Leen Schotting 25 jaar voorzitter SSV Boksgala in Margriethal Sportieve Schiedammers komen ruimschoots aan hun trekken Excelsior'20 sluit cricketseizoen af Schieland ziekenhuis nationaal kampioen 7 *3^ IBP Sportief bekeken BEVEILIGING IS MAATWERK NEDSAFE (SS WM LOSSEN UW PROBLEMEN OP. door Adri Boer SCHIEDAM Toen in 1961 Leen Schotting, door een andere van voetbal bezeten oude rot Henk van der Veer, gevraagd werd om voor zitter te worden van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging heeft hij direkt „ja" ge zegd en heeft er, nu 25 jaar later, nog steeds geen spijt van dat hij deze funktie heeft aan vaard. Vorige week is dit jubileum, op de eerste clubavond van het nieuwe seizoen samen met de leden, uitbundig gevierd en volgende week vrijdag 19 september zal het bestuur hem een receptie aanbieden voor de vele vrienden en bekenden die Leen Schotting in de lange reeks van jaren heeft leren kennen. Deze receptie wordt gehouden in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Kethel en zal duren van acht tot tien uur. Als twaalf-jarige is de ak- tieve loopbaan van de thans 63-jarige Schotting begonnen als voetballer bij de Rotterdamse vereni ging Zwaluwen wat later Vulcijon Zwaluwen is ge worden. In zijn senioren- tijd bij deze vereniging heeft hij diverse jaren deel uitgemaakt van het eerste elftal. Scheidsrechter Herrie Inwonend Kluppie mm m Brandersloop Demonstraties 3111 Trim wijzer Fortuna oefent SCHIEDAM Tijdens het landelijke voetbal toernooi voor ziekenhui zen en instellingen is het team van het Schiedamse Schielandziekenhuis als eerste geëindigd. Het toernooi dat werd gehou den in Dieren en georga niseerd door Convatec wordt gezien als het na tionaal kampioenschap voor voetbalteams. I I RANDSTAD EDITIES HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 PAGINA 13 /S/ Duizendpoot in de voetballerij op de bres voor spelverruwing I jJkP ËjfÉL Mb Leen Schotting 25 jaar voorzitter van de SSV, een unieke gebeurtenis in het Schiedamse sportwereldje. SCHIEDAM Maandag 15 september is de Schiedamse Margriethal weer het strijdto neel van een heus boksgala. Voor dit gala staan acht partij en gepland. Zeven daarvan gaan tussen Engelse en Neder landse boksers. De achtste par tij gaat tussen een Joegoslaaf en een Nederlander. Promotor Aad Westerlaken heeft acht Nederlandse boksers van for maat in de ring weten te krij gen. Jan Lefeber zal acht maal drie minuten uit komen tegen Carlton Warren. In de zes an dere partijen van zes maal drie minuten komen de volgende boksers tegen elkaar uit. Gerry Sloof/Dean Murray (68 kg) Wim Thijssen/John Ashton (71 kg) Romeo Kensmil/Frank Gra ham (70 kg) Kid Tailor/Shamos Casey (69 kg) Rexford Kortram/Garry Booth (71 kg) Jimmy Martes Bartes/Lee Woolis (67 kg) De laatste partij gaat tussen een kersverse prof John Held en de Joegoslaaf Mla- den Grubisic (81 kg). Deze boksers staan garant voor een goede bokspartij. De aanvang van de avond is 19.45 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. Toegangsprijzen vanaf 25.-. Na de tweede wereldoorlog vertrok hij naar Indonesië waar hij in vertegenwoordigde elftallen van de Indonesische competitie uitkwam. Weer terug in Nederland is Leen Schotting in 1950 gaan voetballen bij DOS'32 waar hij samen met zij broer Daan (mo menteel deel uitmakend van het KNVB bestuur) ook vele jaren in het hoogste elftal van deze Rotterdamse club heeft gespeeld. Hij is daar echter ook enkele jaren voorzitter ge-" weest. In 1957 is Leen Schotting scheidsrechter geworden in de Rotterdamse Voetbal Bond. Drie jaar later ging hij over naar de KNVB en leidde wed strijden in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. In 1963 moest hij noodgedwongen stoppen vanwege een chroni sche achillespeesblessure. „Erg jammer, ik had nog graag wat jaartjes doorgegaan want ik vond het scheidsrechteren een leuke hobby", zegt de Schie dammer met enige spijt in zijn stem. Toen hij eenmaal scheidsrech ter was is Leen Schotting toe getreden tot de commissie van onderzoek van de RVB en is daarvan ruim tien jaar