Sinke toont wintermode Vlaardingen geeft voorproefje op Brandersfeesten Informatie-avond nieuwbouw West Huisarts Noord krijgt eigen stek 17.25 Weekmenu 39.75 Andere route tramlijn 4 Dagschotels NIEUWE AUTO 010-4260199 KASTEELWEG 2 IBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIMIMIIUIIIIHIIIinHIIIHIHIIIIIIIIIIIinillllHIHMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHIIIIIIIIimnF" Tv-satelliet HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1986 PAGINA 3 SCHIEDAM Iedere inwoner van Schie- dam-Noord heeft weieens een bezoek DOORBRAAK IN ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING gebracht aan wijkcen trum „De Blauwe Brug", waar biblio theek, muziekschool, Stichting Samenle ving Schiedam-Noord (SSSN) en de Aktivi- teitencommissie voor ouderen gehuisvest zijn. Veel bezoekers echter gebruiken „De Blau we Brug" alleen als overdekt wandelpad tussen winkelcentrum Hof van Spaland en het postkantoor. Klachten van bouwtech nische aard waren niet ge ring en jongeren met een agressieve houding maak ten het de bezoekers in de avonduren niet gemakke lijk. (v.l.n.r.) E. Frank, bibliotheek; A. Notenboom, SSSN; W. Rutten, aktiviteiten; H. Voets, be heer ,,De Blauwe Brug". LID-FOCWA, j SCHIEDAMAls eerste in Sphiedam liet Modehuis Sinke dinsdag in een vier tal shows zien, hoe de winter '86/'87 wordt aan gekleed. De zaak in de Hof van Spaland bewees daarmee, behalve gevoel voor trends, ook gevoel voor timing te bezitten: rond het podium bleef, ondanks het feit dat het pas september is, geen plekje onbezet. A Geheel in Sinke-stijl waren de modeshows gratis, net als de drankjes en hapjes. De praktijk van P. VB VI Dijk huisarts wordt vanaf 8 september hervat op het nieuwe adres: Het telefoonnummer blijft: 4702782 SCHIEDAM Op de wegen tussen VU ardingen en Schiedam zal het in september aanmerkelijk drukker zijn dan anders. Beide steden houden die maand hun volksfeest en de ervaring van de afgelopen jaren heeft uitgewezen, dat er dan massaal gependeld wordt. Eerst reist een menigte Schiedammers af naar Vlaar dingen voor het Haring- en Bierfeest, daarna verwacht de jeneverstad vele honderden buren op bezoek tijdens de Brandersfeesten. Het Nieuwe Stadsblad v,v y v ^oerdelen Chili con Came Aroz con Polio Varkensrib Florida Bami Goreng Zeehaanfilet Kalkoenfilet met Appel Elzasser Bonenschotel Hollandse Zalmschotel Lamsoesters met knoflooksaus Sinaasappelbavarois Blauwe Brug wil imago opvijzelen 100% DEKKING-50% PREMIE Assurantie financieringsbureau SCHEPER Lange Haven 102 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Woonhuis: ƒ0,90 per 1000,- 1,10 per 1000,- inclusief dubbel glas Inboedel: 2,20 per 1000,- e.r. 50,- 2,80 per 1000,- inclusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Schiedam - tel. (010) 4262638 SCHIEDAM In verband met de opening van het Rot terdamse Trammuseum rijdt tramlijn 4 op zaterdag 4 sep tember van 10.30 uur tot 18.00 uur via een gewijzigde route. In de richting Schiedam wordt de normale route gevolgd tot de Nieuwe Binnenweg bij de Mathenesserlaan. Vervolgens wordt gereden via de Mathe nesserlaan en het Heemraads plein en verder via de Nieuwe Binnenweg, dus via de norma le dienstroute. In de richting Molenlaan wordt bovenver melde route in omgekeerde volgorde gereden. Mevrouw H. Voets, waarne mend beheerster heeft er een verklaring voor: „drempel vrees". Toch zijn er andere oorzaken. Het nu zes jaar oude wijkcentrum heeft in het ver leden op negatieve wijze de publiciteit gehaald. Ook binnen verloopt alles niet altijd even soepel. De biblio theek heeft nog een kredie taanvraag lopen bij de ge meente om zonwerend folie aan te brengen. „Eén keer is het gebeurd dat wij de deuren hebben moeten sluiten. De temperatuur binnen bedroeg 40 graden", merkt mevrouw E. Frank van de bibliotheek op. Om drempelvrees op te hef fen en misschien het ver stoorde imago wat op te vij zelen organiseren de partici panten van „De Blauwe Brug" een Open Dag op za terdag 13 september. De bi bliotheek (13 september is tevens landelijke biblio theekdag) sluit met haar programma aan op de kin derboekenweek in oktober met het thema „Boeven". Zo zal er een tentoonstelling opgericht worden onder het motto: „Vrijheidsstraf". De SSSN wil tijdens de Open Dag een