Basketbal ook een sport voor kleine mensen Muzikale ski-training Programma The Ditch Toonkunstkoor in Grote Kerk WedstriJden:F3?' Lopen over het water m A**Tlh? O 9.50 Nachtwake voor de vrede Intertoys r~ieerdink VOET VERZORGING „FRANSELAAN" GROTE GEEN PROBLEEM P^HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986 SCHIEDAM Door het opgaan van „O en O" in „Ju ventus" heeft die Schiedamse basketbalvereniging een flinke injectie gekregen. O en O, een basketbalclub uit het Rotterdamse Over- schie zag zich door het teruglopende ledental en de stij gende zaalhuur genoodzaakt of zichzelf op te heffen öf zich bij een andere club te voegen. Dit laatste is ge beurd, met het gevolg dat het Schiedamse ledental, dat óók dalende was, nu weer op het respectabele aantal Accomodatie Jeugd PAGINA 15 Medische Diensten Klaverstede V r ou wensporta vond Hengelen in Bernisse Cursus Zeilen Ski-gymnastiek Voor iedere woensdag FYSIOTHERAPIE Franselaan 283 Tel. 010-4624955 65+ 13.50 met subsidie Behandeling volgens afspraak. i Bedreiging bij ons vindt u de nieuwste mode, ook voor de iets grotere maten (t/m maat 52) Grote *o«eKl,C ;;rte maten^ pok m k°2Z. LIESVELD 139, VLAARDINGEN TELEFOON 343906 ONDER HET LIESVELD VIADUCT Juventus groeit door fusie van door Arne van der Zande I w Niet alleen het ledental is ver hoogd, ook het aantal spelers dat beschikbaar is voor de eer ste teams. Zo zijn de coaches van de dames en de heren dit jaar afkomstig van O en O. Leo Baas trainer/coach van het eerste herenteam daar over: „Het is voor beide partij en in het begin wel wennen geweest. Ik kende natuurlijk de O en O-spelers al en moest die met de Juventus-spelers tot één team maken. Door veel met elkaar te trainen heb ik de jongens aan elkaar laten wennen en ik denk dat ik nu een goeie ploeg heb. Ik ga in ieder geval uit van snel bas ketbal. Ik zit met drie kleine spelverdelers en met kleinere mensen moet je het spel snel ler spelen, vandaar deze tac tiek". „Komend seizoen spelen we in kern eerste klas, dat is binnen de regio Rotterdam het hoog ste wat je kunt bereiken", al dus Leo Baas, de nieuwe trai ner van het eerste herenteam van Juventus. Bij de dames doet zich hetzelf de probleem voor. Ook een trainer die van O en O afkom stig is en die moest proberen om een goed team in het veld te krijgen. Het eerste team dat komend seizoen uitkomt in rayon tweede klasse willen zich tenminste handhaven in deze klasse en als het erin zit, meedraaien in de top. „Veel zal afhangen van de eerste paar wedstrijden. Als die goed verlopen dan denk ik dat we lekker mee kunnen", aldus Patrick Koopmans. Twee jaar geleden werd aan het nomadenbestaan v^n de Schiedamse basketballers een einde gemaakt. Na jaren in verschillende sportzalen ver spreid door de hele jenever- stad getraind te hebben, heb ben ze eindelijk een vast on derkomen. Sporthal Oost is nu domein van Juventus. Samen met vol leybalclub VSC delen zij de beschikbare uren. De één bas- ketbalt er op dinsdag en don derdag, terwijl de volleyers op maandag en woensdag hun balletje mogen tikken. Het spelen van wedstrijden ge beurt in onderling overleg, maar in principe wisselt de hal elk weekend van sport. „Het voordeel van een eigen hal is dat we nu meer aan het verenigingsleven kunnen doen. De kantine die bij de hal is moeten we zelf beheren, daardoor is