Ya wara 's na slijtageslag laa tste Dobermann wedstrijden Fotohome breidt uit Ë9 Bloemrijk protest s portie* kekek®11 Burenhulp van start ORANJE Politie rapport KENDKOOPJESt szc Body-Care Gebit stuk? VERIHGMEIER TANDTECHNIEK Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 PAGINA 17 Sportief bekeken De Vrije Liggers HZP Schiedam Diploma zwemmen U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief 35% j e qc Jonge Piet van Gent j- Q- SCHIEDAM Beter kon het niet: ideaal weer, grote inzet van de deelnemers en veel publiek zorgden ervoor dat de „Survival of the Fittest" een geslaagd spektakel werd. Zaterdag middag gaf brandweer commandant Metaal het startschot voor deze krachtmeting. Rijnmond-2 schoot hij als eerste het Beatrixpark in. Zij werden elk kwartier gevolgd door een andere ploeg, bestaan de uit vier man. SCHIEDAM De Dobermann Kringgroep Rotterdam en Omstreken aan de Admiraal de Ruyterstraat in Schiedam (terrein Wilton Fijenoord) organiseert op za terdag 11 en zondag 12 oktober de jaarlijkse wedstrijd om het Nederlands individueel kampioenschap voor Do- bermanns. Diverse topafrichters uit geheel Nederland strijden dan om de nationale eer. De 27 honden en geleiders zullen zich in het weekend van hun beste kant laten zien. De africhting omvat drie onderdelen, te weten: speuren, ap pèl en manwerk. Zandzakken f~ Zaalvoetbal Kamikaze's winnen geslaagde survival Velen haalden een nat pak bij vaart met een touw. het oversteken van de Polder- Watersportvereniging De Vrije Liggers organiseerde zondag een visconcours. Er waren 30 deelnemers. Ondanks de slech te vangst werd F. van de Spoel met 1.21 meter eerste. W. Kos- terus werd tweede met 62 cen timeter. Met 23 centimeter werd R. Donselaar derde. De schaakvereniging HZP Schiedam is vorig seizoen ge promoveerd naar de landelijke KNSB-competitie. Inmiddels is de eerste wedstrijd gespeeld: HZP Schiedam verloor met 5,52,5 tegen DD uit Den Haag, maar HZP Schiedam werd zeker niet weggespeeld. Aan bord één speelde Ben Rik sen een gedegen partij, die tot remise leidde (0,50,5). Mario van Kleef kwam aan bord twee goed uit de opening en won de kwaliteit. Ook Maurice Smits stond aan bord drie aanvankelijk beter. De tegenstander wist echter af te ruilen tot een remise stand (21). Aan bord vier kwam Ron Heusdens wat minder, won een kwaliteit en in een beter staand eindspel terecht. Deze partij moest enkele dagen later uitgespeeld worden. Hier bij ging het met het vervoer mis en Ron verloor omdat hij te laat kwam (22). Jos v.d. Dool had aan bord vijf een in gewikkelde stelling. Hij offerde een stuk om aanval te krijgen, maar kon de tegen stander zich uiteindelijk goed verdedigen (23). Dick v.d. Pluijm ging aan bod zes lang gelijk op, maar kwam daarna positioneel slechter te staan wat de tegenstander goed wist uit te buiten (24). Ook aan bord zeven besloot Aad Juyn om te offeren om aanval te krijgen, maar ook hier wist zijn tegenstander dit af te slaan (25). Wim Hennink had aan bord acht wisselende kansen: hij heeft gelijk gestaan, daarna minder, vervolgens beter en uiteindelijk toch remise (2.5—5.5). In zwembad Zuid was op 30 september weer diploma- zwemmen. Het was ditmaal voor het brevet overlevings- zwemmen. Er namen 10 kandi daten aan deel die allen zijn geslaagd. Onderstaanden hebben het di ploma behaald. Marko Witte- bol, Michael Schoneveld, Stef Drost, Equiano Spruit Bleeker, Yu Mee Tan, Iris Mijnhardt, Sian Djien Tan, Dennis v. Dip ten, Patrick v. Dipten, John Clemens. De Schiedamse Zwem Club zwom afgelopen zondag een competitie-wedstrijd. Een leu ke zwemontmoeting waarbij SZC 14 medailles behaalde. De prijswinnaars/ressen zijn: Annemiek Lansbergen, Stefa- nie van Oyen, Nanda Onken- hout, Bianca Wijsbroek, Sander van Oyen (2x), Marcel Hoeksel (3x), Gerrit Buys (2x), Maurice Pouw, Jeroen Hoeksel en Mark Wasserval. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per liter1 per liter1 Bij doos van 12 flessen 4 K KQ per liter1 wivW Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische af spraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. Om vijf voor half vijf startten de Yawara's: een viertal judo ka's van het organiserende Budo Instituut Schiedam. Flip de Jong (de oudste deelne mer 44), Arno Lankester, Dirk Kuyper en Martin van de Wes ten hadden zich onder leiding van coach Rob van de Westen goed 'voorbereid op deze slijta geslag. Na het startschot voerde de tocht hardlopend door het Beatrixpark. Aangekomen bij de Poldervaart wachtte de vier het eerste onderdeel: in een boom vier meter hoog klim men en dan met het tpuw dat tussen twee bomen was ge spannen naar de andere boom toe. De sterke Flip hing al snel in het touw, alleen toen Arno hem volgde kon Flip niet meer omhoog komen omdat het touw met twee man eraan doorzakte. Flip viel eruit en dat waren de eerste strafsecon- den. Na weer een stuk hardlo pen stond voor het eerste een wateronderdeel op het pro gramma. Na de Canadese kano naar de aanlegsteiger te hebben ge sjouwd moest een slalompar- cours worden afgelegd. Dit ging het judoviertal wonder baarlijk goed af. Coach Rob gaf vanaf de kant schreeuwend het De Yawara's vlnr Flip de Jong, Arno Lankester, Martin van de Westen, coach Rob van de Westen en geknield Dirk Kuyper. (foto Martin Jung). De Kringgroep heeft haar ui terste best gedaan om deze wedstrijd voor iedereen aan trekkelijk te maken. Zaterdag is er een feestavond rhet een band en een playbackshow. Op zondag zal „Showgroep Victo ria" een opwindende can-can- show opvoeren. Tevens zal er een spektaculaire demonstratie parachutespringen plaatsvin den, uitgevoerd door de men sen van „The Flying Dutch men". Alles is in het werk gesteld om deze wedstrijd tot een afwisse lend geheel te maken, waarbij het werken met Dobermanns de boventoon zal voeren. De wedstrijd begint beide da gen om 9.00 uur. Het toegangs kaartje bedraagt 3 gulden. Honden kunnen met het oog op de wedstrijd niet op het ter rein worden toegelaten. SCHIEDAM Fotohome, ge vestigd in een kiosk op de Koemarkt, heeft 20 meter ach ter de reeds bestaande zaak een mini-laboratorium ge bouwd, waar met hoogwaardi ge apparatuur foto's binnen een uur kunnen worden afge leverd aan de klant. Een bui zenpostsysteem zorgt ervoor dat een regelmatige wandeling tussen de twee zaken niet no dig is. De nieuwe kiosk blijft overigens uitsluitend bestemd als produktieruimte. Het bren gen en afhalen van foto's ge schiedt dus op het oude en vertrouwde adres. Bedrijfsleider Bloothoofd noemt dit een unieke service voor zijn klanten: „De foto's zijn sneller klaar en de kwali teit blijft hetzelfde. Je moet het zien als de warme bakker. Die levert ook alles vers aan. Waarom wij niet". 1 nTttuuKKK» b Itt kkjc?A.rii'i roeitempo aan. Zonder een nat pak werd de kano op de kant gelegd en ging het viertal snel naar het volgende onderdeel, speerwerpen. Om op dit terrein te komen moest wel even over een sloot je gesprongen worden; natte voeren voor Flip. Over het on derdeel met de speer kunnen we kort zijn, van de acht wor pen waren er zeven ongeldig. De Yawara's grossierde dus in strafseconden. Nog nahijgend van weer een hardloopstuk moest men zich weer concen treren op het kogelstoten. De zware stalen ballen werden door de judoka's goed gestoten en leverde zelfs bonuspunten op. Het viertal beschikte niet al leen over fysieke