Christa Neervoort wil naar hoger rendement 1 Succes wint van Harga f a Als de bank met de gesloten is, is ie te open bondsspaarbank ALS JE ALLES GOED BEKIJKT! b Groeneveld opticiens Sint bezoekt Noord, centrum en de Teerstoof DAT IS GEMAKKELIJK!! Bij onze geldautomaat kunt u altijd terecht. f/ Sportief bekeken WEEKENDKOOPJESj 99 24 uur per dag. Ook in het weekend. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Het Nieuwe sintmaartensdijk W/ HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 PAGINA 17 SCHIEDAM Voor het eerst sinds twee jaar spelen de twee Schiedamse handbalrivalen weer een officiële wedtrijd tegen elkaar. Donderdagavond is de Schiedam se Margriethal het strijdtoneel voor de bekerwedstrijd tussen UVG en DWS. Het zal een wedstrijd worden waarbij de sentimenten een grote rol spelen. Er staat immers voor beide teams veel op het spel. UVG dat een divisie hoger speelt zal dit klasse verschil moeten waarmaken, terwijl DWS aspiraties heeft om volgend jaar ook in de eerste divisie te gaan spelen. Om aan deze verwachtingen te voldoen zullen ze graag wil len winnen. De 23-jarige Neervoort is speelster bij DWS. Met deze PTT-lokettiste kijken we vooruit naar de wed strijd en DWS in het algemeen. illWMWIIIWÉMWP SCHIEDAM De eerste wedstrijd in de zaalkorfbal- competitie was gelijk een plaatselijke ontmoeting tussen Succes en Harga. Beide teams waren niet erg gelukkig met dit openingstreffen in de eerste klasse van de afde ling. Immers bij zo'n ontmoeting spelen altijd de senti menten een rol en dat kost punten. Ook in deze wed strijd was dat het geval. Harga dat bijna constant de lei ding had zag de winst vlak voor tijd nog naar Succes gaan (54). Alles wat u nodig hebt is een pasje, waarmee u de geldautomaat bedient. Zo'n pasje kunt u aanvragen als u bij ons een (salans)rekening opent. Of er al een heeft. We spreken samen het bedrag af dat u maximaal mag opnemen. En u hebt vanaf dat moment een bank die voor het opnemen van contant geld altijd open is. Loop eens binnen voor informatie over het openen of overschrijven van een rekening. Wij regelen dat snel voor u. Schiedam Geldautomaten vindt u op de volgende kantoren: Lanqe Nieuwstraat 195 - Mgr Nolenslaan 690 - Schiedamseweg 28. spaarbank uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. Noord Centrum Sint Liduinastraat De Teerstoof DAG EN NACHT TANKEN ZONDER 1 CENT OP ZAK KAN MET EEN De Ooievaars y rf I Soms hebben we tien coaches" Beoefen je naast handbal nog andere sporten of hob bies? „Ik heb eigenlijk weinig tijd om naast het handbal andere dingen te doen. We moeten met DWS driemaal in de week trainen en wat vrije tijd is ook wel lekker. Maar als er tijd is, houd ik er wel van om lekker te gaan zwemmen. Heel vroger ben ik nog weieens lid geweest van een gymclub maar dat is nooit echt wat geworden." Via welke clubs ben je bij DWS gekomen? „Ik ben bij DWS begonnen toen ik 11 jaar was, in de aspi ranten. Het was toen eigenlijk weer één van mijn sporten die ik ging doen. Ik was iemand die niet precies wist wat ik wil de. Maar dat handbal is eigen lijk mijn sport geworden. Ik ben het blijven doen bij DWS tot de senioren. In die tijd speelde ik ook in het Rotter dams team en daar ontmoette ik vaak meisjes van Haagse clubs. Zoals je weet is Den Haag een handbalstad bij uit stek, en uitgerekend zij vroe gen mij om in Den Haag te ko men spelen. In mijn junioren- tijd ging dat niet omdat mijn ouders mij niet drie keer per week naar Den Haag wilden brengen. Maar toen ik senior was had ik zelf vervoer en ben ik wel op die uitnodiging inge gaan. Ik heb toen een jaar bij het Haagse Hellas in de ere-di- visie gespeeld. Maar na een paar wedstrijden kwam ik