ENERGIEBESPAARDER L. C. VAN DER MOST: „ELKE ZONNESTRAAL IS VAN HARTE WELKOM" 1 WERELDKAMPIOENSCHAP HANDBAL VOOR DAMES IN MARGRIETHAL STELSELHERZIENING SOCIALE ZEKERHEID VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN EXTRA KOOPAVONDEN I VRIJDAG 28 NOVEMBER 1986 PAGINA 2 Van 6 oktober tot 27 april 1986 is voor de eerste keer in geheel Zuid-Holland de ak- tie Zuinig Stoken gehouden. Door bereid willige medewerking van de media en door ondersteuning van de ministeries van E.Z. en V.R.O.M. kon deze aktie wor den gevoerd. De gasbedrijven hebben deze aktie in navolging van reeds lokaal bestaande akties opgezet met het doel de klant een middel aan te reiken waarmee het gasverbruik kan worden beheerst en verminderd. Ook krijgt de klant een beter inzicht in het gasverbruik: niet alleen dat, ook wordt de gasafnemer „zich bewust" van de mogelijkheden om het gasverbruik te verminderen en door gedragsverande ring en het nemen van maatregelen het gasverbruik daadwerkelijk te verlagen. Aan de vorige aktie deden 200.000 huis- gezinnen in Zuid-Holland mee. Dit is 17% van het aantal huishoudens. Het resultaat mocht er zijn. Het leverde een flinke be sparing op op het gasverbruik (gemiddeld 13,7% t.o.v. vorig stookseizoen) en de kennis over energiebesparingsmogelijk heden bij de deelnemers nam duidelijk toe. Schiedam scoorde een besparings percentage van 11,5%. Aan de heer L. C. van der Most zal het niet liggen dit per centage dit winterseizoen flink omhoog te schroeven. Hij is een fervente energiebe- spaarder. „Dat komt ondermeer" zo ver telt hij Stadserf, „omdat ik zeer bewust met energie om ga, dag in dag uit". Luiken: In de hoekwoning aan het Herenpad ma ken wij een praatje met de heer Van der Most over energiebesparing. Hij vertelt dat noteren van de meterstanden voor hem inmiddels een dagelijkse gewoonte is geworden. „Je hebt daardoor een beter inzicht in het energieverbruik in de wo ning, werkplaats en winkel". Elke week noteert de energiebespaarder het totaal van de dagstanden op de gasmeterkaart die begin oktober op de deurmat lag. „Onder het motto „Kijk en vergelijk" heb ik het noteren en het nazien in de media tot sport en hobby verheven. Prettig om te constateren is natuurlijk dat de gasba- lans voor mij steeds positief uitvalt." Vo rig stookseizoen bespaarde de heer Van der Most 376 m3 gas. „Enige energiebe sparende maatregelen in mijn woning en in mijn ambachtelijke worstmakerij lagen hieraan ondermeer ten grondslag. Overi- Van der Most: „Meterstand iedere dag bijhouden". Het ministerie van sociale zaken geeft, in samenwerking met de bedrijfsverenigin gen en het voorlichtingscentrum sociale zekerheid, een brochure uit over de wijzi gingen van het sociale zekerheidsstelsel. De wijzigingen gaan op 1 januari a.s. in. De brochure wordt huis aan huis ver spreid. De folder is niet alleen belangrijk voor mensen die nu een uitkering hebben, maar ook voor hen die in de bijstand zit ten, AOW hebben of in de ziektewet lo pen. Kortom voor iedere burger. Mocht u de folder niet (meer) hebben dan kunt u die afhalen bij het postkantoor of bij de bibliotheken. Zij, die thans een uit kering ontvangen worden persoonlijk aangeschreven door de uitkeringsinstan tie om uit te leggen wat er met de uitke ring gebeurt. Cliënten van de gemeentelijke sociale dienst Schiedam ontvangen in de maand december een Nieuwsbrief waar de be langrijkste wijzigingen in genoemd staan. Wanneer u, na lezing van de brochure, nog vragen hebt dan kunt u die stellen aan de instantie die de uitkering aan u betaalt. Ook kunt u het speciale telefoonnum mer bellen om uw vragen te stellen. Het telefoonnummer is 06-0422 en is iedere werkdag tussen 9.00 en 16.00 bereik baar. Door de gemeente Schiedam zijn de on derstaande bouwvergunningen verleend. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hierover een afspraak maken met hel bouw- en woningtoezicht in het stadskan toor, elke morgen van 08.30-10.00 uur met de heer M. W. van der Loo, telefoon 4260500 toestel 188. Ir. J. W. A. M. Mulder voor het vergroten van de achterzijde van de woning Meeu wensingel 94. Curol Nederland B.V. voor het indelen van kantoorruimte op de begane grond van het kantoorgebouw Klaverstede 4 aan de Sandvikstraat 1. Leenderts B.V. voor het oprichten van een bedrijfspand op een terrein aan de Adm. de Ruijterweg/Nieuwe Waterweg straat. Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond voor het plaatsen van een meetstation aan de Westfrankelandsedijk. Zonwering Schiedam voor het plaatsen van een dakopbouw op de 1e verdieping van het pand Boterstraat 10 (schowroom- uitbreiding). F. Koelman voor het inwendig verbouwen van de winkel en magazijn aan de Broers- veld 106-108. D. C. Spruit voor het verbouwen en ver groten van de woning Maasstraat 15. P. A. Janse voor het verbouwen en ver groten van de woning Nassaulaan 10A. P. P. F. International B.V. voor het uitbrei den van een tankpark van een distilleer derij aan de Westerkade 18. Woonvereniging De Kreek voor het ver bouwen van het buurtcentrum aan de Lange Haven 92 tot wooneenheden. Van der Stoep Kompagnons Architekten gens, in de winkel stook ik niet; klompen en dikke truien bieden voldoende soelaas. De rolluiken aan de buitenzijde van de ra men van de woning houden 's avonds, vooral bij harde wind veel kou buiten". „Elke avond gaan ze dan ook op tijd dicht, 's Morgens vroeg gaan ze weer om hoog. De zon krijgt daardoor vrij spel. Elke zonnestraal is in mijn kamer van har te welkom." Bij het produktieproces gaat worst- en beuling-maker Van der Most zuinig om met warmte en (heet)water. Werk en hobby gaan hier goed samen. Een oplossing om de warmte van de koel machines te benutten is nog niet in zicht. „Ik denk er over na. De vraag is of de in vestering opweegt tegen het voordeel". Ook het elektriciteitsverbruik houdt de heer Van der Most goed in het oog. Een 60 Watt lamp is in zijn woning eerder uit zondering dan regel. Zonder pietluttig te willen zijn of echt in de kou te zitten wordt er dus op de kleintjes gelet. Dit past nu eenmaal bij een echte Schie- damse energiebespaarder. „Doet u de deur dicht, al die kou naar binnen!!" Openingstijden in verband met Sint Nico- laas en Kerstmis. Op grond van het be paalde in de Winkelsluitingswet 1976 en het Besluit houdende toepassing van arti kel 11 van de Winkelsluitingswet gelden op de hier na te noemen data extra koop avonden van 18.00 tot 21.00 uur voor alle winkels, voor markt- en straathandel als mede voor de handel te water: Vrijdag 28 november 1986; maandag 1 december 1986 tot en met donderdag 4 december 1986; vrijdag 19 december 1986; maandag 22 en dinsdag 23 decem ber 1986. Op 24 december 1986 is markthandel, straathandel en handel te water in bloe men, planten en kerstbomen toegestaan tot 21.00 uur. Ongeacht de openstellingsuren vermeld op de gewaarmerkte winkelsluitingskaart mogen winkels geopend zijn van 05.00 tot 18.00 uur op de volgende data: 29 november 1986, 1 tot en met 5 decem ber 1986, 20 december 1986, 22 tot en met 24 december 1986, 27 december 1986, 29 