f Het VVV kan beloften uit folders niet waarmaken Schiedamse wint ontwerpersprijs lilï Kleinkunst groots beloond t V spnrk-jnii Nieuwe kritiek PvdA op museum EDITIES Wgeoitwerpers-PM III lil Stunt van Sport-joy Dure lift Stadsblad li IN HEEL ZUID-HOLLAND kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 38.845 SCHIEDAM Wie het afgelopen regenachti ge weekend even „een museumpje wilde pak ken", kwam in Schiedam van een kouwe ker mis thuis. De grote deuren van het Stedelijk op de Hoogstraat bleven ongastvrij potdicht. Er zat zelfs geen briefje opgeplakt om het waarom van de wat ongewone sluiting mee te delen. Slechts de hele vroege vogels troffen zaterdagochtend één eenzame beambte aan, die de boel op slot kwam draaien. Iets anders zat er volgens hem niet op. Zijn hulp kracht had zich ziek ge meld, eventuele vervan gers waren met ATV of op vakantie. Hoe werk willig je ook bent, het hele stedelijke kunstbezit bewaken is een veel te zware last voor één paar schouders. Duidelijk niet zo erg in zijn nopjes met de onver wachte vrije dag vertrok hij wat verdrietig huis waarts. a #311 Swingen Er bij zijn In produktie T.V. DEFEKT? RADIO ABA Nike Wimbledon Supreme Indoor Normaal 145.- NIEUW CHIN. REST. IN SCHIEDAM NEW PALACE ZIE PAGINA 2 VANDAAG: Othello op Italiaanse toer Luidruchtig protest jongerencentra Postbezorger per raket SVV uitvluchten helpen niet meer Martinit wint van DHS Wijkcentrum mikt op verbroedering buurtbewoners Baartmans krijgt honderdste truck Prijzen bij Modehuis Winst voor NOAD wekelijks met 71 edities WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 NR. 86 38e JAARGANG Nieuwe Museum weekend dicht door personeelsgebrek ew o i Het Gedistilleerd Museum Schiedams troef in de strijd om de toerist. Al eerder besloot de museum- direktie, gedwongen door de bezuinigingen, iedere maandag dicht te blijven. Nu dreigt het personeelstekort - dat intern al langer voor de nodige wrijvin gen zorgt - een onaanvaard baar niveau bereikt te hebben. Het is tenslotte niet meer dan een zwaktebod, als je als stad je kunstcollectie aanprijst als top-attraktie, maar het publiek niet in staat stelt die dan ook te kunnen bekijken. Klachten van klanten van dichtbij of ver heeft direkteur VVV Ruud Pillard nog niet ontvangen. Wél noemt hij de onverwachte sluiting een tries te zaak voor de Schiedam-pro- motie, waarin juist nu veel aandacht en geld wordt gesto ken: „Waar blijf je nou als stad, als je de beloftes uit de folders niet waar kan maken. Zoiets mag niet één keer ge beuren. Er zouden altijd nood oplossingen voorhanden moe ten zijn." De afdeling cultuur (CSJ) op het stadhuis laat zich heel wat lakonieker uit over de kwes tie. „Dit was tot nu toe het eni ge weekend waarin zoiets ge beurde, zegt topambtenaar Ben Hakkenbroek. „Natuurlijk spijt het ons ook dat we tot zo'n maatregel over moesten 1 gaan. We kunnen met een be perkt personeelsbestand alleen maar proberen er het beste van te maken." Je kunt je afvragen of de ware geest nog wel leeft onder de beheerders van Schiedams ar tistieke bezit. In het commer cieel denkende bedrijfsleven komt het tenslotte wel voor dat de direkteur desnoods zelf in zijn vrije tijd achter de kas sa gaat zitten. Maar museumdirekteur Hans Paalman was zaterdag in geen velden of wegen te bekennen. Hakkenbroek, geïrriteerd: „Een onzinnige stelling. Zijn taak is het om in het buiten land kontakten te leggen, op de hoogte te blijven en het aankoop- en tentoonstellings- beleid te regelen. Kortom, hij moet zorgen voor de swing in het museum". Juist dat laatste stond vorige week nog ter discussie toen de raadscommisie voor cultuur het museumbeleid onder de loep nam. Met name PvdA-er Ton de Vos, geruggesteund door Ulferd Bruseker (CPN) en Bart de Leede (PSP/PPR) hadden nogal wat kritiek op de gang van zaken in het mu seum. De Vos noemt de situa tie van afgelopen weekend