de sfeer op de door-de-weekse- trainingsavonden aanzienlijk verbeterd. Een vaste kern van leden blijft nu vaak na afloop even hangen voor een praatje en een drankje. We kunnen nu ook clubavonden houden, zoals pas met de leden van O en O om kennis te maken", al dus Jolanda Quadt die de club helpt meer bekendheid naar buiten toe geven. Zij is ook de motor achter het jeugdplan dat leeft bij de Schiedammers. Er moeten meer jeugdleden komen. Op dit moment telt de vereniging daar veel te weinig van. „Om daar wat aan te doen or ganiseren wij tijdens de ko mende Brandersfeesten diver se activiteiten die het basket bal onder de Schiedamse jeugd populairder moet maken. Het gaat daarbij vooral om jonge ren in de leeftijdsgroep onder de 14 jaar. Bij deze acties krij gen we alle medewerking van de basketbalbond en de ge meente. De bond stelt ons die week een demontabele basket ter beschikking. Hiermee kun nen we de jeugd op verschil lende manieren met het bas ketbal kennis laten maken. Op woensdagmiddag zullen er Flitsend basketbalspel van Juventus twee spelers van de bond de monstraties geven. Deze twee boomlange jongens zullen ze ker voor veel spektakel zor gen. Op donderdag zullen we met een standje aanwezig zijn om alle Schiedammers te laten zien dat er in Schiedam ook gebasketbalt wordt", aldus Jo landa die de plannen voor de Brandersfeesten alvast uit de Flitsend basketbalspel van Juventus doeken doet. „Na deze feesten willen we vooral in Schiedam-Noord door middel van huis-aan- huisfolders mensen naar onze vereniging trekken. We heb ben een prima accomodatie en ik wil nog een misverstand uit de wereld helpen: voor basket bal hoef je absoluut niet lang te zijn". Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 433330O Apotheekhulp voor spoed re cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: K. L Ko, Koggeschip 72. Tel. 4706535. Alleen op het spreekuur zater dag en zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woens dag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4267975 dage lijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-4731161 9.00-03.00 uur be reikbaar. Voor hen in geeste lijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers sters, telefoon 4731344. SCHIEDAM Squashclub Klaverstede heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Ondanks afwezig heid van Jan Pieter van de Linden wisten de Schiedam mers met 4-0 haar Blaricumse opponent te verslaan. De uit slagen: v.d. Poel - Schramel; 9- 2, 9-4, 9-5. Rhijnsburger - Pa- lombit; 9-0, 4-9, 9-5, 5-9, 9-4. Pitt - de Haan; 9-4, 9-2, 9-3. Toorop - de Haas; 9-5, 5-9, 9-3, 9-2. Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord organi seert op vrijdag 19 september voor de derde maal een recre atieve vrouwensportavond voor teams uit „Noord" in sportzaal Oost. Als sporten worden volleybal en korfbal gespeeld. De teams moeten mi nimaal uit 8 vrouwen bestaan. Spelervaring met volley/en korfbal is niet noodzakelijk. De avond begint om 19.15 uur en kost 25,- per team. In schrijvingen telefonisch bij de SSSN nr. 4702207. Rijnmond organiseert in sa menwerking met de Federatie van Hengelsportverenigingen „De Randstad" op zaterdag 20 september 1986 een hengel- wedstrijd. Deze recreatieve visdag zal gehouden worden in het recreatiegebied „De Ber nisse", ter weerszijden van de brug