m Ouders bezetten school 4.95. Geen Brandersfeesten zonder zeekadetten Watersnip DRIES Werkneemsters Rijnmond starten eigen bedrijf Jubileum Party Shop "detoüM" m O, Schiedam roeit Sloop van Robbeneiland begonnen Onzichtbare autoschade? Kies Dries! Da's Jt VERINGMEIER TANDTECHNIEK 1 Vitamine e Olie Milly Little 49.75 Nu een proefflakonnetje Gebit stuk? SCHIEDAM Het Zeeka- detkorps „Jacob van Heemskerk" is een jeugd vereniging die in 1951 op gericht is met de bedoe ling de jeugd meer be kendheid te geven mei nautisch gebeuren. He1 Schiedamse korps is er één van de veertien die Neder land telt. Het streven is zo veel mogelijk tijd op en rond het water door te brengen. Rondvaarten Wat voor weinig vogels geldt, geldt voor de watersnip. Zijn afbeelding wordt dagelijks door een groot aantal mensen gehanteerd. Daar staat ons biljet van 100 gulden garant voor. Beduidend minder mensen zullen de vogel ooit in le vende lijve aanschouwd hebben. Dat is niet zo verwon derlijk, want de vogel houdt zich bij voorkeur op in moerassige stukjes met wat begroeiing, waarin hij met zijn donkerbruine verenpak nauwelijks opvalt. Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. SPAANSEPOLDER r De opheffing van het openbaar lichaam Rijnmond is in het algemeen niet ongemerkt voorbij gegaan en zeker niet voor het personeel van Rijnmond. Men kreeg de status van provincie ambtenaar en dat hield in: werken in Den Haag. Voor de echte Rijnmonders een niet te verteren zaak. Rita van der Hor en Loui se Runtu hebben de kop pen bij elkaar gestoken en zijn gestart met een tekst verwerkingscentrum. Twee operatrices van het Tekstverwerkingscentrum Rijnmond hebben zij mee genomen. Alle hobbels die het starten van een nieu we onderneming bemoei lijken zijn met grote voort varendheid door Rita en Louise genomen. Tijdens de voororganisatie wisten zij veel bedrijven en instellingen ervan te overtuigen, dat het uitbe steden van typewerk aan CVT veel voordelen biedt. Voor de bedrijven een zorg minder en de ladies kunnen snel en accuraat werk leveren. De officiële opening van het bedrijf, gevestigd in het schitterende nieuwe kantoorgebouw De Admi raliteit aan de Admirali teitskade 60, vindt plaats rond halfvijf door oud voorzitter van Rijnmond André van der Louw. De onderneming draait al en kele maanden zeer succes vol, maar men gaat uit van het standpunt: eerst het werk op poten en dan pas Podium HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986 PAGINA V- Donderdag zaten er geen leerlingen, maar ouders in de banken van de Casimirschool, uit protest tegen de bezuinigingen van minister Deetman. SCHIEDAM Donderdag ochtend konden leerlingen en onderwijskrachten van de Prof. Casimirschool aan de Burg. Honnerlage Gretelaan onverrichter zake naar huis terug. Een groot aantal ou ders hield de school voor ten minste een dag bezet. Eensgezind werd woensdaga vond op een vergadering be sloten dat de maat vol was. „De landelijke handtekenin- genaktie vonden wij niet scherp genoeg", vertelt Henk Verkerk, die een dochter heeft op de Casimirschool. „Op deze basisschool wordt bijzonder onderwijs gegeven. Dat wordt dubbel gepakt door minister Deetman. De klassen zitten nu al overvol. Wordt er als alle plannen doorgaan een onderwijzer ziek, dan mag er de eerste acht weken niet eens meer een vervanger komen. En het gaat juist om leerlingen die extra aandacht nodig heb ben". Na het weekend wordt de be zetting in ieder geval opgehe ven. Maar de ouders van de 42 leerlingen sluiten verdere akties niet uit. ROTTERDAM Het Robben eilandcomplex, de voormalige lagere en kleuterschool voor het Witte Dorp en Oud-Mathe- nesse, wordt gesloopt. Nadat anderhalf jaar geleden de bewoners van het Witte Dorp met succes nieuwbouw van hun dorp hadden bevoch ten, is deze