in het tweede terecht, dat toch al tijd nog in de eerste divisie speelde dus ik speelde nog wel hoog, maar toch ben ik na een jaar weer teruggegaan naar DWS. En daar speel ik nu weer twee seizoenen in het eerste team". Op welke positie speel jij in het team? „Ik ben rechterhoekspeelster en helaas ben ik ook rechts- handig. Ik zou veel liever linkshandig zijn, want daarmee ben je veel gevaarlijker. Ik weet nog wel van „vroeger" dat ik een hekel had om in de hoek te spelen. Ik wilde altijd opbouwster zijn. Ik vond het veel moeilijker om vanuit de hoeken te scoren, je moet dan schuin schieten. Ik wilde het liefst van recht voor de goal schieten, maar moest van de toenmalige juniorentrainer John Vendeloo vanuit de hoek gaan spelen. Ik was toen be hoorlijk kwaad op hem. Maar sindsdien speel ik met veel ple zier vanuit de hoek." Hoe lang speel jij al in het eerste team? „Eigenlijk vanaf de tijd dat ik bij de senioren speel. Dat is nu een jaar of vijf geleden. In die tijd was het gebruikelijk dat je eerst ervaring opdeed in lagere seniorenteams, maar ze wilden mij toen gelijk in het eerste team hebben. Opvallend daar bij is dat ik zelden of nooit, laat ik het even afkloppen, gebles seerd ben geweest. Dit ondanks mijn harde spel en de vele val- worpen die ik maak. Ik heb ei genlijk nooit voorzichtig ge speeld, misschien komt het juist daardoor dat ik zo weinig blessures heb gehad." Hoe is de competitie voor jullie tot nu toe verlopen? „Uitstekend. We spelen dit jaar in de tweede divisie en hebben tot nu toe alleen de wedstrijd tegen Niloc gelijkgespeeld en de rest gewonnen. Afgelopen zondag hebben we van de nummer één, HMS gewonnen met 1210 en staan nu met één punt voorsprong aan kop. Dit seizoen wordt het seizoen van de waarheid. We zijn al een paar jaar achtereen net geen kampioen geworden, dus dit jaar moet het er toch maar eens van komen. Het is bij ons vaak zo dat we van de sterke ploegen winnen, maar juist te gen de mindere teams punten laten liggen. Dit jaar spelen we in een andere groep met nieu we tegenstanders en moet het maar eens lukken." Wat was jouw aandeel in deze competitie? „Omdat ik in de hoek speel ben ik een van de drie tops- coorsters in ons team. Maar we houden dat eigenlijk niet zo goed bij, het gaat er bij ons meer om dat ze erin gaan, dan wie ze maakt. Ondanks mijn ervaring ben ik geen aan- voerdster, ik ben daar geen type voor. Ik ben een felle speelster en flap er soms din gen uit die niet kunnen en dan kan je beter maar geen aan voerder zijn. Maar door mijn felheid scoor ik wel vaak met uitbraken, alleen is mijn rende ment te laag. Ik krijg erg veel kansen maar mis er teveel, on danks dat scoor ik toch veel doelpunten." Heb je al eerder tegen UVG gespeeld en wat was het re sultaat? „Twee jaar geleden speelden iDWS en UVG bij elkaar in de groep en de twee wedstrijden die we toen tegen elkaar speel den eindigden allebei in een 99 gelijkspel. Alleen ben ik zelf niet bij die wedstrijden ge weest omdat ik in Den Haag speelde." Wat zijn jouw verwachtin gen voor de komende wed strijd? „Het wordt een goede wed strijd, waarbij veel op het spel staat vanwege de rivaliteit tus sen beide clubs. Er wordt al weken lang gesproken over deze spektakelwedstrijd. Voor UVG staat er veel op het spel omdat zij in competitieverband hoger spelen dan wij, dus zij moeten die reputatie waarma ken. Wij willen natuurlijk ook laten zien wat we waard zijn, maar in principe hebben wij minder te verliezen dan zij. Ik denk dat het een gelijkopgaan- de strijd zal worden waarbij het erom zal hangen wie er wint. Het zal in elk geval met een heel klein verschil zijn." Hoe denk jij over de toe komst van het Nederlands handbal? „Nederland