een razendsnelle wagen Duke onderdak Maak een reis door de tijd E EXTRA Planetarium-traditie in Omniversum hersteld familie «p IjZo trekt Holland de bergen in IJ f Ervaren skiërs weten van wanten us Een kalender is nooit weg... -.33"t8?sEK.<" "■STpgwï."/.I" win Z>° n j Schitterend tboek Marbella op shows Uitslag over een week ii ts a.-*»—;-; to Rij-impressie van de Alfa 75 Turbo P/t C5ï. ^wedstrijd-bon"! Miljoen Nederlanders naar de wintersport UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES TK.50.86 Prestaties Wegligging m Comfort 1 ZUINIG STOKEN IME>5IHT -v. TNPÜT 4 OonUr tl TO 31) tfr -cXHT .int ^2/P00) +d c+onu »*T B 00 LET Inp Ha.0®*1 Wedstrijd I luiigMjitfÉËR Insturen I FI Mode op de pistes Koploper Ijskleuren Anorak IPl Kameraden Funktie Ondergoed Sintwedstrijd suikerbeest I It. De Alfa 75 Turbo is momenteel de top van de 75-serie bij Alfa, er is nog wel een specifiek rally 75 Turbo-mo del, maar die is dan ook alleen aan rallyrijders voorbehouden. De parti culier moet het met de 'gewone' 75 Turbo doen, en dat is zeker geen straf, want die 75 Turbo kan heel best uit de voeten. De Alfa 75 1.8 Turbo is uitgerust met een 1779 cc lichtmetalen 4 cilinder- in-lijn motor. In feite is het dezelfde motor als uit de normale 75 1.8, ech ter aangepast middels o.a. benzine inspuiting, een turbo-compressor en intercoolgr. De normale 75 1.8 levert 88 kW/120 PK, koppel 167 Nm, top 190 km/u; de met Turbo uitgeruste 1.8 levert 114 kW/155 PK met een koppel van 226 Nm, de topsnelheid beloopt ruim de 210 km/u, de acce leratie van 0-100 km/u verloopt in 7,5 sec. Die turbo-injectie heeft de 75 echt sportieve, bijna racewagen, prestaties gegeven. Het verbruik via de ECE-cijfertjes valt alles mee, bij 90 km/u 1:14,2, bij 120 km/u 1:11 en in stadsverkeer 1:10,3, de mix komt uit op ongeveer 1:11. Echter wie de 1.8 Turbo koopt zal niet alleen een sportieve rijder zijn, maar er ook sportief mee rijden, dan moet toch op een verbruik van 1:8 a 1:9 gere kend worden. Ter completering even de 2.0, 1962 cc, 94 kW/128 PK, kop pel 180 Nm, top 195 km/u en de 2.0 TD, 1995 cc, 70 kW/95 PK, koppel 192 Nm, top 175 km/u. De Alfa's 75 hebben allen hetzelfde onderstel met hier en daar een enke le detailaanpassing voor de Turbo en Turbodiesel. De wielbasis bedraagt 251 cm. De totale afmetingen Ixbrxh zijn 433x163x140 cm. De wielophanging is vóór onafhankelijk door Leo de Ruiter Alfa 75 Turbo... i? met draagarmen, torsieveren en dwarsstabilisator, achter is er de be kende Alfa de Dionas met schroef- veren. De stuurinrichting is van het type tandheugel en bekrachtigd. De draaicirckel bedraagt 11,4 meter, het aantal omwentelingen 3Z. De bestu ring is vrij direct en zeer nauwkeurig, een duidelijk onderstuurkarakter is waarneembaar. De bediening is licht mede door de bekrachtiging, die echter ook zorgt dat hij wat te licht is bij hoge snelheden. De Alfa 75 Tur bo, alsmede alle 75'en, hebben een uitstekende wegligging, ze blijven goed in de koers en ook de bocht vastheid is uitstekend. Er is wet wat last van zijwind. De 75 heeft achter wielaandrijving en is uitgerust met een 5-bak, die nog steeds hakerig schakelt. De koppeling gaat wat zwaar. De remmen met schijven vóór en achter zijn prima, de remweg bij 100 km/u bedraagt 48 meter. De Alfa 75 en met name de 75 Turbo is zeer comfortabel, de Turbo is daarbij zeer sportief en luxueus aan gekleed, de prijs is daar uiteraard ook naar. De vering is sportief, maar toch redelijk comfortabel. De stoe len, kuipstoelen in de 75 Turbo, zit ten goed en geven prima steun, de achterbank is licht geprofileerd, ech ter niet neerklapbaar. De ruimte voorin is toereikend, de stoelen zijn in ruime mate