Eindelijk kan die kijker uit de kast Juweel van een septemberweek familie et» op kaarten Catchbal Voorburg looptals een trein Vendex bezorgt Nederland veertig nieuwe modewinkels Dirk vanDuijn over de MitsubishiPajero: Poppenhuis in Tudor stijl 5 moet 6 zijn 3 Startadres van data en codes omzetten 3 IF LEN GO TO 2 4 INPUT "Wat i3 dre3 ?-;oude start 6 INF-UT -wat wordt het. nieuwe 31ar tadres n i euwe start 17 print rif lengte code randstad-edities" TK 38.86 1 Moord-kar Mopperen Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de Mitsubishi Pajero •scz Greppel Instelbaar Kluiten Rij-impressie van de Mitsubishi Pajero 2 INPUT "Naam van d,e code rif1 CR LEN rif 10 TH nu het 3tarta nf EN 5 IF oude starte 16334 üe oude Start>65535 THEN GO T0 4 7 if nieuwe start< 16334 0R m euwe Start>65535 THEN GO T0 6 3 INPUT "Hoe lans is het aarit al bytes lengte code 9 IF nieuwe start oude star t THEN GO TO 14 10 FOR f=oude start TO oude st art lengte code 11 PoKE f-(oude start - nieuw e 3tart),PEEK f 12 NEXT f 13 GO TO 17 14 FOR f=oude start T0 oude st art lengte code 15 POKE ff+(nieuwe start - oud e start),PEEK f 16 NEXT f 13 SA' engte cod* nieuwe start; n f CODE n i e uwe st ar t1 'Hier moet een wagen rijden, trekken en niks mankeren Reakties op of bijdragen aar deze pagina aan rodaktie THUISKRANT-EXTRA I Postbus 5825. 2280 HV Ri|Swi|k Telefoon 070-190224 (liefst donderdag of vrgdag) 'Voor de topsnelheid hoef je de wagen niet te kopen, maar op het punt betrouwbaarheid is het een wèreldkar. Ik rous er nu al zo'n dikke twee jaar mee door de meest onmoge lijke omstandigheden, maar hij heeft me nog nooit een se conde in de steek gelaten. Je betaalt er in de aanschaf wat meer voor, zeker omdat ik ook een lier voorop het laten zetten, maar hij is iedere gul den dubbel en dwars waard.'. Bijna 80.000 kilometer heeft akkerbouwer Dirk van Duijn uit Nieuw Vennep er nu in zijn Mit subishi Pajero opzitten. Dirk is de joviale bedrijfsleider van een 'gemengd bedrijf' zoals dat: in de Haarlemmermeer wel meer voorkomt: een accent op bollen en sierbloemen en een paar maanden in het jaar 'ak kerbouw' in de luxere groen- tensector. Vervoer speelt in die sector een cruciale rol. Stee vast staat er aan het begin van de dag een zwaar transport richting Aalsmeer, Leiden of Katwijk op het programma en dagelijks ook dienen imposan te ladingen 'fust' van het land te worden gehaald. 'Met die Pajero lukt dat uitste kend,' vindt Dirk die gezien het intensieve dag- en nachtleven dat hij leidt volgens eigen zeg gen 'niet op fotopapier houdt' en de visuele conditie van de bedrijfswagen ook geen recla me vindt. 'Het is een moord- kar maar hij wordt hier dus echt voor het werk gebruikt. Dat zie je wel aan 't uiterlijk. We zijn hier niet kinderachtig met de wagens en daar moe ten ze tegen kunnen. Geen ge donder: rijden moeten ze en trékken. En nog flink ook.' Dirk van Duijn heeft van z'n baas 'carte blanche' gekregen tóen er een nieuwe auto moest komen. De volkswagen pick-up die eerste dienst deed was na twaalf jaar echt aan vervanging toe. 'De ouwe liep eerst wel een behoorlijke partij te mop peren,hoor, toen ik met deze kar aankwam,' bekent Dierk bulderend van het lachen. 