zal nooit het ni veau bereiken als bijvoorbeeld een Oostblokland. In Neder land moeten we altijd alles naast ons dagelijks werk doen, terwijl het in die landen de ge woonte is om daar als dagtaak mee bezig te zijn. Wat Schie dams handbal betreft denk ik dat als wij ook eerste divisie gaan spelen we het hoogste be reikt hebben, het is niet haal baar om met de eigen speel sters naar de ere-divisie te gaan. Dan zal er zeker verster king van buiten moeten ko men." Als we van jou iets mogen citeren, wat zou jij dan wil len zeggen? „Ik erger me weieens aan het publiek langs de kant. Vooral als we een slechte wedstrijd spelen, lijkt het alsof er tien coaches langs de kant staan die het stuk voor stuk beter den ken te weten. Verder hoop ik dat het zo goed blijft gaan zoals het nu gaat en dat we dus kampioen worden." I Christa Neervoort op haar werk als PTT-lokettiste: „het zal er om spannen' Harga probeert door een afstandsschot te scoren. Het eerste kwartier was een periode van onderling aftasten, waarbij aan beide zijden ge tracht werd de score te openen. Vooral Harga had in die eerste minuten een duidelijk spelo- verwicht, maar wist dit niet uit te drukken in doelpunten. Pas na een kwartier lukte het Ton van Kints middels een straf- worp Harga een voorsprong te geven. Harga was in deze fase van de wedstrijd duidelijk fa natieker en Nicolette Rissem- ma bracht Harga op een ver diende 02 voorsprong. Toch kwam Succes langzaam maar zeker beter in de wedstrijd. Al leen werden er nog teveel kan sen gemist om dit ook in de score te laten blijken. Het was Succes' Ed de Jong die voor de „thuisploeg" de eerste zaaltref fer liet aantekenen en de stand terugbracht naar 12. Op slag van rust was het af standsschotspecialist Theo Go- rissen die de bal door de korf gooide, en de stand gelijk maakte 22. Ondanks deze twee tegentreffers liet Harga zich niet uit het veld slaan. Ton van Kints bracht Harga wederom aan de leiding in een wedstrijd die steeds feller werd. Om de spanning op te voeren maakte Kathy Post hoorn weer gelijk, 33. Met dit doelpunt bewees Suc ces dat ze het overwicht op de wedstrijd overnamen van Har ga, dat steeds rommeliger ging spelen. Ed de Jong profiteerde daarvan met een afstandsschot en Succes pakte voor het eerst in de wedstrijd een voorsprong. Met nog twaalf minuten te spe len toonde Succes dat het nog niet uitgeblust was. Onno Slui mer bracht de wedstrijd weer in de uitgangspositie. De Harga-ploeg die vorig jaar kampioen werd maar net niet promoveerde besliste de wed strijd in de slotfase met een ^ioehJun^^aj^^onakUBij^^^ Stadsblad Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, van Hogendorplaan 5. SCHIEDAM Hij mag dan pas over anderhalve week echt jarig zijn, toch gaat de Sint een druk feestweekend tegemoet. Zaterdag bezoekt hij niet alleen het Centrum en Noord, maar tussen de bedrijven door, heeft hij ook nog een optreden in zoldertheater „De Teerstoof" gepland. De Schiedamse zegetocht van de goedheiligman start op 29 november stipt om 11.00 uur bij Boerderij Landvreugd. Van daar uit gaat de rit via de Sweelincksingel en de W. Pijper straat naar de Laan van Bol'Es. Daar wordt even een kleine stop gemaakt bij een vijftal zaken in het Woudhoek winkel centrum. Om 11.50 uur vertrekt de Sint weer, via Churchillweg, Prin ses Beatrixlaan, Schiedamseweg en Zwaluwlaan, naar het Hof van Spaland. Daar krijgt de jeugd ruimschoots de kans tekeningen aan te bieden, een liedje te zingen en te grabbelen in de zak van Piet. Want pas om 13.25 uur wordt de toer voortgezet via de Mo- zartlaan en de Vivaldilaan naar winkelcentrum „De Ketel". Via Borodinlaan, de Van Dalsumlaan en de Gildeweg rijdt de gulle grijsaard