overzicht geven van de te volgen cursussen, zoals bijvoorbeeld een computercur sus, waar veel belangstelling voor bestaat. Ook clubactivi teiten na schooltijd worden onder de aandacht van het pu bliek gebracht. „Gewoon dui delijk zijn in datgene wat we voor de wijk kunnen beteke nen", omschrijft mevrouw A. Notenboom de bedoelingen van de SSSN. De Stichting Aktiviteitencom- missie houdt zich vooral bezig met cursussen voor ouderen. Van volksdansen tot boetseren en tafeltennis toe. Volgens zo wel secretaris W. Rutten van de aktiviteitencommissie als mevrouw A. Notenboom is de belangstelling voor de cursus sen de laatste twee jaren geste gen. Een plezierige gedachte om een Open Dag te beginnen. De Open Dag op zaterdag 13 september begint met ballo- noplating om 10.00 uur. Vol ledig programma verkrijg baar bij de balie van „De Blauw Brug". Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, 4? TJ Schiedam A Ut Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900 Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: M. Handana, J.C. v. Markenstr. 19, tel. 4736383. Alleen op het spreek uur zaterdag en zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling; 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dage- "ijks van 12.00-13.00 uur en - van 17.00-19.00 uur. Natuurlijk noodt de vroeg in gezette herfst tot het kopen van warme kleding, maar grootste trekker is toch de wintermode op zich. Klassiek, maar niet ouderwets, super vrouwelijk van lijn, met ac- c li r centen op brede schouders en smalle taille, is ze draagbaar voor ieder type vrouw. Rokken en japonnen zijn er in alle lengtes! Bij de strakke mo dellen vallen ze er als regel net over de knie, bij de wijde re tot op de enkel. Bronsgroen, messing en lila zijn de nieuwe kleuren. De glans die in zelfs de donkerder stoffen is ver werkt, geeft het simpelste pak een feestelijk effekt. Sinke liet tijdens de shows dinsdag zien hoe geraffineerd dat alles met elkaar te combineren valt. Een donkere kokerrok met daarbo ven een licht-grijs lurex-jack of een driekwartjas in precies dezelfde kleurstelling, zorgt voor een slank silhouet. In de collectie van de zaak in de Hof van Spaland dit seizoen ook mantelpakken en panta lons van een gloednieuw ma teriaal, dat er hetzelfde uitziet als leer, maar is gemaakt van een polyesther/viscose vezel. Voordelen daarvan zijn de wasbaarheid en de prijs. Del- mod en Weber zijn een paar van de grote merken, die bij Sinke in de rekken hangen. Gewild bij teeners van 16 maart ook bij hun moeders, die nog een super jeugdige smaak hebben. „Vooral in Schiedam hebben wij een uit gebreid assortiment. Noord is snelgegroeid in de acht jaar dat we hier gevestigd zijn. Sin ke is eigenlijk de enige zaak die zich richt op de betere da meskleding. We proberen dus in alle genres een ruime keus te hebben. De Noordbewoners zijn zeer modebewust." Chef fin M. 't Hoen noemt verder kwaliteit, betaalbaarheid en goede service, de peilers waar het bedrijf, dat nog zeven an dere filialen telt, op rust. Haar team verkoopadviseuses ver schilt in meer dan alleen de naam met verkoopsters: „Ie dereen mag op zijn gemak pas sen. Maar als iets niet staat zeggen we dat eerlijk. Iemand die er leuk uitziet is onze beste reclame." Omdat daarvoor meer belangrijk is, dan kle ding alleen, heeft Sinke ook een uitgebreide collectie bijoux en panty's. Die zijn immers onverbrekelijk mei het mode beeld '86/'87 verbonden. De Schiedammers bijten zo als elk jaar het spits af met deze volksverhuizing. Het Haring- en Bierfeest wordt traditioneel gehouden op de eerste zaterdag van septem ber, een dag of veertien dus voor de Brandersfeesten, die rond de derde of vierde week van dezelfde maand plaatsvinden. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Teleloon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-86 Ook dit keer weer, is het ver standig de auto thuis te laten en in de bus, trein of op de fiets te stappen. De Vlaardingse binnenstad is op 6 september het domein van de voetgangers. Alle par keerplaatsen tot ver buiten het centrum zijn gegarandeerd overvol. De veertiende aflevering van het Vlaardingse feest lijkt al bij voorbaat alle records te gaan breken. Grootste trek pleister dit jaar is Lee Towers, die klokslag twaalf in het har tje van de stad (het Veerplein) zijn bronzen stemgeluid zal la ten klinken. De populaire zan ger, ongetwijfeld goed voor enkele duizenden toehoorders, is in Vlaardingen op uitnodi ging van de 75 jaar bestaande woningbouwvereniging „Pa trimonium". Muziek is een van de hoofd schotels van de Haring- en Bierfeesten: overal in de stad treden muzikanten op met een repertoire dat varieert van swingende hard-rock tot deun tjes voor bruiloften en partij en. Behalve de twee consumpties waarnaar het feest vernoemd is, kan de bezoeker volop ge nieten van ballet- en mode shows, roeiwedstrijden, oude ambachten, demonstraties van sportverenigingen, een auto show, en een kwis en talenten jacht verzorgd door tv-satelliet Sky Channel; de jeugd kan zijn hart ophalen op spring kussens, skelterbanen, of ge woon op de grijze trottoirte gels. Op een aantal plaatsen mag er zaterdag gewoon op de straat worden gekleurd en ge tekend. Het programma - met overi gens nog veel meer aktivitei ten - begint om elf uur op de Westhavenplaats, wanneer een hoge vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw en Visserij een speciale Ha ring- en Biermunt slaat. Om vijf uur sluiten de viskramen en worden de taps gesloten. De grote uittocht, die dan be gint, wordt op 20 september hervat richting Schiedam, dat het programma van de Bran dersfeesten deze week bekend maakte. Ook daar veel muzi kaal vermaak. Gecontracteerd zijn o.a. The Blue Diamonds, Bonnie en José én Lee To wers. SCHIEDAM In het gebied Fabriplein bij V.d. Elststraat/ Huijsmansstraat is de gemeen te al geruime tijd bezig met de verwerving van de te slopen panden en herhuisvesting van bewoners. Dit om de nieuw bouw op de drie lokaties mo gelijk te maken. Met de ont wikkeling van het nieuw- bouwplan is inmiddels ook be gonnen. De planning is dat in september 1987 met de bouw van deze woningen wordt ge start. Dit betekent dat het bouwplan in maart 1987 ge reed en ingediend moet zijn bij het Rijk. De eerste woningen zijn dan naar vei wachting in de tweede helft van 1988 klaar. Het bouwplan bestaat uit 1 vijfkamerwoning, 23 vierkamerwoningen, 25 drie kamerwoningen en 5 tweeka merwoningen. Totaal 54 wo ningen. De huren van deze ge stapelde woningen zullen va riëren van ƒ350,- per maand voor een tweekamerwoning tot 525,- per maand voor een vierkamerwoning. Om dit plan met omwonen den en belangstellenden te bespreken organiseert de werkgroep nieuwbouw een informatie-avond op maan dag 8 september 1986 in de Erker, Aleidastraat hoek Jan van A vennesstraat. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond kunnen omwo nenden reageren op de plan nen en kunnen mensen die be langstelling hebben om in de toekomst in de nieuwbouw te gaan wonen zich opgeven. Tij dens de informatie-avond zal de architect het plan en de woningplattegronden toelich ten en zal iemand van bureau huisvesting aanwezig zijn om de regels bij de inschrijving en de toewijzing uit te leggen. SCHIEDAM Twee jaar ge leden startte Peter van Dijk als huisarts een praktijk in Noord op de Hoogaars 25. Hij deed dat met instemming van de gemeente en van al zijn collega's. Heel prettig na tuurlijk, maar de eengezinswo ning, die hij er kon betrekken was niet op dat doel berekend. Bovendien had Peter geen voorganger in de gloednieuwe wijk: hij startte dus met nul patiënten. Dat laatste veran derde eigenlijk meteen al. Met het toenemen van het aantal Schiedamse noorderlingen, werd de behoette aan een ei gen huisarts snel groter. Gelukkig is nu ook de Woon huis/praktijkruimte waar Pe ter al zo lang op wacht, gereed. Vanaf één september houdt hij spreekuur aan de Kasteelweg 2. Een plekje dat hij voorlopig niet hoopt te verlaten. „Het leuke van mijn werk, vind ik het kontakt, dat je in de loop der jaren krijgt met je patiënten. Noord is een jonge wijk. Ik krijg hier de kans de baby's helemaal op te zien groeien," zegt de eerste echte Woudhoek-h uisarts. Prijsbrekers en weekmenu van Novotel Rotterdam- Schiedam voor de week van 6 I/m 9 september 1986 Zaterdag 6 september Zondag 7 september Maandag 8 september Dinsdag '9 september Woensdag 10 september Donderdag 11 september Vrijdag 12 september Hargalaan 23 3118 JA Schiedam telefoon 4713322

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3