f Het Nieuwe „Niet bij de oliebollen thuis blijven zitten" t 3 Dolle Dagen bij boumani In't kort RANDSTAD EDITIES NEW PALACE Oh denneboom.. Culturele sigaar Duo vernielt negen auto's Vogelvanger is gevlogen Auto te water Glazenwasser komt niet meer opdagen December brandbare maand Galerie dringt door tot kern Boek onder de boom Rustig theaterweekend NOAD terug in tweede divisie Land in zicht voor zeerotten Coen Moulijn bij HBSS Garage Kalfsbeek feestelijk heropend Party- centrum in de Tuinlaan wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM Wie de uitgaansagenda in 't Stadserf goed leest, merkt direkt op dat dertig procent van het decemberprogramma wordt gevuld door de Filmclub. De organisatoren schroeven juist in deze maand de akti- viteiten nog maar eens op. Zij denken dat genoeg men sen lekker uit willen gaan in plaats van thuis bij de olie bollen te blijven zitten. Het Passage Theater met een jaarlijkse subsidie van 500 duizend gulden denkt daar anders over. Robert Paul en Nooy's Volkstheater moe ten de zoethouders worden voor de veelvuldig gesloten deuren. Comité Donderdag, vrijdag, en zaterdag a.s. zijn 3 dolle dagen bij Bouman. Elke klant valt in de "prijzen". Dit weekend gaan wij onze overtollige magazijn- voorraden en BOWIUM Nieuwe kwaliteits-meubelen voor ongekend lage prijzen, soms zelfs voor de helft! Wie het eerst komt...! toonzaalmodellen verkopen. Gerard Brouwer en Frans Meyer: „in huiselijke sfeer een goed programma voor jong en oud." Zie advertentie op pagina 6 SCHIEDAM „Twee geloven op één kussen" heet niet samen te kunnen gaan, maar zo af en toe kunnen er toch leuke dingen uit voortkomen. Op vrijdag 19 de cember wordt er in de Grote Kerk een Volkskerstzang gehouden onder auspiën van de Raad van Kerken Schiedam, waarin alle gezindten zijn vertegenwoor digd. Knoppen Pastoor Vismans. mevrouw S. van den Berg en dominee Wuister vormen samen de oroani- &atie-ccmmis 'a w ><j. NR. 98 38e JAARGANG WOENSDAG 10 DECEMBER 1986 oplage 38.845 T.V. DEFEKT? RADIO ABA 1 mm Hobbyisten redden cultuur in Schiedam v«u «•Hl*, De Stichting Filmclub Schie dam, zoals zij officieel bij de Kamer van Koophandel staat ingeschreven, organiseert meer dan alleen maar het draaien van kassuccessen en alternatie ve films. De literaire avonden en optredens van diverse bands, zoals afgelopen zaterdag het komische duo „De Berini's" blijken in een duidelijke be hoefte te voorzien. „Voor zowel jong als ouder publiek", merkt Gerard Brouwer, mede-oprich ter en organisator van talrijke aktiviteiten op. „Met ons pro gramma moeten wij een club worden voor iedereen. Anders bloedt alles dood, net zoals so ciëteit Q.T., waar op een be paald moment alleen maar ou deren kwamen." Dat de huidi ge programmering werkt, blijkt wel uit de steeds stijgen de horeca-omzet. Een belangrijk feit is wel dat de entree voor literaire avon den en optredens van bands hetzelfde blijft, namelijk vijf gulden. Dat de bar daarbij een belangrijke bron van inkom sten is, mag duidelijk zijn. Plaats voor veel mensen op de zolder van theater De Teer- stoof is er niet. „En een band in huis halen kost tegenwoor dig een vermogen, vult mede organisator Frans Meyer aan. „Een kleine duizend gulden is men zo kwijt. Het organiserend comité heeft intussen een verandering on dergaan. Nieuwe leden met nieuwe ideeën traden toe. Een gelukkige zaak", zeggen de „oude rotten" Gerard en Frans. „Het resultaat is duidelijk. De nieuwe garde heeft „De Beri ni's" binnengehaald. Een suc ces, dat bleek