voorzit ter geweest. In 1959 trad hij toe tot de tuchtcommissie van de Rotterdamse Voetbal Bond en maakt daarvan nog steeds deel uit. Als lid van deze com missie wordt hij dan ook veel gevraagd voor lezingen bij di verse verenigingen. „Hoofdzakelijk gaan deze le zingen over de spelverruwing in de voetbalsport. Mijn parool is dan ook om er wat aan pro beren te doen om dit in te krimpen. Vooral de laatste ja ren komt dit euvel jammer ge noeg veel voor", zegt de rap van de tongriem gesneden Schotting. Zo'n zes tot acht keer per jaar gaat hij hiervoor wel op stap. Toen Leen Schotting met de mededeling thuis kwam dat hij was gevraagd als voorzitter van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging kwam er „herrie" in huize Schotting. Voorzitter van DOS'32, voor zitter1 van de tafeltennisvere niging TA VA, voorzitter van de commissie van onderzoek, lid van de tuchtcommissie en dan nu nog een funktie er bij, dat werd zijn vrouw Bep te veel. „Ik heb toen thuis heilig be loofd dat ik DOS'32, TAV A en de commissie van onderzoek zou afstoten en met die belofte werd het weer rustig thuis", zegt Schotting lakoniek. Maar als Leen Schotting iets zegt, dan gebeurt het ook en werd hij alleen voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging en bleef hij deel uitmaken van de tuchtcom missie van de KNVB. Deze twee funkties bekleedt hij nog steeds en is voorlopig nog niet van plan hiermee te stoppen. Tijdens het jubileum van de voorzitter van de SSV is er te gelijkertijd nog een jubileum aan vastgekoppeld. De Schie damse Scheidsrechters Vereni ging is dit jaar precies 25-jaar inwonend bij de SV HV Schiedam in sportpark Harga. Op de clubavond vorige week was ook het dagelijks bestuur van deze vierde klasser uitge nodigd en bracht Leen Schot ting zijn grote dank uit met een bescheiden cadeau. „Het is toch een unieke situatie om in zo'n goede verstandhouding 25 jaar lang bij iemand pro-deo inwonend te zijn", zei Leen Schotting in het tot de laatste plaats bezette clubhuis van Schiedam. De voorzitter van de SV HV Schiedam Jo van der Touw bedankte de SSV en in het bijzonder Leen Schot ting voor zijn woorden en sprak de hoop uit, dat deze sa menwerking nog jaren zal doorgaan. Over zijn eigen kluppie, zoals hij de SSV altijd noemt, raakt Leen Schotting niet uitgepraat. „Wij hebben alle jaren al een oergezellige vereniging gehad met heel goede bestuursleden. Ik wil dan allereerst noemen onze ere-leden Bas Sabel, Henk van der Veer en Cor Webers." Verder hebben we nog keien in het bestuur gehad zoals Lau van Ravens en Aad Gudde. Ook het bestuur wat we mo menteel hebben is geen speld tussen te krijgen en met men sen als Peter Broekhof, Jan de Koster, Jan le Grand en Dick de Jong is het grandioos sa menwerken". De SSV heeft in de loop der jaren natuurlijk ook vele hoogtepunten gekend. Bij Leen Schotting komen dan al lereerst naar voren het ont vangen van de sportprijs van Schiedam in 1968, het 25-jarig jubileum van de SSV in 1974. Tweemaal het kampioenschap van Nederland van het zaal team van de SSV in 1984 en 1985 georganiseerd door de COVS (Centrale Organisatie Voetbal Scheidsrechters) en niet te vergeten de reeks nieuwjaarsvieringen, die elk jaar weer een hooptepunt zijn bij de vereniging. De Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging staat in Schie dam en ver daarbuiten bekend en dat wil vooral de jubileren de voorzitter houden tot in lengte der jaren. Het winnende team van het Schielandziekenhuis met de grote trofee. Han Meeder, Marcel van der Heiden, Sjaak Blaak, Rob van de Heiden, Ernst van Alphen, Lou Cheng Leo van Oosten Fred Derwordt, Jan Verdam, René Jansen en coach Theo Muusz. Op deze foto ontbreken ba van Beek en Albert Vos. Onder het motto „Schie dammers in sportieve be weging" heeft de gemeen telijke Sportraad in sa menwerking met tal van sportverenigingen een programma opgesteld, dat klinkt als een klok. Op di verse plaatsen in de stad worden vrijwel dagelijks demonstraties en wedstrij den gehouden waaraan men veelal (gratis!) kan deelnemen. De