week de sloop van het voormalige scholencomplex begonnen. Op deze plaats, nu ook beho rend bij het Witte Dorp zal de eerste nieuwbouw voor het Witte Dorp verrijzen. Op deze plaats zullen 2 flatjes in 3 woonlagen worden gebouwd t.b.v. de ouderen in het Witte Een meer dan ideale huidolie voor ieder huidtype. Te gebruiken als haarolie bij droog - stug - beschadigd en moeilijk handelbaar haar. Als olie voor onder de zon nebank, u zult snel bemerken dat u sneller en prachtiger bruin wordt zonder het effekt van een snel verouderde huid te krijgen. Voor a.s. moeders om zwangerschapsstre- pen te voorkomen en voor hen die ze alsnog willen weg werken. Als huisolie zomaar iedere dag en na bad en dou che. U kunt ook een paar druppels aan uw badschuim of badolie toevoegen. Ideale zonneolie om snel prachtig te bruinen. Ook ideaal als after-shave olie. Een paar druppels aan uw shampoo toegevoegd zullen uw haren er stralender dan ooit laten uitzien. Bij hand- en voetverzorging ook de na gels en nagelriemen zachtjes masseren. Bij een schrale huid en luierirritatie verder ideaal als after- sun. De olie is door zijn speciale samenstelling NIET irri tant vet en dringt snel in de huid, dat betekent dat de olie geen vieze vlekken in de kleren achterlaat. De zuinige do- seerdop maakt dat u met één fles maanden toekunt. En een fles komt overeen met ongeveer 4 a 5 potten crè me, dus erg voordelig. voor Dorp. Door de bewoners van het Dorp is voor deze plaats ge kozen om de ouderen in het dorp meteen naar de nieuw bouw te kunnen laten verhui zen. Hierdoor hebben zij min der overlast van de sloop van het dorp, hoeven ze maar een keer te verhuizen en blijven ze, door de gunstige ligging t.o.v. het dorp, ook bij de buurtge meenschap horen. Voor kerstmis 1986 moet het hele Robbeneiland gesloopt zijn. Ondertussen is de projekt- groep van het Witte Dorp druk bezig om de plannen voor de woningen voor ouderen verder uit te werken en zal, als de planning geen vertraging op loopt, in de le helft van 1987 begonnen worden met de bouw van de plusminus 40 woningen. De huisbezoeken, waarbij men individuele woonwensen ken baar kan maken, is deze week ook van start gegaan. In deze eerste bezoekersronde worden bijna alle ouderen bezocht en kunnen zij meteen kenbaar maken of ze in het flatje op het Robbeneiland, in een aangepas te woning of een eengezinswo ning in het nieuwe Witte Dorp willen gaan wonen. De hardbe- vochten langverwachte sloop en nieuwbouw van het Witte Dorp is in een eerste fase geko men. Over 4 jaar zal ook de rest van het huidige Witte Dorp verdwenen zijn en zal het plaats gemaakt hebben voor een nog mooier en even gezel lig nieuw Wit Dorp. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische af spraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. Bij het korps in Schiedam staan zeilen en roeien in het vaandel. Tijdens de zaterdagen in het winterseizoen krijgen de kadetten onderricht in nauti sche zaken als: navigeren, be tonning, schiemannen en vaar- reglement. De opgedane kennis kan zodra het zeilseizoen in het voorjaar aanvangt in praktijk gebracht worden wanneer er zeiltochten naar Haringvliet en Brielse Meer ondernomen wor den. Hoogtepunt van het zeilseizoen is het Zomerkamp dat meestal op Texel plaatsvindt en waar aan naast het Schiedamse korps de meeste van de andere Nederlandse korpsen en dele gaties uit Engeland, België en Canada deelnemen. In het na jaar bezoekt het korps de Zeeuwse wateren waar gezeild wordt onder wat ruigere om standigheden en traditioneel zelfgeplukte mosselen worden genuttigd. Deze mosseltocht vormt de afsluiting van het zeilseizoen. Buiten deze „vaste" program ma onderdelen kent het korps aktiviteiten waarvan sommige ook al een traditie beginnen te worden. Rond Hemelvaartsdag