verstelbaar, ook het stuur is verstelbaar. Achterin is de beenruimte voldoende maar kan de hoofdruimte problemen geven. De kofferbak is redelijk tuim, maar wat moeilijk toegankelijk. Het interieur is zeer netjes afgewerkt, met stof be kleed en rijkelijk uitgerust. De 75 is echt zeer compleet met zaken die bij andere merken veelal extra zijn. Uniek is het instrumentarium op het plafond, de complete check-control, het dashboardkastje en de handrem bediening. Het geluid tenslotte valt alles mee al is wat motorrumoer en windgeruis waarneembaar. Bij 100 km/u gaf de decibelmeter 72 dBA aan, bij 120 km/u 75 dBA en bij topsnelheid 82 dBA. En dan nog wat afsluitende gege vens, de 75 weegt tussen de 1050 en 1150 kg, hij mag 425 kg laden en 1100 kg, de Turbo 1200 kg, trekken. De tankinhoud is 49 liter, de meter loopt echter te snel af, zodat men geneigd is te vroeg te tanken. Maar ook zonder dat is de aktieradius voor een dergelijke auto te klein. k°U>Dlf>a, n'eine De blonde bouvier Duke Bicha v.d. 01- dert is blijmoedig, want zo is z'n karak ter, onder tafel geschoven van een fami lie in Leidschendam. Vanaf het eerste moment heeft dat gezin Duke, en Duke het gezin, volledig geadopteerd, want zo zijn ook die karakters. Bijna driehonderd mensen uit geheel Zuid-Holland (èn daar buiten!) reageer den telefonisch om Duke een goed te huis te bieden. Zij allen kunnen ervan overtuigd zijn dat hij dat nu heeft. Dat er in diverse asiels nog talloze, eveneens aardige honden in blijde af wachting verblijven om hun aanhanke lijkheid als 'gast onder tafel' te tonen, mag bekend verondersteld worden... T: 1 1 t/m 7 december 1986 WEEKSTREEF- JAAR VERBRUIK: VERBRUIK: 11 m.3 500 m3 13 m3 600 m3 16 m.3 700 m3 16 m.3 800 m3 90 m3 900 m3 22 m.3 1000 m3 96 m3 1100 m3 27 m3 1200 m3 29 m3 1300 m3 31 m3 1400 m3 34 m.3 1500 m3 36 m3 1600 m3 36 m.3 1700 m3 40 m.3 1800 m3 43 m3 1900 m3 46 m3 2000 m3 60 m.3 2200 m3 64 m.3 2400 m3 69 m3 2600 m3 fiO m3 9800 m3 66 m3 3000 m3 79 m3 3500 m3 QO m.3 4000 m3 109 m3 4500 m3 113 m3 5000 m3 126 m.3 5500 m3 136 m.3 6000 m3 Afgelopen week lag de buitentempera tuur nog steeds aanzienlijk boven nor maal, de windsnelheid lag iets beneden het normale niveau. Weergegevens: Valkenburg Z.H. Berekeningsmodel: GE Den Haag. fliJMfllMP 8 esisa&se» P jaar invoeren en oe oay herm PBIWT T0 J.2) 4-V3 r-TT- If/ INPUT" j tmt (Z/l00) 4-INT Lt, .-INT «- 90 IF »>tmTu/100' v +1 MD jOl00*11 THEN LET X=X 1 .-ET X PRINT d^'+3) GO! l3o PRINT PRi TO l0 Vorig jaar om deze tijd kwam het eerste deel uit van de Kroniek-serie 'De Kro niek van de 20e eeuw'. Een succes, het boek was snel uitverkocht en ook de na druk is nog steeds een bestseller. Het tweede boek uit de serie is 'De Kroniek van de Mensheid' is sinds kort te koop in alle boekhandels en warenhuizen. Het boek behandelt de wereldgeschie denis van ver vóór Christus tot aan de huidige 20e eeuw. Het boek geeft in 1056 pagina's en met meer dan 2000 il lustraties een helder beeld van hoe onze 'voorvaderen' leefden. Speciaal voor de introductie van dit boek schreef 'UW THUISKRANT'-Extra een leuke wedstrijd uit. Een soort 'ge- schiedenis-kwis' waarmee 10 van onze lezers kans maken op die schitterende uitgave (introductieprijs tot 1 januari 1987 99,50, daarna 129,50). Een door de redaktie samengestelde jury zal de inzendingen deskundig be oordelen en beslissen wie de boeken winnen. Hieronder zijn een aantal historische fi guren afgebeeld. Ze zijn in meer of min dere mate bepalend geweest voor de wereldgeschiedenis. Weet u wie het zijn, hoe ze heten? Om u een beetje op weg te helpen staat onder de afbeeldingen een korte tekst die betrekking heeft op de bewuste figuur. Deze bon invullen, uitknippen, op