Adjudant de Vette waakte 35 jaar over Schiedam Erker krijgt kunstwerk WnlWtipk Jolanda 't Schoentje als nieuw; Van Hoogdalem in nieuw jasje Ook Italianen in Schiedam ZAKEN- VIZIER Eigenwijks in Peperclip Krisislicht in Zuid V* UI UUC HClV Drank- en Horecaverordening maken bekend Provincie Zuid-Holland Gevonden voorwerpen BEVEILIGINGSBUREAU Dienst Rijnmond HET NIEUWE ^TADSBLAD - VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 PAGINA 13 SCHIEDAM „Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan", zegt de 60-jarige F-adjudant Arend de Vette. Hij houdt het per 1 december voor gezien bij de Schiedamse politie, want het funktioneel leeftijdsont slag ligt op de loer. Arend de Vette versterkte het blauwe leger in 1952, na eerst zes jaar dienst te hebben gedaan bij de marechaussee. De overgang beviel hem wel ondanks de wat hij noemt „strenge" discipline die er op het bureau aan de Lange Nieuwstraat heerste. Onze krant mikt vandaag op: F*** m.mHÈ ■^3 ca es=3 ezes BEDRIJFSBEVEILIGING SURVEILLANCE DIENSTEN INCIDENTELE OPDRACHTEN ADVIEZEN „Voor de wachtkommandant stond je als gewoon agent in de houding als je iets te vragen had. Een autoriteit was het. Tegenwoordig wordt de auto riteit meer ontleend aan de persoonlijkheid". Als de adju dant een terugblik werpt op zijn bijna 35-jarig dienstver band staat vooral het treinon geluk in Nieuwland nog rots vast in zijn geheugen. „Ik was toen ingedeeld bij het identifi catieteam, waar we soms aan de hand van schaarse bezittin gen, zoals sieraden, de slacht offers van een naam moesten voorzien. Op de vraag hoe zijn toekomst er uit gaat zien, ant woordt hij: „Ik heb sinds kort een tuintje toegewezen gekre gen, waar ik vier jaar lang op heb moeten wachten. Ik denk dus dat ik ga tuinieren of een tijdje met vakantie. In ieder geval geen wilde plannen, fluistert hij. SCHIEDAM Maandagavond organiseert de Bewonersvere niging Schiedam Oost een to neelavond met een eigentijds thema: stadsvernieuwing. Maar in dit stuk van theatergroep Eigenwijks dat „Beweging in de buurt" heet, gaat het niet om de belangen van de buurt bewoners. De avond wordt gehouden in basisschool „De Peperclip in gang Fahrenheitstraat 4. De voorstelling begint om 20.00 SCHIEDAM Een boel aktiviteiten had De Erker al, maar nog geen kunstwerk waarin dat tot uitdrukking komt. Daarom ontwierp Martin Moesman voor het wijkcentrum aan de Jan van Avennestraat in West een waaier. Het veelkleurige object hangt pal boven de ingang en dat is volgens Bert van Kan - de bewonersdeskundige van de wijk - geen toeval: je kunt meteen zien dat er binnen van alles te doen is. De muurschildering van Martin Moesman kon er komen dankzij een potje van tienduizend gulden dat de gemeente ieder jaar beschikbaar stelt om de oudere wijken een vrolijk aanzien te geven. Het is meteen een soort werkverruimende maatregel voor plaatselijke beeldende kunste naars. In 1984 maakte Aiïkie Manders de eerste muurschildering, toevallig ook in West, in de Maria- straat. Daarna bewerkte Ad van Otterloo op een kreatieve manier een kale wand in de Willem Brouwerstraat. Daar gaat Inge van Haastert straks de nieuwbouw in de Stationsstraat opfleuren. SCHIEDAM De bewoners van Zuid zijn ontevreden over de energiezuinige oranje straatverlichting waarmee de ONS steeds meer de oude wit te verlichting in de wijk ver