'Hij vond dat ik zelf maar een wa gen moest kopen als ik indruk op m'n vriendjes wilde maken. Maar hij is nou behoorlijk bij gedraaid. De wagen kost 'm in vestering en wat onderhoud en daarvoor krijgt de man een enorme arbeidskracht die nooit ziek is en altijd klaar staat. Zo simpel ligt dat.' Mitsubishi heeft voor het modeljaar 1987 diverse vernieuwingen in haar modellijn doorgevoerd. Het belang rijkste nieuws is echter dat Mitsu bishi vanaf de 1987 uitvoeringen, en dat betekent dus voor nieuwe Mit subishi's gekocht vanaf september '86, een garantie van liefst 3 jaar heeft ingebouwd. Mitsubishi wil hiermee aantonen dat de kwaliteit van haar wagens zo goed is dat zon dermeer op de bekende onderdelen 3 jaar fabrieksgarantie met een maximum van 100.000 km wordt ge geven. Het overige nieuws houdt in moderni seringen van modellen tot compleet nieuwe motoren. Van de Colt, Lancer, Lancer Wagon, Galant, Space Wagon en Pajero zijn nu in totaal 59 uitvoe ringen leverbaar, nog afgezien van een aantal extra's in de vorm van pakketten. Het programma is nu zo danig verbreed dat er sprake is van automobielen voor ieder soort ge bruiker: privé en zakelijk, benzine-, LPG- en dieselrijder, off-the-road lief hebbers of 7-personen vervoerders. De Colt, Lancer en Lancer Wagon zien er moderner uit en hebben ge heel nieuwe motoren. De Galant is verkrijgbaar in meerdere uitvoeringen dan ooit het geval was. De Space Wagon is er nu ook met vierwielaan- drijving. En de Pajero's hebben meer motorinhoud gekregen plus een long Body. Ongewijzigd leverbaar zijn in tussen de Cordia en het topmodel, de Starion. Bij de hier te bespreken te testen Pa jero, de terreinauto van Mitsubishi, zit het nieuws hem in de nieuwe vergrote motor en een uitbreiding in modellen, namelijk de verlengde versies, Long Body genaamd. De Pajero kende al een verlengde versie die echter te vens ook verhoogd was, hij 'wordt Wagon genoemd en blijft eveneens in het programma. Alle Pajero's hebben nu een 2,5 liter turbodieselmotor in plaats van de bekende 2,3 liter. Dat levert een beter vermogen (62 kW/84 pk) onderin op bij gelijkblijvend brandstofverbruik; het maximum koppel ligt op 201 Nm in plaats van 181 Nm bij 2000 omw./min. Het voor- differentieel is op het' grotere vermo gen aangepast d.m.v. een gewijzigde satellietlagering. De Pajero Wagon is thans leverbaar met de beproefde 5- versnellingsbak en ook met een viert- raps automaat voorzien van overdri ve. Het programma Pajero's omvat nu rijf uitvoeringen die overigens ook als Van op grijs kenteken worden gele verd: 2,5 TD Canvas Top, 2,5 TD Me tal Top, 2,5 TD Long Body, 2,5 TD Wagon en 2,5 TD Wagon automaat. De Pajero is er vanaf 38.490,- c.q. 39.859,- voor de grijs kenteken uit- overingen Pick-Up en Van. De perso- nenuitvoering start bij 49.495,- voor de Canvas Top en 51.795,- voor de Metal Top, de gesloten uitvoering met 'ramen dus. De Long Body kost 58.495,- en de Wagon 58.795,-, alle prijzen 19% BTW. *ir»9«f«*i Met een verre- of sterrekijker of een telescoop en een beet je interesse in de natuur, kun nen belangstellenden in schrijven en deelnemen aan de Nationale Vogelkijkdag die op 18 oktober wordt gehou den. Op die dag stellen hon derden zogenaamde 'Voge laars' van vogelwerkgroepen in het hele land hun kennis ter beschikking van belang stellenden die die dag extra op vogels willen letten. Om twee redenen: vogels verdienen aandacht en vogels verdienen bescher ming. En om die twee rede nen wordt de nationale vogel kijkdag gehouden. Wat de Pajero kan laten zien is inderdaad indrukwekkend. Moeiteloos trekt hij twee vol geladen platte wagens naar de bedrijfs-opstallen en hanteert daarbij nog een pittig gangetje over het keurig-geëgaliseerde veldpad. 