een briefkaart plakken en vóór 15 januari stu- i ren aan de redaktie van 'UW THUIS- KRANT'-Extra, kamer D 340, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. De namen van de historische figuren i zijn: fi 'n. N' 1t J Op de wedstrijdbon duidelijk de zes ver schillende namen invullen. Vervolgens in maximaal tien woorden wie van deze fi guren u het meest aanspreekt en waar om. Tien deelnemers die de juiste na men hebben gevonden én de meest ori ginele omschrijving geven, winnen 'De Kroniek van de Mensheid'. Inzenden - alleen per briefkaart (bon opplakken) tot uiterlijk 15 januari 1987 aan redaktie 'UW THUISKRANT'-Extra, kamer D 304, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Inzen dingen die na genoemde datum binnen komen zijn van deelname uitgesloten. A. Naar deze 16e eeuwse schrijver van 'Lof der Zot heid' is de Rotterdamse universiteit vernoemd. B. Dit is de Frankische ko ning die in de kerstnacht van het jaar 800 in Rome tot Keizer werd gekroond. C. Zij was de geliefde van Julius Ceasar en koningin van Egypte, maar mis schien werd zij vanwege haar neus wel het meest bekend. 20. spreekt mij het meeste aan, omdat D. Van krantenjongen tot •miljonair... en de uitvin ding van de gloeilamp was nog maar het begin. E. Deze maagd van Orle ans werd als heks naar de brandstapel gebracht maar is nu het symbool van Frankrijk. t F. Deze kleine Franse Kei zer vond in 1815 zijn 'Wa terloo'. Ook onder nieuwe leiding, immers Alfa Romeo zal nu wel zeker overgenomen worden door Fiat en niet door Ford, zal Alfa het merk - of zo u wilt: Fiats type - blijven van de sportieve auto's. Alfa Romeo heeft waarlijk een naam opgebouwd in de exclusieve en spor tieve autowereld. Hoe kon het dan toch verkeerd gaan vraag je je af. De oorzaak bestaat uit een aantal facto ren, één ervan is zeker de kwaliteit, want sportiviteit en exclusiviteit staat nog niet gelijk met kwaliteit. De bekende Alfasud wordt daarbij vaak als grote boosdoener genoemd. Hoe dan ook, Alfa heeft er goed van geleerd en zich direct meer op de kwaliteit ge richt. De nieuwe modellen staan dan ook kwalitatief op een hoger vlak en dan hebben we het over de nieuwe Alfa 33 en de Alfa 75. Die 75 is het laatste nieu we model, want de grote Alfa, de opvol ger voor de Alfa 6, is er nog niet, de overnameperikelen door eerst Ford en nu weer Fiat zijn daar ook debet aan. Naast de 33 en 75 kent Alfa nog de 90, de al genoemde Alfa 6 en de sportmo- dellen Alfa Sprint, de GTV en de ver nieuwde Spider. De 33 en 75 worden het meest verkocht, de 33 is nog onlangs fors uitgebreid. Naast de versies met 1.3 en 1.5 motor is er nu ook een 1.7 motor en, maar dan nog niet voor Nederland, een 1.8 Turbodiesel motor. De 75 kent versies met een 1.8 en 2.0 carburatie benzinemotor, een 1.8 Turbo-injectie motor met intercooling en een 2.0 Tur bodieselmotor. In eigen land zijn er nog Alfa's 75 met 1.6 en 2.5 benzinemoto ren. In carrosserievormen kent de 75 een 4-deurs sedan en 5-deurs station car. Het 75-topmodel is uiteraard de 1.8 Turbo, de motor levert 114 kW/155 PK en het koppel bedraagt 226 Nm bij 2600 toeren. De top ligt boven de 210 km/u en de acceleratie van 0-100 km/u ver loopt in slechts 7,5 seconden... razend snel dus. De prijzen van de 75: De 75 1.8 kost 32.770,-, de 75 2.0 kost 36.140,-, de 75 1.8 Turbo kost 50.410,-. De prijzen van de Turbodiesel en de Stationcar wa ren bij het ter perse gaan van deze pagi na nog niet exact bekend. Duke en het door hem geadopteerde gezin en andersom uiteraard... Dit attraktieve model van een water-1 molen wordt in hoofdzaak gemaakt van een stuk 3 mm dik triplex van 45x45 cm. De molen is ca. 16 cm hoog en wordt bevestigd op een