De Sunny 1.6 SLX van Klaas van der Wal ruikt nog zeer nieuw» 92-GD pï Prinses krijgt eerste Rode Kruis Kerstboek Kasteel met ophaalbrug Speel lotto met MSX Twee lezers van UW THUISKRANT wonnen zakelijk topspel l Aktie Zuinig Stoken ('Voor jou voor iedereen Wie zoekt RANDSTAD-EDITIES TK 40.8S Rij-impressie van de Nissan Sunny Nissan SunnjJ|£ j Dit zegt autoredakteur Leo de Ruiter van de (^..schoolmelkpoeder^) A s „M'n collega stapte op de snelweg uit Tussen Zoetermeer en Den Haag rijdt de blauw-metallic Nissan Sunny SLX van Klaas van der Wal sinds kort flonke rend heen en weer. Het rijple zier dat 56-jarige kraanmachi nist eraan beleeft, moet mo menteel nog even uit de rede lijk korte afstand worden ge haald, maar met een impo sante 'put' in Noord-Holland in het vooruitzicht, is er kijk op grotere afstanden voor de kraanmeester en zijn wagen. De Sunny is door de heer Van der Wal aangeschaft omdat zijn vorige auto, een ruime, 9- jaar oude Europeaan, de APK- keuring slechts kon doorstaan als de wagen 'voor de prijs van een nieuwe auto' werd gerepa reerd. Klaas van der Wal had daar wel behoorlijk de smoor over in omdat 'het oude bees- sie' zijn werk, naar zijn zeggen, nog prima deed; veel ruimte, luxe en comfort bood (er zaten zelfs koplampwissers op) maar in de kokerbalken de sporen van een behoorlijk intensief le ven goed toonde. Tè goed, naar de mening van de heren auto-keurmeesters. Met het geschetste gevolg. Klaas van der Wal moest der halve aan een nieuwe auto. Een auto die voor hem en zijn echtgenote niet zo groot hoef de te zijn, maar wel behoorlijk comfort en 'wat geintjes' te bieden moest hebben. Het feit echter dat de Zoetermeerse kraanmeester met zijn colle ga's een auto-pool heeft naar de verschillende 'putten', noopte hem toch ook op ruim te te Iptten. Bij de dealer kwam het echtpaar Van der Wal te recht bij het Nissan-scala waaruit de nieuwe Sunny 1.6 SLX als uiteindelijke keuze te voorschijn kwam. 'Echt van de wagen genoten, heb ik eigenlijk nog niet', zegt Klaas van der Wal. 'Ik heb er tot nog toe maar korte stukjes mee gereden. Maar ik vind het wel een mooie wagen. Lekker ruim, mooie stoelen en een mooie vorm. De wagen toont al ruim maar is van binnen nóg ruimer dan je verwacht. Een om de banden te bekijken" nieuwe auto die je vergelijkt met je oude wagen, komt er natuurlijk al gauw beter uit. Maar deze is toch wel èrg veel mooier. Ik was die ellende met die APK eigenlijk meteen ver geten, toen ik deze kreeg.' De Sunny is volgens zijn zeg gen zeer snel. Wat dat voor het (super)benzineverbruik bete kent, kan hij nog niet precies zeggen, maar 'de tank is nog zeker half vol en dat vind ik toch behoorlijk meevallen. Vooral omdat ik aardig wat stadsverkeer doe op het mo ment'. Bedient de Sunny de heer Van der Wal in ruime mate op ruim te en comfort, ook in de sector 'geintjes' wordt de man uit Zoetermeer goed bediend. In de Sunny is de buitenspiegel van binnenuit verstelbaar, de achterbank in delen neerklap baar en kunnen tankdop en bagageklep van binnenuit wor den ontgrendeld. Een klokje en een toerenteller zijn standaard door Leo de Ruiter Nissan hoopt met de nieuwe Sun- nyserie een stap voorwaarts te hebben gedaan. Van de oude Sunny en Cherry werden er vorig jaar 14.000 stuks verkocht, door de integratie van de Cherry in de nieuwe Sunnyserie en het daar mee gepaard gaande groter aan tal uitvoeringsspecificaties, ge voegd bij een scherpe prijsstelling, hoopt Nissan er volgend jaar ruim 18.000 stuks te verkopen. Het zit erin want de nieuwe Sunny is veel moderner, eigentijdser, voorzien van nieuwe technieken en op vele fronten verbeterd. Ten opzichte van zijn voorganger is de nieuwe