m A Groeneveld „keurslager" Holiday in Ice in Ahoy' ff! V HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 PAGINA 21 ROTTERDAM In sportpaleis Ahoy' is van dins dag 18 november tot en met zondag 23 november een nieuwe sprankelende show van Holiday on Ice te zien. In het 41ste jaar van zijn bestaan vertoont deze wereldwijde produktie wederom een oogver blindend spektakel met veel vaart, glamour en af wisseling. Ook ditmaal schitteren er grote namen, zoals Gary Dye, de voormalige Amerikaanse ster, zijn landgenote Laura Vizzi, die op twee kunstrijti- tels kan terugzien, de Engelse tweevoudige kampi oene Debbie Cottrill en Milos Man, de Tsjechische kampioen kunstrijden. En dat zijn er nog maar een paar van het sterke gezelschap dat over de ijsvloer zwiert. Finale Speciaal voor kinderen een show van de smurfen. Een van de komische num mers van Dominique Gugliel metti en Jim Murphy. Smurfen Betoverend Amerika 1929, het ineenstorten van de geldmarkt. Het jaar ook van goud- en gelukzoekers, vrolijk in beeld gebracht met als climax fraai vuurwerk. Een perfect optreden van Bernice Guglielmetti en Gary Culverwell. SCHIEDAM De keer op keer uitgestelde verhuizing van het woonwagenkamp lijkt nu eindelijk een stapje dichterbij gekomen. Na de Koekoekslaan, waar 653 be zwaarschriften de vestiging van een kamp verijdelden, heeft de gemeente nu een nieuwe lokatie in petto: een stukje braakliggende grond aan de Schie, aan de voet van een hoogspanningsmast tussen snelweg en spoorlijn. Nachtrust m SCHIEDAM Sinds septem ber is slager Jacq. Groeneveld (zijn slagerij is gevestigd aan de Lange Kerkstraat) toegetreden tot het korps van de ruim 600 keurslagers. Een toetreding die niet als een formaliteit betiteld kan worden. De Vereniging van Keursla gers stelt haar eisen. Zo moet het assortiment breed genoemd kunnen worden. „Bijvoorbeeld veel soorten rund- en varkens vlees. Bovendien moeten wij een wekelijkse „special" voor onze klanten hebben", zegt de eigenaar. Slagerij Groeneveld blijft on danks deze uitverkiezing ge woon een zaak waar persoonlij ke bediening, sei*vice en kwali teit als vanouds hoog in het vaarwel staan. De Vereniging van Keursla gers geeft ook een tweemaan delijks blaadje uit met voor lichting over koken en kopen van vlees. Dit orgaan is bij elke Keurslager verkrijgbaar. Dus ook btj-Slager Jacq. Groene veld. „Keurslager, toch een kroon op je werk." Sprankelend ijssprookje met vele verrassende hoogtepunten punt, een begrip uit de muziek om het spel van melodie en te- genmelodie aan te geven. In figuurlijke zin toegepast op de kunst van het schaatsen is dat exact wat de toeschou wers voor zich zien ontrollen. De elegante bewegingen van het klassiek ballet staan in Volmaakte harmonie met de onstuimige explosie van door punks gedanste hard-rock. Tule en kant naast geklinkna- geld leer. Een idee waarin choreograaf Ted Shuffle zich volledig heeft uitgeleefd en wat een absoluut hoogtepunt vormt in deze show. De reis voert verder naar de Argentijnse pampa's, waar het Latijns-Amerikaanse ritme de basis vormt voor het aansteke lijke ijsballet Gaucho. Een te gelijk zwierige en opwindende belevenis, niet in de laatste plaats voor het optreden van Los Argentinos, die de ratelen de folklore met de bola-kogels op een onnavolgbare manier op het ijs in praktijk brengen. De grote finale confronteert de toeschouwer met het Amerika van 1929, het jaar van de beurskrach. Men ziet de goudzoekers, de gelukzoe kers in het casino, Holly- woodsterren op jacht naar roem, Jean Harlow-meisjes, een verbluffend „echte" Charlie Chaplin. Het wordt een kolossaal feest tot slot, beschenen door de duizen den stralen van een fonke lend vuurwerk. In deze produktie komen tal van gerenommeerde schaats- cracks op het ijs. Zoals de ko mische, zeer creatieve Parijze- naar Dominique Guglielmetti en zijn Amerikaanse partner Jim Murphy, die al 15 jaar bij de show is. Een andere groot meester van de lach is Jean- Louis Bondoux, waarlijk een clown op schaatsen. En dan is er het met alle wetten van de zwaartekracht spottende dans paar John Stevenson en Irene Hanisch. Of de hartenbreken- de adagio-paarrijders Lauri Vizzi en Milos Man, die laten zien hoe vertederend mooi paarrijden kan zijn. De Cali- fornische Darryn Berner maakt van haar verschijning op het ijs een repeterende ex plosie van kracht en gratie. Er is zelfs nog een derde duo paarrijders: Bernice Gugliel metti en Gary Culverwell, die in een adembenemende act hun fantastische timing en precisie demonstreren. Zo wordt ook deze ijsrevue tot een compleet nieuwe en h feestelijke gebeurtenis voor de hele familie. Want dat is het grote geheim achter het Een handvol ijsballetten voert de toeschouwers mee naar avontuurlijke plaatsen en ge beurtenissen. In de openings scène stappen passagiers en bemanning uit een zojuist ge arriveerd vliegtuig. Daarmee staat de hele cast van