grondplaat van 14x21 cm. De bouw tekening met bestelnummer 5524- RE kost 10,50. Eventueel kan een muziekwerkje worden ingebouwd, het waterrad gaat dan draaien terwijl 'Raindrops keep falling on my head' ten gehore wordt gebracht... De tekening plus dit muziekwerkje kost 27,50. Het bestelnummer is dan P-5524-RE. Bestellen kan door het betreffende bedrag over te maken op giro 3567600 van Karweipost, De Meer- n,onder vermelding van het bestel nummer. Na ontvangst van de over boeking wordt het bestelde per om gaande toegestuurd. i Vanaf a.s. donderdag houdt Seat j een landelijke Kerst-Wintershow bij Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk telefoon 070-190292 De eerste digitale planetariumshow gaat 15 december in het Omniversum van start. Voor het eerst kan de grootsheid van het heelal echt worden ervaren, met unieke beelden van de sterrenwereld. Onderwerp is die geheimzinnige band aan de hemel, die alleen op heldere nachten te zien is, het Melkwegstelsel. De bijzondere draaiing van dit stelsel kan nu voor het eerst met een projektor (de Digistar) in beeld worden gebracht. Met dit nieuwe planetariumprogramma komt een oude traditie in Den Haag weer tot leven. Velen herinneren zich nog wel het oude planetarium in de Haagse binnenstad, die door een ver woestende brand in '76 op noodlottige wijze verdween. Nu komt het planetari um dus op een spektaculaire wijze in het Omniversum weer tot leven. 'De Melkweg, een eiland in het heelal' laat het oude planetarium ver achter zich en geeft een kijkje in de mogelijk heden in de 21ste eeuw. Tot nu toe zijn er in het Omniversum alleen maar korte planetariumprogramma's geweest, als inleiding van het hoofdprogramma. Er was wel veel vraag naar een langere sterrenshow en met de introduktie van deze unieke produktie wil Omniversum aan die vraag voldoen. 'De Melkweg is dagelijks om 19.00 uur te zien. Daarnaast is ook in Omniversum 'Magic Egg/Picture Holland' en 'Darwin op de Galapagos' te zien. Telefonische informatie en reservering via 070- 545454. BOEK - A.C. de Graaff zou graag in het bezit komen van het boek 'De Maastun nel' door A.C. Vreugdenhil, uitgegeven in 1950 door de Techn. Boekhandel H. Stam te Haarlem. Wie kan helpen wordt verzocht kontakt op te nemen: tel. 010- 4830554. De overalls gaan het maken op de skipistes. Dat tekent zich deze decembermaand al duide lijk af nu in sportzaken de aan kopen zijn begonnen voor wat straks door velen als de fijnste vakantietijd van 't jaar wordt ervaren. De wintersport. Wie er eenmaal aan verslingerd is, wil die winter-tintel niet graag meer missen. Daarom kent ons land ook steeds meer ervaren skiërs met daarnaast dit seizoen weer een toene mend aantal beginners. Zo'n 45.000 Nederlanders meer dan vorig jaar trekken de bergen in, waarmee er een geschat aantal sneeuwzoekers van een miljoen een frisse neus gaat halen. Ook de wintersport zit dus weer in de lift. Sta je daar in de sneeuw letterlijk voor, weet dan dat nieuwe materialen dankba re diensten bewijzen tegen kouvatten van ski-bezwete- sport-beoefende-lijven. Kom ik straks op terug. Eerst het modeplaatje met dus die overall als onbetwiste kop loper hoorde ik bij 'Samen Sterk', een grote inkoopcombi natie, waar o.m. zo'n 120 sport zaken bij aangesloten zijn. Dan heb je gelijk een goed gemid deld beeld te pakken. De heer Th. Gasseling, manager van 'Samen Sterk's sportdivisie vertelt er gelijk de reden bij. „In de eerste plaats is het een trend, daarnaast skiet het lek ker, je krijgt geen sneeuw on der je jack als je een schuiver maakt en ze staan leuk". Wat opqaat voor mannen en vrou wen. Veel geziene kleuren voor hem: alle tinten blauw, onderling ge combineerd, een apart