vangt. Spottend wordt wel ge sproken van verduisterend krisislicht. „Nu hebben we niets tegen energiezuinige straatverlichting, integendeel, daar pleiten we ook voor, maar dat mag niet ten koste gaan van de veiligheid op straat", zegt de Bewonersvere niging. „Bij nameting bleek wel dat de oranje lantarens aan de norm van de lichtop brengst voldoen, toch zijn we als bestuur tot de konklusie gekomen dat de oranje ver lichting kleurveranderend werkt op de omgeving en kon trasten verkleint, waardoor men minder goed dingen kan onderscheiden en herkennen". Dat het ook anders kan bleek uit de berichten van de Strij- ensestraat, waar onlangs antie kachtige lantarenpalen wer den geplaatst met wit licht, op speciaal verzoek van de bewo ners. Ook dit witte licht is energiezuinig. Iedereen roept er nu over dat de Strijense- straat zo verbeterd is. De Bewonersvereniging Schie- dam-Zuid vindt danook dat de oranje straatverlichting in de wijk vervangen moet worden door de rustieke lantarenpalen a la Strijensestraat en de ver vanging van de oude lampen door de oranje verlichting di- rekt moet worden gestaakt. Dhr. dr.ir. J. van Willigen direkteur ONS is in een brief inmiddels van deze voor keur op de hoogte gesteld. Voor meer informatie: Dienie Nesse (voorzitter BVSZ), tel: 4266443; Anna Molenaar (se- kretaris BVSZ), tel: 4732969; Kantoor BVSZ, Zwartewaal- straat 16, tel. 4730503. dienstverband van die na een Adjudant Arend de Vette bijna 35 jaar het bij de Schiedamse politie voor gezien houdt. TT SCHIEDAM Creativiteit en geldbesparing zorgen er tegen woordig voor dat het breien van bijvoorbeeld een pullover steeds populairder wordt. Daarmee neemt ook het aan bod van winkels toe, die de be nodigde materialen leveren. Sinds kort is er een zaak geo pend aan de Rotterdamsedijk 439 met de naam „Wolboetiek Jolanda". Hier kan men te recht voor elke wens op wolge- bied. Deze zaak verkoopt zeer luxe draden tegen een consu- mentvriendelijke prijs. Er is keuze uit 500 kleuren, met als enig nadeel dat het kopen er beslist niet gemakkelijker op wordt. Ook is het mogelijk kompleet gebreide truien te kopen van goede kwaliteit, want „Wolboetiek Jolanda verkoopt alleen maar exclusie ve merken. De vestiging aan de Rotter damsedijk maakt deel van in totaal drie zaken, die in Breda en Rotterdam gevestigd zijn. „Een vierde zaak staat op sta pel zegt eigenaar Johan van Cronenborgh. Deze vestiging komt als het goed is op de Schiedamseweg. Voor de bewo ners in de buurt, ook daar een goed woladres. SCHIEDAM Wim van Hees heeft zijn schoenenzaak annex schoenmakerij 't Schoentje aan de Aleidastraat 64b ingrijpend verbouwd. De face-lift die zes weken duurde (een muur ging eruit en een nieuwe vloer erin) geeft de zaak een zeer modern uiterlijk. Zelfs de kleuren die hij gebruikt heeft zijn helemaal van deze tijd. Het bedrijf, waarmee zijn va der in 1923 begon, biedt een grote kollektie dames- en he renschoenen aan. „Allemaal echt leder", voegt Wim van Hees eraan toe. In deze winter se periode zijn er ook snow- boots te koop en heuse schaat sen. Voor Wim blijft de reparatieaf deling het belangrijkste. Hier besteedt hij veel aandacht aan zijn werk. Van een haastklus houdt hij niet. „Wij nemen de tijd en leveren daarom ook vakwerk af." Om de schoenen zelf netjes te houden zijn diver se soorten crèmes en verf net