wel uit de komst van 70 belangstellenden." Waarom alle intiatieven die de Filmclub beet pakt ook daad werkelijk een succes worden is Gerard Brouwer wel duidelijk. „Het heeft te maken met de gezelligheid die wij creëren. Bijvoorbeeld tijdens de pauzes krijgt iedereen ruimschoots de tijd zijn of haar drankje op te drinken. Zien wij dat enkele mensen nog in gesprek zijn. Nou dan wachten we gewoon even. Ook na'de film of voor stelling is de bar open. Arties ten blijven even hangen en dat komt de sfeer ten goede." Met weemoed denkt Brouwer terug aan de tijd dat de bar in de Teerstoof nog open was na de voorstelling. „Een keer ging Youp van 't Hek gewoon op de piano in de loge door. Tot drie uur 's nachts." Die tijd is afgelopen. Vandaar dat het 14-koppige organisa tiescomité het zelf maar doet. „Ideeën genoeg, maar geld..." SCHIEDAM Op het eerste gezicht toonde hij wat minder tussen alle kiosken op het Koemarktplein ingeklemd: Schiedams grootste kerstboom. Maar misschien komt dat wél omdat alles vroeger veel mooi er leek. De medewerkers van de plant- IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Oost (Kralingseveer) Tel.: 010-4508033 SCHIEDAM Ter gele genheid van haar 160-jarig bestaan heeft het befaamde tabak- en sigarenhuis, de firma P. G. C. Hajenius te Amsterdam, een nieuwe si gaar uitgebracht, onder de naam Corona Amicitia. Deze Corona, een after- dinner sigaar en kroon van Nederlands sigaren vak manschap, is verpakt in een schitterende tafelkist a 25 sigaren. Elke kist is voorzien van een gedicht van Martin Veltman, dat is gedrukt op oud-Hollands papier. De kist met het ge dicht is te bewonderen bij B. P. H. Janse, Broersvest 8a te Schiedam. soenendienst die de woudreus dinsdagmiddag aan het stellen waren, zagen het in ieder ge val optimistisch in: We hebben in geen jaren zo'n mooi exemplaar gehad. Wacht maar tot de takken weer op volle breedte zijn uitgezakt'', zei één van hen onder de ver zekering dat alle lampjes in ie der geval van te voren dubbel gecontroleerd waren. Traditiegetrouw gaf Sandvik bv uit de 's Gravelandsepolder de -ditmaal Luxemburgse- denneboom aan de stad kado. Burgemeester Reinier Schee- res zal donderdagavond rond 19.30 uur de feestverlichting officieel ontsteken. Daaraan voorafgaand heeft de winkeliersvereniging Hoog straat een lampionoptocht ge organiseerd vanaf het stadhuis op de Grote Markt. Lampion nen zijn ter plekke tegen een geringe vergoeding verkrijg baar. De kerstman in een ar restee en kinderkoor Jong begin" zullen de optocht bege leiden. Volkskerstzang in Grote Kerk „Eerlijkheidshalve moet ik er bij zeggen dat de Iman van de Turkse Gemeenachap ont breekt. De taalproblemen en andere muzikale smaak zijn nu nog onoverkomelijk. Wél hopen we hem er binnenkort ook bij het gebeuren te kun nen betrekken", onthult domi nee Wuister de toekomstplan nen bij de presentatie van het programma. Samen met de Rooms-Katholieke pastoor Vismans en mevrouw S. J. van den Berg is hij de motor achter de oecumenische hap pening. De kleine, maar aktieve com missie nam in '84 de Volks- kertszang over van het comité „Schiedam Zingt" dat voorna melijk om financiële redenen uiteenviel. „Het was niet meer „Schiedam Zingt", maar „Men komt zingen in Schiedam", vertelt pastoor Vismans daar over. „Er werden steeds duur dere koren aangetrokken van buiten de stad en ondanks hoge toegangsprijzen was dat allemaal niet meer te bekosti gen". Het eerste wat de orga nisatoren dan ook deden was het evenement terugbrengen tot de