Popfestival voor uitgeslapen stappers J eugdr ijnmondband in opmars Liefde op hoog niveau Waagstuk van Harpe Davids 8^ Nieuwland presenteert zich Open dag wijkcentrum Hoop op beter 17.25 novotel 't BEDDENHUIS Singel 51 Allerzielen Dagschotels Specialiteiten 'het NIEUV/E STADSBLAD - VRIJDAG 24 OKTOBER 1986 PAGINA 3 SCHIEDAM Na één november kan zelfs de grootste kniesoor er niet meer omheen: zelfs in Schiedam is het mogelijk eens te gek uit je bol te gaan. Op die gedenk waardige dag komen Noodweer en Claw Boys Claw een optreden verzorgen in „de Erker". Voor wie het nog niet wist, moet het daarna wel helemaal duidelijk zijn. Wat ooit begon als een brave jongerenkelder onder het wijkcentrum in West, zal als „The Underground het fa voriete eigen plekje worden van uitgeslapen stappers. SCHIEDAM De Jeugdrijnmondband blijft in opmars. Na de successen op het Schiedamse Drumbandfestival in september, gooide het Schiedamse junioren-gezelschap in oktober tijdens een concours in Rijnsburg opnieuw hoge ogen. De Jeugdrijnmondband schreef daar zelfs geschiedenis door voor het eerst met een marspresenta tie een eerste prijs met lof te behalen. SCHIEDAM Het was een beetje moeilijk kiezen voor John van der Gaag welke van zijn twee grote liefdes hij mee naar het stadhuis moest nemen. Uiteindelijk won Petra Wigmans het, een 21-jarige gezinsverzorgster uit Schiedam. Misschien wel omdat ze heel wat makkelij ker over de drempel te tillen is, dan haar kersverse •echtgenote's andere troetelkindje. Een vijf ton zware kraan versjouw je tenslotte niet zo makkelijk. SCHIEDAM Op de dag dat je 65 wordt, breekt nor maal gesproken de tijd aan om het wat kalmer aan te doen. Bij Harpe Davids ligt dat even anders. Bij het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat de christelijke muziekvereniging van jeugdige overmoed bijna uit z'n bol. HD, zoals het gezelschap in de wandel- gangen heet, viert zijn verjaardag met een groot jubi leumconcert. En laat in de feestvreugde niet alleen de eigen leden delen, maar heel muziekminnend Schie dam. Want het concertprogramma klinkt als een 1-1-1' BRAND- EN OPSTAL VERZEKERINGEN Het Nieuwe Stadsblad tbcDÜEKS John Kroes i,f als vanouds 50 jaar uw beddenspecialist 260199 010 Hoezo geen muziek in de lucht in Schiedam Het vierman sterke organisatie-team, dat de popdag in de Erker op poten heeft gezet De twee Nederlandse top-for- maties vormen de hoofdschotel van de Popdag, die op poten is gezet door Marcel van de Burg, Georg Ouwendijk, Rob van Elswijk, jongerenwerker Piet Penning en een massa enthou siaste vrijwilligers. Wat nou precies het recept is voor het snel stijgend succes van hun muzikale café weet het team regelneven ook niet. Maar sinds een maand of acht geleden de muren zwart en de planten wit werden gespoten in „The Underground" lijkt het trendy peopeltje de weg naar de Jan van Avennestraat steeds beter te kunnen vinden. Misschien ligt het wel, denken ze alle vier, aan het groeiend aantal aktiviteiten. Vooral de meiden- en jongenspopgroepen, die onder deskundige begelei ding twee avonden lang zich muzikaal uit mogen komen le ven, blijken een schot in de roos te zijn. Nu de loop er eenmaal inzit, durft de Underground een grootschalig gebeuren als een Pop-dag wel aan. Piet Penning noemt zo'n happening zelfs een uitdaging. Financieel blijft het een beetje een gok, maar als er quitte wordt gespeeld zijn de vier organisatoren dik tevre den. Aan de zaal zal het niet liggen: die is in optimale conditie voor een muziekfeest, met een per- fekte dansvloer en een spette rende lichtinstallatie. Ook het programma laat niets te wen sen over. 