Jannes van der Wal weet van geen ophouden DAT IS GEMAKKELUKJ! Bij onze geldautomaat kunt n altijd terecht. 24 uur per dag. Ook in het weekend. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand WSportief bekeken sintmaartensdijk Schiedam Geldautomaten vindt u op de volgende kantoren: Lange Nieuwstraat 195 - Mgr Nolenslaan 690 - Schiedamseweg 28. spaarbank Schiedam damteam wint 9-11 Het Nieuwe Alles wat u nodig hebt is een pasje, waarmee u de geldautomaat bedient. Zo'n pasje kunt u aanvragen als u bij ons een (salaris)rekening opent. Of er al een heeft. We spreken samen het bedrag af dat u maximaal mag opnemen. En u hebt vanaf dat moment een bank die voor het opnemen van contant geld altijd open is. Loop eens binnen voor informatie over het openen of overschrijven van een rekening. Wij regelen dat snel voor u. '4 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 ;.-t*r- PAGINA 17 SCHIEDAM Na een voorbeschouwing met FCN-spe- ler Frans Fiers zouden we vandaag eigenlijk met hem naar de wedstrijd tegen stadgenoot UR Ursus terugkij ken. De wedstrijd werd niet vanwege het slechte veld afgelast maar voor Frans Fiers stond al eerder vast dat hij niet zou spelen. Aanleiding voor dit vroegtijdige be sluit zijn de onoplosbare problemen al vanaf het begin van het seizoen in het eerste team. Afgelopen woens dag kwam het tot een uitbarsting. De 36-jarige Frans Fiers kijkt terug naar hoe het allemaal begon. Spuigaten DAG EN NACHT TANKEN ZONDER 1 CENT OP ZAK KAN MET EEN Kriebelen I L Diplomazwemmen I FCN'66 gehavend verder „Ik speelde vorig seizoen bij het Rotterdamse Aeolus, maar daar ging aan het einde van het jaar bijna de hele selektie weg. Dat was voor mij een re den om ook mijn biezen te pakken. In eerste instantie zou ik bij het Vlaardingse Zwalu wen gaan spelen samen met Peter Eikelenboom, een goede vriend van mij. Toch had ik zelf het gevoel liever op zon dag te spelen. Omdat ik Piet Kattestaart en zijn broer de penningmeester goed kende ben ik bij FCN terecht geko men. Vanwege bepaalde om standigheden hadden Rob Hoogstad en Ruud Kaptein permissie om maar éénmaal per week te trainen. Ik vind dat dat ook moet kunnen, want het is voor iedereen toch een hobbie en dan gaan vaak andere dingen vóór. Ik vind wel, dat wil je in een eerste team spelen, je minimaal één maal per week moet trainen. Na een geslaagde oefencam pagne begint de kompetitie voor ons goed, ook in de beker behalen we leuke suksessen, alles draait prima. Maar na de wedstrijd tegen DZB waarin we gelijkspelen draait de sfeer in het team ineens helemaal om. Wat de reden daarvan is weet ik nog steeds niet. Be paalde spelers gaan tijdens en na de wedstrijd tegen de scheidsrechter lopen zeuren en dat is juist iets waar ik me ont- Frans Fiers: „Ik heb geen rancune tgen FCN, alleen tegen bepaalde spelers". zettend aan kan ergeren. Het is puur een kwestie van men taliteit. Ik als aanvoerder heb vaak geprobeerd voor die jon gens een boeking te redden, maar die instelling veranderde niet. Het ging er toen ook op de training zo aan toe. Het was af en toe een dolletje. Op het laatst leek het erop dat ze de boel liepen te saboteren. Ik doel dan op Henk Lely en Jan Patzjerik. Als ik er iets van zei, accepteerden zij dat wel maar echt helpen deed het niet. Vaak wisten ze niet eens waarom ze het deden. Ik heb er met hen vaak genoeg over gesproken, maar het hielp niets. Het interesseerde ze ge woon niets. Iedereen weet dat Henk gewoon een goede voet baller is die niet op zijn mcnd is gevallen, en dat weet hij zelf 'ook. Ik vind dat heel zonde. Het frappante is dat zijn broer Martin in het begin juist zo rustig was, maar zich steeds meer zoals zijn broer ging ge dragen". „Voor Bert Groen was de maat na de wedstrijd tegen DZB al vol, maar nadat ik hem gebeld had, was hij voor weer bereid om mee te spelen. Maar in plaats van dat het minder werd, werd het alleen maar erger. Tijdens de wedstrijden tegen Rood-wit-rood liep het echt de spuigaten uit. Ikzelf dacht toen al van ik stop er mee. De scheidsrechter