'Lading in de wagen zelf heb ben we hier nauwelijks. Dat is ook de reden waarom we de Canvas-Top hebben aange schaft,' verklaart Dirk van Duijn. 'Het was de minst-dure van de types en in de zomer is het verdraaid makkelijk, zo'n ding met een open kappie. Vanaf de trekhaak klauter je zo door de bak naar binnen en gaan. Daarbij is 't natuurlijk erg goed voor een gezonde buitenkleur, zo'n open wagen,' grijnst Dirk daar aan toe. Het interieur van de Pajero ziet er intensief gebruikt uit, maar oogt verder keurig. Een half uur stofzuigen en behoorlijk 'soppen' en de wagen ziet er weer uit om door een ringetje te halen. Het interieur, is dan ook sterk en berekend op het intensieve gebruik dat Dirk en zijn even onzachtzinnige colle ga's van de Pajero maken. 'We zijn er 's nachts eens mee in een greppel gereden,' weet een van de aanwezigen te ver tellen. 'Maar door die lier voor op waren we er binnen de vijf minuten weer uit. Een kabel om een paal heen en de wagen trekt zichzelf uit de blubber. Tja, de paal was wat verbogen, maar dan moeten ze die din gen maar wat steviger maken, vind je niet?' De 2500 cc motor van de Paje ro brult indrukwekkend en laat ook binnenin (mede door de canvas dekking) het te ver wachten gebrom horen. Voorts oogt het interieur stevig en ro- 't Wordt herfst. Geen ontko men aan. Haar in de wind en je kraag op. Dan zal op die kraag maar een glinsterende streep vonken schieten om tegen het najaar op te tornen. Diamanten. Niet zo maar een aan je vinger of in je oor, nee gewoon, nonchalant, 54 stuks gevat in witgoud op de punt van je revers. Dit zal voor weinigen in de we reld zijn weggelegd. Het is ook meer een kijk- en bewonder gebeuren, waarbij de speld op bijgaande foto tot één van de dertig eigentijdse diamanten sieraden behoort, door top ontwerpers gemaakt en inter nationaal bekroond. Dit in het kader van een tweejaarlijkse wereldwijde ontwerp-wedstrijd met een award als begerens waardige prijs. Van 18 tot en met 24 septem ber is het allemaal te zien in Park Plaza aan het Rokin 78 in Amsterdam als daar (voor 't eerst in Nederland!) die dertig bekroonde diamanten sieraden worden geexposeerd. Heel apart, vol unieke vondsten. Nu is Amsterdam in 1986 vier honderd jaar diamantstad, re den om gelijk in Park Plaza veel over diamanten in beeld te brengen. Het glinsterende punt op deze feestelijke i is de wereldberoemde Fancy Collec tion uit Londen, die naar Ne derland wordt overgevlogen en onderdeel vormt van deze niet vrij unieke diamantexpositie. Een collectie van geslepen dia mant is die Londense inzen ding, vooral opvallend door haar kleur. Dat kan dus een juweel van een septemberweek worden in Park Plaza met openingstijden van maandag t/m zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur en zondags tussen 11.00 en 18.00 uur. buust, maar laat tevens een hoop luxe zien. De bestuur dersstoel bijvoorbeeld is onaf hankelijk geveerd en biedt, mede gezien de imposante omvang van Dirk Van Duijn de bijna maximale veerinstelling. Wel nodig overigens, want de passafgiersstoel heeft die on afhankelijke instellingsmoge lijkheid niet, en het verschil is tijdens de rit te zien, laat staan te voelen. Dirk en zijn makkers gebruiken overigens de koplampwissers en sproeiers geregeld om de kluiten van de koplampen te krijgen terwijl ze ook blij zijn met de stevige straal op de voorruit die met de sproeier te produceren valt. Over het klok je, de intervalstand op de rui tenwissers, het goed-ogende stuur en de aankleding maken de heren zich geen seconde druk. Wel weten ze alles van de imposante bladvering, de stevige velgen en banden en zijn ze zeer te spreken over de bekledingsplaten die de onder zijde van de wagen bescher men. Over het benzineverbruik heb ben ze zelfs geen idee. 