Holiday on Ice op de vloer. De muziek die deze wervelende opening begeleidt is „Come fly with us", niets minder dan een uit nodiging aan de bezoekers om mee op reis te gaan. De eerste tussenlanding wordt gemaakt aan de Cöte d'Azur. Daar blijkt dat vlucht „HOI '86" niet alleen afstanden, maar ook tijden overbrugt. Men arriveert aan de Franse zuidkust in de jaren twintig. Gestreepte badpakken, stoere mannen met brede snorren en ondeugende bakvissen. Strandvermaak van de high society uit die jaren onder het motto: „It's nice in Nice". Daarop volgt een van de grootste attracties, zeker voor kinderen, namelijk een avon tuur van de schaatsende Smurfen. De boze tovenaar Gargamel en zijn al even ver dorven kat Azrael hebben het voorzien op Smurfin, die wordt ontvoerd. Maar de Smurfen zijn slim en vooral Grote Smurf. Samen met zijn blauwe onderdanen bedenkt hij een list, waardoor alles na tuurlijk weer goed afloopt. En allemaal komen ze daarbij schaatsend aan bod: Moppers murf, Lolsmurf, Brilsmurf, Potige Smurf en Hippe Smurf, om er maar eens een paar te noemen. Het Smurfenavon- tuur, waarvan zeker niet al leen de kinderen in het pu bliek volop genieten, is slechts één van de grote produkties in de ijsshow van 1986. Overigens is het wel bijzonder leuk dat de Smurfen zich na afloop van hun optreden in het publiek begeven en met name de kin deren een onvergetelijke ge beurtenis bezorgen. Hoogtepunt van deze Holiday on Ice is een ijsballet, waaraan de kostuumontwerpers en de mensen van de mise-en-scène zich voor de volle honderd procent hebben kunnen geven. Dat betreft namelijk Contra- Na de pauze volgt er het be toverende sprookje van Doornroosje op de originele muziek van André Muscat en met het beroemde adagio van Tschaikovsky. Alle so listen en het complete corps de ballet verschijnen op de ijsvloer voor een schitteren de uitvoering van het klas sieke verhaal over Prinses Aurora, de fee en de bevrij dende kus van de prins. Met een feestelijke bruiloft tot slot. wereldwijde succes van Ho liday on Ice: het sprookje is elk jaar weer nieuw en an ders. Dat komt omdat de Holiday on Ice-organisatie tegelijkertijd vijf shows heeft lopen, die circuleren over 120 steden in de gehele wereld. Omdat elke show er vijf jaar over doet om de hele wereld rond te gaan, wordt er jaarlijks één show van het programma afge voerd. De allernieuwste show beleeft elk jaar zijn wereldpremière in Nice. De nieuwe Holiday on Ice- show valt in Rotterdam Ahoy' bij te wonen van dinsdag 18 november tot en met zondag 23 november. Iedere avond is er een voorstelling om 20.00 uur, behalve op zondag. Op za terdag is er een matinee om 15.30 uur en op zondag zijn er voorstellingen om 12.30 en 16.15 uur. Voor de voorver koop kan men terecht bij de VVV en alle bekende voorver koopadressen. Kinderen tot en met 15 jaar betalen de halve prijs evenals 65-plussers in de matinees. De toegangsprijzen variëren van 14.- tot en met f32.-. Jack van Geenen Woonwagenkamp kan naar Schie Aanvankelijk zag het er naar uit dat ook deze plaats van het magere lijstje alternatieven zou worden geschrapt, maar een rapport van een werkgroep ge meente- en provincie-ambtena ren heeft uitkomst gebracht. De grond is niet ernstig veront reinigd en met het lawaai valt het reuze mee. De lokatie Schie voldoet met glans aan alle voorschriften, juichen B en W in een brief aan de gemeente raad. Kennelijk vinden zowel de provincie als het gemeente bestuur dat de knoop nu maar meteen moet worden doorge hakt. Nog deze maand praten de twee overheden verder over een eventuele verhuizing. Met name de provincie zal dat goed uitkomen. Die heeft de ge meente al meermaals onder druk gezet om het woonwagen kamp aan de Schiekade - hele maal ten noorden van de in dustriepolder - af te breken vanwege de slechte hygiëni sche omstandigheden en het brandgevaar. Aan de Schie zitten de woon wagenbewoners ook een stuk centraler. Op niet al te grote afstand liggen scholen, winkels en buurtcentra. Als de aanleg van het kamp op die plaats doorgaat, levert een goede geluidsisolatie eigenlijk het belangrijkste probleem op. De met grote regelmaat voor bijrijdende treinen veroorza ken veel lawaai, maar dat kan met een geluidscherm worden tegengegaan. Meer hinder zul len de kampbewoners onder vinden van het verkeer op de rijksweg. Eigenlijk zou er een reusachtig scherm over of langs de weg moeten staan om het kamp een ongestoorde nachtrust te garanderen. Maar de kosten daarvoor worden in bet rapport veel te hoog ge noemd B en W kiezen daarom liever voor een gewone geluidswal en een isolatie van de woonwa gens. Die maatregelen zijn af doende, verzekert het gemeen tebestuur. Wat de bodemverontreiniging betreft, is het storten van een ongeveer één meter dikke laag schoon zand genoeg om even tuele kwalijke gevolgen voor de gezondheid te voorkomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 21