Wilco Berenschot wil zondag winnen „Ik wilde altijd profvoetballer worden" Excelsior turnt Schade ggnu DRIES Sportagenda Kies Dries! Da's pas voordeel! Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 PAGINA 25 SCHIEDAMHoewel het merendeel van de veldcompetitie stil ligt, speelt het Schiedamse Excelsior '20 zondag een inhaalwedstrijd tegen Overmaas. Een over maat regen was een aan tal weken geleden de oorzaak dat de wedstrijd niet door ging. Om de eerste speelperiode voor de winterstop goed af te sluiten, is het voor de Thurlede-ploeg van groot belang dat zondag gewonnen wordt. Excel- sior-middenvelder Wilco Berenschot is daar ook van doordrongen. Met de 22-jarige weg- en water- bouwstudent aan de Delftse Technische Uni versiteit kijken we voor uit naar deze wedstrijd. Beoefen je naast het voetbal nog andere hob bies of sporten? „Ik heb eigenlijk maar één hobby en dat is voet bal, ik zie deze sport puur als ontspanning tussen mijn studie door. Naast mijn plaats in het eerste veldteam speel ik ook in het eerste zaalvoetbal team, dat uitkomt in de hoofdklasse. Met dat team spelen we elke maandag avond tegen diverse top- ploegen zoals SVV. Ver der fiets ik elke dag naar Delft en train ik twee maal in de week. Mijn overige tijd besteed ik aan mijn studie." Via welke clubs ben je bij Excelsior '20 geko men? „Ik ben eigenlijk van jongst af aan lid geweest van Excelsior. Toen ik ze ven was mocht je eigenlijk nog geen lid worden, maar via mijn vader die daar veel mensen kende werd er een oogje dicht geknepen. Via de hoogste jeugdteams kwam ik bij de A-junioren. De toen malige hoofdtrainer haal de mij daar toen halver wege het seizoen uit en zette mij in het eerste team, waarin ik sindsdien bijna onafgebroken speel. Als klein jongetje droom de ik altijd van een carriè re als profvoetballer en dat heeft mij misschien ook zo fanatiek gemaakt. Oud Feyenoord-trainer Ab Fafié heeft mij drie jaar geleden nog eens uit genodigd voor een proef- training maar dat is op niets uitgelopen. Die jon gensdroom is nu eigenlijk een beetje voorbij en ik ben blij dat ik het op het Ïoment ontzettend naar ijn zin heb bij Excelsior, ant er is voor mij in Stchiedam maar één vere niging en dat is Excelsior '20. Als ik ooit gevraagd zou worden, zou ik er mis schien over denken om nog eens van club te ver anderen, maar in principe blijf ik hier spelen. En als we nog eens promovern naar de eerste klasse speel ik al hoog genoeg". Welke positie neem jij in op het veld? „Omdat ik met beide be nen goed kan schieten speel ik midden. Dat is mijn favoriete stek, waar op je veel vrijheid hebt en het spel kan verdelen. Sinds ik op het midden veld speel heb ik ook mijn bijnaam gekregen. Men noemt mij vaak: „de man met de flessen op zijn rug", omdat het lijkt alsof ik zuurstofflessen op mijn rug heb. Ik heb gewoon een conditie als een beer en kan blijven gaan. Tweemaal drie kwartier, alleen in de rust stoppen we even om te tanken. Hoe lang speel je al in het eerste team? „Nu ruim vier en half jaar, bijna onafgebroken. Soms heb ik wel in het tweede gespeeld, maar dat was vaak een kwestie van wat vormverlies en daar heeft iedereen wel eens last van. In al die jaren ben ik gelukkig weinig geblesseerd geweest, be halve vorig jaar, toen heb ik vier wedstrijden gemist vanwege een kuitspier