OPHALEN HUISVUIL ROND FEESTDAGEN mm WELSTANDSCOMMISSIE GEEFT JAARLIJKS HONDERDEN ADVIEZEN EXTRA KOOPAVONDEN LID BEHEERSCOMMISSIE WIJKCENTRUM NIEUWLAND TARIEVEN BIBLIOTHEEK '87 OPHALEN HUISVUIL WARENMARKT ADVIEZEN OVERLEG TEKENING De welstandscommissie van de gemeente Schiedam brengt jaarlijks zo n 300 adviezen uit over de meest uiteenlopende nieuw- en verbouwplannen en re clames. De commissie beoordeelt of die plannen en reclames niet storend zijn in de omgeving en brengt daarover advies uit. Het is niet altijd eenvoudig om aan te geven wat wel of niet storend kan zijn. Hoe gaat de welstandscom missie te werk? tb; Huisvuil ophalen rond de feestdagen is anders dan anders... Op donderdag 25 en vrijdag 26 december alsmede donderdag 1 januari 1987 zijn de Openbare Nutsbedrijven gesloten. Wel blijven de Bedrijven permanent bereik baar voor storingen in de levering van Energie-, drinkwater en radio- en t.v.-sig nalen. In verband met de kerstdagen en nieuw jaarsdag verschuiven de huisvuildiensten. De huisvuildienst van donderdag 25 de cember verschuift naar maandag 29 de cember, de huisvuildienst van vrijdag 26 december naar dinsdag 30 december, de huisvuildienst van donderdag 1 januari 1987 verschuift naar maandag 5 januari 1987. In de periode van donderdag 25 decem ber 1986 tot en met dinsdag 6 januari wordt er geen grof huisvuil ingezameld. Het vuil-overlaadstation aan de Parallel weg (achter NS-station Schiedam-Rotter- dam-West) is op zaterdag 27 december normaal geopend. De warenmarkt in het centrum van de stad komt op vrijdag 26 december te ver vallen. Op woensdag 24 december wordt van 09.00 uur tot 14.00 uur eem mini-waren- markt van ca. 30 standplaatsen gehouden op het plein voor de Hema. Openingstijden in verband met Kerstmis Op grond van het bepaalde in de Winkelsluitingsweg 1976 en het Be sluit houdende toepassing van artikel 11 van de Winkelsluitingswet gelden op de hier na te noemen data extra koopavonden van 18.00 tot 21.00 uur voor alle winkels, voor markt- en straathandel alsmede voor de handel te water: Vrijdag 19 december 1986 maandag 22 en dinsdag 23 decem ber 1986 Op 24 december 1986 is markthan- del, straathandel en handel te water in bloemen, planten en kerstbomen toegestaan tot 21.00 uur. Ongeacht de openstellingsuren ver meld op de gewaarmerkte winkelslui- tingskaart mogen winkels geopend zijn van 05.00 tot 18.00 uur op de vol gende data: 20 december 1986 22 tot en met 24 december 1986 27 december 1986 29 tot en met 31 december 1986 2 en 3 januari 1987 Indien één deze dagen valt op een za terdag dan geldt slechts een vrijstel ling tot 17.00 uur. Nadere informatie omtrent de Winkel sluitingswet en in het bijzonder de openingstijden in verband met Sint Nicolaas en Kerst kunnen tijdens werkdagen worden ingewonnen bij bureau Algemene Zaken van de afde ling Algemene en Burgerzaken, 's- Gravelandseweg 567 te Schiedam of telefonisch onder nummer 010- 4732111 tst. 291. Dit bureau is geopend van 08.30 tot 15.30 uur. Burgemeester en wethouders van Schie dam maken bekend, dat volgens de ver ordening op de beheerscommissie van wijkontmoetingscentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 129, Schiedam, vastgesteld door de gemeenteraad in zijn vergadering d.d. 27 juni 1983, raadsbesluit 124, be noemd kan worden in de beheerscommis sie van wijkcentrum Nieuwland: een zgn. burgerlid. Eventuele kandidaten dienen nauw be trokken te zijn bij het wijkgebeuren of tenminste zeer geïnteresseerd te zijn in het wel en wee van de wijk en bereidheid te hebben tot meedenken over een zo goed mogelijk gebruik van het wijkcen trum ten dienste van de wijkbewoners. De burgerleden zijn onbezoldigd. De behëerscommissie van wijkcentrum Nieuwland adviseert over alle zaken die betrekking hebben tot het gebruik van het wijkontmoetingscentrum. Zitting in deze commissie hebben gebruikers van het wijkontmoetingscentrum, 2 burgerle den, de coördinerend beheerder en een ambtelijk sekretaris. Aanmeldingen dienen schriftelijk binnen 10 dagen na het verschijnen van deze ad vertentie te worden gericht aan het ge meentebestuur van Schiedam, Emma- straat 1, 3111 GA Schiedam. Voor even tuele informatie kunt u kontakt opnemen met D. Vredenbregt, afdeling Cultuur, Sport en Jeugdzaken, tel. 4260500, tst. 272. Elke gemeente is verplicht een welstands commissie in te stellen. In artikel 