De familie Vink geeft niet zoveel om dieren, maar Ho an Tractor mot aanhanger A Witte Motor maakt zich breed Ketelpak werd beschouwd als 'Maf-ketelpak' verlenging Jonge hondendag een goede zaak Overheid ontwikkelt zinnig 'stoomstudieplan' «i Nationaal Ondernemingsspel Provincie zegt wat provincie doet Topper krijgt geen Wie zoekt Er is nu ook een Lada club randstad-edities" TK 37.86 Speuren Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Hyundai Pony JRij'impressie van de Hyundai Pony XP i\'t S \W M \t ZEEhondeweer... ii i 11 Si SM0 gaat door met Computers Inschrijven „Die Pony is voor ons een raspaardi Reaktie> op o( bijdragon aar deze pagina aan redaktia THUISKRANT-EXTRA Postbus 5825. 2280 HV Ri|swi|k Telefoon 070-190224 (lietst donderdag ot vrijdag) Twee kindertjes vullen de Delftse woning met elektronisch geruis. Op het scherm achtervolgen groot- getande wezens van verschillende kleur en postuur elkaar fanatiek. Via joy-sticks van de kinderen Vink gestuurd naar waar ze hun hoogste score kunnen behalen. Een andere hoge score staat voor de deur. Gehuld in blauw metallic. Het is de Hyundai Pony Sedan van het gezin. Nagelnieuw, auto-vers geurend. Een voorwerp van intense tevredenheid. „Het is onze eerste nieuwe auto", zeggen de heer en me vrouw Vink niet zonder trots. „Steeds occasions gereden en het weekend geregeld benut voor onderhoud en reparatie". Dat werd de heer des huizes zét. De man is weliswaar ook dagelijks doende in de sector van onderhoudende techniek (kopieer-systemen met name) maar in het weekend wil hij op den duur wel eens wat anders. „Een auto is immers om in te rijden", stelt hij nuchter vast. „En niet om permanent onder te liggen". Een nieuwe auto moest het worden. Een keuze die goed is voor maandenlang gespannen speuren en afwegen. Wat de familie Vink dan ook heeft ge daan. Vaak bleek de verleiding groot en voor het beschikbare bedrag („Niet zo groot, hoor... we moesten met de centjes ge woon uitkijken") een occasion van klinkende naam aan te schaffen. Die verleiding is ech ter bekwaam weerstaan. „We hebben in de wat goedkopere middenklasse gekeken naar een ruime auto met een beetje luxe. Betrouwbaarheid zochten we niet meteen in de gerenom meerde merken waar je voor die bedrijfs-zekerheid en de hoge restwaarde toch vooraf een stevig bedrag moet beta len. Om die reden zijn we al gauw bij de Japanse wagens aangekomen waar we redelijk snel bij de Hyundai zijn be land". De familie Vink heeft met de Pony een keuze gedaan waar mee ze buitengewoon tevreden is. Gerard Vink wist dat de Ja panse merken traditioneel wat meer aan uitrusting doen dan de standaard-uitvoeringen van de Europese wagens. Vlot en zonder haperen somt hij dan ook een reeks attributen op die de Pony, in de standaard uitrusting, rijk is. De radio, het klokje en de verlichte asbak zijn zaken waar hij erg van op gekeken heeft, terwijl hij voorts zeer te spreken is over de hele reeksen controle-lichten, de gereedschapset en de uitste- kende-regelbare ventilatie. Hyundai is een Zuid-Koreaans auto merk. Het is dus geen Japans merk, zoals velen denken, al is de ver wantschap met het Japanse merk Mitsubishi groot. Mitsubishi bezit 15% van de Hyundai aandelen en laat vele typen van haar programma in Zuid-Korea assembleren. Tevens verstrekt zij veel kennis en onder delen aan Hyundai. De Hyundai Pony is daar een goed voorbeeld van, de vorige generatie Pony's hadden al veel Mitsubishicom- ponenten in zich, de huidige nieuwe generatie genaamd Pony XP bezit zelfs erg veel Mitsubishicomponenten zoals het onderstel, ophanging, de motoren enz. De auto-industrie gaat voor Zuid-Korea een steeds belangrij ker rol spelen, zeker nu de scheeps bouw zo terug gevallen is. Het is ech ter zaaks dat die