blessure. Dat ik verder weinig blessures heb ge had komt waarschijnlijk omdat ik altijd naar de trainingen ga en daardoor een bepaalde souplesse opbouw, waarmee je bles sures voorkomt. Verder zal ik nooit vergeten een goede warming-up te doen voordat ik ga voet ballen". Hebben jullie al eerder tegen Overmaas ge speeld en wat was toen het resultaat? „Vorig seizoen zaten we ook bij hen in de groep en de eerste keer dat we te gen ze speelden was in een periode dat we in een diep dal zaten. Met 3-0 kregen we toen klop. Na de winterstop nam Gijs de Jong de training over van Ger ter Horst en waarna het de vorm weer een beetje terugkwam. In de thuiswedstrijd tegen Overmaas stond er weer een elftal dat het op 0-0 wist te houden". Wat zijn jouw verwach tingen voor de komende wedstrijd? „Ik ga uit van, dikke winst, zeker 2-0, het is trouwens voor ons nodig dat we winnen want we hebben de punten hard nodig. Winnen we, dan hebben we 13 punten uit 13 wedstrijden en is het ons niet slecht afgegaan. De groep waarin we spe len is een groep waarin ie dereen van iedereen kan winnen en je moet dus proberen om overal pun tjes bij elkaar te sprokke len. Maar op dit moment leeft hét in de groep en heb ik er alle vertrouwen in dat het goed afloopt" Hoe is de competie voor jullie tot nu toe verlo pen? „We hebben een nieuwe trainer gekregen en dat is altijd even wennen. De start is in ieder geval goed verlopen, uit de eerste drie wedstrijden behaal den we vier punten, daar na werd het iets minder maar de „spirit" bleef in het team. Iedereen ging elke week de wei in om die twee punten te pak ken, die wil om te winnen was weer terug. Verder staat er een vast team zo dat iedereen weet waar hij aan toe is en dat is bevor- delijk voor het zelfver trouwen. Hans Schinkels wil alleen dat we nog iets professioneler worden, iets meer op de kleine dingetjes gaan letten. Dat zijn vaak juist de details waarmee je een wedstrijd kan winnen." Wat was jouw aandeel in deze competitie? „Als middenvelder heb ik dit seizoen tweemaal ge scoord, maar dat is eigen lijk niet mijn taak. Ik ben door de trainer neergezet om het spel te verdelen, soms gaat dat goed, soms iets minder. Ik ben nu aan het proberen om wat con stanter spel te spelen. Dat geldt voor bijna iedereen in ons team, de goede ba sis is er, die is er gelegd door Eric Gudde )de hui dige trainer van Excelsior M-red.) Alle speler in het eerste hebben onder hem getraind en dat gaat nu zijn vruchten afwerpen. Maar ik wil wel bena drukken dat voetbal een teamsport is en dat ook ik één van de elf ben." Hoe denk jij over de eindklassering van jouw team? „We moeten zeker de sub top kunnen halen. Op dit moment staan we tiende met elf punten, maar na de winterstop zullen we iets meer de puntjes op de „i" moeten zetten en juist aan die kleine details gaan denken. Hopelijk zijn de blessures van Pau Heijmans en Mathieu Scheffers dan weer voor bij zijn en dat we op de goede weg terug zijn. Zelf ga ik lekker door bij Ex celsior en wie weet spelen we nog eens in de eerste klasse, want daar horen we eigenlijk thuis met dit jonge ambitieuze jonge team. Maar je weet nooit hoe het balletje rolt." SZC-wedstri j dzwem- men PV de Vrijheid Diplomazwemmen II Rijzende Zon SCHIEDAM Na drie ronden in de competitie van de Rotterdamse Schaakbond, kan