Werkgroep streeft naar rolstoeltennis Kerstdiensten 'fr.' in het kort Gedanste evergreens 8^: Min, Metung SCHEPER Kerstman in Oud-Mathenesse Messenslijpers aktief yS i Men schrijft ons: Nieuwe koers fonotheek SCHIEDAM Tennisvereniging Schiedam-Noord (TSN) gaat in het voorjaar de banen open stellen voor rolstoelgebruikers die graag willen tennissen. De club aan de Zoomweg is hiermee de eerste tennisvereniging in Nederland die de minder-valide sporter totaal intre- geert binnen de vereniging. De doelstelling waarmee TSN 13 jaar geleden werd opgericht, namelijk: tennis is voor iedereen en iedereen kan lid worden, wordt op deze manier in de ruimste zin des woords volledig waar gemaakt. Drempelvrees .7 LEENA» IGRATIS Ideaalbeeld NIS Informatie I 010-4260199 Het Nieuwe Stadsblad i Oscar Kies, Sulami Helmy en Rob Bonneur: „de deuren staan open voor de rolstoeltennis." 8=©- SCHIEDAM Voor speel-o-theek Ikkie dreigt het nieuwe jaar slecht te beginnen. Een van de twee vesti gingen van Ikkie gaat waarschijnlijk dicht. Door een ge brek aan vrijwillige krachten is het niet meer mogelijk, het filiaal in het clubhuis in Schiedam-Oost draaiend te houden. Om een beetje service te verlenen aan de kin deren en ouders die speelgoed komen lenen, zijn er mi nimaal zes medewerksters nodig. Maar voorzitter Ati Bastiaanse moet het doen met een halve bezetting. Trommelen Ati Bastiaanse: zo langzamerhand een duizendpoot als het om vrijwilligerswerk op jeugdge bied gaat. Hier opent zij de peuterspeelzaal in de Woudhoek. Brand- en opstalverzekeringen i PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 TSN zet deuren open Initiatiefnemer en lid van het eerste uur van TSN is Rob Bonneur, die tezamen met Su- lami Helmy en Oscar Kies de werkgroep „rolstoeltennis" en kele maanden geleden opricht te. Hij liep al enige jaren rond met het idee om rolstoeltennis te introduceren. „Je ziet het op elk gebied van de sport, zoals bij basketbal en tafeltennis sterk naar voren komen, dus waarom niet hier," merkt Rob Bonneur op. Toen het drietal met hun plan bij het bestuur van TSN aan klopte, liepen zij direkt warm voor de ideeën van de werk groep. Echter hoe raar het ook klinkt. Het grootste probleem voor de realisatie van het plan zal de minder-validen zelf wor den. Oscar Kies: „Het is erg moeilijk om rolstoeltennissers te krij gen. Vooral natuurlijk de ge handicapten die nog nooit aan sport gedaan hebben. De mees ten hebben last van drempel vrees. Het is niet niks om vol ledig opgenomen te worden binnen een tennisvereniging als je maatschappelijk gezien een buitenbeentje bent." De werkgroep probeert mo menteel via andere gehandi captenverenigingen aan adres sen te komen om mensen voor hun ideeën via een schrijven enthousiast te maken. Omdat een brief in vele gevallen af standelijk werkt en in de prul lenbak verdwijnt zal het trio bij de mensen persoonlijk op bezoek gaan. „Als je met elkaar praat, dan ontstaat er een we derzijds vertrouwen," zegt Rob. VL AARDINGEN Dinsdag middag heeft een 81-jarige me vrouw die woonachtig is aan de Geraniumstraat bezoek ge kregen van een man en een vrouw. Zij gaven zich uit voor messenslijpers. De bewoonster van het pand gaf vier tafelmes sen mee die geslepen moesten worden. Later kwamen de man en de vrouw de geslepen messen terugbrengen. De be jaarde vrouw moest toen voor deze werkzaamheden een be drag van 700,- betalen. Hoe wel dit bedrag haar erg hoog voorkwam heeft zij het geld af gedragen. Voorlopig gaat men ervan uit dat niet meer dan zes a tien spelers zich zullen aanmelden. Een eerste aanmelding hebben zij al binnen. „Het is een me neer die in de buurt van TSN woont en momenteel elke week voor een uurtje tennis vele tientallen kilometers moet afleggen. Hij zou het fantas tisch vinden met leden van TSN te spelen, wat natuurlijk ons ideaalbeeld is. Totale intre- gatie," aldus Oscar Kies. Aan de accommodatie van het tennispark zal het in ieder ge val niet liggen als het plan geen doorgang vindt. De banen zijn prima bereikbaar en de toiletten aangepast. Volgens een rapport van TNO laat rol- stoelgebruik op de gravelbaan geen schadelijke sporen achter. Rob, Sulami en Oscar hebben de afgelopen maanden