Zeekadetten op mosseljacht Van Capel en Könemann honderd gulden boete Zwerver belandt in cel RANDSTAD EDITIES Leo Bode: „Opvoeden voor ouders soms een loden last." Het Nieuwe Stadsblad r- Discipline bij SVV wordt aangetrokken AnjaMeutenbelt in Barrika 4 T.V. DEFEKT? RADIO ABA VOORALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN VILLERIUS SPORTS SCHIEDAM Het Boddaert Centrum Schiedam heeft na anderhalf jaar een definitieve stek gevonden. Eind oktober kan het dagcentrum voor schoolgaande jeugd g, verhuizen van de Frangois Haverschmidtlaan naar de Schoolstraat. Met een keuken, twee „huiskamers" en speelruimten is het houten voormalige schoolgebouw op de hoek van de Warande dan helemaal op maat ge maakt voor de opvang van zestien jongens en meisjes tussen de zes en twaalf jaar. Loden last Engel SCHIEDAM Eén keer per jaar is het op het anders zo brandschone vlaggeschip van de Schiedamse zeekadet ten een geweldige puinhoop. De gedisciplineerde kadet- ten gaan dan volledig uit hun bol. Ze slepen met olie lampen, tenten, gasstellen, struikelen over wanordelijk gepakte bagage her en der in de gangboorden en probe ren een enorme hoeveelheid pakken en tassen in een naar verhouding veel te kleine sloep te stouwen. Zulke taferelen speelden zich ook nu weer af aan de voora vond van de traditionele Mosseltocht. LD AMVC WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 OPLAGE 38.845 NR. 82 38e JAARGANG Lobo brengt nieuwe hit PPSC ten onder tegen tweede team SVV Boksclub de Haan gaat met tijd mee Herfstig zomerspektakel in Teerstoof Nacht van de mode Wereldspaardag bij Bondsspaarbank Kinderboekenbal in theater 71 edities in heel Zuid-Holland met een oplage van 1.8 miljoen ex. ■w*y op nieuwe stek Het Centrum kwam er in dertijd vooral dankzij de in set van een groep particulie ren en instellingen. Het aan tal uit-huis-plaatsingen in Schiedam lag vér boven het iandelijk gemiddelde. Met een plaatselijk Boddaert Centrum wilden de initia tiefnemers een redelijk al ternatief bieden. Ondanks de uitbreiding van twaalf plaatsen naar zestien straks, zit Schiedam nog steeds up een minimum. Vooral om dat het Centrum sinds kort re gionaal is gaan funktioneren ?n ook Vlaardingers en Maas- luizenaren opneemt. Evengoed beeft direkteur Leo Bode wel wat anders te doen dan lange wachtlijsten aanleggen. .Die zijn er alleen om even- uele subsidie-gevers te bewij zen, dat je nodig bent. Als er geen plaats is houden wij de -nensen niet onnodig lang aan jen lijntje. Dat een Boddaert Centrum geen overbodige in stelling is staat toch wel vast. Door de bezuinigingen zijn er aantoonbaar minder plaatsen in tehuizen. Dat is in dit geval soms een zegen. Iedereen is het er eigenlijk over eens, dat je kinderen alleen in uiterste nood uit het eigen gezin moet weghalen. Ouders en kinderen hebben dan natuurlijk wél extra hulp nodig. Die tussenoplossing was er niet en dat gat vullen wij op." Voor veel ouders is opvoeden tegenwoordig een loden last volgens Leo Bode: „Vaders en moeders hebben het moeilijker dan vroeger. Ze zijn van hun troon gestoten. Op zich geen slechte ontwikkeling, maar je kan er wél je zelfvertrouwen door kwijt raken. Dat proberen wij weer op te vijzelen, maar niet op de ma nier van de omgeving en veel deskundigen. Die vestigen de aandacht vaak op wat niet goed gaat. Wij stellen ons niet op als de beste stuurlui, die aan wal staan. Als je een lastig 16 ZT T aé 7tr Het voormalige houten schoolgebouw op de hoek Schoolstraat/Warande is eind oktober helemaal op maat voor het Boddaert Centrum Schiedam. Leo Bode kind hebt, en/of problemen als een scheiding of werkloosheid, is het doodnormaal, dat je het even niet ziet zitten. Wanneer mensen dat van zichzelf accep teren zijn ze op de goede weg. Met de