de Schie damse Schaakvereniging Groenoord de tussenbalans opmaken. Dries spoort elke vervorming op. Deukt vakkundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. SPAANSEPOLDER Inbraak Spelregelwedstrijden SVHZP Schiedam Wilco Berenschot wenst iedereen van onder de kerstboom vandaan: prettige feestdagen en een gezond en sportief nieuwjaar. SCHIEDAM Gymnastiekvereniging Excelsior heeft afge lopen dagen twee evenementen georganiseerd. Op zaterdag 13 december nam het deel aan de persoonlijke kampioen schappen van de NKGB-district Rotterdam. Zowel de jon gens en de meisjes als de dames- en herenafdelingen namen hieraan deel. Waarbij vooral de prestaties van de jongens en de heren opvielen. Alexander van der Berg pakte bij de jongens de derde prijs en ook de eerste prijs ging naar Schiedam, Maurice Fre- diksz. Bij de heren werd Arno van Adrichem kampioen en pakte Frank Verhart de tweede plaats. Woensdag 17 december was de dag dat er bij de Schiedamse turnvereniging vaardigheidsdiploma's minitremp-springen werden gehouden in de zaal aan de Jan van Avertnestraat. Ruim 70 kinderen, bekeken door vele ouders en andere be langstellenden, werkten voor elke diploma drie sprongen af. Iedereen begon met diploma A en elk kind kon na behalen van een diploma steeds hoger klimmen, zelfs tot aan het di ploma J. Na twee uur springen konden de meeste kinderen op een enkele teleurstelling na met een diploma naar huis toe. De Schiedamse Zwem Club zwom afgelopen zaterdag weer in de Vierkamp.Een sfeervolle ontmoeting, die ons 22 medail les opleverde. De medaillewin naars waren: Annemiek Lansbergen drie maal; Stefanie v. Oyen, Nanda Onkenhout, Gerrit Buys, San- der v. Oyen, Maurice Pouw, Marcel Hoeksel, Jeroen Hoek- sel allen twee maal; Bianca Wessels, Wendy Wessels, Jur- jen Engelsman, Edwin Zwer ver, Richard Kramer allen één maal. De Postduiven Vereniging de Vrijheid organiseert op zater dag 20 en zondag 21 december de laatste tentoonstelling uit de reeks van drie. Elk lid brengt zijn vier mooiste dui ven namelijk één oude doffer, één oude duivin, één jonge doffer en één jonge duivin. Deze duiven worden dan ge keurd en de punten worden opgeteld. De vier duiven die dan de meeste punten hebben be haald, worden dan beloond met de eerste prijs. De ten toonstelling is op beide dagen vanaf 14.00 tot 18.00 uur geo pend. Zondagmiddag is er van af 15.30 uur een Rad van Avontuur met diverse prijzen. De tentoonstelling wordt ge houden aan het pand op de hoek van de Nieuwe Haven en de Hagastraat en de toegang is gratis. Op 6 december is er weer di ploma-zwemmen geweest voor Snorkelen C. Hieraan namen 7 kandidaten deel, die allen ge slaagd zijn. Dave Groenendaal. Dhr. H. Groenendaal, Robert Groenenweg, Martin Timmer man, Dhr. J. Zonruiter, Dhr. K. Witberg en Mej. M. de Rouw. Op 10 december is er diploma gezwommen voor zwemvaar- digheid met de keuze pakket ten zwemmend redden en kunstzwemmen. Hieraan na men 9 kandidaten deel en al len slaagden hiervoor. Rosalie Brongers, Marieke Daalmeyer, Marjolein Donks, Emel Engin, René Harkema, floris van Kleeff, Patrick de Lobel, Mark Terwiel en Thomas van de Velde. Als commissie van het zwem bad waren voor het diploma zwemvaardigheid vertegen woordigd Anneke Pellegrom en Marcel de Roo. Voor het snorkel-diploma was als com missie van