkerpropellor, die op de keper beschouwt niet verschilt met het principe van waar Boeing, Douglas en NASA nu furore mee maken. Er volgen een groot aantal proeven. Adriaan Dekker toont zich een ware uitvinder. Gelo vend in wat hij bedacht heeft en, helaas ook, tegen de stroom critici oproeiend. Toch blijven er mensen in hem geloven. In ongeveer 1932 al komt er via gegoede burgers geld op tafel voor het voortzet ten van de experimenten. Voor de fraaie somma van één gul den komt er de Fokker C 1. Een afgedankt toestelletje, dat de filmer Lout Barnesteyn ge bruikte om wind te maken voor opnames in zijn films De Jan tjes en Bleke Bet. Er komt ook een hangaartje op Ypenburg, dat nog steeds in tact is en bekend staat als het Dekker hangaartje. Hier kan de van oorsprong molenaarszoon naar hartelust experimenteren, maar de wind zit wel zijn pro pellor, maar niet hem mee. Het eerste exemplaar, van gietijzer, blijkt te zwaar. En dan... is er de oorlog. Ypen burg wordt zwaar gebombar deerd, maar het Dekkerhan- gaartje met daarin de C-1 met de revolutionaire motor, blijft wonder boven wonder be spaard. Op 15 mei houdt Ne derland de ongelijke strijd voor gezien. Drie dagen later staat de machine, „het geheime wa pen van Ypenburg" op een trailer op weg naar Duitsland. Heeft het toestel ooit in Duits land gevlogen? Niemand, die het kan bevestigen. Naar ver- Dit zijn de unieke foto's van de experimentele Dekkerpro pellor, zoals die gemaakt zijn door Adriaan Dekker. Duide lijk is het principe te zien van de propelor met twee kran sen van zes vinnen. (Foto's Archief Familie Dekker-van Beek). luid heeft men het éénmaal ge probeerd. Of de Fokker met de experi mentele motor ooit gevlogen heeft blijft dus immer een mys terie, maar dit is niet het enige vraagteken. Uit vraaggesprekken met de nabestaanden van de in 1963 als een gedesillusioneerd man gestorven Adriaan Dekker, hoorden we, dat ene heer Snij ders al voor de oorlog naar Amerika is vertrokken om daar te proberen met de vinding van Dekker aan de bak te ko men. Er wordt beweerd, dat de man later vergiftigd is, bijna blind werd en alle papieren die hij bij zich hacL verdwenen spoorloos. Na 1945, Dekker gaf de moed nimmer op, had de van oor sprong molenaar contacten met het Engelse en Ameri kaanse leger. Naïef als hij was gaf hij z'n papierwerk uit han den en hoorde er nooit meer iets van. Toch heeft Dekker altijd ge loofd in zijn vinding. En hij niet alleen, zo moge blijken uit de medewerking, die hij voor de oorlog overal kreeg. Er is. zelfs octrooi op aangevraagd. Oc trooi nummer 35918 werd aan gevraagd op 7 april 1933 en ging die dag om 12.50 uur in. Het werd verleend voor de pe riode van twintig jaar. Tien jaar voor de dood van de energieke molenmaker de uitvinder ver liep het octrooi. Drieëntwintig jaar na zijn dood staan de kranten vol over een revolutionaire vin ding voor een vliegtuigmotor, die historisch zal worden in de luchtvaart. Een waaier- krans van propellors zonder mantel, gemonteerd op de achterkant van een turbofan. Zou Adriaan Dekker uit Ha zerswoude zijn tijd dan toch ver vooruit zijn geweest? Adriaan Dekker (met bril) met zijn gezin. (Foto Archief Fami lie Dekker-van Beek). I

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 11