groen onder de naam oceangreen, als accentkleur geel, rood en grijs blijven dankbare kombinaties. Overalls en ook jacks zijn stoer, hebben weinig poespas en alle maal een wijde mouwinzet voor optimale bewegingsvrijheid. Ijskleuren hebben op het ogen blik de meeste (kopende) aan dacht uit de vrouwenhoek. Koele pastels, waaronder nieu we blauw- en groentinten, ook wat wit en prints in de jonge sektor lopen het best, zo ben ik even gaan neuzen. Zwart komt duidelijk opzetten voor allebei. Temeer daar je bij zwart je ei gen modebeeld kunt neerzetten met accessoires. Leuke fluor- kleurtjes - zitten ook in veel kleren! - zorgen voor een jong gezicht en zijn blikvangers op de witte hellingen. Even aange nomen, dat er genoeg sneeuw ligt. 't Enige, dat je van tevoren niet kopen kunt. Jacks worden uiteraard ook druk gekocht en gedragen, te meer daar je (dit in tegenstel ling tot een overall) een jack ook buiten het wintersportsei zoen aantrekt. Opvallend is daarbij de comeback van de anorak. Het over het hoofd aan te schieten jack, breder en lan ger dan de vroegere modellen, met natuurlijk een buidel op je buik en tegenwoordig ritsen, drukkers en/of klittenbandslui ting. De vrij lange parka met de tunnelceintuur doet het met name bij de mannen ook niet gek. Welke skibroek trek je aan bij een jack of anorak? De rennho- se heeft afgedaan, roepen ve len. Klopt als we het hebben over die donkerblauwe stretch broeken. Toch wordt in menige sportzaak de een beetje op ga bardine lijkende, maar strecht uitgevoerde rennhose nog voor zo'n 30% verkocht. Maar dan in wit of grijs en bijvoorbeeld van het merk Busch, die een goede, thermisch gevoerde brengt. Het is echter de thermobroek, waarmee je mode draagt. Niet van die bolle, maar warm ge- een rubriek voor vrouwen en andere mensen... vulde, slank afkledende taille broeken. Salopette-modellen zijn er ook in, al wint de taille broek - vaak ski jeans ge noemd - het ronduit. De Keill- hose met tunnelvoet is een trendsettertje. Daar sport en merken hand in hand gaan als de meest gezwo ren kameraden heb ik ook ge keken naar de merken, waar voor vaak wordt gekozen. Ten- son, Luhta en Killy zijn op het ogenblik toppers. Vlak K2 ook niet uit en helemaal O'Neill niet voor jeugdige wintersportgan- gers (of thuisblijvers, want die kopen het net zo hard!). Deze merken zitten kwa prijs zo'n beetje in 't midden. Prima is men ook uit met Blue Seven of Lebek als de portemonnee wat kleinere bokkensprongen wil maken. Mag 't wel wat kos ten, dan blijken Steinebronn en MDS merken, die ons aanspre ken. Verder zijn er grote confectie bedrijven, die eigen labels voe ren. Daar is bijvoorbeeld C A met Rodeo het meest aanspre kende voorbeeld van. Naar welk model, kleur of merk de belangstelling ook uitgaat, voor echte wintersportkleren staat de funktie voorop. Daar om vooral gelet op vullingen, die vocht en warmte transpor teren. Dus ademend materiaal, dat in samenhang met de bo- venstof, er voor zorgt, dat de transpiratie wordt afgevoerd, HEB JE GEZIEN HOE LIEF ERIKA EN ERWIN MET ELKAAR ZITTEN TE SPELEN? Naast bekende sportmerken zijn er ook confectiebedrijven, die onder een eigen label een wintersportcollectie neerzetten. Daar is C&A met Rodeo een representatief voorbeeld van. Ook hier: veel krinkelstoffen, zoals voor de aktuele anorak in 't midden met een skibroek van dezelfde stof. Een stuk wintersportmode is ook de krinkeloverall rechts, zijn blauwe jack heeft groene biezen. nattigheid van buiten niet naar binnen komt en men dus nooit met een nat, klam lijf bij de lift staat te wachten. Of op de hel ling als men lest. Want dat is vaak een stief kwartier staan om letterlijk van te rillen. Verschillende fabrikanten bren gen dit materiaal, heerlijk warm als 't koud is, niet stikheet als de temperatuur stijgt. Daarbij direkt op de body spe ciaal sport-ondergoed en men komt beslagen ten ijs. Ofwel, goed geprepareerd op de skies. Zulk ondergoed (Ten Cate noemt het Sport Skin) be staat uit twee lagen. De buiten ste laag neemt vocht op en voert het af, de binnenste houd 0 De voorpret van de wintersport begint in Holland bij de nieuwe spullen. 