85 van de woningwet staat dat de gemeenteraad een deskundig college moet aanwijzen voor het schriftelijk uitbrengen van advies bij de toepassing van de voorschriften omtrent welstand. Over deze voorschrif ten vinden we iets in de bouwverorde ning. Artikel 34 zegt: „Het uiterlijk en de plaatsing van een bouwwerk moeten zo danig zijn, dat het bouwwerk zowel op zichzelf als in verband met de bestaande omgeving of de te verwachten ontwikke ling daarvan, voldoet aan redelijke eisen van welstand". Meer is in wettelijke bepalingen niet vast gelegd. Dat betekent dat een welstands commissie zelf kan bepalen wat zij ver staat onder redelijke eisen van welstand. Het is overigens goed om te vermelden dat de welstandscommissie zelf geen pro jecten goedkeurt of afwijst. Zij geeft ad viezen aan burgemeester en wethouders. Het college bepaalt of voor een project vergunning wordt gegeven of niet. Het kan dus ook een advies van de wel standscommissie naast zich neerleggen. Burgemeester en wethouders doen dit meestal pas na een aanvullend advies ge vraagd te hebben aan een raadscommis- si©. De welstandscommissie geeft niet over alle projecten een oordeel. Monumenten zorg beoordeelt werkzaamheden aan mo numenten. De overige bouwwerken waar voor een bouwvergunning nodig is en re clames worden behandeld door de wel standscommissie. Ook kan de commissie een advies geven op verzoek. Als een aanvrager dit wenst, is het mogelijk om voorgenomen plannen en schetsplannen met de commissie te bespreken. Soms vragen burgemeester en wethouders advies of geconstateerde veranderingen aan een bestaand bouw werk wellicht een ontsierend karakter hebben. Dit komt bijvoorbeeld wel eens voor wanneer een gebouw in een afwij kende kleur wordt geschilderd. Om de zelfde redenen benaderen burgers de commissie ook wel eens. De commissie in Schiedam is als volgt sa mengesteld: - een voorzitter (de gemeente-architect); - een secretaris (de chef bouwtoezicht); - een architect (lid van de Bond van Ne derlandse Architecten of het Neder lands Architecten Genootschap); - een deskundig burger (lid van de Histo rische Vereniging). Bij de beoordeling of de voorgelegde plannen „wel staan", dat wil zeggen niet storend zijn in de bestaande, of in de toe komst te verwachten omgeving, let de commissie op de volgende dingen: - afmetingen; - verhoudingen van het project; - materiaalgebruik; - kleuren. Eisen van welstand zijn niet altijd vast te leggen in duidelijk omschreven richtlijnen. Ook weegt mee dat een plan is gebaseerd op wensen van de opdrachtgever. Daar om hecht de commissie waarde aan over leg in redelijkheid met indieners van plan nen. Hierbij kunnen achtergronden duide lijk worden, waardoor de commissie ge richte adviezen kan geven ter verbetering van een aanvankelijk niet aanvaardbaar plan. swllSilllll Het is niet altijd eenvoudig om aan te geven wat wel of niet storend kan zijn. Dit leidt in vele gevallen tot overeenstem ming tussen indieners en commissie. In een beperkt aantal gevallen moet de commissie besluiten om aan het college van burgemeester en wethouders te advi seren om een plan niet goed te keuren. De omvang van het project bepaalt welke gegevens de commissie nodig heeft om een plan te oeoordelen. Soms volstaan een eenvoudige tekening met wat foto's; bij ingewikkelde projecten kan het nodig zijn om meerdere (gedetailleerde) teke ningen en een maquette in te dienen. In ieder geval moet een beeld worden gege ven van de directe omgeving van het pro ject en ook moet duidelijk zijn welke ma terialen en kleuren'worden toegepast. Verdere informatie kan worden verkregen bij het secretariaat. Dit is dagelijks tussen 09.00 en 12.00 uur telefonisch te bereiken onder nummer 010-4260500 toestel 161 of 189. De tarieven van de Openbare bibliotheek in Schiedam zien er in 1987 als volgt uit: - Volwassenen 19,-; - C.J.P.-houders 13,50; -Pas 65+ houders 9,50; - Dupli- kaatkaarten volwassenen 3,-; - Dupli- kaatkaarten jeugd 1,50; - Fonotheek 17,50; - Fonotheek pas 65+ 5,-; - Pla ten en compactdisc leengeld 1,50 voor 1 week, 3,- voor 2 weken, 6,- voor 3 weken, 12,- voor 4 weken, 25,- voor 5 weken (het maximale leengeld is de ver vangingswaarde van de plaat of compact disc); - Informatieve video Schoolbiblio- theekdienst 1,- per dag; - videorecorder 2,- per dag.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 38