Koreaanse auto een hoogwaardig technische en kwalita tief goed produkt wordt, vandaar dat de samenwerking met Mitsubishi strakker is geworden. De voorgaande Huyndai's mondden niet altijd uit door kwaliteit, dat moet met de huidi ge generatie veranderen, ook daar van is de Pony XP een voorbeeld. Eind 1985 werd de nieuwe Pony XP al geïntroduceerd, toen voorlopig nog als 5-deurs Hatchbackmodel. Beloofd werd echter dat spoedig het 4-deurs Sedanmodel en weer iets later het 3- deurs Hatchbackmodel zou volgen. Zolang dat nog niet het geval was, werd de oude Pony naast de nieuwe Pony XP verkocht Nu die nieuwe Pony XP naast het 5-deurs model ook het 4-deurs model heeft gekregen verdwijnt de oude Pony. Na de zomer verwacht de importeur ook het 3- deurs model en dan is het Pony XP- programma met 3-, 4- en 5-deurs modellen al redelijk compleet. Moge- ijk dat er nog een Stationcar komt en n de motorenversies een diesel. Nu is verkrijgbaar een 1.3 en 1.5 liter ben zinemotor. Hyundai heeft naast de Pony nog het model Stellar, een grotere limousine n de hogere klasse. Hij is pas gemo derniseerd en met een 2-literversie uitgebreid zodat hij er nu is als 1600 3n 2000. Verder wordt een auto in de <leine klasse en in de topklasse ver wacht alsmede een complete bestel- ijn. Hyundai brengt zijn auto's in prijs scherp concurrerend. De nieuwe 3ony XP is er al vanaf 16.995,-, dat s dan de 5-deurs 1300 LE. De Sedan met 4 deuren is er vanaf 17.495,- sveneens het 1300 LE-model. Ver wacht mag worden dat straks het 3- deurs model het goedkoopst wordt, mogelijk dus 16.495,- of nog voor deliger. De modellen met 1500 motor zijn er allléèn in luxere versies, name- ijk GL en GLS, de 1500 GL is er van- jf 20.895,-. De Pony XP Hatchback, dus nu nog met 5 deuren is er ook als Jan, dus op grijs kenteken, en kost dan 14.595,- incl. BTW. Dat de provincie tussen de Rijksoverheid en de gemeente in zit, weet vrijwel iedereen. Maar wat die provincie doet, da's een andere hoofdstuk. Andere hoofdstukken zelfs, omdat de provincie zelf ant woord geeft op die kennelijk „Leuk is ook die achteruit-ver warming met tijdsinstelling. Niet dat 't echt broodnodig is, maar ik hou wel van zulke grapjes en foefjes". Over het rijgedrag van de Pony is het gezin eveneens zeer te spreken. Op de eerste lange tochten richting wederzijdse ouders hebben de kinderen zich achterin opperbest ver maakt, niet op de laatste plaats omdat er voldoende ruimte is. Voorts toont de Pony zich op de grote weg behoor lijk snel en koersvast. „Of je door Leo de Ruiter Voor de test reden wij de Hyundai Pony XP met zowel 4 deuren, de Sedan, als 5 deuren, de Hatch back. Er is weinig verschil in rijge drag tussen deze 2 carrosserievor- men, verschillen treden op daar waar de motoren in geding komen en het betreft dan in hoofdzaak de prestaties en min of meer het brandstofverbruik. Daarom starten we weer met de motoren. De 1300 meet 1298 cc, 50 kW/68 PK, kop pel Nm bij 3600 toeren, top 165 km/u, acceleratie van 0-100 km/u in 14 sec., verbruik bij 90 km/u 1:16,7. De 1500 meet 1468 cc, 53 kW/72 PK, koppel 112 Nm, top 170 km/u, acceleratie van 0-100 km/u in 13 sec., verbruik bij 90 km/u 1:16,9. De nieuwe Pony's scoren dus zeer redelijk qua pres taties, de verbruiken vallen niet te gen. maar zijn niet extreem laag, wij haaiden gemiddeld 1:13. De wielophanging is rondom onafhan kelijk met McPhersonveerpoten vóór en u-vormige reactiearmen achter, afgeveerd met schroefver- en. De stuurinrichting werkt met een tandheugel en een negatieve rolradius (5 mm). De stuurkolom is schokabsorberend. Van de linker tot de rechter aanslag bedraagt het aantal stuuromwentelingen 3,9. De draaicirkel bedraagt 11 meter. De besturing is wat indirect en wat onnauwkeurig, een