ac- cuut zorgelijk. Het raadslid: „Het was gewoon een onver mijdelijke keuze om te sluiten. Gelukkig liepen er geen spe ciale tentoonstellingen. Maar er moet wel alles aan gedaan worden om herhalingen te voorkomen. Het publiek mag door het museum niet als stief kind behandeld worden Een chaise longue. Woord uit een zwaar romantisch boek. Met een diva er op in- négligé en met pralines. Je moet lef hebben om als 28-jarige een chaise longue (letterlijk vertaald: lange stoel) in te zenden voor een meubel ont werpwedstrijd. Annelies de Leede had dat. En won. De prijs voor jonge ontwerpers, ingesteld door de Kon. Ned. Jaarbeurs en de Ver. Vakbeurs Meubelen, uitgereikt tijdens de laatste Internationale Meubelbeurs daar in die Domstad. 't Is ook een hoogst originele stoel. Of bank. Of hoe je dat zeggen wilt bij dit model met een draaibaar ruggedeelte. Je kunt er met die steun in de rug 'ge woon' op zitten, draai je dat ronde ge val, dan strek je de benen op de chaise longue, draai je nog eens dan kijk je in eens de andere kant uit. Annelies, in Schiedam geboren en met twee akademies (Breda en Arnhem) ach ter de rug, wist wat ze deed toen ze haar eindexamen-chaise instuurde. Pro beren er bij te zijn en te komen. Met als steun in de rug stage lopen en werken bij de bekende, al jaren in Engeland werkende Nederlandse meubelontwer per Floris van den Broecke. Ook een kind van haar tijd, Annelies. Want in dit zo sterk geïndividualiseerde ik-tijdperk met de toenemende één- en tweepersoons huishoudens, is zo'n roy aal uitgevallen en ruimte vragend model een uitgesproken 'ik'-stoel. Je eigen zit-, hang- en ligbank. Uitgevoerd in door haarzelf ontworpen stof. Wat ze door die prijs hoopt te bereiken? Haar vurigste wens is, dat een fabrikant de bekroonde chaise longue in produk tie neemt. Daarnaast hoopt zij de aan vraag van een start stipendium bij W.W.C. voor het beginnen van een ei gen zaak voor produkt-ontwerpen er een klein streepje mee voor te hebben. Ze wil die start in Rotterdam maken. Daar schijnen ze meer aan te poten, dan er bij te gaan liggen. „Komt goed uit" denkt ze. Want wie niet lui wil zijn kan ook rechtop in de chaise longue terecht. De chaise longue door Annelies de Leede in jeugdige ere hersteld via een prijs voor jonge ontwerpers. De deuren van het Stedelijk op de Hoogstraat bleven het hele weekend potdicht. Wij helpen direktlH Videospecialisten Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Ter gelegenheid van haar 99-jarig bestaan organiseerde Albert Heyn daarom een kleur-, plak-, doe-wedstrijd, leuk genoeg om zelfs het lastigste kind regendagen lang zoet te houden. Al het benodigde materiaal zat in een verrassingspakket, dat bij het winkelen gratis werd ver- strekt.\Bij inlevering van een af kunstwerk kreeg iedere deelnemer als klap op de vuurpijl nog een spaarpot-bouwplaat cadeau. Best moeilijk natuurlijk voor de juryleden - allemaal gerecruteerd uit het A.H. verkoopteam - om uit de vele inzendingen de besten te kiezen. Gelukkig kregen ze bij dat hachelijke karweitje hulp in de persoon van mevrouw De Vries, die als oud-onderwijzeres oog heeft voor de details die het hem doen. Na veel wikken en wegen rolden er tenslotte 24 winnaars uit de bus. Die mochten met zijn allen zaterdagmiddag in het filiaal op de Lange Nieuwstraat een rollokid-tekendoos op komen halen. En daarmee is, volgens bedrijfsleider C. van der Linden, vast een klein begin gemaakt met de reeks aktiviteiten, die straks het eeuwfeest van Albert Heyn gaat begeleiden. Wat er allemaal op stapel staat, wil hij nog niet verklappen. Maar wél dat al zijn klanten een bijzonder prettig winkeljaar te wachten staat. i r De 24 winnaars met voorzitter van de jury mevrouw De Vries. In't kort SCHIEDAM De jaarlijkse ouderavond van de R.S.G. Scholengemeenschap Schrave- lant wordt gehouden op don derdag 30 oktober in de kanti ne van