zekerheid komt het Dankzij een gift van het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels kunnen de kinderenvan iet Boddaert Centrum straks bij hun nieuwe onderkomen ook lekker buiten spelen.Mevrouw /an Eysberqen, van het Schiedamse Comité Kinderpostzegels mocht gisteren overhandigen f 22 500 - aan coordinator Leo Bode, tijdens een feestelijke bijeenkomst op het hoofdkantoor /an 'de Bondsspaarbank aan de Lange Nieuwstraat. Direkteur van de bank met de S, Klaas /an der Geest,is voorzitter van het bestuur van het dag- opvang-centrum en stond voor de beleqenheid zijn kantoor eventjes af. Van het bedrag wordt de speelplaats achter het houten loodqebouw op de Warande helemaal opgeknapt en voorzien van nieuw spelmateriaal. Ook je leerlinqen van de Jozefschool uit de Nassaulaan kunnen straks meeprofiteren van de extra /oorzieningen zij zijn gedeeltelijk gehuisvest in een paar lokalen van het Boddaert Centrum. SCHIEDAM Zondag 19 ok- ober is er weer ruilbeurs in Dienstencentrum de Vier Mo- ens. De beurs (met o.a. mun- en, postzegels, prentbriefkaar- en en eerste dag enveloppen) jegint om half twee. Toegang gratis. De W. A. van Lieflandschool 'voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden) /iert in oktober het 25-jarig oestaan. In verband met dit ju bileum houdt de school in het gebouw aan de Beatrixlaan op vrijdag 31 oktober een reünie voor oud-leerlingen, oud-leer- <rachten en oud-medewer- cers. Deelnemers kunnen zich ichriftelijk opgeven bij de ichool. In wijkcentrum De Erker wordt op de maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur een kursus Indiaans Weven ge houden. Deze wordt gegeven Joor de Chileen Rene Gutier- rez. Het weven gebeurt op eenvoudige, zelfgemaakte weeframen, zoals nog steeds gebruikelijk is bij de Mapuche- Indianen in het Zuiden van Chili. De kosten zijn 30,- per 10 lessen. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met wijkcentrum De Erker, J. van Avennesstraat 32, telefoon 4267767 of 4263161. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting plezier in het opvoeden terug. En dat gevoel van ..ik doe het goed" is het belang rijkst. Volmaakt is tenslotte niemand." Het overgrote merendeel van de ouders, 99% kan het alle maal zelf mannen. Maar voor de groep, die vaak door een opeenstapeling van „pech" er niet meer uitkomt, kan een Boddaert Centrum, een uit komst betekenen. De kinderen worden na schooltijd in groe pen van acht, zoveel mogelijk in een gezinssituatie opgevan gen. Ze doen spelletjes en gaan met elkaar aan tafel. Juist in de omgang met leeftijdgenoot jes blijkt waar de knelpunten zitten. Samen met de ouders wordt dan naar oplossingen gezocht. „Wonderen kunnen we na tuurlijk ook niet verrichten", zegt Leo Bode. „Maar onze ge zinsbegeleiders draaien een paar dagen per week mee met de groep. Het is voor ouders vaak al een hele steun, als ze zien, dat wij ook niet gelijk van het lastigste kind een en gel kunnen maken, dat er echt begrip is voor hun klachten. We streven naar een gemid delde oponameduur van zo'n anderhalf jaar. Tot nu toe klopt dat aardig. Inmiddels hebben zes kinderen het Cen trum weer verlaten. Als je dan ziet, dat alles weer goed draait in zo'n gezin geeft dat enorm veel voldoening. Als je een drastische maatregel, als uit huis-plaatsing kunt voorko men, moet je dat niet nalaten. Het vooruitzicht van een paar dagen zeilen bij Bruinisse deed de zeelieden in de dop even al hun zelfbeheersing verliezen. Niet het scheren over de Zeeuwse wateren vormt het hoogtepunt van dit uitstapje, maar de laatste avond bij het kampvuur, wanneer de zeeka detten elkaar proberen de loef af te steken in het verzwelgen van grote hoeveelheden mosse len. Zaterdagmorgen vertrokken de Jacob van Heemskerck-korps- leden met