vinden op de Waddenzee twee evenementen plaats, te weten de HarlingenTerschelling roeitocht over 18 zeemijlen en de Sagitta-zeilrace. Het Schie damse Zeekadetkorps heeft in het verleden al vijf maal aan deze wedstrijden deel geno men. Enkele jaren geleden is het korps gestart met het ver zorgen van rondvaarten door de Schiedamse Haven, dit is nu een terugkerend festijn gewor den. Door het grote succes vorig jaar bij de Brandersfeesten en in het begin van dit jaar bij de Molenfeesten, zal het Zeekadetkorps dit jaar weer rondvaarten verzorgen door de Schiedamse havens. Op zondag 28 september kan het publiek tussen 11.00 en 16.00 uur weer opstappen aan de Lange Haven bij de Koe markt voor een rondvaart via de Buitenhaven, de Nieu we Haven, de Korte Haven en weer terug in de Lange Haven. Het zeekadetkorps kan nieuwe leden aannemen, jongens en meisjes tussen de 12 en 16 jaar die geïnteresseerd zijn in alles wat met het watergebeuren te maken heeft zijn van harte welkom. Voor informatie over het korps of het aanmelden In deze sloepen nemen de deelnemers van „Schiedam roeit" het tegen elkaar op. van nieuwe leden kan men tij- de rondvaarten. landsedijk 9) afgemeerd liggen, dens Schiedam Roeit terecht Vanaf begin oktober zal de Telefonisch kan men kontakt aan boord van de „Spica", of „Spica" weer in de Wilhelmi- opnemen met R. Gijtenbeek, op zondag 28 september tijdens nahaven bij HCG (Westfranke- tel. 01749-48568. I JHn» De Spica, het vlaggeschip van de zeekadetten. Eén van de opvallendste ken- van een stelletje broedende wa- merken van de watersnip is tersnippen komt er al snel ach- zijn lange snavel. Hoe makke- ter. Om zijn broedgebied tegen- lijk zo'n snavel kan zijn, blijkt over soortgenoten af te bake- als de vogel voedsel zoekt. De nen, voert het mannetje regel- snavel wordt werkelijk tot aan matig zogenaamde baltsvluch- de kop in de modder geboord. Regelmatig trekt de vogel een wormpje of insektelarfje uit autorichtspecialist Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-415 45 40. Al uw reparaties met FOCWA garem tie1 caravaPO11^?^-^! Hendrik Jan Dijkerman diepte naar boven, waarmee hij i naar een poeltje loopt om het wat schoon te spoelen. Vervol gens wordt het voedsel met wat gooi- en vangbewegingen in de snavel omhoog gebracht en opgegeten. Lange tijd is onduidelijk ge weest hoe de watersnip prooi en, die zo diep in de grond zit ten kan vinden. Inmiddels weet men dat de snavel van de vogel is uitgerust met een enorme hoeveelheid tastzin tuigjes. Eenmaal met de snavel in de modder neemt de vogel de kleinste trillingen waar en kan hij precies bepalen waar de volgende boring uitgevoerd moet worden. In sommige delen van het land wordt de watersnip ook wel met de naam hemelgeit aange duid. In deze tijd van het jaar zal niet duidelijk worden waar aan de vogel die naam dankt, maar de gelukkige ontdekker Een afbeelding van de watersnip staat op het biljet van honderd gulden (foto René Pop). ten uit. Tijdens de daarbij be horende duikvluchten spreidt de vogel zijn staart en klinkt een blatend geluid. Dit geluid komt tot stand doordat de spe ciaal daartoe gevormde buiten ste staartpennen gaan vibreren in de langsglijdende licht. Voorlopig zult U zich echter te vreden moeten stellen met wa tersnippen, die in alle rust pro beren hun voedsel te vergaren. Vooral de Vlietlanden en de moerassige stukjes van de Broekpolder in Vlaardingen, de opgespoten stukken bij Ke- thel, maar ook de slootranden in de polder bieden goede kan sen deze vogels waar te nemen. In veel gevallen zal U de vogel pas ontdekken op het moment, dat hij wegvliegt. Die zigzag-vlucht heeft echter ook een kwalijke kant: het maakt de vogel tot een geliefd doelwit bij jagers en helaas is de jacht op watersnippen in Nederland nog steeds