Sunny een flink stuk gegroeid. Zo is de wielbasis van de 4-deurs Se dan met 30 mm. toegenomen, ter wijl de spoorbreedte voor en ach ter met resp. 40 en 45 mm. ver groot is. De carrosserie zelf is 80 mm. langer geworden. Dit bete kent niet alleen een ander uiterlijk, maar ook dat de binnenruimte aanzienlijk is. Toegenomen en de wegligging enorm is verbeterd. Door het veranderde uiterlijk is de iuchtweerstand afgenomen, de Cw is nu 0.34, wat weer te vertalen is in betere prestaties tegen een zui niger verbruik. En bij die presta ties aangekomen zullen we eerst de motoren behandelen, het zijn nieuwe motoren. De 1.3 meet 1270 cc, heeft een vermogen van 44 kW/60 pk en een koppei van 100 Nm bij 3600 toeren, de top is 150 km/u, de acceleratie van 0- 100 km/u verloopt in 14,5 sec., het verbruik bij 90 km/u volgens ECE is 1:18,2, wij maten op de weg 1:17,4 met de 5-bak. De 1.6- liter benzine is geheet nieuw voor de Sunny, die voorheen net ais de Cherry een 1.5 litermotor had. De 1.6 meet 1597 cc, vermogen 62 kW/84 pk, koppel 132 Nm bij 3200 toeren. Hij is ook verkrijg baar met een katalysator met single point brandstofinjectiesys- teem en levert dan 54 kW/73 pk en een koppei van 129 Nm bij 2800 toeren, de top is 170 km/u of met katalysator 160 km/u, de acceleratie van 0-100 km/u ver loopt voor beide in ongeveer 11,5 sec., het verbruik bij 90 km/u (ECE) bedraagt 1:17,5, wij maten op de weg 1:16,2. Er is ook een Sunny 4x4 uitvoering, hij heeft de 1.6 motor zonder katalysator, maar is wat zwaarder en hoger uitgevoerd zodat de top daar 160 km/u bedraagt en het verbruik bij 90 km/u 1:15 is. Tot slot de 1.7 dieselversie, ook deze motor is gemoderniseerd, met veranderingen in de wervelka mer, aan de zuigers en de inspuit- pomp, waardoor ook meer effi ciëntie en een zuiniger verbruik. Ook stilte wordt geclaimd, maar daar konden wij tijdens de rijïm- pressie weinig van bespeuren. De juiste gegevens zijn 1681 cc 40 kW/54 pk, koppel 104 Nm bij 2800 toeren, top 145 km/u, voor de Florida zelfs 150 km/u, de ac celeratie van 0-100 km/u verloopt in 16 sec., het verbruik bij 90 km/ u (ECE) is 1:21,7, wij maten op de weg 1:20,5. De brandstofverbrui- ken zijn belangrijke argumenten geworden bij de aanschaf van een auto, wij meiden u dan ook de ge middelde haalbare verbruiken, voor de Sunny 1.3 is dat 1:14, de 1.6 1:13 en de 1.7 D 1:17. De Sun ny heeft voor en achter onafhan kelijke wielophanging met schroef- veren en gasgevulde schokdem pers, de stuurinrichting is van het type tandheugel. De wegligging is sterk verbeterd en mag zeker het predicaat uitstekend hebben, de rijeigenschappen zijn zondermeer goed. De besturing is wat indirect, maar wei erg nauwkeurig, een on derstuurkarakter is waarneembaar maar wordt in snel genomen bochten neutraal. De auto breekt in bochten niet uit en op de rechte weg blijft hij ook prima in koers, er is weinig last van zijwind. Bij parkeermanoeuvres is de bestu ring licht, de 1.3 spant daarbij de kroon, de 1.6 en 1.7 D gaan wat zwaarder, het meer gewicht van de motor wordt dan gevoeld. De Sunny bezit een gescheiden remsysteem met schijven vóór en trommels achter, de remmen zijn goed, de remweg bij 100 km/u be draagt voor de 1.3-modellen 48 mter, de 1.6 en 1.7 D-modellen 51 meter. Het comfort staat op een heel redelijk peil. De sunny is soe pel en comfortabel geveerd, de stoelen en bank zitten goed en bieden prima steun in alle richtin gen. De ruimte voorin is bij alle Sunny-modellen toereikend, ach terin is het voldoende al kunnen wat langere mensen hier last krij gen met hoofd- en beenruimte. De bagageruimte is toereikend, de Sedan heeft een forse koffer, de Hatchback het voordeel van