hun sloepen de Zee meeuw en de Aasmeeuw naar het Deltagebied met zijn roem ruchte mosselbanken. Na een overnachting aan boord van het moederschip de Spica, stap ten de deelnemers nog wankel over in de zeilsloepen om bij het krieken van de dag koers te zetten naar het zuiden. Het ontbijt werd „op volle zee" ge nuttigd. Maar dat is juist de charme van de Mosseltocht: ontberingen als kou en regen dit jaar trof het ZKK overigens een heel mild weertje - horen net zo goed bij deze uitzeiltocht als de teamgeest, die alle onge makken doet vergeten. SVV voorzitter Martin de Jager: „ik laat mij op deze ma nier niet behandelen Idoor de eerste elftalspeler Jan Köne mann en Harry van Kapel. SCHIEDAM Harry van Kapel en Jan Könemann hebben beiden van het bestuur van SVV een boete van 100 gulden gekregen. De twee spelers van het eerste elftal van de Schie damse eerste divisievereniging SVV waren kwaad weggeble ven op een etentje in de bestuurskamer van SVV in Harga sportpark. Dit etentje, compleet met grote schalen was belegd om alle zaken over de goede, maar vooral de mindere prestaties eens op een rij te zetten. SVV voorzitter Martin de Jager: „dat vinden wij een ernstige inbreuk op de discipline. Het was zelfs zover dat Harry van Kapel mij geen hand wilde geven toen ze afgelopen zaterdag de uitbekerwedstrijd tegen de zaterdag eerste klasser Quick Boys wonnen. Hij schijnt zelfs verklaard te hebben dat hij zijn kontrakt wil teruggeven. Nu dat mag hij van mij. Wij laten ons niet de les lezen. Zowel Van Kapel als Könemann kunnen de centjes niet missen. Het wordt toch de hoogste tijd dat de discipline strak wordt aangetrokken. De heren spelen betaald voetbal, daar moet men eens aan denken. Ik loop mij de hele week wezenloos voor SVV en laat mij op deze manier niet behandelen. Het hand weigeren van Van Kapel zal toch wel een flink staartje hebben. Ik zal dit binnen het bestuur aankaarten. Als hij wel weg wil dan mag hij, maar dan liefst zo snel mogelijk." „De positie van Dick Buitelaar, de Brabantse oefenmeester van SVV, is overigens totaal niet ter discussie", aldus voorzit ter Martin de Jager. „Wij hadden en hebben het volste ver trouwen in onze trainer," aldus De Jager. Ook de geruchten dat SVV in zee wil gaan met Hans Eijkenbroek, zelf een ge boren en getogen Schiedammer en oud trainer van oa. Roda JC en AZ, verwijst hij met grote klem naar het land der fabe len. Oranjestraat 19 - Schiedam - Telefoon: (010) 4738700 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis - Telefoon: (01899) 19039 De leukste, meest modische en betaalbare wintersportkleding is nu te koop bij Broersveld 127, Schiedam, telefoon 4733316 SCHIEDAM De schrijfster Anja Meutenbelt opent op dins dag 21 oktober in vrouwenhuis Barrika aan de Lange Kerk straat een serie thema-avonden met een lezing over „Vrouwen literatuur". Anja Meutenbelt zal bij die gelegenheid niet zo zeer over haar eigen werk spreken als wel over de proble men waarmee schrijfsters over het algemeen in mannenland te maken krijgen. De bibliotheek heeft in Barrika een stand met boeken van de schrijfster, zodat bezoeksters thuis kennis kunnen maken met haar werk. De avond be gint om acht uur. SCHIEDAM Na een mel ding zondagochtend van een inbraak op ..Vijfsluizen", be sloot de politie er 's nachts nog eens een kijkje te gaan nemen. Zonder enige problemen kon den zij op het volkstuincom plex een 21-jarige Schiedam mer arresteren, die lekker lag te slapen in één van de huisjes. De man bleek een dakloze zwerver te zijn en beweerde niets met de inbraken te ma ken te hebben. Toch heeft de politie hem overgebracht naar het hoofdbureau, waar hij na verhoor, in een cel verder mocht dutten. Boddaert Centrum

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 1