Spirit wint derby met 30 Leen Schotting gehuldigd met gouden spelden Marine voetbalt tegen Schiedam —Veel Sportieve inbrekers Schiedam roeit in snel tricot ««««m sport tijdens Brandersfeesten BODY-CARE ir Grootse receptie bij SSV VERINGMEIER TANDTECHNIEK Nieuwe Stadsblad Gebit stuk? HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 PAGINA 13 Discipline SCHIEDAM In zaal De Rank aan de Schiedamseweg is vrijdagavond Leen Schotting gehuldigd voor het feit dat hij 25 jaar voorzitter is van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging. n grote afvaardiging uit de gehele voetbalwereld, als mede de gemeente Schiedam, gaf acte de presence bij dit jubileum. Gouden onderschei ding Hilariteit Klunen SCHIEDAM „Na twee verloren wedstrijden moeten we vandaag van onze stadgenoot Spirit winnen". Met deze woorden stuurde coach Huub van Riggelen Asvion het veld op tegen Spirit. De Thurlede-ploeg die nog steeds overtuigd is van haar kwaliteiten kreeg het in deze wedstrijd zwaar te verduren. Hoewel Asvion een technisch betere ploeg is, verkeken ze zich behoorlijk op het vanuit een underdog-positie startend Spirit. Gefaald Regatta-zeilen Prestatieloop v# 1 '**««18886: '"R-JStSij ifTECHfCi Stijlvolle keramiek fruit schaal (21 cm. 0voor een verzorgde presentatie Keuze uit 2 modellen In wit of grijs Perstuk Giftset. Bestaande uiteen elegant LCD-dameshorloge met ballpoint in bijpassende kleur Hand-raamwisser mePS? spons en wisser Als helder Weekendkoopje nu voorslecbts Elektrische waterkoker met droogkookbeveiliging Inhoud 2 liter. Excl snoer Aanbiedingen geldig t/m zaterdag zolang de voorraad strekt 4-dlg. Gerc Zilmeta pannenset. Of/S1 van roestvri) edelstaal met ^^^^^bakeliet handgrepen en Bestaande uit kookpan Ufl 16.18 en 20 cm en een steelpan 14 cm Geschikt voor gas en elektra Adviesprijs 279.- BLOKKER PRIJS Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische af spraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. DAMESGYM (gym-tonic) Graaf Florisstraat 62, Schiedam, telefoon 4733677 Leen Schotting wordt gefeliciteerd door zijn secretaris Jan de Koster. den. In het begin van de tweede helft is het nog een feller Spirit dat richting Asvion-doel trekt. Na tien minuten blijkt einde lijk het nut van een goed geo liede strafcorner-training. Paul Brouwer slaat de bal aan, Jan- Bart Vollenbregt stopt met de stick, waarna Frans Hengst hem achter doelman Verbeet tegen de plank jaagt: 01. Op dat moment knapt er iets bij de Thurledeploeg. Er gaat meer gepraat worden, men reageert geïrriteerd op scheidsrechters beslissingen en dat terwijl As- vion aan het drukken is om de gelijkmaker te produceren. Maar met een gesloten verde diging is het bij Spirit moeilijk doorkomen. Door het centrale duo Gé Hengst en Jan-Bart Vollenbregt en sluitpost Com- panus mondden alle aanvallen uit in niet meer dan plaagstoot jes. Het uitblijven van de gelijkma ker doet Asvion geen goed. Het fel optredend Spirit bekijkt het allemaal erg slim en Asvion is in de ogen van de scheidsrech ters vaak de gebeten hond. Na een overtreding van Ronald Jacobs op Jan-Bart Vollenbregt krijgt de Asvioner geel, vijf mi nuten het veld uit. Zijn medebestuursleden Peter Broekhof, Jan de Koster, Dick de Jong en Jan le Grand had den voor de jubilaris een goed in elkaar gezette receptie voor bereid. Van de COVS (Centrale Orga nisatie- Voetbal Scheidsrech ters) was een delegatie aanwe zig uit het hele land. „In de COVS is nog nooit zo'n jubileum geweest en 25 jaar voorzitter is dan ook een pri meur en een unicum", liet de landelijke voorzitter weten. „In de maatschappij is hiervoor geen titel, maar ik wil jou Leen toch de hoogste onderscheiding van de COVS opspelden, na melijk De Gouden Scheids rechter". Jan de Koster, secretaris en naaste medewerker van Schot ting overhandigde hem na mens de leden van de SSV een radio-cassetterecorder. Namens de gemeente Schie dam voerde wethouder Luub Hafkamp het woord. „Als we alles op een rijtje zetten doet de scheidsrechter het nooit goed. Vroeger niet, heden niet en dat zal altijd wel zo blijven. Toch kunnen de aktieve spor ters niet zondér de man in het zwarte pak. Om aan een heel korps scheidsrechters leiding te geven is dan ook een hele klus en dat nog wel 25 jaar achter een". Namens de KNVB (Koninklij ke Nederlandse Voetbal Bond) betrad de broer van de jubila ris, KNVB bestuurder Daan Schotting, het spreekgestoelte. Deze benadrukte ook dat Leen een schitterende staat van dienst heeft binnen de voetbal