in de Veerdam bij Zuid- land. Men kan zich voor deze wedstrijd aanmelden op zater dagmorgen 20 september 1986, tussen 7.30 en 9.00 uur in Café de Paardenstal aan de Groene Kruisweg ter hoogte van Geervliet. Deelname aan deze hengelwedstrijd kost 2,50 per pprsoon. Iedere deelnemer zal zelf moe ten zorgen voor: een gewone hengel, lengte maximaal 8,5 meter, voorzien van een dob ber en een enkelvoudige haak; aas en voer (géén vers de vase muggenlarve en gekleurde maden); nylon leefnet. Het startsein voor de wedstrijd zal Óm 10.00 uur worden gegeven. ]j)e wedstrijd eindigt om 13.00 liur, waarna de vis-vangst Joor een jury wordt gewogen. De prijsuitreiking vindt ca. f,5.00 uur plaats in Café de Paardenstal. Naast de „ere prijzen" worden aantrekkelij ke prijzen verloot, welke mede ter beschikking worden ge sneld door Ahoy hengelsport te Rotterdam. Ook wordt aan ie dere deelnemer een certificaat i^tgereikt. Voor verdere infor- rfiatie kunt u bellen naar de afdeling Voorlichting van Rijnmond, telefoon 010- 4-111320, toestel 348. ijifpg dit jaar zelfstandig leren ieilen. Dat kan allemaal als men in september en oktober meedoet aan de nazomercursus zeilen voor beginners bij de Kralingse Zeilschool. Lestijden kan men zelf bepalen: over dag, in de namiddag direkt na het werk, of 's avonds. Ook in het weekend wordt er les ge geven. De cursus bestaat uit 8 lessen van twee uur, een cur susboekje en een theoriea vond. Ook krijgt men een cer tificaat aan het eind van de cursus. Om iedereen voldoende per soonlijke aandacht te kunnen geven, wordt er met kleine groepen gezeild; maximaal drie cursisten per boot. Van ervaren instrukteurs en in- struktrices leert men alle kneepjes in de 6 meter lange Efsix zeilboten. Nadere infor matie bij de Kralingse Zeil school, Plaszoom 350, 3062 CL Rotterdam tel. 010-4121098. Vanaf 24 september start de ANWB in Schiedam en Vlaar- dingen de cursus ski-gymnas- tiek. Voor de wintersporters is het een goede zaak wanneer zij goed voorbereid vertrekken naar hun vakantieoord, om daar dan te profiteren van de inspanningen die zij zich ge troost hebben. Vaak beseft men niet dat het beoefenen van de wintersport uithou dingsvermogen vraagt, vooral ook omdat op een gemiddelde hoogte van 1000 tot 2500 meter de lucht minder zuurstof be vat, waardoor men sneller vermoeid raakt. Om de wintersporters bij hun voorbereidingen te helpen worden er ook dit jaar weer cursussen ski-gymnastiek ge organiseerd. Speciaal opgelei- de leraren van de ANWB ge ven deze ski-gymnastiek, maar kunnen tevens informatie ge ven over schoenen, ski's, on derhoud van het ski-materiaal en skikleding. Bij het ANWB- kantoor in Schiedam kunnen ANWB-leden hiervan ook gra tis inlichtingenbladen verkrij gen. De cursus is als volgt op gezet; basiscursus A van 18 les sen in de zaal, naar keuze aan gevuld met de buitentraining B van 5 lessen op zaterdag in de buitenlucht. De zaallessen beginnen in Schiedam op woensdagavond 24 september om 8 uur of 9 uur en in Vlaar- dingen op donderdagavond eveneens om 8 uur of 9 uur. Aanmeldingen en verdere in formatie bij het ANWB-kan- toor in Schiedam telefoon 4734333. Schiedam Geboren: Otmar, z.v. van Deventer-Ge- veke; Jay, z.v. van Gelderen- Bonte; Desirée, d.v. Dröge- Vaarting; Danielle, d.v. van Zadel-van Dijk; Jessica, d.v. de Goede-Schröder; Esma