de neerklapbare achterbank, dat is overigens ook bij de Sedan moge lijk, zodat lange stukken vervoerd kunnen worden, de hoogte blijft natuurlijk die van de koffer. Ver der is het interieur van de nieuwe Sunny netjes afgewerkt en fraai gestoffeerd, de uitrusting is com pleet en wordt rijkelijker bij de luxe modellen. Het geluid in de wagen is voor verbetering vat baar, de 1.3 is nog redelijk stil, de 1.6 en 1.7 D-motoren worden wel duidelijk binnenin gehoord. De de cibelmeter gaf bij 100 km/u voor de 1.3 aan 69 dBA, voor de 1.6 71 dB A en voor de diesel 72 dBA. De Sunny 3/5-drs. 1.3 weegt rond de 920 kg. en mag 490 kg. laden en 900 kg. trekken. De Sunny 3/5- drs. 1.6 weegt rond de 970 kg. en mag 450 kg. laden en 1000 kg. trekken, de 3/5-drs. Diesel weegt 1020 kg. en mag 490 kg. laden en 1000 kg. trekken, de Sedan benzi ne weegt rond de 970 kg. en mag 450 kg. laden, de Sedan Diesel weegt 1040 kg. en mag 470 kg. la den. beide mogen weer 1000 kg. trekken. De nieuwe Sunny heeft alles bij el kaar veel voor op de oude Cherry en Sunny, vernieuwingen zijn echt verbeteringen gebleken, de auto is moderner, gestroomlijnder, spor tiever en zuiniger, verder biedt hij meer comfort en meer ruimte en dat alles tegen een interessante prijs, kortom de ingrediënten voor een bestseller. aanwezig terwijl de heer Van der Wal ook goed te spreken is voor de uitvoering van de licht- claxon die via een soort tip- toets is te bedienen. Wat vering, zitcomfort en we glegging aangaat biedt de nieuwe Nissan van de heer Van der Wal meer dan voldoende tevredenheid. 'De hoofdsteuen kun je op deze wagen ook naar voren of achteren klappen,' zo legt hij uit. 'Da's goed gedaan, vind ik, want dit is de eerste wagen die ik heb waar je je hoofd werkelijk tegen de steu nen kunt laten steunen. Bij de meeste wagens zit er een af stand tussen je achterhoofd en de hoofdsteun. Dat lijkt me toch niet goed.' De (Franse) wagen die de Zoe- termeerder eerst had, bood qua vering meer souplesse, is hij van mening. De vering die onder de Sunny zit komt ech ter dicht in de buurt van de goede reputatie die Franse wa gens op dat specifieke gebied hebben. 'Deze wagen veert een beetje minder, maar ik ge loof dat dat op langere ritten wel lekker is. De wegligging is in elk geval prima. Bij die weg werken aan de Schevenings- baan bijvoorbeeld heb ik van de hobbels en bobbels weinig gevoeld en de wagen gaat net zo makkelijk rechtuit alsof-ie op het circuit zat.' Het uitstekende rijgedrag van de nieuwe Sunny verandert geen spat als de drie collega's bij tijd en wijle bij de heer Van der Wal instappen. 'Ja, ze vin den 't allemaal een prachtige wagen. Eén van die gekken is zelfs, de eerste keer dat-ie meereed, op de snelweg uitge stapt om de banden te bekij ken. Nou ja, als je iedere mor gen van Zoetermeer naar Den Haag rijdt, weet je dat je op bepaalde tijdstippen te voet sneller vooruit komt dan met de auto. Even meewandelen kan dan ook makkelijk.' Naast Prinses Margriet ontving o.a. ook Anton Pieck het Kerstboek. Prinses Margriet heeft het eerste exemplaar van het Rode Kruis Kerstboek in Noordwijk in ontvangst mo gen nemen. In het boek staan verhalen die - in kerstsfeer - zijn geschreven door 35 be kende Nederlandse schrij vers. De verhalen zijn geïllu streerd door o.a. Anton Pieck en Rien Poortvliet. Onder de auteurs zijn bekende kerstverhalenschrijvers zoals Anthony van Kampen, A. den Doolaard, Herman Pieter de Boer en Olaf J. de Landell. Tine Aafjes-Wesseling illus treerde het verhaal van haar man Bertus. Prinses Margriet schreef zelf het voorwoord, dit vooral om dat zij zeer nauw bij het werk van het Rode Kruis betrokken is. Het boek is uitgegeven