bond. „Hij heeft er aan meege werkt om de voetballerij weer te laten bloeien. Het voetbalbe- stuur heeft grote bewondering voor Leen zijn aktiviteiten en hem zonder aarzelen de gou den KNVB speld toebedacht." Jan Korevaar vond het een eer om namens de tuchtcommissie West II Leen Schotting te mo gen toespreken. Henk van der Veer, die 25 jaar geleden Schotting strikte om voorzitter van de SSV te wor den, zorgde voor grote hilari teit bij de genodigden toen hij herinneringen ophaalde uit zijn bestuursperiode. Als voorzitter van de sportraad vond Jo van der Touw het fijn dat Leen op alle vergaderingen aanwezig is. „Hij heeft dan al tijd zinvolle opmerkingen en vaak heel goede suggesties." SCHIEDAM In het kader van de Brandersfeesten heeft zaterdagavond een elftal van Hr. Ms. Schiedam gevoetbald tegen een combinatie van SV HV Schiedam. In het sport park Harga is het een aantrek kelijke, maar vooral sportieve wedstrijd geworden die onder uitstekende leiding stond van scheidsrechter Henk Boshoven. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en bij de rust was de stand nog maar 1-0 door een doelpunt van Willem Hulswit. In het tweede bedrijf kwamen de marinemannen duidelijk conditie tekort en kon SV HV Schiedam de score opvoe ren naar 30 door treffers van Dick de Jong en Willem Huls- wit. De enige treffer voor de marineploeg kwam op naam van Kees Geelhoed. Uiteindelijk werd het een dui delijke overwinning voor de ploeg van trainer-coach Jaap van der Nol, omdat Charly Shuerbier, John Hoogendoorn en Willem Hilswit (2x) de eind stand op 71 bepaalden. Na afloop bedankte wethouder Luub Hafkamp de beide ploe gen voor de sportieve strijd en reikte aan beide aanvoerders een herinneringsprijs uit. De commandant van Hr. Ms. Schiedam, Lt. ter zee Van der Oest, beloofde dat hij zal trach ten om ook volgend jaar weer een voetbalwedstrijd te laten verspelen, maar dan moet SV HV Schiedam niet meer op een overwinning rekenen. SCHIEDAM In het eerste weekend van de Branders feesten stond de Schiedamse binnenstad ook op sportief gebied op zijn kop. De sport raad organiseerde verspreid door heel de stad verschil lende aktiviteiten, die stuk voor stuk veel deelnemers en publiek trokken. Het Broersveld was het strijd toneel van het open Zuid-Hol landse kampioenschap klunen. Aan de start van deze uit de Elfstedentocht afkomstige sport verschenen nationale schaatsvedetten als Hilbert van der Duim en Henri Rui tenberg. Het parcours van 250 meter was voorzien van aller lei hindernissen. Zo moesten de sporters met ondergebon den schaatsen door een schuimbak, onder bruggetjes door en over trappetjes heen. Er werd gestart in diverse manches met telkens vijf ijs- helden. Onderweg waren zelfs twee stempelposten die be mand werden door oud-Elfste- Nonchalant Asvion afgestraft Al gelijk in de beginfase van de eerste helft liet Spirit zien dat zij niet bijvoorbaat kansloos was tegen de Geel-zwarte stad genoot. Zeker een kwartier lang stond het doel van Marco Verbeet onder druk van Spirit. Na deze periode waarin Asvion duidelijk moest wennen aan het tempo en de felheid waar mee de ploeg van trainer Her man Terra ten strijde trok, overheerste Asvion de verdere eerste helft. Het aantal straf- corners ging gelijk op, alleen werd uit deze klappen niet ge scoord. Al was het bij de eerste corner van Asvion, Spirit-goa lie Companus die met prima ingrijpen erger kon voorko men. Het duidelijk vanuit de verdediging spelend Spirit kon tot de rust de stand 0—0 hou- Deze beslissing roept bij zijn toch al zeer geïrriteerde broer Mark zo'n felle reaktie dat hij de tweede scheidsrechter uit scheldt op niet juist verstane wijze. Dit gedrag werd uiter aard bestraft met een rode kaart en Asvion kon verder met 9 man. Opvallend was dat de ploeg van Van Riggelen in de vijf minuten dat het met 9 man speelde juist Spirit onder druk kon zetten. Na de nodige wijzi gingen bij de Oranje-Witten pasten zij zich aan de nieuwe situatie aan. Nog steeds steunend op een grote inzet werd de nul vastge houden. De dit seizoen tot goaltjesdief gebombardeerde Rein Hengst liet zien dat hem deze titel niet voor niets is ge geven. Met twee snelle uitbra ken wist hij de gehavende ploeg op Abtsweide op de knie ën te krijgen. Na afloop zou trainer Huub van Riggelen van de verliezen de partij toegeven dat zijn ploeg gefaald had tegen dit Spirit. „Bij ons heerste de ge dachte dat we dit wel even zouden opknappen. De meeste jongens denken dat het nog net zo gemakkelijk gaat als