tot en met 31 december 1986, 2 en 3 januari 1987. Indien één dezer dagen valt op een zater dag dan geldt slechts een vrijstelling tot 17.00 uur. Nadere informatie omtrent de Winkelslui tingswet en in het bijzonder de openings tijden in verband met Sint Nicolaas en Kerst kunnen tijdens werkdagen worden ingewonnen bij bureau Algemene Zaken van de afdeling Algemene en Burgerza ken, 's-Gravelandseweg 567 te Schiedam of telefonisch onder nummer 010- 4732111 tst. 291. Dit bureau is geopend van 08.30 tot 15.30 uur. B.V. voor het bouwen van een graansilo complex en het verlagen van de bestaan de kraanbaan op een terrein aan de Nieu we Waterwegstraat. Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne voor het plaatsen van een meetstation luchtverontreiniging op het tegelpad tussen de Westfrankelandsedijk en de Wilhelminahaven. A. Maat een aanvullende vergunning tot afwijking van het bouwplan voor het ver vangen van diverse opstallen door een nieuw te bouwen veestalling op het ter rein aan de Polderweg 208. Haarimport van Ham B.V. voor het uit breiden en het verbouwen van de winkel en het woonhuis aan de Lange Kerkstraat 121. D. J. Lyons voor het plaatsen van een schutting aan de zij- en achtergevel van het perceel Munterstraat 3. Stichting Gereformeerde Bouwcorporatie voor Bejaarden voor het oprichten van een woning complex van 95 woningen in het deelplangebied 4A2 van Woudhoek- noord. J. Kerssemeijer voor het bouwen van een kantine met kleedlokalen aan de Schie- damseweg. De Moei B.V. voor het bouwen van een asfaltmenginstallatie c.a. op een terrein aan de Nieuwe Waterwegstraat. F. A. J. Spijkers voor het bouwen van een serre aan de woning Vlaardingseweg 24. W. Esbach voor het vergroten van de dakkapel aan de voorgevel van de woning Hagastraat 30. G. Löke voor het wijzigen van de indeling van de verdieping en het vergroten van de dakkapel aan de voor- en achterzijde van de woning Maasstraat 40. Van 4 tot en met 14 december wordt het A-Wereldkampioenschap handbal voor dames in Nederland gehouden. De wed strijden worden gespeeld in verschillende sporthallen door heel Nederland en ook de Schiedamse Margriethal pikt een graantje mee. Op woensdag 10 december worden er in de Margriethal twee wedstrijden ge speeld; om 18.30 en 20.30 uur. Welke 4 landen er in de Schiedamse sporthal te genover elkaar komen te staan is nu nog niet te zeggen. Eerst moeten de verschil lende voorronden worden gespeeld. Maar welke landen het ook mogen zijn, er zal in elk geval van tophandbal gesproken kunnen worden, zeker als we zien welke landen aan dit WK deelnemen. Dat zijn onder andere: West-Duitsland, Hongarije, Noorwegen, Sovjet Unie, Chi ne, Joegoslavië, Polen, Tsjechoslowakije, DDR, Korea, Roemenië en natuurlijk de Nederlandse dames. Het Nederlands Handbal Verbond bestaat dit jaar vijftig jaar en hoopt, dat het We reldkampioenschap 1986 een hoogtepunt zal zijn van deze jubileumviering. Daarom is men bij het Handbal Verbond al maanden bezig met de organisatie van het W.K. Ook in de verschillende distric ten waar de wedstrijden worden gespeeld is men bijzonder actief. Het is overigens niet voor de eerste keer dat het N.H.V. een wereldkampioenschap zaalhandbal organiseert. In 1971 verzorg de het Handbal Verbond het A-W.K. voor dames en in 1983 het B-W.K. voor heren. De finale van het W.K. zal worden ge speeld op zondag 14 december in het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam. MPR» Nederlandse handbalselectie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 28