Vertrekkende bestuursleden „Politiek draait N oor d-jonger en een loer" Jongerenwerker: „Lucht opgeklaard" BESCHERMENDE euro-wash b.v. ffi RANDSTAD EDITIES .•I Jeugdland blijkt trekker Nutsbedrijven leveren aan Afrika ROOBOL Stadsblad T.V. DEFEKT? RADIO ABA kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 38.845 f VANDAAG: Alarmerend rapport Waterstaat Droge lucht bedreigt museumcollectie Spitsproblemen bij Schiedamse Boys Groots gymnastiefestijn in Schiedam Beestachtige schoonheid in Podium Een schone auto is mooi maaralleen schoon is niet genoeg! BijEurowash wordt uw auto na het wassen voorzien van een beschermende waslaag. Daardoor blijft hij langer mooi en beter beschermd! 1 x x Scouts de lucht in k %-w- I U vindt de advertentie op pag. 2 IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 NR. 84 38e JAARGANG wekelijks met 71 edities Vergaderzaal 3 in de Blauwe Brug: zo langzamerhand het zweetkamertje waar talloze conflic ten rond het voor 6 miljoen gebouwde wijkcentrum worden uitgevochten. Het puzzelt lekker in het zonnetje. SCHIEDAM Aan de vooravond van de grote protest-aktie tegen de be zuinigingsplannen van mi nister Brinkman, heeft de SSSN het Schiedamse wel zijnswerk een gevoelige klap toegebracht. De hele zachte sektor heeft van daag een vuist gemaakt richting Den Haag. Maandagavond laat be reikte een ruzie binnen de Stichting, die het welzijns werk voor Noord moet re gelen haar hoogtepunt. In vergaderzaal drie, zo lang zamerhand het zweetka mertje van het - ook al omstreden - wijkcentrum De Blauwe Brug, vocht het bestuur het zoveelste conflict uit. Loer Blind Henk Ravensbergen De waterpomp die de Rijnmond MTS maakt, werkt volgens hetzelfde principe als een baggermolen. Paul Verspeek „Ze doen of we dik betaalde beroepskrachten zijn. Het is allemaal liefdewerk oud papier' SCHIEDAM Een paar emmertjes water hoeven de nutsbedrijven de Schiedammers niet kado te doen op het eeuwfeest van de waterleiding. Dat komt bij bak ken tegelijk uit de kraan en de hemel. Er moesten toe ters en bellen aan te pas komen om de bevolking aan het bijzondere van de voor ons zo vanzelfsprekende voorziening te herinneren. Wat hier de normaalste zaak van de wereld is, is in ontwikkelingslanden en gi gantische luxe. Vooral daarom wilden de ONS bij het bereiken van deze mijlpaal meer doen dan leut maken alleen. tv SCHIEDAM Met het vertrek van de twee bestuursle den is de lucht binnen de SSSN aanzienlijk opgeklaard, volgens jongerenwerker Henk van der Most: „Natuur lijk waardeer ik de jarenlange inzet van Ravensbergen en Verspeek. Alleen waren hun werkzaamheden zo langzamerhand teveel verstrengeld met hun persoonlij ke ambities. Gelukkig hebben ze nu eieren voor hun geld gekozen. De show in de Blauwe Brug is met hun opstappen definitief afgelopen. We kunnen ons nu rich ten op de jeugd van Noord, waar het eigenlijk allemaal om draait". Gelijk maandagavond al werd een nieuw bestuur voor de SSSN gekozen. Dat verleende als eerste daad aan Henk van der Most eindelijk zijn definitieve aanstelling. De jongeren werker van Noord mag dus voorlopig zijn karwei afmaken: „Eerst ga ik op vakantie en dan stevig door op de ingeslagen weg. Ideaal is de situatie nog lang niet. Eén beroepskracht voor één derde van de hele Schiedamse jeugd is natuurlijk belachelijk weinig. De ruimte, die we hebben verspreid over jongerenhonk de Wesp en de Blauwe Brug is boven dien veel te klein. Daarover gaan we praten. Er wonen hier 5000 jongeren in de wijk. Die eisen terecht een eigen voor