'UW THUISKRANT'-Extra zette dit op de plaat met voor haar een zwart jack van Lutha met leuke, grote vleermuismouwen en zwart glanzende satijnen biezen als accent. Daarbij een thermo rennhose van Busch in een lichte afstekende kleur (grijs, wit kan ook) met als pure modegrappen een haarband, gletscherbril en wanten in fluorkleuren. De schoenen met achterinstap (Raichle) zit ten in een leuke skischoendrager van O'Neill. Trek je de schoenen aan, dan houd je er een buideltasje aan over. Dat ding kost f35,-, het jack f259,-, de rennhose f 198,- om eens een keer wat prijzen te laten vallen. Hem staken we in een blauwe overall van het merk Blue Seven en daar is hij dan f289,- voor kwijt. De Nordica 27-schoenen zijn wreef-vriendelijk. Laatste, niet afgebeelde, detail bij wintersport mode is een Mondriaan-achtige inzet in een leuke Look-muts (f35,-). (Styling: Gert Jan van Rooi jen.) Neem als 't even kan de tijd voor de aanschaf van een paar ski's, want een wintersportva kantie kan er letterlijk mee staan en vallen. Schokkend nieuws voor de meer ervarenen is er niet, wel verfijnen de fabrikanten steeds weer hun technische mogelijk heden. Zo verbeterde Fischer het al bekende (en goed aangeschre ven!) vacuümsysteem. Met de onder een speciale hoek gesle pen kanten, glijden, draaien en sporen ze nog beter. De ritmische skiër (slalom, we- geln en noem maar op) zal zich op het quaodrosysteem van Blizzard prima voelen. Daar zijn ze helemaal op berekend, ter wijl daarnaast de spanning van de ski zich aanpast aan alle sneeuwomstandigheden. Van bevroren- tot papsneeuw. Rustig loop en stuur je via het Trionic systeem van Atomic, een voortzetting van het suc cesrijke Bionic systeem met de schokdempende elementen om nog maar drie namen te noe men van in Nederland veel ver kochte. Zulke grappen kosten natuurlijk een paar centen meer en zijn vooral bedoeld voor mensen met de nodige jaren ski-erva ring achter de Hollandse rug. Die blijken vaak zeer wel op de hoogte van het laatste ski- nieuws en zijn soms kritische kopers. Minder bedreven betekent vaak ook minder geld (uitge ven). Van de schoenen zijn het met name de achterin-stappers, die het meest over de toonbank gaan. je droog en warm. Is redelijk betaalbaar, er zitten alle moge lijke modellen in van echte on dergoed-toepassingen af tot poloshirts toe. Laatste wintersporthit: de rug zak in alle mogelijke maten en kleuren voor degenen, die meer mee willen nemen dan men in de zakken kwijt kan. Of niet aan alle kanten willen uitpuilen. Een heel legertje suikerbeesten is bij de redaktie van 'UW THUISKRANT'-Extra naar bin nen gehuppeld. Enorm, wat hebben jullie leuk gereageerd op de vraag: verzin een naam voor het vergeten suikerbeest uit het gedicht. Stapels kaarten met evenzoveel namen gingen aan de ogen van Sint voorbij, maar hij heeft het nog niet allemaal bij kunnen benen. Dus daarom deelnemende meisjes en jongens: nog één week wachten en dan lees en zie je wie zijn of haar naam in chocoladeletters heeft gewon nen en de mini-auto's met 'UW THUISKRANT' er op krijgen toegestuurd. De inzendtermijn is afgelopen, zeg ik er daarom nog maar even bij. KjK •XOX'X^X'X'X'X^X'X'X'XvXvXvXvïvv

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 7