veelvul dig kontakt gehad met de Sportraad Zuid-Holland en de afdeling tennis van de Neder landse Invaliden Sportbond. oftewel de NIS. Deze laatste organisatie geeft les aan rol stoelgebruikers in een sport centrum in Zoetermëer. Om goed voorbereid te zijn op de komende periode is het trio er een kijkje gaan nemen. Wat daar gebeurde viel hen beslist niet tegen. Sulami Helmy: „Zo flexibel. Ze vallen en staan di rekt weer op. Natuurlijk zijn de spelregels aangepast. Zo mag de bal tweemaal stuiten en speelt het spel zich vooral af bij de baseline." Het drietal zou graag hetzelfde beeld zien op de buitenbanen van Kethelhaghe. „Maar," zegt Rob Bonneur, „het is vooral een kwestie van tijd. De ten- niskwaliteiten spelen een be langrijke rol." Nadere informatie over rol stoeltennis bij TSN is ver krijgbaar bij: Sulami Helmy, tel. 4707162 en Oscar Kies, tel. 4740103 (na 18.00 uur! mijnéuto wordt l 9«rr>«akt bijWCC I Bi) WCC krjjg1 u zomaar 'n splinternieuwe auto te 1 leen, als u uw eigen auto moeilik kunt missen. I Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A Schiedam -LID FO£w"a. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummor tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, -Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 SCHIEDAM Rond de kerstdagen worden er door verschil-*j lende kerken in Schiedam diverse speciale diensten gehou-* den. Het Nieuwe Stadsblad heeft er een aantal van op eenl rijtje gezet: vrijdag 19 december wordt er een adventszangavond gehou- t den in de Chr. Ger. Hoeksteenkerk aan de Burg. Knappert- laan (hoek Warande). Medewerking verlenen de jeugdkoren-a l „Licht en leven" uit Schiedam o.l.v. Egas en „Lux Christi f uit Spijkenisse o.l.v. E. Vooijs. Op 20 december geeft de muziekvereniging St. Radboud haar t jaarlijkse kerstconcert. Tijdens dit concert dat ook gelegen-B heid biedt tot samenzang (4 liedjes) kan men genieten van'r' zowel sfeervolle kerstmuziek alsook van de meer gangbare* I'Njf licht-klassieke muziek. De plaats waar men in kerststemming^ kan raken is „De Blauwe Brug". Aanvang 20.00 uur. Toegang-^ gratis. Op zondag 21 december zal in de St. Martinuskerk (Willem?® L Andriessenlaan) weer een Kerstsamenzang worden gehou- f den. Aanvang 14.30 uur. De kerk zal vanaf 14.00 uur geopend.» zijn. Medewerkende koren zijn: St. Jan Baptist, Hervormd'ju,. koor Groenoord, Martienerkoor en het jeugdkoor. De Stichting Johan Maasbach Wereldzending houdt rond deV£. kerstdagen in de Havenkerk aan de Lange Haven nummer*! 70 diverse diensten. ,x Het festijn begint op zondag 21 december - aanvang 10.00 uur*ja;. - met een Kerstwijdingsdienst. En 's avonds om 19.30 uur een*[ groot kerstmusical „de sensationele dienstknecht". Deze.» avond zal onder leiding staan van Ev. E. Holder die een'^j,. kerstboodschap zal brengen. Dinsdag 24 december (aanvang' 21.00 uur) kestnachtdienst met medewerking van de gospel groep „Zion". Op 25 december om 15.00 uur is er een grootN®. kerstfeest. Er zal een speciaal kinderspel worden opgevoerd**' door de kinderen van de zondagsschool. Tijdens deze dienst zal de gospelgroep „Zion" optreden. Op woensdag 24 december om 22.00 uur wordt de traditionele f Kerstnachtdienst gehouden door de Ned. Protestantenbond ïn'jJ i het kerkgebouw Westvest 92. Medewerking verleent de* f Koorvereniging en het koor Soli Deo Gloria uit Nootdorp,.» 1; o.l.v. Bas van Houte. Evenals vorig jaar zullen er vele beken de kerstliederen gezongen worden. De liturgie wordt verzorgd door ds. H. J. Bos en mevrouw M. '#E. Scheijgrond-V erhulst. :^De Julianakerk aan de B.K.-laan 29 houdt woensdag 24 de- 'ijkeember een Kerstnachtdienst. Aanvang 22.00 uur. De voor-: jfc ganger is ds. H. J. van Dalen met het thema: Gaat u mee naar. Bethlehem? 