ziening". Voorlopig blijft Henk het aantal aktiviteiten gewoon tegen de klippen op uitbreiden. Aanstaande dinsdag start de mei- densportgroep. Voor één piek kan er tussen 19.00 en 20.00 uur iedere week onder deskundige leiding worden gegym- nastiekt in de Blauwe Brug. WASLAAG 'sGravelandseweg408-3125BK SCHIEDAM-TelefoonOlO-4370577 M M Weer bonje bij SCHIEDAM Jeugdland in de herfstvakantie bleek een regelrechte klapper. Bijna 1500 kin deren bezochten de afgelopen week één van de aktiviteiten, toch weer ruim 400 méér dan vorig jaar. Natuurlijk zal het mooie najaarsweer wel invloed gehad hebben op die onverwacht grote op komst. Maar de voornaamste reden van de nog steeds groeiende populariteit van het evene ment is toch het enthousiasme en de vindingrijkheid van organisator joop van Broekhoven en zijn mensen. Ook nu weer hadden zij een programma opgesteld, voor kijkers en doeners. „En bovendien hebben we in de loop der jaren een stukje vertrouwen opgebouwd bij de ouders", vertelt een tevreden Joop van Broekhoven na afloop. „Ze weten dat ze hun kinderen aan ons kunnen overlaten. Als wij met een groep van 100 op pad gaan, brengen we ze ook allemaal weer mee terug". Toch puzzelden er tijdens de speurtocht door het Beatrixpark de slotmanifestatie afgelopen vrijdag ook heel wat vaders en moeders mee. Dat was niet om zelf een oogje op eigen kroost te kunnen houden. De wandeling door het zonovergoten stukje groen was gewoon een ideaal uitje voor jong en oud. Begin 1987 viert jeugdland alweer haar tiende verjaardag. Daarom organiseert het Stedelijk Museum eind januari een foto-tentoonstelling. „We willen een heleboel Schiedamse ouders de kans geven hun „beren" van nu, nog eens als kuikentjes vereeuwigd te zien", zegt Joop van Broekhoven. De gemeente heeft trouwens voor de Jeugdland-organisatie zélf ook een kadoot- je in petto: een eigen affiche. Daarmee worden twee vliegen in één klap geslagen, want een Schiedamse kunstenaar mag het ontwerp leveren. Wie mee wil doen, moet vóór 3 november documentatiemateriaal opstu ren naar de afdeling CSJ, Sport- en Jeugdzaken, Emmastraat 1, 3116 GA Schiedam. Een des kundige jury zal bepalen wie jeugdland op papier gestalte mag geven. SSSN Dit keer was de aanleiding van de problemen de eigen ruimte voor de jongeren van de snel groeiende wijk boven de spoor lijn. De kans dat die er ooit komt is momenteel kleiner dan ooit, volgens Henk Ravensber gen en Paul Verspeek. Daarom besloten de voorzitter en de penningmeester na vier en een half jaar vergeefs on derhandelen met de Gemeente op te stappen. „Dat is de schuld van de politiek en heeft eigen lijk niets met de SSSN van- doen. „Die wensen we alle goeds in de toekomst", zei het tweetal naar aanleiding van het plotselinge vertrek. Maar de teleurstelling was van de gezichten af te lezen. Terwijl ze samen aan de bar een borrel pakten om bij te komen, verga derden hun ex-medebestuurs leden in besloten kring rustig verder. Aan de geringe bijval te mer ken waren die maar al te blij de twee dwarsliggers kwijt te raken. Breekpunt was een ge sprek ja of nee met wethouder Hafkamp op 6 november. Ver speek en Ravensbergen hadden daar geen trek in, na het mis lukte overleg op 22 september. „Voor de verkiezingen hebben alle partijen ons koeien met gouden horens beloofd. Nu blijkt dat de wethouder en de fraktie-voorzitters van de PvdA en de VVD ons weer een loer gedraaid hebben. Half augustus zou er een kant en klaar ontwerp voor een jon gerencentrum op tafel liggen. Blijkt dat ze op het