'De tank gaat vol als het nodig is en als 't op is komt er weer nieuw,' zo luidt de uiterst com fortabele instelling. De Pajero van Dirk van Duijn en consorten is in de Haarlem mermeer dus volkomen op z'n plaats. De wagen moet wer ken, werken en nog eens wer ken en krijgt als dank af en toe een fikse pets op de kootvleu- gel en een straal uit een hoge- druk-spuit als 't wat al te bar wordt met modder en stof. Maar wie denkt dat er non chalant met de wagen wordt omgesprongen heeft het mis. De wagen is behoorlijk vuil, maar er valt geen schram of deuk op te bespeuren. En wie Dirk van Duijn met z'n enor me handen het canvas-dek zorgvuldig ziet opvouwen en wegstoppen, weet dat de Pa jero door dat stel ruwe bon ken wordt gewaardeerd. Een betere aanbeveling kan een 4x4 terreinwagen niet krij gen... "door Leo de Ruiter Wat de motoren betreft is het bij de Mitsubishi Pajero niet zo moei lijk. Er is maar één motor lever baar, de 2.5 Turbo-diesel, deze le vert zoals al gezegd 62 kW/84 pk en heeft een koppel van 181 Nm bij 2000 touren. Op de grote weg is dat goed voor een top van 145 km/ u en eenm acceleratie van 0-100 km/u in 22 sec., de Wagon, de ver hoogde en verlengde uitvoering heeft iets meer mee te torsen en vangt iets meer wind, daar zijn de cijfers dan 135 km/u en 25 sec. Het verbruik van de Pajero valt al les mee, bij 90 km/u constant wordt een verbruik van 1:11 op ge geven, bij 120 km/u 1:7, in stands- verkeer 1:9. Wij haaiden met de Long Body en de Wagon een ge middelde van 1:9, en dat is zeker niet gek met zo'n grote wagen, de meeste concurrenten verbruiken meer. Op de grote weg is de Paje ro niet alleen een snelle en zuinige auto, hij is ook er comfortabel voor een terreinauto. Hij is redelijk stil 75 dBA bij 100 km/u, hij is soepel, comfortabel geveerd, vooral de grote wielbasis-varianten, de stoe len en banken zitten goed, zijn ruim comfortabel en geven goede steun. De voorstoelen zijn daarbij nog eens extra, verstelbaar, ge veerd. De Long Body en Wagon kennen achter de normale achter bank nog twee opklapbare stoelen, zodat er 7 personen vervoerd kun nen worden. Achterbank en achter- stoelen zijn geheel wegklapbaar waardoor een enorme laadruimte ontstaat, maar ook kan van de achterpartij een riant 2-persoons bed gemaakt worden. Op de grote weg heeft de Pajero verder een zeer rustig stuurgedrag, de vier- wielaandrijving is dan uitschakel- baar en de achterwielaandrijving blijft over. Die wielophanging is vóór onafhankelijk met torsievering en achter een starre as met blad- veren. De stuurinrichting is van het type kogelkringloop en bekrach tigd. De bediening is dus licht, de draaicirkel ligt tussen de 11 en 12 meter, korte en lange wielbasis. De remmen met schijven vóór en trommels achter zijn goed, remweg bij 100 km/u 53 meter. Wie het terrein ingaat kan over 4 wie/aandrijving beschikken en handbediende vrijloopnaven. Zijn deze laatste van te voren op lock gezet dan kan de 4 wie/aandrijving onder het rijden worden ingescha keld, de tussenbak schakelt goed. In het terrein heeft men een bo demvrijheid van 21 cm, de vrijloop- hoek van voor- en