naar het Geuzenplein, om rond 15.30 uur de feestdag in winkelcentrum „Woudhoek" te beëindigen. Tussen 16.00 en 17.00 uur staat er in Dienstencentrum „De Woudhoek" nog een voorstelling voor de jeugd van „De Rode Schoentjes" op het programma. Kaartjes zijn te bestellen op tel.nr. 4702207 en 4701267. Ondanks deze drukke bezigheden zal de Sint toch tussendoor ook het centrum bezoeken. Tussen 13.00 en 17.00 uur rijdt hij in open caleche over het circuit Broersvest/Rotterdamsedijk vergezeld van een groot aantal Pieten, die met gulle hand zullen delen. Ook de West-kinderen worden niet vergeten. Halverwege de middag zal de goedheiligman in gezelschap van gulle Pieten de Sint Liduinastraat aandoen. Poppentheater de Teerstoof verzorgt een speciale kinder voorstelling, waarbij de Goedheiligman als eregast precies om 14.00 uur en in de pauze wordt verwacht met Pieten, snoep en kadootjes. Kees Husen zal met zijn poppenkastpoppen de feestelijke ont vangst verzorgen, maar niet alles verloopt helemaal volgens plan. De voorstelling in de Teerstoof begint om 13.30 uur en is afgelopen om 16.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 inclu sief een glaasje ranja. Reserveren kan via tel. 4269455. Ouders, die graag willen, dat de goedheiligman hun kind persoonlijk toespreekt, kunnen dat dan gelijk opgeven. •SUPER NORMAAL «DIESEL I EN... AUTOW ASSEN* IS GRATIS AIIX/-.OLJ/-.D UfACCCDCTTC BIJ IEDERE VOLLE TANK AUTOSHOP WASSERETTE 'Alleen personenwagensin onze snelwas-installatie 't benzinestation voor slim tanken met een tankpas Rotterdam-West: Gustoweg 53-55, Tel. 010-4261685 In de streekontmoeting tussen Schiedamse Ooievaars teams en het Rotterdamse Arrows-2, is een duidelijke overwinning voor de Schiedammers gewor den. Met 52-37 bleven zij de Rotterdammers de baas. Van meet af aan werd het Arrows team flink in de tang genomen. De Schiedamse verdediging speelde gesloten en in de aan val werd het opgedragen sy steem goed uitgevoerd. Het team wordt bij thuiswed strijden voorlopig gecoached door Emmy Gerritsen-Bijloo, deze coaching werpt nu al zijn vruchten af. Het zag er in de eerste helft al naar uit dat het een grote overwinning zou worden. In een lange periode scoorden de Arrows geen punt terwijl de Ooievaars de score regelmatig vergrootte, zodat de ruststand 2915 was. De tweede helft ging gelijk op, en het lukte de Ooievaars niet om hetzelfde spelletje te spelen als in de eerste helft. Dit kwam voornamelijk door het beter spel van de Arrows, die zich nog niet gewonnen gaven. Ter wijl zij nu scoorden hadden de Ooievaars moeite de kansen te benutten. Tegen het einde van de wedstrijd kreeg het Schie damse team haar greep op de wedstrijd weer terug en wist uiteindelijk met ruime cijfers te winnen. De Ooievaars heb ben nu zes wedstrijden ge speeld en driemaal gewonnen en staan daarmee op een derde plaats. f Aanbiedingen geldig t/m zaterdag zolang de voorraad strekl Moulinex super-compact stofzuiger met handgreep motor ruim 800 Watt. grote zuigmond 3 hulpstukken 2-deligezuigarm en 6 meter snoer Emsa triorol-houder voor plastic folie, aluminiumfolie en een keukenrol Met speciaal snij mechanisme Inklusief 3 rollen Kunststof wasmand met deksel, in royale inhouds maat Goed ventilerend waar door geurties geen kans hebben Hoogte ca 60 cm Moderne tafellamp. De voet Is van keramiek en heeft een grappige bolvorm In diverse kleuren Glanzend ""verchroomd lepelgarnituur met ophang- rek Met wit kunststof grepen Elektronische digitale wekkerradio niet AM/FM golfbereik Weksignaal instelbaar op muziek of zoemer en repeteert na 9 minuten Adviesprijs^ 62.50 Blokker prijs Van 39.95 voor

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 17