stadhuis al leen ons oude voorstel - ver bouw een stukje Blauwe Brug - uit de ijskast gehaald hebben. In tegenstelling tot nieuwbouw is dat niet voor eind '88 te ver wezenlijken. En tegen die tijd kunnen ze zeggen. „Move maar Noord-jongeren. Jullie snappen het wel, met al die bezuinigin gen van Brinkman zit een ei gen plekje voor jullie er niet meer in." Alsof we een totaal nieuwe voorziening eisen. We vragen aleen maar om het in lossen van jaren geleden geda ne beloften aan de wijkbewo ners." Door de trieste geschie denis rond het jongeren cen trum in Noord nog eens de re vue te laten passeren, probeer de Ravensbergen nog het gelijk aan zijn kant te krijgen. „De trein loopt nu al vijf jaar. In die periode hebben wij een groot aantal suggesties gedaan. De Gemeente kwam altijd met lege handen. Ik ben niet blind Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting voor de werkelijkheid. Er hoeft heus geen paleisje met gouden muren te komen. Maar het is zo vlak voor de bezuinigings- golf nu of nooit voor zo'n jon geren voorziening. Van de overige vier bestuursle den stemden er twee vóór en twee tégen en verder praten met de wethouder. „Ze kunnen het hele jongerenwerk het bes te mooi inpakken met een strik eromheen en cadeau doen aan de gemeente. Die moet dan maar weer zelf de verantwoor delijkheid voor opvang van de Noordjeugd dragen", stelde Gerritse kernachtig als slotcon clusie. „Ze kunnen dus de boom in op het stadhuis wat mij betreft." Zijn betoog vond wel weer klank bij zijn voornaamste „te genstanders", Aad Broxks en Hans Verlinde. Maar vooral de laatste, pas nog opgestapt we gens interne moeilijkheden bij werklozencentrum „De Trech ter", zag kennelijk zijn kans schoon om via dit conflict zijn eigen invloed binnen de SSSN te vergroten. Zij wilden wethouder Hafkamp nog een keer het voordeel van de twijfel gunnen. In blijde verwachting, zoals ze het zelf uitdrukken, kunnen ze maan dagavond op 6 november ten stadhuize trekken. mooi een aantal mensenlevens redden. Dankzij die gift kan de Rijnmond MTS in Schie dam een pomp maken die zon der moeite zestig liter water per minuut uit de bodem om hoog haalt. H. van den Berg, als docent een van de begeleiders van de vijftien tweede en vierde klas- sers (afdeling werktuigbouw) die de klus moeten klaren, noemt het apparaat „ingewik keld eenvoudig". „Olie om het ding door te smeren hebben ze daar natuurlijk niet. Dus moesten we de pomp zo con strueren dat er weinig onder houd nodig is en er bijna niets aan kapot kan. Bovendien zijn een hoop men sen daar ondervoed. Ze heb ben weinig kracht om een zware hefboom te bedienen. Ook daar hebben we rekening mee gehouden". Voor het ontwerp deed de MTS een beroep op de stich ting Tool in Amsterdam die ervaring heeft met projekten in de Derde Wereld en de pomp straks ook zal gaan plaatsen. Voor de school zelf is de uitvoering ook een opste- kertje. Karweitjes als draaien, frezen, boren en bankwerken moeten dcjongens normaal le ren op wegwerpmateriaal. An ders zou hun opleiding in deze bezuinigingstijd niet meer te betalen zijn. Nu zien ze direkt praktisch resultaat van al hun ploeteren en zwoegen. Eind 1986 zullen Schiedamse scho lieren de laatste hand aan het technische hoogstandje leggen. Op initiatief van voorlichter Mari Dingenouts schonken de nutsbedrijven een geldbedrag om het waterhalen in een Afrikaans land wat makkelij ker te maken. Dat mag een druppel op een gloeiende plaat lijken, die druppel kan wel

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 1