vorig jaar. Toen werden ze ongesla gen kampioen. Nu hebben we na drie wedstrijden nog geen enkel punt. We zullen harder moeten knokken voor de pun ten. We zijn nog niet sterk ge noeg, op dit moment voor de le klasse." Winnend trainer Herman Ter ra zei dat hij Asvion erg vond tegenvallen: „Als je tegen mij vooraf had gezegd dat we hier met 30 zouden winnen had ik je uitgelachen. Maar je ziet, het kan toch nog." Een spelmoment uit AsvionSpirit waarin Asvion gevaar sticht voor het Spirit-doel. SCHIEDAM Dankzij de op lettendheid van een bestuurslid kan een tennisvereniging op de Stadhouderslaan voorlopig nog bier drinken. In de nacht van zaterdag op zondag betrapte hij een paar inbrekers in het club huis met pallads drank. Ge schrokken zocht het tweetal een veilig heenkomen in het Sterrebos. De leden van korfbalvereni ging SSC op de Hargalaan sla pen 's nachts. Daar vernielden ongewenste gasten in het weekend het raam van een nooduitgangsdeur. Ongestoord konden zij de hele kantine doorzoeken. Geld vonden ze niet, wél een goedgevulde vrie zer. De hele inhoud daarvan - bestaande uit tosti's en patat - verspreidden zij over de vloer van het clubhuis. De totale aangerichte schade bedraagt 250,-. SCHIEDAM De koele sap- jes vlogen over de toonbank tijdens de manifestatie „Schiedam roeit 1986". Het bier bleef bijna onaange tast onder de kroonkurken. Wat drie jaar geleden startte als een gezellig onderonsje van een aantal stedelijke in stellingen en verenigingen, is uitgegroeid tot een serieu ze sportieve krachtmeting. Meer dan 30 ploegen namen zaterdag deel aan het wederom door de zeekadetten georgani seerde evenement in de Voor haven. Vrolijke verkleedpartij en waren dit keer achterwege gelaten. De heren en dames traden aan in snei gesneden tricootjes van diverse sponsors. Het spektakel was er niet min der om. Alle teams hadden van te voren uitgebreid geoefend onder deskundige begeleiding van hun gastheren. Het resul taat was een zware concurren- tie-strijd en uiterst scherpe tij den, de moeite van het bekij ken meer dan waard. De Schiedamse zeilers gingen net als de drie voorgaande ja ren met de beker strijken. Wa tersportvereniging „De Vrijlig- gers" en de brandweer werden goede tweede en derde. De ei genlijke winnaar was het zeek- adetten-korps. Neerlands hoop in bange da gen, een ploeg matrozen van de mijnenveger Schiedam, moest het onderspit delven te gen het ritmisch krachtsver- toon van de Spica bemanning. De tijd, die voor deze strijd bui ten mededinging op het score bord verscheen, bleek de snel ste van de hele dag. Een ver diend opstekertje voor de zeek adetten, die tenslotte het vloei end verlopende evenement op touw hadden gezet. In een iets rustiger tempo zal het korps aanstaande zondag 28 september weer rondvaarten verzorgen door de Schiedamse havens, vanaf een ponton bij de Appelmarktbrug. WEEKEND-V00RDEELPRIJS dentochtwinnaar Jeen van de Berg en ex-wereldkampioen Atje Keulen-Deelstra. Op de eerste plaats eindigde Harm van de Pal, gevolgd door Rein Jonker en Hilbert van der Duim. Precies twintig zeiljachten na men dit weekend deel aan de Regatta-zeilwedstrijden op het water nabij de Schie omzoomd door de 's-Gravelandseweg en Doeleplein/Noordvest. Deze wedstrijd was een onderdeel van een landelijk opgezette kompetitie waarvan komend weekend op de Rotterdamse Kralingse plas de finales wor den gehouden. In Schiedam kwam na twee dagen zeilen Karei Paasschens uit West maas als beste uit de bus. Als tweede mini-twaalfmeterzeiler eindigde Hilde Visser uit Rot terdam, terwijl Rob Rosen-Ja- cobsen uit Amsterdam de der de plaats innam. De tweede Brandersloop ging snelste af, bij de dames kwam T. Blok als eerste onder het fi- nishdoek door. J. Kijnen bleek op de 5000 meter de langste adem te hebben, terwijl M. van Beek op deze afstand de snelste dame was. Het klap stuk, de 10 kilometer werd ge wonnen door C. van Zuidam. E. Maayen finishte als eerste dame. In totaal deden 277 lo pers mee op de drie afstanden. Moderne wit houten boekenkast met 5 planken. Is eenvoudig te monteren en heeft een afmeting van 177x60x26 cm. Henri Ruitenberg snelt over het met veel publiek omgeven klunparcours. Hij zou als vierde eindigen, omdat hij als gevolg van een blessure niet voluit kon gaan. zondag rond de Lange Haven. De deelnemers, die gratis kon den lopen, hadden de keus uit een tocht over 2,5 of 10 kilo meter. De 2000 meter legde P. Elderkamp bij de heren als -

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13