de school vanaf 19.45 uur. Beroepskeuzeadviseur J. C. Oudshoorn zal dan een le zing houden over de realtie karakter/beroepskeuze. De avond is niet alleen bedoeld voor de ouders, maar ook voor leerlingen van de bovenbouw. Een ruilbeurs voor munten, postzegels en dergelijke staat op het programma van dc „De 4 Molens".' De beurs wordt ge houden op zondag 2 november vanaf 13.30 uur. Drumband O.B.K. zal het gebeuren muzi kaal opluisteren. Toegang gra tis. Aquarium en Terrariumvere niging „Natuurgenot in Huis" houdt op maandag 3 no vember a.s. haar maandelijkse kontaktavond in zaal Marijke, Broersveld 121, te Schiedam. Spreker is de heer C. van Slie- dregt, lid van deze vereniging met zijn dia-lezing „Kris-Kras door het glas". Deze lezing be staat uit twee delen: 1) Het tro pisch zoetwateraquarium; 2) Voedsel en herkenning van Maten 40 t/m 45. Comfortabele indoorschoen van leder met P U.-zool. De gladde zool voorkomt blessures. Hoogstraat 190, Schiedam, Tel. 010-7345 70 Willemstraat 15, Rijswijk, Tel. 070-991088 voedseldieren. Deze avond is ook voor niet-leden toeganke lijk. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 4 november a.s. houdt de Lutherse Dameskring haar jaarlijkse bazar ten bate van het Restauratiefonds der Kerk. De bazar zal worden ge houden in de consistoriekamer der Lutherse kerk (Lange Nieuwstr. hoek Oranjestraat) en wel van 10-16 uur. Er is een groot assortiment fraaie handwerken, allerlei huishou delijke artikelen enz. Er wordt koffie of thee geschonken met iets lekkers erbij (uiteraard te gen betaling). Het Jeugd Rode Kruis, afde ling Schiedam, start in de maand november met een op leiding „Jeugd E.H.B.O." voormeisjes en jongens van 11 tot en met 15 jaar op de maan- dagvond van 19.00 tot 20.00 uur in het Rode Kruisgebouw aan de Beverenstraat 40 te Schiedam. De kosten hieraan verbonden zijn 15,00. Men kan zich opgeven of voor eventuele informatie wenden via de telefoonnummers 4266123 of 4735924. SCHIEDAM Het Schiedamse museumbeheer lijkt talent te hebben om negatief in de publiciteit te komen. Een paar jaar geleden nog maar wisten grote landelijke bladen wat scham per te melden dat de PvdA in de brandersstad liever verwar mingsbuizen dan schilderijen exposeerde. Dat zou beter pas sen bij de smaak van de doorsnee Schiedammer. Na de stroom van verontwaardiging die daarover opstak, heeft direkteur Hans Paalman betrekkelijk in de luwte kun nen opereren. Nu beginnen de kritische geluiden weer toe te nemen: Vorige week tijdens een vergadering van de raads commissie cultuur brak de PvdA opnieuw een lans voor een ander museumbeleid. Op het gevaar af voor cultuurbarbaar versleten te worden, pleitte Ton de Vos voor een grotere invloed van de politiek op het aankoop- en tentoonstellingsbeleid. De Vos: „De direkteur is ingehuurd als deskundige. Met zijn mening moet terdege rekening worden gehouden, maar het is niet zo dat hij zijn eigen gangetje mag gaan. De huidige situa tie is veel te vrijblijvend. Laat nu eerst eens goed duidelijk worden voor wie het museum eigenlijk is: voor puur Schie damse kunstkenners, of voor liefhebbers van zelfs buiten de landsgrenzen. Dan pas kun je gericht aankopen gaan doen. Veel van de laatste aanwinsten belanden op stoffige zolders, en daar hebben we niets aan." SCHIEDAM Een goed koop autoritje kwam een Schiedamse vorige week uiteindelijk duur te staan. Een hulpvaardige Rotter dammer bood haar in de nacht van donderdag op vrijdag een lift aan naar Schiedam. Halverwege de BK-laan vroeg hij haar even de ach terlichten van zijn wagen te controleren. Die bleken prima in orde, waarna de rit werd voortgezet. Pas toen ze thuis de inhoud van haar tas nakeek, kwam de vrouw tot de ont dekking dat haar porte monnee ontbrak. De inhoud ervan bestond uit een gering geldbedrag en persoonlijke bescheiden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 1