DE HOOGSTRAAT, MEER DAN EEN GROOT WARENHUIS! ZIE DE PAGINA'S 13, 14, 16 EN 21, 22, 23, 24. Tal van aktiviteiten, gezelligheid en sfeer, dat waren de kenmerken van 1986 in de Winkelpromenade Hoogstraat, waar aktieve winkeliers zich hebben ingezet om Schiedam een leefbaar enpubliekgezind hart te geven. Meer dan 100 winkeliers, allen lid van de Winkeliersvereniging „Hoogstraat" hebben getracht hun commerciële aktiviteiten te kombineren met ouderwetse, maar juist nu, anno 1986, hoogst belangrijke zaken als gezelligheid, ontspanning en publiekvriendelijke sfeer. Met name de Hoogstraat en de Grote Markt lenen zich bij uitstek hiervoor, niet alleen door het enthou siasme van de winkeliers, maar ook door de totale entourage. Een kleine terugblik op de akties van 1986, weliswaar niet kompleet, maar genoeg om een indruk te geven: in februari: tijdens de Karnavalsoptocht was de Hoogstraat met een versierde wagen verte genwoordigd en vele etalages waren karnavalesk versierd. In mei: De Molendagen; in de etalages was duidelijk te zien waar het omging, nl. de trots van Schiedam: de vier molens. Ter afsluiting van deze dagen was er een grote braderie, waaraan de Hoogstraat een belangrijke bijdrage heeft geleverd, we derom gericht op sfeer en gezelligheid. In september hebben duizenden mensen de Brandersfeesten meegemaakt. Deze feesten zijn in enkele jaren uitgegroeid tot een groots gebeuren, dat zowel in de regio als daarbuiten een steeds grotere bekendheid krijgt. Naast allerlei aktiviteiten op de „doorde weekse dagen" organiseerde de Winkeliersvereniging Hoogstraat als afsluiting weer de traditionele „Zondagsmarkt". Op deze laatste zondag in september bezochten maar liefst 200.000 mensen het centrum van Schiedam. In november was de intocht van Sint Nicolaas en alle kinderen mochten van de Hoogstraat-winkeliers gratis op de foto met Sinterklaas, waar dankbaar gebruik van werd ge maakt. Op donderdag 11 december jl. volgde de ontsteking van de Kerstboom op de Koemarkt. De Hooqstraat zorqde voor de aanwezigheid van de Kerstman en organiseerde de lampion-optocht, waar een kleine honderd kinderen aan deelnamen. In deze donkere dagen voor Kerstmis brengt de feestelijke verlichting meer sfeer in de Hoogstraat en op de Grote Markt, en bovendien wordt dit on dersteund door de aanwezigheid van 100 kerstbomen, die door de winkeliers elke dag in de straat worden gezet. Een qezelliqe leefbare stad? De winkeliers van de Hoogstraat doen daar wat aan! Zij blijven niet stilstaan bij wat er in 1986 gebeurd is, maar zijn al weer volop bezig met plannen te maken voor 1987. Als een groot warenhuis willen zij zich presenteren, een warenhuis waar service en persoonlijke benadering voorop staat een warenhuis dat bestaat uit meer dan 100 winkeliers, die het belangrijk vinden dat er meer gebeurd dan alleen de kassa te laten rinkelen. 11!tL" PAGINA 13 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 Het bruisende hart van Schiedam's centrum klopt als ooit tevoren. De straat heeft zich ontwikkeld als een boeiende winkelpromenade. Een aaneenscha keling van gezellige winkels met sfeervolle etalages die een grote keus bieden aan de konsument. Veel mensen zijn uitgekeken op de eenheidsworst van nieuwe overdekte winkelcentra en zoeken weer de sfeer van Oudhollandse winkelstraten. De Schie- damse Hoogstraat is daar een voorbeeld bij uitstek van. Nieuwe puien, afgewisseld met knusse oude geveltjes herbergen een groep winkeliers die aktief bezig is met „hun" Hoogstraat. Leuke akties wor den georganiseerd en er wordt van alles gedaan om van de Hoogstraat een „publiek-vriendelijke" straat te maken. Tal van speciaalzaken vormen met elkaar een enorm warenhuis met een groot assortiment aan artikelen. In de winkels treft men een persoonlij ke benadering en vakmanschap, gekoppeld aan een prima service. Ook vindt men in de Hoogstraat di verse rustpunten waar, onder het genot van een kopje koffie, even gepauzeerd kan worden. Bovendien is in de Hoogstraat het Stedelijk Museum gevestigd, met een unieke kollektie kunstwerken. Rond de feestdagen brandt de sfeerverlichting om de donkere dagen een vriendelijker aanzicht te ge ven. Kortom, in de Hoogstraat is het goed toeven en zal de Kerstman geen problemen hebben met z'n kado's-aankopen. *-• "n y HOOGSTRAAT KRANT ini t - Dit was 1986

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 13