het bad vertegen woordigd Martin Baron tevens N.O.B. en Mej. M. Brouwers. In het weekend van 22 en 23 Oliebollen snel- schaaktoernooi Het Standaardteam Groenoord I is met 5 punten uit drie wed strijden mede-koploper in de eerste klasse van de R.S.B. Het tweede team behaalde het maximaal aantal punten van zes uit drie. Het derde team heeft nog geen enkel punt ver zameld maar maakt zich op om in net eerste kwartaal van '87 punten te pakken van de mo gelijke andere degradatie-kan didaten HVO 5 en HZP Schie dam 5. Eind december wordt het eer ste deel van de interne huis houdelijke kompetitie afgeslo ten, waaraan een kleine 50 schakers verdeeld in drie groe pen hebben deelgenomen. Begin 1987 vindt er aan de hand van standenlijst een her indeling plaats. Nieuwe leden kunnen juist begin januari 1987 eenvoudig ingedeeld worden. Het kalenderjaar 1986 wordt traditioneel afgesloten met het autorichtspecialist Al uw reparaties met FOCWA garantie Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010 - 415 45 40. bekende Oliebollen-snel- schaaktoernooi. Het is een open toernooi, dus thuis-schakers of leden van andere schaakvere nigingen kunnen zich hiervoor in laten schrijven. De indeling geschiedt aan de hand van speelSterkte, zodat ook minder ervaren schakers kans hebben op het winnen van de mooie, nuttige prijzen. Bovendien worden de deelnemers van tijd tot tijd getrakteerd op oliebol len. Het toernooi wordt gehouden in het sfeervolle clublokaal in de gerestaureerde boerderij Landvreugd aan de Sweelinc ksingel 7 te Schiedam. Dinsdag 30 december is de zaal reeds open om zeven uur, zodat de wedstrijden om half acht kun nen beginnen, de prijsuitrei king zal tussen half twaalf en twaalf uur zijn. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50. Aanmelden telefonisch: M. Buckers, tel. 4701726. SCHIEDAM Een woning aan de Bilderdijkstraat kreeg op 12 december bezoek van in brekers. De buit betrof een vi deo- en cassetterecorder, een home-computer en een kleu- renteevee. De elektrische appa ratuur vertegenwoordigt een waarde van 3000 gulden. november werd door karateVe- reniging de Rijzende Zon een Shotokankaratestage georgani seerd onder leiding van de Ja panse grootmeester Agio Ma- gai, senei (7e dan, SKI). Hierbij waren op zaterdag 100 deelne mende karateka's aanwezig in buurthuis Trefpunt Oost. De deelnemers kwamen uit Gro ningen, Boxmeer, Musselka- naal en Deventer en het buurt huis zorgde ervoor dat deze mensen met koffie en broodjes werden onthaald. Gestart werd met de junioren van De Rijzende Zon. De Ja panse Grootmeester leidde deze stage tot volle tevreden heid van de deelnemers. Er werd Kihon (basistechnieken), Kata (schijngevechten) en Ku- mite (vrijgevecht) geoefend. Het Shotokankarate geniet een grote populariteit omdat het een non-kontakt-systeem is. Op deze stage werd tevens het 2e dan-certificaat uitgereikt aan S. Küeükbarutgu, die hier voor op 18 mei 1986 bij de S.K.I.