Modeltreinen in Blauwe Brug Podium doet derde poging ALS JE ALLES GOED BEKUKT Groeneveld opticiens Open dag in Vrouwenhuis Instuif program Politie nieuws Feest rond boekenuitleen op zaterdag 13 september Heilig Hart-kerk krijgt ander orgel Open dag in De Teerstoof Groenteshow volkstuinders Mobiele bochel band in café Podium L. "1 Rock in de Underground Vouwblad Woudhoek DE RANDSTAD UIT uw thuiskrant MUZIEK THEATER iiilliailllll SIÉ11 M SCHIEDAM Twee maal, op zaterdag 13 sep tember tijdens de open dag in het wijkontmoetings- centrum De Blauwe Brug en zaterdag 20 september eveneens in De Blauwe Brug, maar dan ter gele genheid van de eerste gro te Hobbyruilbeurs in Schiedam, zet Schiespoor haar uitgebreide module- baan op. if Naast onze bestaande kollektie vindt u de speciale knipoog- kollektie. Meer dan 200 merkmonturen die stuk voor stuk Slechts f 65,- kosten. Met dezelfde service, vakmanschap en garantie die u van ons gewend bent. TPH SCHIEDAM In het kader van de landelij ke bibliotheekdag (13 september) en van de in oktober te houden kinderboekenweek met het thema: „Boe ven", heeft biblio theekfiliaal Noord, gehuisvest in de Blau we Brug, de rondrei zende tentoonstelling „Vrijheidsstraf: van de nood een deugd maken?" in huis ge haald. De tentoonstelling is geor ganiseerd door het minis terie van Justitie naar aanleiding van het 100-ja- rig bestaan van het Wet boek van Strafrecht en Beginselenwet Gevange niswezen. Niet dat deze materie aanleiding is tot het geven van feesten. Het toepassen van straf recht is geen plezierige aangelegenheid, maar een jubileum aangrijpen om stil te staan bij vaak in grijpende ontwikkelingen in het maatschappelijk ge beuren, daar is de biblio theek wel voor te vinden. Bibliotheekdag IM HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986~ PAGINA 17] Op het ogenblik wordt er bij Schiespoor hard gewerkt aan de uitbouw van de emplace menten. Nieuw is een groot rangeer- en opstelspoorem- placement over drie modu les, een gedeelte met een laag gebergte en de trambaan is zo uitgebreid, dat meerdere trams tegelijk kunnen rijden Vanzelfsprekend is ook de bekende lijn 1 naar De Woudhoek er weer bij. Voor de twee presentaties in De Blauwe Brug is een Tijsche ma opgesteld. Van 10.00-10.45 uur wordt Duits gereden; van 11.00-11.45 uur wordt met echte stoomtrei nen gereden; van 12.00-12.45 uur wordt met Nederlands ma teriaal gereden; van 13.00-13.45 uur wordt weer met stoom ge reden; van 14.00-14.45 uur wordt met oud Nederlands ma teriaal gereden; van 15.00-15.45 uur wordt met allerlei vreemde treinen gereden. Tijdens de kwartieren, die de uren volmaken, dus telkens om kwart voor 11 enz. wordt het publiek in de gelegenheid ge steld om met hun eigen meege brachte treinen op de baan te rijden. Het moeten dan wel ge lijkstroommodellen zijn in HO- schaal. Op 13 september verleent Schiespoor extra service de hele dag door met een stand, waar men gratis zijn locomo tief kan laten reinigen, of kleine reparaties kan laten uitvoeren aan zowel gelijk stroom- als wisselstroomlo comotieven in de schalen HO en N. Tevens kan men overtollig ma teriaal aanbieden, waarop Schiespoor dan een bod zal doen. Schiespoor staat nu ingeschre ven in het verenigingsregister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken in Vlaardin- gen en via statuten en huishou delijk reglement zijn de zaken in de vereniging prima gere geld. Het winterprogramma waar mee Schiespoor haar 3e vereni gingsjaar ingaat is erg geva rieerd. De leden kunnen tegen kosten materiaal, dat centraal wordt ingekocht inschrijven op mini-cursussen. Men kan inschrijven op: solde ren, het maken van knipper lichten voor sluitwagons, stoot- blokbeveiliging, seinpalen aan sluiten, een