licht onder stuurkarakter is waarneembaar. De bediening is licht, de voorwielaan drijving wordt niet in de besturing gevoeld. De wegligging is goed, prima koersvastheid, prima bocht gedrag. De transmissie werkt rede lijk, schakelen wat indirect en on nauwkeurig, de koppeling grijpt wat bruusd aan, een automaat is leverbaar. De remmen zijn goed, gescheiden circuit met schijven vóór en trommels achter, remweg bij 100 km/u 52 meter. Het comfort staat op een redelijk peil, de vering is wat kort, maar toch soepel en comfortabel, de bank en stoelen zitten goed en geven goede steun. Het interieur is netjes afgewerkt en redelijk compleet, de voordelige uitvoeringen LE en L zijn wat so bertjes. De ruimte is overal toerei kend, Be kofferbak is redelijk groot, hier uiteraard verschillen tussen de Sedan en Hatchback. De geluidsproduktie valt mee, is beter dan bij de oude types, maar kan nog verder verbeterd worden. De motor wordt nog steeds wat te veel gehoord en er is nogal wat windge ruis, de decibelmeter gaf bij 100 km/u 73 dBA aan, bij topsnelheid 81 dBA. De Hyundai Pony XP weegt rond de 900 kg, hij mag 450 kg dragen en 800 kg trekken, hel lingen van 10% kunnen nog met zo'n 1950 kg massa genomen worden. De Hyundai Pony XP is verkrijgbaar met en zonder katali- sator en vanaf importeur met LPG- installatie, die dan compleet met keuring f 1795,- extra kost. veel rij-lawaai hoort, weet ik ei genlijk niet zo goed", beken nen de Vinken, „maar we heb ben onderweg lekker van de radio zitten genieten". „En van de kinderen", voegt mevrouw Vink daar aan toe. „Die maken onderweg behoorlijk veel rij-la waai". Dat de nieuwe wagen 'zalig' rijdt is geen onthulling. Wie steeds in auto's van wat oude re datum heeft gereden, vindt een fonkelnieuwe natuurlijk al snel het summum. De familie Vink beseft dat ook, maar ge niet er daarom niet minder van. Het comfort dat de auto biedt is overigens niet gering. De stoelen zitten lekker stevig maar tegelijk weldadig terwijl het interieur een zeer verzorg de indruk maakt. „Het uitzicht vind ik uitste kend", vindt Gerard Vink, „ter wijl de goede positie achter het stuur makkelijk is te vinden. Zo'n vier-deurs wagen is trou wens wel een uitkomst. In onze vorige auto moest ik m'n stoel steeds weer opnieuw instellen als er iemand achterlangs moest. Van die ellende ben ik nou mooi af". Over de dorst naar superben- zine heeft de heer Vink nog weinig idee. „Ik rij nog steeds op m'n eerste tank", zegt hij. „En wat mij betreft mag dat zo blijven". Die illusie zat de Pony hem echter snel ontne men. Paardjes hebben nu eenmaaldorst. Zelfs ras- paardjes. Of liever: zéker ras- paardjes... Waar je schoolmelk kunt krijgen, kunnen leerlingen vanaf afgelopen maandag ook sparen. Oranje Stickers, om precies te zijn, die te vinden zijn op de pakken 'witte motor'. Een stelletje van die stickers bij elkaar op een spaarkaart (verkrijgbaar bij kantine-beheerder of conciërge) geeft recht op kortingen voor artikelen als tassen, shirts, handdoeken; artikelen zoals op het frisse jonge koppel op bijgaande foto worden geshowd. Het idee achter de spaaractie is natuurlijk duidelijk: meer melk drinken op school. Wat dus goed heet te zijn en nog hyper-bijdetijds bovendien. levende vraag. Antwoord via een beknopte brochure waarin tal van 'provinciale aangele genheden' worden opgesomd en uitgelegd. Zo kan men er bijvoorbeeld in lezen dat de commissaris van de koningin een 'overvolle agenda' heeft, dat de wapenspreuk van Zuid Holland in de vertaling 'Weest waakzaam, vertrouwende op God' luidt en dat Lodewijk Na poleon de eerste aanzet gaf voor een bestuurlijk geschei den JNoord- en Zuid-Holland. Wie nog meer wil weten kan de folder bij de afdeling Voorlich ting van de provincie gratis ha