kreeg werkelijk de meest verschrik kelijke ziektes naar zijn hoofd geslingerd. Ik ben na deze wedstrijd direkt naar huis ge gaan en heb toen serieus over wogen om te stoppen. Ik hoop te dat iemand zou ingrijpen, maar niemand deed iets. Het bestuur niet, de trainer niet, het ging zo gewoon door. In de voorbespreking voor de wed strijd tegen SCO maakte Piet Kattestaart bekend dat Patzje rik reserve zou staan. Daarop stapten de broertjes Lely op. Na veel praten van mij wilden ze toch de wedstrijd meespe len, zij het onder protest. Woensdag zou het één en an der uitgepraat worden. We ko men in de wedstrijd 1-0 voor, maar krijgen vlak voor tijd een strafschop tegen. Henk Lely bekijkt dit vanaf een af- SCHIEDAM Het eerste tiental van de Damclub Schie dam heeft een veelbewogen weekend achter de rug. Eerst trad op vrijdagavond het vol ledige tiental aan voor een zo geheten kloksimultaan tegen Jannes van der Wal. In zo'n kloksimultaan krijgt de simul- taangever, in dit geval Jannes van der Wal, in totaal twee uur bedenktijd voor 50 zetten aan alle borden samen. Zijn te genstanders krijgen elk 2 uur tijd voor 50 zetten. Is na 4 uur spelen nog geen beslissing ge vallen, dan wordt gewoon doorgespeeld. Jannes van der Wal heeft in deze simultaan een buitenge wone prestatie geleverd: hij won 8 van de 10 partijen en stond slechts 2 remises toe zo dat Jannes deze kloksimultaan met 18-2 gewonnen had. Hij ging er fanatiek tegenaan en had eigenlijk zijn zinnen gezet op een 20-0 overwinning; de twee remises waren dan ook zeker geen geschenkjes: na 5 uur spelen, toen het 16-0 stond, dorst Jannes niet door te spelen tegen Ronald van Egmond en gaf remise; „vóór dat er ongelukken gebeuren", aldus Jannes. De andere remi se was voor Sjaak Prins, die om kwart over één 's nachts na 5 uur en drie kwartier Jan nes in remise deed berusten. Al met al een leerzame erva ring voor de Schiedammers. Gelukkig bleek dit de beroem de slechte generale te zijn; de volgende dag trokken de Schiedammers naar Den Bosch om daar te strijden te gen het team van Excelsior. Hier kwam het tot een 11-9 overwinning voor Schiedam. Schiedam deelt nu de tweede plaats met VAD II uit Amster dam met 9 punten uit 6 wed strijden, achter koploper TDV uit Tilburg dat 10 uit 6 heeft en voor Philips uit Eindhoven met 8 uit 6. Schiedam moet nog 3 wedstrijden spelen, ach tereenvolgens tegen VAD II, TDV en Philips. Schiedam heeft de kansen in eigen han den. In de wedstrijd tegen Excelsior Jannes van der Wal wilde alle moest hij twee remises afstaan. was het Schiedamse midden veld bijzonder goed op dreef: Paul Boerrigter won knap, hij nam zijn tegenstander in de zogeheten rechter-vleugel-op- stelling, ging een schijf win nen, waarop zijn tegenstander meteen opgaf. Sjaak Prins bracht in een klankspelpartij zijn tegenstander positioneel in problemen en won eveneens, evenals Ronald van Egmond die zijn tegenstander werkelijk volkomen overspeelde en ei genlijk van het bord afdrukte. Een winstvariant, die Ronald diep had doorberekend (15 zet ten) kwam helaas niet op het bord. De vierde overwinning was voor Wim Vrijland die de mooiste overwinning van de dag behaalde: nadat Wim in tijdnood doorbraak had gefor ceerd en zijn tegenstander ook op dam was gekomen, werd in het zo ontstane dammen-eind- spel wat heen en weer gescho ven. Op een gegeven moment kon Wim beide dammen van het bord laten verdwijnen, waarna een nieuw eindspel ontstond van 3 tegen 4 schij ven, met dien verstande dat Wim maar 3 schijven had. Dit eindspel bleek geforceerd ge wonnen te zijn! partijen winnen, uiteindelijk SUPER «NORMAAL «DIESEL I EN., autow assen is GRATIS BIJ IEDERE VOLLE TANK!!!! •AUTOSHOP «WASSERETTE Alleen personenwagens in onze snelwas-installatie 't benzinestation voor slim tanken met een tankpas Rotterdam-West: Gustoweg 53-55, Tel. 010-4261685 Nederlagen waren er voor Dirk van Schaik, die in een dun, rommelig standje werd verrast door een dubbele drei ging en kon opgeven; voor Thijs Huys die geen partij was voor de sterke Frank