snelheidsregelaar maken, leds inbouwen, om bouw treinverlichting, wisse- lombouw, blokbeveiliging, het lijmen van huisjes enz. Het worden echte doe-avonden, die heel praktisch zijn ingericht, zodat leden met geen of weinig theoretische kennis het ook kunnen volgen. Schiespoor kampt alleen met haar clubruimte, die nog steeds niet definitief is. De model bouwvereniging geniet gast vrijheid in het gebouw van het Zuiderkwartier aan de Dwars straat, waar op woensdagavond de clubavond wordt gehouden, maar het gebouw moet binnen kort tegen de vlakte. Het be stuur van Schiespoor heeft al vele pogingen voor een eigen ruimte ondernomen. Met de gemeente heeft ze regelmatig kontakt, maar dat alles heeft nog tot niets geleid. Schiespoor is bereikbaar via het secretariaat: Laseurpad 8, 3123 NT Schiedam, tel. 010- 4709698. „Go for it": drie maal is scheepsrecht. SCHIEDAM Drie maal is scheepsrecht. Daarom staat nu nog één keer de zeskoppige formatie „Go for it" op het pro gramma in café Podium voor aanstaande zaterdag. De vorige keren gingen optre dens net op het laatste nipper tje niet door, omdat de ge meente het café op de Lange Haven ineens de vergunning voor life-optredens afnam. De problemen zijn nu in alle vriendschap opgelost. Het moet wel heel raar lopen dus, wil de groep die is samen gesteld uit o.a. voormalige Dja- mila-leden, op 13 september de instrumenten nog niet uit de hoezen kan halen in het Schie- damse. Vrijdagavond 12 september verzorgt Podium een Hogh Energy disco. Rick Rietveld draait de platen, Hans Ooster veen hanteert de tap. Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, van Hogendorplaan 5. SCHIEDAM De Schiedamse Vrouwenemancipatie Organi satie (S.S.V.O.) organiseert za terdag 13 september een open dag in Vrouwenontmoetings centrum Barrika, Lange Kerk straat 62. Vanaf een uur of twaalf zullen alle taak- en werkgroepen zich presenteren. Voor de kinderen is er tegelijkertijd een apart programma^ Rond vijven kan er een borrel tje gedronken worden onder de muzikale begeleiding van smartlappentrio „Magnolia". Daarop aansluitend wordt er gezamenlijk gegeten. Voor 's a- vonds is er tot in de kleine uurtjes een swingend feest ge pland. SCHIEDAM Voor jongeren- sociëteit de Instuif Schiedam is in september het nieuwe sei zoen weer begonnen. De Instuif is een sociëteit voor jongeren vanaf 16 jaar die elke zondag een gezellige avond or ganiseert in zaal Irene, Nieuwe Haven 155. Elke avond zorgen drive-in discotheken of live bands voor de muziek en verder worden er andere aktiviteiten georga niseerd. De avonden duren van 20.30 uur tot 00.30 uur, de en tree is vijf gulden, lidmaat schap (vijf gulden) is verplicht. Het programma voor de rest van de maand september is: 14 september: een band optre den van de Playmates, een top- 40 band. 21 september: een avond met dj John Laat. 28 september: een ouderwetse avond met Martin Green. SCHIEDAM De „Under ground" in de Jan van Aven- nestraat brengt zaterdagavond de Rotterdamse band Paradox. Op het programma staat Ne derlands- en Engelstalige Rock. Allebei met een Schots accent, dankzij het soepele stemgeluid van zanger Roddy, die daar vandaan komt. Het optreden start om 21.00 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 3,50. SCHIEDAM Bij een in braak in Rijwielhandel Nieuwland op het Wibaut- plein werd in de nacht van woensdag en donderdag een viertal fietsen uit de etalage gestolen. Om die te pakken te krijgen sloegen de daders een ruit in met een balk. De totale schade bedraagt 3000 gulden. Bij een aannemer op de Bettel- weg werden een 35-tal pakken koffie, een schrijf- en een re kenmachine ontvreemd, ter waarde van 1000,-. De daders kwamen binnen, nadat ze een ruit van het kan toorgedeelte