's Middags is Nood weer uit Rotterdam de trekker, 's avonds de onder andere van Pinkpop'86 bekende and Claw Boys Claw. De Black Widows, 16 Rotterdamse punkers vullen het avondprogramma aan met een modeshow. Videofilms en pop-workshops vullen de ogen blikken dat het even rustig is rond het podium. Kaartjes zijn nu al verkrijgbaar. Ze kosten vijf gulden voor het middag programma en een tientje voor de hele dag. Richard de Groot, Tamboer Maitre van de Jeugdrijnmondband En alsof dat nog niet genoeg was, sleepten de strikjesdragen- de jongens ook bij de show wedstrijden een eerste prijs in de wacht. De andere deelne mers die aan beide onderdelen durfden meedoen, belandden in de middenmoot. Over de Rijnmondband schreef de jury - onder wie de heer Koops van de Marinierskapel - in haar rapport: „Je ziet dat er fanatiek maar met plezier wordt ge werkt." Of die bewering waar is, kan Schiedam zaterdag 25 oktober met eigen ogen en oren vaststellen. De Jeugdrijn mondband maakt dan een mars door de Gorzen. Dit is niet zomaar een optre den, maar hierbij kan de jeugd uit de Gorzen en omstreken kennis maken met het doen en laten van deze Jeugdband. Om 10.00 uur zal de band al spe lend en marcherend door de wijk trekken waarna men om plusminus 10.30 uur hoopt aan te komen op de Dwarsstraat (voormalig pand Zuiderkwar tier). Daar zal een show ten beste gegeven worden. Om 11.30 uur zal er een demonstra tierepetitie gehouden worden, waarbij alle jongens in de leef tijd van 9 tot plusminus 15 jaar uitgenodigd worden om mee te spelen (proberen is al voldoen de). Zoals gezegd, de jeugdrijn mondband is een jeugdorkest bestaande uit plusminus 24 spe- - lende leden die grotendeels een interne opleiding gevolgd heb ben eventueel aangevuld met een cursus op de Streekmu- ziekschool. Het waren John's maten van 'het Maaslandse bedrijf de Kroes, die helemaal in de pei ling hadden, dat achter de stra lende lach van de bruidegom in spé toch ook een stille traan school. Diep in het geheim smeedden ze daarom een plan netje om het geluk op de hu welijksdag compleet te maken. Ze plaatsten donderdagochtend in alle vroegte het favoriete voertuig van de 24-jarige kraan-machinist midden op de Grote Markt. En daar gebeurde natuurlijk, wat iedereen wel verwacht had: John kon het niet laten en ging achter het stuur zitten om zelf zijn bruid het bordes op te takelen. Als ze straks samen het zo vu rig gewenste eigen huis op de Rotterdamse Dijk betrekken, zullen ze overigens - zo belo ven ze hun toekomstige buren - het gevaarte niet voor de deur parkeren. Ook in de toe komst zal het voor John best wel moeilijk blijven om tussen zijn vrouw en zijn werk te kie zen. Met dat soort problemen heb ben Martien Elderkamp en Mien Statz nooit te maken ge had. Op 21 oktober precies 50 jaar geleden, gaven ze elkaar het ja-woord. Vanaf die dag hebben ze letterlijk alles samen ondernomen. Eerst werkten ze zij aan zij bij de firma Bijloo, een levensmiddelenbedrijf in de Kreupelstraat en later op de Singel. Rond 1952 besloten ze met el kaar een tweede grote stap te wagen: hartje centrum in de Lange Kerkstraat opende het echtpaar Elderkamp een eigen melkwinkel. Inmiddels al lang gepensioneerd maken ze er sa men nog steeds het beste van. Zwemmen, warme maaltijden voor tafeltje dekje rondrijden en echt Japans bloemschikken Vormen nu de dagelijkse bezig heden van de twee Schiedam mers in hart en ziel. HD heeft voor de 31e oktober het Passage Theater afgehuurd voor een muziekuitvoering van hoog niveau. Behalve het eigen harmonieorkest, staat die avond de beroemde Limburgse tenor Willy Caron en het poli- tiemannenkoor Hermandad (onder leiding van John Ram) uit Rotterdam op het podium. Zo'n waagstuk hadden het be stuur van Harpe Davids en di rigent Cees Kramer een jaar of wat geleden niet aangedurfd. Maar het succes van vooral de tweede aflevering van Orke strale, het jaarlijkse evenement voor harmonieorkesten in de sporthal, heeft het zelfvertrou wen aanmerkelijk vergroot. De harmoniemuziek is populairder dan ooit, dat heeft de massale toeloop naar de