'jjfiMedewerking wordt verleend door mej. J. M. Shwagermann^ - (mezzo-sopraan) en Kees Passchier (orgel) ook van de partij is*> het gemengd zangkoor Animo o.l.v. Aart Bergwerff. SCHIEDAM Kerstliedjes zitten er niet in, wel veel evergreens uit onvergetelijke musicals. Op 23 december is de Theater Dance Company in Schiedam voor een uitvoering (in het Passa getheater) van Musical Dance Express - de derde produktie van het Amsterdamse gezelschap dat onder leiding van Benjamin Feliksdal streeft naar de professionele ontwikkeling van de jazz D°e eiSpricht'ztehopi breed publiek, wat ook blijkt uit de gekozen songs. Die zijn allemaal afkomstig uit bekende Engelse en Amerikaanse musicals zoals 42nd Street, Tap Dance Kid Cats, West Side Story en A Chorus Line. Aan het sprankelende programma dat om kwart over acht begint, werken meer dan twintig dansers mee. „Geachte dames/heren, Het gaat mij om het volgende: zuinig stoken. Nu lees ik tot mijn grote ergenis deze ge meentekolom in de kranten en ook de stukjes die het aanvul len want we lijken wel kleu ters zoals bv. de Burgemeester en vele anderen die precies weten hoe het moet, ons be handelen. Nu zullen ze wel het beste met ons voor hebben, maar toch, waar bemoeien ze zich mee, want zoals alles: „Op papier klopt alles!" Zo begon de ellende: Eerst moesten nee („konden"), nou ja toch maar moeten, alle men sen overgaan op aardgas. De voordelen werden aan de lo pende band bekend gemaakt. Zoals, geen kolen meer sjou wen, geen stof in huis, geen asla meer legen, vooral de ou deren waren hierbij gebaad. Het was schoner, het zou goed koper zijn dan kolen enz. Maar wat is hier nu van uit gekomen? Niets. Iedereen was overgegaan op aardgas, alles was omgebouwd toen begon het. De prijsopdrijving. Het is zelfs zo, dat het gasbe drijf gas toegevoerd krijgt op een lage temperatuur zodat het volume minder is. Als het ge distribueerd wordt, wordt het gas wat warmer gemaakt en zet uit, waardoor het gasbe drijf „meer" gas krijgt en dus meer winst maakt! Nu stond er woensdag jl. weer zo'n stukje in het Stadsblad, dat de mensen zo zouden moe ten gaan stoken dat ze het niet warm hebben, maar tegen kil aan. Waar ze wat aan moeten doen is de prijs verlagen!!! De tuinders en andere bedrij ven niet voortrekken, maar de prijs voor iedereen gelijk ma ken. Grote bedrijven en win kels die stoken met hun bui tendeur open betere voorlich ting geven. Nee niet alles op burger verhalen, zoals nu. Als ze de huizen beter hadden ge bouwd en onderhouden, hoef den we niet zoveel te stoken. Zet dit maar in uw blad als antwoord. J. Hendriks Schiedam P.S. Als (let wel als) we met z'n allen gaan stoken gaan de prijzen zeker omhoog, omdat het gasbedrijf anders te weinig winst maakt. Zo'n zelfde truuk is het met huuraanpassing. SCHIEDAM „In Vrouwe nontmoetingscentrum Barrika in de Lange Kerkstraat gaat weer een cursus „40+ en hoe nu verder?" van start. De cursus gaat acht weken du ren, wordt gehouden op vrijdag tussen 9.30 en 11.30 uur en kost 20,—. Informatie en opgeven via telefoonnummer: 4749907 of 4734545. Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: 20 en 21 de cember: D. J. v. Gendt, M. C. M. de Grootstraat 19, tel. 4737348. Ie en 2e Kerstdag: E. de Wilde, Pr Bernhardlaan 08, tel. 4268702. 27 en 28 de cember: M. Handana, J. C. v. Markenstraat 19, tel. 4736383. Nieuwjaarsdag: A. J. Mosk, BK.laan 39, tel. 4734629. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beveren straat 40, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woensdag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invali den en bejaarden: telefoon 4267975 dagelijks van 12.00- 13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, 1. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": .Telefoon 010-4731161. 24 uur bereikbaar voor hen in geestelijke en soci ale nood. Tevens zoeken wij vrijwilligers/sters. Tel. 4731344. Sluiting dreigt voor SCHIEDAM Over de fono theek in het bibliotheekfiliaal Noord in de Blauwe Brug zijn onlangs een aantal beslissingen genomen. Allereerst zullen ook in 1987 de kontributietarieven niet wor den verhoogd en 17,50 blij ven. De leengelden voor gram- mofonplaten en compactdiscs echter zullen van f 1,- op 1,50 worden gebracht. Daar mee wordt voor het eerst na zes jaar een verhoging doorge voerd, welke gerechtvaardigd wordt door het feit dat voor de steeds groeiende kollektie dure compactdiscs bij aanvang geen hoger tarief gevraagd is dan voor grammofoonplaten. Nu de keuze voor de gebruikers ge staag groeit, wordt de vergoe ding enigszins aangepast. Uverigens zal ook nu de prijs voor beide media niet verschil len. In de buurgemeente