verwijderd had den. Bij een binnenbrandje bij was serij Springrove op 10-09 in de Fokkerstraat is een partij was goed verloren gegaan. De brand ontstond in een droog- turbine en nam een zodanige vorm aan, dat de brandweer moest uitrukken. Hoeveel de schade bedraagt, is niet be kend. SCHIEDAM Podium laat de jazz komend weekend aan Rotterdam en Heineken over. Vrijdagavond is er in het café op de Lange Haven gewoon een ouderwets goede disco. Pe ter Hellemans bepaalt, in sa menspraak met het publiek, wat er gedraaid wordt. Zaterdagavond komt vanaf 22.00 uur de Mobiele Bochel Band naar Schiedam. Achter deze naam verschuilt zich een vijftal rasmuzikanten. Zij heb ben dynamische ritmes net in de vingers als zwevende wals jes. Allemaal hebben ze een thea terachtergrond: hun optreden belooft daarom een bewegend spektakel te worden. Zondaga vond 21.30 uur is Podium weer helemaal het domein van ama teur-talenten. Gevangenis op bezoek in bibliotheek Lezen achter tralies, ogenschijnlijk niet het plezierigst, maar wel belangrijk. SCHIEDAM Het bestuur van de Heilig Hart-kerk mag niet mopperen. Eerst kon voornamelijk dankzij een anonieme gift in 1985 het dak worden gerepareerd; nauwelijks een jaar later be schikt de parochie als door een wonder over een nieuw orgel. Het oude instrument was al een tijdje aan vervanging toe, maar de fondsen om het orgel zelfs maar op te knappen wa ren bij lange na niet toerei kend. Zeker niet toen bleek dat de kast door houtworm was aangetast. De oplossing voor dit nijpende probleem kwam uit Nijmegen. Het bleek dat daar een kapel, behorend bij een klooster, door nieuwbouw zou worden ver vangen. Het orgel moest ook weg. Na enig beraad besloot de parochie aan de Lekstraat het instrument naar Schiedam te laten overbrengen en het aan te passen met enkele nog bruikbare onderdelen van het vermolmde orgel. Het resultaat mag niet alleen gezien, maar ook gehoord wor den. De aanwinst wordt feeste lijk in gebruik genomen tijdens de hoogmis op 14 september. Een gemengd koor zet de ge beurtenis luister bij. Op 20 sep tember kunnen liefhebbers van orgelmuziek hun hart nog eens ophalen. In de Heilig Hart-kerk wordt dan een con cert gegeven door de diverse organisten. De toegang is gra tis. De tentoonstelling „Vrijheids straf" geeft de bezoeker de mogelijkheid kennis te nemen van het reilen en zeilen van het gevangeniswezen. Wat speelt zich af vanaf het mo ment dat de verdachte in hechtenis wordt genomen? De tocht van politiecel naar Huis van Bewaring. Wat betekent vrijheidsstraf in Nederland en welke inrichtingen zijn er? Welke mensen werken er en met welk doel? Op dergelijke vragen geeft de tentoonstelling een antwoord. De organisatoren van „Vrij heidsstraf" hopen dat onder de bezoekers vele docenten zullen zijn uit het voortgezet onder wijs, die eventueel dit thema met hun klas behandelen. Jongens in die leeftijdscatego rie zijn per slot van rekening de eerste kanshebbers op een plek in de cel. De gevangenis sen worden overwegend be volkt door mannen in de leef tijdscategorie van 15 tot 30 jaar. Naast de tentoonstelling is er ook een catalogus te ver krijgen, waar op die zaken die per wordt ingegaan. De bibliotheken in Schiedam organiseren zaterdag 13 sep tember bijzondere aktiviteiten op de diverse vestigingen, en wel: Hoofdbibliotheek, Lange Ha ven 131, geopend van 10.00- 1300 uur. 10.00 uur de open stelling van de „lijst-lees-kast" een extra service aan scholie ren, die boeken moeten lezen voor de literatuurlijst en in deze kast de meest gangbare titels, uittrekselboeken en boe ken over schrijvers bij elkaar vinden in voldoende aantallen. Tevens is hieraan verbonden een „literaire lijst-lees-prijs- vraag". Filiaal Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 163, geopend van 10.00-13.00 uur en van 14.00- 16.00 uur. Om 14.00 uur opent Hans Paalman, direkteur van het Stedelijk Museum een schilderijententoonstelling „Abstrakt werken en Arabisch schrift" van de Marokkaanse kunstenaar Mohamed Larbi Hamidi. Filiaal Noord, Bachplein 589, geopend van 10.00-16.00 uur. 13 september is niet alleen bi bliotheekdag, maar ook open dag voor het gehele wijkcen trum De Blauwe Brug. Binnen de muren van de bibliotheek zullen de volgende aktiviteiten plaats vinden. 