kracht maar over denkvermogen dat aan de dag werd gelegd in het onder deel waarbij de sporters met een touw over de Poldervaart naar de overkant moesten. Zij hadden de trapezes van het surfen meegenomen en han gend in deze vesten gingen de eerste drie droog over. Alleen die ongelukkige Flip had weer pech; hij kon niet in de boom komen, van waaruit gestart moest worden. Er zat voor hem niets anders op dan zwemmen. Nog nadruipend van het zwemmen klaagt hij over het touw. „Dat touw om die boom in te komen was veel te dun, het gleed zo door mijn handen, maar ik moet verder". Dan was het onderdeel het zandzakken sjouwen. Al meer dan drie kwartier waren de ju doka's onderweg en de ver moeidheid ging mee spelen. Een grote stapel zakken moest over een parcours vervoerd worden. Na deze laatste krachtsinspanning moesten ze nog even onder een paar hek ken door alvorens de survival af te sluiten met het boogschie ten. Door de vermoeidheid was daar het richtingsgevoel een beetje weg en vlogen de pijlen alle kanten uit behalve rich ting de roos. De klokken werden stilgezet toen de vier de finishlijn pas seerden. De kleinste van het stel (Martin) na afloop: „het viel nog best mee. Ik zou nog wel een keer willen", maar dat is een geintje. Coach Rob was na afloop best tevreden over de prestaties van zijn ploeg: „Wij zijn de enige voor zover ik weet, die met drie man droog over de vaart zijn gekomen. Daarvoor moe ten we zeker in de prijzen val len". Helaas voor de vier, zij moes ten zich tevreden stellen met een laatste plaats, een twaalfde. Van de veertien gestartte teams vielen er twee buiten de uitslag omdat zij onderweg een lid moesten lossen vanwege blessures. Na alle straf- en bonussecon den opgeteld te hebben kwa men de Kamikaze's als beste uit de bus. Zij waren als laatste gestart en konden zich richten op de ploeg die tot die tijd de snelste tijd had, de politie. De Gempo's werden uiteindelijk tweede. Stadsblad i Een ander moeilijk onderdeel was het slalom varen met een Canadese kano. SCHIEDAM De politie heeft het afgelopen weekend bij toe val een 22-jarige Schiedammer aangehouden, die wordt ver dacht van brandstichting in een auto eerder in de week. In de nacht van woensdag 2 op donderdag 3 oktober vatte een Mercedes, geparkeerd in de Schimmelpenninckstraat, vlam. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. De voorzijde van de wagen brandde geheel uit. Door de knallen, die daarmee gepaard gingen, rees het ver moeden, dat er opzet in het spel was. Bij een alcoholcont»ole vatte de politie de uiteindelijke dader in de kraag vanwege drankmis bruik. Op het hoofdbureau bekende hij ook met een krant de Mer cedes aangestoken te hebben. Dit om zijn ongenoegen te ui ten over dingen, die de gebrui ker ervan, R.S. over hem had rondverteld. R.S. liet zich ove rigens tijdens de brand ook niet onbetuigd. Hij deelde een paar rake klappen uit aan de Vlaar- dingse persfotograaf Roel D. op het moment, dat die wat plaat jes van het gebeuren wilde schieten. S.R. had de Mercedes geleend en wilde niet, dat die verkoold en al op de foto zou komen. SCHIEDAM „Als je maar raak leeft, dan ontstaan er op een bepaald moment proble men", vindt Ria Duijnhouwer- Potze. Sinds de maand september heeft zij aan de Graaf Floris- straat nummer 62 een sauna-, sport- en fitnesscentrum ge opend onder de naam „Body- Care". Hier kan men onder an dere door middel van jazzbal- let, aerobic, halter- en conditie training letterlijk aan het li chaam werken. De naam van de firma zegt het al: zorg dra gen voor het lichaam. „Het gaat er in eerste instantie om dat de mensen die hier bin nenkomen zich prettig voelen. Er is helaas wel een bepaalde