Rot terdam wordt op dit moment 1,75 per plaat en 3,50 per compactdisc per week ge vraagd, in de buurgemeente Vlaardingen zijn deze bedragen 1,- per plaat en f 2,50 per compactdisc per 3 weken. Het college van B W heeft aan de bibliotheek toestem ming heeft verleend om de op brengst uit de leengelden rechtstreeks te gebruiken voor aanschaf van grammofoonpla ten en compactdiscs (gemiddel de aanschafprijs 20,- en 35,- De verwachting is dat daar door al in 1987 voor 10.000,- a 15.000,- meer aan materialen voor het publiek kan worden gekocht. Door de groei van de kollektie en het steeds toenemende ge bruik van de fonotheek wordt de ruimtebehoefte van dit deel van het filiaal steeds groter. Om die reden is inmiddels een plan in voorbereiding om in het voorjaar van 1987 het bi bliotheekfiliaal Noord gedeelte lijk te herindelen en herinrich- ten en daarbij de fonotheek meer armslag te bieden. filiaal speel-o-theek En dat betekent dat de speel-o- theek iedere keer als een van de hulpkrachten ziek is of met I vakantie, voor een tijdje geslo- ten is. De situatie wordt zo langzamerhand onhoudbaar, zegt een aangeslagen Ati Basti aanse. Zo nu en dan sprong ze zelf een paar uur bij als de vrij willigsters in Oost weer eens omhoog zaten, maar door ver anderingen op haar werk gaat dat in de toekomst niet meer. „En eigenlijk is het ook onzin dat al het werk neerkomt op de schouders van een paar mensen. Er zitten in Schiedam zoveel mensen zonder baan. Is daar dan helemaal niemand bij die een paar uurtjes per week of desnoods per maand be schikbaar wil stellen? Ik kan het me niet indenken." Het is Atie een raadsel waarom er altijd zo weinig reakties ko men op haar herhaalde nood kreten. „Van de speel-o-theek wordt tenslotte druk gebruik gemaakt. In Oost hebben we veertig leden, en we bestaan in die wijk al drie jaar. De be langstelling om speelgoed te le nen is er in de loop der tijd niet minder op geworden. Logisch, want veel gezinnen kunnen niet om de haverklap naar de winkel. Speelgoed is doorgaans heel duur, en is helemaal niet te betalen en soms niet eens verkrijgbaar." Dat Ikkie een nuttige instelling is bewijst de hoofdvestiging in Schiedam-Noord. Daar doen zich geen personeelsproblemen voor en is het tijdens de uitlee nuren iedere keer weer even druk. Ikkie kan daar zonder moeite blijven draaien. In een laatste poging het werk in Oost voort te zetten, gaat Ati Bastiaanse de komende tijd op zoek naar een coördinatrice die de verantwoordelijkheid voor het filiaal in het clubhuis op zich wil nemen. Verder gaat zij nogmaals proberen, vrijwillig sters op te trommelen. Hoge ei sen stelt ze niet aan de mede werksters; leeftijd speelt geen enkele rol. De enige voorwaar de is dat de hulp op de afge sproken tijd aanwezig is. In de regel gaat het om de woensdag middag. Het telefoonnummer waar geïnteresseerden zich kunnen aanmelden is 4265229. Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Vaartuigen verzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Woonhuis: 0,90 per 1000,- 1,10 per 1000,- inklusief dubbel glas Inboedel: 2,20 per 1000,- e.r. 50,- 2,50 per 1000,- inklusief dubbel glas Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Schiedam, telefoon 010-4262638 SCHIEDAM Naar aanlei ding van de oprichting van winkeliersvereniging „Oud- Mathenesse" houden een 16-tal winkeliers op de Franselaan in Rotterdam en de Lorentzlaan in Schiedam een december maand aktie. Op zaterdag 20 december zal de Kerstman om 12.30 uur per ar- reslee zijn intocht in Oud-Ma thenesse maken. Deze intocht wordt verzorgd door buurthuis „De Put" in samenwerking met kinderboerderij „De Bok- kesprong", om circa 14.00 uur zal de Kerstman vanaf een po dium voor café Franselaan de trekking van de prijswinnaars verrichten. De hoofdprijs bestaat uit een lang weekend voor 2 personen naar Parijs. Verder zijn er waardebonnen te winnen wel ke inwisselbaar zijn bij de deel nemende winkeliers. De aktie is goedgekeurd door de kamer van koophandel on der nr. 307 en de trekking vindt plaats onder leiding van rayonagent Dekker. De intocht start om 12.30 uur vanaf kinderboerderij „De Bokkesprong".

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 3