in het kader van het internationale 'Jaar voor daklozen' in 1987. Het Rode Kruis steunt al jaren een opvangprojekt voor daklo ze kinderen uit Colombia. De opbrengst van het boek komt dan ook ten goede aan dit pro- jekt. Men hoopt zelfs dat door de opbrengst uitbreiding van een medisch centrum in Co lombia gerealiseerd kan wor den Het boek is in iedere boekwinkel verkrijgbaar voor 27,50, afhankelijk van het aantal dat verkocht wordt gaat hiervan 10,- tot 15,- naar Colombia. De uitgever maakte tijdens de overhandiging be kend dat de eerste druk, 15.000 exemplaren, reeds is uitverkocht. r) Het ziet er duidelijk naar uit dat Nis san haar programma aan het vereen voudigen is. Vereenvoudigen wil in dit geval niet zeggen versmallen of verkleinen, de keuze uit het aantal modellen blijft gelijk of neemt zelfs toe, het aantal typen of namen neemt af. Eerst was daar het over lappende programma van de Stanza en de Bluebird, met de komst van het nieuwe model in deze klasse is de naam Stanza verdwenen en geeft de Bluebird nu gestalte aan beide ty pen. De komst van de nieuwe Sunny luidde niet alleen het einde in voor de vorige Sunny, maar ook voor de Cherry. De nieuwe Sunny is dus net als de nieuwe Bluebird voor twej typen in de plaats gekomen, het programma van Nissan is daarmee simpeler en vooral overzichtelijker geworden. In de kleine klasse bezit Nissan de Micra, in de middenklasse de Sunny, in de royale middenklasse de Bluebird en in de grote klasse de Laurel. Met uitzonde ring van de echt kleine klasse, de zgn. miniklasse, is Nissan dus overal èén type rijk, de keuze uit de modellen is daarentegen enorm, want vooral de nieuwe modellen van Sunny en Blue bird zijn uitgebreid. De oude Sunny en Bluebird kent nu ook de modellen van de typen, die zij verdreven heeft resp. Cherry en Stanza en dat waren hatch- backmodellen. Ze kent de Sunny een grote serie modellen: de Hatchback in 3 en 5 deuren, de Sedan in 4 deuren met de gebruikelijke seperate koffer, de Liftback, dat is een veredelde hatchback die bij Nissan Florida heet, hij is er in 5 deuren, dan de Stationcar in 5 deuren en de Bestel- of Van-uit voering in 3 deuren, en tot slot de Coupé in2 deuren met achterklep. Verder is er nog een ruime keuze in motoren, alsmede een motor met ka- 'talysator, en in uitvoering te weten een L, LX, SLX en een SGX. Uniek voor de nieuwe Sunny is de moderne re lijn die veel aerodynamischer is dan die van de voorganger, de luchtweer- standscoëfficiënt Cw ging van 0.40 naar 0.34. Een ander pluspunt van het nieuwe model ten opzichte van de twee voorgangers is de ruimte. De nieuwe Sunny werd langer en breder, ook de wielbasis en spoorbreedte werden vergroot, het geeft enerzijds 'binnenin meer ruimte voor de inzitten den en anderzijds een betere weglig ging. De prijs mag ook uniek genoemd worden, die is niet verhoogd, de Sun ny start bij 17.995,-, de 3-drs. 1.3 L, de 1.3 LX kost 19.495,-, de 5-drs. 1.3 LX kost ƒ20.495,-, de Sedan 4- drs. 1.3 LX 20.695,-, de 1.6 SLX 5- drs. kost 22.895,-, de 1.6 SLX 4-drs. ƒ23.095,-, de Diesel 1.7 3-drs. LX kost 22.795,- en de 1.7 Sedan 4-drs. LX 23.995,-. Het is zo maar een prijsindicatie, de Sunny kent nog veel meer modellen. Hij zal de eerste niet zijn, en al evenmin de laatste. Of de bun del in poëtisch opzicht waarde vol of baanbrekend of verrijkend is, daarover wil deze redaktie zich geen oordeel aanmatigen. Menno Hilbrands uit Leidschen- dam vond zijn gedichten in elk geval waardevol genoeg om te laten bundelen en uitgeven. Op eigen initiatief en voor eigen re kening en risico. De bundel ge dichten heet 'Voor Jou' en is op gedragen aan 'mijn vriendin'. Wie de bundel wil inzien kan daarvoor terecht bij boekhandel Paagman in winkelcentrum Leid- senhage. Wie de bundel tevens wil aanschaffen is daar eveneens aan het goede adres. Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT-Extra, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070-190292 (liefst donderdag of vrijdag) «&K De kinderen waarvoor wij dit grote kasteel met ophaalbrug en valluik hebben gemaakt ra ken niet uitgespeeld. Het is fascinerend om te zien hoe eindeloos kan worden ge speeld met de ridders en an dere accessoires, al moeten we toegeven dat er ook wel eens een auto de ophaalbrug oprijdt. Het kasteel is gemaakt van tri plex, 56 cm breed, 48 cm diep en 38 cm hoog. Torens e.d. kunnen na het spelen netjes worden opgeborgen in de on derdoos, zodat het kasteel maar weinig ruimte in beslag neemt. Speciale accessoires Henk Heyligers uit Spijkenisse schreef een kort programma waarmee lotto op een MSX gespeeld kan worden. In regel 10 en 20 wordt het scherm ingesteld, regel 25 en 26 zorgen voor het invoeren en controleren van de getallen, in regel 40 worden de willekeurige getallen gegenereerd waarna in regel 50 de getallen worden geprint. Vanaf regel 70 kan een nieuw spel worden opgestart. Onderstaand de listing: 10scneen0Keyoffcis 201ocate8,0:pnint"M S X Lotto" 251ocate0, 2: input"Hoeveel getallen (max. 16)";h 26 i fh>16thenl0 30F or-n 1 toh 40g= int(rnd (time)*41 1) 50pr intus i ng"Getal ftttnpn i ntus ing" utt" g 60nextn 701ocate0,20Pnint"Geen 8 goed jammen. 801ocate0, 21:pnint"DruK RETURN voon nog een gok. 90a$ i nput$1 100ifa$Ochr$ (13) thenende 1 serun Reakties op programma's of insturen zelfgeschreven mini-programma's (duidelijke listing plus korte uitleg en vermelding voor welke machine het programma bestemd is) kunnen worden gestuurd aan de redaktie van UW THUISKRANT-Extra, t.a.v. Input, kamer D 304, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Behalve naam en adres van de inzender ook graag telefoonnummer vermelden. Blij in de rij; v.l.n.r. Chris Oomen, ^^premier Fitzgerald, Ernst Klaebel, captain Laurens van den Broek en Wim Hogendoorn Spelletjes worden op vele ni veaus gespeeld. Ook op top niveau. Waar ze dikwijls ge goten worden in de vorm van een spel dat een uiterst se rieuze basis bevat. Dat geldt bijvoorbeeld voor het 'spelle tje' dat European Manage ment Game (EMG) heet en waaraan de laatste keer 8 lan den deelnamen, inclusief ons vaderland. De finale van het spel wordt gestreden door de winnaars .EET ZE... MEE ...WAT ZIT ER NOU IN DAT BEKERTJE? familie er DE LAATSTE BEZUINIGINGS MAATREGEL VAN MINISTER DEETMAN (Ni van de nationale competitie die in het afgelopen seizoen in Ne derland werd gesponsored door ICL, de Landelijke Vereni ging van Economisten en een van de dagelijks-verschijnende collega's van Uw Thuiskrant, het Economisch Dagblad van 'moeder' Sijthoff Pers. In Nederland streden het afge lopen seizoen 1100 teams om de hoogste eer, waaruit ten slotte de heren Wim Hogen doorn (export manager van bv. Houthandel Utrecht), Chris Oo men (hoofd medische zaken van het Regionaal Ziekenfonds Delfland, Schieland en West- land) en Laurens Van den Broek (teamcaptain - Alge meen directeur van voornoemd ziekenfonds) als winnaars naar voren traden. Dit trio bond op 19 en 20 sep tember in Dublin de sportief/ zakelijke strijd aan met de win naars van 7 andere nationale competities door een 'gegeven opdracht' in de computer uit te werken om daarmee een zo hoog mogelijke winst te reali seren. De Nederlandse delega tie won die opdracht met glans door een theoretische winst te realiseren van 12.8 miljoen En gelse ponden. Ondanks het feit dat 't pond in monetair opzicht geen 500 gram meer is, toch