-Duitsland in Bad Oldes- loe examen aflegde en glans rijk slaagde. Shotokan Karate International is de op 1 na grootste interna tionale karatebond ter wereld en ook Nederland heeft in dit weekend een eigen afdeling binnen deze organisatie gekre gen, Shotokan Karate Interna tional-Nederland (S.K.I.N.). Voor informatie hierover kan men terecht bij De Rijzende Zon, tel. 010-4737865. Ook dit jaar strijden 52 jongens en meisjes om de prijzen bij de jeugdspelregelwedstrijden die georganiseerd worden door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Het programma ziet er als volgt uit: 24 november bij Demos: Demos 2 teams, WK 2 teams en SFC, DHS, SVDPW ieder 1 team. 3 december bij Schiedam: Schiedam 3 teams, HBSS 2 teams en HDVS 1 team. 8 december bij SFC: Finale. De nummers 1 en 2 van de beide avonden bij teams en indivi dueel strijden om het Schie dams kampioenschap 1986/1987. De toegang voor alle avonden die steeds om 19.00 uur begin nen, is gratis. Onder het motto: je neemt er wat van mee, wor den alle elftallen en begelei ders van alle Schiedamse vere nigingen (en zeker van de ont brekende) uitgenodigd dit ge beuren eens mee te maken. Wellicht wordt men zo enthou siast dat men volgend jaar ook mee wil doen. De schaakvereniging HZP- Schiedam heeft in de tweede competitieronde met 5,52,5 gewonnen van Voorschoten. HZP Schiedam mag dit jaar voor het eerst meespelen in de landelijke KNSB competitie. Hoewel in de eerste ronde van DD uit Den Haag verloren werd, bleek toen al dat HZP Schiedam zeker ook kans had gehad. Tezamen met de over winning in de tweede ronde geeft dit het vertrouwen dal HZP Schiedam zich öp dit ni veau kan handhaven. In de wedstrijd tegen Voor schoten veroverde Ron Heus- dens aan het eerste bord een stuk, wat genoeg was voor de overwinning (1—0). Aan bord 2 kwam Maurice Smits goed uit opening en kon daarna een fout van de tegenstander af straffen (20). Mario van Kleef kon aan bord 3 op zoda nige manier materiaal ruilen, dat hij met zijn pionnen beslis send kon oprukken (30). Ben Riksen kwam aan bord 4 slecht uit de opening, maar door nauwkeurig spelen kon hij re mise bereiken (3,50,5). Jos van de Dool zette aan bord 5 het hele bord in vuur en vlam en kon met mat afronden (4,5—0,5). De partij van Dick van de Pluijm werd na zes uur spelen afgebroken. Hij stond toen een pion voor, maar dit bleek toch niet genoeg voor de overwin ning (51). Wim Hennink kwam goed uit de opening aan bord 7, maar raakte daarna een pion achter. De compensatie die Wim hiervoor had, bleek niet voldoende en hij verloor (52). Aan bord 8 stond Aad Juijn de hele partij beter, maar als het tot een eindspel komt met lopers van ongelijke kleur dan is het vaak remise en dat bleek ook het geval, zodat HZP Schiedam uiteindelijk met 5,52,5 won. Stadsblad Voetbal zaterdag Eerste divisie: SVVEm- men, 19.30 Landelijke jeugd: SVV—Willem 2, 14.30 IA: Noord wijkExcelsior M, 14.30 Zwart Wit'28—SVV 2, 14.00 (beker) Dames: le klas: Vlaardin- gen—HBSS, 10.30 3B: DVO'32—Spirit, 10.30 3B: St. Volhar den—MVV'27, 14.30 Voetbal zondag 2B: Excelsior'20-Over maas, 14.30 3D: SFCAlblasserdam, 14.30 RVB Hfd.kl.: RKWIK—SC de Roef, 14.30 IB: St. LodewijkSchie damse Boys, 12.00 1B: MSV'71DESV, 14.30 Dames: 2A: Hermes DVSSagu Boys, 12.00 2A: SVSVDL, 12.00 Handbal zondag heren GHV—WIK, 14.20 ActiefHollandiaan, 15.30 (Wielewaal) UnitasSprongschot, 13.30 (Olympiazaal) UVG—Vires et Cel., 14.40 (Margriethal) SaturnusDWS, 14.25 (De Fakkel) CosmosValerius, 14.35 (De Schenkel) Spirit—HVK, 14.40 (De Blokweer) Handbal zondag dames SpiritValerius, 16.55 (De Blokweer) Treffers—WIK, 12.50 (Groenendaal) HVKAncora, 11.10 (Margriethal) UnitasMeeuwen, 12.15 (Olympiahal) Actief—DWS, 14.10 (Wie lewaal) SnelwiekHollandiaan, 13.30 (Asterlo) Korfbal zaterdag KwiekSpirit, 15.55 (Energiehal, Rtd.) ODIArgento, 20.00 (Margriethal-2, Schdm.) Korfbal zondag ZwerversVlaardingen, 15.30 (Sterrenburg) HargaOns Huis, 14.55 (Margriethal, Schdm.) VeloxSucces, 14.00 (Kra- lingen-Rtd.) Basketbal zaterdag CadyJuventus (d), 19.30 Waterpolo zaterdag Vivax 2—WIK (h), 18.00 (Poelmeer, Oegstg.) VZC (h)—DZV, 20.30 (Kolpabad, Vld.) Waterpolo zondag SZC—MZPC, 17.00 (Sport- fondsenbad, Schdm.) ZDHC—Viking'60 (h), 14.00 (Morgenstond, Den Haag) Volleybal zaterdag VCS—VCG 2, 15.00 (Sh.Oost Schdm.) AvantiVlaardingen, 15.30 OVERZICHT VIERINGEN KERSTPERIODE Kerstavond 19.00 uur: Gezins viering, muzikaal verzorgd door het Kinderkoor „De Zin gende Notekrakers" en het Vi sitatie-jongerenkoor. Cele brant: pater J. Uijterwaal. Kerstavond 22.00 uur: Plechti ge nachtmis, muzikaal ver zorgd door het groot gemengd koor „PolyhymniaCele brant: Pater E. Clarenbeek. Eerste kerstdag 11.00 uur: Feestelijke hoogmis m.m.v. het Gemengd koor Polyhymnia. Celebrant: deken H. Hofstede. Tweede kerstdag 11.00 uur: Eucharistieviering met o rgel en samenzang. Celebrant: pa ter J. Uijterwaal. Zaterdag 27 december 18.30 uur: Eucharis tieviering met orgel en samen zang. Zondag 28 december 09.00 uur: Eucharistieviering; 11.00 uur: Feestelijke hoogmis waaronder toediening van het doopsel. Muzikale verzorging: Visitatiejongerenkoor. Oude jaarsavond 18.30 uur: Feestelij ke viering ter afsluiting van het jaar 1986. ALLE koren zul len in deze viering zingen. Nieuwjaarsdag 11.00 uur: Eu charistieviering met orgel en samenzang. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1 Zaterdag 20 de cember, 19.00 uur: Eucharistie met orgel en samenzang. Zon dag 21 december, 10.30 uur: Hoogmis. Maandag 22 decem ber, 19.00 uur: H.Mis in de pas torie, daarna gelegenheid om te biechten. Woensdag 24 de cember, 19.00 uur: Kerstspel; 19.30 uur: Nachtmis, m.m.v. het jongerenkoor: 23.30 uur: Nachtmis m.m.v. het dames- en herenkoor. Donderdag 25 december, 10.30 uur: Hoogmis. Vrijdag 26 december, 10.30 uur: Eucharistieviering. 's Middags van twee tot vier is de kerk open. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West 18 decem ber, 19.30 uur: Kerstzanga vond. 24 december, 22.30 uur: Kerstnachtmist. 25 december, 10.30 uur: H.mis. 28 december, 10.30 uur: H.mis. 31 december: geen viering. 1 januari: geen viering. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag: géén Eucharistie maar om 17.00 uur: Boeteviering. Zon dag, 09.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. De ken: H. Hofstede, leidt de vie ring. Woensdag 24 december, Kerstnacht. 22.00 uur: Nacht mis met zang van het Jacobus koor m.m.v Ensemble van St. Radboud. Pastor D. Kool leidt de viering. Donderdag 25 de cember, Hoogfeest van Kerst mis. 09.45 uur: Eucharistievie ring met samenzang en orgel. Pastoor W Flapper leidt de viering; 15.00 uur: met de kleinsten rond de kribbe. Vrij dag 26 december, Tweede Kerstdag. 09.45 uur: Eucharis tie met samenzang en orgel. Pastor D. Kool leidt de vie ring. Weekend 27-28 decem ber. Zaterdag 17.00 uur: Dienst van Woord en Gebed. Zondag 09.45 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoor. Pastor D. Kool leidt de vie ring. Woensdag 31 december. Oud jaar. 19.30 uur: Oecumenische Oudejaarsdienst. Liturgie Pas tor D. Kool. Preek dominee F. Kalis. Donderdag 1 januari 1987, Nieuwjaar. 