vorm van drempelvrees, omdat ik denk dat sommige mensen bang zijn om in het centrum geaccepteerd te worden. Maar de ervaring leert ons dat na een eerste bezoek de angst niet meer aanwezig is bij de klant", aldus Ria. Tezamen met haar gediplo meerde medewerkers, zorgt zij ervoor dat de klanten een goe de conditie opbouwen, „maar het moet vooral langzaam ge beuren, bijvoorbeeld via een dieet". Body-Care is doordeweeks ge opend van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM „Zeg het met bloemen"; dat deden de leerlin gen van de St. Willibrordus- school in de Zalmstraat. In hard aktievoeren tegen de be zuinigingsplannen van Deet- man hadden ze geen zin. Toch wilden ze laten merken, dat die man in Den Haag ze ge stolen kan worden. Alleen Ko zen ze daarvoor een eigen, kindvriendelijke manier. Stuk voor stuk brachten ze één bloem mee voor hun meester of juf. De grote gemengde boe ketten, die zo oiitstonden. wa ren een protest tegen de minis ter en een huldeblijk voor het onderwijsteam. De uitslagen van het open Vlaardings Zaalvoetbal Kampi oenschap in Poule B: café Het Westen De Parel 2—5; V.J.V. de Vonk St. Went 2—7; C.T.P. Berco 48, Novotel v. Tilborg Zondagavond worden de vol gende wedstrijden voor Poule A gespeeld: 20.00 uur Winter de Lange Sentges; 20.45 uur Café Rot terdam 't Keerpunt; 21.30 uur Koos v.d. Bilt The Body Shop; 22.15 uur De Brug Mart van Dam. 4-dlfl. pannenset. Wit geëmailleerd en samen gesteld uit: 3 kookpannen (14.16.18 cm) en een steelpan 14 cm Als komplete set Aanbiedingen geldig l/m zaterdag zolang de voorraad strekt Moderne bloembak van wit kunststot. in carrémodel Staat stevig en meet 33x38c Moderne glazen "SILO voorraadpotten. Deze 3-dlg. set bestaat uit 2 potten meteen inhoud voor 500cc en 1 pot voor 1000cc Moderne porseleinen kop en schotel in uni-wit. met goudltjn Normale prijs per stuk 2.95 Kaasrasp. Is ook voor het schaven van komkommer, wortels en diverse kool soorten erg handig Shoppy van Leifheit. met royale tas (40 liter) en groot draagvermogen (20 kg) Adviesprijs 89.95 Set prijs stuks SCHIEDAM Kleine tijde lijke handreiking nodig bij ziekte of andere omstandig heden? Bijvoorbeeld het ha len van een receptje bij de apotheek, of de dagelijkse boodschappen in de super markt. Sinds kort kan ieder een in Schiedam een beroep doen op de burenhulp, want zojuist is er net zoals in Schiedam-Noord, een derge lijke organisatie in het Zui den van Schiedam op poten gezet. Een in mei gehouden wer- vingsaktie leverde een dertig tal vrijwilligers op om de naas ten te helpen, want de stelling is: Het kan in een huishouden vastlopen op duizend en één manieren. Door allerlei oorza ken. Baukjen Anema, stafmede werkster bij de Raad voor het Ouderenwerk zegt tevreden te zijn over het aanbod, maar ziet het in eerste instantie als een begin. De groep moet groter. Tezamen met de nu al zes jaar oude hulpverleningsorganisatie in Schiedam-Noord heeft zij de stad in 24 wijken verdeeld. Het is de bedoeling dat de vrijwilli gers alleen in die wijk hulp bieden, waar zij zelf wonen. De helpers nemen eigenlijk de taken over die vroeger de gé- woonste zaak van de wereld waren, namelijk elkaar de hel pende hand bieden. Tegen woordig is deze vanzelfspre kendheid niet meer aanwezig. Daar is de burenhulp dan maar voor. De adressen voor burenhulp zijn: Wijkcentrum „De Blau we Brug", Bachplein 590, tel. 4701049 en Wijkcentrum „De Erker", Jan van Avenne- straat 32, tel. 4267767 of 4263161. Deze twee centrale punten zijn tussen 9.00 en 12.00 uur bereikbaar. De dames Anema, Bruning, Stevens en Kuiters van de organisatie voor burenhulp.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 19