oorspronkelijke propor ties. Niet alleen komen de deelnemende verenigingen en koren uit eigen stad, iedereen mag ook weer gratis en uit volle borst meezingen. „Zang maakt de goddelijke vonk in mensen wakker", zegt dominee Wuister, „Ongeluk kig de generatie die alleen maar knoppen in kan druk ken. Juist samen muziekma- ken geeft dat saamhorigheids gevoel, dat bij het Kerstfeest hoort". Omdat vorig jaar bisschop Bar uit Rotterdam het evenement mocht openen, is nu de beurt aan een hoge autotiteit van protestantse signatuur. R. J. Mooy, secretaris-generaal van de Nederlands Hervormde Kerk zal het welkomstwoord spreken om 20.00 uur precies. Aan de Volkskerstzang wer ken dit jaar mee: het Toon kunstkoor onder leiding van Edwin Wolf; I.H.D. en Jubila- tio met als dirigent Kees Ha gendoorn en de New Life Sin- geras van Leo Onstenk. De in- stumentale begeleiding wordt verzorgd door Harpe Davids onder leiding van Cees Kra mer; André Verwoerd op het orgel en Agnes Kraayeveld op de klassieke gitaar. Op het programma staan evergreens als „De herdertjes lagen bij nachte" en „Stille nacht, heili ge nacht". SCHIEDAM Een 54-jarige bewoner van de Van Swinden- singel is bij een inbraak in een klap flink wat geld en kleding stukken kwijtgeraakt. Tot overmaat van ramp werd ook zijn auto gestolen. De dief, die 900 gulden, een paar leren jas sen en een regenjas buitmaak- te, stal ook de autosleuteltjes. Elders in Schiedam-Oost, op de hoek van de Marconistraat en de Laurens Costerstraat, arres teerde de politie zondagnacht twee Schiedammers (van 22 en 24 jaar) die negen auto's had den beschadigd. In een balorige bui seh'TDtei zii deuker in v,e+ plaatwerk, braken zij antennes af en vernielden ze de buiten spiegels. De politie, gewaar schuwd door een buurtbewo ner, betrapte het duo op heter daad. Tijdens het Kerstconcert in de Nederlandse Gereformeerde Kerk op de Westvest zal het gereformeerd gemengd koor „Com nu met Sang" de muziek voor haar rekening nemen. Op het programma staan werken van o.a Handel en Vivaldi. Jan Mulder dirigeert het koor. Het concert begint om 20.00 uur. deuren open vanaf 19^.30 SCHIEDAM De jaarlijkse Kerstmaaltijd van de dc „de Woudhoek" valt op zondag 21 december. De maaltijd vangt om 17.00 uur aan met een bor reltje, daarna is er een feeste lijke maaltijd. Opgeven voor deze maaltijd kan aan de balie van het kantoor vanaf donder dag 4 december. De kosten van deze maaltijd bedragen ƒ20,- per persoon. Er kunnen zich maximaal 92 mensen op geven. Gedurende de decem bermaand heeft de dameskap ster in het dienstencentrum een feestaanbieding. De per manent kost all-in 45,-. De watergolf, all-in 12,50. Ook Volkstuinvereniging Thurlede biedt leden, vrien den en bekenden de mogelijk heid om onder deskundige be geleiding Kerststukjes te ma ken. De bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 17 december in het verenigings gebouw op het V.T.-complex en aanvangen om 19.30 uur. Het ligt in de bedoeling dat een ieder maakt wat hij zelf leuk vindt. Dit houdt in dat de materialen, zoals groen, kaar sen, bakje, van thuis worden meegenomen. De kosten be dragen 2,50 p.p., waarbij kof fie mét inbegrepen. Ook zullen enige demonstratiestukjes worden gemaakt die aan het einde der avond zullen wor- d«n verloot. Telefonisch opge ven op nummer 4263269 of bij het buffet in het verenigings gebouw op het complex aan melden thé-dansant in dienstencen trum De Vier Molens van 13.30-16.00 uur. Dinsdag 16 december wordt er een open klaverjasconcours