10.00 uur: ballonwedstrijd op het terras van de bibliotheek; 10.30 uur 11.30 uur 12.30 uur 13.30 uur: luisterwed strijd in de Fonotheek; 12.00- 15.00 uur: optreden van een bandje op het terras van de bi bliotheek. 15.30 uur: bekendmaking van de winnaars van de luister wedstrijd. In de bibliotheek is bovendien de gehele dag: een muziekruil- beurs, georganiseerd door de Streekmuziekschool; een speelgoed-uitlening door Speel-o-theek Ikkie; enkele malen optreden van 2 clowns; tentoonstelling „Vrijheidsstraf van de nood een deugd ma ken? Wonen, werken en vor ming in de Nederlandse ge vangenissen en Huizen van Bewaring". Tot 4 oktober te bezoeken. In gebouw De Teerstoof wordt op zaterdag 20 sep tember een open dag gehou den om bekendheid te geven aan de verschillende activi teiten die er plaatsvinden. Vrijwel alle medewerkers van De Teerstoof zullen zich zaterdag presenteren door middel van demonstraties en informatie verschaffen over de mogelijkheden. Zo zal pottenbakster Cathy staaltjes van haar kunnen to nen en laat het Delfts-blauw atelier zien wat er allemaal te pas komt bij het vervaardigen van dit populaire aardewerk. De Flmclub Schiedam annex Videoclub verrast de bezoe kers om 11.00 uur met een koffieconcert, gevolgd door een videopresentatie in het li teraire café om 12.00 uur en een kleine dartcompetie om 13.00 uur. Om twee uur 's mid dags wordt er bovendien een verrassingsfilm getoond. Be zoekers kunnen voorts car toons bekijken en met een vi deocamera aan de slag gaan. Voor hapjes en drankjes wordt gezorgd; bij mooi weer buiten op een terras. Toneelgroep Apollo en de Bewonersvereni ging Schiedam Centrum ten slotte zullen in De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 infor matie verstrekken over hun bezigheden. Men is er vanaf tien uur 's morgens van harte welkom. SCHIEDAM Op zaterdag 13 en zondag 14 september orga niseert de Volkstuindersvere- niging Vreelust, gevestigd in de Spaansepolder op de grens van SCHIEDAM Dezer dagen is de tweede druk verschenen van het vouwblad Nieuws over Schiedam-Noord. De uitgave wijkt slechts op details af van z'n voorganger, waarvoor ove rigens zo'n grote belangstelling bestond dat de oplage van 5.000 exemplaren binnen enkele maanden was „uitverkocht". Het opnieuw uitgegeven vouw blad zal weer via een aantal punten in de stad worden ver spreid. Dit zijn o.m. het wijk centrum (annex bibliotheek) De Blauwe Brug, het bureau Huisvesting in gebouw 's Gra- veland en de balie van het Stadskantoor. Rotterdam met Schiedam, haar jaarlijkse bloemen-groenten- en fruit tentoonstelling. De produkten zijn door de tuin ders zelf gekweekt. Ook de bloemschikclub en de schildersclub werken mee aan deze tentoonstelling. De openingstijden zijn: zaterag van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag van 10.00 tot 16.30 uur. Hierna zal de prijsuitreiking volgen. De beoordeling van de inge zonden produkten wordt in handen gelegd van de bezoe kers. Hiertoe wordt aan elke bezoeker een voorgedrukt be oordelingsbriefje uitgereikt. Ook kinderen doen aan de ten toonstelling mee. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289. 10.00 uur: ds. Chr. Brakema (Gemeentezondag); 17.00 uur: geen dienst. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. A Prins (Startdag); 17.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. F. Kalis (gec.d.). Martinuskerk, geen opgave. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. J. de Kievit (Startdag); 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, geen dienst. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29. 10.00 uur: weled. heer J. A. v. Lambalgen; 17.00 uur: ds. J. D. Wuister. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J.P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 ds. C.A.A. Struik; 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. K. Schipper, Waspik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. J. Spijker, Den Haag. Evangelisch Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg. Zondagslied: gezang 272. Na de dienst koffiedrinken. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. M. C. Baart, Dordrecht; 17.00 uur: ds. P. Vermaat, Maassluis. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: geen dienst. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: geen dienst. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. B. C. Bouwen, Barendrecht; 19.00 uur: ds. F. Kalis St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: heiligingssa menkomst; 18.30 uur: verblij- dingssamenkomst o.l.v Kapi tein en Mevr. W. Oudshoorn. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, geen opga- Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan. Iedere za terdag 9.30 uur: ds. G. Mande- maker. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland Eucharistie viering. Zaterdag 19.00 uur: met muzikale begeleiding. Zondag 9.30 uur: met samen zang; 11.00 uur: m.m.v. het Jongerenkooro. Tijdens de vie ring van 11.00 uur is er crèche voor de kleinsten. Preekbeurt: pater J. M. Mahlmann o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106. Weekend 13/14 sept: Feest van Kruisverheffing. Celebrant: Pastoor P. M. Vis- man. Predikant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 13 sept.: 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 14 sept. 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door ons herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. St. Liduina-Kapel, St. Lidui- nastraat 10. Zaterdag 13 sep tember: 17.15 uur: Eucharistie viering (muzikaal verzorgd door ons dameskoor Jubilatio). Celebrant en predikant: Pas toor M. van Zaal. Zondag 14 sept. 12.00 uur: Eucharistievie ring. Celebrant: Pastoor P. M. Vismans. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 14 sept.: feest van Kruisverheffing. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zon dag 9.00 uyg: Eucharistievie ring; 10.00 uur: Hoogmis, waarbij de zieken en „eerste communitanten" worden uit genodigd. Muzikale medewer king van bet kinderkoor „De Notenkrakers. Predikant: E. v. Diepen. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag, 19.00 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zondag 10.30 uur: Hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen, woensdag 9.00 uur, zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang v.h. jeugdkoor. Preek: pastor Flap per. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Preek: pastor D. Kool. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Geen opgave Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam geen opgave. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zaterdag 13 september om 18.30 uur. Voor ganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 14 september om 10.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Muzik. medewerk, be jaardenkoor „Samen zingen" o.l.v. mevr. Jeatjne Marie Mens.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 17