Orkestrale wel bewezen. Vanzelfsprekend kan een vere niging, ook al heeft die zoals Harpe Davids ruim honderd le den. het zich niet veroorloven, regelmatig sterren als Caron en Hermandad te contracteren. Dat het dit keer wel lukte, dankt HD aan de opbrengst van allerlei jubileumakties, zo als het verkopen van koek en het ophalen van oud papier. De Chr. Muziekvereniging Harpe Davids begon als een fanfareorkest in 1921. Al snel daarna schakelde men echter over op de bezetting van een harmonie. Na een opbloei voor de oorlog, kreeg de vereniging tijdens de 2e wereldoorlog met een terug val te maken doordat het grootste gedeelte van het in strumentarium ingeleverd diende te worden. Na de oorlog werd met geleende instrumen ten muziek gemaakt. In de 50er, 60er en 70er jaren groeide de vereniging. Het le dental nam toe en ook werd de vereniging uitgebreid met een tamboerkorps en 2 majorette pelotons. Willy Caron Enkele jaren geleden is het tamboerkorps uitgebreid met koperen blaasinstrumenten en deze groep is nu vaak samen met de 2 majorette-pelotons op straat te zien. De aktiviteiten van de vereni ging liggen zodoende op ver schillende terreinen. Hoogte punt is ieder jaar het concert voor donateurs en aijdere be langstellenden in het. Passage Theater. Daarnaast verzorgt het harmonieorkest geregeld concerten in bejaardentehui zen. Tijdens het jubileumconcert op 31 oktober zijn alle afdelingen van Harpe Davids van de par tij. Kaartjes voor het concert kosten tien gulden en 7,50 voor CJP/Pas 65. Ze zijn te be stellen bij de kassa van het Passage Theater. Assurantie financieringsbureau SCHEPER Lange Haven 102 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Woonhuis: ƒ0,90 per 1000,- 1,10 per f 1000,- inclusief dubbel glas Inboedel: 2,20 per 1000,- e.r. 50,- 2,80 per 1000,- inclusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Schiedam - tel. (010) 4262638 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 .BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantcx>r REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-86 Tot op het laatste moment bleef het spannend: zou John nu Petra of zijn kraan de stadhuistrappen opdragen. Martien en Mien Elderkamp: een begrip bij alle liefhebbers van de „witte motor". SCHIEDAM Na de slui ting van de katholieke be graafplaats aan de Vlaar- dingerdijk in Schiedam was het niet meer mogelijk om op de graven van de overledenen de eucharistie te vieren, zoals vaak ge bruikelijk was. Nu de aula van de begraaf plaats/crematorium Beu kenhof geheel gerestau reerd is, is er een mogelijk heid om in verband met Allerzielen deze ruimte te gebruiken voor de .viering van de eucharistie. Omdat deze gedachtenis (2 november) dit jaar op zon dag valt, en vele gelovigen in hun eigen parochieker ken aanwezig ^zullen zijn, is in overleg\met de priesters van Schiedam gekozen voor zaterdag 1 november. Om 11.00 uur wordt dan in de aula van Beukenhof de plechtige gezongen requi em opgedragen voor al onze overledenen. Deze viering zal muzikaal ver zorgd worden door het he renkoor I.H.D. De muziekvereniging St. Rad boud geeft op 25 oktober as. haar jaarlijkse najaarsconcert. Dit concert dat in de Blauwe Brug aan het Bachplein gege ven wordt is gratis toeganke lijk voor donateurs van St. Radboud. Het eerste gedeelte van het programma biedt voor de fer vente liefhebber weer blaas muziek in optima forma met o.a.; In Malaga van Frederik Curzon; tuntonietta no. 2 van Henk Badings; Fiësta Mexica ns van H. Owen Reed. Het tweede gedeelte is van een lichter genre met werken van Lijnschooten, Nowak, Liszt, Stardust van Crmichael, The Peanut Vendor van Simons, Pennsylvania 6-5000 van Sig- man/Gray en Churumbelerias van Emilio Ruiz. De toegang bedraagt 5,en het concert begint om 20.00 van élke nu aangekochte 500,- krijgt u daarom 50,- terug! Bedden en matrassen Ledikanten