jes uitgesteld in een daarvoor speciaal geïnstalleerd rek. xx/:x:x:::x::: SCHIEDAM Drogisterij, parfumerie en reformzaak Van Hoogdalem, gevestigd aan de Mgr. Nolenslaan 520 heeft na een sluiting van twee we ken een gigantische verbou wing ondergaan. Een aan- psaaing zegt eigenaar Piet van Hoogdalem naar de laatste mode. „Ons vak is niet alleen de commercie. Het gaat ook om de denkwijze. Met andere woorden het gaat niet alleen om de verlichting., maar ook om de vraag hoe stel ik een produkt op." Die manier van werken heeft een prima resultaat opgele verd. Sommige mensen spre ken al van een klein waren huisje of van een winkel net zoals op de Lijnbaan in Rotter dam. Het assortiment is na de ver bouwing ook enigszins veran derd. Zo voert Pier van Hoog dalem momenteel het merk „Roe", wat staat voor een on geparfumeerd en huidvriende lijk produkt. „Door dermatolo gen en huidartsen aanbevolen zegt de eigenaar. De drogiste rij, parfumerie en reformzaak is een aanwinst voor de No lenslaan met de nieuwe ver lichting en mooie pui. Burgemeester en wethouders van Schiedam; gelet op artikel 1.4 van de Drank- en Horecaverordening en de op 17 november 1981 vastgestelde Regeling met betrek king tot aanvragen „vestigingsvergunningen" en de bezwa renprocedure ingevolge de Drank- en Horecaverordening; dat bij hen de hierna vermelde aanvragen ingevolge het bepaalde in de Drank- en Horecaverordening zijn ingekomen; 557. van de heer J. P. Looten t.b.v. de exploitatie van een snackbar in het pand Lorentzlaan 1; 563. van de heer A, Klerks t.b.v. de exploitatie van een snackbar in het pand Da Costastraat 28b; 564. van de heer G. Ergunes t.b.v. de exploitatie van een pizzeria in het pand Westvest 207; 565. van mevrouw M. A. J. Woermeijer-Smetsers t.b.v. de exploitatie van een bistro in het pand Hoogstraat 113; 566. van de heer I. H. Kayalik t.b.v. de exploitatie van een café in het pand Broersveld 55. De aanvragen en de andere ter zake zijnde stukken liggen op de secreta rie, afdeling Algemene en Burgerzaken, 's-Gravelandseweg 567 te Schie dam, ter inzage en wel tot 5 december 1986 elke werkdag van 08.30 uur tot 15.30 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen één of meerdere aanvragen kunnen tot bo vengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht en die nen te worden gezonden aan de chef van de afdeling Algemene en Bur gerzaken van de secretarie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (bij bureau Algemene Zaken, tel. nr. 010-732111 toestel 291), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gele genheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvragen tussen het bevoegd gezag, de aanvragers en de overige aanwezigen. Schiedam, 7 november 1986 wethouders Burgemeester Schiedam. en van HINDERWET Gedeputeerde staten van Zuid-Holland brengen ter openbare kennis, dat zij op 14 oktober 1986 onder voorschriften vergunning hebben verleend krachtens de Hinder wet naar aanleiding van de aanvragen van K.D. Yildrim, voor een snackbar/cafetaria aan de Lange Singelstraat 109b te Schie dam (86.23.01.31) B.V. J.E. Zijdenbos en Zn. voor het uitbreiden van het vleesverwerkend bedrijf aan de Van Heekstraat 10 te Schiedam (86.11.10.29) De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen vanaf 8 november tot en met 8 december 1986 ter inzage ten kantore