d.v. Arzuman-Meijers; Anoushka A., d.v. Ramcharan-Bishesar; Bettil, d.v. Yigit-Bozkir; Meh- met, z.v. Pehlivan-Pehlivan; Filiz, d.v. Savumlu-Yurtsen; Ricardo, z.v. Vink-Korf; Erik, z.v. Huijsse-Goetheer. Ondertrouwd: F. den Hartog, 24 en E. N. M. Schuurman, 24; R. M. M. Heeg, 22 en J. Damen, 21; G. J. Meij- ers, 48 en M. C. T. Heeze, 49; M. J. G. M. van den Nobelen, 23 en J. A. L. Maarschalker- weerd, 22; P. M. M. van Persie, 35 en A. Piersma, 42; J. de Vis ser, 29 en H. J. Marbus, 23; I. J. Wiekeraad, 28 en Y. van Wijnen, 26. Getrouwd: B. M. de Man, 25 en B. A. J. Wilson, 23; P. Bons, 26 en A. M. Awondatu, 23; H. van Lan gen, 25 en M. C. Verhulst, 23; J. R. Westerdijk, 22 en G. van Diejen, 23; A. F. Joziasse, 21 en J. M. Pestyuk, 21; A. J. van Gameren, 37 en A. E. Staal, 26; P. O. Mosch, 26 en J. W. Ven- zelaar, 23; G. van Willigen, 26 en N. C. Knook, 25; R. F. Men- ke, 25 en E. J. Heesbeen, 24; J. Kruijsifix, 24 en S. R. Saad- hoff, 24; R. A. I. J. van der Swaluw, 25 en C. D. M. Dek ker, 22; W. van den Bos, 22 en J. A. Lammering, 31; R. P. Van Putten, 23 en C. E. J. Bouwens, 20; M. J. Swaders, 27 en P. C. J. van der Meer, 21. Overleden: G. J. Barbier, vr., 77 jaar, e.v. N. Timmer L. den Ouden, man, 70 jaar C. Bel, man, 62 jaar T. H. A. Hersbach, man, 85 jaar A. van Doorn, man, 72 jaar F. van der Roest, man, 73 jaar E. Wiegel, vr., 87 jaar, ge- h.gew. m. A. van der Kraan J. H. Behrens, man, 67 jaar A. Soeters, vr., 81 jaar, ge- h.gew. m. J. Krabbendam J. F. Brand, man, 75 jaar J. H. W. Braams, man, 87 jaar P. C. M. Nieuwenhuijzen, vr., 45 jaar, e.v. J. B. P. van Deur- sen J. A. van der Pas, man, 66 jaar J. Bouman, man, 53 jaar i Speciale leraren bereiden de skiër voor op een sneeuwvakantie SCHIEDAM Tijdens de Vre- desweek organiseert het IKV een avondwake in de St. Marti- nuskerk aan de Willem An- driessenlaan. De bijeenkomst op 23 september begint om half acht. De dienst staat in het teken van de Ontspanning Ondeel baar en sluit daarmee aan op het jaarthema van het IKV, dat ijvert voor een beter begrip tussen christenen uit Oost en West. Ook in het teken van de Vre- desweek staat de dienst in de St. Jan de Doperkerk (Mgr. Nolenslaan) op 24 september. Deze bijeenkomst begint ook om half acht. Zaterdagmiddag is de Rotter dammer D.A., oud 21 jaar door de Schiedammer C.H., oud 20 jaar, bedreigd met een revol ver. Bij een bushalte ter hoogte van HVO waren beide perso nen uitgestapt en was een oude ruzie weer opgelaaid. Omdat D.A. twee vrienden bij zich had voelde de Schiedammer zich bedreigd en trok een re volver, dat bij later onderzoek een alarmrevolver bleek te zijn. De Rotterdammer heeft kans gezien om na een korte achtervolging de politie te waarschuwen. De dader kon door de politie op de Binnen singel aangehouden worden. Hij had het pistool toen reeds weggegooid; het werd later door vrienden van D. A. aan het bureau gebracht. Op het bureau bekende de dader en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Na een suc cesvolle start in het westen van Nederland kan nu ook Schiedam kennismaken met Ski Aerobic. Dit is een unie ke trainingsmethode op mu ziek, die gebaseerd is op het beste uit aerobics, kracht training, stretching en yoga. De Vereniging Ski Aerobic Center Nederland is zo over tuigd van haar goede aanpak dat zij een gratis gipsgarantie durft te geven aan