len. En wie alleen daarvoor niet naar Den Haag wil, zou kunnen letten op de reizende affiche tentoonstelling die 'in het groot' exact hetzelfde vertelt Deze stevige tractor met aanhanger en achterklep is ca. 45 cm lang. Hij wordt gemaakt van triplex en wat houten latjes en is zó een voudig van konstruktie dat hij met normaal handge reedschap kan worden ge maakt. De tekening is met materiaallijst, onderdelen op ware grootte en duide lijke bouwinstrukties. Verf de tractor en aanhanger in aantrekkelijke kleuren en u zult uw kind geen groter plezier kunnen doen dan met deze veilige tractor. De bijbehorende 6 wielen 2 scharnieren zijn apart of samen met de bouwte kening te bestellen. De tekening van de tractor heeft als bestelnr. 5519-RE en kost 10,40. De 6 wie len asjes 2 scharnie ren bestelnr. A 5519-RE, prijs 29,80 en de teke ning plus wielen, asjes enz. samen bestelnr. P 5519- RE, waarvoor 37,50 be taald moet worden. Bestellen kan door over making van het betreffen de bedrag op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermel- Autoclubs bestaan al zolang er au to's zijn, maar meest zijn er toch clubs van Europese en vaak ook nog van dure, gedistingeerde auto's. Sinds maart 1986 is er echter ook een club voor Lada rijders, een auto van Russische makelij en zich be wegend in de goedkope klassen, immers er is al een Lada onder de 10 mille. Waarschijnlijk ook daarom zijn er zo veel Ladarijders en waarom dan ook geen Lada Club opgericht. Die is er nu, de Lada Club Nederland en hij telt al meer dan 75 leden. De Club heeft ten doel contacten tot stand te brengen tussen Ladabezitters onder- ding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboe king krijgt u het bestelde per omgaande toege stuurd. ling, Ladarijders en dealers, en alle mogelijke geïnteresseerden, en contacten tussen autoclubs onder ling. de Lada Club Nederland geeft een verengingsblad uit, organiseert evenementen, bijeenkomsten en ver gaderingen. Het bestuur betaat uit 8 personen, waarvan als voorzitter: Lambert Lin- ders, Postiljonhof 34, 5932 GA Tege- len, tel. 077-735352; als secretaris: Ronald Brinkman, Populierenlaan 115, 1185 SG Amstelveen, tel. 020- 450078; als penningmeester: Jan Sweepe, Jac. v.d. Doesstraat 45, 2518 XL Den Haag, tel. 070-455277. Bij hen kunt u terecht voor informatie. Geen wonder: als je al vanaf juni meer dan 400 top-objec- ten uit je musea mist, wil je ze zo onderhand wel eens terug. Die logische redenatie van 22 musea uit Turkije is de reden voor het feit dat de expositie 'Schatten uit Turkije' niet wordt verlengd. Tot 22 sep tember kunnen belangstellen den nog in het Leidse Rijksmu seum van Oudheden terecht, maar dan is het over. Dat de expositie een regel rechte topper is geweest blijkt uit de belangstelling. Zo'n tien dagen geleden werd de 100.000ste bezoeker verwel komd die, onder veel meer, een reisje naar Istanbul kreeg aangehouden. De gelukkige heeft in Turkije in elk geval meer tijd dan anders om de imposante lijst bezienswaar digheden af te werken: 22 mu sea kan hij immers al meteen overslaan. Honderd procent katoen en een eigentijds model dat voor al jongeren diende aan te spreken. Dat was de opdracht die door organisaties van werkgevers en werknemers in de metaal- en elektrotechni sche bedrijven werd verstrekt voor de wedstrijd: 'Ontwerp 'n werkpak'. De wedstrijd werd uitgeschreven omdat bij de or ganisaties de indruk bestond dat het traditionele ketelpak als te saai werd beschouwd (De term 'Maf-ketelpak' werd zelfs gehoord) en dat er van de werkkleding meer inspiratie/ motivatie zou uitgaan als die kleding meer op vrijteijds-kle- ding zou lijken. De ontwerpen moesten compleet worden in geleverd en werden beoor deeld op modieuze-aspecten alsmede op