sportevenementen vangen al direct aan op de openings dag van de Brandersfeesten, zaterdag 20 september. Vanaf twee uur worden in de St. An- nazusterstraat wedstrijden touwtrekken gehouden en ie dereen die denkt over genoeg spierkracht te beschikken kan daaraan deelnemen. Op zater dag gaan tevens de open klas sementswedstrijden fokhijsen en regattavaren van start. Het fokhijsen is een wedstrijd voor jong en oud. Op het Hemaplein verschijnt een grote stellage, ongeveer vergelijkbaar met de boven bouw van een boot, waar ie dereen een poging kan wagen om zo snel mogelijk het ^eil te hijsen. Door middel van een computer worden de moeilijk heidsgraden en handicaps in gebouwd, zodat een ieder gelij ke kansen heeft om te winnen. De wedstrijden zijn dagelijks vanaf één uur en de grote fi nale, de Nederlandse kampi oenschappen voor dames en heren, vindt plaats op zondag 28 september vanaf vijf uur. Het regattavaren wordt gehou den op 21 en 22 september en iedereen die (een klein beetje) kan zeilen en ouder is dan 18 jaar mag er aan deelnemen. De regatta's worden gratis ter beschikking gesteld. De wed strijden vinden plaats in het water aan de Noord vest/Doe lenplein vanaf twaalf uur; op zondag 22 september zullen rond half vijf de prijzen wor den uitgereikt. Op het terrein van Sportclub Schiedam wordt zaterdag een voetbalwedstrijd gespeeld voor leden van de Sportclub en de bemanning van de mijneveger H.M. Schie dam. Aanvang 17.00 uur, toe gang gratis. Op de eerste zondag van de Brandersfeesten wordt tevens de befaamde Brandersloop ge houden, voor de tweede maal in successie. Het parcours be vindt zich aan de Lange Ha ven en telt afstanden van 2, 5 en 10 kilometer. De deelname is gratis en voor iedereen is er een leuke herinnering. Omdat de loop dit jaar is opgenomen in het nationale trimboekje verwachten de organisatoren dat er veel .belangstelling zal zijn. De Brandersloop begint om 12.00 uur; de start en finish zijn bij de Korenbeurs (waar men zich ook kan verkleden). Het open Branders-tafeltennis toernooi van Schiedam voor recreatiespelers/speelsters die geen lid zijn van de NTTB is op zondag 21 september van 10.00 tot 17.00 uur. Deelname is gratis en er zijn leuke prij zen te winnen. Belangstellen den kunnen zich op zaterdag 20 en zondag 21 september vanaf 9.00 uur inschrijven in de Korenbeurs. Op woensdag 24 september SCHIEDAM Het succes volle cricketseizoen (vetera nen, tweede en jeugdteam kampioen) werd zaterdag waardig afgesloten. Voorzit ter Hans Kleinekoort liet vele sprekers aan het woord, waar onder Ben Scholte die cricketbats uitdeelde aan de spelers die dit seizoen een century (100 of meer runs) hebben gemaakt. Captain van het eerste team, Koos Gouka, werd in het zon netje gezet nadat hij te kennen had gegeven dat hij een punt achter zijn actieve cricketloop baan wilde zetten. Gouka, die meer dan 25 jaar deel uit heeft gemaakt van de Schiedamse hoofdmacht, kan terugkijken op een succesvolle carriere. Vooral het laatste seizoen, waarin Excelsior'20 tweede werd in de hoofdklasse is een waardige afsluiting. Emerson Trotman daarentegen meldde zich weer aan voor een jaar Thurlede-cricket, al was het alleen maar voor de geweldige ambiance rond het veld. Naast de vele stropdassen werd de all-rounders-bokaal uitgereikt aan tweede elftal speler Jan Westland, terwijl de Koos Oosterholtbeker naar Jos Gokke ging, voor zijn tomelo ze inzet dit seizoen. Een nieuwe prijs was de „Gol den Duck Trophy", een beker voor diegenen die het meeste aantal keren voor 0 uitgingen. Harry van Gelderen van het tweede team kan deze trofee het hele jaar op de schouw zet ten. Sander Sonnemans over handigde de beker. worden er demonstraties bas ketball gegeven in de Nieuwe Buurt. Vanaf twee uur zullen leden van basketballvereni ging Juventus speciaal optre den voor de jeugd en kinderen die met goed gevolg deel heb ben genomen aan het spel krij gen een heus diploma! De vol gende avond, vanaf zeven uur, zullen de basketballers het nog eens dunnetjes overdoen voor volwassenen. Actieve deelne mers wacht een „Old-timers diploma aan de lioemarkt. De ANWB brengt woensdag maar liefst 200 fietsen mee, die zullen opvallen door hun witte kleur. Vanaf twaalf uur staan de fietsen ter beschikking van mensen die aan de hand van een heldere routebeschrijving een mooie fietstocht in de om geving van Schiedam willen maken. Gratis wel te verstaan! De donderdagavond staat ge heel in het teken van de sport. Het grootste spektakel belooft de demonstratie American Football te worden: 40 leden van de „Scouts" (behorende bij voetbalvereniging DRZ) zullen tijdens de koopavond nadruk kelijk aanwezig zijn in de bin nenstad en in hun indrukwek kende pakken tonen wat het „American Football" precies inhoudt. Voorts die avond: een demonstratie tennis van de jeugd van TSN (op het Stad huisplein) en demonstraties karate door jeugd en senioren op de Koemarkt. Liefhebbers van een partijtje schaken zijn vanaf 19.00 uur welkom op het Museumplein, alwaar men deel kan nemen aan een le vensgroot schaakspel. Zwem bad Zuid zal 's avonds in een stand aan het begin van de Hoogstraat informatie ver schaffen over het kpmende winterseizoen en de renovatie van het bad. Speciaal voor de ouderen is er donderdagmiddag op de Koe markt een toernooi Jeu de Boules (van twee tot vier). Ou deren kunnen er de kunst af kijken én meespelen, want, meent Jeu de Boulesvereni- ging L'esprit, deze sport is bij uitstek geschikt voor mensen die niet meer zo rap zijn in hun bewegingen, 's Avonds mogen ook jongeren aan het spel deelnemen. Ook zaterdag 27 september be looft een sportieve dag te wor den. 'Op het Stadhuisplein zal de honk- en softbalvereniging „Schiedam" demonstraties verzorgen en het publiek uit nodigen tot het opwerpen van een balletje. In een grote lang werpige kooi kan iedereen bo vendien een poging wagen om met een echte honkbalknuppel te slaan naar ballen die door een automatische werpmachi- ne worden geworpen. En na tuurlijk zijn de leden van „Schiedam" bereid om alle in formatie over hun sport te verschaffen. De sportschool „Sportarcade" een van de grootste uit de omgeving zal aansluitend op het optreden van Lee To wers aan de Koemarkt een wervelende demonstratie ge ven van alle sporten die in de school beoefend worden. Be halve karate, kickboksen, judo en jiu-jitsu zal dat ook aero- jazz zijn, een combinatie van aerobic en jazz. Na afloop kun nen belangstellenden de school bezichtigen. Tegelijkertijd met de demonstratie van de sport school zal in de hoogstraat het Nederlands kampioenschap trucktrekken plaatsvinden. Een en ander speelt zich af ter hoogte van nummer 161. Bowlingcentrum „Bowling Musis Sacrum" organiseert za terdag een nachtbowling, die van 02.00 tot 14.00 uur zal du ren. Zowel groepen als indivi duen zijn welkom om aan de Lange Haven de laatste dag van de Brandersfeesten in t^ luiden. Tijdens de Brandersfeesten zal de gemeentelijke Sport raad de nieuwste Trimwij- zer uitbrengen, met daarin alle activiteiten die het ko mende winterseizoen zullen plaatsvinden. Het boekje is gratis op de gebruikelijke plaatsen in het centrum (winkels, PTT, Stadskan toor, musea) verkrijgbaar. Het eerste team van Fortuna Vlaardingen speelt dinsdag 16 september een oefenwedstrijd tegen het eerste team var SVV. De wedstrijd wordt ge speeld op het terrein van de Schiedamse eerste divisieclub in het Hargapark en begint om 19.30 uur. Aan het toernooi namen teams uit heel het land deel. Een 40- tal in totaal waaronder 10 da mesteams. De ploeg van het Vlaardingse Holyziekenhuis moest proberen de bokaal te verdedigen, maar kwam niet eens in de finale. De Schielandboys zetten hun beste beentje voor in poule acht, de sterkste. Ondanks deze sombere voor uitzichten presteerden de man nen van Theo Mussz boven verwachting. Tweemaal werd met minimlaal verschil van 10 gewonnen, één keer kwam het tot gelijkspel en de laatste wedstrijd eindigde in een duidelijke 6-0 overwin ning. Zo kwamen ze op de eerste plaats op veld 8. In totaal was er een team dat alle wedstrij den in winst had kunnen om zetten, zij gingen automatisch naar de finale. Schieland kwam door een beter doelge- middelde in de finale tegen het Streekziekenhuis Noord Oost Twente. Deze wedstrijd werd met het minimale verschil van één doelpunt gewonnen. Door een doelpunt van matchwin naar Lou Cheng werd Schie land met 10 winnaar van het toernooi. Afgelopen woensdag werd de prijsuitreiking nog eens feeste lijk overgedaan. Coach Theo Muusz werd samen met de aanvoerder Rob van de Heiden in de bloemetjes gezet. Met een hapje en een drankje werd al vast uitgekeken naar het vol gende toernooi De supporters vereniging van Hermes DVS bestaat dit jaar 50 jaar. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit wordt er op 15 november een grote feesta vond georganiseerd. Naast dit feest heeft de vereniging op vrijdag 26 september aanstaan de een klaverjasavond. Voor deze gezellige avond hebben de supporters vele andere ver enigingen uitgenodigd. De avond begint om half negen en men verwacht een sportie ve avond. Op zaterdag 13 september gaat de nationale competitie voor clubtientallen van de KNDB van start. Damclub Schiedam is dit jaar ingedeeld in de eer ste klasse KNDB. Schiedam zal in de komende competitie veel nieuwe tegenstanders ontmoeten onder andere Pur- merend, RDG, TDV, Alblas- serdam, VAD, Dénk en Zet, Constant Philips en Excelsior. Voor Schiedam lijkt te midden van dit damgeweld een plaats in de middenmoot weggelegd te zijn. In de eerste wedstrijd zaterdag zal het Schiedamse team uitkomen tegen Denk en Zet. De wedstrijd begint om 12.00 uur in Dienstencentrum de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. Uitslagen pupillen voetbal: Olympus S d PPSC d 1-2 Schiedam d Hermes-DVS 2- 9 WK d Excelsior dl 6-6 HBSS d SFC d 0-2 Martinit d DHS d 5-2 Hermes-DVS d2 Demos d 2- 8 SVDPW d Excelsior d2 0-13 Hermes-DVS el WK e 9-0 Excelsior el SVV el 2-6 PPSC e Schiedam e 0-9 SVV e2 DRZ e 0-11 Excelsior e2 Hermes-DVS e2 0-1 DHS e HBSS e 2-4 Bij het Nederlands Handbal Verbond heeft de afdeling Rotterdam het afgelopen jaar een terugloop van 202 leden gekend, daar is bij inbegrepen de opheffing van twee vereni gingen. „In zijn totaliteit mogen wij beslist niet ontevreden zijn", zegt afdelingsvoorzitter Ger Erkelens. „Het landelijke ge middelde had een terugloop van ongeveer twintig procent, terwijl wij als afdeling Rotter dam met 32 verenigingen nog geen vier procent terugloop hadden". Van de vier Schiedamse hand balverenigingen boekten UVG en DWS zelfs een winst van respectievelijk 11 leden en 2 leden. Daartegenover staat dat HVK een verlies van 13 leden kende en Valerius 7 leden minder heeft dan het vorig seizoen. Na een voorteffelijk debuut het vorig seizoen in de le divi sie is de damesselektie van UVG weer volop in voorberei ding voor de komende zaal kompetitie die op 5 oktober begint. Een strak oefenpro gramma moet voor deze dames als basis dieriën waarop zij in een uitstekende konditie en rnet zelfvertrouwen aan deze zware wedstrijden kunnen be ginnen. Behalve dat dit oefenprogram ma uit drie kampen en een trainingsweekeinde in het bui tenland bestaat, maakt ook een toernooi op 13 september in de sporthal Margriet hiervan deel uit, en waarvan tevens de he- renselektie deelneemt. Zaaltoernooien zijn voor vere nigingen die op divisieniveau spelen als voorbereiding op de kompetitie van groot belang. Daarom vond UVG voor de dames in ESCA uit Arnhem, NEA uit Nijmegen en het Alk- maarse VZV gretige tegen standers. Terwijl voor haar he ren RAPID uit Breda en het Utrechtse UDSV maar al te graag in Schiedam komen spe len. Heeft u problemen op het gebied van: Objectbeveiliging; Portiersdiensten; Receptiediensten; Visitatiediensten; Brandpreventie door gespecialiseerde medewerkers; Winkelsurveillance; Beveiligingsorganisatie Mobiele surveillance; Terreinbewaking; Evenementenbeveiliging Adviezen op het gebied van privatisering, volledige uitbe steding of aanvulling op uw bedrijfsbeveiligingsdienst volkontinue; Incidenteeel of op afroep. Goudsesingel 128 - 3011 KD Rotterdam. Telefoon 010-4333546. y.S

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13