degene die tien of meer lessen heeft ge volgd. Hij krijgt bij een onge lukkige val het volledige cur susgeld terug. Mensen die dit lezen, kunnen profiteren van een gratis proefles, zo kan men vrijblijvend kennismaken met deze nieuwe vorm van ski- gymnastiek. Veel onderzoeken hebben intussen uitgewezen dat het voorbereiden op een wintersportvakantie met ski aerobics blessures zeker voor komt,. De Schiedamse locatie voor een proefles Peter van Anrooyplein. Vrijdag 26 sep tember zal daar de eerste proefles worden gegeven. Voor meer informatie kan men bellen naar Albert de Pee, 01899-24845. SCHIEDAM—Jazzclub „The Ditch", Korte Haven 7 brengt zaterdag 20 september het Evert Hekkema Quartet. Voorlopig is dat de laatste kans om de groep in deze sa menstelling te beluisteren. Joe Heinemann, bekend om zijn prachtig touché, gaat volgende maand terug naar Amerika. Eerder speelde hij mee in het bekende jazzkwartet Toon Roos. Ook Rick Hollander en Ted Trimble-twee andere le den van het Evert Hekkema Quartet-hebben hun muzikale bakermat in de U.S.A. Zij speelde daar samen met onder andere George Coleman en John Carter, het neusje van de zalm op jazzgebied. Hun dyna mische ritmegevoel past pre cies bij het fluwelen trombo ne-geluid van de baritonhoorn van Hekkema. Het optreden begint zaterdag om 21.30 uur en kost f 2,50. SCHIEDAM Afgelopen donderdag is er aan de Hoog straat 39-41 een speelgoedspe ciaalzaak bij gekomen van In tertoys. Momenteel zijn er in Nederland 109 vestigingen. Schiedammers kennen Inter toys al van de vestigingen op de Coolsingel in Rotterdam en op het Liesveld in Vlaardin- gen. Nu echter is er ook één in eigen „huis". Bij entree in de zaak aan de Hoogstraat valt gelijk de overzichtelijke pre sentatie en de indeling van het speelgoed naar leeftijd op. In tertoys is meer dan ooit afge stemd op klanten van 0 tot 88 jaar. SCHIEDAM Op 20 sep tember geeft het Toonkunst koor Schiedam een uitvoe ring van Die Schöpfung van Haydn. Het concert in de Grote Kerk staat onder lei ding van Edwin Wolf, die bij deze gelegenheid het Randstedelijk Orkest diri geert. Medewerking verle nen verder de solisten Hila ry Reynolds (sopraan), Jos van der Lans (tenor), Math Dirks (bas) en Jaap Spigt (clavecimbel). De uitvoering begint om acht uur. Kaartjes voor het concert kosten 15 gulden per stuk. Ze zijn verkrijgbaar bij de koorle den, het VVV en bij het secre tariaat van Toonkunst (tele foon: 4268911). Leden krijgen 2,50 korting. Direkt na de uitvoering op 20 september begint Toonkunst aan de repetities voor een an der groot projekt. Volgend jaar staat een vertolking van Pau- lus, van Mendelssohn op het programma. Op zaterdag 27 september worden aan de Lange Haven bij de Appelmarktbrug wed strijden waterlopen georgani seerd. Tussen twaalf en drie kunnen mensen met behulp van grote plastic schoenen ook wel „Sjoffels" genoemd een poging wagen om droog de overkant van het water te be reiken. Voor alle winnaars is er een leuke prijs en aan het eind van de dag zal de beste man én vrouw nog eens ver rast worden met een grote prijs. Wie zich in wil laten schrijven voor de wedstrijden kan deze week terecht bij het kantoor van Randstad Uit zendbureau aan de Rotterdam- sedijk 264d. Meer informatie is verkrijgbaar onder nummer 4739500.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 15