van de dienst Rijnmond, Vasteland 96-104 te Rotterdam en wel op werkdagen tijdens de kantooruren, alsmede ter gemeente secretarie van de gemeente van vestiging van bovengenoemde inrichting en wel op werkdagen tijdens de kantooruren, en iedere zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur in de openbare bibliotheek aan de Lange Haven 131 te Schiedam. Voor inzage bij de dienst Rijnmond buiten de kantooruren kan telefonisch een afspraak worden gemaakt (010-4111320, tst. 369). Tot en met 8 december 1986 staat beroep open bij de Kroon voor: a) de aanvrager; b) de betrokken adviseurs; c) degene, die tegen de desbetreffende aanvraag, c.q. ontwerp-beschikking, bezwaren heeft ingediend; d) enige andere belanghebbende, die aantoont redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest bezwaren tegen de desbetreffende aanvraag, c.q. ontwerp-beschikking, in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnen hof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Rotterdam, 7 november 1986. SCHIEDAM Naast Oosten rijk, Zwitserland, België, Fin land, Israël, Frankrijk en Ne derland zal nu definitief een afvaardiging van Italië deelne men aan de internationale gymnastiekkampioenschappen in Schiedam. Dit turngala wordt op zaterdag 8 en zondag 9 november gehoudqn in de Schiedamse sporthal Margriet. „De kaartverkoop verloopt buitengewoon goed, er zijn er intussen al 1400 verkocht en nog maar enkele voorradig", aldus de heer Ouweneel voor zitter van het organisatiecomi té. Doordat de KNVG geen jury leden wil afvaardigen is de or ganisatie in problemen geko men. Om het tekort van jury leden op te vullen moesten en kele buitenlanders worden aangetrokken, wat een finan ciële aanslag op het budget be tekende. Een echte reden had de KNVG niet maar het komt neer op een onduidelijk princi pe. De grootse openingscere monie is zaterdagmorgen half elf. De eerste dag duurt het tot half zes. Zondag gaan de kam pioenschappen om elf uur weer verder en worden dan om half vier met een sluitings ceremonie besloten. SCHIEDAM Gevonden voorwerpen in de maand okto ber 1986. De afdeling gevonden voorwerpen is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en is te lefonisch bereikbaar onder nummer 4260760. Gevonden voorwerpen af te ha len op het politiebureau (Lange Nieuwstraat 55): sleutels aan een ring met een bruin lederen label; 3 sleutels aan een ring (1 sleutel met een lichtblauw- en 1 sleutel met een oranje-bruin kapje); 2 sleutels aan een ring; 6 sleutels (waaron der een Puch-sleutel) aan een „Wuppy"-sleutelhanger; 6 losse sleutels (waaronder 2 kleintjes, 2 Lips, een soort loper en een bijna vierkant sleuteltje); 1 Fiat sleutel aan een blauwe sleutelhanger waarop „Autopaleis Rotterdam" staat; 1 loper aan een touwtje; 4 sleutels aan een zwarte sleutel hanger (1 sleutel met een zwart kapje waarop Luma staat en 2 hele kleine sleuteltjes); 2 Opels- leutels in een wit sleutelmapje van Autocenter Pietersen; 4 losse sleutels waaronder 1 kleintje; 4 sleutels (waarvan 2 kleine in een bordeauxkleurig etui met goud kleurige stootrandjes; 5 sleutels in een blauw etui met opschrift Postgiro/Rijkspostspaarbank; 2 Lips-sleutels aan een ringetje; 3 sleutels in een zwart sleutelmap je; 1 klein sleuteltje; 7 sleutels aan 2 kleine ringetjes (waaron der 3 kleine sleutels); 6 sleutels aan een