doelmatigheid, be schermende aspecten en be wegingsvrijheid. In totaal werden tachtig ont werpen ingeleverd bij de jury onder voorzitterschap van cou turier Frans Molenaar die uit eindelijk het pak ontworpen door de 22-jarige Michel Evers uit Amsterdam als hoofdprijs- winnend uitriepen. Uit Rand- stad-Editiesland kwam het ont werp van de Rotterdamse Ria Dijke eveneens iun de prijzen terecht. De Rotterdamse is leerling van school De Winroos voor MDGO en MHNO. 0niweziQ'n, WERKPAK •wtyMyetwi ro&l jtnujetm. Frans Molenaar, Sandra Reemer, hoofdprijswinnaar Michel Evers en de dress-man met het winnende ontwerp dat de be denker ervan een prijs van 2000 gulden opleverde plus een vliegticket naar een modebeurs in het najaar. familie ej» JE BENT TOCH NIET VERGETEN DAT JE DE HOND NOG MOET UITLATEN! i i I I l l mij' DAT DOE IK HEUS WEL< ALS HET DROOG IS, MAAR NIET IN DIT HONDE WEER! honde weer*. ...IK VIND HET MEER T I I 1 '1, I V ©RON VAN MAAREN 86 BOERENWAGENS - Het boek Boe renwagens van E.P.J. Zwartjes wordt gezocht door A. de Waal uit Nieuw Lekkerland. Wie het heeft maart wel wil afstaan, wordt vriendelijk verzocht hem te bellen via nummer 01848- 2445. BOEKMERKEN - Voor zijn verzame ling zoekt de heer Aarsen uit Rotter dam de zogenaamde Exlibris boek- merken. Reacties kan men kwijt via 010-194873. RYPKE - Al jaren is K.A. Woudstra uit Voorschoten op zoek naar het boekje Het Verloren Rypke, uitgegeven door Hepkema's Courant uit Heerenveen in de jaren dertig. Wie het heeft en wil afstaan mag bellen: 071-765162 Met de relatie hond-mens is het vaak honds gesteld. En even vaak (zo niet haast altijd) kan men de oorzaak voor die barre relatie primair bij baas of vrouwtje zoeken. Uitwassen zijn het gevolg: van poep op de stoep tot en met haat tot in de staart. Om die redenen is elk initiatief dat mensen meer be grip voor het (al vaak aange- Dat er op automatiserings- gebied nog legio kansen lig- S gen is ook bij de overheid bekend (is zélfs bij de over- heid bekend, zeggen som migen). Een korte-maar- krachtige opleiding die door de overheid wordt gestimu- leerd en snel doch gedegen opleidt voor veel-gevraagde functies in de computer- branche, heeft dus nut. Het RISO heeft dus nut. RISO staat voor Rotterdams Informatica Stimulerings Onderwijsplan. Dat is opge- zet vooral voor jonge men- sen en met name schoolver- laters. Het plan leidt op voor veelgevraagde functies als assistent-microcomputers, applicatieprogrammeur en systeembeheerder. Het plan leidt snél op voor dergelijke functies: 8 weken basisken- nis voor alle drie de func- ties, daarna 11 weken speci- alisatie, dan een examen en dan nog eens 5 maanden wezenlijke praktijk. Op die manier is iemand 11 maan- den bezig en kan dan ook wezenlijk wat. pinnige zaak dus. Wie er meer van wil weten belt of schrijft naar Stichting RISO, Coolsingel 47-49, 3012 AA Rotterdam, tele- foon 010-4114244. schafte) dier bij kan brengen, een uitstekende zaak. Die Jonge Hondendag van de kringgroep Dordrecht van de Vereniging van Fokkers en Liefhebbers van Duitse Her ders is dus ook een goede zaak. Zeker omdat dat ras een populair ras is. Wie zo'n jonge Duitse herder heeft kan het dier op die Jonge Hondendag 'uitbrengen', zoals dat in het jargon heet. Dat wil zeggen dat zo'n eigenaar met 't dier op zondag 14 septem ber naar het verenigingsterrein aan de Dordtse Middenweg reist. En de hond (die wel een stamboon moet hebben) daar toont aan een deskundige: een keurmeester bij wie alle ras kenmerken van de (jonge) Duitse Herder in het geheugen staan gegrift. De keurmeester bekijkt de die ren en toetst hun bouw, ge drag, loop, vacht en tal van an dere zaken aan de geldende 'normen' en geeft daar zijn deskundige mening over. Dat geeft baas of vrouwtje