09.45 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Pastor W. Flapper leidt de vierino St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag: géén Eucharistie maar om 18.30 uur: Boeteviering. Zondag, 08.30 ri uur: Eucharistie zonder zang, 11.00 uur: Eucharistie met sa- M» menzang en orgel. Er is kin- derwoorddienst. Pastor W. M Flapper leidt de vieringen. MR Woensdag 24 december. Kerst- ff* nacht. 19.00 uur: Gezinsmis A met het Jeugdkoor. Pastor D. Kool leidt de viering. 21.30 'ja;, uur: Eerste Nachtmis met zang *"T' van St. Jan Baptist; 24.00 uur: Tweede Nachtmis met zang van het Martienerkoor. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. Donderdag 25 december, H Hoogfeest van Kerstmis. 11.00 *^R uur: Eucharistie met samen- ff' zang en orgel. Pastor D. Kool A leidt de viering; 13.00 uur: met .ij de kleinsten rond de kribbe. "ja) Vrijdag 26 december, Tweede Kerstdag. 11.00 uur: Eucharis- U tie met samenzang en orgel. jl# Pastor W. Flapper leidt de vie- jtfi ring. Weekend 27-28 decern- ber Zaterdag 18.30 uur: Eu- charistie met samenzang en orgel. Zondag 08.30 uur: Eu charistie zonderzang; 11.00 uur: Dienst van Woord en Ge bed. Woensdag 31 december, Oudjaar. De Ark, Hargplein: 19.30 uur: Oecumenische Ou dejaarsdienst. Liturgie domi nee A. Prins. Preek pastor W. Flapper. Donderdag 1 januari 1987, Nieuwjaar. 11.00 uur: Eu charistie met samenzang en orgel. Pastor D. Kool leidt de viering Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 21 december, 10.00 uur: 4e Zondag v.d. Ad vent. 24 december, 21.00 uur: H.Mis van Kerstnacht. 25 de cember, 10.15 uur: in kerk No- belstraat 24 (Blijdorp), Rotter dam: Hoogfeest v. Kerstmis. 26 december, 10.15 uur: in kerk Nobelstraat 24 (Blijdorp), Rot terdam: 2e Kerstdag, Feestdag H. Stefanus. 28 december, 10.00 uur: in kerk Dam 30: Feestdag H. Onschuldige kin deren. 1 januari 1987, 10.15 uur' in kerk Nobelstraat 24 (Blijdorp), Rotterdam: Feest dag Naamgeving en Besnijde nis des Heren. Nieuwjaar. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat, Schiedam. Eucha ristieviering op zaterdag 20 de cember om 18.30 uur. Voor ganger: pater J. F de Rooij. Oecumenische zondagviering op 21 december om 10.30 uur. Voorgangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra, muzi kale medewerking van het Gemengd koor Laus Deo o.l.v. Ted Remmerswaal. 24 decem ber, 18.45 yur: Oecumenische Kerstavondviering in het res taurant v.d. Bkln.lokatie; 20.15 uur: Oecumenische Kerst avondviering in de Aula/Ka pel v.d. J.H.ln.lokatie. Het Va- leriuskoor o.l.v. Lt. Keizer zingt in beide diensten, welke bedoeld zijn voor patiënten, bezoek en personeel; 22.00 uur een nachtmis in de Kapel/ Aula. Het Holykoor v. Vlaar dingen zingt. 26 december, 10.30 uur: een Oecumenische viering in de Aula/Kapel. Joop Dullaart zingt Leen Muilwijk, orgel. Eucharistie viering op zaterdag 27 decem ber om 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumeni sche zondagviering op 28 de cember om 10.30 uur. Voor gangers: pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra, muzikale me dewerking van het Linduina- koor o.l.v. P. v.d. Veerdonk

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 25