een indrukwekkend sommetje. Een passende beker(geen no- nonsence exemplaar, maar zo'n mooie met veel krullen) werd de heren overhandigd door de minister-president van Ierland, de heer Garrett Fitzge rald en de voorzitter van de EMG-vereniging, de Deen Ernst Klaebel. Het behoeft geen betoog dat die beker in figuurlijke zin tot op de laatste blijde druppel werd geleegd. voor de bouw van dit kasteel zijn apart of samen met de te kening verkrijgbaar. Het ac- cessoire-pakket bevat natuur- steenbehang, vijf 15e eeuwse ridders waarvan 2 te paard, dunne ketting voor de ophaal brug en messing sierbeslag, zoals scharniertjes, deurknop jes, draaisluitingen en sierna- gels. De tekening, bestelnummer 5518-RE kost 11,25 en de genoemde accessoires, bestel nummer A5518-RE kosten 39,50. U kunt ook tekening en accessoires samen bestel len, het bestelnummer is dan P5518-RE en de prijs wordt dan ƒ45,-. Bestellen kan door overmaking van het betreffende bedrag op postrekening 3567600 t.n.v. Karweipost, pe Meern, onder vermelding van het bestelnum mer. Toezending volgt dan zo spoedig mogelijk. KAARTEN - Wie helpt Danny uit Voorburg aan kaarten en bedrijfsre clame bijvoorbeeld van de De Gruy- ter-serie 'Onze Weermacht' en van de Klokzeep Uniformen en onderschei dingstekens van het Nederlandse Le ger '39-'40. Ook soldaten-ansicht- kaarten zijn welkom. Een eventuele vergoeding is mogelijk, evenals rui len. Danny is bereikbaar onder het nummer 070-860941. ETIKETTEN - Elk etiket van een drankfles is welkom bij J. van Kessel uit Rotterdam. De man heeft al een verzameling van zo'n 80.000 exem plaren maar werkt onverdroten aan uitbreiding. Wie kan helpen neemt contact op via nummer 010-4326898. Ook mede-verzamelaars zijn welkom in verband met ruilen of informatie uitwisseling. LEESPLANKJE - Een vergoeding heeft mevrouw V.d. Linden uit Rotter dam graag over voor een oud lees- plankje met dat bijbehorende doosje letters. Al heel lang zoekt mevrouw naar dat attribuut met het bekende Aap, Noot, Mies-verhaal. Wie een dergelijk plankje heeft of weet, geeft mevrouw een tip via nummer 010- 4218841. Alleen al om de reacties op de actie Zuinig Stoken die vorig seizoen werd geïntroduceerd, i verdient de actie een vervolg. Prachtige reacties kwamen er immers binnen: van op rijm ge stelde tot en met de meest fantastische verklaringen om een te hoog verbruik te verkla ren. Zulke reacties schreeuwen dus om een vervolg. De bespa ringen die met de actie wezen lijk in het gasverbruik werden bereikt, geven echter een ook niet onbelangrijk extra-argu ment voor prolongatie. We gaan dus door. Volgende week worden huis aan huis stookkaarten verspreid waarop de eigen meterstand kan wor den genoteerd om een vergelij king mogelijk te maken met de streefcijfers die wekelijks wor den gepubliceerd. Aan die pu blicaties doet ook UW THUIS KRANT natuurlijk weer mee. De 71 kranten die het beeld merk UW THUISKRANT voe ren, bieden immers een gega randeerde verspreiding van de belangrijke streefverbruiks-cij- fers tot in de rimpeltjes van Zuid-Holland. Vergelijken van de eigen cijfers met het streefverbruik per pe riode levert aanzienlijke bespa ringen op. Dat heeft de vorige actie wel duidelijk gemaakt. Vooral in combinatie met de tips van vorig seizoen en de nieuwe tips die de komende actie weer begeleiden, moet een nog grotere besparing mo gelijk zijn. Dat competitie element is een van de aantrekkelijke aspec ten van de actie Zuinig Sto ken. Die niet alleen de deel nemers van vorig jaar zal aanspreken, maar beslist ook een groot aantal nieuwe deel nemers. Die natuurlijk warm welkom worden geheten...

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 9