achterbumper bedraagt 44 en 33 graden, de maximale stijding is zo'n 32 gra den. De doorwaaddiepte is 60 cm. In het terrein voelt uiteraard de verse met korte wielbasis 235 cm t.o.v. de lange 270 cm zich het beste thuis, hij neemt de drempels makkelijker. Ook zijn gewicht, rond de 1450 kg, is in het voordeel, de Long Top en Wagon wegen zo'n 1750 kg. De Pajero's mogen verder zo'n 700 kg laden en de korte ver sie 2800 kg en de lange 3300 kg trekken. Het trekgewicht is dus wel beduidend minder dan bijv. van de Nissan Patrol, Toyota Landcrulser, Land- of Range Rover en Merce des, die zo'n 4000 kg mogen trek ken, maar 1800 kg is altijd nog goed voor een heel zware caravan of paardentrailer. De Pajero is ai met ai een heel fijne 4x4 in de zgn. terreinklasse. Hij doet het prima in het terrein, maar is ook heel fijn, comfortabel, snel en,zuinig op de grote weg. De prijs is zeer redelijk. NATUURL'JK DOE ALSOF JE THUIS BENT... MAG IK NOG EEN GLAASJE SHERRY PAKKEN 1 NOU, EIGENLIJK LIEVER NIET... ...THUIS HEB IK GEEN DRUPPEL SHERRY MEER. BOEK - Graag zou mevrouw Kunst uit Waddinxveen (desnoods tegen ver goeding) in bezit komen vasn het boek 'Jeugd Steigert' van Nelly van Dijk-Has. Het boek is indertijd uitge geven door de Kampense uitgever J.H. Kok maar daar niet meer ver krijgbaar. Wie mevrouw Kunst kan helpen belt even: 01828-15183. RELIGIE - Mevrouw Bijleveld uit Kwintsheul verzamelt kleine religieuze Jokers, azen, schoppen, boe ren; verzamelkaarten gewild om de voorkant of juist om de achterzijde en zelfs Tarot-spe- len (kaartspelen die helderzien den en waarzeggers gebruiken om de toekomst te voorspel len) liggen te kust en te keur te pronk in Boskoop. Niet perma nent, natuurlijk, maar alleen komende zaterdag (de 20ste dus) als in het Praathuijs aan de Bosweg 2 de Tweede Ne derlandse Speelkaartenbeurs wordt gehouden. Belangstel lenden kunnen voor 1,50 naar binnen. En voor dat geld krijgen ze nog een kaart ook. Een toégangskaart, om mis verstanden te voorkomen. artikelen als kruisjes, medailles, bid prentjes, rozenkranzen e.d. Wie iets voor haar heeft, wordt verzocht dat te laten weten via nummer 01740-27965 CORSARY - Het Boek 'Bittere Wijn' van Willy Corsary wordt al lange tijd gezocht door een mevrouw uit Voor burg die voor dat boek eventueel een vergoeding over heeft. Ook een niet nader-omschreven antieke pop zou ze graag van iemand willen overne men. Wie in de gewenste sector iets heeft te bieden, neemt contact op via nummer 070-875830 KERKKAARTEN - Als er lezers zijn die Th. Bouwman uit Gouda op weg willen helpen met de nieuwe hobby, dan graag. Het gaat om ansichtkaar ten van Nederlandse kerken die door de Gouwenaar sinds kort in een col lectie worden bijeen gebracht. Wie wat in die sector kan missen stuurt er een op naar Haastenburg 118, 2804 VE Gouda. VEEHOUDERIJ - Wateringer A. van Vliet is al heel lang op zoek naar 'Zo denkt en schrijft Dr. Siebenga over de veehouderij'. Wie de auteur is, valt niet moeilijk te raden. Wie de heer Van Vliet aan het boek kan helpen blijkt een wat moeilijker zaak. Reac ties worden gaarne ingewacht achter nummer 01742-3388 HELMEN - Potjeshelmen en 'Willem- pies' helmen - de helm die Andrè van Duin in zijn creatie Willempie droeg - worden gezocht door J. Fokker uit Lopik. Wie hem kan helmpen... eh... helpen, belt nummer 03475-1623. Na lolobal en jojo zit er weer een nieuwe rage (die wij signa leerden bij Blokker) aan te ko men: Catchball. Het