Dekens en dekbedden Slaapkamers Slaapsystemen SCHIEDAM Tijdens de open dag in wijkcen trum Nieuwland mag aandacht voor de buiten landse inwoners van de wijk niet ontbreken. Nieuwland is in Schie dam tenslotte het stads deel met het snelst groei ende aantal migranten. Het bibliotheekfiliaal in het wijkcentrum opent daarom zaterdagmiddag een tentoonstelling over het leven van Marok kaanse vrouwen in Ne derland. Rajaa, („Hoop") heet de expositie, en waarom speciaal die titel werd gekozen onthult S. El Mimouni, het be stuurslid van de Marok kaanse Vereniging in Schiedam, die de tentoon stelling inleidt en opent. De tentoonstelling geeft een indruk van de positie van Marokkaanse vrouwen in Nederland. Het familie leven, het werk binnens huis, Marokkaanse tradi ties en feesten komen daarbij aan bod. De exposi tie is samengesteld door de Stichting Buitenlandse Werknemers Rijnmend te Rotterdam. Tijdens de opening zater dag 25 oktober om 14.00 uur is er Marokkaanse mu ziek te beluisteren, 's Mid dags bakt de heer Boutay- bi, bestuurslid van de Ma rokkaanse Vereniging, voor alle bezoekers van de tentoonstelling Marok kaanse pannekoeken. Ver der verzorgt bibliotheekfi liaal Nieuwland een kleine expositie over de Arabi sche boeken, spelletjes en muziekcassettes die bij de bibliotheek verkrijgbaar zijn. De tentoonstelling „Marok kaanse vrouwen in Neder land" is tot en met 15 no vember in filiaal Nieuw land te zien. Daarna ver trekt de expositie naar fili aal Noord. Vanaf 8 decem ber is de tentoonstelling in filiaal Zuid te bekijken. SCHIEDAM Zaterdag 25 oktober houdt het wijk centrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein haar jaarlijkse open dag. De be doeling van deze dag is de bewoners van Nieuwland in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de mogelijkheden die het wijkcentrum biedt. In sa menwerking met de Bi bliotheek, de Kruisvereni ging en Wijk- en bewo nersvereniging Nieuwland heeft het wijkcentrum ge probeerd een aantrekkelijk programma samen te stel len. Een draaiorgel luidt om tien uur 's morgens het evenement in. Meteen in de hal stuiten de binnen stromende bezoekers op de eerste attraktie: een zwarte markt waar de jeugd pro beert afgedankte spulletjes aan de man te brengen. Di verse organisaties uit de wijk hebben bij de ingang ook een kraampjes waar ze aandacht voor hun aktivi teiten proberen te trekken. Het afwisselende program ma bestaat verder uit o.a. demonstraties en wedstrij den binnenhuissport. Wijk centrum Nieuwland is wat dat betreft rijkelijk voor zien: er is gelegenheid voor tafelvoetbal, dart en back gammon (trik-trak). Min der sportief, maar wel fleu rig om te zien, zijn de de monstraties bloemschikken die de dames van volk- stuindersvereniging Vijf sluizen vanaf tien uur ver zorgen. Om de stemming er in te houden, speelt Dirk Klijns- mid op zijn orgel. Hij maakt pas rond acht uur 's avonds plaats voor La Mouche, zanger Cliff Mick en de entertainersgroep de Rigeco's, die de afsluitende feestavond opluisteren met show en dansmuziek. Zaterdag 25 oktober: Gegrilde soorten vis Zondag 26 oktober: Kalkoenmèdaillons „Westlandia" Maandag 27 oktober: Duitse biefstuk Dinsdag 28 oktober: Varkensmedaillon op de Chef's wijze Woensdag 29 oktober: Elsasser zuurkoolschotel Donderdag 30 oktober: Mixed-Grill spies Vrijdag 31 oktober: Gepocheerde kabeljauwfilet „Veronique" DEZE WEEK diverse wildspecialiteiten. Iedere zaterdagavond vanaf 19.00 uur CAPTAIN'S DINNER Onbeperkt eten van een driegangen menu onder begeleiding van een pianist voor slechts 37.50 per persoon rotterdam-schiedam HARGALAAN 2 3118 JA SCHIEDAM TELEFOON 471 3322 I Niet mee doorrijden. 1 maar snel langs WCC. U ta^gt 'n leenauto mee 1 Woermeyer Cax Care I Nieuwe Mathenesse- straat 15, A? V/ Schiedam m A A.*\~ lid focwa

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3