PLAN SPEELT IN OP NIEUWE ONTWIKKELINGEN IN STADSVERNIEUWING wmfmtfmxmmm; OPENBARE VERGADERINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN V In november heeft de gemeenteraad voor de tweede maal een Meerjarenplan Stadsvernieuwing vastgesteld. De eerste maal gebeurde dit in december 1985. Toen betrof het de periode 1985 tot en met 1990. Nu gaat het om de jaren 1987 tot en met 1991. Het meerjarenplan is op een aantal onderdelen bijgesteld. HOOFDLIJNEN HUURWONINGEN NIEUWLAND OVERZICHT OVERLEG VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 'T STADSERF PAGINA 7 In het Meerjarenplan Stadsvernieuwing geeft de gemeente aan hoe zij-het geld voor de stadsvernieuwing de komende vijf jaar wil uitgeven. De stadvernieuwing ge beurt planmatig. Dat wil zeggen dat alle noodzakelijke maatregelen zoals aan koop, herhuisvesting, sloop, nieuwbouw, woningverbetermg en herstel van de woonomgeving zo goed mogelijk op el kaar worden afgestemd. In het Meerja renplan is dan ook een tijdschema opge nomen dat aangeeft in welke gebieden en op welk tijdstip gewerkt kan worden aan de voorbereiding en uitvoering van stads vernieuwingsplannen. Het maken van zo'n stadsvernieuwingsplan gebeurt in overleg met betrokkenen uit een gebied. leder jaar wordt bezien of de ervaringen van het afgelopen jaar aanpassing van het meerjarenplan nodig maken. Is dat niet strijdig met het vastleggen van een plan voor vijf jaar? Dat zou het zijn wan neer elk jaar de stadsvernieuwingsaanpak volledig op zijn kop werd gezet. Dan zou je inderdaad niet meer van een meerja renplan kunnen spreken. Dat gebeurt dan ook niet. Zo zijn in het laatste meerjaren plan duidelijk de hoofdlijnen van het eer ste meerjarenplan grotendeels gehand haafd. Wel was bijstelling nodig. In het algemeen blijken de uitvoerings kosten van stadsvernieuwingsplannen wat duurder uit te pakken dan enkele jaren terug was geraamd. Het gevolg hiervan is dat een aantal stadsvernieuwingsplannen wat later aan bod zal komen. Verder verliep de verbetering van particu liere woningen niet geheel naar wens. Wel was er in 1985 sprake van een grote stroom subsidie-aanvragen en vooral de subsidieregeling „groot onderhoud" bleek goed aan te slaan. Maar in gebie den waar dat het hardst nodig is komt de verbetering nog onvoldoende van de grond. Dit geldt met name voor de zoge naamde concentratiegebieden, de meest urgente gebieden waarvoor een gecon centreerde (planmatige) benadering nodig is. Het aantal woningverbeteringen in deze gebieden loopt duidelijk achter op het programma in het Meerjarenplan Stadsvernieuwing. Daarom zal de ge meente haar aandacht in de komende ja ren nog sterker op deze gebieden gaan richten. Als we kijken naar het woningen bestand dan blijkt nog een te klein aantal huurwoningen verbeterd te worden. Het huurwoningenbestand zal dan ook met meer middelen aangepakt moeten wor den. Zo zal meer aandacht worden gege ven aan de mogelijkheid om vooral huur woningen aan te kopen en deze door de gemeente te laten verbeteren. De wijk Nieuwland is nu ook opgenomen in het Meerjarenplan Stadsvernieuwing. In Nieuwland is een groot gedeelte van de woningvoorraad aan isolatie, verbetering of een grote opknapbeurt toe. Deze aan pak is al enkele jaren geleden gestart en zal ook in de komende jaren worden voortgezet. Een andere beleidswijziging is dat de eer dere bedoeling om stadsvernieuwings plannen op te stellen, voor enkele gebie den is verlaten. Volstaan wordt met de toekenning van extra subsidiemogelijkhe den voor de verbetering van particuliere woningen. Het gaat om de gebieden Oos terstraat en omgeving, de Van Smalevelt- straat en omgeving en wellicht de Rhoon- sestraat en omgeving. Over dit laatste ge bied zal nog in het projectteam Schie- dam-Zuid worden gesproken. Tot deze beleidswijziging is besloten omdat geble ken is dat in deze gebieden de afgelopen jaren veel huurwoningen in bezit zijn ge komen van eigenaar-bewoners. Die zijn meestal wel