metaalkleurige muske- tonhaak (waaronder een "Honda- autosleutel); 4 sleutels aan een groene musketonhaak; 1 rechter- dameshandschoen (bruin leer); 1 rood regenpak-etui kapuchon; 1 wit gymschoentje maat 30; 1 donkerblauw „Leopard" trai ningsjack maat 104; 1 zwarte tas met opschrift „Keep Action" met daarin sportkleding; 1 damesbril met bruin montuur in een witte koker; 1 vuilniszak, inhoudende een colbert, een trui, een panta lon en een overhemd; 1 zwarte uitvouwbare tas met opschrift ,Bon Voyage" met inhoud, een knippatroon, 2 handdoeken, een theedoek, een pastic tas met 2 broden etc.; 1 gitaarversterker; 1 Toyota wieldop; 1 Nederlandse vlag; 1 bril met halve glazen in een zwart etui; 1 zilveren ketting met 2 bokshandschoenen; 1 zil veren „3 in 1" ringetje; 1 rode dames-knipportemonnee. Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinder: 3 sleutels waaronder 1 sleutel met een rood kapje, mw. Flap per, tel. 4700975; 2 sleutels met een aanhangend kettinkje waar aan een bloempje hangt, dhr. Hugo tel. 4710134; 4 sleutels aan een witte musketonhaak (waar van 3 sleutels met een gekleurd kapje) mw. Heistek tel. 4710214; 3 sleutels (Hebie nr. 415, JHGHJ en CHINA) tel. 4260760; 5 sleu tels in een rood/bruin etuitje mw. Veldhoven tel. 4261330; 2 sleutels aan een hangertje met een kogelkettinkje, mw. Panne- koek tel. 4734784; 8 sleutels aan een ring waaraan een rood draadje en een blanco label han gen, dhr. Zuidgeest tel. 4732919; 1 lederen herenhandschoen (kan ook skai zijn), mw. Gunnewegh, tel. 4710191; 1 paar Adidas voet balschoenen maat 42, Sport Sjaak, tel. 4704242; 1 witte ge breide kindertrui met horizonta le lichtblauwe strepen, mw. van Duikeren, tel. 5260564; 1 wit lin nen tasje met opschrift „Den Besten Kaas" inh. sportschoenen, een blauw shirt, een grijs sport- broekje en een handdoek, mw. P. v.d. Penburg tel. 4732936; 1 blauwe zijtas, mw. Niemandsver driet, tel. 4265077; 1 Jamin-tas waarin wat gymspullen e.d. mw. Baatsen, tel. 4737530; 1 vierkant nietaalkleurig horloge (zonder bandjes) van het merk „Prince", mw. Mikolajzyk, tel. 4260760; 1 versterker etc. mw. Verbiest, tel. 4705253; 1 herenbril in een witte koker (op het montuur staan zwart met witte letters, Was hington/Madrid enz.) Iris Bloem- kiosk tel. 4156478; 1 cassettekof fertje mw. Joosse, tel. 01185-1205; 1 kinderbril in etui (blank mon tuur) gekocht bij Verberne bril- lenmode, P. Verhiel, tel. 4260760; 1 close-forever armband met 4 bedeltjes waaronder 1 met parel tjes, de Poffertjeskraam aan het Emmaplein Schiedam; 1 gladde trouwring met inscriptie Lourdes 7-6-'84, mw. Neijerweert, tel. 4731055 bgg 4263479; 1 gouden herenring (vermoedelijk een ze gelring) met daarin een wit steentje, mw. v.d. Hoeve, tel. 4269759; 1 zilverkleurig (dieren- riem)armbandje voor een kind, mw. Molhuizen, tel. 4269052; 1 gouden bewerkte trouwring met inscriptie „Joyce", mw. Kaper, tel. 4707639; 1 bruine herenporte monnee inhoudende een pakje zware shag, verzekeringsbewijs van een Zündapp etc. Spek, tel. 4260760; 1 bruine herenporte monnee inhoudende wat disco- kaartjes, fam. Over de Veste, tel. 4739254; 1 wit lederen damespor temonnee, mw. Mookhoek, tel. 4703677; Beveiligingsbureau ND32 Postbus 9239 1006 AE Amsterdam 020-177325/010-4659220/070-677448-Telex 18104

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13