Teer en voor Rob van Eijk, die niet goed gespeeld heeft. Een po ging om door een schijfoffer remise te breiken mislukte, het offer bleek neer te komen op het weggeven van een schijf waarna er geen remise meer in zat, ondanks Rob's verwoede pogingen. Naast de 4 overwinningen en 3 nederla gen waren er nog 3 remises: Tiny Mous accepteerde in tijd nood remise, Jelle Groeneveld speelde tegen Karin van Lith. Hij kreeg in een flankspelpar- tij duidelijk voordeel, zag dat voordeel minder worden en moest ten koste van 2 schijven naar dam doorbreken hetgeen remise betekende. De laatste remise was wel de belangrijkste: Gert van Willi gen zorgde met deze remise voor het elfde punt en dus de eindoverwinning voor Schie dam; pas na 6 uur spelen kwam deze remise tot stand, Gert dreigde in een betere stand door de vlag te gaan, maar wist het vereiste aantal zetten te doen waarna remise werd gegeven. Ook het junio ren-viertal van Schiedam kwam in aktie: voor de finale van Nederland bij de 4-tallen junioren van de KNDB, werd nu in Bennekom gewonnen van Bennekom en wel met 5- 3. Edwin de Jager won, remi ses voor Mathieu Smit, Ronald van Dijk en Erik Geldof. Schiedam staat nu op een vier de plaats met 4 uit 4 en heeft nog kleine kansen op de titel. Bovenaan staat „De Een dracht" uit Tholen met 8 uit 4. Piet Kattestaart zit zonder vereniging. stand en gaat nadat de straf- __iu!„oor- Ho J-MlZI.il schop is benut gelijk naar de kleedkamer terwijl de wed strijd nog niet afgelopen was" „Woensdag kwamen we bij el kaar en daar bleek zoveel aversie tegen de trainer te be staan dat een aantal spielers niet met hem verder wilde. De redenen die ze daar voor aan voerden sloegen echt nergens op. Er zou te veel partijtjes worden gespeeld en hij kon de spelers niet meer motiveren. Ik heb nog nooit iemand nodig gehad om me te motiveren. Pure onzin, ze moesten eerst zelf maar eens de hand in ei gen boezem steken. Als Henk Lely op het veld zich perfekt gedraagt, dan heeft hij even tueel recht van spreken over het te voeren trainingsbeleid, maar niet als hij zich niet kan gedragen. Piet Kattestaart vertrok dus en zowel Bert Groen als ik verklaarden zich met hem so lidair en trokken ons ook te rug. Ik was eigenlijk ten alle tijden weggegaan. Ik heb een baan waarmee ik met veel mensen in aanraking kom. Veel mensen in de Rotterdam se scheepvaart en als er dan allerlei verhalen over je de ronde doen dat je bij een ploeg speelt waar van alles gebeurt dat niet door de beugel kan, is dat toch een smet op je naam. Ik wil liever verder met een schoon blazoen". „Ik heb dus zondag niet ge speeld, maar het bloed kriebel de toch gelijk weer, dus ben ik 's middags weer bij mijn oude club Aeolus gaan kijken. Na een gesprek met het bestuur is besloten dat ik daar met direk- te ingang kan meetrainen. He laas is niet mogelijk om tus sentijds over te schrijven an ders zou ik er ook weer lekker gaan voetballen. Wat er met de rest gebeurt weet ik niet. Piet is trainer af, Bert zal waarschijnlijk helemaal stop pen en de vereniging zit ook zonder bestuur. Ik heb abso luut geen rancune tegen FCN, alleen tegen een paar spelers. Ik wens FCN dan ook het bes te voor de rest van het seizoen en hoop dat ze het goed afma ken". Stadsblad In het Schiedamse sportfond- senbad zijn zaterdag 13 decem ber de volgende kinderen ge slaagd voor hun zwemdiploma: A diploma: Elisabeth Warnaar; Danny Hulzenbosh; Hetty Siebel; Pe tra v/d Velde; Vanessa Kop; Martin Wijker; Nelson da Cruz; Viola Tiesinga; Saskia Schemkes, Jean Paul Visser; Wouter Streefkerk; Rochus Verkerk; Daisy Stout; Mandy Lensing; Johannes Offenberg; Jorrik v/der Zwan; Lisette v. Woerkom; Robbert v/d Velde. B diploma: Carola de Jong; Steven Oerle- mans; Manon Fortanier; Tho mas v. Vessem; Mischiel de Man; Dave de Vaal; Renêe Schoonejongen; Martijn v. Ha len; patrick Klein; Martijn Kerkhof; Wietse Kunst; Tirt- sah Putto; Marvin v/d Gaag Als de bank met de gesloten is, is -ie toch open. bondsspaarbank

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 17