bereid hun woningen te ver beteren. Hierdoor neemt de kans op her stel toe, ook zonder zware gemeentelijke bemoeienis. Meer geld is er voorts beschikbaar ge steld voor het restaureren van woonhuis monumenten. Verwacht wordt dat in de komende jaren een toenemend aantal ei genaren van de bestaande subsidiemoge lijkheden gebruik zal gaan maken. Hier een overzicht waar en wanneer vol gens het Meerjarenplan Stadsvernieuwing 1987/1991 naar verwachting gestart wordt met het overleg over stadsver- nieuwsplannen. Schiedam-Oost: - Boerhaaveplein-West en omgeving, half 1987 - Overschiesestraat en omgeving, begin 1991 Schiedam-West: - Westfrankelandsestraat, 1987 - Nicolaas Beetsstraat en omgeving, half 1988 - Potgieterstraat en omgeving, half 1988 Schiedam-Zuid: - Zwartewaalsestraat en omgeving, begin 1990 - Beierlandsestraat en omgeving, half 1990 Binnenstad: - Nieuwstraat en omgeving, begin 1987 Bij dit overzicht is het belangrijk om te weten dat het hier om een planning gaat. Het is niet zeker of de data wel steeds haalbaar zijn. Genoemde tijdstippen zijn de momenten waarop het overleg start. De uitvoering begint dan weer één of twee jaar later. Verder zullen in de komende jaren enkele gebieden worden toegevoegd aan de ex tra subsidieregeling voor particuliere wo ningen, de regeling „groot onderhoud". Het gaat hierbij om: - de Puttershoeksestraat en omgeving, 1987 - de Oosterstraat, 1987 - de Rhoonsestraat en omgeving, 1989. Over het preciese tijdstip waarop de rege ling voor deze gebieden ingaat wordt met de projectteams uit de betrokken gebie den nog overleg gevoerd. In de maand januari worden de volgende openbare vergaderingen gehouden: Maandag 12 januari: Sociale Zaken, aan vang 20.00 uur. Dinsdag 13 januari: Volksgezondheid, aanvang 19.30 uur en Welzijn en Cultuur, aanvang 20.00 uur. Woensdag 14 januari: Onderwijs, aanvang 17.00 uur. Maandag 19 januari: Economische Aan gelegenheden, aanvang 16.30 uur. Dinsdag 20 januari: Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting, aanvang 20.00 uur. Woensdag 21 januari: Financiën, aanvang 17.00 uur en Stadsontwikkeling en Milieu zaken aanvang 20.00 uur. Woensdag 28 januari: Algemene en Be stuurlijke Zaken. Over plaats en inhoud van de agenda kan één week voor de betreffende vergade ring informatie worden gevraagd bij Bu reau Voorlichting, tel. 4260 500, toestel 250. Door de gemeente Schiedam zijn de on derstaande bouwvergunningen verleend. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het bouw- en woningtoezicht in het stadskan toor, elke morgen van 8.30-10.00 uur met de heer M. W. van der Loo, telefoon 4260500, toestel 188. Houdstermij. Zoutewelle, De Bie en Co. B.V., voor het oprichten van een bedrijfsruimte t.b.v. een fruit- en groenteverwerkend be drijf aan de Algerastraat. I. Akso, voor het verbouwen van bovenwoningen aan de Hoogstr. 131 hoek Bokkesteeg 2. Wilma Vastgoed b.v., voor het bouwen van 39 woningen en be drijfsruimten aan de Willemskade/Groe- nelaan. Difo-Goes b.v., voor het verbouwen van een kantoorpand aan de Nieuw Mathenesserstraat. H. Poot, voor het oprichten van een woonhuis en bedrijfsgebouw op het terrein van de te slopen boerderij aan de Polderweg 134. A. van Schie, voor het vernieuwen van de bestaande paardestal nabij de Kandelaarweg. G. Toth, voor het verbouwen tot kantoorruimten c.a. van het voormalig rusthuis Tuinlaan 60. Stichting Pensioenfonds P.G.G.M., voor het inrichten van de 6e etage van het kantoorgebouw aan de De Brauwweg 64. J. M. v.d. Boor, voor het wijzigen van de deur- en raam kozijnen in de voor- en achtergevel van de woning Westfrankelandsestraat 160. A. Blommers, voor het bouwen van een breukglas op- voerinstallatie met bijbehorende stortput aan de Buitenhavenweg 114-116. De Oosterstraat komt in aanmerking voor subsidie woningverbetering. Omgeving Nieuwstraat: ook hier start het overleg over Stadsvernieuwingsplan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1986 | | pagina 43