toege staan. SCHIEDAM Het Zeeka detkorps Schiedam orga niseert zaterdagmiddag tussen 13.00 en 16.00 uur voor de zesde maal in de geschiedenis het spektakel „Schiedam roeit". Dertig teams met in totaal zo'n 400 roeiers hebben zich voor dit roei-evene- ment in de Schiedamse Voorhaven ingeschreven. De winnaar van de jaarlijk se stadsroeiwedstrijden zal het dit jaar na afloop in een ererace tegen een team van de mijnenveger „Schiedam" mogen opne men. De bemanning van dit marineschip, dat in het kader van de Branders feesten naar Schiedam komt, heeft inmiddels ook de goed getrainde zeeka detten al voor een wed strijd uitgedaagd. Bij het sportieve treffen in de Voorhaven zijn weer vele bekende Schiedamse bedrijven, gemeentedien sten en buurtverenigingen van de partij. Onder de in schrijvers zijn bijvoorbeeld teams van het Squashcen- trum Schiedam, de inge- nieursbureau's Neitraco en Protech International, de werf HCG en het Geweste lijk Arbeidsbureau. Behal ve het Schielandziekenhuis komen onder andere ook de Bondsspaarbank en een conditietrimploeg met een damesteam. Zij zullen in de slag gaan met ploe gen van brandweer en po litie of met de teams van de Dienst Gemeentewer ken en de Openbare Nuts bedrijven. De „Schiedam se zeilers", al driemaal winnaar van de race, zijn er vanzelfsprekend ook weer bij. Ook bewoners van de Willemskade en een team uit de Scheep- vaartbuurt, de Drenkelin gen genaamd, hebben zich ingeschreven. Welke teams tegen elkaar zullen gaan roeien zal even voor de start aan boord van het Zeekadetschip „Spica" bij loting worden vastgesteld. Het eerste team zal om 13.00 uur van start gaan. De laatste teams zullen naar ver wachting rond 16.00 uur hun race beginnen. Er wordt geroeid in de gro te B-2 sloepen van het Zeekadetkorps. Deze sloe pen zijn 9,5 meter lang, 2,5 meter breed en wegen on geveer 2500 kg. De 12 roeiers die elk team telt hebben dus voldoende ruimte om flink aan de rie men te trekken. De snelste tijd op het 300 meter lange parcours is tot nu toe 1.50.86 minuten. SCHIEDAM De Party Shop-organisatie, een keten van 24 slijterijen, alle gevestigd in de Randstad, bestaat 20 jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een unieke aktie voor de klanten. De aktie, die tot 31 december loopt, geeft de klanten de mo gelijkheid een originele glazen- set bij elkaar te sparen. Deze glazenset is één meter lang en bestaat uit 16 beroemde merk- glazen, alle verschillend van vorm en te gebruiken voor di verse dranken. Bij aankoop van elke fles van de beroemde merken (16 in to taal), ontvangt de klant een ze gel. Bovendien wordt bij elke besteding van 25,een extra zegel ontvangen. In totaal 40 zegels zijn nodig om deze verzameling bij elkaar te sparen. Haalt men de 40 ze gels niet, dan is er altijd nog, voor een spaarkaart van mini maal 20 zegels, een fles heerlij ke wijn. De eerste Party Shop werd op 17 september 1966 in Delft ge start. Eef van der List, de hui dige direkteur begon daar met zijn eerste zaak onder de naam Party Shop. Een slijterij vol gens een bepaalde formule: een zeer breed assortiment bier, wijn en gedistilleerd tegen een aantrekkelijke prijs. Thans zijn er vestigingen in Alphen a/d Rijn, Capelle a/d IJssel, Den Haag (5 zaken), Leidschendam, Loosduinen, Rijswijk, Scheve- ningen, Schiedam, Woerden, IJsselmonde en Zoetermeer (2 zaken). Café „Podium" op de lange Haven doet het komend week end in verband met Plantage pop rustig aan. Zondagavond is er een pro gramma met ballade en latin. Het duo Lemaire, een vibrafo- nist in combinatie met een gi tarist, treedt daar op vanaf 21.30. De toegang is geheel en al gratis. PARFUMERIE-DROGISTERIJ Laan van Bolles 31. Telefoon 4705276. DE ENIGE ECHTE DROGIST IN GROENOORD

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 11