principe lijkt eenvoudig (en 't is in prin cipe ook een eenvoudig princi pe) maar stuit in de uitvoering toch op onverwachte bezwa ren. Catchball komt er op neer dat je een balletje van de ene naar de andere hand laat gaan. Daartoe is de bal aan weerszijden voorzien van een elastiekje. Je laat de bal los en probeert 'm met de andere hand te vangen. En dat is dus moeilijker dat 't lijkt. Dus leuk wanneer je 't kunt... Lopen, hollen, wandelen, flane ren of slenteren zijn een paar van de activiteiten die belang stellenden komende zondag in Voorburg in alle mogelijke va rianten kunnen beoefenen. De fraaie gemeente aan de Vliet heeft die dag immers voor de tweede maal de Internationale Top 10 in huis, een loop-eve nement over tien kilometer waarvoor alle top-lopers van Nederland zijn uitgenodigd. De wedstrijdloop (die om half één op de koningin Julianalaan be gint) is het hart van een uiterst sportieve én genoeglijke dag omdat er zondag in de ge meente nog meer te doen is. Een prominentenloop staat voor kwart voor twee op het programma, een uur later ge volgd door de start van de re creatieloop. Alle lopers, inclu sief de deelnemers aan de wedstrijdloop, volgen een par cours dat hen een aantal ma ken door en langs winkelcen trum De Julianabaan voert waar die zondag de zogenaam de 'Vloderie' wordt gehouden. Zoals de naam al zegt is dat een ludieke combinatie tussen een braderie en een vlooien markt. Wel een oer-gezellig ge beuren in elke geval waar de zondag dus voorbij is voor je er zelf erg in hebt. Ondanks alle aandacht voor het loop- gebeuren is Voorburg ook die dag per auto goed bereikbaar. Rond het winkelcentrum ligt een macht aan parkeerplaat sen, terwijl bij sportcentrum De Vliermolen (daar vlak bij) eveneens riant geparkeerd kan worden. Mede door die voor zieningen loopt Voorburg als een trein. Die daar overigens ook een eigen station heeft. Meedoen aan de vogelkijkdag kan voor een rijksdaalder. Daarvan wordt een gulden ge bruikt voor de realisatie van de overlevingsplannen voor be dreigde vogelsoorten zoals de IJsvogelaar, de lepelaar, de kerkuil en de oeverzwaluw. De daalder die overblijft is een or ganisatorische bijdrage waar voor de deelnemer een deelne- mers/observatiekaart en een folder krijgt waarin de in ons land meest voorkomende vo gelsoorten staan vermeld en beschreven. Het is die 18de oktober de bedoeling dat deel nemers een uur lang aankrui sen welke soorten ze waarne men. Dat waarnemen kan ge beuren vanuit de eigen achter tuin, maar ook vanuit observa tiepunten waar de vogels on der ervaren begeleiding kun nen worden gadegeslagen. Na tuurlijk krijgen deelnemers aanwijzingen hoe ze de rust in de natuur kunnen eerbiedigen. De gegevens van alle deelne mers worden na de vogelkijk dag statistisch verwerkt waar door deelnemers en de vogel bescherming een betrouwbaar inzicht krijgen in het vogelbe stand dat Nederland op dat moment rijk is. Wie een boeiende afspraak met de vogels wil maken on derneemt actie en stuurt een rijksdaalder naar: 'De Nationa le Vogelkijkdag', Vogelbe scherming, Driebergseweg 16c, 3708 JB Zeist. Materiaal en verdere informatie komt dan begin oktober in huis. Dit fraaie vakwerk-pop penhuis, schaal 1:16, werd speciaal door ons ontwor pen voor kleine kinderen (vanaf ca. 3 jaar). Het is 56 cm hoog, 38 cm diep en 68 cm breed met een verplaatsbare voorge vel zodat uw kind er ge makkelijk bij kan om te spelen. Het huis heeft 4 ruime vertrekken