gehouden in de grote zaal van 13.30-16.00 uur. Kaarten a f 3,50 verkrijgbaar in de kaart - zaal dagelijks van 13.00-16.15 uur. Er worden drie partijen gespeeld van elk 500 punten en er zijn mooie prijzen te winnen. Zondag 28 december is er „Vrij-entree" van 13.30-16.00 uur. Er is gelegenheid om te sjoelen, ganzeborden, „mens- erger-je-niet" en ook de meer moderne spelen, zoals Rummi- kub, Yahtzee e.d. Tussendoor kan er op gezellige muziek ge danst worden." SCHIEDAM De vrouwen bond FNV gaat ter gelegen heid van de kerst uit eten bij Chinees-Indisch restaurant New Palace op de 's Grave- landseweg. De feestelijke maal tijd is gepland op 23 december. Opgeven en informatie (vóór 16 december) bij Riet Kievith. telefoon: 4262057. De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar van de Vrouwen bond FNV valt op 7 januari om 10.00 uur in dc. „De Vier Mo lens". De contributie blijft f 4,60. De Ned. Chr. Vrouwenbond gaat de kerstdagen inluiden met een feestelijke viering op donderdag 18 december. De avond begint om 20.00 uur, in dc „Woudhoek" op het Heyer- mansplein en is alleen bedoeld voor leden. „De Erker" verzorgt Neder landse taallessen voor buiten landers en heeft daarbij drin gend behoefte aan meer vrij willige medewerkers. Wie zich aanmeldt, kan rekenen op goe de ondersteuning en begelei ding. Informatie via tel.nrs. 4267767 en 4263161 en in de SCHIEDAM Gewaar schuwd door een natuurbe- wuste buurtbewoner heeft de politie zaterdagmiddag een einde gemaakt aan de praktijken van een vogel vanger. De man had in een tuin aan de Polderweg en kele sijsje als lokvogels ge plaatst en in de nabijheid een net van twee bij tien meter opgesteld. Vogels die op de geluiden van hun soortgenoten af kwamen, werden onder het net gevangen en in een doos gestopt. De diertjes waren bestemd om te wor den verkocht aan volière- houders of aan liefhebbers van een exquise hapje. Behalve het vangnet, nam de politie twee slachtoffer tjes mee naar het bureau: een putter en een ringmus. Ze werden naar het voge lasiel aan de Schiedamse dijk gebracht, waar ze daags na hun „bevrijding" op de foto werden gezet voor het proces-verbaal. Daarna herkregen ze hun I vrijheid. De dader is nog niet gear resteerd. Bij de inval aan de Polderweg trof de poli tie niemand thuis: de vo gelvanger was gevlogen. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inmil-Repantie Ook voor uw wmmtchinet en koeikmten SCHIEDAM Duikers van de brandweer moesten zaterdag in het holst van de nacht een koud karweitje verrichten. Ze sprongen in het water van de Lange Haven om eventuele in zittenden van een auto te red den. Een vergeefse aktie, want de eigenaar van de te water ge raakte Renault zat gewoon thuis, onkundig van het feit dat een groepje uitgelaten jon geren zijn wagen over de kade rand had geduwd. De daders verkeerden blijkbaar in een uitbundige stemming. Getuigen wisten te vertellen dat zij de groep ook een rondedansje hadden zien maken op het dak van de auto. SCHIEDAM Een bewoner van de Lorentzlaan wacht al enkele dagen vergeefs op de glazenwasser. De man die op 4 december aanbood om voor veertig gulden per jaar elke maand de ruiten te komen lappen, is spoorloos verdwe nen. Uiteraard stond hij op betaling vooraf. De politie heeft geadviseerd dat Schie dammers die door glazen wassers en andere dienstver leners aan de huisdeur wor den benaderd, eerst een iden tificatie vragen voordat zij hun portemonnee trekken. Hef HtSicCt

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 1