duide lijkheid over de mate waarin hun hond voldoet aan de ras kenmerken. Voor een verbeterd begrip tus sen eigenaar en hond is dat in veel gevallen heel goed. Hoe wel de contacten tussen hon denbezitters tijdens zo'n dag nog veel waardevoller zijn om het begrip van mens voor dier te bevorderen. Je doet tijdens zo'n dag waardevolle tips op over tal van praktische zaken die in huis of op straat uiterst nuttig uitpakken. En op die manier doet zo'n dag een hoop goed. Voor de Dordtse kringgroep is die Jonge Hondendag de eer ste die ze houden. En ook om die reden is het leuk wanneer de dag druk wordt bezocht. Eigenaars van jonge Duitse Herders (van 6 tot 12 maan den) die mee willen doen aan de keuringen moeten die 14de september vroeg hun bed uit. De verplichte veterinaire keu ring is al om 9 uur 's morgens terwijl de keurmeester om 10 uur begint. Voor de keuringen moet men zich bovendien aan melden via een formulier dat verkrijgbaar is bij mevrouw Carnas, de Panneboter 51, 3343 PG Hendrik Ido Am bacht. Trotse baas bij de pronte, Svendibold Hoeve maanden jonge Nauro v.d. rauiMEm In september vorig jaar startte de Stichting Maatschappij en Onderneming (SMO) een uniek spel: een ondernemingsspel waarbij iedere deelnemer het moest opnemen tegen zes andere deelnemers. Zo'n vijfduizend spelers - waaronder veel Input-lezers - hebben meegedaan. Op het werk, op school, in familieverband of individueel. Uit alle lagen van de beroepsbevolking, van middelbaar onderwijs tot academisch gevormden, jong en oud. De enthousiaste reakties en de grote vraag naar 'meer' zijn voor SMO aanleiding geweest een tweede ronde te organiseren. Winnaar is degene die en poulewin naar is geworden en tevens van alle poulewinnaars het beste beleid heeft gevoerd. De eerste prijs is een be drag van 2.500,-, de tweede en der de prijs zijn elk 1000,- te besteden aan hard- of software. Iedere deelnemer is gedurende een half jaar direkteur van een chocolade fabriek in een marktsituatie met ze ven ondernemers. Hij moet beslissin gen nemen over o.a. produktie-om- vang, afzet, investeringen, perso neelsbeleid, financiën enz. Met be hulp van de geleverde software kan hij prognoses maken en mogelijke gevolgen van zijn beslissingen direkt op het scherm zien. Onbekend is evenwel wat zijn direkte concurrenten doen.. Zijn beslissingen stuurt hij naar SMO, waar in de centrale computer het marktmechanisme zit en na enige da gen ontvangt hij persoonlijk bericht over de resultaten die hij heeft be reikt. Het spel is een getrouwe weergave van de werkelijkheid: er zullen zich problemen voordoen, er moet met vakbonden worden onderhandeld, staking is niet uitgesloten, grondstof- prijzen en rente zijn niet stabiel en ook de concurrentie beraamt plan nen. Gelukkig kunnen er ook resulta ten van marktonderzoeken gekocht worden. De spelperiode loopt van eind sep tember tot tot maart 1987. Er worden acht ronden gespeeld. De eerste op 29 september. Latere deelname is niet mogelijk Het spel kan worden gespeeld op Acorn (BBC en Electron), Apple (Ap ple II en Macintosh), Atari (alle typen), Commodore, Philips P2000 (min. 32 K), MSX, Spectrum ZX, IBM PC, TRS- 80 en onder CP/M en MS/DOS draai ende machines zoals Commodore PC en 128, Philips P3100 en Hewlett Packard. Deelname is mogelijk door storting van het deelnamebedrag 69,- voor cassette en 79,- voor discette) op postgiro 331717 t.n.v. SMO te Den Haag onder zo volledig mogelijke ver melding van merk en type computer. Indien ingeschreven wordt met een komplete poule van zeven deelne mers die tegen elkaar spelen zijn de kosten 400,-. De Commodore, Spectrum en MSX- versies zijn ook verkrijgbaar bij vesti gingen van V &D en Dixons.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 12