en onder de trap naar de 1e verdie ping is er ruimte om een verlichtingstrafo veilig op te bergen. De bouwteke ning is inclusief materiaal- lijst, zaagschema en ver- lichtingsinstrukties. In de gevels passen onze prefab groene kozijnen met witte, naar buiten draaiende ven sters. Deze kunt u apart of tesamen met de bouwte kening bestellen, evenals een tekening voor het meubilair dat wij speciaal voor dit huis hebben ont worpen. Informatie over behang vindt u op de teke ning. Bouwtekening Tudor pop penhuis, bestelnr. 5522-RE 14,75; 9 prefab ramen+deur, be stelnr. R 5522-RE 29,50; bouwtekening meubilair 1:16, bestelnr. 4035-RE 13,50; Kompleet pakket (tekenin- gen+ramen) nr. P 5522-RE 49,50. Tekeningen en ra men kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op po- strek.nr. 3567600 van Kar- weipost, de Meern, onder vermelding van het be stelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaan de toegestuurd. Het komt regelmatig voor dat als men een stukje data(code) heeft geladen, bijv. een andere karakterset, en men wil voorts iets van data gaan intikken of laden, de startadressen elkaar gaan overlappen. Meestal heb je er pas erg in als het systeem 'blijft hangen'... Met dit programma, geschreven door R.M. van Hoesel uit Hoogvliet kan ieder stukje data mét startadres worden verplaatst in het RAM-geheugen. Daarvoor moet dan worden ingetikt: de naam van het stukje data, het startadres op dat moment en wat moet het worden en het aantal bytes dat verplaatst moet worden. Na intikken van deze gegevens gaat het programma aan 't werk, waarna op het scherm de naam, nieuwe startadres en lengte wordt gegeven. Daarna is het mogelijk de gegevens te saven en over het oude startadres heen te schrijven. Het programma: Als je op basis van een eigen onderzoek besluit om in één klap 40 nieuwe modewinkels te Tja, ze hébben 't geweten, daar in Tegelen dat er een Thuiskrant Extra bestaat. En dat er een Club voor Lada-rij- ders bestaat waarvoor kenne lijk veel belangstelling is. Deze redaktie besteedde aan die Lada Club vorige week aan dacht. En gaf onder meer het telefoonnummer op van voor zitter Linders waar belangstel lenden informatie konden ha len. Dat nummer werd echter verkeerd verwerkt zodat be langstellenden bij de verkeer de telefoon terecht kwamen. Deze redaktie dient zich dan ook te excuseren en doet dat hierbij met schaamrood op de kaken. Tevens moet het goede telefoonnummer van voorzitter Linders worden vermeld. Bij deze: 077-736352. openen, kijk je er niet van op als uit dat onderzoek naar vo ren komt dat Nederland mode steeds meer waardeert. Om die reden heeft Vendex vorige week de veertig zogenaamde Kien-vestigingen geopend. Het zijn budget-modezaken waarin het woordje budget de hoofd rol speelt. Vooral in combinatie met de zaaknaam Kien geeft dat de consument de indruk dat in die zaken 'slim' kledin- gaankopen kunnen geschieden die ook nog in het 'budget' zouden passen. Waarmee na tuurlijk gemikt wordt op de consument die zijn centjes even zuinig als zinnig wil be steden. Een groep dus waarin 98% van de landgenoten is on der te brengen. De Kien-zaken zijn niet allemaal nieuwe zaken. Vendex heeft immers de (ge- zins)modezaken van Nelemans overgenomen en van een nieuw 'jasje' voorzien. Op die manier kon de nieuwe mode formule snel en grootschalig worden geïntroduceerd. En da's op zich mooi werk. Kien gedaan, bovendien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13